Apex Sports Chiltern League Division Two 2001/2002 Round 3

Held at Shefford, Beds on 01 December 2001

Senior/Junior/Veteran Men
  1  A. BREWER   (BRACKNELL)          26:29 M     1
  2  P. NATION   (BRACKNELL)          26:41 M     2
  3  R. JOHNS   (BRACKNELL)           26:47 M     3
  4  P. GEORGE   (BANBURY)            26:53 M     4
  5  M. PETERS   (BRACKNELL)          27:08 M40   1
  6  R. WYLEY   (MAIDENHEAD)          27:15 M     5
  7  J. KETTLE   (BRACKNELL)          27:35 M20   1
  8  J. HAYNES   (SILSON)             27:39 M40   2
  9  D. BOSLEY   (HANDY CROSS)        27:51 M     6
 10  K. HARDING   (TRING)             28:12 M40   3
 11  S. ANDREW   (BANBURY)            28:13 M40   4
 12  T. HUNTER   (HANDY CROSS)        28:16 M     7
 13  P. STEPHENS   (HANDY CROSS)      28:43 M40   5
 14  J. SEDDON   (BRACKNELL)          28:47 M     8
 15  M. HENNESSEY   (BRACKNELL)       28:55 M     9
 16  J. GUAY   (MAIDENHEAD)           29:00 M    10
 17  J. KEW   (MAIDENHEAD)            29:08 M    11
 18  S. ALLISON   (MAIDENHEAD)        29:10 M    12
 19  B. HEYWOOD   (BURNHAM J.)        29:25 M50   1
 20  T. SPENCER   (WYCOMBE)           29:49 M    13
 21  T. LINTURN   (MAIDENHEAD)        30:01 M50   2
 22  J. DOOEY   (HANDY CROSS)         30:09 M40   6
 23  I. ROBINSON   (BANBURY)          30:18 M    14
 24  O. BYRNE   (BEARBROOK)           30:21 M    15
 25  G. WOOLLETT   (GADE VALLEY)      30:22 M    16
 26  V. ELLERBY   (GADE VALLEY)       30:27 M    17
 27  R. BROWN   (TRING)               30:31 M40   7
 28  K. ASH   (AMPTHILL & F)          30:33 M    18
 29  A. MATTHEWS   (BURNHAM J.)       30:35 M50   3
 30  P. HARTLAND   (MAIDENHEAD)       30:38 M    19
 31  D. BROWN   (BIGGLESWADE)         30:41 M40   8
 32  G. WILSON   (BURNHAM J.)         30:52 M40   9
 33  R. DAVIES   (Q.P.H.)             30:54 M    20
 34  J. FOSTER   (WYCOMBE)            31:02 M50   4
 35  A. MCGEOGH-WILLIAMS   (BRACKNELL)31:15 M20   2
 36  B. HAWES   (GADE VALLEY)         31:19 M    21
 37  M. AUCOTT   (BANBURY)            31:20 M40  10
 38  G. SMITH   (BANBURY)             31:21 M50   5
 39  A. BENJAMIN   (HANDY CROSS)      31:35 M40  11
 40  P. DUTHIE   (SILSON)             31:39 M40  12
 41  P. WHITE   (THAME)               31:45 M40  13
 42  D. COATES   (SILSON)             31:49 M40  14
 43  T. RUBERRY   (TRING)             31:54 M40  15
 44  C. DONALD   (MAIDENHEAD)         31:56 M    22
 45  J. GRIGGS   (Q.P.H.)             31:57 M    23
 46  A. ANGUS   (Q.P.H.)              31:58 M40  16
 47  S. TAYLOR   (BANBURY)            32:01 M    24
 48  P. COY   (BANBURY)               32:07 M40  17
 49  D. HARD   (AMPTHILL & F)         32:14 M    25
 50  K. MCCORD   (BURNHAM J.)         32:21 M40  18
 51  D. JACKSON   (THAME)             32:25 M    26
 52  Z. HOLLIS   (AMPTHILL & F)       32:26 M    27
 53  T. WRIGHT   (BANBURY)            32:27 M20   3
 54  P. DOVE   (AMPTHILL & F)         32:31 M50   6
 55  M. EMMETT   (THAME)              32:39 M    28
 56  R. KOSTER   (THAME)              32:44 M40  19
 57  D. LANTSBURY   (SILSON)          32:53 M50   7
 58  C. COHEN   (TRING)               32:55 M40  20
 59  C. REES   (TRING)                33:01 M50   8
 60  G. DWELLY   (BRACKNELL)          33:02 M40  21
 61  S. ALLEN   (BEARBROOK)           33:04 M    29
 62  E. SHOESMITH   (SILSON)          33:15 M50   9
 63  E. MIDGELEY   (Q.P.H.)           33:24 M50  10
 64  G. COPPS   (BRACKNELL)           33:25 M40  22
 65  R. SMITH   (THAME)               33:34 M    30
 66  S. WICKHAM   (BEARBROOK)         33:39 M40  23
 67  C. HILL   (GADE VALLEY)          33:44 M40  24
 68  R. POWER   (Q.P.H.)              33:53 M20   4
 69  S. JOYCE   (SILSON)              33:59 M50  11
 70  NO 440   (SILSON)                34:04 M    31
 71  R. WADBY   (BIGGLESWADE)         34:12 M50  12
 72  S. HAWKINS   (AMPTHILL & F)      34:13 M40  25
 73  P. COOK   (GADE VALLEY)          34:22 M50  13
 74  N. SCOTT   (MAIDENHEAD)          34:24 M    32
 75  R. ADAMS   (BEARBROOK)           34:34 M50  14
 76  D. KUKAINIS   (BANBURY)          34:38 M50  15
 77  D. SWAN   (METROS)               34:40 M40  26
 78  P. BIGNELL   (SILSON)            34:48 M40  27
 79  P. TRUSTRAM   (GADE VALLEY)      34:49 M40  28
 80  A. NEWING   (GADE VALLEY)        34:53 M    33
 81  K. DOWNING   (TRING)             34:57 M40  29
 82  M. CLAXTON   (MAIDENHEAD)        35:00 M50  16
 83  R. WILLIAMS   (SILSON)           35:06 M40  30
 84  R. BOARDMAN   (MAIDENHEAD)       35:16 M    34
 85  S. WALSH   (BURNHAM J.)          35:22 M50  17
 86  S. BARROW   (BURNHAM J.)         35:41 M50  18
 87  R. CHUTER   (BEARBROOK)          35:42 M60   1
 88  P. WOODAGE   (BEARBROOK)         35:46 M50  19
 89  N. BUSH   (BIGGLESWADE)          35:56 M50  20
 90  A. CHURCH   (MAIDENHEAD)         35:59 M40  31
 91  C. BAKER   (BRACKNELL)           35:59 M20   5
 92  S. GUEST   (SILSON)              36:04 M40  32
 93  G. DEACON   (TRING)              36:11 M    35
 94  J. SAUNDERS   (AMPTHILL & F)     36:17 M40  33
 95  M. BILLINGTON   (METROS)         36:23 M50  21
 96  I. ROBERTSON   (GADE VALLEY)     36:31 M50  22
 97  S. SMITH   (AMPTHILL & F)        36:36 M50  23
 98  D. SEDGLEY   (AMPTHILL & F)      37:03 M60   2
 99  D. CROWLEY   (WYCOMBE)           37:09 M40  34
100  A. AIREY   (THAME)               37:15 M50  24
101  R. WALKER   (AMPTHILL & F)       37:23 M50  25
102  N. LACEY   (TRING)               37:34 M40  35
103  P. RANCE   (BEARBROOK)           37:51 M50  26
104  P. BEVIS   (BANBURY)             37:56 M50  27
105  M. WILSON   (MILOCARIAN)         38:06 M60   3
106  T. DYSON   (GADE VALLEY)         38:26 M    36
107  P. DOVEY   (BEARBROOK)           38:36 M50  28
108  M. GIBBONS   (BEARBROOK)         38:42 M40  36
109  M. OAKLEY   (BURNHAM J.)         39:09 M    37
110  D. BROWN   (METROS)              39:45 M50  29
111  A. MALDAR   (AMPTHILL & F)       39:51 M40  37
112  N. INNES   (BEARBROOK)           40:37 M    38
113  T. OAKLEY   (METROS)             40:44 M40  38
114  S. WOLFE   (BEARBROOK)           41:12 M    39
115  I. BARNES   (GADE VALLEY)        45:21 M50  30
116  H. LISK   (Q.P.H.)               50:21 M50  31
117  S. JORDAN   (AMPTHILL & F)       51:50 M40  39

TEAM RESULT
 1  BRACKNELL               862     1     2     3     5     7    14    15    35
 2  MAIDENHEAD              718     6    16    17    18    21    30    44    74
 3  BANBURY                 683     4    11    23    37    38    47    48    53
 4  SILSON JOGGERS          518     8    40    42    57    62    69    70    78
 5  HANDY CROSS             495     9    12    13    22    39
 6  TRING RUNNING CLUB      471    10    27    43    58    59    81    93   102
 7  GADE VALLEY             462    25    26    36    67    73    79    80    96
 8  BURNHAM JOGGERS         416    19    29    32    50    85    86   109
 9  AMPTHILL & FLITWICK     400    28    49    52    54    72    94    97    98
10  THAME RUNNERS           340    41    51    55    56    65   100
11  QUEENS PARK H.          337    33    45    46    63    68   116
12  BEARBROOK JOGGERS       333    24    61    66    75    87    88   103   107
13  WYCOMBE PHOENIX         201    20    34    99
14  BIGGLESWADE             163    31    71    89
15  METROS                   77    77    95   110   113
16  MILOCARIAN A.C.          13   105


Veteran Mens Race
 1  BURNHAM JOGGERS         342    19    29    32    50
 2  BANBURY                 338    11    37    38    48
 3  TRING RUNNING CLUB      334    10    27    43    58
 4  SILSON JOGGERS          325     8    40    42    57
 5  HANDY CROSS             280    13    22    39
 6  BRACKNELL               225     5    60    64
 7  BIGGLESWADE             163    31    71    89
 8  MAIDENHEAD              161    21    82    90
 9  THAME RUNNERS           157    41    56   100
10  GADE VALLEY             157    67    73    79    96
11  BEARBROOK JOGGERS       156    66    75    87    88
12  AMPTHILL & FLITWICK     155    54    72    94    97
13  QUEENS PARK H.          129    46    63   116
14  WYCOMBE PHOENIX         103    34    99
15  METROS                   77    77    95   110   113
16  MILOCARIAN A.C.          13   105

Under 17 Men/Under 15 Boys
Under 17 Men
  1  J. STOCKER   (BRACKNELL)         18:26 M17   1
  2  D. TRIDGELL   (BANBURY)          19:22 M17   2
  3  J. BROWN   (AMPTHILL & F)        20:42 M17   3
  4  A. BAKER   (BRACKNELL)           22:09 M17   4
  5  S. MAFFRE   (BRACKNELL)          22:19 M17   5

TEAM RESULT
 1  BRACKNELL                 8     1     4     5
 2  BANBURY                   4     2
 3  AMPTHILL & FLITWICK       3     3

Under 15 Boys
  1  A. BALL   (BIGGLESWADE)          17:58 M15   1
  2  J. DRINKWATER   (BIGGLESWADE)    18:14 M15   2
  3  C. GMUER   (BURNHAM J.)          19:06 M15   3
  4  D. WALKER   (BRACKNELL)          19:12 M15   4
  5  J. BAXTER   (WYCOMBE)            19:49 M15   5
  6  K. SONI   (Q.P.H.)               19:51 M15   6
  7  R. LARSON   (BRACKNELL)          20:30 M15   7
  8  S. DEVONISH   (BANBURY)          20:32 M15   8
  9  M. MCGEOGH-WILLIAMS   (BRACKNELL)20:47 M15   9
 10  C. DRINKWATER   (BIGGLESWADE)    21:07 M15  10
 11  G. STEPHENS   (BRACKNELL)        21:27 M15  11
 12  M. WEISS   (WYCOMBE)             21:31 M15  12
 13  B. FLETCHER   (BRACKNELL)        21:43 M15  13
 14  J. FUTTER   (BRACKNELL)          21:48 M15  14
 15  R. KEMP   (ST. ALBANS G.D.)      21:51 M15  15
 16  E. SMITH   (MAIDENHEAD)          21:59 M15  16
 17  R. MCGEOGH-WILLIAMS   (BRACKNELL)22:36 M15  17
 18  M. HAWKINS   (BANBURY)           24:33 M15  18
 19  W. NORTH   (SILSON)              24:40 M15  19

TEAM RESULT
 1  BIGGLESWADE              47     1     2    10
 2  BRACKNELL                40     4     7     9
 3  WYCOMBE PHOENIX          23     5    12
 4  BURNHAM JOGGERS          17     3
 5  QUEENS PARK H.           14     6
 6  BANBURY                  14     8    18
 7  ST. ALBANS GODFREY DAVIES 5    15
 8  MAIDENHEAD                4    16
 9  SILSON JOGGERS            1    19

Div 2 4 mile race
  1  A. BALL   (BIGGLESWADE)          17:58 M15   1
  2  J. DRINKWATER   (BIGGLESWADE)    18:14 M15   2
  3  J. STOCKER   (BRACKNELL)         18:26 M17   1
  4  S. APHERGIS   (WYCOMBE)          18:52 F     1
  5  C. GMUER   (BURNHAM J.)          19:06 M15   3
  6  D. WALKER   (BRACKNELL)          19:12 M15   4
  7  R. HATFIELD   (BURNHAM J.)       19:17 F     2
  8  D. TRIDGELL   (BANBURY)          19:22 M17   2
  9  L. KING   (BANBURY)              19:25 F20   1
 10  G. ALLEN   (BANBURY)             19:49 F35   1
 11  J. BAXTER   (WYCOMBE)            19:49 M15   5
 12  K. MULLER   (MAIDENHEAD)         19:50 F     3
 13  K. SONI   (Q.P.H.)               19:51 M15   6
 14  C. STEVENS   (BRACKNELL)         19:58 F     4
 15  R. LARSON   (BRACKNELL)          20:30 M15   7
 16  S. DEVONISH   (BANBURY)          20:32 M15   8
 17  J. BROWN   (AMPTHILL & F)        20:42 M17   3
 18  M. MCGEOGH-WILLIAMS   (BRACKNELL)20:47 M15   9
 19  M. BUZZARD   (BANBURY)           20:50 F     5
 20  C. DONALD   (MAIDENHEAD)         21:02 F35   2
 21  C. DRINKWATER   (BIGGLESWADE)    21:07 M15  10
 22  A. GARTON   (BURNHAM J.)         21:17 F35   3
 23  C. GILBY   (AMPTHILL & F)        21:22 F35   4
 24  G. STEPHENS   (BRACKNELL)        21:27 M15  11
 25  M. WEISS   (WYCOMBE)             21:31 M15  12
 26  C. BRIGHTON   (BURNHAM J.)       21:42 F45   1
 27  B. FLETCHER   (BRACKNELL)        21:43 M15  13
 28  J. FUTTER   (BRACKNELL)          21:48 M15  14
 29  R. KEMP   (ST. ALBANS G.D.)      21:51 M15  15
 30  G. MCBEATH   (BRACKNELL)         21:53 F20   2
 31  K. WIGGINS   (AMPTHILL & F)      21:56 F35   5
 32  E. SMITH   (MAIDENHEAD)          21:59 M15  16
 33  M. BUTLER   (THAME)              22:08 F35   6
 34  A. BAKER   (BRACKNELL)           22:09 M17   4
 35  C. PUSEY   (BURNHAM J.)          22:10 F     6
 36  N. HAYWARD   (THAME)             22:16 F35   7
 37  S. MAFFRE   (BRACKNELL)          22:19 M17   5
 38  S. ILLINGWORTH   (SILSON)        22:23 F     7
 39  D. KUKAINIS   (BANBURY)          22:30 F     8
 40  J. TIBBS   (SILSON)              22:30 F35   8
 41  J. OAKLEY   (BURNHAM J.)         22:33 F35   9
 42  R. MCGEOGH-WILLIAMS   (BRACKNELL)22:36 M15  17
 43  H. JEWELL   (MAIDENHEAD)         22:41 F     9
 44  C. LOCKETT   (MAIDENHEAD)        22:53 F35  10
 45  G. MCBRIDE   (METROS)            22:54 F35  11
 46  R. GILES   (BRACKNELL)           23:02 F20   3
 47  C. PRICE   (GADE VALLEY)         23:03 F35  12
 48  P. BAKER   (THAME)               23:07 F35  13
 49  K. MILLER   (Q.P.H.)             23:08 F    10
 50  R. NASH   (WYCOMBE)              23:12 F17   1
 51  J. COPE   (METROS)               23:17 F45   2
 52  L. KERNAGHAN   (MAIDENHEAD)      23:34 F45   3
 53  J. ARMSTRONG   (BANBURY)         23:36 F45   4
 54  M. BONTHRONE   (TRING)           23:42 F35  14
 55  L. WALSH   (BURNHAM J.)          23:53 F45   5
 56  S. LLOYD   (BEARBROOK)           24:04 F35  15
 57  M. HAWKINS   (BANBURY)           24:33 M15  18
 58  W. NORTH   (SILSON)              24:40 M15  19
 59  A. OPPERMAN   (TRING)            24:56 F    11
 60  C. DOMENECH   (BEARBROOK)        25:07 F    12
 61  S. BENNETT   (THAME)             25:09 F    13
 62  J. ESKDALE   (GADE VALLEY)       25:26 F35  16
 63  M. JAMES   (SILSON)              25:32 F45   6
 64  K. VINES   (SILSON)              25:36 F35  17
 65  A. LINNELL   (SILSON)            25:40 F35  18
 66  K. AINSWORTH   (BEARBROOK)       25:53 F    14
 67  B. READING   (METROS)            26:05 F45   7
 68  L. STOCKHAM   (GADE VALLEY)      26:09 F    15
 69  J. CADMAN   (MAIDENHEAD)         26:18 F45   8
 70  J. LAVER   (THAME)               26:42 F35  19
 71  C. GRIFFIN   (GADE VALLEY)       27:14 F    16
 72  C. PLATER   (THAME)              27:41 F35  20
 73  S. EVANS   (BEARBROOK)           28:00 F35  21
 74  T. SINTON   (TRING)              28:03 F35  22
 75  K. KUKAINIS   (BANBURY)          28:11 F45   9
 76  M. BLAND   (BEARBROOK)           28:26 F45  10
 77  R. GUNGADOO   (GADE VALLEY)      28:41 F35  23
 78  N. MANFIELD   (GADE VALLEY)      28:46 F    17
 79  D. JONES   (SILSON)              29:29 F35  24
 80  P. JACKSON   (METROS)            31:06 F45  11
 81  W. KENT   (AMPTHILL & F)         33:25 F35  25
Under 13 Boys
  1  C. PUSEY   (BURNHAM J.)          12:04 M13   1
  2  J. DRINKWATER   (BIGGLESWADE)    12:39 M13   2
  3  A. ASH   (AMPTHILL & F)          12:58 M13   3
  4  L. RISELEY   (WYCOMBE)           13:02 M13   4
  5  M. CARROLL   (BURNHAM J.)        13:07 M13   5
  6  L. CAMPBELL-ARRANZ   (Q.P.H.)    13:10 M13   6
  7  P. TOMLIN   (BURNHAM J.)         13:32 M13   7
  8  T. BAKER   (BURNHAM J.)          13:43 M13   8
  9  A. BARRATT   (MAIDENHEAD)        13:58 M13   9
 10  A. STURT   (BIGGLESWADE)         14:28 M13  10
 11  R. LEIGH   (MAIDENHEAD)          15:23 M13  11
 12  C. DONALD   (MAIDENHEAD)         16:25 M13  12
 13  J. IRWIN   (BURNHAM J.)          16:38 M13  13

TEAM RESULT
 1  BURNHAM JOGGERS          29     1     5     7
 2  BIGGLESWADE              16     2    10
 3  AMPTHILL & FLITWICK      11     3
 4  WYCOMBE PHOENIX          10     4
 5  MAIDENHEAD               10     9    11    12
 6  QUEENS PARK H.            8     6

Senior/Veteran Ladies
  1  S. APHERGIS   (WYCOMBE)          18:52 F     1
  2  R. HATFIELD   (BURNHAM J.)       19:17 F     2
  3  L. KING   (BANBURY)              19:25 F20   1
  4  G. ALLEN   (BANBURY)             19:49 F35   1
  5  K. MULLER   (MAIDENHEAD)         19:50 F     3
  6  C. STEVENS   (BRACKNELL)         19:58 F     4
  7  M. BUZZARD   (BANBURY)           20:50 F     5
  8  C. DONALD   (MAIDENHEAD)         21:02 F35   2
  9  A. GARTON   (BURNHAM J.)         21:17 F35   3
 10  C. GILBY   (AMPTHILL & F)        21:22 F35   4
 11  C. BRIGHTON   (BURNHAM J.)       21:42 F45   1
 12  G. MCBEATH   (BRACKNELL)         21:53 F20   2
 13  K. WIGGINS   (AMPTHILL & F)      21:56 F35   5
 14  M. BUTLER   (THAME)              22:08 F35   6
 15  C. PUSEY   (BURNHAM J.)          22:10 F     6
 16  N. HAYWARD   (THAME)             22:16 F35   7
 17  S. ILLINGWORTH   (SILSON)        22:23 F     7
 18  D. KUKAINIS   (BANBURY)          22:30 F     8
 19  J. TIBBS   (SILSON)              22:30 F35   8
 20  J. OAKLEY   (BURNHAM J.)         22:33 F35   9
 21  H. JEWELL   (MAIDENHEAD)         22:41 F     9
 22  C. LOCKETT   (MAIDENHEAD)        22:53 F35  10
 23  G. MCBRIDE   (METROS)            22:54 F35  11
 24  R. GILES   (BRACKNELL)           23:02 F20   3
 25  C. PRICE   (GADE VALLEY)         23:03 F35  12
 26  P. BAKER   (THAME)               23:07 F35  13
 27  K. MILLER   (Q.P.H.)             23:08 F    10
 28  R. NASH   (WYCOMBE)              23:12 F17   1
 29  J. COPE   (METROS)               23:17 F45   2
 30  L. KERNAGHAN   (MAIDENHEAD)      23:34 F45   3
 31  J. ARMSTRONG   (BANBURY)         23:36 F45   4
 32  M. BONTHRONE   (TRING)           23:42 F35  14
 33  L. WALSH   (BURNHAM J.)          23:53 F45   5
 34  S. LLOYD   (BEARBROOK)           24:04 F35  15
 35  A. OPPERMAN   (TRING)            24:56 F    11
 36  C. DOMENECH   (BEARBROOK)        25:07 F    12
 37  S. BENNETT   (THAME)             25:09 F    13
 38  J. ESKDALE   (GADE VALLEY)       25:26 F35  16
 39  M. JAMES   (SILSON)              25:32 F45   6
 40  K. VINES   (SILSON)              25:36 F35  17
 41  A. LINNELL   (SILSON)            25:40 F35  18
 42  K. AINSWORTH   (BEARBROOK)       25:53 F    14
 43  B. READING   (METROS)            26:05 F45   7
 44  L. STOCKHAM   (GADE VALLEY)      26:09 F    15
 45  J. CADMAN   (MAIDENHEAD)         26:18 F45   8
 46  J. LAVER   (THAME)               26:42 F35  19
 47  C. GRIFFIN   (GADE VALLEY)       27:14 F    16
 48  C. PLATER   (THAME)              27:41 F35  20
 49  S. EVANS   (BEARBROOK)           28:00 F35  21
 50  T. SINTON   (TRING)              28:03 F35  22
 51  K. KUKAINIS   (BANBURY)          28:11 F45   9
 52  M. BLAND   (BEARBROOK)           28:26 F45  10
 53  R. GUNGADOO   (GADE VALLEY)      28:41 F35  23
 54  N. MANFIELD   (GADE VALLEY)      28:46 F    17
 55  D. JONES   (SILSON)              29:29 F35  24
 56  P. JACKSON   (METROS)            31:06 F45  11
 57  W. KENT   (AMPTHILL & F)         33:25 F35  25

TEAM RESULT
 1  BANBURY                 200     3     4     7    18
 2  BURNHAM JOGGERS         195     2     9    11    15
 3  MAIDENHEAD              176     5     8    21    22
 4  THAME RUNNERS           139    14    16    26    37
 5  BRACKNELL               132     6    12    24
 6  SILSON JOGGERS          117    17    19    39    40
 7  AMPTHILL & FLITWICK      94    10    13    57
 8  WYCOMBE PHOENIX          87     1    28
 9  METROS                   81    23    29    43    56
10  GADE VALLEY              78    25    38    44    47
11  BEARBROOK JOGGERS        71    34    36    42    49
12  TRING RUNNING CLUB       57    32    35    50
13  QUEENS PARK H.           31    27


Veteran Ladies Race
 1  BURNHAM JOGGERS         159     9    11    20    33
 2  THAME RUNNERS           130    14    16    26    46
 3  MAIDENHEAD              127     8    22    30    45
 4  AMPTHILL & FLITWICK      94    10    13    57
 5  SILSON JOGGERS           93    19    39    40    41
 6  BANBURY                  88     4    31    51
 7  METROS                   81    23    29    43    56
 8  GADE VALLEY              58    25    38    53
 9  BEARBROOK JOGGERS        39    34    49    52
10  TRING RUNNING CLUB       34    32    50

Junior/U17 Ladies
Under 15/Under 13 Girls
Under 15 Girls
  1  B. NANCOLAS   (BRACKNELL)        13:21 F15   1
  2  R. PARRY   (AMPTHILL & F)        14:16 F15   2
  3  A. RUSSELL   (BIGGLESWADE)       14:29 F15   3
  4  C. EVERALL   (BRACKNELL)         14:38 F15   4
  5  J. BURY   (BRACKNELL)            14:45 F15   5
  6  E. PEPPS   (BRACKNELL)           15:47 F15   6

TEAM RESULT
 1  BRACKNELL                11     1     4     5
 2  AMPTHILL & FLITWICK       5     2
 3  BIGGLESWADE               4     3

Under 13 Girls
  1  A. PEACOCK   (BANBURY)           13:32 F13   1
  2  R. WOODS   (BRACKNELL)           13:42 F13   2
  3  L. YATES   (ST. ALBANS G.D.)     13:54 F13   3
  4  S. WINDMILL   (BRACKNELL)        14:01 F13   4
  5  L. MILLER   (BRACKNELL)          14:37 F13   5
  6  R. IZARD   (WYCOMBE)             15:29 F13   6
  7  K. LEIGH   (MAIDENHEAD)          15:29 F13   7
  8  L. FOLEY   (WYCOMBE)             15:57 F13   8
  9  J. GILES   (BRACKNELL)           16:19 F13   9
 10  E. SHERWOOD   (MAIDENHEAD)       16:27 F13  10
 11  K. GARLAND   (WYCOMBE)           16:42 F13  11
 12  T. LISK   (Q.P.H.)               17:16 F13  12
 13  E. BRADSHAW   (WYCOMBE)          17:16 F13  13

TEAM RESULT
 1  BRACKNELL                31     2     4     5
 2  WYCOMBE PHOENIX          17     6     8    11
 3  BANBURY                  13     1
 4  ST. ALBANS GODFREY DAVIES11     3
 5  MAIDENHEAD               11     7    10
 6  QUEENS PARK H.            2    12

Div 2 2 mile race
  1  M. CARLISLE   (ST. ALBANS G.D.)  11:23 M20   1
  2  C. PUSEY   (BURNHAM J.)          12:04 M13   1
  3  N. POULAKIS   (ST. ALBANS G.D.)  12:35 M20   2
  4  J. DRINKWATER   (BIGGLESWADE)    12:39 M13   2
  5  A. ASH   (AMPTHILL & F)          12:58 M13   3
  6  L. RISELEY   (WYCOMBE)           13:02 M13   4
  7  M. CARROLL   (BURNHAM J.)        13:07 M13   5
  8  L. CAMPBELL-ARRANZ   (Q.P.H.)    13:10 M13   6
  9  B. NANCOLAS   (BRACKNELL)        13:21 F15   1
 10  A. PEACOCK   (BANBURY)           13:32 F13   1
 11  P. TOMLIN   (BURNHAM J.)         13:32 M13   7
 12  R. WOODS   (BRACKNELL)           13:42 F13   2
 13  T. BAKER   (BURNHAM J.)          13:43 M13   8
 14  L. YATES   (ST. ALBANS G.D.)     13:54 F13   3
 15  A. BARRATT   (MAIDENHEAD)        13:58 M13   9
 16  S. WINDMILL   (BRACKNELL)        14:01 F13   4
 17  R. PARRY   (AMPTHILL & F)        14:16 F15   2
 18  A. STURT   (BIGGLESWADE)         14:28 M13  10
 19  A. RUSSELL   (BIGGLESWADE)       14:29 F15   3
 20  L. MILLER   (BRACKNELL)          14:37 F13   5
 21  C. EVERALL   (BRACKNELL)         14:38 F15   4
 22  J. BURY   (BRACKNELL)            14:45 F15   5
 23  R. LEIGH   (MAIDENHEAD)          15:23 M13  11
 24  R. IZARD   (WYCOMBE)             15:29 F13   6
 25  K. LEIGH   (MAIDENHEAD)          15:29 F13   7
 26  E. PEPPS   (BRACKNELL)           15:47 F15   6
 27  J. ARMSTRONG   (BANBURY)         15:53 M50   1
 28  L. FOLEY   (WYCOMBE)             15:57 F13   8
 29  J. GILES   (BRACKNELL)           16:19 F13   9
 30  C. DONALD   (MAIDENHEAD)         16:25 M13  12
 31  E. SHERWOOD   (MAIDENHEAD)       16:27 F13  10
 32  J. IRWIN   (BURNHAM J.)          16:38 M13  13
 33  K. GARLAND   (WYCOMBE)           16:42 F13  11
 34  T. LISK   (Q.P.H.)               17:16 F13  12
 35  E. BRADSHAW   (WYCOMBE)          17:16 F13  13
 36  G. MACEY   (BANBURY)             17:55 M60   1

Total Overall Score
 1  BRACKNELL              1084   910   174
 2  MAIDENHEAD              919   732   187
 3  BANBURY                 914   701   213
 4  BURNHAM JOGGERS         657   462   195
 5  SILSON JOGGERS          636   519   117
 6  GADE VALLEY             540   462    78
 7  TRING RUNNING CLUB      528   471    57
 8  AMPTHILL & FLITWICK     513   414    99
 9  HANDY CROSS             495   495
10  THAME RUNNERS           479   340   139
11  BEARBROOK JOGGERS       404   333    71
12  QUEENS PARK H.          392   359    33
13  WYCOMBE PHOENIX         338   234   104
14  BIGGLESWADE             230   226     4
15  METROS                  158    77    81
16  ST. ALBANS GODFREY DAVIES16     5    11
17  MILOCARIAN A.C.          13    13


Male Overall Score
 1  BRACKNELL               910   862     8    40
 2  MAIDENHEAD              732   718           4    10
 3  BANBURY                 701   683     4    14
 4  SILSON JOGGERS          519   518           1
 5  HANDY CROSS             495   495
 6  TRING RUNNING CLUB      471   471
 7  GADE VALLEY             462   462
 8  BURNHAM JOGGERS         462   416          17    29
 9  AMPTHILL & FLITWICK     414   400     3          11
10  QUEENS PARK H.          359   337          14     8
11  THAME RUNNERS           340   340
12  BEARBROOK JOGGERS       333   333
13  WYCOMBE PHOENIX         234   201          23    10
14  BIGGLESWADE             226   163          47    16
15  METROS                   77    77
16  MILOCARIAN A.C.          13    13
17  ST. ALBANS GODFREY DAVIES 5                 5


Female Overall Score
 1  BANBURY                 213   200          13
 2  BURNHAM JOGGERS         195   195
 3  MAIDENHEAD              187   176          11
 4  BRACKNELL               174   132    11    31
 5  THAME RUNNERS           139   139
 6  SILSON JOGGERS          117   117
 7  WYCOMBE PHOENIX         104    87          17
 8  AMPTHILL & FLITWICK      99    94     5
 9  METROS                   81    81
10  GADE VALLEY              78    78
11  BEARBROOK JOGGERS        71    71
12  TRING RUNNING CLUB       57    57
13  QUEENS PARK H.           33    31           2
14  ST. ALBANS GODFREY DAVIES11                11
15  BIGGLESWADE               4           4