Apex Sports Chiltern League Division One 2002/2003 Round 1

Held at Watford (Cassiobury Park) on 12 October 2002

Senior/Junior/Veteran Men
  1  R. NIFAH   (MILTON K)            27:14 M     1
  2  N. MILLER   (BEDFORD & C)        27:55 M     2
  3  J. CRITCHLOW   (WATFORD)         27:58 M40   1
  4  M. JANES   (BEDFORD & C)         28:00 M     3
  5  A. MCKENNA   (MILTON K)          28:17 M     4
  6  M. BEERLING   (OXFORD)           28:31 M     5
  7  M. BRYANT   (HARROW)             28:36 M     6
  8  R. GODDEN   (HARROW)             28:37 M     7
  9  T. COOK   (BEDFORD & C)          28:41 M     8
 10  D. SIMON   (HARROW)              28:45 M     9
 11  L. CADMAN   (BEDFORD & C)        28:47 M20   1
 12  C. RILEY   (BEDFORD & C)         28:50 M    10
 13  A. ALI   (WINDSOR)               28:54 M    11
 14  A. BOWDEN   (HARROW)             29:01 M    12
 15  J. MCMAHON   (BEDFORD & C)       29:06 M40   2
 16  M. PETERS   (BRACKNELL)          29:21 M40   3
 17  T. JONES   (AYLESBURY)           29:28 M40   4
 18  C. WOOD   (WATFORD)              29:32 M40   5
 19  A. WRAY   (HARROW)               29:38 M    13
 20  A. BOWDEN   (MILTON K)           29:38 M    14
 21  N. OVINGTON   (MILTON K)         29:40 M    15
 22  A. ROLT   (AYLESBURY)            29:41 M    16
 23  B. WELLS   (WINDSOR)             29:42 M    17
 24  D. BROWN   (CHILTERN H.)         29:45 M40   6
 25  P. NATION   (BRACKNELL)          29:49 M    18
 26  G. SUFFLING   (LUTON)            29:51 M    19
 27  S. AMES   (BEDFORD & C)          29:51 M20   2
 28  M. CURSONS   (HARROW)            29:56 M40   7
 29  B. GREEN   (OXFORD)              30:00 M40   8
 30  K. FARMER   (MILTON K)           30:09 M40   9
     P. FORD   (SHAFTESBURY) N/S      30:12 M
 31  J. SEDDON   (BRACKNELL)          30:14 M    20
 32  C. HEARN   (MILTON K)            30:19 M    21
 33  I. HOBDELL   (WINDSOR)           30:24 M    22
 34  P. TOTTLE   (AYLESBURY)          30:28 M40  10
 35  P. WESTROPE   (BEDFORD & C)      30:30 M    23
 36  S. HANDS   (HEADINGTON)          30:31 M    24
 37  C. FINILL   (HARROW)             30:32 M40  11
 38  D. HAMBLIN   (AYLESBURY)         30:34 M    25
 39  M. SAUNDERS   (HARROW)           30:35 M20   3
 40  R. HUGHES   (WINDSOR)            30:35 M    26
 41  T. WALMSLEY   (WINDSOR)          30:37 M    27
 42  C. DETTMAR   (HEADINGTON)        30:38 M    28
 43  S. TOOKE   (WATFORD)             30:42 M    29
 44  J. QUINT   (BRACKNELL)           30:51 M    30
 45  E. ALEXANDER   (MILTON K)        30:56 M    31
 46  R. GRANT   (OXFORD)              30:57 M40  12
 47  A. CROSS   (BEDFORD & C)         31:01 M    32
 48  S. HUNT   (HARROW)               31:02 M    33
 49  D. WHEELER   (OXFORD)            31:03 M40  13
 50  N. TAYLOR   (AYLESBURY)          31:16 M40  14
 51  M. BARON   (HARROW)              31:24 M40  15
 52  S. MEAD   (OXFORD)               31:25 M    34
 53  I. ROBERTS   (LEIGHTON B)        31:26 M    35
 54  M. GRIFFITHS   (CHILTERN H.)     31:27 M    36
 55  A. COX   (MILTON K)              31:31 M    37
 56  D. GAVAGHAN   (HEADINGTON)       31:35 M    38
 57  S. WINTER   (OXFORD)             31:36 M    39
 58  B. BRACKSTONE   (BRACKNELL)      31:37 M    40
 59  CO STEPTOE   (AYLESBURY)         31:39 M50   1
 60  M. RAHIM   (HARROW)              31:42 M    41
 61  N. HARRIS   (WATFORD)            31:50 M    42
 62  S. AYRES   (OXFORD)              31:52 M20   4
 63  T. DIXON   (OXFORD)              31:53 M40  16
 64  D. CHAMBERS   (WATFORD)          31:54 M20   5
 65  A. QUINN   (MILTON K)            31:55 M20   6
 66  M. WHITING   (WINDSOR)           31:56 M    43
 67  P. JONES   (MILTON K)            32:02 M40  17
 68  A. HOILES   (HARROW)             32:04 M    44
 69  P. WINFIELD   (MILTON K)         32:05 M20   7
 70  R. THETFORD   (HEADINGTON)       32:07 M40  18
 71  M. BRADLEY   (WATFORD)           32:07 M40  19
 72  M. KLEANTHOS   (LEIGHTON B)      32:09 M40  20
 73  M. MCPHEAT   (MILTON K)          32:11 M40  21
 74  T. COOK   (CHILTERN H.)          32:12 M40  22
 75  T. KNOWLES   (AYLESBURY)         32:12 M    45
 76  P. WOOTTON   (CHILTERN H.)       32:20 M    46
 77  G. OSBORNE   (BANBURY)           32:22 M    47
 78  M. SUMMERFIELD   (AYLESBURY)     32:25 M    48
 79  T. ROONEY   (AYLESBURY)          32:26 M    49
 80  G. PLATT   (BRACKNELL)           32:27 M40  23
 81  L. HUNT   (HARROW)               32:37 M    50
 82  T. WRIGHT   (BANBURY)            32:49 M20   8
 83  G. WALFORD   (CHILTERN H.)       32:53 M    51
 84  J. GRIFFITHS   (HEADINGTON)      32:54 M40  24
 85  D. BRUMBY   (MILTON K)           32:55 M    52
 86  P. FUSI   (WATFORD)              32:57 M20   9
 87  A. RICHARDSON   (CHILTERN H.)    32:59 M40  25
 88  C. NOON   (MILTON K)             33:00 M    53
 89  TOM INCHLEY   (LEIGHTON B)       33:01 M    54
 90  P. KENNEDY   (WINDSOR)           33:02 M50   2
 91  T. HOOK   (MILTON K)             33:03 M40  26
 92  A. HOBDELL   (WINDSOR)           33:07 M    55
 93  S. SULLIVAN   (MILTON K)         33:16 M    56
 94  K. JACOB   (LUTON)               33:27 M    57
 95  P. ILLING   (WATFORD)            33:29 M    58
 96  I. ROBINSON   (BANBURY)          33:31 M    59
 97  J. STOKER   (LUTON)              33:31 M40  27
 98  J. EXLEY   (OXFORD)              33:32 M50   3
 99  J. DUNNE   (CHILTERN H.)         33:33 M40  28
100  A. INCHLEY   (LEIGHTON B)        33:34 M    60
101  M. JONES   (HARROW)              33:35 M20  10
102  D. CASTLE   (MILTON K)           33:35 M    61
103  A. JONES   (CHILTERN H.)         33:37 M    62
104  D. FINDEL-HAWKINS   (MILTON K)   33:40 M50   4
105  T. SIGLLECHNER   (MILTON K)      33:41 M    63
106  I. AVERY   (OXFORD)              33:44 M40  29
107  C. TOMS   (BEDFORD & C)          33:44 M20  11
108  E. MORTON   (HEADINGTON)         33:44 M    64
109  A. HURST   (BRACKNELL)           33:57 M    65
110  I. MEADOWCROFT   (HEADINGTON)    34:01 M    66
111  T. CHAMBERS   (BANBURY)          34:02 M    67
112  H. EVANS   (AYLESBURY)           34:08 M    68
113  K. BELL   (OXFORD)               34:11 M50   5
114  S. KELLEHER   (BRACKNELL)        34:26 M40  30
115  P. FEIST   (MILTON K)            34:28 M40  31
116  Z. HALE   (MILTON K)             34:32 M    69
117  B. HENDRIE   (BANBURY)           34:33 M50   6
118  M. LEPPS   (HARROW)              34:39 M40  32
119  G. WRIGHT   (CHILTERN H.)        34:39 M    70
120  D. HILL   (CHILTERN H.)          34:39 M    71
121  C. MAHON   (MILTON K)            34:42 M    72
122  L. TURTON   (MILTON K)           34:50 M40  33
     N/S   (MILTON K) N/S             34:51 M
123  D. WARBURTON   (LEIGHTON B)      34:52 M    73
124  J. ROONEY   (MILTON K)           34:56 M40  34
125  G. SMITH   (BANBURY)             34:57 M50   7
126  A. ROBERTS   (AYLESBURY)         34:58 M    74
127  M. RUSSELL   (BEDFORD & C)       35:03 M50   8
128  T. WOOLRIDGE   (WATFORD)         35:08 M40  35
129  N. DERBY   (CHILTERN H.)         35:10 M40  36
130  G. MAYOH   (WATFORD)             35:12 M    75
131  A. DALE   (CHILTERN H.)          35:14 M40  37
132  C. TAYLOR   (LEIGHTON B)         35:16 M    76
133  J. HOWELL   (LEIGHTON B)         35:24 M20  12
134  C. STEBBINGS   (LUTON)           35:27 M50   9
135  H. NICKAU   (HEADINGTON)         35:28 M40  38
136  F. HANSEN   (MILTON K)           35:32 M    77
137  R. HOPKINSON   (LEIGHTON B)      35:33 M20  13
138  R. LANDS   (BEDFORD & C)         35:37 M40  39
139  R. ELLERBY   (CHILTERN H.)       35:43 M40  40
140  L. HOPE   (MILTON K)             35:50 M    78
141  T. ALEXANDER   (MILTON K)        35:51 M    79
142  R. SELDON   (LEIGHTON B)         35:51 M50  10
143  S. WILKINSON   (MILTON K)        35:57 M40  41
144  P. BENEDICKTER   (LUTON)         36:00 M    80
145  S. GOLLA   (CHILTERN H.)         36:03 M    81
146  L. SAUNDERS   (HARROW)           36:08 M20  14
147  S. FIELD   (CHILTERN H.)         36:18 M50  11
148  A. LA GRANGE   (WATFORD)         36:28 M50  12
149  M. PHILLIPS   (LEIGHTON B)       36:37 M40  42
150  P. GRIMSDALE   (OXFORD)          36:39 M40  43
151  J. STARKEY   (BRACKNELL)         36:41 M40  44
152  P. JACOB   (LUTON)               36:45 M40  45
153  P. GRANT   (HEADINGTON)          36:46 M    82
154  D. WEBB   (LEIGHTON B)           36:48 M40  46
155  C. HAMLET   (WATFORD)            36:51 M50  13
156  A. HARRISON   (MILTON K)         36:53 M40  47
157  P. DIMMOCK   (LEIGHTON B)        37:03 M50  14
158  M. GRIMSDALE   (WATFORD)         37:06 M40  48
159  N. TAYLOR   (MILTON K)           37:12 M40  49
160  P. STERRY   (LUTON)              37:14 M50  15
161  M. DUNMORE   (HEADINGTON)        37:19 M50  16
162  M. RASGAUSKI   (HEADINGTON)      37:25 M50  17
163  J. WRIGHT   (MILTON K)           37:36 M50  18
164  J. HOLLAND   (HEADINGTON)        37:47 M40  50
165  P. PURDUE   (WINDSOR)            37:52 M40  51
166  TIM INCHLEY   (LEIGHTON B)       37:54 M    83
167  R. DOUGLAS-BROWNE   (WATFORD)    38:13 M40  52
168  J. HILDRETH   (CHILTERN H.)      38:20 M40  53
169  G. WALKER   (HEADINGTON)         38:36 M50  19
170  J. COLEMAN   (LUTON)             38:44 M40  54
171  P. BEAVIS   (BANBURY)            38:48 M50  20
172  C. COX   (MILTON K)              38:51 M    84
173  P. OWENS   (CHILTERN H.)         38:56 M40  55
174  J. MILLER   (MILTON K)           38:57 M50  21
175  S. GOODLAD   (LEIGHTON B)        38:58 M40  56
176  R. HARDY   (LUTON)               38:59 M40  57
177  A. ANDERSON   (CHILTERN H.)      39:04 M    85
178  J. O'SULLIVAN   (WATFORD)        39:07 M40  58
179  R. WINTER   (MILTON K)           39:11 M50  22
180  J. WILKINSON   (MILTON K)        39:17 M40  59
181  D. PRICE   (MILTON K)            39:20 M    86
182  R. INCHLEY   (LEIGHTON B)        39:26 M50  23
183  D. CRAWLEY   (LEIGHTON B)        39:33 M40  60
184  A. HENDRY   (MILTON K)           39:37 M40  61
185  C. FAINE   (MILTON K)            39:53 M50  24
186  D. PATTISON   (MILTON K)         40:15 M50  25
187  J. MORRISON   (MILTON K)         40:17 M50  26
188  C. FALLAIZE   (AYLESBURY)        40:34 M40  62
189  D. MAWYER   (LUTON)              40:42 M60   1
190  M. REYNOLDS   (OXFORD)           40:44 M50  27
191  F. WATT   (LEIGHTON B)           40:52 M50  28
192  R. BOYCE   (WATFORD)             41:04 M    87
193  J. TRACY   (CHILTERN H.)         41:09 M50  29
194  K. VILLIERS   (HEADINGTON)       41:29 M50  30
195  P. WRIGHT   (CHILTERN H.)        41:46 M    88
196  J. ADAM   (LEIGHTON B)           41:58 M60   2
197  K. HUXHAM   (CHILTERN H.)        42:23 M50  31
198  D. THOMPSON   (MILTON K)         42:35 M50  32
199  E. WEBSTER   (MILTON K)          42:38 M    89
200  M. GRANDISON   (AYLESBURY)       42:58 M    90
201  J. TIPPING   (BANBURY)           43:32 M60   3
202  S. BRIMBLE   (BRACKNELL)         44:13 M20  15
203  A. BARTLETT   (BANBURY)          46:39 M40  63
204  P. HENDON   (OXFORD)             47:02 M    91
205  J. HARDCASTLE   (MILTON K)       47:16 M40  64
206  P. FERGUSON   (AYLESBURY)        48:17 M60   4
207  R. HOWELLS   (LUTON)             48:54 M40  65
208  M. CARTWRIGHT   (CHILTERN H.)    52:01 M60   5
209  H. CAVE   (CHILTERN H.)          53:59 M50  33

TEAM RESULT non scorers excluded
 1  HARROW A.C.            1839     7     8    10    14    19    28    37    39    48    51
 2  BEDFORD & COUNTY       1831     2     4     9    11    12    15    27    35    47   107
 3  MILTON KEYNES          1759     1     5    20    21    30    32    45    55    65    67
 4  VALE OF AYLESBURY      1536    17    22    34    38    50    59    75    78    79   112
 5  OXFORD CITY            1532     6    29    46    49    52    57    62    63    98   106
 6  WATFORD                1401     3    18    43    61    64    71    86    95   128   130
 7  WINDSOR SE&H           1327    13    23    33    40    41    66    90    92   165
 8  BRACKNELL              1270    16    25    31    44    58    80   109   114   151   202
 9  CHILTERN HARRIERS      1261    24    54    74    76    83    87    99   103   119   120
10  HEADINGTON R.R.        1145    36    42    56    70    84   108   110   135   153   161
11  LEIGHTON BUZZARD        970    53    72    89   100   123   132   133   137   142   149
12  LUTON UNITED            758    26    94    97   134   144   152   160   170   176   189
13  BANBURY                 707    77    82    96   111   117   125   171   201   203


Veteran Mens Race
 1  VALE OF AYLESBURY       680    17    34    50    59
 2  OXFORD CITY             653    29    46    49    63
 3  WATFORD                 620     3    18    71   128
 4  HARROW A.C.             606    28    37    51   118
 5  MILTON KEYNES           579    30    67    73    91
 6  CHILTERN HARRIERS       556    24    74    87    99
 7  BRACKNELL               479    16    80   114   151
 8  HEADINGTON R.R.         390    70    84   135   161
 9  BEDFORD & COUNTY        350    15   127   138
10  LEIGHTON BUZZARD        323    72   142   149   154
11  LUTON UNITED            297    97   134   152   160
12  BANBURY                 226   117   125   171   201
13  WINDSOR SE&H            165    90   165


Junior Men
 1  BEDFORD & COUNTY        485    11    27   107
 2  HARROW A.C.             344    39   101   146
 3  MILTON KEYNES           286    65    69
 4  WATFORD                 270    64    86
 5  LEIGHTON BUZZARD        150   133   137
 6  OXFORD CITY             148    62
 7  BANBURY                 128    82
 8  BRACKNELL                 8   202

Under 17 Men
  1  M. SMART   (HARROW)              20:49 M17   1
  2  M. CAREY   (HARROW)              21:17 M17   2
  3  T. STANLEY   (BEDFORD & C)       21:24 M17   3
  4  R. TAYLOR   (AYLESBURY)          21:31 M17   4
  5  A. INSKIP   (BEDFORD & C)        21:33 M17   5
  6  G. TAYLOR   (WINDSOR)            21:43 M17   6
  7  M. KNIPE   (WINDSOR)             21:46 M17   7
  8  T. BEEDELL   (CHILTERN H.)       22:07 M17   8
  9  P. MACEY   (MILTON K)            22:18 M17   9
 10  R. FRANZESE   (HARROW)           22:36 M17  10
 11  K. BENNETT   (MILTON K)          22:41 M17  11
 12  C. MAY   (AYLESBURY)             22:52 M17  12
 13  B. TWIGGER   (MILTON K)          22:53 M17  13
 14  J. ATTWOOD   (LUTON)             22:55 M17  14
 15  C. GREEN   (LUTON)               22:57 M17  15
 16  J. SPENCER   (LEIGHTON B)        23:02 M17  16
 17  R. HUNTER   (LUTON)              23:05 M17  17
 18  M. BAKER   (MILTON K)            23:07 M17  18
 19  J. PARIS   (HARROW)              23:19 M17  19
 20  G. WILCOX   (MILTON K)           23:24 M17  20
 21  J. BUTLER   (BEDFORD & C)        23:37 M17  21
 22  F. DOWNS   (CHILTERN H.)         23:41 M17  22
 23  J. VAN TROMP   (WATFORD)         23:43 M17  23
 24  P. HARRISON   (HARROW)           23:52 M17  24
 25  D. BARBER   (AYLESBURY)          23:54 M17  25
 26  S. ELLERBY   (CHILTERN H.)       23:58 M17  26
 27  A. MARSHALL   (HARROW)           24:16 M17  27
 28  A. SKANDA   (BRACKNELL)          24:18 M17  28
 29  A. WILLIAMS   (BANBURY)          24:25 M17  29
 30  J. TUTTLE   (BEDFORD & C)        24:32 M17  30
 31  S. RAYFIELD   (WINDSOR)          24:36 M17  31
 32  J. VANTERTOORN   (WINDSOR)       24:47 M17  32
 33  R. TAYLOR   (MILTON K)           24:54 M17  33
 34  N. HELEY   (WATFORD)             25:00 M17  34
 35  M. FALLAIZE   (AYLESBURY)        25:16 M17  35
 36  A. RATCLIFFE   (MILTON K)        25:39 M17  36
 37  L. MCCUTCHEON   (BANBURY)        26:18 M17  37
 38  J. RYMAN   (CHILTERN H.)         26:36 M17  38
 39  S. TEAR   (WATFORD)              27:35 M17  39
 40  S. MAFFRE   (BRACKNELL)          27:42 M17  40
 41  A. SHRUBB   (WINDSOR)            28:13 M17  41
 42  A. BRETT   (WATFORD)             30:56 M17  42

TEAM RESULT
 1  HARROW A.C.             140     1     2    10    19
 2  MILTON KEYNES           121     9    11    13    18
 3  BEDFORD & COUNTY        113     3     5    21    30
 4  WINDSOR SE&H             96     6     7    31    32
 5  VALE OF AYLESBURY        96     4    12    25    35
 6  LUTON UNITED             83    14    15    17
 7  CHILTERN HARRIERS        78     8    22    26    38
 8  WATFORD                  34    23    34    39    42
 9  LEIGHTON BUZZARD         27    16
10  BANBURY                  20    29    37
11  BRACKNELL                18    28    40

Under 15 Boys
  1  I. MAY   (WINDSOR)               16:56 M15   1
  2  C. MAYO   (HARROW)               16:58 M15   2
  3  R. HEANY   (BEDFORD & C)         17:08 M15   3
  4  C. WATKINS   (LUTON)             17:29 M15   4
  5  D. GREEN   (BEDFORD & C)         17:49 M15   5
  6  S. GOODWIN   (MILTON K)          17:51 M15   6
  7  S. BRASIER   (MILTON K)          17:52 M15   7
  8  B. SPEED   (WATFORD)             17:54 M15   8
  9  R. HUGHES   (WINDSOR)            17:55 M15   9
 10  M. BENNETT   (CHILTERN H.)       17:57 M15  10
 11  D. GOODMAN   (HARROW)            18:10 M15  11
 12  J. COTTON   (WINDSOR)            18:16 M15  12
 13  C. KEHOE   (BEDFORD & C)         18:18 M15  13
 14  R. RICE   (HARROW)               18:22 M15  14
 15  R. HENDERSON   (BEDFORD & C)     18:27 M15  15
 16  V. BANGS   (WINDSOR)             18:29 M15  16
 17  A. STOCKBRIDGE   (MILTON K)      18:35 M15  17
 18  J. FERRETT   (WINDSOR)           18:36 M15  18
 19  C. SMITH   (BANBURY)             18:46 M15  19
 20  J. ETCHELLS   (WATFORD)          18:47 M15  20
 21  B. CORFIELD   (LEIGHTON B)       18:47 M15  21
 22  D. TARRANT   (HARROW)            18:50 M15  22
 23  D. WALKER   (BRACKNELL)          18:52 M15  23
 24  J. PATERSON   (HARROW)           19:06 M15  24
 25  T. COMERFORD   (MILTON K)        19:10 M15  25
 26  L. WHITTEN   (MILTON K)          19:16 M15  26
 27  J. STEELE   (BEDFORD & C)        19:19 M15  27
 28  M. MCGEOCH-WILLIAMS   (BRACKNELL)19:22 M15  28
 29  R. UDDIN   (HARROW)              19:22 M15  29
 30  S. SARGOOD   (WINDSOR)           19:28 M15  30
 31  M. WELLS   (AYLESBURY)           19:36 M15  31
 32  C. LAMBERT   (LUTON)             19:37 M15  32
 33  B. LITTLEJOHN   (AYLESBURY)      19:38 M15  33
 34  J. GRIFFITHS   (HEADINGTON)      19:41 M15  34
 35  J. HUGHES   (BRACKNELL)          19:42 M15  35
 36  R. MCGEOGH-WILLIAMS   (BRACKNELL)19:44 M15  36
 37  S. ELLISON   (MILTON K)          19:49 M15  37
 38  S. MITCHELL   (BANBURY)          19:58 M15  38
 39  J. TURNER   (AYLESBURY)          20:15 M15  39
 40  A. MORRISON   (CHILTERN H.)      20:17 M15  40
 41  J. JOHNSON   (AYLESBURY)         20:22 M15  41
 42  A. REAPE   (HARROW)              20:46 M15  42
 43  K. LINDSAY   (HARROW)            20:48 M15  43
 44  B. LUNNON   (HARROW)             21:06 M15  44
 45  S. CHEETHAM   (WATFORD)          21:26 M15  45
 46  B. FLETCHER   (BRACKNELL)        21:34 M15  46
 47  C. DALTON   (WATFORD)            21:40 M15  47
 48  S. TUTTLE   (BEDFORD & C)        21:40 M15  48
 49  A. MOURADIAN   (BRACKNELL)       21:45 M15  49
 50  A. CAVE   (CHILTERN H.)          22:00 M15  50
 51  S. COTTRELL   (WINDSOR)          22:16 M15  51
 52  B. HULL   (WINDSOR)              22:17 M15  52
 53  R. BANTHAM   (AYLESBURY)         22:42 M15  53
 54  A. HEIGHES   (BRACKNELL)         23:02 M15  54
 55  S. COOK   (CHILTERN H.)          23:51 M15  55
 56  D. CARTER   (WATFORD)            24:22 M15  56
 57  C. BURY   (BRACKNELL)            24:27 M15  57
 58  M. SMITH   (WATFORD)             24:59 M15  58
 59  T. JONES   (HARROW)              29:15 M15  59

TEAM RESULT
 1  BEDFORD & COUNTY        204     3     5    13    15
 2  WINDSOR SE&H            202     1     9    12    16
 3  HARROW A.C.             191     2    11    14    22
 4  MILTON KEYNES           185     6     7    17    25
 5  WATFORD                 120     8    20    45    47
 6  BRACKNELL               118    23    28    35    36
 7  VALE OF AYLESBURY        96    31    33    39    41
 8  CHILTERN HARRIERS        85    10    40    50    55
 9  LUTON UNITED             84     4    32
10  BANBURY                  63    19    38
11  LEIGHTON BUZZARD         39    21
12  HEADINGTON R.R.          26    34

Under 13 Boys
  1  N. WHITE   (WINDSOR)              9:29 M13   1
  2  A. CARTER   (WATFORD)             9:32 M13   2
  3  D. TAYLOR   (MILTON K)            9:34 M13   3
  4  A. TOVEY   (WINDSOR)              9:38 M13   4
  5  D. HUNT   (HARROW)                9:40 M13   5
  6  D. CAMPBELL   (HARROW)            9:42 M13   6
  7  T. CAMPBELL   (CHILTERN H.)       9:44 M13   7
  8  T. NIGHTINGALE   (MILTON K)       9:45 M13   8
  9  J. LLOYD-JONES   (WATFORD)        9:47 M13   9
 10  R. DOCHERTY   (MILTON K)          9:51 M13  10
 11  R. VAN TROMP   (WATFORD)          9:59 M13  11
 12  L. SMITH   (MILTON K)            10:00 M13  12
 13  T. BARBOUR   (WINDSOR)           10:02 M13  13
 14  N. CHIN'YUE   (BRACKNELL)        10:03 M13  14
 15  A. ASH   (BEDFORD & C)           10:07 M13  15
 16  P. ARMINGER   (BEDFORD & C)      10:08 M13  16
 17  M. LOGAN   (AYLESBURY)           10:13 M13  17
 18  M. BAILEY   (WATFORD)            10:15 M13  18
 19  D. BING   (HARROW)               10:17 M13  19
 20  L. FOX   (WINDSOR)               10:33 M13  20
 21  R. SUNDERLAND   (AYLESBURY)      10:35 M13  21
 22  J. COMERFORD   (MILTON K)        10:36 M13  22
 23  B. CORBY   (BEDFORD & C)         10:36 M13  23
 24  J. FARMER   (MILTON K)           10:40 M13  24
 25  H. LARARD   (BANBURY)            10:41 M13  25
 26  M. BARKER   (HARROW)             10:43 M13  26
 27  W. FULTON   (WATFORD)            10:44 M13  27
 28  M. MOTTRAM   (AYLESBURY)         10:44 M13  28
 29  C. JOHNSTONE   (LUTON)           10:46 M13  29
 30  P. SMITH   (HARROW)              10:47 M13  30
 31  G. KNOWLES   (AYLESBURY)         10:53 M13  31
 32  T. VERNHAM   (BRACKNELL)         10:53 M13  32
 33  S. MCKILLOP   (MILTON K)         10:55 M13  33
 34  A. NYMAN   (HARROW)              10:55 M13  34
 35  D. BRIGHT   (HARROW)             10:56 M13  35
 36  A. RUGG-GUNN   (AYLESBURY)       10:59 M13  36
 37  B. GREGORY   (AYLESBURY)         10:59 M13  37
 38  S. BURGIN   (CHILTERN H.)        10:59 M13  38
 39  A. BERGER   (BRACKNELL)          11:00 M13  39
 40  J. NASH   (LEIGHTON B)            0:00 M13  40
 41  A. STEWART   (CHILTERN H.)        0:00 M13  41
 42  J. CRITCHLOW   (WATFORD)          0:00 M13  42
 43  J. HAYWARD   (CHILTERN H.)        0:00 M13  43
 44  J. GILBERT   (BRACKNELL)          0:00 M13  44
 45  B. LOVEGROVE   (HARROW)           0:00 M13  45
 46  N. LINGLEY   (CHILTERN H.)        0:00 M13  46
 47  N. SIGLLECHNER   (MILTON K)       0:00 M13  47
 48  A. SODEN   (CHILTERN H.)          0:00 M13  48
 49  T. MCDONALD   (LEIGHTON B)        0:00 M13  49
 50  C. BENNETT   (WINDSOR)            0:00 M13  50
 51  L. OWIDE   (HARROW)               0:00 M13  51
 52  B. TODD   (BRACKNELL)             0:00 M13  52
 53  M. DUNSFORD   (HARROW)            0:00 M13  53
 54  R. FARRON   (BRACKNELL)          12:01 M13  54
 55  B. O'MARA   (BRACKNELL)           0:00 M13  55
 56  P. LOCKETT   (HARROW)            12:13 M13  56
 57  D. RHODES   (LUTON)              12:25 M13  57
 58  M. KEENAN   (CHILTERN H.)         0:00 M13  58
 59  N. BURY   (BRACKNELL)            12:44 M13  59
 60  ?   (HARROW)                     12:48 M13  60
 61  D. JONES   (HARROW)              12:48 M13  61
 62  M. COOK   (CHILTERN H.)          13:06 M13  62
 63  S. NICKAU   (HEADINGTON)         14:13 M13  63

TEAM RESULT
 1  MILTON KEYNES           223     3     8    10    12
 2  WINDSOR SE&H            218     1     4    13    20
 3  WATFORD                 216     2     9    11    18
 4  HARROW A.C.             200     5     6    19    26
 5  VALE OF AYLESBURY       159    17    21    28    31
 6  BEDFORD & COUNTY        138    15    16    23
 7  CHILTERN HARRIERS       127     7    38    41    43
 8  BRACKNELL               127    14    32    39    44
 9  LUTON UNITED             42    29    57
10  LEIGHTON BUZZARD         39    40    49
11  BANBURY                  39    25
12  HEADINGTON R.R.           1    63

Senior/Veteran Ladies
  1  J. CRAFT   (HEADINGTON)          23:05 F     1
  2  T. GALBRAITH   (HEADINGTON)      23:43 F35   1
  3  R. IANNONE   (AYLESBURY)         24:27 F     2
  4  I. THORNBOROUGH   (MILTON K)     24:41 F     3
  5  S. WALTERS   (HEADINGTON)        25:07 F45   1
  6  C. SCOTT   (MILTON K)            25:21 F     4
  7  A. BATHIE   (WINDSOR)            25:22 F35   2
  8  G. ALLEN   (BANBURY)             25:26 F35   3
  9  A. BURT   (WINDSOR)              25:30 F     5
 10  C. LATHWELL   (LUTON)            25:39 F     6
 11  P. JONES   (HEADINGTON)          25:57 F     7
 12  C. MCMANUS   (CHILTERN H.)       26:02 F     8
 13  C. STEVENS   (BRACKNELL)         26:27 F35   4
 14  S. COX   (MILTON K)              26:30 F     9
 15  M. BUZZARD   (BANBURY)           26:32 F    10
 16  C. ROONEY   (MILTON K)           26:41 F35   5
 17  L. BUTT   (CHILTERN H.)          26:48 F    11
 18  S. DAVIES   (OXFORD)             27:15 F    12
 19  C. HOLLOWAY   (CHILTERN H.)      27:26 F35   6
 20  K. FARMER   (MILTON K)           27:47 F    13
 21  R. RUTT   (AYLESBURY)            27:51 F35   7
 22  P. LINTON   (AYLESBURY)          27:58 F35   8
 23  A. CROUCH   (RADLEY)             28:01 F    14
 24  B. RALPH   (CHILTERN H.)         28:06 F45   2
 25  K. FARMER   (LUTON)              28:13 F    15
 26  D. BROCKWAY   (LUTON)            28:21 F35   9
 27  M-A FISCHER   (HEADINGTON)       28:23 F35  10
 28  D. WALLEN   (CHILTERN H.)        28:31 F    16
 29  J. NEWERS   (CHILTERN H.)        28:35 F    17
 30  S. WALSH   (BEDFORD & C)         28:53 F45   3
 31  H. TURLEY   (HEADINGTON)         28:57 F45   4
 32  A. RATCLIFFE   (MILTON K)        28:58 F35  11
 33  C. SHARPE   (BRACKNELL)          29:02 F    18
 34  E. WELCH   (HEADINGTON)          29:17 F35  12
 35  L. BRODERICK   (MILTON K)        29:22 F    19
 36  A. HEBBARD   (LEIGHTON B)        29:25 F    20
 37  D. KUKAINIS   (BANBURY)          29:36 F    21
 38  E. HUSSEY   (RADLEY)             29:36 F45   5
 39  D. OVINGTON   (MILTON K)         30:14 F35  13
 40  C. SYKES   (LEIGHTON B)          30:34 F35  14
 41  Z. WHITTEN   (MILTON K)          30:36 F    22
 42  H. FOLKARD   (CHILTERN H.)       30:43 F35  15
 43  N. HAMPSHIRE   (CHILTERN H.)     30:46 F    23
 44  J. VINCENT   (BANBURY)           30:59 F    24
 45  S. SHORT   (CHILTERN H.)         31:00 F35  16
 46  K. LOACH   (CHILTERN H.)         31:26 F35  17
 47  H. FALLAIZE   (AYLESBURY)        31:32 F35  18
 48  L. MESTECKY   (BANBURY)          31:39 F    25
 49  C. STUBBINGS   (CHILTERN H.)     31:43 F35  19
 50  J. ARMSTRONG   (BANBURY)         32:43 F45   6
 51  H. HORE   (BANBURY)              33:32 F    26
 52  F. CALDER   (CHILTERN H.)        34:05 F    27
 53  J. HOWELL   (LEIGHTON B)         36:16 F45   7
 54  J. LANGDON   (LEIGHTON B)        36:43 F45   8
 55  K. ILOTT   (CHILTERN H.)         36:54 F45   9
 56  C. KLEANTHOUS   (LEIGHTON B)     37:55 F35  20
 57  C. GOODING   (CHILTERN H.)       39:21 F35  21
 58  L. BOX   (LEIGHTON B)            41:53 F    28

TEAM RESULT
 1  HEADINGTON R.R.         217     1     2     5    11
 2  MILTON KEYNES           196     4     6    14    16
 3  CHILTERN HARRIERS       164    12    17    19    24
 4  VALE OF AYLESBURY       143     3    21    22    47
 5  BANBURY                 132     8    15    37    44
 6  LUTON UNITED            116    10    25    26
 7  WINDSOR SE&H            102     7     9
 8  BRACKNELL                72    13    33
 9  RADLEY LADIES            57    23    38
10  LEIGHTON BUZZARD         53    36    40    53    54
11  OXFORD CITY              41    18
12  BEDFORD & COUNTY         29    30


Veteran Ladies Race
 1  HEADINGTON R.R.         171     2     5    27    31
 2  CHILTERN HARRIERS       106    19    24    42    45
 3  MILTON KEYNES            90    16    32    39
 4  VALE OF AYLESBURY        87    21    22    47
 5  BANBURY                  60     8    50
 6  WINDSOR SE&H             52     7
 7  BRACKNELL                46    13
 8  LUTON UNITED             33    26
 9  LEIGHTON BUZZARD         33    40    53    54    56
10  BEDFORD & COUNTY         29    30
11  RADLEY LADIES            21    38

Junior/U17 Ladies
  1  N. SYKES   (LEIGHTON B)          17:23 F17   1
  2  G. TURTLE   (CHILTERN H.)        18:33 F17   2
  3  K. DOCHERTY   (MILTON K)         19:32 F17   3
  4  L. KING   (BANBURY)              19:39 F20   1
  5  R. GIBBS   (BEDFORD & C)         19:52 F17   4
  6  L. LICIETIS   (MILTON K)         20:12 F17   5
  7  R. CORMACK-LLOYD   (RADLEY)      20:18 F17   6
  8  B. NANCOLAS   (BRACKNELL)        20:23 F17   7
  9  K. BOWEN-LAGRANGE   (WATFORD)    20:47 F17   8
 10  M. JESSOP   (MILTON K)           20:55 F17   9
 11  C. EVERALL   (BRACKNELL)         20:57 F17  10
 12  L. OLVER   (WINDSOR)             20:58 F20   2
 13  R. PIKE   (RADLEY)               21:03 F17  11
 14  E. BECK   (WINDSOR)              21:05 F17  12
 15  S. THOMPSON   (MILTON K)         21:06 F20   3
 16  J. BURY   (BRACKNELL)            21:07 F17  13
 17  S. BELL   (HARROW)               21:08 F20   4
 18  S. KEOGH   (WINDSOR)             21:15 F17  14
 19  R. MEERABUDI   (WATFORD)         21:16 F20   5
 20  A. BARTLETT   (WINDSOR)          21:31 F17  15
 21  K. LANGLEY   (LEIGHTON B)        21:44 F20   6
 22  L. OWEN   (WINDSOR)              21:52 F20   7
 23  R. GIBBENS   (MILTON K)          21:58 F17  16
 24  A. PERRISS   (MILTON K)          22:02 F20   8
 25  R. BROWNHILL   (HARROW)          22:02 F17  17
 26  M. STUBBERFIELD   (WINDSOR)      22:04 F20   9
 27  G. HATTON   (WINDSOR)            22:16 F17  18
 28  K. HOLLOWAY   (WINDSOR)          22:19 F17  19
 29  T. PETERS   (WINDSOR)            22:27 F17  20
 30  K. TRAYNER   (LEIGHTON B)        22:36 F17  21
 31  P. CALINGHAM   (WINDSOR)         23:21 F20  10
 32  C. HARDY   (LUTON)               24:12 F17  22

TEAM RESULT
 1  MILTON KEYNES            80     3     6    10
 2  BRACKNELL                64     8    11    16
 3  WINDSOR SE&H             55    12    14    18
 4  LEIGHTON BUZZARD         47     1    21    30
 5  RADLEY LADIES            46     7    13
 6  WATFORD                  38     9    19
 7  CHILTERN HARRIERS        31     2
 8  BANBURY                  29     4
 9  BEDFORD & COUNTY         28     5
10  HARROW A.C.              24    17    25
11  LUTON UNITED              1    32

Under 15 Girls
  1  A. ROSKILLY   (MILTON K)         18:36 F15   1
  2  C. PLATEAU   (RADLEY)            19:00 F15   2
  3  E. WRIGHT   (BEDFORD & C)        19:10 F15   3
  4  S. MOTTRAM   (AYLESBURY)         19:18 F15   4
  5  L. WARNER   (HARROW)             19:34 F15   5
  6  L. HUNT   (MILTON K)             19:36 F15   6
  7  R. SHORE   (WINDSOR)             19:56 F15   7
  8  Y. LALA   (WINDSOR)              20:08 F15   8
  9  L. FULLER   (WINDSOR)            20:13 F15   9
 10  E. SPAVINS   (BEDFORD & C)       20:24 F15  10
 11  R. PARRY   (BEDFORD & C)         20:36 F15  11
 12  C. FOX   (WINDSOR)               20:37 F15  12
 13  F. DEVEREAUX   (WINDSOR)         20:38 F15  13
 14  A. WILDE   (BEDFORD & C)         20:50 F15  14
 15  A. GORDON   (WINDSOR)            20:56 F15  15
 16  L. RANDALL   (LUTON)             20:57 F15  16
 17  H. CHAUNDY   (RADLEY)            20:58 F15  17
 18  R. CAVE   (BEDFORD & C)          21:00 F15  18
 19  S. WINDMILL   (BRACKNELL)        21:01 F15  19
 20  E. GIBBS   (BEDFORD & C)         21:02 F15  20
 21  L. FOX   (WINDSOR)               21:02 F15  21
 22  L. NAPIER   (AYLESBURY)          21:02 F15  22
 23  L. HODGINS   (AYLESBURY)         21:05 F15  23
 24  C. GURR   (LUTON)                21:33 F15  24
 25  A. PEACOCK   (BANBURY)           21:45 F15  25
 26  J. BANTHAM   (AYLESBURY)         21:47 F15  26
 27  J. MCSHANE   (WATFORD)           22:02 F15  27
 28  F. MCLACHLAN   (MILTON K)        22:25 F15  28
 29  E. WINDSOR   (LUTON)             23:00 F15  29
 30  B. GIBBENS   (MILTON K)          23:18 F15  30
 31  S. DALY   (RADLEY)               23:27 F15  31
 32  S. BAILEY   (WATFORD)            23:39 F15  32
 33  R. HARDCASTLE   (MILTON K)       23:54 F15  33
 34  S. MAUNDER   (HARROW)            24:36 F15  34
 35  J. ROGERS   (WINDSOR)            24:38 F15  35
 36  K. JONES   (WATFORD)             24:55 F15  36
 37  S. WALSH   (WINDSOR)             27:00 F15  37
 38  E. COTTON   (WINDSOR)            99:99 F15  38

TEAM RESULT
 1  WINDSOR SE&H            120     7     8     9    12
 2  BEDFORD & COUNTY        118     3    10    11    14
 3  MILTON KEYNES            91     1     6    28    30
 4  VALE OF AYLESBURY        81     4    22    23    26
 5  RADLEY LADIES            67     2    17    31
 6  LUTON UNITED             48    16    24    29
 7  HARROW A.C.              39     5    34
 8  WATFORD                  22    27    32    36
 9  BRACKNELL                20    19
10  BANBURY                  14    25

Under 13 Girls
  1  S. SIMPSON   (LUTON)              9:50 F13   1
  2  D. WATTS   (BEDFORD & C)         10:11 F13   2
  3  T. TAYLOR   (MILTON K)           10:21 F13   3
  4  E. WILKINS   (WINDSOR)           10:33 F13   4
  5  N. HOWELL   (BEDFORD & C)        10:37 F13   5
  6  A. JARMAN   (MILTON K)           10:39 F13   6
  7  A. FOX   (WINDSOR)               10:40 F13   7
  8  J. KAFKE   (RADLEY)              10:41 F13   8
  9  L. BOWERS   (BRACKNELL)          10:59 F13   9
 10  K. DALY   (RADLEY)               11:06 F13  10
 11  S. CROCKER   (BRACKNELL)         11:07 F13  11
 12  M. BENNINGTON   (WINDSOR)        11:09 F13  12
 13  H. BARSBY   (HARROW)             11:11 F13  13
 14  E. GOODWIN   (BEDFORD & C)       11:13 F13  14
 15  L. MILLER   (BRACKNELL)          11:22 F13  15
 16  L. MAWYER   (LUTON)              11:25 F13  16
 17  C. HUNT   (AYLESBURY)            11:26 F13  17
 18  L. CARD   (AYLESBURY)            11:32 F13  18
 19  K. DALY   (RADLEY)               11:38 F13  19
 20  C. WHALLEY   (MILTON K)          11:41 F13  20
 21  K. SEARS   (WINDSOR)             11:43 F13  21
 22  R. ADAMS   (BEDFORD & C)         11:45 F13  22
 23  V. FALLOW   (MILTON K)           11:47 F13  23
 24  A. LINDON   (AYLESBURY)          11:51 F13  24
 25  E. MOLONEY   (WINDSOR)           11:52 F13  25
 26  R. HAWKINS   (WINDSOR)           11:53 F13  26
 27  S. ABSALOM   (WINDSOR)           11:55 F13  27
 28  K. MCBETH   (AYLESBURY)          11:58 F13  28
 29  L. OLIVER   (LEIGHTON B)         11:58 F13  29
 30  J. MACKENZIE   (WATFORD)         11:59 F13  30
 31  J. ADAMS   (BEDFORD & C)         12:00 F13  31
 32  A. TUSTIN   (BRACKNELL)          12:02 F13  32
 33  N. MITCHELL   (AYLESBURY)        12:03 F13  33
 34  B. MILLER   (WINDSOR)            12:04 F13  34
 35  F. HODGINS   (AYLESBURY)         12:14 F13  35
 36  J. FINILL   (HARROW)             12:23 F13  36
 37  G. GILLOTT   (CHILTERN H.)       12:28 F13  37
 38  J. CHAMBERLAIN   (HARROW)        12:38 F13  38
 39  H. MITCHELL   (BANBURY)          12:39 F13  39
 40  A. KIDDLE   (WATFORD)            12:40 F13  40
 41  N. APPLEBY   (AYLESBURY)         12:59 F13  41
 42  R. INGE   (BRACKNELL)            13:00 F13  42
 43  R. STUBBINGS   (CHILTERN H.)     13:00 F13  43
 44  M. GOODE   (LEIGHTON B)          13:01 F13  44
 45  L. LINGLEY   (CHILTERN H.)       13:02 F13  45
 46  R. CARD   (AYLESBURY)            13:20 F13  46
 47  K. HARDCASTKE   (MILTON K)       13:33 F13  47
 48  B. WARREN   (WATFORD)            14:15 F13  48
 49  K. JONES   (BANBURY)             15:12 F13  49

TEAM RESULT
 1  BEDFORD & COUNTY        157     2     5    14    22
 2  WINDSOR SE&H            156     4     7    12    21
 3  MILTON KEYNES           148     3     6    20    23
 4  BRACKNELL               133     9    11    15    32
 5  RADLEY LADIES           113     8    10    19
 6  VALE OF AYLESBURY       113    17    18    24    28
 7  LUTON UNITED             83     1    16
 8  HARROW A.C.              63    13    36    38
 9  WATFORD                  32    30    40    48
10  LEIGHTON BUZZARD         27    29    44
11  CHILTERN HARRIERS        25    37    43    45
12  BANBURY                  12    39    49


Total Overall Score
 1  MILTON KEYNES          2803  2288   515
 2  BEDFORD & COUNTY       2618  2286   332
 3  HARROW A.C.            2496  2370   126
 4  WINDSOR SE&H           2276  1843   433
 5  VALE OF AYLESBURY      2224  1887   337
 6  WATFORD                1863  1771    92
 7  BRACKNELL              1822  1533   289
 8  CHILTERN HARRIERS      1771  1551   220
 9  OXFORD CITY            1573  1532    41
10  HEADINGTON R.R.        1389  1172   217
11  LUTON UNITED           1215   967   248
12  LEIGHTON BUZZARD       1202  1075   127
13  BANBURY                1016   829   187
14  RADLEY LADIES           283         283


Male Overall Score
 1  HARROW A.C.            2370  1839   140   191   200
 2  MILTON KEYNES          2288  1759   121   185   223
 3  BEDFORD & COUNTY       2286  1831   113   204   138
 4  VALE OF AYLESBURY      1887  1536    96    96   159
 5  WINDSOR SE&H           1843  1327    96   202   218
 6  WATFORD                1771  1401    34   120   216
 7  CHILTERN HARRIERS      1551  1261    78    85   127
 8  BRACKNELL              1533  1270    18   118   127
 9  OXFORD CITY            1532  1532
10  HEADINGTON R.R.        1172  1145          26     1
11  LEIGHTON BUZZARD       1075   970    27    39    39
12  LUTON UNITED            967   758    83    84    42
13  BANBURY                 829   707    20    63    39


Female Overall Score
 1  MILTON KEYNES           515   196    80    91   148
 2  WINDSOR SE&H            433   102    55   120   156
 3  VALE OF AYLESBURY       337   143          81   113
 4  BEDFORD & COUNTY        332    29    28   118   157
 5  BRACKNELL               289    72    64    20   133
 6  RADLEY LADIES           283    57    46    67   113
 7  LUTON UNITED            248   116     1    48    83
 8  CHILTERN HARRIERS       220   164    31          25
 9  HEADINGTON R.R.         217   217
10  BANBURY                 187   132    29    14    12
11  LEIGHTON BUZZARD        127    53    47          27
12  HARROW A.C.             126          24    39    63
13  WATFORD                  92          38    22    32
14  OXFORD CITY              41    41