Apex Sports Chiltern League Division One 2002/2003 Round 2

Held at Luton (Stockwood Park) on 02 November 2002

Senior/Junior/Veteran Men
  1  M. JANES   (BEDFORD & C)         31:02 M     1
  2  R. NIFAH   (MILTON K)            31:09 M     2
  3  J. CRITCHLOW   (WATFORD)         31:28 M40   1
  4  A. BOWDEN   (HARROW)             31:46 M     3
  5  D. LEGGATE   (HARROW)            31:49 M     4
  6  A. MCKENNA   (MILTON K)          31:54 M     5
  7  T. HYDE   (WINDSOR)              32:18 M     6
  8  M. BEERLING   (OXFORD)           32:26 M     7
  9  M. BRYANT   (HARROW)             32:30 M     8
 10  R. MORLEY   (BEDFORD & C)        32:54 M     9
 11  J. MCMAHON   (BEDFORD & C)       32:57 M40   2
 12  A. BOWDEN   (MILTON K)           33:03 M    10
 13  G. SMITH   (WINDSOR)             33:10 M    11
 14  R. GODDEN   (HARROW)             33:12 M    12
 15  J. MCKAY   (WINDSOR)             33:15 M    13
 16  C. WOOD   (WATFORD)              33:17 M40   3
 17  P. NATION   (BRACKNELL)          33:22 M    14
 18  I. HOBDELL   (WINDSOR)           33:30 M    15
 19  B. WELLS   (WINDSOR)             33:35 M    16
 20  D. HAMBLIN   (AYLESBURY)         33:37 M    17
 21  G. SUFFLING   (LUTON)            33:43 M    18
 22  T. JONES   (AYLESBURY)           33:47 M40   4
 23  M. BROGAN   (LUTON)              33:48 M    19
 24  S. AMES   (BEDFORD & C)          33:49 M20   1
 25  D. BROWN   (CHILTERN H.)         33:55 M40   5
 26  D. BATTERSBY   (BEDFORD & C)     33:59 M    20
 27  J. QUINT   (BRACKNELL)           34:10 M    21
 28  C. HEARN   (MILTON K)            34:11 M    22
 29  M. SAUNDERS   (HARROW)           34:17 M20   2
 30  P. TOTTLE   (AYLESBURY)          34:19 M40   6
 31  M. ADCOCK   (WATFORD)            34:21 M    23
 32  B. GREEN   (OXFORD)              34:25 M40   7
 33  K. FARMER   (MILTON K)           34:27 M40   8
 34  P. WESTROPE   (BEDFORD & C)      34:32 M    24
 35  M. CURSONS   (HARROW)            34:34 M40   9
 36  A. ROLT   (AYLESBURY)            34:37 M    25
 37  A. COX   (MILTON K)              34:37 M    26
 38  S. TOOKE   (WATFORD)             34:41 M    27
 39  N. OVINGTON   (MILTON K)         34:44 M    28
 40  R. GRANT   (OXFORD)              34:57 M40  10
 41  S. HANDS   (HEADINGTON)          34:58 M    29
 42  B. BRACKSTONE   (BRACKNELL)      35:03 M    30
 43  C. FINILL   (HARROW)             35:04 M40  11
 44  S. WINTERS   (OXFORD)            35:05 M    31
 45  E. ALEXANDER   (MILTON K)        35:17 M    32
 46  D. WHEELER   (OXFORD)            35:20 M40  12
 47  S. LOWE   (WATFORD)              35:20 M40  13
 48  N. TAYLOR   (AYLESBURY)          35:23 M40  14
 49  I. ROBERTS   (LEIGHTON B)        35:29 M    33
 50  L. HUNT   (HARROW)               35:31 M    34
 51  A. HOILES   (HARROW)             35:34 M    35
 52  P. JONES   (MILTON K)            35:45 M40  15
 53  D. CHAMBERS   (WATFORD)          35:47 M20   3
 54  J. EXLEY   (OXFORD)              35:52 M50   1
 55  M. BRADLEY   (WATFORD)           35:53 M40  16
 56  N. HARRIS   (WATFORD)            35:55 M    36
 57  D. GAVAGHAN   (HEADINGTON)       35:56 M    37
 58  J. STOKER   (LUTON)              35:56 M40  17
 59  S. HUNT   (HARROW)               35:56 M    38
 60  R. TEMPLE   (WINDSOR)            35:59 M    39
 61  CO STEPTOE   (AYLESBURY)         35:59 M50   2
 62  P. WRIGHT   (MILTON K)           36:00 M20   4
 63  D. CASTLE   (MILTON K)           36:00 M    40
 64  C. NOON   (MILTON K)             36:04 M    41
 65  S. JAMES   (BEDFORD & C)         36:04 M    42
 66  R. THETFORD   (HEADINGTON)       36:06 M40  18
 67  M. HENNESSEY   (BRACKNELL)       36:06 M    43
 68  G. MCGIVERN   (CHILTERN H.)      36:10 M    44
 69  M. SIGLLECHNER   (MILTON K)      36:11 M    45
 70  M. SUMMERFIELD   (AYLESBURY)     36:13 M    46
 71  A. RICHARDSON   (CHILTERN H.)    36:14 M40  19
 72  T. ROONEY   (AYLESBURY)          36:20 M    47
 73  J. GRIFFITHS   (HEADINGTON)      36:22 M40  20
 74  S. AYRES   (OXFORD)              36:23 M20   5
 75  P. WOOTTON   (CHILTERN H.)       36:25 M    48
 76  A. HOBDELL   (WINDSOR)           36:28 M    49
 77  Z. HALE   (MILTON K)             36:30 M    50
 78  M. RAHIM   (HARROW)              36:30 M    51
 79  G. MARLOW   (BRACKNELL)          36:41 M    52
 80  P. FUSI   (WATFORD)              36:42 M20   6
 81  M. MCPHEAT   (MILTON K)          36:49 M40  21
 82  T. COOK   (CHILTERN H.)          36:53 M40  22
 83  N. BAKER   (HEADINGTON)          36:55 M40  23
 84  I. ROBINSON   (BANBURY)          36:57 M    53
 85  P. NORRIS   (HARROW)             37:00 M20   7
 86  L. MCNEILL   (HEADINGTON)        37:04 M    54
 87  M. KLEANTHOS   (LEIGHTON B)      37:07 M40  24
 88  S. SULLIVAN   (MILTON K)         37:10 M    55
 89  T. WRIGHT   (BANBURY)            37:14 M20   8
 90  D. PARSONS   (OXFORD)            37:15 M50   3
 91  D. BRUMBY   (MILTON K)           37:16 M    56
 92  P. KENNEDY   (WINDSOR)           37:18 M50   4
 93  G. WALFORD   (CHILTERN H.)       37:30 M    57
 94  T. CHAMBERS   (BANBURY)          37:31 M    58
 95  I. AVERY   (OXFORD)              37:32 M40  25
 96  P. ILLING   (WATFORD)            37:33 M    59
 97  I. PHEASEY   (MILTON K)          37:37 M    60
 98  T. HOOK   (MILTON K)             37:41 M40  26
 99  J. DUNNE   (CHILTERN H.)         37:47 M40  27
100  M. LEPPS   (HARROW)              37:49 M40  28
101  S. KELLEHER   (BRACKNELL)        37:50 M40  29
102  M. KELLY   (HARROW)              37:52 M    61
103  D. FINDEL-HAWKINS   (MILTON K)   37:59 M50   5
104  A. JONES   (CHILTERN H.)         38:04 M    62
105  M. BARON   (HARROW)              38:06 M40  30
106  J. ROOTS   (BEDFORD & C)         38:08 M    63
107  J. WRIGHT   (MILTON K)           38:20 M20   9
108  A. QUINN   (MILTON K)            38:31 M20  10
109  D. HUCK   (WINDSOR)              38:39 M40  31
110  R. AINSWORTH   (AYLESBURY)       38:44 M40  32
111  C. NELLINS   (HEADINGTON)        38:45 M40  33
112  D. WEBB   (LEIGHTON B)           38:46 M40  34
113  J. BOWERS   (WINDSOR)            38:46 M    64
114  K. BELL   (OXFORD)               38:58 M50   6
115  P. MESTECKY   (BANBURY)          39:04 M    65
116  R. HOPKINSON   (LEIGHTON B)      39:07 M20  11
117  D. ABRAHAMS   (MILTON K)         39:10 M    66
118  H. EVANS   (AYLESBURY)           39:10 M    67
119  B. HENDRIE   (BANBURY)           39:10 M50   7
120  P. FEIST   (MILTON K)            39:22 M40  35
121  J. COLLIE   (WATFORD)            39:40 M    68
122  P. HORWOOD   (CHILTERN H.)       39:50 M    69
123  S. LOWE   (BRACKNELL)            39:52 M    70
124  R. SELDON   (LEIGHTON B)         39:55 M50   8
125  S. WILKINSON   (MILTON K)        40:00 M40  36
126  R. STRANGE   (BRACKNELL)         40:07 M    71
127  S. RICE   (MILTON K)             40:08 M40  37
128  A. DALE   (CHILTERN H.)          40:10 M40  38
129  A. ROBERTS   (AYLESBURY)         40:14 M    72
130  G. MAYOH   (WATFORD)             40:18 M    73
131  C. TAYLOR   (LEIGHTON B)         40:22 M    74
132  M. PHILLIPS   (LEIGHTON B)       40:24 M40  39
133  N. DERBY   (CHILTERN H.)         40:28 M40  40
134  P. GOODING   (BEDFORD & C)       40:37 M40  41
135  L. SAUNDERS   (HARROW)           40:45 M20  12
136  O. STEPHENS   (MILTON K)         40:48 M20  13
137  K. MACDONALD   (WATFORD)         40:52 M50   9
138  P. GRANT   (HEADINGTON)          40:57 M    75
139  P. DANCER   (BEDFORD & C)        41:00 M50  10
140  N. TAYLOR   (MILTON K)           41:00 M40  42
141  P. BENEDICKTER   (LUTON)         41:05 M    76
142  C. MAHON   (MILTON K)            41:08 M    77
143  P. DIMMOCK   (LEIGHTON B)        41:11 M50  11
144  C. HAMLET   (WATFORD)            41:12 M50  12
145  A. ROSE   (BRACKNELL)            41:15 M    78
146  A. HARRISON   (MILTON K)         41:16 M40  43
147  P. STERRY   (LUTON)              41:24 M50  13
148  TIM INCHLEY   (LEIGHTON B)       41:31 M    79
149  S. PARKER   (LUTON)              41:33 M    80
150  P. GRIMSDALE   (OXFORD)          41:35 M40  44
     D. STANLEY   (AMPTHILL & F) N/S  41:40 M50
151  J. STARKEY   (BRACKNELL)         41:45 M40  45
152  M. GRIMSDALE   (WATFORD)         41:54 M40  46
153  H. NICKAU   (HEADINGTON)         42:00 M40  47
154  T. WOOLRIDGE   (WATFORD)         42:03 M40  48
155  M. RASGAUSKI   (HEADINGTON)      42:16 M50  14
156  A. STAINTON   (MILTON K)         42:23 M20  14
157  K. SAUNDERS   (WINDSOR)          42:25 M40  49
158  J. WRIGHT   (MILTON K)           42:31 M50  15
159  P. JACOB   (LUTON)               42:36 M40  50
160  J. WORTH   (HEADINGTON)          42:48 M    81
161  R. HARDY   (LUTON)               42:59 M40  51
162  M. FOLKARD   (CHILTERN H.)       43:12 M40  52
163  P. PURDUE   (WINDSOR)            43:15 M40  53
164  J. GIBSON   (AYLESBURY)          43:19 M50  16
165  R. WINTER   (MILTON K)           43:27 M50  17
166  P. BEAVIS   (BANBURY)            43:46 M50  18
167  J. MILLER   (MILTON K)           43:48 M50  19
168  G. WALKER   (HEADINGTON)         43:59 M50  20
169  R. DOUGLAS-BROWNE   (WATFORD)    44:10 M40  54
170  P. FRANCISCO   (LUTON)           44:25 M    82
171  D. MAWYER   (LUTON)              44:41 M60   1
172  C. FALLAIZE   (AYLESBURY)        44:58 M40  55
     T. BELL   (SPECTRUM STR) N/S     45:17 M
173  C. FAINE   (MILTON K)            45:19 M50  21
174  T. BRAWN   (CHILTERN H.)         45:45 M50  22
175  T. MOLESWORTH   (CHILTERN H.)    45:58 M60   2
176  R. SPICER   (WATFORD)            46:00 M    83
177  J. ADAM   (LEIGHTON B)           46:06 M60   3
178  J. DANKS   (LEIGHTON B)          46:18 M40  56
179  G. THOMAS   (LUTON)              47:02 M50  23
180  J. LAWRENCE   (MILTON K)         49:08 M40  57
181  M. ENGLISH   (MILTON K)          49:08 M40  58
182  D. ADCOCK   (CHILTERN H.)        49:30 M60   4
183  J. TIPPING   (BANBURY)           49:47 M60   5
184  R. HOWELLS   (LUTON)             51:07 M40  59
185  A. MATTHEWS   (WATFORD)          51:08 M50  24
186  J. HARDCASTLE   (MILTON K)       53:07 M40  60
187  J. WILKINSON   (MILTON K)        53:31 M40  61
188  H. CAVE   (CHILTERN H.)          54:30 M50  25
189  J. MOORE   (HEADINGTON)          55:26 M    84
190  M. CARTWRIGHT   (CHILTERN H.)    58:16 M60   6

TEAM RESULT non scorers excluded
 1  HARROW A.C.            1611     4     5     9    14    29    35    43    50    51    59
 2  MILTON KEYNES          1594     2     6    12    28    33    37    39    45    52    62
 3  WATFORD                1435     3    16    31    38    47    53    55    56    80    96
 4  WINDSOR SE&H           1388     7    13    15    18    19    60    76    92   109   113
 5  BEDFORD & COUNTY       1360     1    10    11    24    26    34    65   106   134   139
 6  VALE OF AYLESBURY      1323    20    22    30    36    48    61    70    72   110   118
 7  OXFORD CITY            1313     8    32    40    44    46    54    74    90    95   114
 8  CHILTERN HARRIERS      1043    25    68    71    75    82    93    99   104   122   128
 9  BRACKNELL              1032    17    27    42    67    79   101   123   126   145   151
10  HEADINGTON R.R.         947    41    57    66    73    83    86   111   138   153   155
11  LUTON UNITED            710    21    23    58   141   147   149   159   161   170   171
12  LEIGHTON BUZZARD        691    49    87   112   116   124   131   132   143   148   177
13  BANBURY                 487    84    89    94   115   119   166   183


Veteran Mens Race
 1  WATFORD                 643     3    16    47    55
 2  VALE OF AYLESBURY       603    22    30    48    61
 3  OXFORD CITY             592    32    40    46    54
 4  MILTON KEYNES           500    33    52    81    98
 5  CHILTERN HARRIERS       487    25    71    82    99
 6  HARROW A.C.             481    35    43   100   105
 7  HEADINGTON R.R.         431    66    73    83   111
 8  LEIGHTON BUZZARD        309    87   112   124   132
 9  BEDFORD & COUNTY        289    11   134   139
10  WINDSOR SE&H            243    92   109   157   163
11  LUTON UNITED            239    58   147   159   161
12  BRACKNELL               130   101   151
13  BANBURY                 105   119   166   183


Junior Men
 1  HARROW A.C.             324    29    85   135
 2  MILTON KEYNES           296    62   107   108
 3  WATFORD                 249    53    80
 4  BEDFORD & COUNTY        167    24
 5  OXFORD CITY             117    74
 6  BANBURY                 102    89
 7  LEIGHTON BUZZARD         75   116

Under 17 Men
  1  A. WHETSTONE   (MILTON K)        20:42 M17   1
  2  M. CAREY   (HARROW)              20:49 M17   2
  3  T. STANLEY   (BEDFORD & C)       20:55 M17   3
  4  R. TAYLOR   (AYLESBURY)          21:02 M17   4
  5  A. INSKIP   (BEDFORD & C)        21:03 M17   5
  6  G. TAYLOR   (WINDSOR)            21:10 M17   6
  7  M. KNIPE   (WINDSOR)             21:14 M17   7
  8  R. FRANZESE   (HARROW)           21:48 M17   8
  9  P. MACEY   (MILTON K)            21:51 M17   9
 10  K. BENNETT   (MILTON K)          22:22 M17  10
 11  T. BEEDELL   (CHILTERN H.)       22:28 M17  11
 12  G. WILCOX   (MILTON K)           22:34 M17  12
 13  M. BAKER   (MILTON K)            22:40 M17  13
 14  C. GREEN   (LUTON)               22:41 M17  14
 15  B. TWIGGER   (MILTON K)          22:49 M17  15
 16  S. HUTSON   (AYLESBURY)          22:50 M17  16
 17  R. THRELFALL   (MILTON K)        23:02 M17  17
 18  P. HARRISON   (HARROW)           23:06 M17  18
 19  R. HUNTER   (LUTON)              23:08 M17  19
 20  P. YEOMANS   (WATFORD)           23:14 M17  20
 21  B. WEBSTER   (BEDFORD & C)       23:16 M17  21
 22  J. TUTTLE   (BEDFORD & C)        23:16 M17  22
 23  S. ELLERBY   (CHILTERN H.)       23:19 M17  23
 24  J. PARIS   (HARROW)              23:26 M17  24
 25  A. WILLIAMS   (BANBURY)          23:31 M17  25
 26  C. LAVEY   (HARROW)              23:53 M17  26
 27  J. BUTLER   (BEDFORD & C)        23:54 M17  27
 28  F. DOWNS   (CHILTERN H.)         24:01 M17  28
 29  N. READER   (WINDSOR)            24:02 M17  29
 30  A. SKANDA   (BRACKNELL)          24:03 M17  30
 31  R. TAYLOR   (MILTON K)           24:15 M17  31
 32  O. JEPSON   (WATFORD)            24:20 M17  32
 33  N. HELEY   (WATFORD)             24:27 M17  33
 34  M. FALLAIZE   (AYLESBURY)        24:36 M17  34
 35  A. SHRUBB   (WINDSOR)            24:42 M17  35
 36  J. VANTERTOORN   (WINDSOR)       24:47 M17  36
 37  A. RATCLIFFE   (MILTON K)        25:11 M17  37
 38  J. RYMAN   (CHILTERN H.)         25:59 M17  38
 39  G. CULLEN   (CHILTERN H.)        29:18 M17  39
 40  S. MAFFRE   (BRACKNELL)          30:10 M17  40

TEAM RESULT
 1  MILTON KEYNES           132     1     9    10    12
 2  BEDFORD & COUNTY        113     3     5    21    22
 3  HARROW A.C.             112     2     8    18    24
 4  WINDSOR SE&H             87     6     7    29    35
 5  VALE OF AYLESBURY        69     4    16    34
 6  CHILTERN HARRIERS        64    11    23    28    38
 7  LUTON UNITED             49    14    19
 8  WATFORD                  38    20    32    33
 9  BANBURY                  16    25
10  BRACKNELL                12    30    40

Under 15 Boys
  1  I. MAY   (WINDSOR)               13:29 M15   1
  2  C. MAYO   (HARROW)               13:46 M15   2
  3  R. HEANY   (BEDFORD & C)         13:54 M15   3
  4  B. SPEED   (WATFORD)             13:57 M15   4
  5  S. GOODWIN   (MILTON K)          13:59 M15   5
  6  R. LARSON   (BRACKNELL)          14:01 M15   6
  7  D. GOODMAN   (HARROW)            14:01 M15   7
  8  M. BENNETT   (CHILTERN H.)       14:02 M15   8
  9  R. HUGHES   (WINDSOR)            14:03 M15   9
 10  S. BRASIER   (MILTON K)          14:09 M15  10
 11  R. SWAN   (BRACKNELL)            14:23 M15  11
 12  M. YOUNG   (MILTON K)            14:24 M15  12
 13  C. KEHOE   (BEDFORD & C)         14:27 M15  13
 14  A. STOCKBRIDGE   (MILTON K)      14:32 M15  14
 15  J. STEELE   (BEDFORD & C)        14:33 M15  15
 16  J. COTTON   (WINDSOR)            14:34 M15  16
 17  V. BANGS   (WINDSOR)             14:36 M15  17
 18  J. PATERSON   (HARROW)           14:39 M15  18
 19  J. HUGHES   (BRACKNELL)          14:41 M15  19
 20  J. FERRETT   (WINDSOR)           14:46 M15  20
 21  B. CORFIELD   (LEIGHTON B)       14:46 M15  21
 22  C. SMITH   (BANBURY)             14:47 M15  22
 23  D. TARRANT   (HARROW)            14:56 M15  23
 24  B. FORSTER   (BEDFORD & C)       14:58 M15  24
 25  S. SARGOOD   (WINDSOR)           14:59 M15  25
 26  D. WALKER   (BRACKNELL)          14:59 M15  26
 27  B. LITTLEJOHN   (AYLESBURY)      15:03 M15  27
 28  M. WELLS   (AYLESBURY)           15:08 M15  28
 29  J. GRIFFITHS   (HEADINGTON)      15:10 M15  29
 30  S. BRADLEY   (MILTON K)          15:13 M15  30
 31  M. MCGEOCH-WILLIAMS   (BRACKNELL)15:22 M15  31
 32  A. MORRISON   (CHILTERN H.)      15:40 M15  32
 33  K. LINDSAY   (HARROW)            15:44 M15  33
 34  R. MCGEOGH-WILLIAMS   (BRACKNELL)15:44 M15  34
 35  S. ELLISON   (MILTON K)          15:46 M15  35
 36  B. TASKER   (HARROW)             15:49 M15  36
 37  A. MOURADIAN   (BRACKNELL)       15:51 M15  37
 38  T. COMERFORD   (MILTON K)        15:55 M15  38
 39  L. WEBSTER   (BEDFORD & C)       16:02 M15  39
 40  R. ISLEY   (BRACKNELL)           16:13 M15  40
 41  S. TUTTLE   (BEDFORD & C)        16:16 M15  41
 42  B. FLETCHER   (BRACKNELL)        16:21 M15  42
 43  A. REAPE   (HARROW)              16:32 M15  43
 44  J. JOHNSON   (AYLESBURY)         16:38 M15  44
 45  A. CAVE   (CHILTERN H.)          16:40 M15  45
 46  I. TIMMS   (BANBURY)             16:46 M15  46
 47  E. COOK   (BRACKNELL)            16:50 M15  47
 48  S. COTTRELL   (WINDSOR)          17:02 M15  48
 49  D. CARTER   (WATFORD)            17:52 M15  49
 50  S. COOK   (CHILTERN H.)          17:59 M15  50

TEAM RESULT
 1  MILTON KEYNES           163     5    10    12    14
 2  WINDSOR SE&H            161     1     9    16    17
 3  HARROW A.C.             154     2     7    18    23
 4  BEDFORD & COUNTY        149     3    13    15    24
 5  BRACKNELL               142     6    11    19    26
 6  CHILTERN HARRIERS        69     8    32    45    50
 7  VALE OF AYLESBURY        54    27    28    44
 8  WATFORD                  49     4    49
 9  BANBURY                  34    22    46
10  LEIGHTON BUZZARD         30    21
11  HEADINGTON R.R.          22    29

Under 13 Boys
  1  P. HOWARTH   (LUTON)              9:02 M13   1
  2  A. CARTER   (WATFORD)             9:16 M13   2
  3  N. WHITE   (WINDSOR)              9:33 M13   3
  4  D. HUNT   (HARROW)                9:35 M13   4
  5  D. TAYLOR   (MILTON K)            9:36 M13   5
  6  A. TOVEY   (WINDSOR)              9:38 M13   6
  7  R. DOCHERTY   (MILTON K)          9:40 M13   7
  8  T. BARBOUR   (WINDSOR)            9:46 M13   8
  9  P. ARMINGER   (BEDFORD & C)       9:55 M13   9
 10  P. WARNER   (HARROW)              9:56 M13  10
 11  T. CAMPBELL   (CHILTERN H.)       9:59 M13  11
 12  D. CAMPBELL   (HARROW)           10:01 M13  12
 13  M. LOGAN   (AYLESBURY)           10:02 M13  13
 14  R. VAN TROMP   (WATFORD)         10:05 M13  14
 15  M. WILLOTT   (MILTON K)          10:08 M13  15
 16  G. WHITE   (WATFORD)             10:08 M13  16
 17  A. ASH   (BEDFORD & C)           10:09 M13  17
 18  M. GOODWIN   (BEDFORD & C)       10:11 M13  18
 19  O. SAVESEN   (LUTON)             10:13 M13  19
 20  N. CHIN'YUE   (BRACKNELL)        10:19 M13  20
 21  R. SUNDERLAND   (AYLESBURY)      10:20 M13  21
 22  S. WALLBANK   (BEDFORD & C)      10:24 M13  22
 23  W. FULTON   (WATFORD)            10:25 M13  23
 24  D. BING   (HARROW)               10:25 M13  24
 25  H. LARARD   (BANBURY)            10:26 M13  25
 26  J. COMERFORD   (MILTON K)        10:29 M13  26
 27  J. FARMER   (MILTON K)           10:32 M13  27
 28  L. FOX   (WINDSOR)               10:36 M13  28
 29  M. BARKER   (HARROW)             10:36 M13  29
 30  J. LLOYD-JONES   (WATFORD)       10:41 M13  30
 31  M. FERRY   (BEDFORD & C)         10:44 M13  31
 32  J. ROONEY   (MILTON K)           10:46 M13  32
 33  S. MCKILLOP   (MILTON K)         10:48 M13  33
 34  P. SMITH   (HARROW)              10:49 M13  34
 35  J. MCDONALD   (LEIGHTON B)       10:50 M13  35
 36  D. MAUNDER   (HARROW)            10:52 M13  36
 37  P. BENEDICKTER   (LUTON)         10:52 M13  37
 38  R. MAUNDER   (HARROW)            10:53 M13  38
 39  M. BELCHER   (CHILTERN H.)       10:55 M13  39
 40  J. CRITCHLOW   (WATFORD)         10:57 M13  40
 41  M. MOTTRAM   (AYLESBURY)         10:58 M13  41
 42  J. BENJAM   (AYLESBURY)          11:02 M13  42
 43  A. NYMAN   (HARROW)              11:02 M13  43
 44  C. JOHNSTONE   (LUTON)           11:03 M13  44
 45  A. RUGG-GUNN   (AYLESBURY)       11:04 M13  45
 46  T. NASH   (LEIGHTON B)           11:04 M13  46
 47  T. VERNHAM   (BRACKNELL)         11:15 M13  47
 48  C. BENNETT   (WINDSOR)           11:16 M13  48
 49  G. KNOWLES   (AYLESBURY)         11:20 M13  49
 50  L. OWIDE   (HARROW)              11:23 M13  50
 51  B. TODD   (BRACKNELL)            11:28 M13  51
 52  B. CORBY   (BEDFORD & C)         11:36 M13  52
 53  B. GREGORY   (AYLESBURY)         11:38 M13  53
 54  L. DENNIS   (LEIGHTON B)         11:38 M13  54
 55  M. STUBBINGS   (CHILTERN H.)     11:45 M13  55
 56  N. SIGLLECHNER   (MILTON K)      12:02 M13  56
 57  M. DUNSFORD   (HARROW)           12:13 M13  57
 58  P. LOCKETT   (HARROW)            12:17 M13  58
 59  D. RHODES   (LUTON)              12:23 M13  59
 60  N. BURY   (BRACKNELL)            13:03 M13  60
 61  B. O'MARA   (BRACKNELL)          13:31 M13  61
 62  M. COOK   (CHILTERN H.)          13:52 M13  62
 63  S. NICKAU   (HEADINGTON)         14:22 M13  63

TEAM RESULT
 1  WINDSOR SE&H            211     3     6     8    28
 2  HARROW A.C.             206     4    10    12    24
 3  MILTON KEYNES           203     5     7    15    26
 4  WATFORD                 201     2    14    16    23
 5  BEDFORD & COUNTY        190     9    17    18    22
 6  LUTON UNITED            155     1    19    37    44
 7  VALE OF AYLESBURY       139    13    21    41    42
 8  CHILTERN HARRIERS        89    11    39    55    62
 9  BRACKNELL                78    20    47    51    60
10  LEIGHTON BUZZARD         57    35    46    54
11  BANBURY                  39    25
12  HEADINGTON R.R.           1    63

Senior/Veteran Ladies
  1  E. LEGGATE   (HARROW)            22:27 F     1
  2  J. CRAFT   (HEADINGTON)          22:29 F     2
  3  L. VAUGHAN   (WINDSOR)           22:54 F     3
  4  R. TAYLOR   (WINDSOR)            23:02 F     4
  5  A. HIRST   (HEADINGTON)          23:09 F35   1
  6  T. GALBRAITH   (HEADINGTON)      23:16 F35   2
  7  I. ROBERTSON   (HEADINGTON)      23:28 F     5
  8  P. FUDGE   (WINDSOR)             24:16 F45   1
  9  C. SCOTT   (MILTON K)            24:18 F     6
     K. CRICKMORE   (MEDWAY) N/S      24:28 F
 10  S. WALTERS   (HEADINGTON)        24:47 F35   3
 11  R. IANNONE   (AYLESBURY)         24:49 F     7
 12  G. ALLEN   (BANBURY)             24:51 F35   4
 13  C. LATHWELL   (LUTON)            25:04 F     8
 14  C. MCMAHON   (LUTON)             25:19 F     9
 15  J. CHOULERTON   (HEADINGTON)     25:22 F    10
 16  A. BATHIE   (WINDSOR)            25:24 F35   5
 17  P. JONES   (HEADINGTON)          25:39 F    11
 18  C. ROONEY   (MILTON K)           25:52 F35   6
 19  S. COX   (MILTON K)              25:55 F    12
 20  C. HOLLOWAY   (CHILTERN H.)      26:01 F35   7
 21  J. BENHAM   (MILTON K)           26:09 F    13
 22  S. REYNOLDS   (CHILTERN H.)      26:17 F    14
 23  M. BUZZARD   (BANBURY)           26:19 F    15
 24  S. DAVIES   (OXFORD)             26:30 F    16
     J. RILEY   (CAMBRIDGE TRI) N/S   26:33 F35
 25  G. HORNE   (WINDSOR)             26:35 F    17
 26  K. FARMER   (MILTON K)           26:44 F    18
 27  C. BOOSEY   (AYLESBURY)          27:02 F    19
 28  P. LINTON   (AYLESBURY)          27:06 F35   8
 29  B. JONES   (WINDSOR)             27:09 F    20
 30  R. RUTT   (AYLESBURY)            27:25 F35   9
 31  D. KNIGHT   (MILTON K)           27:45 F35  10
 32  M-A FISCHER   (HEADINGTON)       28:02 F35  11
 33  G. HUETER   (OXFORD)             28:02 F45   2
 34  NO. 203   (AYLESBURY)            28:11 F    21
 35  D. BROCKWAY   (LUTON)            28:13 F35  12
 36  B. RALPH   (CHILTERN H.)         28:16 F45   3
 37  A. HEBBARD   (LEIGHTON B)        28:37 F    22
 38  S. WALSH   (BEDFORD & C)         28:39 F45   4
 39  K. FARMER   (LUTON)              28:56 F    23
 40  D. KUKAINIS   (BANBURY)          28:57 F    24
 41  Z. WHITTEN   (MILTON K)          28:57 F    25
 42  L. BRODERICK   (MILTON K)        29:16 F    26
 43  N. JUMAH   (HEADINGTON)          29:42 F    27
 44  J. VINCENT   (BANBURY)           30:29 F    28
 45  H. FOLKARD   (CHILTERN H.)       30:48 F35  13
 46  S. SHORT   (CHILTERN H.)         30:52 F35  14
 47  L. MESTECKY   (BANBURY)          31:06 F    29
 48  F. LEWIS   (LUTON)               31:07 F35  15
 49  C. STUBBINGS   (CHILTERN H.)     31:15 F35  16
 50  H. FALLAIZE   (AYLESBURY)        31:25 F35  17
 51  V. SHELDON   (AYLESBURY)         31:31 F35  18
 52  J. ARMSTRONG   (BANBURY)         31:35 F45   5
 53  J. MCPHEAT   (MILTON K)          32:15 F35  19
 54  T. WOODCOCK   (BANBURY)          33:13 F    30
 55  D. RANDALL   (LUTON)             33:21 F45   6
 56  S. NAPIER   (AYLESBURY)          34:18 F35  20
 57  C. JAMES   (WATFORD)             34:53 F45   7
 58  J. LANGDON   (LEIGHTON B)        36:08 F45   8
 59  K. ILOTT   (CHILTERN H.)         36:38 F45   9
 60  C. KLEANTHOUS   (LEIGHTON B)     36:47 F35  21
 61  M. RYDER   (HEADINGTON)          39:19 F    31
 62  W. FUSSELL   (LEIGHTON B)        40:36 F35  22
 63  L. BOX   (LEIGHTON B)            40:36 F    32

TEAM RESULT non scorers excluded
 1  HEADINGTON R.R.         236     2     5     6     7
 2  WINDSOR SE&H            225     3     4     8    16
 3  MILTON KEYNES           189     9    18    19    21
 4  VALE OF AYLESBURY       160    11    27    28    30
 5  LUTON UNITED            155    13    14    35    39
 6  BANBURY                 137    12    23    40    44
 7  CHILTERN HARRIERS       133    20    22    36    45
 8  OXFORD CITY              71    24    33
 9  HARROW A.C.              63     1
10  LEIGHTON BUZZARD         39    37    58    60    62
11  BEDFORD & COUNTY         26    38
12  WATFORD                   7    57


Veteran Ladies Race
 1  HEADINGTON R.R.         203     5     6    10    32
 2  CHILTERN HARRIERS       109    20    36    45    46
 3  WINDSOR SE&H            104     8    16
 4  VALE OF AYLESBURY        97    28    30    50    51
 5  MILTON KEYNES            90    18    31    53
 6  BANBURY                  64    12    52
 7  LUTON UNITED             54    35    48    55
 8  OXFORD CITY              31    33
 9  BEDFORD & COUNTY         26    38
10  LEIGHTON BUZZARD         12    58    60    62
11  WATFORD                   7    57

Junior/U17 Ladies
  1  K. DOCHERTY   (MILTON K)         19:53 F17   1
  2  L. KING   (BANBURY)              20:18 F20   1
  3  L. LICIETIS   (MILTON K)         20:50 F17   2
  4  E. LANGDON   (LEIGHTON B)        20:52 F20   2
  5  R. CORMACK-LLOYD   (RADLEY)      21:18 F17   3
  6  B. NANCOLAS   (BRACKNELL)        21:25 F17   4
  7  M. JESSOP   (MILTON K)           21:30 F17   5
  8  K. BOWEN-LAGRANGE   (WATFORD)    21:37 F17   6
  9  L. MORTON   (MILTON K)           21:37 F17   7
 10  R. PIKE   (RADLEY)               21:42 F17   8
 11  J. BURY   (BRACKNELL)            21:45 F17   9
 12  A. PERRISS   (MILTON K)          21:48 F20   3
 13  M. AUSTER   (WINDSOR)            21:57 F20   4
 14  K. LANGLEY   (LEIGHTON B)        22:04 F20   5
 15  L. OLVER   (WINDSOR)             22:05 F20   6
 16  S. KEOGH   (WINDSOR)             22:11 F17  10
 17  K. O'CONNOR   (HARROW)           22:19 F17  11
 18  S. BELL   (HARROW)               22:22 F20   7
 19  R. GIBBENS   (MILTON K)          22:24 F17  12
 20  A. BARTLETT   (WINDSOR)          22:25 F17  13
 21  E. BECK   (WINDSOR)              22:29 F17  14
 22  T. PETERS   (WINDSOR)            22:55 F17  15
 23  L. DINES   (MILTON K)            23:21 F20   8
 24  K. HOLLOWAY   (WINDSOR)          23:32 F17  16
 25  A. DRAHOTA   (WINDSOR)           23:34 F17  17
 26  P. CALINGHAM   (WINDSOR)         23:39 F20   9
 27  K. TRAYNER   (LEIGHTON B)        24:01 F17  18
 28  R. BROWNHILL   (HARROW)          24:20 F17  19
 29  C. HARDY   (LUTON)               24:36 F17  20
 30  R. FITZGERALD   (WINDSOR)        25:20 F17  21
 31  S. DIGGORY   (LUTON)             26:55 F17  22

TEAM RESULT
 1  MILTON KEYNES            85     1     3     7
 2  WINDSOR SE&H             52    13    15    16
 3  LEIGHTON BUZZARD         51     4    14    27
 4  RADLEY LADIES            49     5    10
 5  BRACKNELL                47     6    11
 6  HARROW A.C.              33    17    18    28
 7  BANBURY                  30     2
 8  WATFORD                  24     8
 9  LUTON UNITED              4    29    31

Under 15 Girls
  1  C. PLATEAU   (RADLEY)            14:55 F15   1
  2  C. GASPER   (MILTON K)           15:03 F15   2
  3  E. WRIGHT   (BEDFORD & C)        15:16 F15   3
  4  A. ROSKILLY   (MILTON K)         15:31 F15   4
  5  S. MOTTRAM   (AYLESBURY)         15:39 F15   5
  6  F. DEVEREAUX   (WINDSOR)         15:41 F15   6
  7  Y. LALA   (WINDSOR)              15:44 F15   7
  8  L. WARNER   (HARROW)             15:46 F15   8
  9  E. SPAVINS   (BEDFORD & C)       15:46 F15   9
 10  R. SHORE   (WINDSOR)             15:52 F15  10
 11  H. GRAHAM   (CHILTERN H.)        15:56 F15  11
 12  L. FULLER   (WINDSOR)            16:09 F15  12
 13  L. RANDALL   (LUTON)             16:09 F15  13
 14  R. PARRY   (BEDFORD & C)         16:20 F15  14
 15  L. NAPIER   (AYLESBURY)          16:24 F15  15
 16  L. FOX   (WINDSOR)               16:27 F15  16
 17  C. FOX   (WINDSOR)               16:32 F15  17
 18  A. HEYSTEK   (HARROW)            16:32 F15  18
 19  H. CHAUNDY   (RADLEY)            16:35 F15  19
 20  A. PEACOCK   (BANBURY)           16:42 F15  20
 21  K. R. ADAMS   (WINDSOR)          16:44 F15  21
 22  R. CAVE   (BEDFORD & C)          16:49 F15  22
 23  A. WILDE   (BEDFORD & C)         16:56 F15  23
 24  L. BOLTON   (BANBURY)            16:59 F15  24
 25  E. WINDSOR   (LUTON)             17:17 F15  25
 26  F. MCLACHLAN   (MILTON K)        17:21 F15  26
 27  A. GORDON   (WINDSOR)            17:24 F15  27
 28  C. GURR   (LUTON)                17:30 F15  28
 29  B. COSTER   (WINDSOR)            17:43 F15  29
 30  S. DALY   (RADLEY)               17:47 F15  30
 31  L. LOCKER   (WINDSOR)            18:10 F15  31
 32  L. TOLMIE   (RADLEY)             18:11 F15  32
 33  E. TAN   (WINDSOR)               18:17 F15  33
 34  B. GIBBENS   (MILTON K)          18:20 F15  34
 35  C. BISHOP   (MILTON K)           18:21 F15  35
 36  R. HARDCASTLE   (MILTON K)       18:23 F15  36
 37  A. FUDGE   (WINDSOR)             18:33 F15  37
 38  C. DAMAHER   (LUTON)             19:07 F15  38
 39  J. MCCONAGHY   (WINDSOR)         19:32 F15  39
 40  E. MOORE   (CHILTERN H.)         19:38 F15  40
 41  E. COTTON   (WINDSOR)            24:23 F15  41

TEAM RESULT
 1  WINDSOR SE&H            133     6     7    10    12
 2  BEDFORD & COUNTY        120     3     9    14    22
 3  MILTON KEYNES           102     2     4    26    34
 4  RADLEY LADIES            86     1    19    30    32
 5  VALE OF AYLESBURY        64     5    15
 6  LUTON UNITED             64    13    25    28    38
 7  HARROW A.C.              58     8    18
 8  BANBURY                  40    20    24
 9  CHILTERN HARRIERS        33    11    40

Under 13 Girls
  1  S. SIMPSON   (LUTON)              9:31 F13   1
  2  T. TAYLOR   (MILTON K)           10:09 F13   2
  3  A. FOX   (WINDSOR)               10:20 F13   3
  4  J. SWEET   (MILTON K)            10:34 F13   4
  5  N. HOWELL   (BEDFORD & C)        10:46 F13   5
  6  M. BENNINGTON   (WINDSOR)        10:49 F13   6
  7  KELLY DALY   (RADLEY)            10:54 F13   7
  8  A. JARMAN   (MILTON K)           10:58 F13   8
  9  P. DUFFY   (BEDFORD & C)         10:58 F13   9
 10  K. SEARS   (WINDSOR)             10:58 F13  10
 11  L. CARD   (AYLESBURY)            11:01 F13  11
 12  S. CROCKER   (BRACKNELL)         11:05 F13  12
 13  H. BARSBY   (HARROW)             11:09 F13  13
 14  L. MAWYER   (LUTON)              11:09 F13  14
 15  C. WHALLEY   (MILTON K)          11:16 F13  15
 16  E. GOODWIN   (BEDFORD & C)       11:19 F13  16
 17  E. MOLONEY   (WINDSOR)           11:32 F13  17
 18  C. HUNT   (AYLESBURY)            11:33 F13  18
 19  A. GREEN   (WINDSOR)             11:34 F13  19
 20  KIM DALY   (RADLEY)              11:37 F13  20
 21  L. OLIVER   (LEIGHTON B)         11:38 F13  21
 22  A. CROWTHER   (AYLESBURY)        11:42 F13  22
 23  H. GOODWIN   (BEDFORD & C)       11:54 F13  23
 24  K. MCBETH   (AYLESBURY)          11:56 F13  24
 25  V. BECKETT   (MILTON K)          12:03 F13  25
 26  H. GREEN   (WATFORD)             12:09 F13  26
 27  V. FALLOW   (MILTON K)           12:10 F13  27
 28  A. LINDON   (AYLESBURY)          12:11 F13  28
 29  R. STUBBINGS   (CHILTERN H.)     12:22 F13  29
 30  R. DAVIES   (HARROW)             12:31 F13  30
 31  S. ABSALOM   (WINDSOR)           12:36 F13  31
 32  R. CARD   (AYLESBURY)            12:38 F13  32
 33  M. GOODE   (LEIGHTON B)          12:38 F13  33
 34  B. SARGOOD   (WINDSOR)           12:38 F13  34
 35  J. FINILL   (HARROW)             12:42 F13  35
 36  N. APPLEBY   (AYLESBURY)         12:48 F13  36
 37  K. HARDCASTLE   (MILTON K)       13:06 F13  37
 38  J. BONNETT   (WINDSOR)           13:22 F13  38
 39  A. ROBBEY   (BRACKNELL)          13:29 F13  39
 40  J. HENNESSEY   (WINDSOR)         13:59 F13  40

TEAM RESULT
 1  MILTON KEYNES           135     2     4     8    15
 2  WINDSOR SE&H            128     3     6    10    17
 3  BEDFORD & COUNTY        111     5     9    16    23
 4  VALE OF AYLESBURY        89    11    18    22    24
 5  LUTON UNITED             67     1    14
 6  RADLEY LADIES            55     7    20
 7  HARROW A.C.              45    13    30    35
 8  BRACKNELL                31    12    39
 9  LEIGHTON BUZZARD         28    21    33
10  WATFORD                  15    26
11  CHILTERN HARRIERS        12    29


Total Overall Score
 1  MILTON KEYNES          2603  2092   511
 2  WINDSOR SE&H           2385  1847   538
 3  HARROW A.C.            2282  2083   199
 4  BEDFORD & COUNTY       2069  1812   257
 5  VALE OF AYLESBURY      1898  1585   313
 6  WATFORD                1769  1723    46
 7  CHILTERN HARRIERS      1443  1265   178
 8  OXFORD CITY            1384  1313    71
 9  BRACKNELL              1342  1264    78
10  HEADINGTON R.R.        1206   970   236
11  LUTON UNITED           1204   914   290
12  LEIGHTON BUZZARD        896   778   118
13  BANBURY                 783   576   207
14  RADLEY LADIES           190         190


Male Overall Score
 1  MILTON KEYNES          2092  1594   132   163   203
 2  HARROW A.C.            2083  1611   112   154   206
 3  WINDSOR SE&H           1847  1388    87   161   211
 4  BEDFORD & COUNTY       1812  1360   113   149   190
 5  WATFORD                1723  1435    38    49   201
 6  VALE OF AYLESBURY      1585  1323    69    54   139
 7  OXFORD CITY            1313  1313
 8  CHILTERN HARRIERS      1265  1043    64    69    89
 9  BRACKNELL              1264  1032    12   142    78
10  HEADINGTON R.R.         970   947          22     1
11  LUTON UNITED            914   710    49         155
12  LEIGHTON BUZZARD        778   691          30    57
13  BANBURY                 576   487    16    34    39


Female Overall Score
 1  WINDSOR SE&H            538   225    52   133   128
 2  MILTON KEYNES           511   189    85   102   135
 3  VALE OF AYLESBURY       313   160          64    89
 4  LUTON UNITED            290   155     4    64    67
 5  BEDFORD & COUNTY        257    26         120   111
 6  HEADINGTON R.R.         236   236
 7  BANBURY                 207   137    30    40
 8  HARROW A.C.             199    63    33    58    45
 9  RADLEY LADIES           190          49    86    55
10  CHILTERN HARRIERS       178   133          33    12
11  LEIGHTON BUZZARD        118    39    51          28
12  BRACKNELL                78          47          31
13  OXFORD CITY              71    71
14  WATFORD                  46     7    24          15