Apex Sports Chiltern League Division One 2003/2004 Round 2

Held at Luton (Stockwood Park) on 01 November 2003

Senior/Junior/Veteran Men
  1  A. BOWDEN   (HARROW)             32:00 M     1
  2  M. JANES   (BEDFORD & C)         32:38 M     2
  3  L. CADMAN   (BEDFORD & C)        32:45 M20   1
     M. NORMINGTON   (WATFORD) N/S    33:02 M
  4  P. FARMER   (LUTON)              33:04 M     3
  5  G. SMITH   (WINDSOR)             33:33 M     4
  6  R. POWELL   (BEDFORD & C)        33:37 M     5
  7  C. BANNON   (WINDSOR)            33:40 M     6
  8  M. BEERLING   (OXFORD)           33:45 M     7
  9  A. BOWDEN   (MILTON K)           33:51 M     8
 10  P. WICKS   (WINDSOR)             33:54 M20   2
 11  S. MALE   (HEADINGTON)           34:04 M     9
 12  T. WALMSLEY   (WINDSOR)          34:37 M    10
 13  G. TYLER   (HARROW)              34:40 M    11
 14  G. SUFFLING   (LUTON)            34:51 M    12
 15  C. HEARN   (MILTON K)            35:04 M    13
 16  B. GREEN   (OXFORD)              35:11 M40   1
 17  T. JONES   (AYLESBURY)           35:18 M40   2
 18  D. BROWN   (CHILTERN H.)         35:27 M40   3
 19  B. BRACKSTONE   (BRACKNELL)      35:29 M    14
 20  I. PHEASEY   (MILTON K)          35:29 M    15
 21  L. SMYTH   (BEDFORD & C)         35:35 M20   3
 22  T. BEEDELL   (CHILTERN H.)       35:37 M20   4
 23  J. QUINT   (BRACKNELL)           35:38 M    16
 24  C. FINILL   (HARROW)             35:48 M40   4
 25  O. JOSEPHSON   (CHILTERN H.)     35:53 M    17
 26  P. HARRISON   (HARROW)           35:58 M20   5
 27  N. BERRILL   (BEDFORD & C)       36:02 M    18
 28  M. PETERS   (BRACKNELL)          36:10 M40   5
 29  I. HOBDELL   (WINDSOR)           36:15 M    19
 30  S. HUNT   (HARROW)               36:16 M    20
 31  S. TOOKE   (WATFORD)             36:19 M    21
 32  K. FARMER   (MILTON K)           36:21 M40   6
 33  N. TAYLOR   (AYLESBURY)          36:26 M40   7
 34  A. HOILES   (HARROW)             36:28 M40   8
 35  T. BURKE   (BEDFORD & C)         36:42 M    22
 36  R. GRANT   (OXFORD)              36:43 M50   1
 37  S. STILL   (LUTON)               36:44 M    23
 38  A. STOWE   (LUTON)               36:54 M    24
 39  A. WRAY   (HARROW)               37:07 M    25
 40  C. TURNER   (HARROW)             37:12 M20   6
 41  P. WRIGHT   (MILTON K)           37:21 M20   7
 42  A. BREWER   (BRACKNELL)          37:26 M    26
 43  D. GAVAGHAN   (HEADINGTON)       37:27 M    27
 44  M. BRADLEY   (WATFORD)           37:28 M40   9
 45  A. DAGLISH   (LUTON)             37:29 M50   2
 46  K. BENNETT   (MILTON K)          37:30 M20   8
 47  M. WHITING   (WINDSOR)           37:30 M    28
 48  M. DYSON   (MILTON K)            37:36 M40  10
 49  M. RAHIM   (HARROW)              37:38 M    29
 50  N. HARRIS   (WATFORD)            37:39 M    30
 51  P. TOTTLE   (AYLESBURY)          37:44 M40  11
 52  J. WILLOUGHBY   (Q.P.H.)         37:47 M50   3
 53  T. DIXON   (DACORUM)             37:57 M    31
 54  P. NORRIS   (HARROW)             37:59 M    32
 55  CO STEPTOE   (AYLESBURY)         38:05 M50   4
 56  M. SUMMERFIELD   (AYLESBURY)     38:13 M    33
 57  J. GRIFFITHS   (HEADINGTON)      38:15 M40  12
 58  K. NANTON   (CHILTERN H.)        38:21 M    34
 59  J. CROUCH   (MILTON K)           38:23 M40  13
 60  C. GREEN   (LUTON)               38:25 M20   9
 61  F. DOWNS   (CHILTERN H.)         38:25 M20  10
 62  C. PENN   (CHILTERN H.)          38:27 M    35
 63  A. JONES   (CHILTERN H.)         38:29 M    36
 64  T. HOOK   (MILTON K)             38:32 M40  14
 65  D. HARTWELL   (OXFORD)           38:35 M40  15
 66  A. RICHARDSON   (CHILTERN H.)    38:36 M40  16
 67  T. COOK   (CHILTERN H.)          38:37 M40  17
 68  R. TREADWELL   (OXFORD)          38:39 M50   5
 69  A. WHETSTONE   (MILTON K)        38:41 M20  11
 70  D. HUCK   (WINDSOR)              38:43 M40  18
 71  B. TWIGGER   (MILTON K)          38:54 M20  12
 72  M. LEPPS   (HARROW)              39:08 M40  19
 73  M. MCPHEAT   (MILTON K)          39:13 M40  20
 74  D. WHEELER   (OXFORD)            39:16 M50   6
 75  H. EVANS   (AYLESBURY)           39:23 M    37
 76  P. ILLING   (WATFORD)            39:32 M    38
 77  R. POWNALL   (MILTON K)          39:35 M40  21
 78  M. DOWN   (MILTON K)             39:38 M40  22
 79  T. ROONEY   (AYLESBURY)          39:39 M    39
 80  L. SAUNDERS   (HARROW)           39:42 M20  13
 81  R. PAYNE   (BEDFORD & C)         39:46 M    40
 82  J. WRIGHT   (MILTON K)           39:56 M20  14
 83  C. TUCKER   (BEDFORD & C)        39:59 M20  15
 84  K. MCLELLAN   (LUTON)            40:00 M40  23
 85  J. PARIS   (HARROW)              40:03 M20  16
 86  N. TAYLOR   (MILTON K)           40:05 M40  24
 87  D. HILL   (CHILTERN H.)          40:09 M    41
 88  A. MARCINOWICZ   (WATFORD)       40:13 M    42
 89  R. DAVIES   (Q.P.H.)             40:24 M    43
 90  P. FEIST   (MILTON K)            40:27 M40  25
 91  B. FULLER   (WINDSOR)            40:29 M40  26
 92  T. KNOWLES   (AYLESBURY)         40:33 M    44
 93  N. READER   (WINDSOR)            40:33 M20  17
 94  J. KETTLE   (BRACKNELL)          40:33 M    45
 95  M. ELLINGHAM   (LUTON)           40:34 M40  27
 96  G. PAGET   (DACORUM)             40:41 M20  18
 97  G. MAYOH   (WATFORD)             40:41 M    46
 98  F. NOLAN   (Q.P.H.)              40:45 M50   7
 99  D. HOWELLS   (CHILTERN H.)       40:48 M    47
100  P. ABRAHAMS   (LUTON)            40:49 M    48
101  S. KELLEHER   (BRACKNELL)        40:54 M40  28
102  T. WOOLRIDGE   (WATFORD)         41:03 M40  29
103  D. WINFIELD   (LUTON)            41:05 M    49
104  R. LANDS   (BEDFORD & C)         41:11 M40  30
105  S. RICE   (MILTON K)             41:18 M40  31
106  D. BRUMBY   (MILTON K)           41:24 M    50
107  K. SAUNDERS   (WINDSOR)          41:27 M50   8
108  A. HARRISON   (MILTON K)         41:38 M40  32
109  P. BENEDICKTER   (LUTON)         41:44 M    51
110  A. ALLEN   (DACORUM)             41:54 M50   9
111  M. RUSSELL   (BEDFORD & C)       41:56 M50  10
112  B. HEERY   (LUTON)               41:58 M    52
113  R. BLOOM   (HARROW)              42:01 M50  11
114  J. STOCKER   (BRACKNELL)         42:07 M20  19
115  G. UNDERHILL   (BEDFORD & C)     42:08 M40  33
116  P. GRIMSDALE   (OXFORD)          42:16 M40  34
117  C. MAHON   (MILTON K)            42:26 M    53
118  C. KEOGH   (Q.P.H.)              42:29 M    54
119  J. STARKEY   (BRACKNELL)         42:31 M40  35
120  K. COOK   (MILTON K)             42:39 M50  12
121  J. LAWLER   (DACORUM)            42:42 M    55
122  J. SAUNDERS   (DACORUM)          42:47 M40  36
123  H. NICKAU   (HEADINGTON)         42:47 M40  37
124  P. COMPER   (BRACKNELL)          42:58 M    56
125  W. O'CONNOR   (Q.P.H.)           42:58 M50  13
126  M. RASGAUSKI   (HEADINGTON)      43:02 M50  14
127  W. ATKINSON   (HEADINGTON)       43:08 M50  15
128  J. EXLEY   (OXFORD)              43:11 M50  16
129  A. SCANLON   (BEDFORD & C)       43:12 M    57
130  D. POCOCK   (LUTON)              43:15 M    58
131  A. DALE   (CHILTERN H.)          43:15 M40  38
132  M. RICHARDS   (LUTON)            43:16 M20  20
133  K. PERRY   (DACORUM)             43:32 M50  17
134  S. FIELD   (CHILTERN H.)         43:34 M50  18
135  A. SHRUBB   (WINDSOR)            43:36 M20  21
136  P. ROBERTS   (CHILTERN H.)       43:36 M50  19
137  B. GRAHAM   (WINDSOR)            43:45 M60   1
138  G. HARRISON   (HARROW)           44:03 M20  22
139  C. FALLAIZE   (AYLESBURY)        44:04 M40  39
140  G. THOMAS   (LUTON)              44:08 M50  20
141  J. RYMAN   (CHILTERN H.)         44:11 M20  23
142  R. BRETT   (LUTON)               44:11 M60   2
143  A. RATCLIFFE   (MILTON K)        44:22 M20  24
144  P. JACOB   (LUTON)               45:06 M40  40
145  A. ROBERTS   (AYLESBURY)         45:11 M    59
146  R. HARDY   (LUTON)               45:29 M40  41
147  M. HILL   (WINDSOR)              45:42 M50  21
148  J. GRIGGS   (Q.P.H.)             45:55 M    60
149  M. REYNOLDS   (OXFORD)           46:04 M50  22
150  J. MILLER   (MILTON K)           46:14 M50  23
151  B. THOMPSON   (BEDFORD & C)      46:19 M50  24
152  A. ANGUS   (Q.P.H.)              46:23 M40  42
153  D. IVES   (DACORUM)              46:32 M50  25
154  K. MACDONALD   (WATFORD)         46:32 M50  26
155  M. GRIMSDALE   (WATFORD)         46:39 M40  43
156  R. WINTER   (MILTON K)           46:42 M50  27
157  A. ANDERSON   (CHILTERN H.)      46:44 M    61
     T. BELL   (BEDFORD & C) N/S      46:47 M40
158  A. PEPPER   (CHILTERN H.)        46:55 M40  44
159  D. MAWYER   (LUTON)              46:57 M60   3
160  L. PAUL   (MILTON K)             46:58 M40  45
161  A. BROOK   (MILTON K)            47:00 M40  46
162  S. MAFFRE   (BRACKNELL)          47:09 M20  25
163  J. MORRISON   (MILTON K)         47:27 M50  28
164  T. HOLMQUIST   (CHILTERN H.)     47:50 M60   4
165  J. COLEMAN   (LUTON)             47:58 M40  47
166  F. MILLS   (DACORUM)             48:07 M50  29
167  L. RAYFIELD   (WINDSOR)          48:53 M40  48
168  G. HILL   (WINDSOR)              49:02 M    62
169  P. THOMAS   (AYLESBURY)          49:04 M60   5
170  S. STOKES   (LUTON)              49:13 M    63
171  T. GILLINGS   (DACORUM)          49:28 M40  49
172  T. BRAWN   (CHILTERN H.)         49:31 M50  30
173  N. WILLIAMS   (BRACKNELL)        49:34 M50  31
174  T. MOLESWORTH   (CHILTERN H.)    50:03 M60   6
175  R. HOWELLS   (LUTON)             50:25 M40  50
176  D. WALKER   (DACORUM)            50:32 M50  32
177  J. LAWRENCE   (MILTON K)         50:38 M40  51
178  D. JENKERSON   (OXFORD)          52:05 M60   7
179  J. SLACK   (DACORUM)             52:36 M50  33
180  P. BAILEY   (DACORUM)            53:12 M50  34
181  J. BENNETT   (MILTON K)          54:15 M40  52
182  M. CARTWRIGHT   (CHILTERN H.)    54:27 M60   8
183  A. LORD   (WATFORD)              55:21 M40  53

TEAM RESULT non scorers excluded
 1  HARROW A.C.            1530     1    13    24    26    30    34    39    40    49    54
 2  MILTON KEYNES          1437     9    15    20    32    41    46    48    59    64    69
 3  WINDSOR SE&H           1369     5     7    10    12    29    47    70    91    93   107
 4  BEDFORD & COUNTY       1367     2     3     6    21    27    35    81    83   104   111
 5  CHILTERN HARRIERS      1311    18    22    25    58    61    62    63    66    67    87
 6  LUTON A.C.             1260     4    14    37    38    45    60    84    95   100   103
 7  VALE OF AYLESBURY      1098    17    33    51    55    56    75    79    92   139   145
 8  BRACKNELL              1014    19    23    28    42    94   101   114   119   124   162
 9  OXFORD CITY            1002     8    16    36    65    68    74   116   128   149   178
10  WATFORD                 860    31    44    50    76    88    97   102   154   155   183
11  HEADINGTON R.R.         617    11    43    57   123   126   127
12  DACORUM & TRING         539    53    96   110   121   122   133   153   166   171   176
13  QUEENS PARK H.          506    52    89    98   118   125   148   152


Veteran Mens Race
 1  VALE OF AYLESBURY       580    17    33    51    55
 2  OXFORD CITY             551    16    36    65    68
 3  MILTON KEYNES           533    32    48    59    64
 4  HARROW A.C.             493    24    34    72   113
 5  CHILTERN HARRIERS       454    18    66    67   131
 6  LUTON A.C.              372    45    84    95   140
 7  WINDSOR SE&H            331    70    91   107   137
 8  BRACKNELL               315    28   101   119   173
 9  QUEENS PARK H.          309    52    98   125   152
10  HEADINGTON R.R.         303    57   123   126   127
11  WATFORD                 281    44   102   154   155
12  BEDFORD & COUNTY        255   104   111   115   151
13  DACORUM & TRING         218   110   122   133   153


Junior Men
 1  BEDFORD & COUNTY        445     3    21    83
 2  HARROW A.C.             406    26    40    80
 3  MILTON KEYNES           396    41    46    69
 4  CHILTERN HARRIERS       328    22    61   141
 5  WINDSOR SE&H            314    10    93   135
 6  LUTON A.C.              176    60   132
 7  BRACKNELL                92   114   162
 8  DACORUM & TRING          88    96

Under 17 Men
  1  T. STANLEY   (BEDFORD & C)       20:32 M17   1
  2  R. FRANZESE   (HARROW)           20:48 M17   2
  3  P. MACEY   (MILTON K)            20:55 M17   3
  4  A. INSKIP   (BEDFORD & C)        21:02 M17   4
  5  M. CAREY   (HARROW)              21:06 M17   5
  6  C. MAY   (AYLESBURY)             21:34 M17   6
  7  R. EASTWOOD   (DACORUM)          21:38 M17   7
  8  M. BAKER   (MILTON K)            21:47 M17   8
  9  S. GOODWIN   (MILTON K)          21:52 M17   9
 10  T. COMERFORD   (MILTON K)        22:11 M17  10
 11  R. TAYLOR   (MILTON K)           22:16 M17  11
 12  B. WEBSTER   (BEDFORD & C)       22:29 M17  12
 13  S. ELLERBY   (CHILTERN H.)       22:32 M17  13
 14  C. MAYO   (HARROW)               22:34 M17  14
 15  S. BRADLEY   (MILTON K)          22:37 M17  15
 16  J. PARSLOW   (DACORUM)           22:39 M17  16
 17  D. BARBER   (AYLESBURY)          22:42 M17  17
 18  J. BRAND   (WINDSOR)             22:50 M17  18
 19  D. QUINN   (DACORUM)             23:03 M17  19
 20  R. THRELFALL   (MILTON K)        23:05 M17  20
 21  S. BRUCE   (WINDSOR)             23:09 M17  21
 22  M. FALLAIZE   (AYLESBURY)        23:26 M17  22
 23  J. TUTTLE   (BEDFORD & C)        24:00 M17  23
 24  D. WALKER   (BRACKNELL)          24:30 M17  24
 25  J. STEELE   (BEDFORD & C)        24:32 M17  25
 26  E. COOK   (BRACKNELL)            24:33 M17  26
 27  M. DYSON   (MILTON K)            24:46 M17  27
 28  R. MCGEOGH-WILLIAMS   (BRACKNELL)25:17 M17  28
 29  A. MOURADIAN   (BRACKNELL)       25:23 M17  29
 30  D. TARRANT   (HARROW)            26:10 M17  30
 31  M. MCGEOCH-WILLIAMS   (BRACKNELL)26:51 M17  31
 32  A. LEACH   (HARROW)              27:40 M17  32
 33  B. TASKER   (HARROW)             28:09 M17  33

TEAM RESULT
 1  MILTON KEYNES           106     3     8     9    10
 2  BEDFORD & COUNTY         96     1     4    12    23
 3  HARROW A.C.              85     2     5    14    30
 4  DACORUM & TRING          60     7    16    19
 5  VALE OF AYLESBURY        57     6    17    22
 6  WINDSOR SE&H             29    18    21
 7  BRACKNELL                29    24    26    28    29
 8  CHILTERN HARRIERS        21    13

Under 15 Boys
  1  P. HOWARTH   (LUTON)             12:50 M15   1
  2  W. LAMBOURNE   (MILTON K)        13:02 M15   2
  3  J. PATERSON   (HARROW)           13:06 M15   3
  4  J. WILLIAMS   (BEDFORD & C)      13:07 M15   4
  5  J. BIRD   (OXFORD)               13:12 M15   5
  6  R. HEANEY   (BEDFORD & C)        13:13 M15   6
  7  J. COTTON   (WINDSOR)            13:28 M15   7
  8  D. GOODMAN   (HARROW)            13:31 M15   8
  9  C. HARRIS   (BEDFORD & C)        13:33 M15   9
 10  N. WHITE   (WINDSOR)             13:34 M15  10
 11  T. BEST   (LUTON)                13:55 M15  11
 12  J. HUGHES   (BRACKNELL)          13:58 M15  12
 13  N. QUIGLEY   (LUTON)             13:59 M15  13
 14  T. BARBOUR   (WINDSOR)           14:01 M15  14
 15  A. URWIN   (HARROW)              14:03 M15  15
 16  H. METHA   (HARROW)              14:05 M15  16
 17  R. HENDERSON   (BEDFORD & C)     14:06 M15  17
 18  R. DOCHERTY   (MILTON K)         14:08 M15  18
 19  A. STOCKBRIDGE   (MILTON K)      14:14 M15  19
 20  A. MORRISON   (CHILTERN H.)      14:21 M15  20
 21  L. JONES   (LUTON)               14:24 M15  21
 22  M. YOUNG   (MILTON K)            14:31 M15  22
 23  J. ROONEY   (MILTON K)           14:33 M15  23
 24  L. WHITTEN   (MILTON K)          14:35 M15  24
 25  J. SAUNDERS   (WINDSOR)          14:35 M15  25
 26  J. GRIFFITHS   (HEADINGTON)      14:37 M15  26
 27  M. JUDSON   (HARROW)             14:37 M15  27
 28  D. TAYLOR   (MILTON K)           14:41 M15  28
 29  S. WALLBANK   (BEDFORD & C)      14:43 M15  29
 30  L. WEBSTER   (BEDFORD & C)       14:52 M15  30
 31  L. MARCHANT   (LUTON)            14:52 M15  31
 32  J. FERGUSON   (AYLESBURY)        14:54 M15  32
 33  D. BING   (HARROW)               15:00 M15  33
 34  S. BAIRD   (LUTON)               15:02 M15  34
 35  D. CAMPBELL   (HARROW)           15:03 M15  35
 36  C. JOHNSON   (LUTON)             15:06 M15  36
 37  A. ASH   (BEDFORD & C)           15:12 M15  37
 38  M. STEPTOE   (DACORUM)           15:23 M15  38
 39  D. CARTER   (WATFORD)            15:35 M15  39
 40  S. BAINES   (BRACKNELL)          15:36 M15  40
 41  J. CLARK   (BEDFORD & C)         15:38 M15  41
 42  T. SHELDRICK   (DACORUM)         15:45 M15  42
 43  S. TUTTLE   (BEDFORD & C)        16:04 M15  43
 44  L. FOX   (WINDSOR)               16:12 M15  44
 45  C. BENNETT   (WINDSOR)           16:32 M15  45
 46  S. COOK   (CHILTERN H.)          16:43 M15  46
 47  J. COMERFORD   (MILTON K)        16:44 M15  47
 48  L. CORRIGAN   (DACORUM)          17:17 M15  48
 49  A. CAVE   (CHILTERN H.)          18:11 M15  49
 50  S. MOHAMMED   (Q.P.H.)           18:24 M15  50
 51  R. FRY   (HARROW)                19:16 M15  51
 52  T. JONES   (HARROW)              22:08 M15  52

TEAM RESULT
 1  BEDFORD & COUNTY        176     4     6     9    17
 2  HARROW A.C.             170     3     8    15    16
 3  LUTON A.C.              166     1    11    13    21
 4  WINDSOR SE&H            156     7    10    14    25
 5  MILTON KEYNES           151     2    18    19    22
 6  BRACKNELL                54    12    40
 7  OXFORD CITY              48     5
 8  CHILTERN HARRIERS        44    20    46    49
 9  DACORUM & TRING          31    38    42    48
10  HEADINGTON R.R.          27    26
11  VALE OF AYLESBURY        21    32
12  WATFORD                  14    39
13  QUEENS PARK H.            3    50

Under 13 Boys
  1  G. TILLEY   (MILTON K)            9:11 M13   1
  2  S. WINTERS   (MILTON K)           9:13 M13   2
  3  C. LAMBERT   (MILTON K)           9:19 M13   3
  4  A. MOORE   (BRACKNELL)            9:25 M13   4
  5  A. QUARMBY   (BEDFORD & C)        9:26 M13   5
  6  M. GOODWIN   (BEDFORD & C)        9:27 M13   6
  7  A. STEWART   (CHILTERN H.)        9:29 M13   7
     M. WILLIAMS   (LINCROFT MS) N/S   9:29 M13
  8  J. LYMAN   (MILTON K)             9:31 M13   8
     D. MULVIKILL   (LINCROFT MS) N/S  9:32 M13
  9  P. BENEDICKTER   (LUTON)          9:36 M13   9
 10  T. ELLIOTT-MONEY   (BRACKNELL)    9:41 M13  10
 11  C. SCOTT   (HARROW)               9:42 M13  11
     M. CULLIP   (LINCROFT MS) N/S     9:42 M13
 12  G. SCOTT   (MILTON K)             9:43 M13  12
 13  O. SALVESEN   (LUTON)             9:45 M13  13
 14  R. MOLLOY   (DACORUM)             9:46 M13  14
 15  P. SMITH   (HARROW)               9:46 M13  15
 16  M. FERRY   (BEDFORD & C)          9:47 M13  16
 17  J. STURGIS   (AYLESBURY)          9:47 M13  17
 18  J. BENJAMIN   (AYLESBURY)         9:49 M13  18
 19  M. BARDON   (LUTON)               9:54 M13  19
 20  A. JONES   (RADLEY)               9:56 M13  20
 21  C. WOOD   (BRACKNELL)             9:57 M13  21
     L. COPPOCK   (LINCROFT MS) N/S    9:58 M13
 22  J. THIE   (DACORUM)               9:59 M13  22
 23  P. SALVESEN   (LUTON)            10:02 M13  23
 24  E. WINTER   (MILTON K)           10:02 M13  24
 25  D. JAMES   (AYLESBURY)           10:02 M13  25
 26  H. ELLIOTT-MONEY   (BRACKNELL)   10:05 M13  26
 27  J. BARON   (HARROW)              10:06 M13  27
 28  L. NATALE   (LUTON)              10:10 M13  28
 29  L. OWIDE   (HARROW)              10:12 M13  29
     M. MORGAN   (LINCROFT MS) N/S    10:14 M13
 30  C. DOGGETT   (LUTON)             10:15 M13  30
 31  G. GUNN   (WINDSOR)              10:17 M13  31
 32  S. MILLER   (RADLEY)             10:17 M13  32
     L. TURNBULL   (LINCROFT MS) N/S  10:21 M13
 33  L. BROWN   (MILTON K)            10:24 M13  33
 34  T. LEWIS   (HARROW)              10:24 M13  34
     G. MUNRO   (LINCROFT MS) N/S     10:26 M13
 35  NO. 14   (MILTON K)              10:32 M13  35
 36  B. STONE   (AYLESBURY)           10:34 M13  36
 37  M. STUBBINGS   (CHILTERN H.)     10:36 M13  37
 38  T. PATERSON   (HARROW)           10:38 M13  38
 39  G. KNOWLES   (AYLESBURY)         10:40 M13  39
 40  A. KING   (LUTON)                10:40 M13  40
 41  C. IBBOTSON   (LUTON)            10:41 M13  41
     L. SUGARS   (LINCROFT MS) N/S    10:41 M13
     M. ARGENT   (LINCROFT MS) N/S    10:42 M13
 42  P. URWIN   (HARROW)              10:46 M13  42
 43  A. RUGG-GUNN   (AYLESBURY)       10:50 M13  43
 44  A. RIGBY   (CHILTERN H.)         10:55 M13  44
     J. HAGGART   (LINCROFT MS) N/S   10:56 M13
 45  T. WILLIAMS   (WATFORD)          11:01 M13  45
 46  J. FARMER   (MILTON K)           11:20 M13  46
 47  D. HADDRELL   (WINDSOR)          11:25 M13  47
 48  M. WHITE   (WINDSOR)             11:33 M13  48
 49  M. FRY   (HARROW)                11:46 M13  49
 50  J. PRATT   (LUTON)               11:46 M13  50
     T. FOLBIGG   (LINCROFT MS) N/S   12:33 M13
 51  M. COOK   (CHILTERN H.)          12:35 M13  51
 52  S. NICKAU   (HEADINGTON)         12:43 M13  52
 53  D. RHODES   (LUTON)              12:46 M13  53
 54  M. RUTT   (AYLESBURY)            15:59 M13  54

TEAM RESULT non scorers excluded
 1  MILTON KEYNES           206     1     2     3     8
 2  BRACKNELL               159     4    10    21    26
 3  LUTON A.C.              156     9    13    19    23
 4  BEDFORD & COUNTY        138     5     6    16
 5  HARROW A.C.             138    11    15    27    29
 6  VALE OF AYLESBURY       124    17    18    25    36
 7  CHILTERN HARRIERS        81     7    37    44    51
 8  DACORUM & TRING          74    14    22
 9  RADLEY A.C.              58    20    32
10  WINDSOR SE&H             39    31    47    48
11  WATFORD                  10    45
12  HEADINGTON R.R.           3    52

Senior/Veteran Ladies
  1  K. WOOTTON   (BEDFORD & C)       22:38 F     1
  2  A. HIRST   (HEADINGTON)          22:45 F35   1
  3  C. SCOTT   (MILTON K)            23:05 F     2
  4  R. IANNONE   (AYLESBURY)         23:17 F     3
  5  M. LEE   (MILTON K)              23:23 F     4
  6  A. BERRILL   (BEDFORD & C)       23:51 F     5
  7  I. THORNBOROUGH   (MILTON K)     23:52 F     6
  8  C. MCMAHON   (LUTON)             23:57 F     7
  9  C. LATHWELL   (LUTON)            24:22 F     8
 10  C. BOOSEY   (AYLESBURY)          24:25 F     9
 11  H. CAYZER   (WINDSOR)            24:37 F    10
 12  S. COX   (MILTON K)              24:46 F    11
 13  K. JAMES   (WATFORD)             24:53 F    12
 14  S. JOHNSON   (HARROW)            25:05 F    13
 15  S. REYNOLDS   (CHILTERN H.)      25:11 F    14
 16  J. BENHAM   (MILTON K)           25:22 F    15
 17  K. WRAIGHT   (WINDSOR)           25:29 F    16
 18  J. ASHTON   (HEADINGTON)         25:30 F    17
 19  H. BENNEWITH   (AYLESBURY)       25:32 F45   1
 20  A. BATHIE   (WINDSOR)            25:33 F35   2
 21  C. ROONEY   (MILTON K)           25:34 F35   3
 22  A. BURT   (WINDSOR)              25:36 F    18
 23  C. HOLLOWAY   (CHILTERN H.)      25:36 F35   4
 24  L. LERCHE   (DACORUM)            26:10 F35   5
 25  J. EMERY   (WATFORD)             26:11 F    19
 26  M. NOLAN   (Q.P.H.)              26:14 F45   2
 27  L. HOGAN   (LUTON)               26:15 F45   3
 28  D. BROCKWAY   (LUTON)            26:48 F45   4
 29  E. KEECH   (BEDFORD & C)         26:56 F    20
 30  B. RALPH   (CHILTERN H.)         27:07 F45   5
 31  Z. WHITTEN   (MILTON K)          27:09 F    21
 32  R. RUTT   (AYLESBURY)            27:17 F35   6
 33  E. WELCH   (HEADINGTON)          27:22 F35   7
 34  R. MACDONALD   (CHILTERN H.)     27:26 F35   8
 35  G. HUETER   (OXFORD)             27:31 F45   6
 36  M-A FISCHER   (HEADINGTON)       27:32 F35   9
 37  J. BROWN   (DACORUM)             27:42 F35  10
 38  H. TURLEY   (HEADINGTON)         27:50 F45   7
 39  R. BRINDLEY   (DACORUM)          27:59 F    22
 40  S. BARNES   (AYLESBURY)          28:03 F45   8
 41  D. FUELL   (DACORUM)             28:11 F35  11
 42  K. FARMER   (LUTON)              28:20 F    23
 43  V. SHELDON   (AYLESBURY)         28:36 F35  12
 44  D. GILL   (MILTON K)             28:53 F35  13
 45  D. FARMER   (MILTON K)           29:03 F35  14
 46  K. MARTIN   (DACORUM)            29:14 F    24
 47  C. MURRAY   (DACORUM)            29:27 F    25
 48  C. STUBBINGS   (CHILTERN H.)     29:28 F35  15
 49  D. LAMBERT   (MILTON K)          29:32 F    26
 50  S. WALSH   (BEDFORD & C)         29:50 F45   9
 51  F. LOUISY   (WINDSOR)            29:57 F    27
 52  P. CHAMMINGS   (MILTON K)        30:07 F35  16
 53  M. O'NEILL   (Q.P.H.)            30:18 F    28
 54  E. STEER   (AYLESBURY)           31:02 F35  17
 55  J. BINNS   (WINDSOR)             31:09 F45  10
 56  P. SIDDONS   (WINDSOR)           31:27 F45  11
 57  C. CRAWLEY   (DACORUM)           31:35 F45  12
 58  P. O'NEIL   (WATFORD)            32:01 F    29
 59  F. CALDER   (CHILTERN H.)        33:33 F    30
 60  J. HARDCASTLE   (MILTON K)       35:39 F35  18
 61  C. JAMES   (WATFORD)             35:55 F45  13

TEAM RESULT
 1  MILTON KEYNES           221     3     5     7    12
 2  VALE OF AYLESBURY       183     4    10    19    32
 3  WINDSOR SE&H            178    11    17    20    22
 4  LUTON A.C.              176     8     9    27    28
 5  BEDFORD & COUNTY        162     1     6    29    50
 6  HEADINGTON R.R.         159     2    18    33    36
 7  CHILTERN HARRIERS       146    15    23    30    34
 8  DACORUM & TRING         107    24    37    39    41
 9  WATFORD                  91    13    25    58    61
10  HARROW A.C.              48    14
11  QUEENS PARK H.           45    26    53
12  OXFORD CITY              27    35


Veteran Ladies Race
 1  HEADINGTON R.R.         139     2    33    36    38
 2  VALE OF AYLESBURY       114    19    32    40    43
 3  CHILTERN HARRIERS       113    23    30    34    48
 4  DACORUM & TRING          89    24    37    41    57
 5  MILTON KEYNES            86    21    44    45    52
 6  LUTON A.C.               69    27    28
 7  WINDSOR SE&H             55    20    55    56
 8  QUEENS PARK H.           36    26
 9  OXFORD CITY              27    35
10  BEDFORD & COUNTY         12    50
11  WATFORD                   1    61

Junior/U17 Ladies
  1  E. AULT   (HARROW)               20:02 F17   1
  2  K. BERRYMAN   (MILTON K)         20:07 F17   2
  3  L. FAIRWEATHER   (HARROW)        20:14 F17   3
  4  C. MOSS   (BEDFORD & C)          20:18 F20   1
  5  C. FOX   (WINDSOR)               21:05 F17   4
  6  L. HUNT   (MILTON K)             21:12 F17   5
  7  B. NANCOLAS   (BRACKNELL)        21:13 F17   6
  8  K. DOCHERTY   (MILTON K)         21:25 F20   2
  9  R. PARRY   (BEDFORD & C)         21:28 F17   7
 10  R. GIBBENS   (MILTON K)          21:30 F20   3
 11  C. EVERALL   (BRACKNELL)         21:36 F17   8
 12  R. CORMACK-LLOYD   (RADLEY)      21:39 F20   4
 13  R. FULLER   (BEDFORD & C)        21:46 F17   9
 14  A. ROSKILLY   (MILTON K)         21:48 F17  10
 15  L. FOX   (WINDSOR)               21:51 F17  11
 16  E. ROBERTS   (DACORUM)           21:56 F17  12
 17  B. COSTER   (WINDSOR)            21:58 F17  13
 18  S. KEOGH   (WINDSOR)             22:32 F17  14
 19  B. WILLIAMS   (MILTON K)         22:42 F20   5
 20  Z. DUNNINGS   (DACORUM)          22:51 F17  15
 21  L. GAUGHAN   (WINDSOR)           22:57 F20   6
 22  G. IRWIN   (MILTON K)            23:04 F17  16
 23  E. FLITNEY   (DACORUM)           23:05 F17  17
 24  K. O'CONNOR   (HARROW)           23:31 F20   7
 25  A. DRAHOTA   (WINDSOR)           23:33 F20   8
 26  C. CYRUS   (Q.P.H.)              23:37 F17  18
 27  A. PERRISS   (MILTON K)          23:40 F20   9
 28  C. HARDY   (LUTON)               23:40 F20  10
 29  K. OSWALD   (BEDFORD & C)        23:47 F17  19
 30  T. PETERS   (WINDSOR)            24:46 F17  20

TEAM RESULT
 1  MILTON KEYNES            77     2     6     8
 2  BEDFORD & COUNTY         67     4     9    13
 3  HARROW A.C.              65     1     3    24
 4  WINDSOR SE&H             56     5    15    17
 5  BRACKNELL                44     7    11
 6  DACORUM & TRING          34    16    20    23
 7  RADLEY A.C.              19    12
 8  QUEENS PARK H.            5    26
 9  LUTON A.C.                3    28

Under 15 Girls
  1  S. SIMPSON   (LUTON)             14:13 F15   1
  2  A. WILDE   (BEDFORD & C)         14:24 F15   2
  3  T. TAYLOR   (MILTON K)           14:30 F15   3
  4  N. HOWELL   (BEDFORD & C)        14:51 F15   4
  5  M. KEEPENCE   (LUTON)            15:01 F15   5
  6  F. ROBERTS   (DACORUM)           15:02 F15   6
  7  P. DUFFY   (BEDFORD & C)         15:06 F15   7
  8  H. LUKE   (OXFORD)               15:08 F15   8
  9  H. CHAUNDY   (RADLEY)            15:16 F15   9
 10  M. BENNINGTON   (WINDSOR)        15:22 F15  10
 11  L. BOWERS   (BRACKNELL)          15:24 F15  11
 12  L. NAPIER   (AYLESBURY)          15:25 F15  12
 13  S. UNDERHILL   (BEDFORD & C)     15:28 F15  13
 14  L. MILLER   (BRACKNELL)          15:33 F15  14
 15  M. CROSS   (HARROW)              15:36 F15  15
 16  A. CONCANNON   (HARROW)          15:37 F15  16
 17  H. BARSBY   (HARROW)             15:46 F15  17
 18  A. FOX   (WINDSOR)               15:50 F15  18
 19  K. WATKINS   (LUTON)             15:53 F15  19
 20  M. LLOYD   (OXFORD)              15:55 F15  20
 21  T. BARNES   (BEDFORD & C)        15:58 F15  21
 22  J. SWEET   (MILTON K)            15:59 F15  22
 23  KIM DALY   (RADLEY)              16:00 F15  23
 24  L. CARD   (AYLESBURY)            16:02 F15  24
 25  C. GASPAR   (MILTON K)           16:11 F15  25
 26  E. SMITH   (DACORUM)             16:15 F15  26
 27  R. CAVE   (BEDFORD & C)          16:17 F15  27
 28  A. GODFREY   (DACORUM)           16:25 F15  28
 29  L. MAWYER   (LUTON)              16:28 F15  29
 30  H. GREEN   (WATFORD)             16:33 F15  30
 31  L. STEPHENS   (MILTON K)         16:36 F15  31
 32  R. WOODS   (BRACKNELL)           16:42 F15  32
 33  R. HAWKINS   (WINDSOR)           16:50 F15  33
 34  A. GREEN   (WINDSOR)             17:00 F15  34
 35  S. WINDMILL   (BRACKNELL)        17:12 F15  35
 36  V. FALLOW   (MILTON K)           17:16 F15  36
 37  C. CROFT   (LUTON)               17:19 F15  37
 38  E. GOODWIN   (BEDFORD & C)       17:23 F15  38
 39  K. BLACKWELL   (BEDFORD & C)     17:48 F15  39
 40  KELLY DALY   (RADLEY)            17:49 F15  40
 41  G. CURRIE   (WATFORD)            17:56 F15  41
 42  J. BONNETT   (WINDSOR)           18:00 F15  42
 43  C. BURGESS   (DACORUM)           18:05 F15  43
 44  C. WRIGHT   (WINDSOR)            18:21 F15  44
 45  R. STUBBINGS   (CHILTERN H.)     18:33 F15  45
 46  E. MOLONEY   (WINDSOR)           18:41 F15  46
 47  J. CHAMBERLAIN   (HARROW)        19:14 F15  47
 48  B. EDWARDS   (WINDSOR)           19:27 F15  48
 49  K. HARDCASTLE   (MILTON K)       20:04 F15  49
 50  S. KITCHEN   (BRACKNELL)         21:25 F15  50
 51  S. WRIGHT   (DACORUM)            21:32 F15  51

TEAM RESULT
 1  BEDFORD & COUNTY        182     2     4     7    13
 2  LUTON A.C.              154     1     5    19    29
 3  MILTON KEYNES           127     3    22    25    31
 4  BRACKNELL               116    11    14    32    35
 5  WINDSOR SE&H            113    10    18    33    34
 6  HARROW A.C.             113    15    16    17    47
 7  DACORUM & TRING         105     6    26    28    43
 8  RADLEY A.C.              84     9    23    40
 9  OXFORD CITY              76     8    20
10  VALE OF AYLESBURY        68    12    24
11  WATFORD                  33    30    41
12  CHILTERN HARRIERS         7    45

Under 13 Girls
  1  K. TREWHELLA   (BRACKNELL)        9:49 F13   1
  2  A. MCGURK   (BEDFORD & C)         9:51 F13   2
  3  L. MILLETT   (MILTON K)           9:59 F13   3
  4  L. NYMAN   (HARROW)              10:12 F13   4
  5  R. STEDMAN   (WINDSOR)           10:18 F13   5
  6  A. WRIGHT   (BEDFORD & C)        10:19 F13   6
  7  S. WILKINS   (MILTON K)          10:20 F13   7
  8  L. LINGLEY   (CHILTERN H.)       10:20 F13   8
  9  S. CAUNT   (BEDFORD & C)         10:24 F13   9
 10  S. CLARK   (BEDFORD & C)         10:35 F13  10
 11  R. CARD   (AYLESBURY)            10:37 F13  11
 12  R. UNDERHILL   (BEDFORD & C)     10:38 F13  12
 13  K. SEARS   (WINDSOR)             10:43 F13  13
 14  C. TUCKER   (LUTON)              10:45 F13  14
 15  R. WILSON   (DACORUM)            10:46 F13  15
 16  H. SPOONER   (WINDSOR)           10:47 F13  16
 17  L. BROOK   (MILTON K)            10:48 F13  17
 18  E. BLACKWELL   (BEDFORD & C)     10:49 F13  18
 19  F. GIDDINS   (MILTON K)          10:53 F13  19
 20  L. RAYFIELD   (WINDSOR)          10:54 F13  20
 21  R. KEEPENCE   (LUTON)            10:54 F13  21
 22  R. QUIGLEY   (LUTON)             10:59 F13  22
 23  H. GIDDINS   (MILTON K)          11:00 F13  23
     G. HOLYOAK   (LINCROFT MS) N/S   11:01 F13
 24  H. HAMILTON   (HARROW)           11:02 F13  24
 25  J. FERRETT   (WINDSOR)           11:06 F13  25
 26  F. HUNT   (AYLESBURY)            11:08 F13  26
 27  S. LOCK   (MILTON K)             11:09 F13  27
     K. KWOK   (LINCROFT MS) N/S      11:10 F13
 28  S. WILKINSON   (DACORUM)         11:12 F13  28
 29  R. DAVIES   (HARROW)             11:14 F13  29
 30  C. APPLEBY   (AYLESBURY)         11:21 F13  30
 31  N. APPLEBY   (AYLESBURY)         11:22 F13  31
 32  G.  BAXTER   (MILTON K)          11:25 F13  32
 33  I. TOYER   (LUTON)               11:27 F13  33
 34  K. HALSTEAD   (BRACKNELL)        11:29 F13  34
 35  K. MCBETH   (AYLESBURY)          11:35 F13  35
 36  S. WARD   (BRACKNELL)            11:36 F13  36
 37  K. GORMAN   (WINDSOR)            11:38 F13  37
     R. TANSLEY   (LINCROFT MS) N/S   11:42 F13
 38  S. CUTLER   (BEDFORD & C)        11:43 F13  38
     H. KING   (LINCROFT MS) N/S      11:44 F13
 39  C. STENHOUSE   (Q.P.H.)          11:49 F13  39
 40  R. KEANE   (LUTON)               11:59 F13  40
     A. HENDERSON   (LINCROFT MS) N/S 12:07 F13
 41  E. NORMAN   (HARROW)             12:08 F13  41
 42  C. NOLAN   (Q.P.H.)              12:38 F13  42
 43  R. KNIGHT   (HARROW)             12:40 F13  43
     G. DAVIDSON   (LINCROFT MS) N/S  12:58 F13
     S. CAMFIELD   (LINCROFT MS) N/S  13:10 F13
 44  V. WALKER   (WATFORD)            13:11 F13  44
     H. SOUTHAM   (LINCROFT MS) N/S   13:19 F13

TEAM RESULT non scorers excluded
 1  BEDFORD & COUNTY        153     2     6     9    10
 2  MILTON KEYNES           134     3     7    17    19
 3  WINDSOR SE&H            126     5    13    16    20
 4  LUTON A.C.               90    14    21    22    33
 5  VALE OF AYLESBURY        82    11    26    30    31
 6  HARROW A.C.              82     4    24    29    41
 7  BRACKNELL                64     1    34    36
 8  DACORUM & TRING          47    15    28
 9  CHILTERN HARRIERS        37     8
10  QUEENS PARK H.            9    39    42
11  WATFORD                   1    44


Total Overall Score
 1  MILTON KEYNES          2459  1900   559
 2  BEDFORD & COUNTY       2341  1777   564
 3  HARROW A.C.            2231  1923   308
 4  WINDSOR SE&H           2066  1593   473
 5  LUTON A.C.             2005  1582   423
 6  CHILTERN HARRIERS      1647  1457   190
 7  VALE OF AYLESBURY      1633  1300   333
 8  BRACKNELL              1480  1256   224
 9  OXFORD CITY            1153  1050   103
10  WATFORD                1009   884   125
11  DACORUM & TRING         997   704   293
12  HEADINGTON R.R.         806   647   159
13  QUEENS PARK H.          568   509    59
14  RADLEY A.C.             161    58   103


Male Overall Score
 1  HARROW A.C.            1923  1530    85   170   138
 2  MILTON KEYNES          1900  1437   106   151   206
 3  BEDFORD & COUNTY       1777  1367    96   176   138
 4  WINDSOR SE&H           1593  1369    29   156    39
 5  LUTON A.C.             1582  1260         166   156
 6  CHILTERN HARRIERS      1457  1311    21    44    81
 7  VALE OF AYLESBURY      1300  1098    57    21   124
 8  BRACKNELL              1256  1014    29    54   159
 9  OXFORD CITY            1050  1002          48
10  WATFORD                 884   860          14    10
11  DACORUM & TRING         704   539    60    31    74
12  HEADINGTON R.R.         647   617          27     3
13  QUEENS PARK H.          509   506           3
14  RADLEY A.C.              58                      58


Female Overall Score
 1  BEDFORD & COUNTY        564   162    67   182   153
 2  MILTON KEYNES           559   221    77   127   134
 3  WINDSOR SE&H            473   178    56   113   126
 4  LUTON A.C.              423   176     3   154    90
 5  VALE OF AYLESBURY       333   183          68    82
 6  HARROW A.C.             308    48    65   113    82
 7  DACORUM & TRING         293   107    34   105    47
 8  BRACKNELL               224          44   116    64
 9  CHILTERN HARRIERS       190   146           7    37
10  HEADINGTON R.R.         159   159
11  WATFORD                 125    91          33     1
12  OXFORD CITY             103    27          76
13  RADLEY A.C.             103          19    84
14  QUEENS PARK H.           59    45     5           9