Apex Sports Chiltern League Division One 2003/2004 Round 3

Held at Luton (Stockwood Park) on 29 November 2003

Senior/Junior/Veteran Men
  1  D. DEED   (BEDFORD & C)          32:26 M     1
  2  A. BOWDEN   (HARROW)             33:13 M     2
  3  D. DALMEDO   (BEDFORD & C)       33:38 M     3
  4  A. BOWDEN   (MILTON K)           33:54 M     4
  5  S. HERRING   (BEDFORD & C)       34:06 M     5
  6  C. BANNON   (WINDSOR)            34:29 M     6
  7  M. BEERLING   (OXFORD)           34:33 M     7
  8  P. FARMER   (LUTON)              34:55 M     8
  9  M. BRYANT   (HARROW)             35:09 M     9
 10  P. WICKS   (WINDSOR)             35:16 M20   1
 11  T. WALMSLEY   (WINDSOR)          35:42 M    10
 12  A. WHETSTONE   (MILTON K)        35:47 M20   2
 13  M. ADCOCK   (WATFORD)            35:49 M    11
 14  G. SUFFLING   (LUTON)            35:55 M    12
 15  G. TAYLOR   (WINDSOR)            35:57 M20   3
 16  T. HYDE   (WINDSOR)              36:01 M    13
 17  A. WRAY   (HARROW)               36:05 M    14
 18  P. WRIGHT   (MILTON K)           36:05 M20   4
 19  M. LINBOURNE   (LUTON)           36:06 M    15
 20  J. QUINT   (BRACKNELL)           36:13 M    16
 21  I. VAN LOKVEN   (MILTON K)       36:20 M40   1
 22  T. JAMESON   (HARROW)            36:22 M    17
 23  T. BEEDELL   (CHILTERN H.)       36:28 M20   5
 24  C. DETTMAR   (HEADINGTON)        36:29 M    18
 25  C. WOOD   (WATFORD)              36:35 M40   2
 26  C. HEARN   (MILTON K)            36:36 M    19
 27  T. JONES   (AYLESBURY)           36:43 M40   3
 28  P. NORRIS   (HARROW)             36:59 M    20
 29  J. SEDDON   (BRACKNELL)          37:01 M    21
 30  D. OESCH   (MILTON K)            37:01 M    22
 31  D. BROWN   (CHILTERN H.)         37:02 M40   4
 32  A. ROLT   (AYLESBURY)            37:02 M    23
 33  C. FINILL   (HARROW)             37:05 M40   5
 34  I. PHEASEY   (MILTON K)          37:06 M    24
 35  A. HOILES   (HARROW)             37:12 M40   6
 36  D. BATTERSBY   (BEDFORD & C)     37:13 M    25
 37  P. JONES   (MILTON K)            37:15 M40   7
 38  S. TOOKE   (WATFORD)             37:21 M    26
 39  S. STONE   (WINDSOR)             37:29 M    27
 40  A. STOWE   (LUTON)               37:31 M    28
 41  S. STILL   (LUTON)               37:31 M    29
 42  A. COX   (MILTON K)              37:39 M    30
 43  N. TAYLOR   (AYLESBURY)          37:44 M40   8
 44  J. KETTLE   (BRACKNELL)          37:47 M    31
 45  J. BIGNALL   (HARROW)            37:50 M    32
 46  P. DALY   (BRACKNELL)            37:52 M    33
 47  N. HARRIS   (WATFORD)            37:53 M    34
 48  P. HARRISON   (HARROW)           37:56 M20   6
 49  R. GRANT   (OXFORD)              38:11 M50   1
 50  L. SMYTH   (BEDFORD & C)         38:15 M20   7
 51  D. GAVAGHAN   (HEADINGTON)       38:15 M    35
 52  A. BREWER   (BRACKNELL)          38:22 M    36
 53  M. PETERS   (BRACKNELL)          38:25 M40   9
 54  F. DOWNS   (CHILTERN H.)         38:27 M20   8
 55  M. BRADLEY   (WATFORD)           38:32 M40  10
 56  S. HUNT   (HARROW)               38:33 M    37
 57  M. DYSON   (MILTON K)            38:36 M40  11
 58  P. TOTTLE   (AYLESBURY)          38:38 M40  12
 59  CO STEPTOE   (AYLESBURY)         38:38 M50   2
 60  T. ROONEY   (AYLESBURY)          38:45 M    38
 61  R. THETFORD   (HEADINGTON)       38:45 M40  13
 62  J. GRIFFITHS   (HEADINGTON)      38:47 M40  14
 63  M. SUMMERFIELD   (AYLESBURY)     38:50 M    39
 64  R. DAVIES   (Q.P.H.)             38:51 M    40
 65  M. RAHIM   (HARROW)              39:02 M    41
 66  A. TEAL   (MILTON K)             39:11 M    42
 67  J. WILLOUGHBY   (Q.P.H.)         39:12 M50   3
 68  R. TREADWELL   (OXFORD)          39:13 M50   4
 69  K. NANTON   (CHILTERN H.)        39:15 M    43
 70  A. RICHARDSON   (CHILTERN H.)    39:21 M40  15
 71  D. HARTWELL   (OXFORD)           39:34 M40  16
 72  D. HUCK   (WINDSOR)              39:36 M40  17
 73  C. TURNER   (HARROW)             39:40 M20   9
 74  M. GROOM   (MILTON K)            39:49 M40  18
 75  T. DIXON   (DACORUM)             39:52 M    44
 76  D. WHEELER   (OXFORD)            39:56 M50   5
 77  K. BENNETT   (MILTON K)          39:59 M20  10
 78  B. TWIGGER   (MILTON K)          40:01 M20  11
 79  S. LOWE   (BRACKNELL)            40:01 M    45
 80  P. ILLING   (WATFORD)            40:05 M    46
 81  N. READER   (WINDSOR)            40:05 M20  12
 82  L. MCNEILL   (HEADINGTON)        40:09 M    47
 83  T. DIXON   (OXFORD)              40:16 M40  19
 84  S. WILLIAMSON   (WATFORD)        40:23 M40  20
 85  A. JOHNSON   (LUTON)             40:27 M    48
 86  I. RUSSELL   (MILTON K)          40:32 M50   6
 87  M. ELLINGHAM   (LUTON)           40:33 M40  21
 88  H. EVANS   (AYLESBURY)           40:33 M    49
 89  M. WHITING   (WINDSOR)           40:54 M    50
 90  J. KIRK   (BEDFORD & C)          40:56 M40  22
 91  A. JONES   (CHILTERN H.)         41:03 M    51
 92  P. YEOMANS   (WATFORD)           41:04 M20  13
 93  N. TAYLOR   (MILTON K)           41:10 M40  23
 94  T. THOMPSON   (LUTON)            41:23 M40  24
 95  G. MAYOH   (WATFORD)             41:29 M    52
 96  D. HOWELLS   (CHILTERN H.)       41:36 M    53
 97  L. HURMAN   (HEADINGTON)         41:45 M40  25
 98  R. POWNALL   (MILTON K)          41:47 M40  26
 99  C. PAGE   (MILTON K)             41:52 M20  14
100  D. MEANEY   (DACORUM)            41:57 M40  27
101  J. BOWERS   (WINDSOR)            41:59 M    54
102  J. PARIS   (HARROW)              42:03 M20  15
103  B. FULLER   (WINDSOR)            42:08 M40  28
104  D. ABRAHAMS   (MILTON K)         42:17 M    55
105  A. SHRUBB   (WINDSOR)            42:18 M20  16
106  K. COOK   (MILTON K)             42:22 M50   7
107  R. LANDS   (BEDFORD & C)         42:24 M40  29
108  R. HOWELL   (LUTON)              42:26 M    56
109  G. PAGET   (DACORUM)             42:27 M20  17
110  A. HARRISON   (MILTON K)         42:29 M40  30
111  J. RYAN   (MILTON K)             42:37 M50   8
112  P. GRANT   (HEADINGTON)          42:49 M    57
113  M. RUSSELL   (BEDFORD & C)       42:51 M50   9
114  P. ABRAHAMS   (LUTON)            42:55 M    58
115  C. MAHON   (MILTON K)            42:58 M    59
116  A. DALE   (CHILTERN H.)          43:15 M40  31
117  K. SAUNDERS   (WINDSOR)          43:18 M50  10
118  L. SAUNDERS   (HARROW)           43:19 M20  18
119  R. ELLERBY   (CHILTERN H.)       43:32 M40  32
120  A. ALLEN   (DACORUM)             43:35 M50  11
121  W. ATKINSON   (HEADINGTON)       43:39 M50  12
122  P. MAGNAL   (AYLESBURY)          43:40 M    60
123  A. RATCLIFFE   (MILTON K)        43:49 M20  19
124  J. HILDRETH   (CHILTERN H.)      43:56 M40  33
125  R. BRETT   (LUTON)               44:06 M60   1
126  M. RASGAUSKI   (HEADINGTON)      44:15 M50  13
127  G. THOMAS   (LUTON)              44:17 M50  14
128  C. HAMLET   (WATFORD)            44:30 M50  15
129  A. ROBERTS   (AYLESBURY)         44:33 M    61
130  J. LAWLER   (DACORUM)            44:40 M    62
131  J. CONVERY   (BRACKNELL)         44:48 M60   2
132  W. O'CONNOR   (Q.P.H.)           45:01 M50  16
133  P. GRIMSDALE   (OXFORD)          45:01 M40  34
134  K. PERRY   (DACORUM)             45:17 M50  17
135  A. ANGUS   (Q.P.H.)              45:31 M40  35
136  J. GIBSON   (AYLESBURY)          45:33 M50  18
137  G. WALKER   (HEADINGTON)         45:35 M50  19
138  S. FIELD   (CHILTERN H.)         45:49 M50  20
139  J. STARKEY   (BRACKNELL)         46:27 M40  36
140  R. HARDY   (LUTON)               46:41 M40  37
141  C. FALLAIZE   (AYLESBURY)        46:48 M40  38
142  M. GRIMSDALE   (WATFORD)         46:51 M40  39
143  R. WINTER   (MILTON K)           46:58 M50  21
144  S. MAFFRE   (BRACKNELL)          47:03 M20  20
145  J. MILLER   (MILTON K)           47:16 M50  22
146  J. COUTTS   (CHILTERN H.)        47:22 M    63
147  C. GREEN   (LUTON)               47:28 M20  21
148  S. STOKES   (LUTON)              47:51 M    64
149  L. PAUL   (MILTON K)             48:03 M40  40
150  J. MORRISON   (MILTON K)         48:05 M50  23
151  M. HARTWELL   (BEDFORD & C)      48:08 M50  24
152  I. LICIETIS   (MILTON K)         48:10 M40  41
153  A. ANDERSON   (CHILTERN H.)      48:13 M    65
154  D. MAWYER   (LUTON)              48:26 M60   3
155  T. GILLINGS   (DACORUM)          48:46 M40  42
156  T. MOLESWORTH   (CHILTERN H.)    49:26 M60   4
157  R. HOWELLS   (LUTON)             49:37 M40  43
158  J. O'SULLIVAN   (WATFORD)        49:42 M40  44
159  D. IVES   (DACORUM)              50:26 M50  25
160  A. STOCKBRIDGE   (MILTON K)      50:38 M40  45
161  R. LOTT   (CHILTERN H.)          50:45 M50  26
162  L. RAYFIELD   (WINDSOR)          50:51 M40  46
163  P. BAILEY   (DACORUM)            55:45 M60   5
164  G. CULLEN   (CHILTERN H.)        56:43 M20  22
165  M. CARTWRIGHT   (CHILTERN H.)    57:07 M60   6
166  A. BRODIE   (Q.P.H.)             57:23 M40  47
167  G. MCKILLOP   (MILTON K)         61:45 M40  48

TEAM RESULT
 1  MILTON KEYNES          1399     4    12    18    21    26    30    34    37    42    57
 2  HARROW A.C.            1385     2     9    17    22    28    33    35    45    48    56
 3  WINDSOR SE&H           1240     6    10    11    15    16    39    72    81    89   101
 4  LUTON A.C.             1070     8    14    19    40    41    85    87    94   108   114
 5  WATFORD                1023    13    25    38    47    55    80    84    92    95   128
 6  VALE OF AYLESBURY       999    27    32    43    58    59    60    63    88   122   129
 7  BEDFORD & COUNTY        956     1     3     5    36    50    90   107   113   151
 8  BRACKNELL               943    20    29    44    46    52    53    79   131   139   144
 9  CHILTERN HARRIERS       887    23    31    54    69    70    91    96   116   119   124
10  HEADINGTON R.R.         807    24    51    61    62    82    97   112   121   126   137
11  OXFORD CITY             689     7    49    68    71    76    83   133
12  DACORUM & TRING         367    75   100   109   120   130   134   155   159   163
13  QUEENS PARK H.          276    64    67   132   135   166


Veteran Mens Race
 1  VALE OF AYLESBURY       485    27    43    58    59
 2  MILTON KEYNES           483    21    37    57    74
 3  OXFORD CITY             408    49    68    71    76
 4  WATFORD                 380    25    55    84   128
 5  CHILTERN HARRIERS       336    31    70   116   119
 6  HEADINGTON R.R.         331    61    62    97   121
 7  HARROW A.C.             268    33    35
 8  LUTON A.C.              239    87    94   125   127
 9  WINDSOR SE&H            218    72   103   117   162
10  BEDFORD & COUNTY        211    90   107   113   151
11  BRACKNELL               181    53   131   139
12  QUEENS PARK H.          172    67   132   135   166
13  DACORUM & TRING         163   100   120   134   155


Junior Men
 1  WINDSOR SE&H            398    10    15    81
 2  MILTON KEYNES           397    12    18    77
 3  HARROW A.C.             281    48    73   102
 4  CHILTERN HARRIERS       263    23    54   164
 5  BEDFORD & COUNTY        118    50
 6  WATFORD                  76    92
 7  DACORUM & TRING          59   109
 8  BRACKNELL                24   144
 9  LUTON A.C.               21   147

Under 17 Men
  1  T. STANLEY   (BEDFORD & C)       20:36 M17   1
  2  P. MACEY   (MILTON K)            20:41 M17   2
  3  A. INSKIP   (BEDFORD & C)        20:43 M17   3
  4  R. TAYLOR   (AYLESBURY)          21:18 M17   4
  5  M. CAREY   (HARROW)              21:37 M17   5
  6  G. WILCOX   (MILTON K)           21:44 M17   6
  7  C. WATKINS   (LUTON)             21:49 M17   7
  8  T. COMERFORD   (MILTON K)        21:57 M17   8
  9  S. GOODWIN   (MILTON K)          22:06 M17   9
 10  R. EASTWOOD   (DACORUM)          22:12 M17  10
 11  M. SUTTON   (LUTON)              22:14 M17  11
 12  J. ATTWOOD   (LUTON)             22:27 M17  12
 13  S. ELLERBY   (CHILTERN H.)       22:31 M17  13
 14  R. TAYLOR   (MILTON K)           22:36 M17  14
 15  B. WEBSTER   (BEDFORD & C)       22:41 M17  15
 16  R. LARSON   (BRACKNELL)          22:44 M17  16
 17  P. CASTLE   (OXFORD)             22:44 M17  17
 18  D. BARBER   (AYLESBURY)          22:49 M17  18
 19  R. THRELFALL   (MILTON K)        22:57 M17  19
 20  K. BLACKSTONE   (HARROW)         23:04 M17  20
 21  C. DRINKWATER   (LUTON)          23:10 M17  21
 22  S. BRUCE   (WINDSOR)             23:11 M17  22
 23  D. QUINN   (DACORUM)             23:12 M17  23
 24  J. DRINKWATER   (LUTON)          23:39 M17  24
 25  J. PARSLOW   (DACORUM)           23:50 M17  25
 26  J. STEELE   (BEDFORD & C)        23:52 M17  26
 27  J. ETCHELLS   (WATFORD)          23:59 M17  27
 28  B. SPEED   (WATFORD)             24:02 M17  28
 29  E. COOK   (BRACKNELL)            24:10 M17  29
 30  J. FERRETT   (WINDSOR)           24:53 M17  30
 31  D. TARRANT   (HARROW)            25:27 M17  31
 32  A. MOURADIAN   (BRACKNELL)       25:38 M17  32
 33  R. MCGEOCH-WILLIAMS   (BRACKNELL)25:44 M17  33
 34  D. DALY   (BRACKNELL)            27:08 M17  34
 35  M. MCGEOCH-WILLIAMS   (BRACKNELL) 0:00 M17  35

TEAM RESULT
 1  MILTON KEYNES           119     2     6     8     9
 2  BEDFORD & COUNTY         99     1     3    15    26
 3  LUTON A.C.               93     7    11    12    21
 4  HARROW A.C.              52     5    20    31
 5  VALE OF AYLESBURY        50     4    18
 6  DACORUM & TRING          50    10    23    25
 7  BRACKNELL                34    16    29    32    33
 8  CHILTERN HARRIERS        23    13
 9  WINDSOR SE&H             20    22    30
10  OXFORD CITY              19    17
11  WATFORD                  17    27    28

Under 15 Boys
  1  I. MAY   (WINDSOR)               13:06 M15   1
  2  P. HOWARTH   (LUTON)             13:21 M15   2
  3  G. STOKES   (WINDSOR)            13:23 M15   3
  4  W. LAMBOURNE   (MILTON K)        13:25 M15   4
  5  D. GOODMAN   (HARROW)            13:32 M15   5
  6  C. HARRIS   (BEDFORD & C)        13:35 M15   6
  7  R. HEANEY   (BEDFORD & C)        13:39 M15   7
  8  J. HUGHES   (BRACKNELL)          13:41 M15   8
  9  T. BEST   (LUTON)                13:43 M15   9
 10  J. PATERSON   (HARROW)           13:44 M15  10
 11  T. BARBOUR   (WINDSOR)           13:45 M15  11
 12  J. BIRD   (OXFORD)               13:47 M15  12
 13  M. BENNETT   (CHILTERN H.)       13:48 M15  13
 14  A. URWIN   (HARROW)              13:52 M15  14
 15  N. WHITE   (WINDSOR)             13:53 M15  15
 16  J. WILLIAMS   (BEDFORD & C)      13:57 M15  16
 17  T. NIGHTINGALE   (MILTON K)      14:01 M15  17
 18  N. QUIGLEY   (LUTON)             14:12 M15  18
 19  A. CARTER   (WATFORD)            14:15 M15  19
 20  M. YOUNG   (MILTON K)            14:22 M15  20
 21  R. DOCHERTY   (MILTON K)         14:37 M15  21
 22  C. JOHNSON   (LUTON)             14:39 M15  22
 23  M. JUDSON   (HARROW)             14:39 M15  23
 24  M. WILMOTT   (MILTON K)          14:41 M15  24
 25  S. WALLBANK   (BEDFORD & C)      14:43 M15  25
 26  I. GRIERSON   (WINDSOR)          14:46 M15  26
 27  A. TOVEY   (WINDSOR)             14:47 M15  27
 28  P. BACHINI   (LUTON)             14:50 M15  28
 29  J. DRINKWATER   (LUTON)          14:56 M15  29
 30  A. STOCKBRIDGE   (MILTON K)      14:59 M15  30
 31  D. HUNT   (HARROW)               15:04 M15  31
 32  J. GRIFFITHS   (HEADINGTON)      15:09 M15  32
 33  D. BING   (HARROW)               15:11 M15  33
 34  L. WHITTEN   (MILTON K)          15:11 M15  34
 35  S. BAIRD   (LUTON)               15:11 M15  35
 36  L. WEBSTER   (BEDFORD & C)       15:16 M15  36
 37  J. COMERFORD   (MILTON K)        15:26 M15  37
 38  A. MORRISON   (CHILTERN H.)      15:31 M15  38
 39  S. SARGOOD   (WINDSOR)           15:32 M15  39
 40  T. CAMPBELL   (CHILTERN H.)      15:37 M15  40
 41  A. DEANS   (HARROW)              15:41 M15  41
 42  M. SMITH   (WATFORD)             15:45 M15  42
 43  J. STRUT   (BEDFORD & C)         15:53 M15  43
 44  M. STEPTOE   (DACORUM)           16:03 M15  44
 45  B. TODD   (BRACKNELL)            16:09 M15  45
 46  L. FOX   (WINDSOR)               16:18 M15  46
 47  T. STRUT   (BEDFORD & C)         16:41 M15  47
 48  S. BAINES   (BRACKNELL)          16:58 M15  48
 49  M. RICHARD   (AYLESBURY)         18:42 M15  49
 50  S. TUTTLE   (BEDFORD & C)        18:44 M15  50
 51  R. FRY   (HARROW)                18:19 M15  51
 52  N. SIGLLECHNER   (MILTON K)      20:00 M15  52

TEAM RESULT
 1  WINDSOR SE&H            182     1     3    11    15
 2  LUTON A.C.              161     2     9    18    22
 3  HARROW A.C.             160     5    10    14    23
 4  BEDFORD & COUNTY        158     6     7    16    25
 5  MILTON KEYNES           150     4    17    20    21
 6  CHILTERN HARRIERS        68    13    38    40
 7  BRACKNELL                58     8    45    48
 8  WATFORD                  45    19    42
 9  OXFORD CITY              41    12
10  HEADINGTON R.R.          21    32
11  DACORUM & TRING           9    44
12  VALE OF AYLESBURY         4    49

Under 13 Boys
  1  G. TILLEY   (MILTON K)            9:15 M13   1
  2  C. SCOTT   (HARROW)               9:22 M13   2
  3  G. NOLAND   (MILTON K)            9:27 M13   3
  4  A. MOORE   (BRACKNELL)            9:29 M13   4
  5  S. WINTERS   (MILTON K)           9:32 M13   5
  6  J. LYMAN   (MILTON K)             9:36 M13   6
     M. WILLIAMS   (LINCROFT MS) N/S   9:45 M13
  7  D. WILLIAMSON   (BEDFORD & C)     9:51 M13   7
  8  A. STEWART   (CHILTERN H.)        9:51 M13   8
     D. MULVIKILL   (LINCROFT MS) N/S  9:56 M13
  9  D. CHORLEY   (LUTON)              9:59 M13   9
 10  P. BENEDICKTER   (LUTON)         10:01 M13  10
 11  M. GOODMAN   (HARROW)            10:03 M13  11
 12  M. BARKER   (HARROW)             10:04 M13  12
 13  M. BARDON   (LUTON)              10:06 M13  13
 14  C. SMART   (WINDSOR)             10:07 M13  14
 15  J. STURGIS   (AYLESBURY)         10:12 M13  15
 16  L. OWIDE   (HARROW)              10:13 M13  16
 17  E. WINTER   (MILTON K)           10:14 M13  17
 18  A. JONES   (RADLEY)              10:15 M13  18
 19  J. MORGAN   (WINDSOR)            10:15 M13  19
 20  J. BELL   (MILTON K)             10:15 M13  20
     L. COPPOCK   (LINCROFT MS) N/S   10:17 M13
 21  D. JAMES   (AYLESBURY)           10:17 M13  21
 22  G. GUNN   (WINDSOR)              10:19 M13  22
     G. MJNRO   (LINCROFT MS) N/S     10:19 M13
 23  A. SHELLEY   (CHILTERN H.)       10:20 M13  23
 24  D. YOUNG   (MILTON K)            10:22 M13  24
 25  J. BENJAMIN   (AYLESBURY)        10:22 M13  25
 26  C. WOOD   (BRACKNELL)            10:23 M13  26
 27  P. URWIN   (HARROW)              10:23 M13  27
 28  D. HADDRELL   (WINDSOR)          10:25 M13  28
 29  S. DE'ATHE   (MILTON K)          10:27 M13  29
 30  B. STONE   (AYLESBURY)           10:30 M13  30
     L. TURNBULL   (LINCROFT MS) N/S  10:32 M13
     R. TABERNER   (LINCROFT MS) N/S  10:35 M13
 31  T. LEWIS   (HARROW)              10:37 M13  31
 32  A. PACKMAN   (BEDFORD & C)       10:38 M13  32
 33  M. WARWICK   (HARROW)            10:39 M13  33
 34  J. THIE   (DACORUM)              10:41 M13  34
     S. RAESIDE   (LINCROFT MS) N/S   10:48 M13
     M. ARGENT   (LINCROFT MS) N/S    10:55 M13
 35  L. BROWN   (MILTON K)            10:55 M13  35
 36  S. MILLER   (RADLEY)             10:58 M13  36
     S. LICCIADI   (LINCROFT MS) N/S  11:00 M13
 37  G. KNOWLES   (AYLESBURY)         11:03 M13  37
 38  L. NATALE   (LUTON)              11:04 M13  38
 39  T. PATERSON   (HARROW)           11:08 M13  39
     NO. 998   (LINCROFT MS) N/S      11:12 M13
 40  S. COMERFORD   (MILTON K)        11:19 M13  40
     J. HAGGART   (LINCROFT MS) N/S   11:19 M13
 41  M. FRY   (HARROW)                11:26 M13  41
 42  M. STUBBINGS   (CHILTERN H.)     11:27 M13  42
 43  J. DALTON   (HARROW)             11:33 M13  43
 44  S. O'SULLIVAN   (WATFORD)        11:36 M13  44
 45  J. WALERYCH   (Q.P.H.)           11:41 M13  45
 46  M. WHITE   (WINDSOR)             11:42 M13  46
 47  C. IBBOTSON   (LUTON)            11:58 M13  47
 48  R. SUNDERLAND   (AYLESBURY)      12:05 M13  48
     T. FOLBIGG   (LINCROFT MS) N/S   12:09 M13
 49  H. LISK   (Q.P.H.)               12:09 M13  49
 50  D. BRENNAN   (LUTON)             12:44 M13  50
 51  S. MCKILLOP   (MILTON K)         12:58 M13  51
 52  S. NICKAU   (HEADINGTON)         13:17 M13  52
 53  S. RIDGEWAY   (AYLESBURY)        14:05 M13  53
 54  M. RUTT   (AYLESBURY)            14:26 M13  54
 55  S. BAGINSKI   (DACORUM)          14:28 M13  55

TEAM RESULT non scorers excluded
 1  MILTON KEYNES           209     1     3     5     6
 2  HARROW A.C.             183     2    11    12    16
 3  LUTON A.C.              154     9    10    13    38
 4  WINDSOR SE&H            141    14    19    22    28
 5  VALE OF AYLESBURY       133    15    21    25    30
 6  CHILTERN HARRIERS        95     8    23    42
 7  BRACKNELL                82     4    26
 8  BEDFORD & COUNTY         73     7    32
 9  RADLEY A.C.              58    18    36
10  DACORUM & TRING          23    34    55
11  QUEENS PARK H.           18    45    49
12  WATFORD                  12    44
13  HEADINGTON R.R.           4    52

Senior/Veteran Ladies
  1  L. TANNER   (BEDFORD & C)        23:00 F     1
  2  A. HIRST   (HEADINGTON)          23:08 F35   1
  3  C. SCOTT   (MILTON K)            23:16 F     2
  4  C. MCMAHON   (LUTON)             23:34 F     3
     G. TURTLE   (CHILTERN H.) N/S    23:43 F
  5  C. LATHWELL   (LUTON)            23:49 F     4
  6  I. THORNBOROUGH   (MILTON K)     23:52 F     5
  7  L. PRINGLE   (WINDSOR)           24:01 F     6
  8  N. DOVER   (WINDSOR)             24:05 F     7
  9  C. BOOSEY   (AYLESBURY)          24:13 F     8
 10  H. CAYZER   (WINDSOR)            24:42 F     9
 11  C. BASSILL   (LUTON)             24:43 F    10
 12  K. JAMES   (WATFORD)             24:47 F    11
 13  S. COX   (MILTON K)              24:47 F    12
 14  K. CRICKMORE   (WINDSOR)         25:14 F    13
 15  K. WRAIGHT   (WINDSOR)           25:16 F    14
 16  P. JONES   (HEADINGTON)          25:19 F    15
 17  S. REYNOLDS   (CHILTERN H.)      25:23 F    16
 18  C. ROONEY   (MILTON K)           25:31 F35   2
 19  J. BENHAM   (MILTON K)           25:45 F    17
 20  L. BUTT   (CHILTERN H.)          25:50 F    18
 21  C. HOLLOWAY   (CHILTERN H.)      25:53 F35   3
 22  J. EMERY   (WATFORD)             26:18 F    19
 23  H. BENNEWITH   (AYLESBURY)       26:31 F45   1
 24  E. KEECH   (BEDFORD & C)         26:43 F    20
 25  D. WENMAN   (CHILTERN H.)        26:49 F35   4
 26  L. HOGAN   (LUTON)               27:07 F45   2
 27  D. BROCKWAY   (LUTON)            27:11 F45   3
 28  M. NOLAN   (Q.P.H.)              27:29 F45   4
 29  L. LERCHE   (DACORUM)            27:33 F35   5
 30  R. RUTT   (AYLESBURY)            27:39 F35   6
 31  M-A FISCHER   (HEADINGTON)       27:50 F35   7
 32  B. RALPH   (CHILTERN H.)         28:02 F45   5
 33  J. BROWN   (DACORUM)             28:09 F35   8
 34  D. FUELL   (DACORUM)             28:20 F35   9
 35  Z. WHITTEN   (MILTON K)          28:25 F    21
 36  E. WELCH   (HEADINGTON)          28:35 F35  10
 37  S. BARNES   (AYLESBURY)          28:40 F45   6
 38  H. TURLEY   (HEADINGTON)         28:45 F45   7
 39  L. HUXLEY   (AYLESBURY)          28:53 F45   8
 40  F. LOUISY   (WINDSOR)            29:10 F    22
 41  L. CLACK   (MILTON K)            29:27 F    23
 42  V. SHELDON   (AYLESBURY)         29:29 F35  11
 43  C. STUBBINGS   (CHILTERN H.)     29:37 F35  12
 44  N. CHANDLER   (AYLESBURY)        29:41 F    24
 45  J. BINNS   (WINDSOR)             29:45 F45   9
 46  D. FARMER   (MILTON K)           29:52 F35  13
 47  S. WALSH   (BEDFORD & C)         30:06 F45  10
 48  H. FALLAIZE   (AYLESBURY)        30:43 F45  11
 49  C. MURRAY   (DACORUM)            30:50 F    25
 50  J. PEEL   (CHILTERN H.)          31:11 F35  14
 51  J. AKHURST   (Q.P.H.)            31:25 F45  12
 52  P. O'NEIL   (WATFORD)            32:06 F    26
 53  F. CALDER   (CHILTERN H.)        32:15 F    27
 54  C. CRAWLEY   (DACORUM)           32:38 F45  13
 55  C. GODDARD   (MILTON K)          33:29 F35  15
 56  S. NAPIER   (AYLESBURY)          34:18 F35  16
 57  J. HARDCASTLE   (MILTON K)       35:07 F35  17
 58  K. ILOTT   (CHILTERN H.)         37:06 F45  14

TEAM RESULT non scorers excluded
 1  WINDSOR SE&H            197     7     8    10    14
 2  MILTON KEYNES           196     3     6    13    18
 3  LUTON A.C.              190     4     5    11    26
 4  CHILTERN HARRIERS       153    17    20    21    25
 5  HEADINGTON R.R.         151     2    16    31    36
 6  VALE OF AYLESBURY       137     9    23    30    37
 7  BEDFORD & COUNTY        105     1    24    47
 8  WATFORD                  91    12    22    52
 9  DACORUM & TRING          91    29    33    34    49
10  QUEENS PARK H.           39    28    51


Veteran Ladies Race
 1  HEADINGTON R.R.         129     2    31    36    38
 2  CHILTERN HARRIERS       115    21    25    32    43
 3  VALE OF AYLESBURY       107    23    30    37    39
 4  DACORUM & TRING          86    29    33    34    54
 5  LUTON A.C.               65    26    27
 6  MILTON KEYNES            60    18    46    55    57
 7  QUEENS PARK H.           39    28    51
 8  WINDSOR SE&H             14    45
 9  BEDFORD & COUNTY         12    47

Junior/U17 Ladies
  1  S. WILSON   (WINDSOR)            19:30 F17   1
  2  E. WRIGHT   (BEDFORD & C)        20:03 F17   2
  3  L. FAIRWEATHER   (HARROW)        20:07 F17   3
  4  C. PLATEAU   (RADLEY)            20:13 F17   4
  5  K. BERRYMAN   (MILTON K)         20:29 F17   5
  6  L. FULLER   (WINDSOR)            20:42 F17   6
  7  C. FOX   (WINDSOR)               20:52 F17   7
  8  L. HUNT   (MILTON K)             20:58 F17   8
  9  A. ROSKILLY   (MILTON K)         21:02 F17   9
 10  L. FOX   (WINDSOR)               21:03 F17  10
 11  B. COSTER   (WINDSOR)            21:07 F17  11
 12  R. PIKE   (RADLEY)               21:13 F17  12
 13  K. DOCHERTY   (MILTON K)         21:29 F20   1
 14  H. GRAHAM   (CHILTERN H.)        21:35 F17  13
 15  L. LICIETIS   (MILTON K)         21:41 F17  14
 16  L. TOROK   (WINDSOR)             21:44 F17  15
 17  R. PARRY   (BEDFORD & C)         21:49 F17  16
 18  R. CORMACK-LLOYD   (RADLEY)      21:52 F20   2
 19  R. FULLER   (BEDFORD & C)        21:54 F17  17
 20  B. NANCOLAS   (BRACKNELL)        21:59 F17  18
 21  E. ROBERTS   (DACORUM)           22:16 F17  19
 22  S. BELINGY   (LUTON)             22:19 F17  20
 23  S. KEOGH   (WINDSOR)             22:24 F17  21
 24  S. WRIGHT   (MILTON K)           22:32 F17  22
 25  C. EVERALL   (BRACKNELL)         22:38 F17  23
 26  Z. DUNNINGS   (DACORUM)          22:43 F17  24
 27  K. BOWEN-LAGRANGE   (WATFORD)    23:50 F20   3
 28  C. HARDY   (LUTON)               23:56 F20   4
 29  A. PERRISS   (MILTON K)          24:02 F20   5
 30  L. CRIPPS   (MILTON K)           24:39 F20   6
 31  E. COTTON   (WINDSOR)            25:18 F17  25
 32  E. FLITNEY   (DACORUM)           25:33 F17  26

TEAM RESULT
 1  WINDSOR SE&H             85     1     6     7
 2  MILTON KEYNES            77     5     8     9
 3  RADLEY A.C.              65     4    12    18
 4  BEDFORD & COUNTY         61     2    17    19
 5  HARROW A.C.              30     3
 6  BRACKNELL                21    20    25
 7  DACORUM & TRING          20    21    26    32
 8  CHILTERN HARRIERS        19    14
 9  LUTON A.C.               16    22    28
10  WATFORD                   6    27

Under 15 Girls
  1  S. SIMPSON   (LUTON)             14:41 F15   1
  2  A. WILDE   (BEDFORD & C)         14:52 F15   2
  3  D. WATTS   (BEDFORD & C)         15:01 F15   3
  4  T. TAYLOR   (MILTON K)           15:17 F15   4
  5  L. CARD   (AYLESBURY)            15:36 F15   5
  6  M. KEEPENCE   (LUTON)            15:39 F15   6
  7  A. FOX   (WINDSOR)               15:42 F15   7
  8  H. LUKE   (OXFORD)               15:45 F15   8
  9  M. CROSS   (HARROW)              15:47 F15   9
 10  T. BARNES   (BEDFORD & C)        15:49 F15  10
 11  F. ROBERTS   (DACORUM)           15:52 F15  11
 12  S. UNDERHILL   (BEDFORD & C)     15:54 F15  12
 13  P. HATTAM   (DACORUM)            15:57 F15  13
 14  H. CHAUNDY   (RADLEY)            15:58 F15  14
 15  R. CAVE   (BEDFORD & C)          15:59 F15  15
 16  KIM DALY   (RADLEY)              16:03 F15  16
 17  Y. LALA   (WINDSOR)              16:06 F15  17
 18  K. WATKINS   (LUTON)             16:08 F15  18
 19  A. GORDON   (WINDSOR)            16:12 F15  19
 20  L. LICIETIS   (MILTON K)         16:14 F15  20
 21  L. BOWERS   (BRACKNELL)          16:20 F15  21
 22  S. BOAST   (BEDFORD & C)         16:25 F15  22
 23  L. MILLER   (BRACKNELL)          16:29 F15  23
 24  L. STEPHENS   (MILTON K)         16:31 F15  24
 25  KELLY DALY   (RADLEY)            16:41 F15  25
 26  C. HUNT   (AYLESBURY)            16:42 F15  26
 27  H. WILSON   (WINDSOR)            16:47 F15  27
 28  J. KAFKE   (RADLEY)              17:02 F15  28
 29  A. GODFREY   (DACORUM)           17:05 F15  29
 30  C. WRIGHT   (WINDSOR)            17:15 F15  30
 31  R. HAWKINS   (WINDSOR)           17:19 F15  31
 32  S. WINDMILL   (BRACKNELL)        17:19 F15  32
 33  J. SWEET   (MILTON K)            17:33 F15  33
 34  R. MOORHOUSE   (CHILTERN H.)     17:43 F15  34
 35  C. STOCKS   (DACORUM)            17:48 F15  35
 36  F. DEVEREAUX   (WINDSOR)         17:52 F15  36
 37  A. WEBB   (AYLESBURY)            18:14 F15  37
 38  E. CONYBEARE   (DACORUM)         18:27 F15  38
 39  R. STUBBINGS   (CHILTERN H.)     18:49 F15  39
 40  V. FALLOW   (MILTON K)           19:03 F15  40
 41  R. WOODS   (BRACKNELL)           19:14 F15  41
 42  K. BOOLES   (DACORUM)            20:46 F15  42
 43  S. WRIGHT   (DACORUM)            20:50 F15  43
 44  S. KITCHEN   (BRACKNELL)         22:09 F15  44
 45  C. CROFT   (LUTON)               23:34 F15  45
 46  S. WISE   (LUTON)                23:47 F15  46

TEAM RESULT
 1  BEDFORD & COUNTY        161     2     3    10    12
 2  WINDSOR SE&H            118     7    17    19    27
 3  LUTON A.C.              118     1     6    18    45
 4  MILTON KEYNES           107     4    20    24    33
 5  RADLEY A.C.             105    14    16    25    28
 6  DACORUM & TRING         100    11    13    29    35
 7  VALE OF AYLESBURY        73     5    26    37
 8  BRACKNELL                71    21    23    32    41
 9  OXFORD CITY              39     8
10  HARROW A.C.              38     9
11  CHILTERN HARRIERS        21    34    39

Under 13 Girls
  1  A. MCGURK   (BEDFORD & C)         9:53 F13   1
  2  H. GOODWIN   (BEDFORD & C)       10:00 F13   2
  3  H. MCGURK   (BEDFORD & C)        10:05 F13   3
  4  C. WILSON   (WINDSOR)            10:12 F13   4
  5  R. STEDMAN   (WINDSOR)           10:14 F13   5
  6  S. WILKINS   (MILTON K)          10:15 F13   6
  7  A. WRIGHT   (BEDFORD & C)        10:22 F13   7
  8  L. MILLETT   (MILTON K)          10:24 F13   8
  9  R. CARD   (AYLESBURY)            10:34 F13   9
 10  S. CAUNT   (BEDFORD & C)         10:37 F13  10
 11  D. JUPP   (BEDFORD & C)          10:44 F13  11
 12  A. SMITH   (MILTON K)            10:46 F13  12
 13  K. SEARS   (WINDSOR)             10:48 F13  13
 14  L. GIBSON   (LUTON)              10:50 F13  14
 15  F. GIDDINS   (MILTON K)          10:50 F13  15
 16  R. UNDERHILL   (BEDFORD & C)     10:58 F13  16
 17  K. TREWHELLA   (BRACKNELL)       10:58 F13  17
 18  E. RICHIE   (BEDFORD & C)        10:59 F13  18
 19  E. BLACKWELL   (BEDFORD & C)     11:02 F13  19
 20  H. SPOONER   (WINDSOR)           11:03 F13  20
 21  L. RAYFIELD   (WINDSOR)          11:05 F13  21
     K. KWOK   (LINCROFT MS) N/S      11:05 F13
 22  H. GIDDINS   (MILTON K)          11:08 F13  22
 23  S. CLARK   (BEDFORD & C)         11:10 F13  23
 24  S. CUTLER   (BEDFORD & C)        11:17 F13  24
 25  J. FERRETT   (WINDSOR)           11:18 F13  25
 26  F. HUNT   (AYLESBURY)            11:24 F13  26
 27  R. KEEPENCE   (LUTON)            11:26 F13  27
     H. KAZNOWSKA   (LINCROFT MS) N/S 11:27 F13
 28  S. WARD   (BRACKNELL)            11:27 F13  28
 29  R. WILSON   (DACORUM)            11:27 F13  29
 30  C. BAINES   (BRACKNELL)          11:28 F13  30
 31  R. DAVIES   (HARROW)             11:29 F13  31
 32  L. BROOK   (MILTON K)            11:32 F13  32
 33  E. NORMAN   (HARROW)             11:36 F13  33
 34  H. HAMILTON   (HARROW)           11:36 F13  34
 35  C. TUCKER   (LUTON)              11:38 F13  35
 36  I. TOYER   (LUTON)               11:40 F13  36
 37  C. APPLEBY   (AYLESBURY)         11:42 F13  37
 38  G. GILLOTT   (CHILTERN H.)       11:43 F13  38
 39  K. HALSTEAD   (BRACKNELL)        11:51 F13  39
 40  S. WILKINSON   (DACORUM)         11:51 F13  40
     A. HENDERSON   (LINCROFT MS) N/S 11:53 F13
 41  V. BINNS   (WINDSOR)             12:04 F13  41
     E. BROWN   (LINCROFT MS) N/S     12:08 F13
 42  C. STENHOUSE   (Q.P.H.)          12:16 F13  42
 43  A. COCHRANE   (HARROW)           12:23 F13  43
 44  N. APPLEBY   (AYLESBURY)         12:28 F13  44
 45  L. DAVIS   (DACORUM)             12:37 F13  45
     S. CAMFIELD   (LINCROFT MS) N/S  12:46 F13
     R. TANSLEY   (LINCROFT MS) N/S   12:47 F13
 46  R. KEANE   (LUTON)               12:49 F13  46
     H. SOUTHAM   (LINCROFT MS) N/S   12:54 F13
 47  R. KNIGHT   (HARROW)             12:56 F13  47
     A. CONROY   (LINCROFT MS) N/S    13:17 F13
 48  L. OWIDE   (HARROW)              13:30 F13  48
 49  A. ALYA   (Q.P.H.)               13:40 F13  49
 50  D. PALMER   (CHILTERN H.)        14:14 F13  50
 51  R. QUIGLEY   (LUTON)             14:28 F13  51
 52  V. WALKER   (WATFORD)            14:49 F13  52

TEAM RESULT non scorers excluded
 1  BEDFORD & COUNTY        199     1     2     3     7
 2  MILTON KEYNES           171     6     8    12    15
 3  WINDSOR SE&H            170     4     5    13    20
 4  LUTON A.C.              100    14    27    35    36
 5  BRACKNELL                98    17    28    30    39
 6  VALE OF AYLESBURY        96     9    26    37    44
 7  HARROW A.C.              71    31    33    34    43
 8  DACORUM & TRING          45    29    40    45
 9  CHILTERN HARRIERS        18    38    50
10  QUEENS PARK H.           15    42    49
11  WATFORD                   1    52


Total Overall Score
 1  MILTON KEYNES          2428  1877   551
 2  WINDSOR SE&H           2153  1583   570
 3  HARROW A.C.            1919  1780   139
 4  LUTON A.C.             1902  1478   424
 5  BEDFORD & COUNTY       1812  1286   526
 6  VALE OF AYLESBURY      1492  1186   306
 7  BRACKNELL              1307  1117   190
 8  CHILTERN HARRIERS      1284  1073   211
 9  WATFORD                1195  1097    98
10  HEADINGTON R.R.         983   832   151
11  OXFORD CITY             788   749    39
12  DACORUM & TRING         705   449   256
13  QUEENS PARK H.          348   294    54
14  RADLEY A.C.             228    58   170


Male Overall Score
 1  MILTON KEYNES          1877  1399   119   150   209
 2  HARROW A.C.            1780  1385    52   160   183
 3  WINDSOR SE&H           1583  1240    20   182   141
 4  LUTON A.C.             1478  1070    93   161   154
 5  BEDFORD & COUNTY       1286   956    99   158    73
 6  VALE OF AYLESBURY      1186   999    50     4   133
 7  BRACKNELL              1117   943    34    58    82
 8  WATFORD                1097  1023    17    45    12
 9  CHILTERN HARRIERS      1073   887    23    68    95
10  HEADINGTON R.R.         832   807          21     4
11  OXFORD CITY             749   689    19    41
12  DACORUM & TRING         449   367    50     9    23
13  QUEENS PARK H.          294   276                18
14  RADLEY A.C.              58                      58


Female Overall Score
 1  WINDSOR SE&H            570   197    85   118   170
 2  MILTON KEYNES           551   196    77   107   171
 3  BEDFORD & COUNTY        526   105    61   161   199
 4  LUTON A.C.              424   190    16   118   100
 5  VALE OF AYLESBURY       306   137          73    96
 6  DACORUM & TRING         256    91    20   100    45
 7  CHILTERN HARRIERS       211   153    19    21    18
 8  BRACKNELL               190          21    71    98
 9  RADLEY A.C.             170          65   105
10  HEADINGTON R.R.         151   151
11  HARROW A.C.             139          30    38    71
12  WATFORD                  98    91     6           1
13  QUEENS PARK H.           54    39                15
14  OXFORD CITY              39                39