Apex Sports Chiltern League Division One 2003/2004 Round 5

Held at Wing, Leighton Buzzard on 14 February 2004

Senior/Junior/Veteran Men
  1  S. BODY   (BEDFORD & C)          32:49 M     1
  2  A. BOWDEN   (HARROW)             33:11 M     2
  3  M. SMART   (HARROW)              33:15 M20   1
  4  A. GARDINER   (WINDSOR)          33:17 M     3
  5  P. WICKS   (WINDSOR)             33:22 M20   2
  6  P. FARMER   (LUTON)              33:29 M     4
  7  A. BOWDEN   (MILTON K)           33:31 M     5
  8  M. BRYANT   (HARROW)             34:29 M     6
  9  M. BEERLING   (OXFORD)           34:31 M     7
 10  D. SIMON   (HARROW)              34:34 M     8
 11  M. NICHOLLS   (HARROW)           34:45 M     9
 12  A. WHETSTONE   (MILTON K)        35:06 M20   3
 13  T. BURKE   (BEDFORD & C)         35:15 M    10
 14  G. TYLER   (HARROW)              35:24 M    11
 15  T. JAMESON   (HARROW)            35:25 M    12
 16  G. SUFFLING   (LUTON)            35:35 M    13
 17  C. DETTMAR   (HEADINGTON)        35:36 M    14
 18  M. ADCOCK   (WATFORD)            35:40 M    15
 19  C. HEARN   (MILTON K)            35:43 M    16
 20  D. DALMEDO   (BEDFORD & C)       35:46 M    17
 21  T. JONES   (AYLESBURY)           35:48 M40   1
 22  C. FINILL   (HARROW)             36:05 M40   2
 23  G. HARRIS   (HEADINGTON)         36:07 M    18
 24  T. WALMSLEY   (WINDSOR)          36:20 M    19
 25  S. STONE   (WINDSOR)             36:23 M    20
 26  D. OESCH   (MILTON K)            36:25 M    21
 27  T. BEEDELL   (CHILTERN H.)       36:28 M20   4
 28  NO. 287   (DACORUM)              36:32 M    22
 29  N. TAYLOR   (AYLESBURY)          36:35 M40   3
 30  A. COX   (MILTON K)              36:36 M    23
 31  J. BIGNALL   (HARROW)            36:49 M    24
 32  P. HARRISON   (HARROW)           36:59 M20   5
 33  P. JONES   (MILTON K)            37:00 M40   4
 34  K. FARMER   (MILTON K)           37:07 M40   5
 35  S. STILL   (LUTON)               37:12 M    25
     P. SIMONS   (SHAFTESBURY) N/S    37:19 M
 36  A. ROLT   (AYLESBURY)            37:25 M    26
 37  S. HUNT   (HARROW)               37:31 M    27
 38  J. GRIFFITHS   (HEADINGTON)      37:35 M40   6
 39  D. GAVAGHAN   (HEADINGTON)       37:40 M    28
 40  N. HARRIS   (WATFORD)            37:43 M    29
 41  K. BENNETT   (MILTON K)          37:47 M20   6
 42  A. BREWER   (BRACKNELL)          37:47 M    30
 43  M. SUMMERFIELD   (AYLESBURY)     37:49 M    31
 44  M. DYSON   (MILTON K)            38:03 M40   7
 45  P. TOTTLE   (AYLESBURY)          38:04 M40   8
 46  D. CROSSLAND   (WINDSOR)         38:05 M40   9
 47  F. DOWNS   (CHILTERN H.)         38:07 M20   7
 48  T. ROONEY   (AYLESBURY)          38:08 M    32
 49  T. HYDE   (WINDSOR)              38:16 M    33
 50  R. THETFORD   (HEADINGTON)       38:17 M40  10
 51  CO STEPTOE   (AYLESBURY)         38:20 M50   1
 52  M. WHITING   (WINDSOR)           38:24 M    34
 53  N. BAKER   (HEADINGTON)          38:28 M50   2
 54  T. DIXON   (OXFORD)              38:29 M40  11
 55  M. RAHIM   (HARROW)              38:29 M    35
 56  K. NANTON   (CHILTERN H.)        38:34 M    36
 57  D. WHEELER   (OXFORD)            38:50 M50   3
 58  J. BOWERS   (WINDSOR)            38:54 M    37
 59  A. MORAGHAN   (BEDFORD & C)      38:59 M    38
 60  A. RICHARDSON   (CHILTERN H.)    39:12 M40  12
 61  L. MCNEILL   (HEADINGTON)        39:18 M    39
 62  H. EVANS   (AYLESBURY)           39:21 M    40
 63  P. WESTROPE   (BEDFORD & C)      39:29 M    41
 64  P. WRIGHT   (MILTON K)           39:29 M20   8
     C. TAYLOR   (DACORUM) N/S        39:32 M
 65  C. GREEN   (LUTON)               39:38 M20   9
 66  R. TREADWELL   (OXFORD)          39:39 M50   4
 67  B. TWIGGER   (MILTON K)          39:50 M20  10
 68  R. DAVIES   (Q.P.H.)             40:07 M    42
 69  M. ELLINGHAM   (LUTON)           40:11 M40  13
 70  P. ILLING   (WATFORD)            40:17 M    43
 71  A. DELNERO   (DACORUM)           40:25 M    44
 72  L. HURMAN   (HEADINGTON)         40:27 M40  14
 73  C. TURNER   (HARROW)             40:35 M20  11
 74  N. TAYLOR   (MILTON K)           40:48 M40  15
 75  T. COOK   (CHILTERN H.)          40:52 M40  16
 76  B. FULLER   (WINDSOR)            40:59 M40  17
 77  J. PARIS   (HARROW)              41:05 M20  12
 78  T. DIXON   (DACORUM)             41:09 M    45
 79  A. JONES   (CHILTERN H.)         41:12 M    46
 80  M. HENNESSEY   (BRACKNELL)       41:14 M    47
 81  D. BURTON   (HEADINGTON)         41:18 M    48
 82  T. HOOK   (MILTON K)             41:19 M40  18
 83  J. EXLEY   (OXFORD)              41:24 M50   5
 84  S. KELLEHER   (BRACKNELL)        41:30 M40  19
 85  A. HARRISON   (MILTON K)         41:34 M40  20
 86  F. NOLAN   (Q.P.H.)              41:37 M50   6
 87  K. MCLELLAN   (LUTON)            41:47 M40  21
 88  P. ABRAHAMS   (LUTON)            41:59 M    49
 89  J. RYAN   (MILTON K)             42:05 M50   7
 90  D. MEANEY   (DACORUM)            42:05 M40  22
 91  A. KELLY   (WATFORD)             42:12 M    50
 92  C. MAHON   (MILTON K)            42:16 M    51
 93  R. HOWELL   (LUTON)              42:18 M    52
 94  A. DALE   (CHILTERN H.)          42:23 M40  23
 95  G. UNDERHILL   (BEDFORD & C)     42:33 M40  24
 96  P. BENEDICKTER   (LUTON)         42:37 M    53
 97  A. PHELPS   (HEADINGTON)         42:38 M40  25
 98  K. SAUNDERS   (WINDSOR)          42:43 M50   8
 99  J. CARSWELL   (BRACKNELL)        42:49 M50   9
100  N. DERBY   (CHILTERN H.)         43:04 M40  26
     A. IVES   (DACORUM) N/S          43:04 M
101  J. HAMILTON   (MILTON K)         43:08 M50  10
102  G. MAYOH   (WATFORD)             43:14 M    54
103  S. HULL   (MILTON K)             43:26 M    55
104  T. CORY   (WATFORD)              43:54 M40  27
105  R. ENGERS   (CHILTERN H.)        43:56 M40  28
106  S. FIELD   (CHILTERN H.)         43:56 M50  11
107  J. HILDRETH   (CHILTERN H.)      44:00 M40  29
108  A, NCCROARY   (Q.P.H.)           44:02 M50  12
109  A. RATCLIFFE   (MILTON K)        44:02 M20  13
110  R. BRETT   (LUTON)               44:08 M60   1
111  A. ALLEN   (DACORUM)             44:11 M50  13
112  A. LA GRANGE   (WATFORD)         44:11 M50  14
113  M. O'CONNOR   (AYLESBURY)        44:15 M40  30
114  A. MOORE   (HEADINGTON)          44:19 M50  15
115  M. GRIMSDALE   (WATFORD)         44:23 M40  31
116  M. KELLY   (HARROW)              44:24 M    56
117  D. WIZARD   (AYLESBURY)          44:28 M40  32
118  C. STEBBINGS   (LUTON)           44:29 M50  16
119  C. HAMLET   (WATFORD)            44:32 M50  17
120  G. PAGET   (DACORUM)             44:33 M20  14
121  R. BLOOM   (HARROW)              44:35 M50  18
122  K. MACDONALD   (WATFORD)         44:39 M50  19
123  P. GRIMSDALE   (OXFORD)          44:40 M40  33
124  D. MILLETT   (MILTON K)          44:58 M40  34
125  K. PERRY   (DACORUM)             45:25 M50  20
126  J. GIBSON   (AYLESBURY)          45:34 M50  21
127  R. WINTER   (MILTON K)           45:45 M50  22
128  C. RUTLAND   (OXFORD)            45:59 M50  23
129  G. FALLOW   (MILTON K)           46:07 M40  35
130  A. ROBERTS   (AYLESBURY)         46:08 M    57
131  G. COPPS   (BRACKNELL)           46:15 M40  36
132  G. WALKER   (HEADINGTON)         46:32 M50  24
133  R. HARDY   (LUTON)               47:09 M40  37
134  B. WEBB   (BEDFORD & C)          47:17 M50  25
135  W. O'CONNOR   (Q.P.H.)           47:24 M50  26
136  A. BROOK   (MILTON K)            47:33 M40  38
137  I. LICIETIS   (MILTON K)         47:45 M40  39
138  M. NORTH   (DACORUM)             48:01 M40  40
139  J. WILKINSON   (MILTON K)        48:10 M40  41
140  D. MAWYER   (LUTON)              48:24 M60   2
141  J. MORRISON   (MILTON K)         48:26 M50  27
142  T. MOLESWORTH   (CHILTERN H.)    48:29 M60   3
143  A. PEPPER   (CHILTERN H.)        48:37 M40  42
144  L. PAUL   (MILTON K)             49:07 M40  43
145  F. MILLS   (DACORUM)             49:36 M50  28
146  J. HARDCASTLE   (MILTON K)       50:36 M40  44
147  R. LOTT   (CHILTERN H.)          50:53 M50  29
148  M. REYNOLDS   (OXFORD)           51:07 M50  30
149  D. IVES   (DACORUM)              51:27 M50  31
150  D. ADCOCK   (CHILTERN H.)        54:09 M60   4
151  J. SLACK   (DACORUM)             54:57 M50  32
152  T. BUSH   (HARROW)               56:07 M60   5
153  M. CARTWRIGHT   (CHILTERN H.)    56:21 M60   6
154  J. WALERYCH   (Q.P.H.)           58:55 M40  45
155  R. HOYLE   (WATFORD)              0:00 M60   7

TEAM RESULT non scorers excluded
 1  HARROW A.C.            1412     2     3     8    10    11    14    15    22    31    32
 2  MILTON KEYNES          1250     7    12    19    26    30    33    34    41    44    64
 3  WINDSOR SE&H           1123     4     5    24    25    46    49    52    58    76    98
 4  HEADINGTON R.R.        1029    17    23    38    39    50    53    61    72    81    97
 5  VALE OF AYLESBURY       995    21    29    36    43    45    48    51    62   113   117
 6  LUTON A.C.              895     6    16    35    65    69    87    88    93    96   110
 7  CHILTERN HARRIERS       811    27    47    56    60    75    79    94   100   105   106
 8  BEDFORD & COUNTY        707     1    13    20    59    63    95   134
 9  WATFORD                 667    18    40    70    91   102   104   112   115   119   122
10  OXFORD CITY             580     9    54    57    66    83   123   128   148
11  DACORUM & TRING         505    28    71    78    90   111   120   125   138   145   149
12  BRACKNELL               344    42    80    84    99   131
13  QUEENS PARK H.          229    68    86   108   135   154


Veteran Mens Race
 1  VALE OF AYLESBURY       478    21    29    45    51
 2  MILTON KEYNES           439    33    34    44    74
 3  HEADINGTON R.R.         411    38    50    53    72
 4  OXFORD CITY             364    54    57    66    83
 5  CHILTERN HARRIERS       295    60    75    94   100
 6  WINDSOR SE&H            248    46    76    98
 7  LUTON A.C.              240    69    87   110   118
 8  WATFORD                 174   104   112   115   119
 9  HARROW A.C.             173    22   121   152
10  DACORUM & TRING         160    90   111   125   138
11  BRACKNELL               154    84    99   131
12  QUEENS PARK H.          141    86   108   135   154
13  BEDFORD & COUNTY         83    95   134


Junior Men
 1  HARROW A.C.             360     3    32    73
 2  MILTON KEYNES           351    12    41    64
 3  CHILTERN HARRIERS       238    27    47
 4  WINDSOR SE&H            151     5
 5  LUTON A.C.               91    65
 6  DACORUM & TRING          36   120

Under 17 Men
  1  P. MACEY   (MILTON K)            21:37 M17   1
  2  R. FRANZESE   (HARROW)           21:41 M17   2
  3  C. DRINKWATER   (LUTON)          21:45 M17   3
  4  T. COMERFORD   (MILTON K)        21:46 M17   4
  5  C. MAY   (AYLESBURY)             21:54 M17   5
  6  G. WILCOX   (MILTON K)           22:19 M17   6
  7  R. TAYLOR   (MILTON K)           22:29 M17   7
  8  S. ELLERBY   (CHILTERN H.)       22:38 M17   8
  9  J. DRINKWATER   (LUTON)          22:40 M17   9
 10  M. BAKER   (MILTON K)            22:53 M17  10
 11  M. FALLAIZE   (AYLESBURY)        22:56 M17  11
 12  D. BARBER   (AYLESBURY)          23:04 M17  12
 13  J. ATTWOOD   (LUTON)             23:21 M17  13
 14  R. THRELFALL   (MILTON K)        23:38 M17  14
 15  D. QUINN   (DACORUM)             23:57 M17  15
 16  P. CASTLE   (OXFORD)             24:37 M17  16
 17  D. WALKER   (BRACKNELL)          24:54 M17  17
 18  M. DYSON   (MILTON K)            25:07 M17  18
 19  E. COOK   (BRACKNELL)            25:08 M17  19
 20  A. REAPE   (HARROW)              25:11 M17  20
 21  A. LEACH   (HARROW)              25:27 M17  21
 22  D. TARRANT   (HARROW)            25:44 M17  22
 23  A. GARDNER   (DACORUM)           27:15 M17  23
 24  J. JOHNSON   (AYLESBURY)         27:58 M17  24
 25  B. FLETCHER   (BRACKNELL)        31:50 M17  25
 26  R. WRIGHT   (Q.P.H.)             42:02 M17  26

TEAM RESULT
 1  MILTON KEYNES            90     1     4     6     7
 2  LUTON A.C.               56     3     9    13
 3  VALE OF AYLESBURY        56     5    11    12    24
 4  HARROW A.C.              43     2    20    21    22
 5  BRACKNELL                20    17    19    25
 6  CHILTERN HARRIERS        19     8
 7  DACORUM & TRING          16    15    23
 8  OXFORD CITY              11    16
 9  QUEENS PARK H.            1    26

Under 15 Boys
  1  I. MAY   (WINDSOR)               14:28 M15   1
  2  P. HOWARTH   (LUTON)             14:37 M15   2
  3  R. HEANEY   (BEDFORD & C)        14:54 M15   3
  4  D. GOODMAN   (HARROW)            15:14 M15   4
  5  N. QUIGLEY   (LUTON)             15:31 M15   5
  6  J. BIRD   (OXFORD)               15:43 M15   6
  7  T. NIGHTINGALE   (MILTON K)      15:45 M15   7
  8  J. COTTON   (WINDSOR)            15:57 M15   8
  9  L. MARCHANT   (LUTON)            16:00 M15   9
 10  M. WILMOTT   (MILTON K)          16:01 M15  10
 11  S. WALLBANK   (BEDFORD & C)      16:09 M15  11
 12  S. RYNN   (HARROW)               16:12 M15  12
 13  I. CASTLE   (OXFORD)             16:13 M15  13
 14  A. STOCKBRIDGE   (MILTON K)      16:14 M15  14
 15  D. TAYLOR   (MILTON K)           16:18 M15  15
 16  E. SEAMAN   (HARROW)             16:21 M15  16
 17  T. CAMPBELL   (CHILTERN H.)      16:25 M15  17
 18  J. STRUT   (BEDFORD & C)         16:26 M15  18
 19  D. HUNT   (HARROW)               16:32 M15  19
 20  J. COMERFORD   (MILTON K)        16:35 M15  20
 21  S. BAIRD   (LUTON)               16:41 M15  21
 22  D. BING   (HARROW)               16:45 M15  22
 23  C. JOHNSON   (LUTON)             16:58 M15  23
 24  M. SMITH   (WATFORD)             17:00 M15  24
 25  M. JUDSON   (HARROW)             17:08 M15  25
 26  J. DRINKWATER   (LUTON)          17:20 M15  26
 27  L. WHITTEN   (MILTON K)          17:26 M15  27
 28  A. DEANS   (HARROW)              17:27 M15  28
 29  M. STEPTOE   (DACORUM)           17:38 M15  29
 30  S. TUTTLE   (BEDFORD & C)        17:47 M15  30
 31  P. ROYLE   (HARROW)              18:05 M15  31
 32  B. TODD   (BRACKNELL)            18:31 M15  32
 33  J. CLARK   (BEDFORD & C)         18:42 M15  33
 34  S. BAINES   (BRACKNELL)          18:48 M15  34
 35  W. MOHAMED   (Q.P.H.)            19:49 M15  35
 36  N. SIGLLECHNER   (MILTON K)      20:34 M15  36
 37  S. COOK   (CHILTERN H.)          21:11 M15  37
 38  S. SHAH   (Q.P.H.)               22:58 M15  38
 39  C. PATEL   (Q.P.H.)              36:32 M15  39
 40  H. PATEL   (Q.P.H.)              37:04 M15  40

TEAM RESULT
 1  LUTON A.C.              127     2     5     9    21
 2  MILTON KEYNES           118     7    10    14    15
 3  HARROW A.C.             113     4    12    16    19
 4  BEDFORD & COUNTY        102     3    11    18    30
 5  WINDSOR SE&H             73     1     8
 6  OXFORD CITY              63     6    13
 7  CHILTERN HARRIERS        28    17    37
 8  WATFORD                  17    24
 9  BRACKNELL                16    32    34
10  DACORUM & TRING          12    29
11  QUEENS PARK H.           12    35    38    39    40

Under 13 Boys
  1  J. LYMAN   (MILTON K)            13:49 M13   1
  2  G. NOLAND   (MILTON K)           14:01 M13   2
  3  O. CAMPBELL   (CHILTERN H.)      14:05 M13   3
  4  S. WINTERS   (MILTON K)          14:08 M13   4
  5  A. STEWART   (CHILTERN H.)       14:24 M13   5
  6  A. SHELLEY   (CHILTERN H.)       14:27 M13   6
  7  M. BELCHER   (CHILTERN H.)       14:37 M13   7
  8  M. GOODWIN   (BEDFORD & C)       14:41 M13   8
  9  M. GOODMAN   (HARROW)            14:42 M13   9
 10  R. VANTROMP   (WATFORD)          14:46 M13  10
 11  A. JONES   (RADLEY)              14:47 M13  11
 12  T. ELDER   (HARROW)              14:52 M13  12
 13  G. TILLEY   (MILTON K)           14:58 M13  13
 14  P. BENEDICKTER   (LUTON)         14:59 M13  14
 15  M. BARDON   (LUTON)              15:03 M13  15
 16  N. LINGLEY   (CHILTERN H.)       15:05 M13  16
 17  M. HOWELL   (HARROW)             15:11 M13  17
 18  C. SMART   (WINDSOR)             15:12 M13  18
 19  E. WINTER   (MILTON K)           15:14 M13  19
 20  D. JAMES   (AYLESBURY)           15:15 M13  20
 21  J. BELL   (MILTON K)             15:24 M13  21
 22  M. WARWICK   (HARROW)            15:31 M13  22
 23  H. HEPTULLABHAI   (HARROW)       15:33 M13  23
 24  R. MOLLOY   (DACORUM)            15:40 M13  24
 25  T. LEWIS   (HARROW)              15:44 M13  25
 26  D. YOUNG   (MILTON K)            15:50 M13  26
 27  G. KNOWLES   (AYLESBURY)         15:57 M13  27
 28  B. STONE   (AYLESBURY)           16:13 M13  28
 29  L. BROWN   (MILTON K)            16:14 M13  29
 30  S. MILLER   (RADLEY)             16:15 M13  30
 31  A. RIGBY   (CHILTERN H.)         16:15 M13  31
 32  M. STUBBINGS   (CHILTERN H.)     16:23 M13  32
 33  S. YATES   (WINDSOR)             16:26 M13  33
 34  D. LYONS   (Q.P.H.)              16:35 M13  34
 35  E. GARDNER   (DACORUM)           16:55 M13  35
 36  C. WOOD   (BRACKNELL)            17:35 M13  36
 37  A. PATEL   (Q.P.H.)              19:20 M13  37
 38  M. RUTT   (AYLESBURY)            21:39 M13  38
 39  S. BAGINSKI   (DACORUM)          23:15 M13  39

TEAM RESULT
 1  MILTON KEYNES           140     1     2     4    13
 2  CHILTERN HARRIERS       139     3     5     6     7
 3  HARROW A.C.             100     9    12    17    22
 4  LUTON A.C.               51    14    15
 5  VALE OF AYLESBURY        47    20    27    28    38
 6  RADLEY A.C.              39    11    30
 7  BEDFORD & COUNTY         32     8
 8  WATFORD                  30    10
 9  WINDSOR SE&H             29    18    33
10  DACORUM & TRING          22    24    35    39
11  QUEENS PARK H.            9    34    37
12  BRACKNELL                 4    36

Senior/Veteran Ladies
  1  M. LEE   (MILTON K)              23:25 F     1
  2  A. HIRST   (HEADINGTON)          23:37 F35   1
  3  L. VAUGHAN   (WINDSOR)           23:44 F     2
  4  C. MCMAHON   (LUTON)             23:59 F     3
  5  C. SCOTT   (MILTON K)            24:02 F     4
  6  J. CRAFT   (HEADINGTON)          24:05 F     5
  7  R. KETT   (WATFORD)              24:14 F     6
  8  R. IANNONE   (AYLESBURY)         24:20 F     7
  9  C. LATHWELL   (LUTON)            24:34 F     8
 10  H. CAYZER   (WINDSOR)            24:52 F     9
 11  L. BUTT   (CHILTERN H.)          24:56 F    10
     G. TURTLE   (CHILTERN H.) N/S    24:59 F
 12  K. WRAIGHT   (WINDSOR)           25:22 F    11
 13  S. REYNOLDS   (CHILTERN H.)      25:26 F    12
 14  S. COX   (MILTON K)              25:27 F    13
 15  S. WHITWORTH   (HEADINGTON)      25:32 F    14
 16  P. JONES   (BEDFORD & C)         25:42 F    15
 17  L. SMITH   (HEADINGTON)          25:44 F    16
 18  L. BROMILOW   (MILTON K)         25:49 F    17
 19  C. ROONEY   (MILTON K)           26:34 F35   2
 20  M. MAXWELL   (BEDFORD & C)       26:55 F    18
 21  H. BENNEWITH   (AYLESBURY)       27:07 F45   1
 22  R. MACDONALD   (CHILTERN H.)     27:22 F35   3
 23  R. RUTT   (AYLESBURY)            27:40 F35   4
 24  D. BROCKWAY   (LUTON)            27:47 F45   2
 25  M. NOLAN   (Q.P.H.)              27:52 F45   3
 26  L. LERCHE   (DACORUM)            28:10 F45   4
 27  E. KEECH   (BEDFORD & C)         28:14 F    19
 28  M. HUTTENHUIS   (MILTON K)       28:44 F    20
 29  H. TURLEY   (HEADINGTON)         29:39 F45   5
 30  A. RATCLIFFE   (MILTON K)        30:21 F35   5
 31  V. SHELDON   (AYLESBURY)         30:25 F35   6
 32  H. FALLAIZE   (AYLESBURY)        30:27 F45   6
 33  C. STUBBINGS   (CHILTERN H.)     30:31 F35   7
 34  J. PEEL   (CHILTERN H.)          31:06 F35   8
 35  C. MURRAY   (DACORUM)            31:12 F    21
 36  J. BINNS   (WINDSOR)             32:17 F45   7
 37  S. WALSH   (BEDFORD & C)         32:22 F45   8
 38  P. SIDDONS   (WINDSOR)           32:38 F45   9
 39  C. CRAWLEY   (DACORUM)           32:44 F45  10
 40  F. CALDER   (CHILTERN H.)        33:06 F    22
 41  P. O'NEIL   (WATFORD)            33:14 F    23
 42  C. HYDE   (WINDSOR)              33:49 F45  11
 43  K. HOMEWOOD   (DACORUM)          34:38 F35   9
 44  V. RUSSELL   (MILTON K)          35:19 F45  12
 45  NO. 152   (AYLESBURY)            35:51 F    24
 46  K. ILOTT   (CHILTERN H.)         38:50 F45  13

TEAM RESULT non scorers excluded
 1  MILTON KEYNES           150     1     5    14    18
 2  HEADINGTON R.R.         148     2     6    15    17
 3  WINDSOR SE&H            127     3    10    12    36
 4  CHILTERN HARRIERS       109    11    13    22    33
 5  VALE OF AYLESBURY       105     8    21    23    31
 6  LUTON A.C.              104     4     9    24
 7  BEDFORD & COUNTY         88    16    20    27    37
 8  WATFORD                  46     7    41
 9  DACORUM & TRING          45    26    35    39    43
10  QUEENS PARK H.           22    25


Veteran Ladies Race
 1  VALE OF AYLESBURY        81    21    23    31    32
 2  HEADINGTON R.R.          63     2    29
 3  CHILTERN HARRIERS        53    22    33    34    46
 4  MILTON KEYNES            48    19    30    44
 5  DACORUM & TRING          33    26    39    43
 6  WINDSOR SE&H             25    36    38    42
 7  LUTON A.C.               23    24
 8  QUEENS PARK H.           22    25
 9  BEDFORD & COUNTY         10    37

Junior/U17 Ladies
  1  K. KERESZTES   (MILTON K)        21:48 F20   1
  2  E. WRIGHT   (BEDFORD & C)        22:27 F17   1
  3  L. FAIRWEATHER   (HARROW)        23:05 F17   2
  4  L. LICIETIS   (MILTON K)         23:21 F17   3
  5  L. FULLER   (WINDSOR)            23:23 F17   4
  6  L. TOROK   (WINDSOR)             23:52 F17   5
  7  E. ROBERTS   (DACORUM)           24:29 F17   6
  8  R. PIKE   (RADLEY)               24:37 F17   7
  9  S. WRIGHT   (MILTON K)           24:39 F17   8
 10  L. GAUGHAN   (WINDSOR)           24:44 F20   2
 11  R. PARRY   (BEDFORD & C)         24:49 F17   9
 12  S. KEOGH   (WINDSOR)             24:49 F17  10
 13  R. CORMACK-LOYD   (RADLEY)       25:01 F20   3
 14  L. FOX   (WINDSOR)               25:27 F17  11
 15  E. FLITNEY   (DACORUM)           25:39 F17  12
 16  Z. DUNNINGS   (DACORUM)          26:26 F17  13

TEAM RESULT
 1  MILTON KEYNES            37     1     4     9
 2  WINDSOR SE&H             30     5     6    10
 3  BEDFORD & COUNTY         21     2    11
 4  HARROW A.C.              14     3
 5  RADLEY A.C.              13     8    13
 6  DACORUM & TRING          13     7    15    16

Under 15 Girls
  1  S. SIMPSON   (LUTON)             14:36 F15   1
  2  A. WILDE   (BEDFORD & C)         14:56 F15   2
  3  L. CARD   (AYLESBURY)            14:59 F15   3
  4  D. WATTS   (BEDFORD & C)         15:14 F15   4
  5  M. LLOYD   (OXFORD)              15:22 F15   5
  6  S. BOAST   (BEDFORD & C)         15:29 F15   6
  7  C. GASPER   (MILTON K)           15:36 F15   7
  8  L. LATTIMORE   (HARROW)          15:37 F15   8
  9  R. CAVE   (BEDFORD & C)          15:41 F15   9
 10  A. CONCANNON   (HARROW)          15:42 F15  10
 11  M. KEEPENCE   (LUTON)            15:45 F15  11
 12  F. DEVEREAUX   (WINDSOR)         15:47 F15  12
 13  P. HATTAM   (DACORUM)            15:48 F15  13
 14  H. BARSBY   (HARROW)             15:51 F15  14
 15  F. ROBERTS   (DACORUM)           15:57 F15  15
 16  T. BARNES   (BEDFORD & C)        15:57 F15  16
 17  J. KAFKE   (RADLEY)              16:05 F15  17
 18  J. SWEET   (MILTON K)            16:08 F15  18
 19  M. CROSS   (HARROW)              16:18 F15  19
 20  K. WATKINS   (LUTON)             16:29 F15  20
 21  H. WILSON   (WINDSOR)            16:37 F15  21
 22  C. WRIGHT   (WINDSOR)            16:39 F15  22
 23  R. HAWKINS   (WINDSOR)           16:42 F15  23
 24  S. UNDERHILL   (BEDFORD & C)     16:44 F15  24
 25  L. NAPIER   (AYLESBURY)          17:01 F15  25
 26  R. MOORHOUSE   (CHILTERN H.)     17:02 F15  26
 27  V. FALLOW   (MILTON K)           17:40 F15  27
 28  C. STOCKS   (DACORUM)            18:03 F15  28
 29  J. PATTERSON   (HARROW)          18:33 F15  29
 30  L. ROBINSON   (HARROW)           18:39 F15  30
 31  A. FASULUKU   (Q.P.H.)           18:45 F15  31
 32  R. STUBBINGS   (CHILTERN H.)     18:50 F15  32
 33  S. KITCHEN   (BRACKNELL)         18:59 F15  33
 34  M. BAGINSKI   (DACORUM)          19:31 F15  34
 35  B. EDWARDS   (WINDSOR)           20:05 F15  35
 36  K. BOOLES   (DACORUM)            20:19 F15  36
 37  S. WISE   (LUTON)                23:36 F15  37
 38  L. BROWNE   (DACORUM)            24:07 F15  38

TEAM RESULT
 1  BEDFORD & COUNTY        135     2     4     6     9
 2  HARROW A.C.             105     8    10    14    19
 3  LUTON A.C.               87     1    11    20    37
 4  WINDSOR SE&H             78    12    21    22    23
 5  DACORUM & TRING          66    13    15    28    34
 6  MILTON KEYNES            65     7    18    27
 7  VALE OF AYLESBURY        50     3    25
 8  OXFORD CITY              34     5
 9  RADLEY A.C.              22    17
10  CHILTERN HARRIERS        20    26    32
11  QUEENS PARK H.            8    31
12  BRACKNELL                 6    33

Under 13 Girls
  1  H. GOODWIN   (BEDFORD & C)        9:21 F13   1
  2  A. MCGURK   (BEDFORD & C)         9:22 F13   2
  3  H. MCGURK   (BEDFORD & C)         9:24 F13   3
  4  K. TREWHELLA   (BRACKNELL)        9:32 F13   4
  5  B. SWORDS   (OXFORD)              9:39 F13   5
  6  S. WILKINS   (MILTON K)           9:51 F13   6
  7  R. STEDMAN   (WINDSOR)            9:53 F13   7
  8  A. WRIGHT   (BEDFORD & C)         9:55 F13   8
  9  R. CARD   (AYLESBURY)             9:56 F13   9
 10  L. LINGLEY   (CHILTERN H.)       10:00 F13  10
 11  A. SMITH   (MILTON K)            10:02 F13  11
 12  L. NYMAN   (HARROW)              10:02 F13  12
 13  C. WILSON   (WINDSOR)            10:08 F13  13
 14  R. UNDERHILL   (BEDFORD & C)     10:10 F13  14
 15  K. SEARS   (WINDSOR)             10:18 F13  15
 16  L. GIBSON   (LUTON)              10:18 F13  16
 17  E. BLACKWELL   (BEDFORD & C)     10:18 F13  17
 18  L. MILLETT   (MILTON K)          10:22 F13  18
 19  D. JUPP   (BEDFORD & C)          10:23 F13  19
 20  F. GIDDINS   (MILTON K)          10:30 F13  20
 21  S. CLARK   (BEDFORD & C)         10:33 F13  21
 22  L. BROOK   (MILTON K)            10:34 F13  22
 23  J. FERRETT   (WINDSOR)           10:35 F13  23
 24  S. CUTLER   (BEDFORD & C)        10:39 F13  24
 25  F. HUNT   (AYLESBURY)            10:42 F13  25
 26  C. BAINES   (BRACKNELL)          10:44 F13  26
 27  H. GIDDINS   (MILTON K)          10:46 F13  27
 28  N. LAUDADALE   (MILTON K)        10:55 F13  28
 29  I. TOYER   (LUTON)               10:57 F13  29
 30  G. GILLOTT   (CHILTERN H.)       10:59 F13  30
 31  H. HAMILTON   (HARROW)           11:01 F13  31
 32  N. APPLEBY   (AYLESBURY)         11:03 F13  32
 33  C. TUCKER   (LUTON)              11:04 F13  33
 34  C. FULLER   (WINDSOR)            11:04 F13  34
 35  R. QUIGLEY   (LUTON)             11:06 F13  35
 36  C. APPLEBY   (AYLESBURY)         11:07 F13  36
 37  U. JOHNSON   (CHILTERN H.)       11:16 F13  37
 38  R. ELLAM   (AYLESBURY)           11:19 F13  38
 39  S. WARD   (BRACKNELL)            11:22 F13  39
 40  R. DAVIES   (HARROW)             11:26 F13  40
 41  A. COCHRANE   (HARROW)           11:27 F13  41
 42  S. WILKINSON   (DACORUM)         11:35 F13  42
 43  C. STENHOUSE   (Q.P.H.)          11:36 F13  43
 44  K. MCBETH   (AYLESBURY)          11:38 F13  44
 45  K. HALSTEAD   (BRACKNELL)        11:40 F13  45
 46  T. PARROT   (AYLESBURY)          11:40 F13  46
 47  E. NORMAN   (HARROW)             11:44 F13  47
 48  C. MCCROARY   (Q.P.H.)           11:50 F13  48
 49  A. ALYA   (Q.P.H.)               11:52 F13  49
 50  C. NOLAN   (Q.P.H.)              11:52 F13  50
 51  A. OXTABY   (MILTON K)           12:03 F13  51
 52  V. BINNS   (WINDSOR)             12:18 F13  52
 53  F. SKEGGS   (AYLESBURY)          12:27 F13  53
 54  R. KEANE   (LUTON)               12:37 F13  54
 55  E. LAVELLY   (HARROW)            12:47 F13  55
 56  I. SHAH   (HARROW)               12:52 F13  56
 57  A. HALL   (WINDSOR)              12:54 F13  57
 58  C. WILSON   (HARROW)             15:13 F13  58

TEAM RESULT
 1  BEDFORD & COUNTY        222     1     2     3     8
 2  MILTON KEYNES           181     6    11    18    20
 3  WINDSOR SE&H            178     7    13    15    23
 4  VALE OF AYLESBURY       134     9    25    32    36
 5  LUTON A.C.              123    16    29    33    35
 6  BRACKNELL               122     4    26    39    45
 7  HARROW A.C.             112    12    31    40    41
 8  CHILTERN HARRIERS       100    10    30    37
 9  OXFORD CITY              54     5
10  QUEENS PARK H.           46    43    48    49    50
11  DACORUM & TRING          17    42


Total Overall Score
 1  MILTON KEYNES          2031  1598   433
 2  HARROW A.C.            1899  1668   231
 3  WINDSOR SE&H           1638  1225   413
 4  LUTON A.C.             1443  1129   314
 5  VALE OF AYLESBURY      1387  1098   289
 6  BEDFORD & COUNTY       1307   841   466
 7  CHILTERN HARRIERS      1226   997   229
 8  HEADINGTON R.R.        1177  1029   148
 9  WATFORD                 760   714    46
10  OXFORD CITY             742   654    88
11  DACORUM & TRING         696   555   141
12  BRACKNELL               512   384   128
13  QUEENS PARK H.          327   251    76
14  RADLEY A.C.              74    39    35


Male Overall Score
 1  HARROW A.C.            1668  1412    43   113   100
 2  MILTON KEYNES          1598  1250    90   118   140
 3  WINDSOR SE&H           1225  1123          73    29
 4  LUTON A.C.             1129   895    56   127    51
 5  VALE OF AYLESBURY      1098   995    56          47
 6  HEADINGTON R.R.        1029  1029
 7  CHILTERN HARRIERS       997   811    19    28   139
 8  BEDFORD & COUNTY        841   707         102    32
 9  WATFORD                 714   667          17    30
10  OXFORD CITY             654   580    11    63
11  DACORUM & TRING         555   505    16    12    22
12  BRACKNELL               384   344    20    16     4
13  QUEENS PARK H.          251   229     1    12     9
14  RADLEY A.C.              39                      39


Female Overall Score
 1  BEDFORD & COUNTY        466    88    21   135   222
 2  MILTON KEYNES           433   150    37    65   181
 3  WINDSOR SE&H            413   127    30    78   178
 4  LUTON A.C.              314   104          87   123
 5  VALE OF AYLESBURY       289   105          50   134
 6  HARROW A.C.             231          14   105   112
 7  CHILTERN HARRIERS       229   109          20   100
 8  HEADINGTON R.R.         148   148
 9  DACORUM & TRING         141    45    13    66    17
10  BRACKNELL               128                 6   122
11  OXFORD CITY              88                34    54
12  QUEENS PARK H.           76    22           8    46
13  WATFORD                  46    46
14  RADLEY A.C.              35          13    22