Apex Sports Chiltern League Division One 2004/2005 Round 5

Held at Wing, Leighton Buzzard on 12 February 2005

Senior/Junior/Veteran Men
  1  A. BOWDEN   (HARROW)             33:43 M     1
  2  P. WICKS   (WINDSOR)             34:06 M     2
  3  G. BLACKMAN   (HARROW)           34:12 M     3
  4  M. BEERLING   (OXFORD)           34:24 M     4
  5  A. WHETSTONE   (MILTON K)        35:00 M20   1
  6  R. TAYLOR   (AYLESBURY)          35:07 M20   2
  7  S. HERRING   (BEDFORD & C)       35:14 M     5
  8  R. FRANZESE   (HARROW)           35:29 M20   3
  9  D. BELLINGER   (OXFORD)          35:36 M20   4
 10  C. RILEY   (BEDFORD & C)         35:48 M     6
 11  J. QUINT   (BRACKNELL)           36:15 M     7
 12  I. VAN LOKVEN   (MILTON K)       36:23 M40   1
 13  M. BRYANT   (HARROW)             36:29 M     8
 14  E. O'GORMAN   (CHILTERN H.)      36:35 M     9
 15  A. TURNBULL   (BEDFORD & C)      36:41 M    10
 16  J. BIGNALL   (HARROW)            36:52 M    11
 17  P. MACEY   (MILTON K)            36:57 M20   5
 18  C. DETTMAR   (HEADINGTON)        37:00 M    12
 19  G. WILCOX   (MILTON K)           37:04 M20   6
 20  A. WRAY   (HARROW)               37:24 M    13
 21  S. STILL   (LUTON)               37:28 M    14
 22  C. FINILL   (HARROW)             37:31 M40   2
 23  S. ELLERBY   (CHILTERN H.)       37:35 M20   7
 24  K. NANTON   (CHILTERN H.)        37:40 M    15
 25  C. HEARN   (MILTON K)            37:42 M    16
 26  T. BEEDELL   (CHILTERN H.)       37:45 M20   8
 27  A. SAINSBURY   (DACORUM)         37:47 M    17
 28  D. NEVINS   (HARROW)             37:53 M    18
 29  S. STONE   (WINDSOR)             37:55 M    19
 30  M. CURSONS   (HARROW)            37:55 M40   3
 31  C. HETHERINGTON   (HEADINGTON)   38:00 M40   4
 32  M. ADCOCK   (WATFORD)            38:06 M    20
 33  N. HARRIS   (WATFORD)            38:13 M    21
 34  D. HAMBLIN   (AYLESBURY)         38:18 M    22
 35  P. DALY   (BRACKNELL)            38:25 M    23
 36  A. COX   (MILTON K)              38:27 M40   5
 37  J. DRINKWATER   (LUTON)          38:31 M20   9
 38  K. JACOB   (LUTON)               38:38 M40   6
 39  N. TAYLOR   (AYLESBURY)          38:41 M40   7
 40  A. ROLT   (AYLESBURY)            38:44 M    24
 41  D. GAVAGHAN   (HEADINGTON)       38:46 M    25
 42  M. BAKER   (MILTON K)            38:56 M20  10
 43  M. KELLY   (LEIGHTON B)          38:58 M    26
 44  B. BRACKSTONE   (BRACKNELL)      39:01 M    27
 45  D. BROWN   (CHILTERN H.)         39:02 M40   8
 46  T. DIXON   (OXFORD)              39:15 M40   9
 47  T. MAY   (LEIGHTON B)            39:26 M    28
 48  P. NORRIS   (HARROW)             39:29 M    29
 49  R. GRANT   (OXFORD)              39:30 M50   1
 50  P. ALLEN   (DACORUM)             39:34 M40  10
 51  D. BURTON   (HEADINGTON)         39:39 M    30
 52  J. GRIFFITHS   (HEADINGTON)      39:40 M40  11
 53  K. FARMER   (MILTON K)           39:40 M40  12
 54  P. BRIDGER   (LUTON)             39:52 M    31
 55  A. INCHLEY   (LEIGHTON B)        40:01 M    32
 56  D. WHEELER   (OXFORD)            40:05 M50   2
 57  R. WALSH   (CHILTERN H.)         40:11 M20  11
 58  T. SHELDON   (CHILTERN H.)       40:17 M40  13
 59  R. THETFORD   (HEADINGTON)       40:18 M40  14
 60  N. DERBY   (CHILTERN H.)         40:18 M40  15
 61  F. DOWNS   (CHILTERN H.)         40:18 M20  12
 62  A. RICHARDSON   (CHILTERN H.)    40:21 M50   3
 63  L. GREEN   (MILTON K)            40:24 M    33
 64  T. ROONEY   (AYLESBURY)          40:25 M    34
 65  H. EDWARDS-EVANS   (AYLESBURY)   40:30 M    35
 66  R. THRELFALL   (MILTON K)        40:34 M20  13
 67  O. BYRNE   (BEARBROOK)           40:37 M40  16
 68  CO STEPTOE   (AYLESBURY)         40:39 M50   4
 69  A. SIMMONS   (BEARBROOK)         40:43 M40  17
 70  M. SMALLPAGE   (WINDSOR)         40:54 M    36
 71  J. RICHARDSON   (OXFORD)         41:09 M    37
 72  I. GILES   (BEARBROOK)           41:15 M    38
 73  TOM INCHLEY   (LEIGHTON B)       41:23 M    39
 74  M. GROOM   (MILTON K)            41:28 M50   5
 75  N. EDWARDS   (BEARBROOK)         41:34 M40  18
 76  R. TREADWELL   (OXFORD)          41:37 M50   6
 77  M. ELLINGHAM   (LUTON)           41:40 M40  19
 78  B. FULLER   (WINDSOR)            41:43 M40  20
 79  N. BOSTOCK   (AYLESBURY)         41:44 M    40
 80  D. MEANEY   (DACORUM)            41:55 M50   7
 81  M. FALLAIZE   (AYLESBURY)        41:59 M20  14
 82  I. MEADOWCROFT   (HEADINGTON)    41:59 M40  21
 83  D. BRUMBY   (MILTON K)           42:02 M    41
 84  M. MCPHEAT   (MILTON K)          42:17 M40  22
 85  M. MAPLE   (DACORUM)             42:33 M    42
 86  I. RUSSELL   (MILTON K)          42:43 M50   8
 87  P. WOOTTON   (CHILTERN H.)       42:44 M    43
 88  P. BENEDICKTER   (LUTON)         42:54 M    44
 89  M. LEPPS   (HARROW)              42:56 M40  23
 90  G. MAYOH   (WATFORD)             43:00 M    45
 91  T. HOOK   (MILTON K)             43:01 M40  24
 92  N. TAYLOR   (MILTON K)           43:10 M40  25
 93  D. HASELDINE   (LEIGHTON B)      43:15 M    46
 94  S. HUTSON   (AYLESBURY)          43:22 M20  15
 95  P. FEIST   (MILTON K)            43:23 M40  26
 96  R. SKILBECK   (HEADINGTON)       43:33 M    47
 97  R. POWNALL   (MILTON K)          43:35 M40  27
 98  R. PASHLEY   (BEARBROOK)         43:39 M    48
 99  D. WIZARD   (AYLESBURY)          43:41 M40  28
100  M. NORTH   (DACORUM)             43:45 M40  29
101  K. COLE   (BEARBROOK)            43:49 M40  30
102  G. SMITH   (BEARBROOK)           44:01 M40  31
103  A. JONES   (CHILTERN H.)         44:24 M    49
104  M. WORTHINGTON   (HEADINGTON)    44:32 M50   9
105  K. DRAPER   (HARROW)             44:36 M    50
106  J. TWEDDLE   (CHILTERN H.)       44:43 M    51
107  R. LANDS   (BEDFORD & C)         44:44 M40  32
108  G. STRATFORD   (LEIGHTON B)      44:53 M    52
109  R. HOWELL   (LUTON)              44:55 M    53
110  G. FALLOW   (MILTON K)           44:59 M40  33
111  C. MAHON   (MILTON K)            44:59 M    54
112  S. ALLEN   (BEARBROOK)           45:01 M    55
113  K. SAUNDERS   (WINDSOR)          45:06 M50  10
114  R. BOYCE   (WATFORD)             45:17 M40  34
115  A. TWISSELL   (BEARBROOK)        45:29 M    56
116  M. HILL   (WINDSOR)              45:41 M50  11
117  S. WICKHAM   (BEARBROOK)         45:46 M50  12
118  D. FINDEL-HAWKINS   (MILTON K)   45:51 M50  13
119  S. KELLEHER   (BRACKNELL)        45:54 M40  35
120  A. DALE   (CHILTERN H.)          46:01 M40  36
121  R. ANDERSON   (DACORUM)          46:02 M40  37
122  S. FIELD   (CHILTERN H.)         46:28 M50  14
123  K. CONCANNON   (HARROW)          46:38 M40  38
124  G. DWELLY   (BRACKNELL)          46:42 M40  39
125  R. ENGERS   (CHILTERN H.)        46:55 M40  40
126  I. DAVISON   (BEARBROOK)         47:11 M    57
127  K. COOK   (MILTON K)             47:19 M50  15
128  P. CAIRNIE   (BEARBROOK)         47:35 M40  41
129  A. ALLEN   (DACORUM)             47:41 M50  16
130  P. GRIMSDALE   (OXFORD)          47:51 M40  42
131  R. HARDY   (LUTON)               47:52 M50  17
132  J. GIBSON   (AYLESBURY)          48:00 M50  18
133  M. ARNOLD   (DACORUM)            48:07 M    58
134  J. WORTH   (HEADINGTON)          48:15 M    59
135  B. CRADDEN   (BEARBROOK)         48:20 M60   1
136  P. JACOB   (LUTON)               48:34 M40  43
137  I. LICIETIS   (MILTON K)         48:47 M40  44
138  A. ROBERTS   (AYLESBURY)         48:50 M40  45
139  G. COPPS   (BRACKNELL)           48:56 M40  46
140  G. PAGET   (DACORUM)             48:59 M    60
141  A. O'FARRELL   (BEARBROOK)       49:22 M40  47
142  R. WINTER   (MILTON K)           49:27 M50  19
143  D. HOWELLS   (CHILTERN H.)       49:37 M    61
144  J. WRAY   (WATFORD)              50:07 M40  48
145  M. GRANT   (BEARBROOK)           50:25 M40  49
146  M. BRYANT   (LEIGHTON B)         50:38 M    62
147  P. MASON   (MILTON K)            51:04 M50  20
148  J. MILLER   (MILTON K)           51:13 M50  21
149  F. WATT   (LEIGHTON B)           51:16 M50  22
150  T. CHAPMAN   (BEARBROOK)         51:41 M40  50
151  L. RAYFIELD   (WINDSOR)          51:49 M40  51
152  J. BINKS   (BEARBROOK)           52:23 M60   2
153  T. BRAWN   (CHILTERN H.)         53:00 M50  23
154  J. MORRISON   (MILTON K)         53:15 M60   3
155  F. MILLS   (DACORUM)             53:34 M50  24
156  K. PERRY   (DACORUM)             54:07 M50  25
157  J. ADAM   (LEIGHTON B)           55:35 M60   4
158  K. VILLIERS   (HEADINGTON)       55:37 M60   5
159  P. WOODAGE   (BEARBROOK)         55:48 M50  26
160  P. RANCE   (BEARBROOK)           56:40 M50  27
161  D. QUINCEY   (DACORUM)           57:42 M    63
162  D. ADCOCK   (CHILTERN H.)        58:45 M60   6
163  J. SLACK   (DACORUM)             59:58 M50  28
164  M. CARTWRIGHT   (CHILTERN H.)    63:29 M60   7

TEAM RESULT
 1  HARROW A.C.            1461     1     3     8    13    16    20    22    28    30    48
 2  MILTON KEYNES          1312     5    12    17    19    25    36    42    53    63    66
 3  CHILTERN HARRIERS      1220    14    23    24    26    45    57    58    60    61    62
 4  VALE OF AYLESBURY      1080     6    34    39    40    64    65    68    79    81    94
 5  HEADINGTON R.R.         982    18    31    41    51    52    59    82    96   104   134
 6  OXFORD CITY             879     4     9    46    49    56    71    76   130
 7  LUTON A.C.              794    21    37    38    54    77    88   109   131   136
 8  BEARBROOK JOGGERS       722    67    69    72    75    98   101   102   112   115   117
 9  DACORUM & TRING         630    27    50    80    85   100   121   129   133   140   155
10  LEIGHTON BUZZARD        614    43    47    55    73    93   108   146   149   157
11  WINDSOR SE&H            596     2    29    70    78   113   116   151
12  BEDFORD & COUNTY        521     7    10    15   107
13  BRACKNELL               518    11    35    44   119   124   139
14  WATFORD                 412    32    33    90   114   144


Veteran Mens Race
 1  MILTON KEYNES           485    12    36    53    74
 2  HEADINGTON R.R.         436    31    52    59    82
 3  CHILTERN HARRIERS       435    45    58    60    62
 4  OXFORD CITY             433    46    49    56    76
 5  HARROW A.C.             396    22    30    89   123
 6  BEARBROOK JOGGERS       348    67    69    75   101
 7  VALE OF AYLESBURY       322    39    68    99   132
 8  DACORUM & TRING         309    50    80   100   121
 9  LUTON A.C.              278    38    77   131   136
10  WINDSOR SE&H            202    78   113   116   151
11  BRACKNELL               113   119   124   139
12  WATFORD                  72   114   144
13  BEDFORD & COUNTY         58   107
14  LEIGHTON BUZZARD         24   149   157


Junior Men
 1  MILTON KEYNES           454     5    17    19
 2  CHILTERN HARRIERS       389    23    26    57
 3  VALE OF AYLESBURY       314     6    81    94
 4  HARROW A.C.             157     8
 5  OXFORD CITY             156     9
 6  LUTON A.C.              128    37

Under 17 Men
  1  S. GOODWIN   (MILTON K)          22:21 M17   1
  2  T. BEST   (LUTON)                22:42 M17   2
  3  C. DRINKWATER   (LUTON)          23:17 M17   3
  4  R. HEANEY   (BEDFORD & C)        23:26 M17   4
  5  J. WILLIAMS   (BEDFORD & C)      23:34 M17   5
  6  C. WATKINS   (LUTON)             23:38 M17   6
  7  S. TUTTLE   (BEDFORD & C)        23:45 M17   7
  8  S. BRADLEY   (MILTON K)          24:19 M17   8
  9  J. PARSLOW   (DACORUM)           24:40 M17   9
 10  M. JUDSON   (HARROW)             25:04 M17  10
 11  S. MELLON   (BEDFORD & C)        25:43 M17  11
 12  D. GOODMAN   (HARROW)            26:00 M17  12
 13  A. STOCKBRIDGE   (MILTON K)      26:19 M17  13
 14  T. SHELDRICK   (DACORUM)         27:29 M17  14
 15  A. REAPE   (HARROW)              27:44 M17  15
 16  A. GARDNER   (DACORUM)           28:21 M17  16
 17  L. MARCHANT   (LUTON)            29:05 M17  17
 18  T. ROBERTS   (BEDFORD & C)       29:14 M17  18

TEAM RESULT
 1  BEDFORD & COUNTY         49     4     5     7    11
 2  LUTON A.C.               48     2     3     6    17
 3  MILTON KEYNES            35     1     8    13
 4  HARROW A.C.              20    10    12    15
 5  DACORUM & TRING          18     9    14    16

Under 15 Boys
  1  P. HOWARTH   (LUTON)             16:08 M15   1
  2  D. CLORLEY   (LUTON)             16:13 M15   2
  3  N. WHITE   (WINDSOR)             16:21 M15   3
  4  A. CARTER   (HARROW)             16:43 M15   4
  5  J. ROONEY   (MILTON K)           16:56 M15   5
  6  T. BARBOUR   (WINDSOR)           16:58 M15   6
  7  R. MONK   (AYLESBURY)            17:02 M15   7
  8  A. MOORE   (BRACKNELL)           17:10 M15   8
  9  C. SCOTT   (HARROW)              17:19 M15   9
 10  M. WILLMOTT   (MILTON K)         17:31 M15  10
 11  S. WALLBANK   (BEDFORD & C)      17:32 M15  11
 12  J. STRUTT   (BEDFORD & C)        17:36 M15  12
 13  D. WILLIAMSON   (BEDFORD & C)    17:41 M15  13
 14  L. TURTON   (WINDSOR)            17:56 M15  14
 15  P. ROYLE   (HARROW)              18:01 M15  15
 16  M. HAMILTON   (HARROW)           18:02 M15  16
 17  J. LYMAN   (MILTON K)            18:05 M15  17
 18  P. MEHTA   (HARROW)              18:14 M15  18
 19  E. WINTER   (MILTON K)           18:21 M15  19
 20  M. GOODWIN   (BEDFORD & C)       18:26 M15  20
 21  M. WARWICK   (HARROW)            18:29 M15  21
 22  D. HUNT   (HARROW)               18:40 M15  22
 23  C. OSBORNE   (MILTON K)          18:53 M15  23
 24  T. STRUTT   (BEDFORD & C)        19:06 M15  24
 25  J. FERGUSON   (AYLESBURY)        19:07 M15  25
 26  T. LEWIS   (HARROW)              19:12 M15  26
 27  D. CAMPBELL   (HARROW)           19:23 M15  27
 28  C. WOOD   (BRACKNELL)            19:32 M15  28
 29  D. JAMES   (AYLESBURY)           19:42 M15  29
 30  L. JOHNS   (MILTON K)            20:49 M15  30
 31  L. OWIDE   (HARROW)              21:14 M15  31
 32  M. KENNY   (MILTON K)            21:25 M15  32
 33  D. SUMMERS   (AYLESBURY)         23:00 M15  33
 34  E. GARDNER   (DACORUM)           23:08 M15  34

TEAM RESULT
 1  HARROW A.C.              96     4     9    15    16
 2  MILTON KEYNES            89     5    10    17    19
 3  BEDFORD & COUNTY         84    11    12    13    20
 4  WINDSOR SE&H             82     3     6    14
 5  LUTON A.C.               67     1     2
 6  VALE OF AYLESBURY        46     7    25    29    33
 7  BRACKNELL                34     8    28
 8  DACORUM & TRING           1    34

Under 13 Boys
  1  J. GOODWIN   (BEDFORD & C)       13:21 M13   1
  2  A. SHELLEY   (CHILTERN H.)       13:33 M13   2
  3  P. DEVANEY   (BEDFORD & C)       13:36 M13   3
  4  G. BROWN   (HARROW)              13:45 M13   4
  5  H. ELLIOTT-MONEY   (BRACKNELL)   13:47 M13   5
  6  S. WINTERS   (MILTON K)          13:50 M13   6
  7  M. LEWIS   (HARROW)              13:55 M13   7
  8  H. MITCHELL   (BRACKNELL)        13:58 M13   8
  9  O. CAMPBELL   (CHILTERN H.)      14:09 M13   9
 10  P. BENEDICKTER   (LUTON)         14:12 M13  10
 11  M. O'GORMAN   (HARROW)           14:17 M13  11
 12  S. DEATHE   (MILTON K)           14:20 M13  12
 13  M. EAGER   (MILTON K)            14:23 M13  13
 14  S. CLARK   (BEDFORD & C)         14:28 M13  14
 15  G. ILLINGWORTH   (BEDFORD & C)   14:29 M13  15
 16  N. LINGLEY   (CHILTERN H.)       14:31 M13  16
 17  J. BELL   (HARROW)               14:35 M13  17
 18  T. DAVIES   (BEDFORD & C)        14:47 M13  18
 19  A. STEWART   (CHILTERN H.)       14:47 M13  19
 20  M. GOODMAN   (HARROW)            14:51 M13  20
 21  J. STURGIS   (AYLESBURY)         14:54 M13  21
 22  J. PHILLIPS   (BEDFORD & C)      15:00 M13  22
 23  H. MOON   (BEDFORD & C)          15:03 M13  23
 24  D. WOODGATE   (LUTON)            15:12 M13  24
 25  S. STILL   (LUTON)               15:16 M13  25
 26  K. HABBAS   (BEDFORD & C)        15:17 M13  26
 27  J. THIE   (DACORUM)              15:32 M13  27
 28  M. BITMEAD   (WINDSOR)           15:39 M13  28
 29  O. SAUNDERS   (HARROW)           15:49 M13  29
 30  A. WATSON   (CHILTERN H.)        15:55 M13  30
 31  T. ATKINS   (AYLESBURY)          16:02 M13  31
 32  S. YATES   (WINDSOR)             16:08 M13  32
 33  B. STONE   (AYLESBURY)           16:10 M13  33
 34  T. CHALLEN   (BEDFORD & C)       16:20 M13  34
 35  R. HEPHER   (MILTON K)           16:36 M13  35
 36  M. GILLESPIE   (WINDSOR)         16:38 M13  36
 37  D. HAWES   (WINDSOR)             16:44 M13  37
 38  B. ALLPORT   (CHILTERN H.)       17:06 M13  38
 39  A. RIGBY   (CHILTERN H.)         17:41 M13  39
 40  J. LEITH   (BEARBROOK)           18:15 M13  40
 41  A. HART   (HARROW)               18:24 M13  41

TEAM RESULT
 1  BEDFORD & COUNTY        135     1     3    14    15
 2  HARROW A.C.             129     4     7    11    17
 3  CHILTERN HARRIERS       122     2     9    16    19
 4  MILTON KEYNES           102     6    12    13    35
 5  BRACKNELL                71     5     8
 6  LUTON A.C.               67    10    24    25
 7  VALE OF AYLESBURY        41    21    31    33
 8  WINDSOR SE&H             35    28    32    36    37
 9  DACORUM & TRING          15    27
10  BEARBROOK JOGGERS         2    40

Senior/Veteran Ladies
  1  T. GALBRAITH   (HEADINGTON)      25:54 F35   1
  2  C. BASSILL   (LUTON)             26:13 F     1
  3  V. QUINCEY   (DACORUM)           26:58 F     2
  4  C. ROONEY   (MILTON K)           27:26 F35   2
  5  A. BATHIE   (WINDSOR)            27:42 F35   3
  6  L. BURTON   (HEADINGTON)         28:09 F     3
  7  L. BUTT   (CHILTERN H.)          28:16 F     4
  8  S. COX   (MILTON K)              28:22 F     5
  9  H. CAYZER   (WINDSOR)            28:24 F     6
 10  J. BENHAM   (MILTON K)           28:36 F     7
 11  M. MAXWELL   (BEDFORD & C)       28:59 F     8
 12  L. BROMILOW   (MILTON K)         29:25 F     9
 13  E. KEECH   (BEDFORD & C)         29:28 F    10
 14  T. GREEN   (MILTON K)            29:33 F35   4
 15  C. STEPTOE   (AYLESBURY)         29:52 F    11
 16  R. RUTT   (AYLESBURY)            30:43 F35   5
 17  T. HALSTEAD   (CHILTERN H.)      30:55 F35   6
 18  G. HUETER   (OXFORD)             31:13 F45   1
 19  H. MULHALL   (BEARBROOK)         31:15 F    12
 20  H. SMITH   (WATFORD)             31:26 F    13
 21  E. LANGDON   (LEIGHTON B)        31:46 F    14
 22  S. BARNES   (AYLESBURY)          31:50 F45   2
 23  T. HASELDINE   (LEIGHTON B)      32:32 F35   7
 24  C. STUBBINGS   (CHILTERN H.)     32:39 F35   8
 25  L. JAMES   (WINDSOR)             32:58 F    15
 26  M-A FISCHER   (HEADINGTON)       33:04 F35   9
 27  H. ALSTON   (BEARBROOK)          33:05 F35  10
 28  C. MURRAY   (DACORUM)            33:42 F35  11
 29  P. ROBINSON   (BEARBROOK)        34:08 F35  12
 30  H. FOLKARD   (CHILTERN H.)       34:15 F35  13
 31  F. LOUISY   (WINDSOR)            34:53 F    16
 32  S. EVANS   (BEARBROOK)           35:35 F35  14
 33  K. HOMEWOOD   (DACORUM)          35:35 F35  15
 34  J. PEEL   (CHILTERN H.)          35:59 F35  16
 35  J. CRABTREE   (BEARBROOK)        36:25 F45   3
 36  C. CRAWLEY   (DACORUM)           37:41 F45   4
 37  J. BINNS   (WINDSOR)             37:58 F45   5
 38  J. RASMISEN   (LUTON)            37:59 F35  17
 39  C. ALKER   (LUTON)               38:30 F45   6
 40  J. DIXON   (LUTON)               39:25 F35  18
 41  C. TOYE-OTUM   (WATFORD)         39:31 F    17
 42  A. DALE   (BEARBROOK)            40:24 F    18
 43  C. HAWES   (WATFORD)             41:28 F    19

TEAM RESULT
 1  MILTON KEYNES           142     4     8    10    12
 2  WINDSOR SE&H            106     5     9    25    31
 3  HEADINGTON R.R.          99     1     6    26
 4  CHILTERN HARRIERS        98     7    17    24    30
 5  VALE OF AYLESBURY        79    15    16    22
 6  DACORUM & TRING          76     3    28    33    36
 7  BEARBROOK JOGGERS        69    19    27    29    32
 8  BEDFORD & COUNTY         64    11    13
 9  LUTON A.C.               57     2    38    39    40
10  LEIGHTON BUZZARD         44    21    23
11  WATFORD                  28    20    41    43
12  OXFORD CITY              26    18


Veteran Ladies Race
 1  CHILTERN HARRIERS        71    17    24    30    34
 2  MILTON KEYNES            70     4    14
 3  HEADINGTON R.R.          61     1    26
 4  BEARBROOK JOGGERS        53    27    29    32    35
 5  VALE OF AYLESBURY        50    16    22
 6  WINDSOR SE&H             46     5    37
 7  DACORUM & TRING          35    28    33    36
 8  OXFORD CITY              26    18
 9  LEIGHTON BUZZARD         21    23
10  LUTON A.C.               15    38    39    40

Junior/U17 Ladies
  1  C. GASPAR   (MILTON K)           22:12 F17   1
  2  R. CAVE   (BEDFORD & C)          23:13 F17   2
  3  T. MUDD   (DACORUM)              23:31 F17   3
  4  L. LICIETIS   (MILTON K)         23:53 F20   1
  5  N. PETERS   (BEDFORD & C)        24:02 F17   4
  6  Y. LALA   (WINDSOR)              24:11 F17   5
  7  E. WRIGHT   (BEDFORD & C)        25:12 F17   6
  8  L. FULLER   (WINDSOR)            25:25 F17   7
  9  C. WILSON   (LUTON)              25:25 F17   8
 10  S. WRIGHT   (MILTON K)           26:41 F20   2
 11  S. WINDMILL   (BRACKNELL)        27:28 F17   9
 12  B. WILLIAMS   (MILTON K)         27:35 F20   3
 13  E. BEARDMORE   (MILTON K)        27:45 F17  10
 14  Z. DUNNINGS   (DACORUM)          27:50 F17  11
 15  J. BANTHAM   (AYLESBURY)         28:32 F17  12
 16  R. WOODS   (BRACKNELL)           28:53 F17  13
 17  A. WILKINS   (MILTON K)          29:27 F17  14
 18  L. KEMPSTER   (DACORUM)          30:35 F17  15
 19  E. FLITNEY   (DACORUM)           31:26 F17  16

TEAM RESULT
 1  BEDFORD & COUNTY         46     2     5     7
 2  MILTON KEYNES            45     1     4    10
 3  WINDSOR SE&H             26     6     8
 4  DACORUM & TRING          25     3    14    18
 5  BRACKNELL                13    11    16
 6  LUTON A.C.               11     9
 7  VALE OF AYLESBURY         5    15

Under 15 Girls
  1  T. TAYLOR   (MILTON K)           13:58 F15   1
  2  S. SIMPSON   (LUTON)             14:09 F15   2
  3  S. WILKINS   (MILTON K)          14:15 F15   3
  4  L. LATTIMORE   (HARROW)          14:25 F15   4
  5  L. LINGLEY   (CHILTERN H.)       14:42 F15   5
  6  L. CARD   (AYLESBURY)            14:55 F15   6
  7  A. MCGURK   (BEDFORD & C)        15:02 F15   7
  8  L. BOWERS   (BRACKNELL)          15:15 F15   8
  9  A. CONCANNON   (HARROW)          15:20 F15   9
 10  C. GASPAR   (MILTON K)           15:26 F15  10
 11  S. UNDERHILL   (BEDFORD & C)     15:29 F15  11
 12  M. PARKIN   (WINDSOR)            15:39 F15  12
 13  R. CARD   (AYLESBURY)            15:44 F15  13
 14  D. JUPP   (BEDFORD & C)          15:45 F15  14
 15  L. BROOK   (MILTON K)            15:55 F15  15
 16  S. OSKAN   (WINDSOR)             15:59 F15  16
 17  S. CAUNT   (BEDFORD & C)         16:01 F15  17
 18  K. SEARS   (WINDSOR)             16:03 F15  18
 19  J. FERRETT   (WINDSOR)           16:06 F15  19
 20  F. ROBERTS   (DACORUM)           16:07 F15  20
 21  F. PERRY   (DACORUM)             16:15 F15  21
 22  L. RAYFIELD   (WINDSOR)          16:16 F15  22
 23  E. STEPHENSON   (BEDFORD & C)    16:48 F15  23
 24  C. STOCKS   (DACORUM)            17:06 F15  24
 25  K. GORMAN   (WINDSOR)            17:27 F15  25
 26  L. OLIVER   (LEIGHTON B)         17:33 F15  26
 27  V. FALLOW   (MILTON K)           17:41 F15  27
 28  H. KITCHEN   (WATFORD)           17:45 F15  28
 29  J. ESSEX   (WINDSOR)             18:01 F15  29
 30  D. MORRIS   (HARROW)             18:10 F15  30
 31  N. APPLEBY   (AYLESBURY)         18:43 F15  31
 32  M. GOODE   (LEIGHTON B)          18:50 F15  32
 33  J. MCLAY   (BRACKNELL)           18:59 F15  33
 34  S. KITCHING   (BRACKNELL)        19:13 F15  34
 35  L. SAMS   (WINDSOR)              20:34 F15  35

TEAM RESULT
 1  MILTON KEYNES           115     1     3    10    15
 2  BEDFORD & COUNTY         95     7    11    14    17
 3  WINDSOR SE&H             79    12    16    18    19
 4  HARROW A.C.              65     4     9    30
 5  VALE OF AYLESBURY        58     6    13    31
 6  DACORUM & TRING          43    20    21    24
 7  LUTON A.C.               34     2
 8  BRACKNELL                33     8    33    34
 9  CHILTERN HARRIERS        31     5
10  LEIGHTON BUZZARD         14    26    32
11  WATFORD                   8    28

Under 13 Girls
  1  M. HAWTIN   (OXFORD)             10:06 F13   1
  2  H. MCGURK   (BEDFORD & C)        10:21 F13   2
  3  B. SWORDS   (OXFORD)             10:35 F13   3
  4  H. GOODWIN   (BEDFORD & C)       10:59 F13   4
  5  E. BLACKWELL   (BEDFORD & C)     11:00 F13   5
  6  L. NYMAN   (HARROW)              11:02 F13   6
  7  D. ANDERSON   (OXFORD)           11:11 F13   7
  8  L. MILLETT   (MILTON K)          11:16 F13   8
  9  R. MCCLAY   (BRACKNELL)          11:18 F13   9
 10  B. MYERS   (CHILTERN H.)         11:37 F13  10
 11  R. UNDERHILL   (BEDFORD & C)     11:45 F13  11
 12  H. SPOONER   (WINDSOR)           11:48 F13  12
 13  R. GRIFFITHS   (CHILTERN H.)     12:02 F13  13
 14  C. APPLEBY   (AYLESBURY)         12:06 F13  14
 15  I. RENET   (BRACKNELL)           12:07 F13  15
 16  J. SWEENEY   (MILTON K)          12:08 F13  16
 17  N. LAUDERDALE   (MILTON K)       12:31 F13  17
 18  D. SYKES   (BEDFORD & C)         12:32 F13  18
 19  H. GALLAGHER   (DACORUM)         12:34 F13  19
 20  S. LIDDIARD   (AYLESBURY)        12:35 F13  20
 21  L. BURKE   (WINDSOR)             12:37 F13  21
 22  G. GILLOTT   (CHILTERN H.)       12:37 F13  22
 23  Z. BROWN   (MILTON K)            12:42 F13  23
 24  Z. MCPARTIN   (BEDFORD & C)      13:02 F13  24
 25  J. HAYWARD   (CHILTERN H.)       13:04 F13  25
 26  O. LAWRENCE   (HARROW)           13:06 F13  26
 27  V. POPE   (LEIGHTON B)           13:07 F13  27
 28  R. KEANE   (LUTON)               13:07 F13  28
 29  D. SEDDON   (BRACKNELL)          13:09 F13  29
 30  M. HACK   (WINDSOR)              13:10 F13  30
 31  A. HAMPTON   (DACORUM)           13:13 F13  31
 32  A. MADRY   (AYLESBURY)           13:14 F13  32
 33  V. WALKER   (WATFORD)            13:24 F13  33
 34  T. DANIELS-MOSS   (HARROW)       13:36 F13  34
 35  A. HALL   (HARROW)               13:40 F13  35
 36  I. BRAND   (CHILTERN H.)         13:45 F13  36
 37  K. HALSTEAD   (BRACKNELL)        13:48 F13  37
 38  D. KERBY   (WINDSOR)             13:53 F13  38
 39  E. SAUNDERS   (DACORUM)          13:58 F13  39
 40  S. GILLOTT   (CHILTERN H.)       13:58 F13  40
 41  I. MCBETH   (AYLESBURY)          13:59 F13  41
 42  D. ANDERSON   (DACORUM)          14:09 F13  42
 43  L. MURTAGH   (WINDSOR)           14:10 F13  43
 44  F. RUGG-GUNN   (AYLESBURY)       14:36 F13  44
 45  R. BENTLEY   (WATFORD)           14:38 F13  45
 46  G. HASELDINE   (LEIGHTON B)      14:45 F13  46

TEAM RESULT
 1  BEDFORD & COUNTY        166     2     4     5    11
 2  OXFORD CITY             130     1     3     7
 3  MILTON KEYNES           124     8    16    17    23
 4  CHILTERN HARRIERS       118    10    13    22    25
 5  BRACKNELL                98     9    15    29    37
 6  HARROW A.C.              87     6    26    34    35
 7  WINDSOR SE&H             87    12    21    30    38
 8  VALE OF AYLESBURY        81    14    20    32    41
 9  DACORUM & TRING          57    19    31    39    42
10  LEIGHTON BUZZARD         21    27    46
11  LUTON A.C.               19    28
12  WATFORD                  16    33    45


Total Overall Score
 1  MILTON KEYNES          1964  1538   426
 2  HARROW A.C.            1858  1706   152
 3  CHILTERN HARRIERS      1589  1342   247
 4  VALE OF AYLESBURY      1390  1167   223
 5  BEDFORD & COUNTY       1160   789   371
 6  LUTON A.C.             1097   976   121
 7  HEADINGTON R.R.        1081   982    99
 8  OXFORD CITY            1035   879   156
 9  WINDSOR SE&H           1011   713   298
10  DACORUM & TRING         865   664   201
11  BEARBROOK JOGGERS       793   724    69
12  BRACKNELL               767   623   144
13  LEIGHTON BUZZARD        693   614    79
14  WATFORD                 464   412    52


Male Overall Score
 1  HARROW A.C.            1706  1461    20    96   129
 2  MILTON KEYNES          1538  1312    35    89   102
 3  CHILTERN HARRIERS      1342  1220               122
 4  VALE OF AYLESBURY      1167  1080          46    41
 5  HEADINGTON R.R.         982   982
 6  LUTON A.C.              976   794    48    67    67
 7  OXFORD CITY             879   879
 8  BEDFORD & COUNTY        789   521    49    84   135
 9  BEARBROOK JOGGERS       724   722                 2
10  WINDSOR SE&H            713   596          82    35
11  DACORUM & TRING         664   630    18     1    15
12  BRACKNELL               623   518          34    71
13  LEIGHTON BUZZARD        614   614
14  WATFORD                 412   412


Female Overall Score
 1  MILTON KEYNES           426   142    45   115   124
 2  BEDFORD & COUNTY        371    64    46    95   166
 3  WINDSOR SE&H            298   106    26    79    87
 4  CHILTERN HARRIERS       247    98          31   118
 5  VALE OF AYLESBURY       223    79     5    58    81
 6  DACORUM & TRING         201    76    25    43    57
 7  OXFORD CITY             156    26               130
 8  HARROW A.C.             152                65    87
 9  BRACKNELL               144          13    33    98
10  LUTON A.C.              121    57    11    34    19
11  HEADINGTON R.R.          99    99
12  LEIGHTON BUZZARD         79    44          14    21
13  BEARBROOK JOGGERS        69    69
14  WATFORD                  52    28           8    16