Apex Sports Chiltern League Division Two 2004/2005 Round 1

Held at RAF Halton on 09 October 2004

Senior/Junior/Veteran Men
  1  T. HUNTER   (HANDY CROSS)        34:18 M     1
  2  K. HARDING   (TRING)             35:50 M40   1
  3  D. BOSLEY   (HANDY CROSS)        36:15 M40   2
  4  J. HAYNES   (SILSON)             36:25 M40   3
  5  P. STEPHENS   (HANDY CROSS)      36:46 M40   4
  6  D. WALKER   (MAIDENHEAD)         37:08 M     2
  7  S. ALLISON   (MAIDENHEAD)        37:09 M40   5
     S. JAMES   (AMPTHILL & F) N/S    37:16 M40
  8  B. HEYWOOD   (BURNHAM J.)        37:51 M50   1
  9  R. ANSELL   (TRING)              37:57 M40   6
 10  P. HARTLAND   (MAIDENHEAD)       37:58 M40   7
 11  M. BENNETT   (MAIDENHEAD)        38:16 M40   8
 12  M. WILKINS   (HAYES & H)         38:17 M     3
 13  R. DUNBAUAND   (TRING)           38:18 M40   9
 14  M. WALKER   (MAIDENHEAD)         38:22 M40  10
 15  C. ROGERS   (SILSON)             38:28 M     4
     A. BIERTON   (AMPTHILL & F) N/S  38:31 M
 16  S. LONG   (TRING)                38:36 M40  11
 17  M. BURGESS   (TRING)             38:42 M40  12
 18  J. FOSTER   (WYCOMBE)            38:58 M50   2
 19  R. LAVERS   (THAME)              38:59 M40  13
 20  D. POULTON   (STEVENAGE)         39:00 M20   1
 21  D. MACDOUGALL   (THAME)          39:08 M     5
 22  J. DARCY   (SILSON)              39:11 M     6
 23  D. COATES   (SILSON)             39:13 M40  14
 24  R. BROWN   (TRING)               39:15 M40  15
 25  D. WATERMAN   (WYCOMBE)          39:18 M40  16
 26  A. WHELAN   (TRING)              39:40 M     7
 27  G. WILSON   (BURNHAM J.)         39:42 M40  17
 28  S. BARNETT   (TRING)             40:13 M     8
 29  M. EDWARDS   (BURNHAM J.)        40:19 M     9
 30  R. DAVIES   (Q.P.H.)             40:25 M    10
 31  J. GRIGG   (Q.P.H.)              40:26 M    11
 32  R. MARTIN   (TRING)              40:31 M40  18
 33  M. EMMETT   (THAME)              40:33 M40  19
 34  F. NOLAN   (Q.P.H.)              40:38 M50   3
 35  P. MEE   (MAIDENHEAD)            40:40 M    12
 36  K. PRIOR   (BIGGLESWADE)         40:41 M50   4
 37  G. WOOLLETT   (GADE VALLEY)      40:59 M    13
 38  P. WHITE   (THAME)               41:02 M40  20
 39  J. ROBERTS   (GADE VALLEY)       41:16 M    14
 40  J. SINTON   (TRING)              41:19 M40  21
 41  G. TURNER   (THAME)              41:29 M40  22
 42  A. BENJAMIN   (HANDY CROSS)      41:29 M40  23
 43  T. RUBERRY   (TRING)             41:33 M40  24
 44  C. COHEN   (TRING)               41:42 M40  25
 45  A. PACE   (THAME)                41:42 M    15
 46  M. ARMSTRONG   (SILSON)          41:43 M    16
 47  C. DONALD   (MAIDENHEAD)         41:43 M    17
 48  M. BIGLIN   (BURNHAM J.)         41:46 M40  26
 49  R. KOSTER   (THAME)              41:48 M40  27
 50  J. MANNING   (TRING)             41:51 M50   5
 51  D. BROWN   (BIGGLESWADE)         41:55 M40  28
 52  M. LAMB   (TRING)                42:26 M    18
 53  R. ELKIN   (SILSON)              42:30 M50   6
 54  S. MILLINGTON   (THAME)          42:34 M    19
 55  K. MCCORD   (BURNHAM J.)         42:38 M40  29
 56  T. KEECH   (SILSON)              42:39 M40  30
 57  T. MCDAID   (BUCKINGHAM)         42:45 M40  31
 58  D. ROSEWELL   (MAIDENHEAD)       42:49 M40  32
 59  P. WILTON   (TRING)              43:05 M40  33
 60  C. MCCRABBE   (MAIDENHEAD)       43:06 M    20
 61  C. REES   (TRING)                43:07 M60   1
 62  A. MATTHEWS   (BURNHAM J.)       43:28 M50   7
 63  B. WILSON   (MAIDENHEAD)         43:37 M40  34
 64  A. HOARE   (SILSON)              43:46 M40  35
 65  N. GREGORY   (BIGGLESWADE)       44:11 M40  36
 66  P. COWAN   (TRING)               44:19 M40  37
 67  J. CUNNANE   (HANDY CROSS)       44:21 M40  38
 68  P. COOK   (GADE VALLEY)          44:48 M50   8
 69  R. GALE   (THAME)                45:10 M50   9
 70  A. NEWING   (GADE VALLEY)        45:20 M    21
 71  P. LONG   (MAIDENHEAD)           45:57 M40  39
 72  P. DAVIES   (TRING)              46:11 M40  40
 73  T. LONG   (MAIDENHEAD)           46:17 M40  41
 74  M. GARLAND   (WYCOMBE)           46:22 M40  42
 75  S. EMSLEY   (MAIDENHEAD)         46:26 M40  43
 76  B. BURLINGHAM   (TRING)          46:28 M    22
 77  P. BEVIS   (BANBURY)             46:32 M50  10
 78  C. BENNETT   (BURNHAM J.)        47:00 M40  44
 79  S. HARDY   (SILSON)              47:01 M50  11
 80  S. GROOM   (WYCOMBE)             47:02 M40  45
 81  B. LAYTON   (TRING)              47:05 M50  12
 82  W. O'CONNOR   (Q.P.H.)           47:22 M50  13
 83  R. WHITE   (TRING)               47:39 M50  14
 84  J. PEERLESS   (HANDY CROSS)      47:46 M40  46
 85  D. HERON   (TRING)               48:01 M50  15
 86  A. AIREY   (THAME)               48:02 M50  16
 87  J. BRADBURY   (HANDY CROSS)      48:09 M50  17
 88  T. BYCROFT   (Q.P.H.)            49:00 M50  18
 89  I. ROBERTSON   (GADE VALLEY)     49:10 M60   2
 90  M. COEN   (GADE VALLEY)          49:22 M50  19
 91  A. BRODIE   (Q.P.H.)             50:12 M40  47
 92  T. PETRUSO   (BANBURY)           50:19 M40  48
 93  P. CONDUCT   (MAIDENHEAD)        50:20 M    23
 94  B. PLATER   (THAME)              50:59 M50  20
 95  T. HULLETT   (SILSON)            52:31 M50  21
 96  D. APPLEBY   (BURNHAM J.)        52:48 M    24
 97  P. TOMLIN   (BURNHAM J.)         52:49 M40  49
 98  J. WALERYCH   (Q.P.H.)           54:19 M40  50
 99  J. ROSER   (TRING)               59:10 M50  22
100  H. LISK   (Q.P.H.)               68:37 M50  23

TEAM RESULT non scorers excluded
 1  TRING RUNNING CLUB      673     2     9    13    16    17    24    26    28
 2  MAIDENHEAD              620     6     7    10    11    14    35    47    58
 3  SILSON JOGGERS          525     4    15    22    23    46    53    56    64
 4  THAME RUNNERS           508    19    21    33    38    41    45    49    54
 5  HANDY CROSS             418     1     3     5    42    67    84    87
 6  BURNHAM JOGGERS         405     8    27    29    48    55    62    78    96
 7  QUEENS PARK H.          254    30    31    34    82    88    91    98   100
 8  GADE VALLEY             213    37    39    68    70    89    90
 9  WYCOMBE PHOENIX         207    18    25    74    80
10  BIGGLESWADE             151    36    51    65
11  HAYES & HARLINGTON       89    12
12  STEVENAGE & NH           81    20
13  BUCKINGHAM & STOWE       44    57
14  BANBURY                  33    77    92


Veteran Mens Race
 1  TRING RUNNING CLUB      364     2     9    13    16
 2  MAIDENHEAD              362     7    10    11    14
 3  HANDY CROSS             287     3     5    42    67
 4  THAME RUNNERS           273    19    33    38    41
 5  SILSON JOGGERS          268     4    23    53    56
 6  BURNHAM JOGGERS         266     8    27    48    55
 7  WYCOMBE PHOENIX         207    18    25    74    80
 8  BIGGLESWADE             151    36    51    65
 9  QUEENS PARK H.          109    34    82    88    91
10  GADE VALLEY              56    68    89    90
11  BUCKINGHAM & STOWE       44    57
12  BANBURY                  33    77    92

Under 17 Men
  1  D. GRIFFITHS   (RADLEY)          22:23 M17   1
  2  M. WEISS   (WYCOMBE)             23:22 M17   2
  3  C. TUCKER   (BANBURY)            23:30 M17   3
  4  M. MCKECHNIE   (STEVENAGE)       24:06 M17   4
  5  S. DEVONISH   (BANBURY)          24:09 M17   5
  6  L. EDWARDS   (WYCOMBE)           24:15 M17   6
  7  T. HHENSHAW   (WYCOMBE)          25:28 M17   7
  8  S. POULTON   (STEVENAGE)         25:49 M17   8
  9  O. JONES   (MAIDENHEAD)          26:57 M17   9
 10  R. BUSHROD   (WYCOMBE)           27:13 M17  10
 11  K. STONE   (WYCOMBE)             27:14 M17  11

TEAM RESULT
 1  WYCOMBE PHOENIX          21     2     6     7
 2  BANBURY                  16     3     5
 3  STEVENAGE & NH           12     4     8
 4  RADLEY A.C.              11     1
 5  MAIDENHEAD                3     9

Under 15 Boys
  1  M. BOOTH   (WYCOMBE)             17:49 M15   1
  2  N. GILBERT   (BIGGLESWADE)       18:37 M15   2
  3  L. RISELEY   (WYCOMBE)           19:15 M15   3
  4  J. KNIGHT   (MAIDENHEAD)         19:17 M15   4
  5  J. HILLIER   (WYCOMBE)           19:19 M15   5
  6  W. LANGLEY   (WYCOMBE)           19:37 M15   6
  7  J. MOSS   (STEVENAGE)            19:39 M15   7
  8  O. GIRDLER   (WYCOMBE)           20:06 M15   8
  9  C. MCKECHNIE   (STEVENAGE)       20:07 M15   9
 10  G. SMITH   (MAIDENHEAD)          20:08 M15  10
 11  C. MONSHER   (WYCOMBE)           20:27 M15  11
 12  O. WILLIAMS   (WYCOMBE)          20:40 M15  12
 13  J. TINSON   (MAIDENHEAD)         20:44 M15  13
 14  B. BAKER   (WYCOMBE)             20:56 M15  14
 15  H. SIMMIE   (WYCOMBE)            21:37 M15  15
 16  C. BAKER   (WYCOMBE)             22:12 M15  16
 17  J. WALERYCH   (Q.P.H.)           22:44 M15  17
 18  J. NEWTON   (BRUNEL JUNIORS)     25:25 M15  18
 19  D. BURNS   (MAIDENHEAD)          28:24 M15  19

TEAM RESULT
 1  WYCOMBE PHOENIX          51     1     3     5
 2  MAIDENHEAD               33     4    10    13
 3  STEVENAGE & NH           24     7     9
 4  BIGGLESWADE              18     2
 5  QUEENS PARK H.            3    17
 6  BRUNEL JUNIORS            2    18

Under 13 Boys
  1  A. JONES   (RADLEY)              15:14 M13   1
  2  R. TABERNER   (LINCROFT MS)      15:30 M13   2
  3  S. BROWN   (LINCROFT MS)         15:36 M13   3
  4  M. BERGIN   (LINCROFT MS)        15:43 M13   4
  5  D. MULVIHILL   (LINCROFT MS)     15:46 M13   5
  6  T. MITCHELL   (LINCROFT MS)      15:57 M13   6
  7  L. DONOVAN   (LINCROFT MS)       16:04 M13   7
  8  W. KING   (LINCROFT MS)          16:16 M13   8
  9  B. STAMP   (LINCROFT MS)         16:32 M13   9
 10  S. LICCIARDI   (LINCROFT MS)     16:36 M13  10
 11  P. MULVIHILL   (LINCROFT MS)     16:44 M13  11
 12  H. BARNES   (LINCROFT MS)        16:49 M13  12
 13  M. ARGENT   (LINCROFT MS)        17:14 M13  13
 14  L. KEEBLE   (STEVENAGE)          17:16 M13  14
 15  J. GUNN   (BANBURY)              17:22 M13  15
 16  S. PULLEY   (WYCOMBE)            17:33 M13  16
 17  L. SUGARS   (LINCROFT MS)        17:35 M13  17
 18  G. MUNRO   (LINCROFT MS)         17:36 M13  18
 19  A. PEACOCK   (WYCOMBE)           18:04 M13  19
 20  B. MCBRIDE   (BRUNEL JUNIORS)    18:08 M13  20
 21  C. DONALD   (MAIDENHEAD)         18:35 M13  21
 22  G. ANSELL   (STEVENAGE)          18:54 M13  22
 23  D. NEMETH   (LINCROFT MS)        18:56 M13  23
 24  W. GALE   (LINCROFT MS)          18:59 M13  24
 25  C. SLADE   (WYCOMBE)             19:31 M13  25
 26  J. SEWELL   (STEVENAGE)          19:49 M13  26
 27  R. CARTER   (SILSON)             20:16 M13  27

TEAM RESULT
 1  LINCROFT MIDDLE SCHOOL   75     2     3     4
 2  RADLEY A.C.              27     1
 3  WYCOMBE PHOENIX          24    16    19    25
 4  STEVENAGE & NH           22    14    22    26
 5  BANBURY                  13    15
 6  BRUNEL JUNIORS            8    20
 7  MAIDENHEAD                7    21
 8  SILSON JOGGERS            1    27

Senior/Veteran Ladies
  1  C. PUSEY   (BURNHAM J.)          25:47 F     1
  2  J. NOAD   (MAIDENHEAD)           26:19 F45   1
  3  L. NEWING   (GADE VALLEY)        27:18 F     2
  4  T. NEALE   (BURNHAM J.)          27:22 F     3
  5  A. BROWNHILL   (MAIDENHEAD)      27:32 F35   1
  6  J. PICTON   (MAIDENHEAD)         28:13 F35   2
  7  N. HUGHES   (BURNHAM J.)         28:14 F     4
  8  A. HARDING   (TRING)             28:18 F35   3
  9  L. EDWARDS   (MAIDENHEAD)        28:20 F     5
 10  C. BRIGHTON   (BURNHAM J.)       28:31 F45   2
 11  S. COOK   (THAME)                28:33 F35   4
 12  B. ORTH   (THAME)                29:00 F35   5
 13  M. BUZZARD   (BANBURY)           29:07 F35   6
 14  L. LYTOLLIS   (SILSON)           29:12 F     6
 15  J. ROSEN   (TRING)               29:36 F45   3
     P. JAMES   (AMPTHILL & F) N/S    29:40 F35
 16  A. MCQUATER   (HANDY CROSS)      29:54 F35   7
 17  M. MOODY   (HANDY CROSS)         29:56 F45   4
 18  M. O''CONNOR   (Q.P.H.)          30:32 F45   5
 19  N. HAYWARD   (THAME)             30:37 F35   8
 20  S. MCEWAN   (MAIDENHEAD)         30:49 F45   6
 21  J. BOOTH   (BURNHAM J.)          31:16 F     7
 22  I. KELLY   (BURNHAM J.)          31:26 F35   9
 23  M. COOK   (TRING)                31:31 F35  10
 24  S. O'SHEA   (SILSON)             31:41 F     8
 25  K. BARNETT   (TRING)             32:06 F     9
 26  J. SHEPHERD   (SILSON)           32:10 F45   7
 27  J. GUNDRY   (GADE VALLEY)        32:13 F45   8
 28  J. AKHURST   (Q.P.H.)            32:55 F45   9
 29  C. PRICE   (GADE VALLEY)         32:55 F35  11
 30  C. PLATER   (THAME)              33:13 F35  12
 31  S. BENNETT   (THAME)             33:15 F35  13
 32  E. GAW   (TRING)                 33:24 F    10
 33  A. LINNELL   (SILSON)            33:45 F35  14
 34  S. FALLON   (THAME)              33:51 F35  15
 35  G. GARDNER   (TRING)             33:58 F35  16
 36  L. VINTON   (MAIDENHEAD)         34:16 F45  10
 37  L. KERNAGHAN   (MAIDENHEAD)      34:23 F45  11
 38  M. MIDDLETON   (HANDY CROSS)     34:27 F    11
 39  G. HERON   (TRING)               34:48 F45  12
 40  J. ARMSTRONG   (BANBURY)         34:49 F45  13
 41  A. MCLOUGHLIN   (HANDY CROSS)    35:10 F45  14
 42  K. VINES   (SILSON)              35:34 F35  17
 43  H. MURDOCH   (HANDY CROSS)       35:39 F    12
 44  D. KNOTT   (BIGGLESWADE)         35:40 F35  18
 45  J. ESKERDALE   (GADE VALLEY)     36:15 F35  19
 46  J. SMITH   (BUCKINGHAM)          36:26 F45  15
 47  M. SAMPSON   (HAYES & H)         37:46 F    13
 48  L. MCDAID   (BUCKINGHAM)         37:56 F45  16
 49  F. BOAMS   (SILSON)              37:56 F    14
 50  A. SMITH   (GADE VALLEY)         39:06 F    15
 51  N. RICHMOND   (TRING)            42:38 F35  20

TEAM RESULT non scorers excluded
 1  MAIDENHEAD              186     2     5     6     9
 2  BURNHAM JOGGERS         186     1     4     7    10
 3  TRING RUNNING CLUB      137     8    15    23    25
 4  THAME RUNNERS           136    11    12    19    30
 5  SILSON JOGGERS          111    14    24    26    33
 6  GADE VALLEY             104     3    27    29    45
 7  HANDY CROSS              96    16    17    38    41
 8  QUEENS PARK H.           58    18    28
 9  BANBURY                  51    13    40
10  BUCKINGHAM & STOWE       10    46    48
11  BIGGLESWADE               8    44
12  HAYES & HARLINGTON        5    47


Veteran Ladies Race
 1  MAIDENHEAD              175     2     5     6    20
 2  THAME RUNNERS           136    11    12    19    30
 3  TRING RUNNING CLUB      127     8    15    23    35
 4  HANDY CROSS              82    16    17    41
 5  BURNHAM JOGGERS          72    10    22
 6  QUEENS PARK H.           58    18    28
 7  SILSON JOGGERS           55    26    33    42
 8  GADE VALLEY              55    27    29    45
 9  BANBURY                  51    13    40
10  BUCKINGHAM & STOWE       10    46    48
11  BIGGLESWADE               8    44

Junior/U17 Ladies
  1  S. BAILEY   (STEVENAGE)          19:56 F17   1
  2  C. PLATEAU   (RADLEY)            21:09 F17   2
  3  K. COOPER   (STEVENAGE)          21:19 F17   3
  4  H. CHAUNDY   (RADLEY)            21:36 F17   4
  5  B. NEWSTEAD   (STEVENAGE)        22:19 F17   5
  6  A. RUSSELL   (BIGGLESWADE)       23:08 F17   6

TEAM RESULT
 1  STEVENAGE & NH           12     1     3     5
 2  RADLEY A.C.               8     2     4
 3  BIGGLESWADE               1     6

Under 15 Girls
  1  D. SAMUELS   (STEVENAGE)         16:04 F15   1
  2  J. MANSELL   (STEVENAGE)         16:38 F15   2
  3  L. ROGERS   (WYCOMBE)            17:24 F15   3
  4  J. KAKFE   (RADLEY)              17:30 F15   4
  5  C. HARPER   (WYCOMBE)            18:45 F15   5
  6  S. BROWN   (WYCOMBE)             19:46 F15   6
  7  H. MITCHELL   (BANBURY)          19:50 F15   7
  8  E. SHERWOOD   (MAIDENHEAD)       21:01 F15   8
  9  G. BRILL   (WYCOMBE)             21:07 F15   9
 10  R. BRUGGE   (MAIDENHEAD)         21:47 F15  10
     D. NEVILL   (WYCOMBE) N/S        23:36 F15
 11  K. GARLAND   (WYCOMBE)           23:37 F15  11

TEAM RESULT non scorers excluded
 1  WYCOMBE PHOENIX          22     3     5     6
 2  STEVENAGE & NH           21     1     2
 3  RADLEY A.C.               8     4
 4  MAIDENHEAD                6     8    10
 5  BANBURY                   5     7

Under 13 Girls
  1  K. KWOK   (LINCROFT MS)          13:27 F13   1
  2  E. GRANT   (RADLEY)              13:40 F13   2
  3  H. KAZNOWSHA   (LINCROFT MS)     13:53 F13   3
  4  A. HEAP   (WYCOMBE)              14:00 F13   4
  5  F. COSTELLO   (Q.P.H.)           14:53 F13   5
  6  C. STENHOUSE   (Q.P.H.)          14:55 F13   6
  7  C. DRUMMOND   (BANBURY)          14:56 F13   7
  8  F. GUESS   (LINCROFT MS)         14:57 F13   8
  9  H. GROOM   (WYCOMBE)             15:02 F13   9
 10  K. LEIGH   (MAIDENHEAD)          15:04 F13  10
 11  K. THORNTON   (LINCROFT MS)      15:16 F13  11
 12  H. SEAMARKS   (LINCROFT MS)      15:25 F13  12
 13  E. DAVIES   (WYCOMBE)            15:31 F13  13
 14  R. GOODMAN   (LINCROFT MS)       15:36 F13  14
 15  K. HEASLIP   (LINCROFT MS)       15:48 F13  15
 16  B. NOBLE   (LINCROFT MS)         15:51 F13  16
 17  R. GUESS   (LINCROFT MS)         15:53 F13  17
 18  S. MITCHNER   (LINCROFT MS)      15:55 F13  18
 19  K. FORDE   (WYCOMBE)             16:04 F13  19
 20  E. HARLE   (LINCROFT MS)         16:13 F13  20
 21  C. CHAPMAN   (LINCROFT MS)       16:15 F13  21
 22  A. CHESNEY   (LINCROFT MS)       16:20 F13  22
 23  C. THOMPSON   (BRUNEL JUNIORS)   16:50 F13  23
 24  F. GRAY   (BIGGLESWADE)          17:06 F13  24
 25  N. GOOD   (LINCROFT MS)          17:47 F13  25
 26  E. BRUGGE   (MAIDENHEAD)         19:07 F13  26
 27  C. CLARK   (MAIDENHEAD)          19:25 F13  27

TEAM RESULT
 1  LINCROFT MIDDLE SCHOOL   72     1     3     8
 2  WYCOMBE PHOENIX          58     4     9    13
 3  QUEENS PARK H.           45     5     6
 4  RADLEY A.C.              26     2
 5  BANBURY                  21     7
 6  MAIDENHEAD               21    10    26    27
 7  BRUNEL JUNIORS            5    23
 8  BIGGLESWADE               4    24


Total Overall Score
 1  MAIDENHEAD              876   663   213
 2  TRING RUNNING CLUB      810   673   137
 3  THAME RUNNERS           644   508   136
 4  SILSON JOGGERS          637   526   111
 5  BURNHAM JOGGERS         591   405   186
 6  HANDY CROSS             514   418    96
 7  WYCOMBE PHOENIX         383   303    80
 8  QUEENS PARK H.          360   257   103
 9  GADE VALLEY             317   213   104
10  BIGGLESWADE             182   169    13
11  STEVENAGE & NH          172   139    33
12  LINCROFT MIDDLE SCHOOL  147    75    72
13  BANBURY                 139    62    77
14  HAYES & HARLINGTON       94    89     5
15  RADLEY A.C.              80    38    42
16  BUCKINGHAM & STOWE       54    44    10
17  BRUNEL JUNIORS           15    10     5


Male Overall Score
 1  TRING RUNNING CLUB      673   673
 2  MAIDENHEAD              663   620     3    33     7
 3  SILSON JOGGERS          526   525                 1
 4  THAME RUNNERS           508   508
 5  HANDY CROSS             418   418
 6  BURNHAM JOGGERS         405   405
 7  WYCOMBE PHOENIX         303   207    21    51    24
 8  QUEENS PARK H.          257   254           3
 9  GADE VALLEY             213   213
10  BIGGLESWADE             169   151          18
11  STEVENAGE & NH          139    81    12    24    22
12  HAYES & HARLINGTON       89    89
13  LINCROFT MIDDLE SCHOOL   75                      75
14  BANBURY                  62    33    16          13
15  BUCKINGHAM & STOWE       44    44
16  RADLEY A.C.              38          11          27
17  BRUNEL JUNIORS           10                 2     8


Female Overall Score
 1  MAIDENHEAD              213   186           6    21
 2  BURNHAM JOGGERS         186   186
 3  TRING RUNNING CLUB      137   137
 4  THAME RUNNERS           136   136
 5  SILSON JOGGERS          111   111
 6  GADE VALLEY             104   104
 7  QUEENS PARK H.          103    58                45
 8  HANDY CROSS              96    96
 9  WYCOMBE PHOENIX          80                22    58
10  BANBURY                  77    51           5    21
11  LINCROFT MIDDLE SCHOOL   72                      72
12  RADLEY A.C.              42           8     8    26
13  STEVENAGE & NH           33          12    21
14  BIGGLESWADE              13     8     1           4
15  BUCKINGHAM & STOWE       10    10
16  HAYES & HARLINGTON        5     5
17  BRUNEL JUNIORS            5                       5