Apex Sports Chiltern League Division Two 2004/2005 Round 3

Held at Watford on 08 January 2005

Senior/Junior/Veteran Men
  1  T. HUNTER   (HANDY CROSS)        30:32 M     1
  2  D. BOSLEY   (HANDY CROSS)        30:38 M40   1
  3  T. WRIGHT   (BANBURY)            31:15 M     2
  4  K. HARDING   (TRING)             31:32 M40   2
  5  A. HEARNE   (MAIDENHEAD)         31:34 M     3
  6  C. ROGERS   (SILSON)             32:08 M     4
  7  M. WILKINS   (HAYES & H)         32:29 M     5
  8  L. ORTH   (THAME)                32:36 M     6
  9  A. BROWN   (BURNHAM J.)          32:41 M     7
 10  M. BURGESS   (TRING)             32:44 M40   3
 11  P. HARTLAND   (MAIDENHEAD)       33:13 M40   4
 12  M. WALKER   (MAIDENHEAD)         33:26 M40   5
 13  D. POULTON   (STEVENAGE)         33:34 M20   1
 14  R. DUNBAUAND   (TRING)           33:40 M40   6
 15  B. HAWES   (GADE VALLEY)         33:44 M     8
 16  M. BENNETT   (MAIDENHEAD)        33:49 M40   7
 17  S. LONG   (TRING)                33:59 M40   8
 18  D. MACDOUGALL   (THAME)          34:06 M40   9
 19  R. D'AVERSA   (MAIDENHEAD)       34:08 M40  10
 20  B. HEYWOOD   (BURNHAM J.)        34:08 M50   1
 21  N. RICHARDS   (THAME)            34:09 M40  11
 22  R. ANSELL   (TRING)              34:23 M40  12
 23  J. NISBET   (HAYES & H)          34:42 M40  13
 24  A. BYERLEY   (THAME)             34:44 M     9
 25  J. ROBERTS   (GADE VALLEY)       34:55 M    10
 26  D. LANCASTER   (HANDY CROSS)     35:03 M    11
 27  J. TARRANT   (MAIDENHEAD)        35:08 M40  14
 28  D. WATERMAN   (WYCOMBE)          35:14 M40  15
 29  D. COATES   (SILSON)             35:18 M40  16
 30  C. DONALD   (MAIDENHEAD)         35:21 M    12
 31  D. JOHNSON   (BURNHAM J.)        35:24 M    13
 32  R. BROWN   (TRING)               35:25 M40  17
 33  F. NOLAN   (Q.P.H.)              35:27 M50   2
 34  R. LAVERS   (THAME)              35:36 M40  18
 35  S. BARNETT   (TRING)             35:39 M40  19
 36  K. REBOUL   (SILSON)             35:40 M40  20
 37  A. WHELAN   (TRING)              35:47 M    14
 38  G. LINNELL   (SILSON)            35:59 M40  21
 39  J. SINTON   (TRING)              36:05 M40  22
 40  M. EMMETT   (THAME)              36:10 M40  23
 41  A. BENJAMIN   (HANDY CROSS)      36:12 M40  24
 42  P. MEE   (MAIDENHEAD)            36:15 M    15
 43  B. WILSON   (MAIDENHEAD)         36:18 M40  25
 44  D. APPLEBY   (BURNHAM J.)        36:20 M    16
 45  L. THOMAS   (Q.P.H.)             36:25 M40  26
 46  M. ARMSTRONG   (SILSON)          36:25 M    17
 47  R. MARTIN   (TRING)              36:30 M40  27
 48  G. TURNER   (THAME)              36:36 M40  28
 49  A. NCCROARY   (Q.P.H.)           36:43 M50   3
 50  G. WOOLLETT   (GADE VALLEY)      36:59 M    18
 51  R. ELKIN   (SILSON)              36:37 M50   4
 52  A. PACE   (THAME)                37:03 M    19
 53  B. NASH   (HAYES & H)            37:04 M    20
 54  J. MANNING   (TRING)             37:15 M50   5
 55  R. KOSTER   (THAME)              37:22 M40  29
 56  R. BOARDMAN   (MAIDENHEAD)       37:30 M40  30
 57  M. BIGLIN   (BURNHAM J.)         37:37 M40  31
 58  T. KEECH   (SILSON)              37:50 M40  32
 59  A. ANGUS   (Q.P.H.)              37:54 M40  33
 60  G. WILSON   (BURNHAM J.)         37:56 M40  34
 61  A. TAYLOR   (SILSON)             38:00 M    21
 62  T. RUBERRY   (TRING)             38:08 M40  35
 63  K. GREENOUGH   (MAIDENHEAD)      38:15 M50   6
 64  C. MCCRABBE   (MAIDENHEAD)       38:22 M    22
 65  J. PEERLESS   (HANDY CROSS)      38:29 M40  36
 66  R. DAVIES   (Q.P.H.)             38:30 M    23
 67  M. STORRIE   (GADE VALLEY)       38:32 M40  37
 68  M. BYCROFT   (Q.P.H.)            38:34 M20   2
 69  R. GALE   (THAME)                38:38 M50   7
 70  S. MILLINGTON   (THAME)          38:44 M    24
 71  D. ROSEWELL   (MAIDENHEAD)       38:48 M40  38
 72  M. THICK   (BURNHAM J.)          38:50 M40  39
 73  C. REES   (TRING)                39:04 M60   1
 74  G. KILLEN   (MAIDENHEAD)         39:09 M50   8
 75  P. WHITE   (THAME)               39:10 M40  40
 76  P. COWAN   (TRING)               39:12 M40  41
 77  M. GARLAND   (WYCOMBE)           39:17 M40  42
 78  J. CUNNANE   (HANDY CROSS)       39:19 M40  43
 79  N. CARTER   (SILSON)             39:23 M40  44
 80  T. PETRUSO   (BANBURY)           39:49 M40  45
 81  A. NEWING   (GADE VALLEY)        40:10 M    25
 82  P. BEVIS   (BANBURY)             40:22 M50   9
 83  P. COOK   (GADE VALLEY)          40:24 M60   2
 84  S. GROOM   (WYCOMBE)             40:25 M40  46
 85  D. HEARNE   (MAIDENHEAD)         40:40 M    26
 86  D. BRESSINGTON   (MAIDENHEAD)    40:50 M    27
 87  M. JONES   (SILSON)              41:06 M50  10
 88  R. WHITE   (TRING)               41:09 M50  11
 89  S. EMSLEY   (MAIDENHEAD)         41:34 M40  47
 90  R. COLEMAN   (BURNHAM J.)        41:38 M50  12
 91  D. TAYLOR   (SILSON)             41:40 M    28
 92  W. SMITH   (MAIDENHEAD)          41:43 M50  13
 93  A. HOARE   (SILSON)              41:49 M40  48
 94  B. LAYTON   (TRING)              41:52 M50  14
 95  C. BENNETT   (BURNHAM J.)        41:56 M40  49
 96  D. HERON   (TRING)               42:05 M50  15
 97  W. O'CONNOR   (Q.P.H.)           42:11 M50  16
 98  A. CHURCH   (MAIDENHEAD)         43:10 M50  17
 99  A. PATE   (SILSON)               43:11 M40  50
100  S. NEWING   (GADE VALLEY)        43:36 M    29
101  M. HARAMAN   (GADE VALLEY)       43:36 M40  51
102  A. AIREY   (THAME)               44:29 M50  18
103  G. SMITH   (BANBURY)             44:38 M50  19
104  L. ENTWISTLE   (THAME)           44:44 M    30
105  A. BRODIE   (Q.P.H.)             44:58 M40  52
106  J. SMITH   (MAIDENHEAD)          45:26 M40  53
107  A. BARTLETT   (BANBURY)          46:12 M50  20
108  T. HULLETT   (SILSON)            48:09 M50  21
109  D. ANDERSON   (Q.P.H.)           48:44 M    31
110  J. WALERYCH   (Q.P.H.)           48:50 M40  54
111  A. LOCK   (SILSON)               50:20 M50  22
112  I. BARNES   (GADE VALLEY)        54:30 M50  23

TEAM RESULT
 1  MAIDENHEAD              742     5    11    12    16    19    27    30    42
 2  TRING RUNNING CLUB      733     4    10    14    17    22    32    35    37
 3  THAME RUNNERS           659     8    18    21    24    34    40    48    52
 4  SILSON JOGGERS          579     6    29    36    38    46    51    58    61
 5  BURNHAM JOGGERS         521     9    20    31    44    57    60    72    90
 6  HANDY CROSS             465     1     2    26    41    65    78
 7  QUEENS PARK H.          382    33    45    49    59    66    68    97   105
 8  GADE VALLEY             382    15    25    50    67    81    83   100   101
 9  HAYES & HARLINGTON      256     7    23    53
10  BANBURY                 190     3    80    82   103   107
11  WYCOMBE PHOENIX         150    28    77    84
12  STEVENAGE & NH          100    13


Veteran Mens Race
 1  TRING RUNNING CLUB      407     4    10    14    17
 2  MAIDENHEAD              394    11    12    16    19
 3  THAME RUNNERS           339    18    21    34    40
 4  SILSON JOGGERS          298    29    36    38    51
 5  QUEENS PARK H.          266    33    45    49    59
 6  HANDY CROSS             266     2    41    65    78
 7  BURNHAM JOGGERS         243    20    57    60    72
 8  WYCOMBE PHOENIX         150    28    77    84
 9  HAYES & HARLINGTON       90    23
10  GADE VALLEY              89    67    83   101   112
11  BANBURY                  80    80    82   103   107

Under 17 Men
  1  D. GRIFFITHS   (RADLEY)          22:03 M17   1
  2  M. MCKECHNIE   (STEVENAGE)       23:24 M17   2
  3  C. LONG   (WYCOMBE)              23:48 M17   3
  4  L. EDWARDS   (WYCOMBE)           24:19 M17   4
  5  L. HAWES   (ST. ALBANS)          24:41 M17   5
  6  W. BOUKETT   (BUCKINGHAM)        25:20 M17   6
  7  B. GAFFNEY   (BUCKINGHAM)        25:33 M17   7
  8  G. MOHAMED   (Q.P.H.)            25:41 M17   8
  9  C. THUILLIER   (BUCKINGHAM)      25:52 M17   9
 10  O. JONES   (MAIDENHEAD)          26:17 M17  10
 11  A. WOOD   (BUCKINGHAM)           26:30 M17  11
 12  K. LEOW   (BUCKINGHAM)           27:08 M17  12
 13  T. BAILEY   (BUCKINGHAM)         27:18 M17  13

TEAM RESULT
 1  WYCOMBE PHOENIX          21     3     4
 2  BUCKINGHAM & STOWE       20     6     7     9
 3  RADLEY A.C.              13     1
 4  STEVENAGE & NH           12     2
 5  ST. ALBANS A.C.           9     5
 6  QUEENS PARK H.            6     8
 7  MAIDENHEAD                4    10

Under 15 Boys
  1  M. BOOTH   (WYCOMBE)             18:09 M15   1
  2  L. RISELEY   (WYCOMBE)           18:38 M15   2
  3  J. SAYDRAOUTEN   (STEVENAGE)     18:42 M15   3
  4  J. HILLIER   (WYCOMBE)           19:05 M15   4
  5  W. LANGLEY   (WYCOMBE)           19:33 M15   5
  6  N. GILBERT   (BIGGLESWADE)       19:55 M15   6
  7  O. GIRDLER   (WYCOMBE)           20:00 M15   7
  8  C. MONSHER   (WYCOMBE)           20:11 M15   8
  9  J. KNIGHT   (MAIDENHEAD)         20:19 M15   9
 10  C. MCKECHNIE   (STEVENAGE)       20:38 M15  10
 11  B. BAKER   (WYCOMBE)             21:21 M15  11
 12  G. SMITH   (MAIDENHEAD)          21:27 M15  12
 13  J. TINSON   (MAIDENHEAD)         21:47 M15  13
 14  J. WALERYCH   (Q.P.H.)           23:00 M15  14
 15  G. NISBET   (HAYES & H)          24:46 M15  15
 16  S. MOHAMED   (Q.P.H.)             0:00 M15  16

TEAM RESULT
 1  WYCOMBE PHOENIX          44     1     2     4
 2  STEVENAGE & NH           21     3    10
 3  MAIDENHEAD               17     9    12    13
 4  BIGGLESWADE              11     6
 5  QUEENS PARK H.            4    14    16
 6  HAYES & HARLINGTON        2    15

Under 13 Boys
  1  P. MANNING   (RADLEY)             9:36 M13   1
  2  E. MACKENZIE   (ST. ALBANS)       9:42 M13   2
  3  A. JONES   (RADLEY)               9:50 M13   3
  4  R. TABERNER   (LINCROFT MS)      10:15 M13   4
  5  L. TURNBULL   (LINCROFT MS)      10:17 M13   5
  6  B. STAMP   (LINCROFT MS)         10:18 M13   6
  7  S. PULLEY   (WYCOMBE)            10:27 M13   7
  8  M. BERGIN   (LINCROFT MS)        10:32 M13   8
  9  L. KEEBLE   (STEVENAGE)          10:34 M13   9
 10  S. CAUNT   (LINCROFT MS)         10:41 M13  10
 11  W. KING   (LINCROFT MS)          10:47 M13  11
 12  J. WALKER   (LINCROFT MS)        10:47 M13  12
 13  R. WILLIAMSON   (ST. ALBANS)     10:48 M13  13
 14  S. LICCIARDI   (LINCROFT MS)     10:49 M13  14
 15  J. HOLYOAK   (LINCROFT MS)       11:04 M13  15
 16  M. ARGENT   (LINCROFT MS)        11:09 M13  16
 17  L. SUGARS   (LINCROFT MS)        11:14 M13  17
 18  G. ANSELL   (STEVENAGE)          11:21 M13  18
 19  J. SEWELL   (STEVENAGE)          11:23 M13  19
 20  R. BALDRICK   (STEVENAGE)        11:28 M13  20
 21  G. MUNRO   (LINCROFT MS)         11:29 M13  21
 22  J. TURTON   (LINCROFT MS)        11:39 M13  22
 23  M. RAYWOOD   (ST. ALBANS)        11:40 M13  23
 24  S. POSTANCE   (STEVENAGE)        11:45 M13  24
 25  C. SLADE   (WYCOMBE)             11:46 M13  25
 26  ??   (BRUNEL JUNIORS)            11:53 M13  26
 27  C. DONALD   (MAIDENHEAD)         11:56 M13  27
 28  F. VIGGIANO   (LINCROFT MS)      11:57 M13  28
 29  W. GALE   (LINCROFT MS)          11:58 M13  29
 30  J. GUNN   (BANBURY)              12:09 M13  30
 31  B. MCBRIDE   (BRUNEL JUNIORS)    12:53 M13  31

TEAM RESULT
 1  LINCROFT MIDDLE SCHOOL   81     4     5     6
 2  RADLEY A.C.              60     1     3
 3  ST. ALBANS A.C.          58     2    13    23
 4  STEVENAGE & NH           50     9    18    19
 5  WYCOMBE PHOENIX          32     7    25
 6  BRUNEL JUNIORS            7    26    31
 7  MAIDENHEAD                5    27
 8  BANBURY                   2    30

Senior/Veteran Ladies
  1  L. KING   (BANBURY)              24:47 F     1
  2  C. PUSEY   (BURNHAM J.)          24:47 F     2
  3  L. NEWING   (GADE VALLEY)        25:16 F     3
  4  C. DONALD   (MAIDENHEAD)         25:49 F45   1
  5  J. NOAD   (MAIDENHEAD)           26:20 F45   2
  6  L. EDWARDS   (MAIDENHEAD)        26:57 F     4
  7  J. PICTON   (MAIDENHEAD)         27:09 F35   1
  8  C. BRIGHTON   (BURNHAM J.)       27:17 F45   3
  9  A. HARDING   (TRING)             27:32 F35   2
 10  B. ORTH   (THAME)                27:42 F35   3
 11  N. HUGHES   (BURNHAM J.)         27:58 F     5
 12  J. BOOTH   (BURNHAM J.)          28:55 F35   4
 13  M. NOLAN   (Q.P.H.)              28:59 F45   4
 14  M. MOODY   (HANDY CROSS)         29:05 F45   5
 15  J. ROSEN   (TRING)               29:10 F45   6
 16  S. MCEWAN   (MAIDENHEAD)         29:15 F45   7
 17  K. BARNETT   (TRING)             29:21 F     6
 18  A. MCQUATER   (HANDY CROSS)      29:22 F35   5
 19  N. HAYWARD   (THAME)             29:51 F45   8
 20  J. GUNDRY   (GADE VALLEY)        30:45 F45   9
 21  E. HAYNES   (HANDY CROSS)        30:57 F35   6
 22  J. AKHURST   (Q.P.H.)            31:08 F45  10
 23  J. SHEPHERD   (SILSON)           31:38 F45  11
 24  A. LINNELL   (SILSON)            31:44 F35   7
 25  G. GREENOUGH   (MAIDENHEAD)      32:09 F45  12
 26  S. BENNETT   (THAME)             32:35 F35   8
 27  C. BYCROFT   (Q.P.H.)            32:42 F45  13
 28  A. MCLOUGHLIN   (HANDY CROSS)    33:02 F45  14
 29  S. FALLON   (THAME)              33:24 F35   9
 30  M. BONTHRONE   (TRING)           33:32 F35  10
 31  S. SMITH   (BANBURY)             34:15 F45  15
 32  J. ESKERDALE   (GADE VALLEY)     35:08 F35  11
 33  M. SAMPSON   (HAYES & H)         35:39 F     7
 34  A. SMITH   (GADE VALLEY)         37:33 F     8
 35  F. BOAMS   (SILSON)              38:16 F     9
 36  L. WEEDON   (HANDY CROSS)        38:52 F45  16
 37  J. DUNKLEY   (SILSON)            39:39 F    10
 38  C. HUXTABLE   (Q.P.H.)           41:32 F35  12

TEAM RESULT
 1  MAIDENHEAD              134     4     5     6     7
 2  BURNHAM JOGGERS         123     2     8    11    12
 3  TRING RUNNING CLUB       85     9    15    17    30
 4  HANDY CROSS              75    14    18    21    28
 5  THAME RUNNERS            72    10    19    26    29
 6  GADE VALLEY              67     3    20    32    34
 7  QUEENS PARK H.           56    13    22    27    38
 8  BANBURY                  46     1    31
 9  SILSON JOGGERS           37    23    24    35    37
10  HAYES & HARLINGTON        6    33


Veteran Ladies Race
 1  MAIDENHEAD              124     4     5     7    16
 2  HANDY CROSS              75    14    18    21    28
 3  THAME RUNNERS            72    10    19    26    29
 4  TRING RUNNING CLUB       63     9    15    30
 5  BURNHAM JOGGERS          58     8    12
 6  QUEENS PARK H.           56    13    22    27    38
 7  SILSON JOGGERS           31    23    24
 8  GADE VALLEY              26    20    32
 9  BANBURY                   8    31

Junior/U17 Ladies
  1  S. BAILEY   (STEVENAGE)          19:24 F17   1
  2  K. COOPER   (STEVENAGE)          21:33 F17   2
  3  H. CHAUNDY   (RADLEY)            21:46 F17   3
  4  B. NEWSTEAD   (STEVENAGE)        22:00 F17   4
  5  A. RUSSELL   (BIGGLESWADE)       23:43 F17   5
  6  G. BADRICK   (STEVENAGE)         23:58 F17   6
  7  J. FORDE   (STEVENAGE)           24:09 F17   7
  8  K. LAMB   (BUCKINGHAM)           24:45 F17   8
  9  O. PRITCHARD   (BUCKINGHAM)      24:53 F17   9

TEAM RESULT
 1  STEVENAGE & NH           23     1     2     4
 2  RADLEY A.C.               7     3
 3  BIGGLESWADE               5     5
 4  BUCKINGHAM & STOWE        3     8     9

Under 15 Girls
  1  J. MANSELL   (STEVENAGE)         10:28 F15   1
  2  L. ROGERS   (WYCOMBE)            10:30 F15   2
  3  D. SAMUELS   (STEVENAGE)         10:40 F15   3
  4  KIM DALY   (RADLEY)              10:59 F15   4
  5  F. WHITNEY   (STEVENAGE)         11:13 F15   5
  6  J. KAKFE   (RADLEY)              11:30 F15   6
  7  G. BRILL   (WYCOMBE)             11:33 F15   7
  8  KELLY DALY   (RADLEY)            11:53 F15   8
  9  H. MITCHELL   (BANBURY)          12:22 F15   9
 10  C. MOORE   (STEVENAGE)           12:28 F15  10
 11  S. BROWN   (WYCOMBE)             12:32 F15  11
 12  H. BAILEY   (STEVENAGE)          12:52 F15  12
 13  K. GARLAND   (WYCOMBE)           13:03 F15  13
 14  R. BRUGGE   (MAIDENHEAD)         13:29 F15  14

TEAM RESULT
 1  STEVENAGE & NH           36     1     3     5
 2  RADLEY A.C.              27     4     6     8
 3  WYCOMBE PHOENIX          25     2     7    11
 4  BANBURY                   6     9
 5  MAIDENHEAD                1    14

Under 13 Girls
  1  E. GRANT   (RADLEY)              10:54 F13   1
  2  K. KWOK   (LINCROFT MS)          11:21 F13   2
  3  P. WOOLVEN   (WYCOMBE)           11:22 F13   3
  4  L. RUTTER   (WYCOMBE)            11:23 F13   4
  5  J. MONTGOMERY   (ST. ALBANS)     11:46 F13   5
  6  E. DAVIES   (WYCOMBE)            11:51 F13   6
  7  K. THORNTON   (LINCROFT MS)      11:54 F13   7
  8  C. MCCROARY   (Q.P.H.)           11:55 F13   8
  9  F. COSTELLO   (Q.P.H.)           11:55 F13   9
 10  H. GROOM   (WYCOMBE)             12:02 F13  10
 11  H. TOMLINS   (LINCROFT MS)       12:02 F13  11
 12  F. GUESS   (LINCROFT MS)         12:23 F13  12
 13  K. HEASLIP   (LINCROFT MS)       12:30 F13  13
 14  R. GUESS   (LINCROFT MS)         12:30 F13  14
 15  L. MOSEOFIAN   (ST. ALBANS)      12:31 F13  15
 16  F. GRAY   (BIGGLESWADE)          12:33 F13  16
 17  C. STENHOUSE   (Q.P.H.)          12:35 F13  17
 18  K. DRAKE   (Q.P.H.)              12:40 F13  18
 19  H. KING   (LINCROFT MS)          12:41 F13  19
 20  S. MITCHNER   (LINCROFT MS)      12:43 F13  20
 21  M. ASTLEY   (LINCROFT MS)        12:46 F13  21
 22  C. CHAPMAN   (LINCROFT MS)       13:12 F13  22
 23  B. NOBLE   (LINCROFT MS)         13:23 F13  23
 24  J. KWOK   (LINCROFT MS)          13:29 F13  24
 25  S. HOLYOAK   (LINCROFT MS)       13:31 F13  25
 26  C. BEST   (BIGGLESWADE)          13:35 F13  26
 27  R. GOODMAN   (LINCROFT MS)       13:52 F13  27
 28  A. SMITH   (ST. ALBANS)          13:55 F13  28
 29  J. BURNAGE   (LINCROFT MS)       14:01 F13  29
 30  E. HARLE   (LINCROFT MS)         14:02 F13  30
 31  C. NOLAN   (Q.P.H.)              14:11 F13  31
 32  C. LITCHFIELD   (LINCROFT MS)    14:26 F13  32
 33  E. BRUGGE   (MAIDENHEAD)         15:04 F13  33

TEAM RESULT
 1  WYCOMBE PHOENIX          89     3     4     6
 2  LINCROFT MIDDLE SCHOOL   82     2     7    11
 3  QUEENS PARK H.           68     8     9    17
 4  ST. ALBANS A.C.          54     5    15    28
 5  RADLEY A.C.              33     1
 6  BIGGLESWADE              26    16    26
 7  MAIDENHEAD                1    33


Total Overall Score
 1  MAIDENHEAD              904   768   136
 2  TRING RUNNING CLUB      818   733    85
 3  THAME RUNNERS           731   659    72
 4  BURNHAM JOGGERS         644   521   123
 5  SILSON JOGGERS          616   579    37
 6  HANDY CROSS             540   465    75
 7  QUEENS PARK H.          516   392   124
 8  GADE VALLEY             449   382    67
 9  WYCOMBE PHOENIX         361   247   114
10  HAYES & HARLINGTON      264   258     6
11  BANBURY                 244   192    52
12  STEVENAGE & NH          242   183    59
13  LINCROFT MIDDLE SCHOOL  163    81    82
14  RADLEY A.C.             140    73    67
15  ST. ALBANS A.C.         121    67    54
16  BIGGLESWADE              42    11    31
17  BUCKINGHAM & STOWE       23    20     3
18  BRUNEL JUNIORS            7     7


Male Overall Score
 1  MAIDENHEAD              768   742     4    17     5
 2  TRING RUNNING CLUB      733   733
 3  THAME RUNNERS           659   659
 4  SILSON JOGGERS          579   579
 5  BURNHAM JOGGERS         521   521
 6  HANDY CROSS             465   465
 7  QUEENS PARK H.          392   382     6     4
 8  GADE VALLEY             382   382
 9  HAYES & HARLINGTON      258   256           2
10  WYCOMBE PHOENIX         247   150    21    44    32
11  BANBURY                 192   190                 2
12  STEVENAGE & NH          183   100    12    21    50
13  LINCROFT MIDDLE SCHOOL   81                      81
14  RADLEY A.C.              73          13          60
15  ST. ALBANS A.C.          67           9          58
16  BUCKINGHAM & STOWE       20          20
17  BIGGLESWADE              11                11
18  BRUNEL JUNIORS            7                       7


Female Overall Score
 1  MAIDENHEAD              136   134           1     1
 2  QUEENS PARK H.          124    56                68
 3  BURNHAM JOGGERS         123   123
 4  WYCOMBE PHOENIX         114                25    89
 5  TRING RUNNING CLUB       85    85
 6  LINCROFT MIDDLE SCHOOL   82                      82
 7  HANDY CROSS              75    75
 8  THAME RUNNERS            72    72
 9  GADE VALLEY              67    67
10  RADLEY A.C.              67           7    27    33
11  STEVENAGE & NH           59          23    36
12  ST. ALBANS A.C.          54                      54
13  BANBURY                  52    46           6
14  SILSON JOGGERS           37    37
15  BIGGLESWADE              31           5          26
16  HAYES & HARLINGTON        6     6
17  BUCKINGHAM & STOWE        3           3


A record turnout for the second time this season.   Donít forget that the final fixture at Wing will be run to a special timetable with the senior men's race early to facilitate results production.