Apex Sports Chiltern League Division Two 2005/2006 Round 2

Held at RAF Halton on 05 November 2005

Senior/Junior/Veteran Men
     S. SMITH   (BANBURY) N/S         32:48 M
  1  B. GREENE   (Q.P.H.)             35:35 M     1
  2  R. TOJEIRO   (Q.P.H.)            35:54 M     2
  3  C. MAXWELL   (ROYSTON)           36:10 M     3
  4  T. WRIGHT   (BANBURY)            36:11 M     4
  5  C. ROGERS   (SILSON)             36:40 M     5
  6  D. BOSLEY   (HANDY CROSS)        36:50 M40   1
  7  S. EARLEY   (LEIGHTON B)         36:57 M     6
  8  L. ORTH   (THAME)                37:04 M     7
  9  K. COLE   (BEARBROOK)            37:05 M40   2
 10  F. FULCHER   (HANDY CROSS)       37:09 M     8
 11  B. CORFIELD   (LEIGHTON B)       37:59 M20   1
 12  P. STEPHENS   (HANDY CROSS)      38:07 M40   3
 13  G. GLAISTER   (THAME)            38:13 M     9
 14  D. WARBURTON   (LEIGHTON B)      38:42 M    10
 15  M. ARMSTRONG   (SILSON)          38:44 M    11
 16  N. EDWARDS   (BEARBROOK)         38:52 M40   4
 17  R. WOODS   (LEIGHTON B)          38:54 M    12
 18  A. BYERLEY   (THAME)             38:56 M    13
 19  B. HAWES   (GADE VALLEY)         39:25 M    14
 20  K. DYER   (BEARBROOK)            39:27 M    15
 21  M. WILKINS   (HAYES & H)         39:29 M    16
 22  T. SPENCER   (WYCOMBE)           39:45 M    17
 23  W. ROYE   (Q.P.H.)               39:55 M    18
 24  R. LAVERS   (THAME)              39:59 M40   5
 25  B. HEYWOOD   (BURNHAM J.)        40:02 M50   1
 26  A. TWISSELL   (BEARBROOK)        40:11 M    19
 27  J. FOSTER   (WYCOMBE)            40:13 M50   2
 28  N. RICHARDS   (THAME)            40:25 M40   6
 29  A. TAYLOR   (SILSON)             40:28 M    20
 30  T. BARROWS   (BEARBROOK)         40:29 M50   3
 31  F. NOLAN   (Q.P.H.)              40:37 M50   4
 32  M. BRYANT   (LEIGHTON B)         40:41 M    21
 33  J. ROBERTS   (GADE VALLEY)       40:46 M    22
 34  G. LINNELL   (SILSON)            40:47 M40   7
 35  B. HODGES   (BEARBROOK)          40:49 M50   5
 36  D. HASELDINE   (LEIGHTON B)      41:17 M    23
 37  D. JOHNSON   (BURNHAM J.)        41:19 M    24
 38  A. BENJAMIN   (HANDY CROSS)      41:21 M50   6
 39  J. DOOEY   (HANDY CROSS)         41:32 M40   8
 40  D. BROWN   (BIGGLESWADE)         41:45 M40   9
 41  A. PACE   (THAME)                41:47 M    25
 42  J. HURLEY   (LEIGHTON B)         41:53 M40  10
 43  J. PEERLESS   (HANDY CROSS)      42:04 M40  11
 44  K. PRIOR   (BIGGLESWADE)         42:22 M50   7
 45  M. PHILLIPS   (LEIGHTON B)       42:25 M40  12
 46  M. EMMETT   (THAME)              42:29 M40  13
 47  S. ALLEN   (BEARBROOK)           42:36 M    26
 48  TIM INCHLEY   (LEIGHTON B)       43:00 M    27
 49  A. BROWN   (BURNHAM J.)          43:03 M    28
 50  P. DIMMOCK   (LEIGHTON B)        43:11 M50   8
 51  M. BIGLIN   (BURNHAM J.)         43:18 M40  14
 52  D. APPLEBY   (BURNHAM J.)        43:23 M40  15
 53  J. DARCY   (SILSON)              43:26 M    29
 54  P. WATKINS   (LEIGHTON B)        43:34 M50   9
 55  I. FERGUSON   (BEARBROOK)        43:47 M40  16
 56  M. STORRIE   (GADE VALLEY)       43:57 M40  17
 57  D. LANTSBERY   (SILSON)          44:00 M60   1
 58  S. WICKHAM   (BEARBROOK)         44:06 M50  10
 59  T. KEECH   (SILSON)              44:11 M50  11
 60  S. MILLINGTON   (THAME)          44:14 M    30
 61  R. KOSTER   (THAME)              44:28 M50  12
 62  D. TAYLOR   (SILSON)             44:30 M    31
 63  A. O'FARRELL   (BEARBROOK)       44:30 M40  18
 64  M. GRANT   (BEARBROOK)           44:42 M40  19
 65  R. DAVIES   (Q.P.H.)             44:43 M    32
 66  A. ANGUS   (Q.P.H.)              44:46 M40  20
 67  P. CLARKE   (BEARBROOK)          44:47 M40  21
 68  W. O'CONNOR   (Q.P.H.)           44:52 M60   2
 69  G. SMITH   (BANBURY)             44:53 M50  13
 70  O. COURTNEY   (GADE VALLEY)      44:57 M    33
 71  I. DAVISON   (BEARBROOK)         44:58 M40  22
 72  R. BAYMEN   (SILSON)             45:17 M    34
 73  S. WORRALL   (BURNHAM J.)        45:23 M    35
 74  A. NEWING   (GADE VALLEY)        45:45 M    36
 75  D. LANCASTER   (HANDY CROSS)     45:54 M40  23
 76  T. BAILEY   (BUCKINGHAM)         46:02 M20   2
 77  J. BINKS   (BEARBROOK)           46:04 M60   3
 78  G. KEEN   (BIGGLESWADE)          46:05 M    37
 79  B. KEERS   (SILSON)              46:06 M40  24
 80  W. HARRISON   (BANBURY)          46:11 M    38
 81  P. BEVIS   (BANBURY)             46:36 M60   4
 82  T. PETRUSO   (BANBURY)           46:48 M40  25
 83  J. LAWRIE   (SILSON)             47:14 M    39
 84  D. CRAWLEY   (LEIGHTON B)        47:34 M40  26
 85  D. LUKK   (BEARBROOK)            48:21 M    40
 86  P. MIDDLESTOCK   (LEIGHTON B)    48:53 M40  27
 87  T. MCDAID   (BUCKINGHAM)         49:07 M40  28
 88  M. GARLAND   (WYCOMBE)           49:14 M40  29
 89  T. CHAPMAN   (BEARBROOK)         51:16 M40  30
 90  P. MASON   (BEARBROOK)           51:23 M50  14
 91  A. AIREY   (THAME)               51:34 M50  15
 92  A. BARTLETT   (BANBURY)          51:42 M50  16
 93  P. RANCE   (BEARBROOK)           54:50 M50  17
 94  J. WALERYCH   (Q.P.H.)           57:32 M40  31

TEAM RESULT non scorers excluded
 1  LEIGHTON BUZZARD        556     7    11    14    17    32    36    42    45
 2  THAME RUNNERS           522     8    13    18    24    28    41    46    60
 3  BEARBROOK JOGGERS       522     9    16    20    26    30    35    47    55
 4  SILSON JOGGERS          446     5    15    29    34    53    57    59    62
 5  HANDY CROSS             442     6    10    12    38    39    43    75
 6  QUEENS PARK H.          410     1     2    23    31    65    66    68    94
 7  BURNHAM JOGGERS         283    25    37    49    51    52    73
 8  GADE VALLEY             223    19    33    56    70    74
 9  BANBURY                 162     4    69    80    81    82    92
10  WYCOMBE PHOENIX         148    22    27    88
11  BIGGLESWADE             123    40    44    78
12  ROYSTON RUNNERS          92     3
13  HAYES & HARLINGTON       74    21
14  BUCKINGHAM & STOWE       27    76    87


Veteran Mens Race
 1  BEARBROOK JOGGERS       290     9    16    30    35
 2  HANDY CROSS             285     6    12    38    39
 3  THAME RUNNERS           221    24    28    46    61
 4  LEIGHTON BUZZARD        189    42    45    50    54
 5  BURNHAM JOGGERS         157    25    51    52
 6  SILSON JOGGERS          151    34    57    59    79
 7  QUEENS PARK H.          121    31    66    68    94
 8  BIGGLESWADE             106    40    44
 9  WYCOMBE PHOENIX          75    27    88
10  BANBURY                  56    69    81    82    92
11  GADE VALLEY              39    56
12  BUCKINGHAM & STOWE        8    87

Under 17 Men
  1  D. GRIFFITHS   (RADLEY)          22:19 M17   1
  2  M. MCKECHNIE   (STEVENAGE)       23:48 M17   2
  3  L. RISELEY   (WYCOMBE)           24:19 M17   3
  4  J. SAYDRAOUTEN   (STEVENAGE)     24:31 M17   4
  5  J. HILLIER   (WYCOMBE)           25:01 M17   5
  6  S. POULTON   (STEVENAGE)         25:22 M17   6
  7  L. HINE   (ST. ALBANS)           26:15 M17   7
  8  A. DUNN   (LEIGHTON B)           27:12 M17   8
  9  J. VARNAVAS   (ST. ALBANS)       27:30 M17   9
 10  B. BAKER   (WYCOMBE)             27:33 M17  10
 11  C. THUILLIER   (BUCKINGHAM)      27:48 M17  11
 12  M. PAUL   (ST. ALBANS)           29:13 M17  12

TEAM RESULT
 1  STEVENAGE & NH           27     2     4     6
 2  WYCOMBE PHOENIX          21     3     5    10
 3  RADLEY A.C.              12     1
 4  ST. ALBANS A.C.          11     7     9    12
 5  LEIGHTON BUZZARD          5     8
 6  BUCKINGHAM & STOWE        2    11

Under 15 Boys
  1  M. BOOTH   (WYCOMBE)             17:37 M15   1
  2  I. NAHOOR   (WYCOMBE)            18:23 M15   2
  3  J. GREEN   (WYCOMBE)             18:36 M15   3
  4  J. MCDONNELL   (LEIGHTON B)      18:43 M15   4
  5  W. LANGLEY   (WYCOMBE)           18:45 M15   5
  6  S. NG   (ST. ALBANS)             19:14 M15   6
  7  C. MCKECHNIE   (STEVENAGE)       19:16 M15   7
  8  E. MACKENZIE   (ST. ALBANS)      19:20 M15   8
  9  J. MOSS   (STEVENAGE)            19:26 M15   9
 10  C. MOWNSHER   (WYCOMBE)          20:26 M15  10
 11  T. HONE   (ROYSTON)              21:19 M15  11
 12  E. BISIAUX   (STEVENAGE)         21:20 M15  12
 13  J. WALERYCH   (Q.P.H.)           21:33 M15  13
 14  T. NASH   (LEIGHTON B)           21:44 M15  14
 15  J. NEWTON   (BRUNEL JUNIORS)     21:45 M15  15
 16  T. STEVINSON   (LEIGHTON B)      22:58 M15  16
 17  A. BAILEY   (BUCKINGHAM)         22:59 M15  17
 18  A. VAN   (BUCKINGHAM)            23:07 M15  18
 19  T. OSBORNE   (BUCKINGHAM)        25:24 M15  19

TEAM RESULT
 1  WYCOMBE PHOENIX          54     1     2     3
 2  STEVENAGE & NH           32     7     9    12
 3  ST. ALBANS A.C.          26     6     8
 4  LEIGHTON BUZZARD         26     4    14    16
 5  ROYSTON RUNNERS           9    11
 6  QUEENS PARK H.            7    13
 7  BUCKINGHAM & STOWE        6    17    18    19
 8  BRUNEL JUNIORS            5    15

Under 13 Boys
  1  M. BERGIN   (LINCROFT MS)        14:48 M13   1
  2  T. MITCHELL   (LINCROFT MS)      15:31 M13   2
  3  S. BROWN   (LINCROFT MS)         15:34 M13   3
  4  S. PULLEY   (WYCOMBE)            15:41 M13   4
  5  J. WALKER   (LINCROFT MS)        15:50 M13   5
  6  J. HOLYOAK   (LINCROFT MS)       15:59 M13   6
  7  L. KEEBLE   (STEVENAGE)          16:00 M13   7
  8  B. STAMP   (LINCROFT MS)         16:05 M13   8
  9  A. PARRINELLO   (STEVENAGE)      16:12 M13   9
 10  W. KING   (LINCROFT MS)          16:17 M13  10
 11  J. NASH   (LEIGHTON B)           16:31 M13  11
 12  E. POULAIN   (ST. ALBANS)        16:39 M13  12
 13  S. CAUNT   (LINCROFT MS)         16:51 M13  13
 14  P. MULVIHILL   (LINCROFT MS)     17:12 M13  14
 15  A. HENSMAN   (LINCROFT MS)       17:21 M13  15
 16  D. HONE   (ROYSTON)              17:32 M13  16
 17  P. TYERS   (LINCROFT MS)         17:36 M13  17
 18  L. STENTON-HIBBERT   (LINCROFT MS17:42 M13  18
 19  L. DONOVAN   (LINCROFT MS)       17:50 M13  19
 20  S. MORGAN   (BANBURY)            17:56 M13  20
 21  S. ADAMS   (LINCROFT MS)         18:05 M13  21
 22  W. GALE   (LINCROFT MS)          18:10 M13  22
 23  C. SLADE   (WYCOMBE)             18:14 M13  23
 24  M. RAYWOOD   (ST. ALBANS)        18:17 M13  24
 25  S. CAIGER   (LINCROFT MS)        18:19 M13  25
 26  M. CLARKE   (ROYSTON)            18:25 M13  26
 27  J. CAMPION   (LINCROFT MS)       18:30 M13  27
 28  D. PICKETT   (STEVENAGE)         18:39 M13  28
 29  U. KHAN   (LINCROFT MS)          18:45 M13  29
 30  T. SHEREN   (STEVENAGE)          18:57 M13  30
 31  J. SEWELL   (STEVENAGE)          19:00 M13  31
 32  S. RIDGWAY   (BEARBROOK)         19:48 M13  32
 33  J. MCALLISTER   (LEIGHTON B)     20:49 M13  33
 34  J. COOPER   (LEIGHTON B)         21:28 M13  34
 35  H. SAMRA   (BRUNEL JUNIORS)      21:56 M13  35
 36  J. REDWOOD   (ROYSTON)           22:14 M13  36
 37  L. BAILEY   (WYCOMBE)            23:11 M13  37

TEAM RESULT
 1  LINCROFT MIDDLE SCHOOL  108     1     2     3
 2  STEVENAGE & NH           70     7     9    28
 3  WYCOMBE PHOENIX          50     4    23    37
 4  ST. ALBANS A.C.          40    12    24
 5  LEIGHTON BUZZARD         36    11    33    34
 6  ROYSTON RUNNERS          36    16    26    36
 7  BANBURY                  18    20
 8  BEARBROOK JOGGERS         6    32
 9  BRUNEL JUNIORS            3    35

Senior/Veteran Ladies
  1  C. PUSEY   (BURNHAM J.)          25:28 F35   1
  2  K. WORRALL   (BIGGLESWADE)       27:03 F35   2
  3  M. BUZZARD   (BANBURY)           27:20 F35   3
  4  T. NEALE   (BURNHAM J.)          27:39 F     1
  5  M. MARGOT   (BEARBROOK)          28:27 F     2
  6  L. LYTOLLIS   (SILSON)           28:43 F35   4
  7  B. ORTH   (THAME)                28:51 F45   1
  8  E. MARSHALL   (BURNHAM J.)       28:58 F35   5
  9  N. HUGHES   (BURNHAM J.)         29:11 F     3
 10  P. ROBINSON   (BEARBROOK)        29:44 F35   6
 11  M. MOODY   (HANDY CROSS)         29:49 F45   2
 12  L. HUXLEY   (BEARBROOK)          29:51 F45   3
 13  K. FISK   (GADE VALLEY)          30:02 F     4
 14  M. NOLAN   (Q.P.H.)              30:41 F45   4
 15  V. LEARS   (BANBURY)             30:49 F35   7
 16  C. TODD   (SILSON)               31:02 F35   8
 17  T. MALLIFF   (BEARBROOK)         31:05 F35   9
     P. JAMES   (AMPTHILL & F) N/S    31:10 F35
 18  N. DARLOW   (BIGGLESWADE)        31:19 F     5
 19  C. GOODMAN   (THAME)             31:27 F35  10
 20  V. CRAWLEY   (GADE VALLEY)       31:29 F     6
 21  J. STRINGER   (BURNHAM J.)       31:35 F     7
 22  H. MULHALL   (BEARBROOK)         31:55 F     8
 23  P. HERBERT   (BEARBROOK)         32:09 F35  11
 24  J. SHEPHERD   (SILSON)           32:33 F45   5
 25  J. VINCENT   (BANBURY)           33:01 F     9
 26  A. LINNELL   (SILSON)            33:33 F45   6
 27  A. COUGHLAN   (BANBURY)          33:34 F    10
 28  S. FALLON   (THAME)              33:37 F35  12
 29  J. SAUNDERS-MULLINS   (STEVENAGE)33:38 F45   7
 30  C. BYCROFT   (Q.P.H.)            33:51 F45   8
 31  S. EYRE   (SILSON)               33:55 F35  13
 32  B. ALLENBY   (BANBURY)           33:57 F35  14
 33  J. AKHURST   (Q.P.H.)            33:58 F45   9
 34  L. MILLER   (LEIGHTON B)         34:35 F45  10
 35  L. WEEDON   (HANDY CROSS)        34:38 F45  11
 36  T. LEEK   (LEIGHTON B)           34:41 F    11
 37  L. BEATY   (BEARBROOK)           34:42 F45  12
 38  A. MCLOUGHLIN   (HANDY CROSS)    34:47 F45  13
 39  A. WICKHAM   (BEARBROOK)         34:50 F45  14
 40  S. MOGAN   (GADE VALLEY)         35:03 F35  15
 41  J. ARMSTRONG   (BANBURY)         35:49 F45  15
 42  I. KELLY   (BURNHAM J.)          36:10 F35  16
 43  A. UPTON   (LEIGHTON B)          36:19 F    12
 44  J. DUNKLEY   (SILSON)            36:42 F    13
 45  J. MYLCHREEST   (BEARBROOK)      36:56 F45  16
 46  P. CHELMICK   (THAME)            37:22 F    14
 47  S. SMITH   (BANBURY)             37:46 F45  17
 48  C. KLEANTHOUS   (LEIGHTON B)     38:32 F35  17
 49  N. INCHLEY   (LEIGHTON B)        39:18 F    15
 50  J. HARDING   (HANDY CROSS)       39:22 F35  18
 51  A. DALE   (BEARBROOK)            39:29 F    16
 52  C. DEBNEY   (SILSON)             39:32 F45  18

TEAM RESULT non scorers excluded
 1  BURNHAM JOGGERS         190     1     4     8     9
 2  BEARBROOK JOGGERS       168     5    10    12    17
 3  BANBURY                 142     3    15    25    27
 4  SILSON JOGGERS          140     6    16    24    26
 5  THAME RUNNERS           112     7    19    28    46
 6  BIGGLESWADE              86     2    18
 7  GADE VALLEY              86    13    20    40
 8  QUEENS PARK H.           82    14    30    33
 9  HANDY CROSS              78    11    35    38    50
10  LEIGHTON BUZZARD         51    34    36    43    48
11  STEVENAGE & NH           24    29


Veteran Ladies Race
 1  BEARBROOK JOGGERS       150    10    12    17    23
 2  SILSON JOGGERS          140     6    16    24    26
 3  BANBURY                 121     3    15    32    41
 4  BURNHAM JOGGERS         108     1     8    42
 5  THAME RUNNERS           105     7    19    28
 6  QUEENS PARK H.           82    14    30    33
 7  HANDY CROSS              78    11    35    38    50
 8  BIGGLESWADE              51     2
 9  STEVENAGE & NH           24    29
10  LEIGHTON BUZZARD         24    34    48
11  GADE VALLEY              13    40

Junior/U17 Ladies
  1  L. CUNNINGHAM   (STEVENAGE)      20:39 F20   1
  2  L. ROGERS   (WYCOMBE)            21:06 F17   1
  3  D. SAMUELS   (STEVENAGE)         21:27 F17   2
  4  A. MIDDLETON   (BIGGLESWADE)     21:47 F17   3
  5  J. STEVEN   (WYCOMBE)            22:30 F17   4
  6  R. NEWSTEAD   (STEVENAGE)        23:03 F17   5
  7  C. CYRUS   (Q.P.H.)              23:06 F20   2
  8  A. RUSSELL   (BIGGLESWADE)       23:51 F20   3
  9  A. RAMDANI   (ST. ALBANS)        25:36 F17   6
 10  L. OLIVER   (LEIGHTON B)         26:00 F17   7

TEAM RESULT
 1  STEVENAGE & NH           23     1     3     6
 2  WYCOMBE PHOENIX          15     2     5
 3  BIGGLESWADE              10     4     8
 4  QUEENS PARK H.            4     7
 5  ST. ALBANS A.C.           2     9
 6  LEIGHTON BUZZARD          1    10

Under 15 Girls
  1  J. MANSELL   (STEVENAGE)         16:34 F15   1
  2  V. LITTLE   (STEVENAGE)          16:45 F15   2
  3  N. LITTLE   (STEVENAGE)          16:49 F15   3
  4  L. RUTTER   (WYCOMBE)            17:28 F15   4
  5  T. MORGAN   (BANBURY)            18:49 F15   5
  6  E. HICKS   (BANBURY)             18:49 F15   6
  7  F. COSTELLO   (Q.P.H.)           18:55 F15   7
  8  H. GROOM   (WYCOMBE)             19:03 F15   8
  9  S. BROWN   (WYCOMBE)             19:10 F15   9
 10  C. MCCROARY   (Q.P.H.)           19:24 F15  10
 11  O. PHILP   (WYCOMBE)             19:42 F15  11
 12  L. O'CONNELL   (STEVENAGE)       19:44 F15  12
 13  R. BLACKBURN   (BRUNEL JUNIORS)  19:46 F15  13
 14  N. BRENNAN   (ST. ALBANS)        19:47 F15  14
 15  H. BAILEY   (STEVENAGE)          19:57 F15  15
 16  R. COLLINS   (BRUNEL JUNIORS)    19:58 F15  16
 17  A. GOMERSALL   (BIGGLESWADE)     20:07 F15  17
 18  C. STENHOUSE   (Q.P.H.)          20:40 F15  18
 19  K. RADCLIFFE   (ST. ALBANS)      21:27 F15  19

TEAM RESULT
 1  STEVENAGE & NH           54     1     2     3
 2  WYCOMBE PHOENIX          39     4     8     9
 3  BANBURY                  29     5     6
 4  QUEENS PARK H.           25     7    10    18
 5  BRUNEL JUNIORS           11    13    16
 6  ST. ALBANS A.C.           7    14    19
 7  BIGGLESWADE               3    17

Under 13 Girls
  1  P. WOOLVEN   (WYCOMBE)           13:12 F13   1
  2  A. SMITH   (ST. ALBANS)          13:24 F13   2
  3  A. PRING   (STEVENAGE)           13:54 F13   3
  4  NO. 888   (ST. ALBANS)           14:22 F13   4
  5  L. MBU   (LINCROFT MS)           14:29 F13   5
  6  S. PIKE   (STEVENAGE)            14:34 F13   6
  7  L. GILBERT   (BIGGLESWADE)       14:38 F13   7
  8  C. ALLEN   (LEIGHTON B)          14:49 F13   8
  9  I. HILLIER   (WYCOMBE)           14:57 F13   9
 10  G. WILCOX   (BRUNEL JUNIORS)     15:02 F13  10
 11  L. FARRAR   (ST. ALBANS)         15:04 F13  11
 12  H. BARNES   (LINCROFT MS)        15:11 F13  12
 13  A. BERGIN   (LINCROFT MS)        15:14 F13  13
 14  N. HARDING   (WYCOMBE)           15:16 F13  14
 15  A. FREEMAN   (WYCOMBE)           15:24 F13  15
 16  R. STENHOUSE   (Q.P.H.)          15:28 F13  16
 17  H. SEAMARKS   (LINCROFT MS)      15:35 F13  17
 18  E. WELLS   (WYCOMBE)             15:36 F13  18
 19  D. YEOMANS   (ST. ALBANS)        16:06 F13  19
 20  R. NASH   (LINCROFT MS)          16:17 F13  20
 21  E. ODELL   (LINCROFT MS)         16:17 F13  21
 22  C. THOMPSON   (BRUNEL JUNIORS)   16:26 F13  22
 23  O. PARISH   (LINCROFT MS)        16:33 F13  23
 24  A. BARTLETT   (WYCOMBE)          16:50 F13  24
 25  R. JUSTER   (ST. ALBANS)         16:59 F13  25
 26  E. DALE   (BEARBROOK)            21:14 F13  26
 27  D. PROSSER   (ROYSTON)           23:44 F13  27

TEAM RESULT
 1  ST. ALBANS A.C.          67     2     4    11
 2  WYCOMBE PHOENIX          60     1     9    14
 3  LINCROFT MIDDLE SCHOOL   54     5    12    13
 4  STEVENAGE & NH           47     3     6
 5  BRUNEL JUNIORS           24    10    22
 6  BIGGLESWADE              21     7
 7  LEIGHTON BUZZARD         20     8
 8  QUEENS PARK H.           12    16
 9  BEARBROOK JOGGERS         2    26
10  ROYSTON RUNNERS           1    27


Total Overall Score
 1  BEARBROOK JOGGERS       698   528   170
 2  LEIGHTON BUZZARD        695   623    72
 3  THAME RUNNERS           634   522   112
 4  SILSON JOGGERS          586   446   140
 5  QUEENS PARK H.          540   417   123
 6  HANDY CROSS             520   442    78
 7  BURNHAM JOGGERS         473   283   190
 8  WYCOMBE PHOENIX         387   273   114
 9  BANBURY                 351   180   171
10  GADE VALLEY             309   223    86
11  STEVENAGE & NH          277   129   148
12  BIGGLESWADE             243   123   120
13  LINCROFT MIDDLE SCHOOL  162   108    54
14  ST. ALBANS A.C.         153    77    76
15  ROYSTON RUNNERS         138   137     1
16  HAYES & HARLINGTON       74    74
17  BRUNEL JUNIORS           43     8    35
18  BUCKINGHAM & STOWE       35    35
19  RADLEY A.C.              12    12


Male Overall Score
 1  LEIGHTON BUZZARD        623   556     5    26    36
 2  BEARBROOK JOGGERS       528   522                 6
 3  THAME RUNNERS           522   522
 4  SILSON JOGGERS          446   446
 5  HANDY CROSS             442   442
 6  QUEENS PARK H.          417   410           7
 7  BURNHAM JOGGERS         283   283
 8  WYCOMBE PHOENIX         273   148    21    54    50
 9  GADE VALLEY             223   223
10  BANBURY                 180   162                18
11  ROYSTON RUNNERS         137    92           9    36
12  STEVENAGE & NH          129          27    32    70
13  BIGGLESWADE             123   123
14  LINCROFT MIDDLE SCHOOL  108                     108
15  ST. ALBANS A.C.          77          11    26    40
16  HAYES & HARLINGTON       74    74
17  BUCKINGHAM & STOWE       35    27     2     6
18  RADLEY A.C.              12          12
19  BRUNEL JUNIORS            8                 5     3


Female Overall Score
 1  BURNHAM JOGGERS         190   190
 2  BANBURY                 171   142          29
 3  BEARBROOK JOGGERS       170   168                 2
 4  STEVENAGE & NH          148    24    23    54    47
 5  SILSON JOGGERS          140   140
 6  QUEENS PARK H.          123    82     4    25    12
 7  BIGGLESWADE             120    86    10     3    21
 8  WYCOMBE PHOENIX         114          15    39    60
 9  THAME RUNNERS           112   112
10  GADE VALLEY              86    86
11  HANDY CROSS              78    78
12  ST. ALBANS A.C.          76           2     7    67
13  LEIGHTON BUZZARD         72    51     1          20
14  LINCROFT MIDDLE SCHOOL   54                      54
15  BRUNEL JUNIORS           35                11    24
16  ROYSTON RUNNERS           1                       1