Apex Sports Chiltern League Division One 2006/2007 Round 3

Held at Culham Park on 02 December 2006

Senior/Junior/Veteran Men
  1  N. HALL   (BEDFORD & C)          31:24 M     1
  2  O. JONES   (WINDSOR)             31:38 M     2
  3  A. BOWDEN   (HARROW)             32:20 M     3
  4  M. JANES   (BEDFORD & C)         32:36 M     4
  5  J. FEWTRELL   (BEDFORD & C)      33:11 M     5
  6  S. KIMBER   (WINDSOR)            33:23 M     6
  7  N. MILLER   (BEDFORD & C)        33:26 M     7
  8  C. COLEMAN   (WINDSOR)           33:37 M     8
  9  I. MAY   (WINDSOR)               33:42 M20   1
 10  J. MCILROY   (WINDSOR)           33:49 M     9
 11  S. GOODWIN   (MILTON K)          33:51 M20   2
 12  D. NEVINS   (HARROW)             33:54 M    10
 13  J. CRITCHLOW   (HARROW)          34:02 M40   1
 14  P. MACEY   (MILTON K)            34:11 M20   3
 15  D. HAMBLIN   (AYLESBURY)         34:14 M    11
 16  S. GREEN   (MILTON K)            34:25 M    12
 17  T. HAUGHIAN   (WINDSOR)          34:26 M    13
 18  P. BRIDGER   (LUTON)             34:28 M    14
 19  S. TUTTLE   (BEDFORD & C)        34:29 M20   4
 20  T. HYDE   (WINDSOR)              34:50 M    15
 21  C. RILEY   (BEDFORD & C)         34:52 M    16
 22  J. DRINKWATER   (BEDFORD & C)    35:00 M20   5
 23  G. HARRIS   (HEADINGTON)         35:09 M    17
 24  E. O'GORMAN   (CHILTERN H.)      35:14 M    18
 25  P. NORRIS   (HARROW)             35:20 M    19
 26  R. HENDERSON   (BEDFORD & C)     35:25 M20   6
 27  A. SAINSBURY   (DACORUM)         35:26 M40   2
 28  C. HEARN   (MILTON K)            35:27 M    20
 29  A. WRAY   (HARROW)               35:33 M    21
 30  J. SEDDON   (BRACKNELL)          35:35 M    22
 31  M. RAHIM   (HARROW)              35:36 M    23
     S. COOMBES   (LEIGHTON B) N/S    35:51 M
 32  O. LAEDERACH   (WINDSOR)         35:55 M    24
 33  C. FINILL   (HARROW)             36:02 M40   3
 34  M. TANKARD   (OXFORD)            36:06 M40   4
 35  T. JONES   (AYLESBURY)           36:09 M40   5
 36  M. CURSONS   (HARROW)            36:14 M40   6
 37  S. MELLON   (BEDFORD & C)        36:19 M20   7
 38  K. FARMER   (MILTON K)           36:21 M40   7
 39  S. STILL   (LUTON)               36:24 M    25
 40  R. TAYLOR   (MILTON K)           36:26 M20   8
 41  P. TOTTLE   (AYLESBURY)          36:27 M40   8
 42  J. COOPER   (HARROW)             36:35 M    26
 43  J. ASHTON   (BRACKNELL)          36:39 M20   9
 44  T. SHELDRICK   (DACORUM)         36:40 M20  10
 45  V. ZVEREV   (HEADINGTON)         36:41 M40   9
 46  M. SUMMERFIELD   (AYLESBURY)     36:43 M    27
 47  D. MAISEY   (AYLESBURY)          36:45 M    28
 48  D. BROWN   (CHILTERN H.)         36:45 M40  10
 49  T. COMERFORD   (MILTON K)        36:52 M20  11
 50  G. WILCOX   (MILTON K)           36:58 M    29
 51  L. BOMELLO   (OXFORD)            37:15 M    30
 52  I. VAN LOKVEN   (MILTON K)       37:23 M40  11
 53  D. GAVAGHAN   (HEADINGTON)       37:49 M40  12
 54  T. DIXON   (OXFORD)              37:51 M40  13
 55  P. ALLEN   (DACORUM)             37:53 M40  14
 56  M. CAREY   (HARROW)              37:54 M20  12
 57  D. BURTON   (HEADINGTON)         37:56 M    31
 58  M. JUDSON   (HARROW)             38:00 M20  13
 59  M. BRADLEY   (WATFORD)           38:06 M40  15
 60  B. CORFIELD   (LEIGHTON B)       38:14 M20  14
 61  J. THORN   (HEADINGTON)          38:16 M40  16
 62  R. GRANT   (OXFORD)              38:21 M50   1
 63  N. HARRIS   (WATFORD)            38:26 M    32
 64  R. TEMPLE   (WINDSOR)            38:34 M40  17
 65  G. EDWARDS   (LEIGHTON B)        38:37 M    33
 66  A. MOURIDIAN   (BRACKNELL)       38:39 M20  15
 67  R. THETFORD   (HEADINGTON)       38:41 M40  18
 68  L. MCNEILL   (HEADINGTON)        38:41 M    34
 69  D. WARBURTON   (LEIGHTON B)      38:44 M    35
 70  L. WHITTEN   (MILTON K)          38:55 M20  16
 71  A. MARCINOWICZ   (WATFORD)       38:56 M    36
 72  O. BYRNE   (BEARBROOK)           38:58 M40  19
 73  GRAHAM SMITH   (BEARBROOK)       39:00 M40  20
 74  CO STEPTOE   (AYLESBURY)         39:02 M50   2
 75  S. HANSCOMB   (WATFORD)          39:04 M    37
 76  A. SIMMONS   (BEARBROOK)         39:05 M40  21
 77  A. JOHNSON   (LUTON)             39:09 M    38
 78  R. HEANEY   (BEDFORD & C)        39:13 M20  17
 79  D. HARTWELL   (OXFORD)           39:15 M50   3
 80  K. BENNETT   (MILTON K)          39:16 M    39
 81  A. INCHLEY   (LEIGHTON B)        39:25 M    40
 82  N. DERBY   (CHILTERN H.)         39:29 M40  22
 83  P. GOODWIN   (HEADINGTON)        39:31 M    41
 84  J. GRIFFITHS   (HEADINGTON)      39:33 M40  23
 85  H. EDWARDS-EVANS   (AYLESBURY)   39:46 M40  24
 86  R. SKILBECK   (HEADINGTON)       39:49 M    42
 87  D. MORITZ   (MILTON K)           40:02 M    43
 88  M. BURLING   (MILTON K)          40:12 M40  25
 89  G. WALFORD   (CHILTERN H.)       40:16 M40  26
 90  D. BARBER   (AYLESBURY)          40:21 M20  18
 91  M. ELLINGHAM   (LUTON)           40:30 M40  27
 92  T. BIRKETT   (WATFORD)           40:34 M40  28
 93  A. MATTHEWS   (OXFORD)           40:38 M50   4
 94  M. FALLOWFIELD-SMITH   (CHILTERN 40:41 M    44
 95  M. WORTHINGTON   (HEADINGTON)    40:47 M60   1
 96  R. ELLERBY   (CHILTERN H.)       40:55 M50   5
 97  W. DAVIES   (LUTON)              40:57 M20  19
 98  A. DAGLISH   (LUTON)             41:00 M50   6
 99  P. FEIST   (MILTON K)            41:02 M40  29
100  D. WIZARD   (AYLESBURY)          41:04 M50   7
101  S. THORP   (OXFORD)              41:16 M50   8
102  T. MCINTYRE   (HARROW)           41:29 M50   9
103  J. HURLEY   (LEIGHTON B)         41:31 M40  30
104  B. FULLER   (WINDSOR)            41:32 M40  31
105  J. STOCKER   (BRACKNELL)         41:39 M20  20
106  A. JONES   (CHILTERN H.)         41:42 M    45
107  N. DAY   (AYLESBURY)             41:48 M20  21
108  K. DRAPER   (HARROW)             41:58 M    46
109  N. BAKER   (HEADINGTON)          42:01 M50  10
110  R. TREADWELL   (OXFORD)          42:10 M50  11
111  N. EDWARDS   (BEARBROOK)         42:22 M40  32
112  M. BRYANT   (LEIGHTON B)         42:27 M    47
113  D. BRUMBY   (MILTON K)           42:30 M    48
114  R. POWNALL   (MILTON K)          42:32 M40  33
115  T. BARROWS   (BEARBROOK)         42:33 M50  12
116  R. LEAR   (DACORUM)              42:41 M    49
117  R. ANDERSON   (DACORUM)          42:42 M40  34
118  K. MCLELLAN   (LUTON)            42:50 M50  13
119  T. WOOLRIDGE   (WATFORD)         42:55 M40  35
120  C. TURRELL-BROWN   (MILTON K)    42:58 M    50
121  K. CONCANNON   (HARROW)          43:00 M40  36
122  R. BRIGGS   (WINDSOR)            43:02 M50  14
123  J. RYAN   (MILTON K)             43:05 M50  15
124  S. RICE   (MILTON K)             43:13 M40  37
125  N. WASHINGTON   (MILTON K)       43:19 M    51
126  N. TAYLOR   (MILTON K)           43:27 M40  38
127  S. ALLEN   (BEARBROOK)           43:29 M40  39
128  A. DALE   (CHILTERN H.)          43:37 M40  40
129  T. CORY   (WATFORD)              43:51 M40  41
130  D. LUKIC   (BEARBROOK)           44:02 M    52
131  S. WICKHAM   (BEARBROOK)         44:04 M50  16
132  P. ASHBY   (WINDSOR)             44:05 M40  42
133  M. KELLY   (HARROW)              44:22 M    53
134  P. JACOB   (LUTON)               44:25 M40  43
135  F. WATT   (LEIGHTON B)           44:28 M50  17
136  G. THOMAS   (LUTON)              44:34 M50  18
137  P. MARSH   (AYLESBURY)           44:35 M40  44
138  P. ILLING   (WATFORD)            44:49 M40  45
139  I. LICIETIS   (MILTON K)         44:59 M50  19
140  K. BELL   (OXFORD)               45:07 M50  20
141  R. HARDY   (LUTON)               45:22 M50  21
142  P. MORAN   (HEADINGTON)          45:29 M    54
143  S. ROONEY   (AYLESBURY)          45:37 M40  46
144  P. CAIRNIE   (BEARBROOK)         45:49 M40  47
145  A. ALLEN   (DACORUM)             45:59 M60   2
146  V. PERRY   (AYLESBURY)           46:13 M    55
147  D. LOWBRIDGE   (CHILTERN H.)     46:19 M50  22
148  P. BENNEWITH   (AYLESBURY)       46:21 M40  48
149  A. ROBERTS   (AYLESBURY)         46:45 M40  49
150  S. FIELD   (CHILTERN H.)         46:50 M50  23
151  R. WINTER   (MILTON K)           47:02 M50  24
152  G. PUCCI   (MILTON K)            47:06 M50  25
153  R. BOYCE   (WATFORD)             47:07 M40  50
154  A. PEPPER   (CHILTERN H.)        47:08 M40  51
155  J. POWELL   (BEARBROOK)          47:17 M    56
156  A. O'FARRELL   (BEARBROOK)       47:32 M40  52
157  W. WESSELY   (WINDSOR)           47:35 M60   3
158  C. HAMLET   (WATFORD)            47:42 M50  26
159  P. CLARKE   (BEARBROOK)          48:09 M40  53
160  J. FARRELL   (BEARBROOK)         48:13 M40  54
161  I. MARMONT   (WINDSOR)           48:20 M    57
162  S. DANIEL   (WATFORD)            48:27 M40  55
163  C. BALDWIN   (MILTON K)          48:38 M50  27
164  I. FERGUSON   (BEARBROOK)        48:54 M40  56
165  J. WORTH   (HEADINGTON)          48:55 M40  57
166  C. FALLAIZE   (AYLESBURY)        48:58 M40  58
167  J. WRAY   (WATFORD)              49:09 M50  28
168  T. BRAWN   (CHILTERN H.)         49:23 M50  29
169  P. DANCER   (BEDFORD & C)        49:25 M50  30
170  J. COOPER   (DACORUM)            49:26 M50  31
171  GARY SMITH   (BEARBROOK)         49:39 M    58
172  T. CHAPMAN   (BEARBROOK)         49:46 M40  59
173  J. BINKS   (BEARBROOK)           49:52 M60   4
174  P. GRIMSDALE   (OXFORD)          49:54 M50  32
175  K. BLYTHE   (DACORUM)            50:07 M40  60
176  M. DAVIS   (BEARBROOK)           50:26 M    59
177  D. CRAWLEY   (LEIGHTON B)        50:32 M50  33
178  G. PAGET   (DACORUM)             50:51 M    60
179  T. MOLESWORTH   (CHILTERN H.)    51:33 M60   5
180  J. GIBSON   (AYLESBURY)          51:39 M50  34
181  G. TAYLOR   (BEARBROOK)          51:47 M40  61
182  B. BROWN   (BEARBROOK)           51:52 M    61
183  P. WOODAGE   (BEARBROOK)         52:16 M50  35
184  M. PERRY   (DACORUM)             52:48 M50  36
185  F. MILLS   (DACORUM)             53:51 M50  37
186  M. SARGENT   (DACORUM)           54:45 M50  38
187  A. BUTLER   (BEARBROOK)          55:52 M40  62
188  P. RANCE   (BEARBROOK)           56:34 M50  39
189  P. BAILEY   (DACORUM)            56:40 M60   6
190  R. ABRAHAM   (CHILTERN H.)       59:09 M50  40
191  M. CARTWRIGHT   (CHILTERN H.)    60:50 M60   7

TEAM RESULT non scorers excluded
 1  BEDFORD & COUNTY       1700     1     4     5     7    19    21    22    26    37    78
 2  WINDSOR SE&H           1648     2     6     8     9    10    17    20    32    64   104
 3  HARROW A.C.            1640     3    12    13    25    29    31    33    36    42    56
 4  MARSHALL MILTON KEYNES 1552    11    14    16    28    38    40    49    50    52    70
 5  HEADINGTON R.R.        1293    23    45    53    57    61    67    68    83    84    86
 6  VALE OF AYLESBURY      1280    15    35    41    46    47    74    85    90   100   107
 7  OXFORD CITY            1022    34    51    54    62    79    93   101   110   140   174
 8  LUTON A.C.              971    18    39    77    91    97    98   118   134   136   141
 9  CHILTERN HARRIERS       956    24    48    82    89    94    96   106   128   147   150
10  WATFORD                 863    59    63    71    75    92   119   129   138   153   158
11  BEARBROOK JOGGERS       786    72    73    76   111   115   127   130   131   144   155
12  LEIGHTON BUZZARD        734    60    65    69    81   103   112   135   177
13  DACORUM & TRING         709    27    44    55   116   117   145   170   175   178   184
14  BRACKNELL               524    30    43    66   105


Veteran Mens Race
 1  HARROW A.C.             584    13    33    36   102
 2  HEADINGTON R.R.         542    45    53    61    67
 3  OXFORD CITY             539    34    54    62    79
 4  VALE OF AYLESBURY       533    35    41    74    85
 5  MARSHALL MILTON KEYNES  491    38    52    88    99
 6  CHILTERN HARRIERS       453    48    82    89    96
 7  BEARBROOK JOGGERS       436    72    73    76   111
 8  DACORUM & TRING         424    27    55   117   145
 9  WATFORD                 369    59    92   119   129
10  WINDSOR SE&H            346    64   104   122   132
11  LUTON A.C.              327    91    98   118   134
12  LEIGHTON BUZZARD        161   103   135   177
13  BEDFORD & COUNTY         23   169


Junior Men
 1  MARSHALL MILTON KEYNES  511    11    14    40
 2  BEDFORD & COUNTY        509    19    22    26
 3  BRACKNELL               362    43    66   105
 4  HARROW A.C.             270    56    58
 5  VALE OF AYLESBURY       187    90   107
 6  WINDSOR SE&H            183     9
 7  DACORUM & TRING         148    44
 8  LEIGHTON BUZZARD        132    60
 9  LUTON A.C.               95    97

Under 17 Men
  1  R. PARKER   (BEDFORD & C)        21:09 M17   1
  2  N. WHITE   (WINDSOR)             23:11 M17   2
  3  A. BELLOW   (BEDFORD & C)        23:20 M17   3
  4  S. WALLBANK   (BEDFORD & C)      23:54 M17   4
  5  M. WILMOTT   (MILTON K)          23:58 M17   5
  6  T. LEWIS   (HARROW)              24:07 M17   6
  7  T. BARBOUR   (WINDSOR)           24:14 M17   7
  8  C. SCOTT   (HARROW)              24:18 M17   8
  9  D. WILLIAMSON   (BEDFORD & C)    24:26 M17   9
 10  A. MOORE   (BRACKNELL)           24:44 M17  10
 11  E. WINTER   (MILTON K)           25:05 M17  11
 12  A. TOVEY   (WINDSOR)             25:15 M17  12
 13  W. QUICK   (HARROW)              25:16 M17  13
 14  G. KNOWLES   (AYLESBURY)         25:39 M17  14
 15  A. CARTER   (HARROW)             25:50 M17  15
 16  J. LYMAN   (MILTON K)            25:53 M17  16
 17  L. TURTON   (WINDSOR)            25:56 M17  17
 18  D. JAMES   (AYLESBURY)           26:26 M17  18
 19  C. GUY   (MILTON K)              26:35 M17  19
 20  M. WARWICK   (HARROW)            26:55 M17  20
 21  K. LEGARD   (MILTON K)           27:16 M17  21
 22  M. HAMILTON   (HARROW)           27:21 M17  22
 23  M. BELCHER   (CHILTERN H.)       28:01 M17  23
 24  F. ROONEY   (AYLESBURY)          28:45 M17  24
 25  N. MORONEY   (BEDFORD & C)       30:22 M17  25
 26  L. FOX   (WINDSOR)               30:40 M17  26
 27  D. SUMMERS   (AYLESBURY)         30:49 M17  27
 28  E. CASSIDY   (MILTON K)          32:44 M17  28
 29  R. NOLAN   (AYLESBURY)           33:46 M17  29
 30  S. WIZARD   (AYLESBURY)          34:55 M17  30

TEAM RESULT
 1  BEDFORD & COUNTY        107     1     3     4     9
 2  WINDSOR SE&H             86     2     7    12    17
 3  HARROW A.C.              82     6     8    13    15
 4  MARSHALL MILTON KEYNES   73     5    11    16    19
 5  VALE OF AYLESBURY        41    14    18    24    27
 6  BRACKNELL                21    10
 7  CHILTERN HARRIERS         8    23

Under 15 Boys
  1  M. EAGER   (MILTON K)            14:47 M15   1
  2  D. WOODGATE   (LUTON)            14:57 M15   2
  3  J. MCDONNELL   (LEIGHTON B)      15:06 M15   3
  4  J. GOODWIN   (BEDFORD & C)       15:09 M15   4
  5  A. SIMPSON   (OXFORD)            15:16 M15   5
  6  P. BENEDICKTER   (LUTON)         15:26 M15   6
  7  T. PATERSON   (HARROW)           15:36 M15   7
  8  M. LEWIS   (HARROW)              15:39 M15   8
  9  D. BIANCHI   (LUTON)             15:47 M15   9
 10  A. WATSON   (CHILTERN H.)        15:49 M15  10
 11  L. SLOAH   (WINDSOR)             15:52 M15  11
 12  N. LINGLEY   (CHILTERN H.)       16:14 M15  12
 13  T. MEAD   (LUTON)                16:16 M15  13
 14  A. STEWART   (CHILTERN H.)       16:20 M15  14
 15  C. CALVERT   (WINDSOR)           16:32 M15  15
 16  M. BACHINI   (LUTON)             16:42 M15  16
 17  K. CHIRURGA   (BEDFORD & C)      16:45 M15  17
 18  T. WILLIAMS   (WATFORD)          16:48 M15  18
 19  S. STILL   (LUTON)               16:52 M15  19
 20  A. CRESSWELL   (HARROW)          17:02 M15  20
 21  J. DORMER   (WATFORD)            17:12 M15  21
 22  J. ANGLE   (BEDFORD & C)         17:40 M15  22
 23  L. PORTER   (WINDSOR)            17:44 M15  23
 24  D. JOHNSON   (LUTON)             17:56 M15  24
 25  T. DAY   (LUTON)                 17:58 M15  25
 26  P. BENSON   (HARROW)             18:12 M15  26
 27  C. LARSEN   (BRACKNELL)          18:20 M15  27
 28  R. LEE   (BRACKNELL)             18:23 M15  28
 29  S. BENNETT   (BEDFORD & C)       18:25 M15  29
 30  H. BEEDELL   (CHILTERN H.)       18:45 M15  30
 31  T. NASH   (LEIGHTON B)           18:52 M15  31
 32  S. RAY   (DACORUM)               19:08 M15  32
 33  B. PATCHETT   (LUTON)            19:24 M15  33
 34  J. POPE   (HARROW)               19:41 M15  34
 35  J. CORDELL   (BEDFORD & C)       20:04 M15  35
 36  NO. 398 AGAIN   (LUTON)          20:32 M15  36
 37  S. SUTTON   (LUTON)              22:00 M15  37

TEAM RESULT
 1  LUTON A.C.              122     2     6     9    13
 2  HARROW A.C.              91     7     8    20    26
 3  CHILTERN HARRIERS        86    10    12    14    30
 4  BEDFORD & COUNTY         80     4    17    22    29
 5  WINDSOR SE&H             65    11    15    23
 6  LEIGHTON BUZZARD         42     3    31
 7  WATFORD                  37    18    21
 8  MARSHALL MILTON KEYNES   37     1
 9  OXFORD CITY              33     5
10  BRACKNELL                21    27    28
11  DACORUM & TRING           6    32

Under 13 Boys
  1  Z. SEDDON   (BRACKNELL)           9:49 M13   1
  2  S. BYRNE   (WATFORD)              9:55 M13   2
  3  C. MEAD   (AYLESBURY)            10:02 M13   3
  4  D. MURPHY   (MILTON K)           10:11 M13   4
  5  H. ROBERTSON   (OXFORD)          10:16 M13   5
  6  S. HARVEY   (CHILTERN H.)        10:17 M13   6
  7  O. CHURCH   (CHILTERN H.)        10:20 M13   7
  8  J. OXENHAM   (BEDFORD & C)       10:24 M13   8
  9  J. MITCHEL   (BRACKNELL)         10:29 M13   9
 10  J. BENNINGTON   (WINDSOR)        10:33 M13  10
 11  C. THORNLEY   (BEDFORD & C)      10:35 M13  11
 12  K. MASON   (BEDFORD & C)         10:36 M13  12
 13  M. MALCOLM   (MILTON K)          10:40 M13  13
 14  O. GLYN   (DACORUM)              10:42 M13  14
 15  D. BARRACLOUGH   (CHILTERN H.)   10:45 M13  15
 16  S. REDDING   (MILTON K)          10:49 M13  16
 17  G. TIPPITE   (LEIGHTON B)        10:58 M13  17
 18  T. RIDING   (AYLESBURY)          11:01 M13  18
 19  B. ALCOCK   (BEDFORD & C)        11:03 M13  19
 20  J. STEEL   (BEDFORD & C)         11:04 M13  20
 21  R. HARVEY   (WINDSOR)            11:04 M13  21
 22  R. BURLING   (MILTON K)          11:06 M13  22
 23  H. MEARS   (CHILTERN H.)         11:15 M13  23
 24  L. ANGELL   (BEDFORD & C)        11:20 M13  24
 25  J. NASH   (LEIGHTON B)           11:27 M13  25
 26  M. PALFREEMAN   (CHILTERN H.)    11:29 M13  26
 27  G. VINCE   (BEDFORD & C)         11:30 M13  27
 28  D. DRAPER   (HARROW)             11:32 M13  28
 29  J. HARVEY   (MILTON K)           11:43 M13  29
 30  A. MINNEY   (BEDFORD & C)        11:47 M13  30
 31  J. PARKER   (AYLESBURY)          11:53 M13  31
 32  C. ALEXANDER   (BEDFORD & C)     11:55 M13  32
 33  J. DUTTON   (CHILTERN H.)        12:00 M13  33
 34  T. WARR   (DACORUM)              12:03 M13  34
 35  N. PRICE   (AYLESBURY)           12:12 M13  35
 36  J. DOUGLAS   (BEDFORD & C)       12:24 M13  36
 37  J. RAJKUMAR   (HARROW)           12:29 M13  37
 38  J. SPENCE   (HARROW)             12:31 M13  38
 39  R. MILLER   (BRACKNELL)          12:32 M13  39
 40  D. LATIMER   (LEIGHTON B)        12:43 M13  40
 41  E. APERGHIS   (CHILTERN H.)      12:45 M13  41
 42  R. BENSON   (HARROW)             12:47 M13  42
 43  D. GURTON   (AYLESBURY)          12:50 M13  43
 44  D. COCHRANE   (HARROW)           12:59 M13  44
 45  M. WALKER   (WATFORD)            13:31 M13  45
 46  R. OSBOURNE   (HARROW)           13:37 M13  46
 47  J. RISBRIDGER   (LUTON)          14:20 M13  47

TEAM RESULT
 1  BEDFORD & COUNTY        142     8    11    12    19
 2  CHILTERN HARRIERS       141     6     7    15    23
 3  MARSHALL MILTON KEYNES  137     4    13    16    22
 4  VALE OF AYLESBURY       105     3    18    31    35
 5  BRACKNELL                95     1     9    39
 6  WINDSOR SE&H             65    10    21
 7  LEIGHTON BUZZARD         62    17    25    40
 8  WATFORD                  49     2    45
 9  DACORUM & TRING          48    14    34
10  HARROW A.C.              47    28    37    38    42
11  OXFORD CITY              43     5
12  LUTON A.C.                1    47

Senior/Veteran Ladies
  1  R. IANNONE   (AYLESBURY)         27:44 F     1
  2  C. BASSILL   (LUTON)             28:17 F     2
  3  L. BUTT   (CHILTERN H.)          29:05 F     3
  4  S. COX   (MILTON K)              29:17 F     4
  5  L. BURTON   (HEADINGTON)         29:24 F     5
  6  P. FUDGE   (WINDSOR)             29:31 F55   1
  7  J. BENHAM   (MILTON K)           29:54 F     6
  8  L. BROMILOW   (MILTON K)         30:07 F     7
  9  T. GALBRAITH   (HEADINGTON)      30:10 F35   1
 10  G. DUCKWORTH   (LEIGHTON B)      30:12 F45   1
 11  A. BATHIE   (WINDSOR)            30:18 F35   2
 12  N. TRIBE   (WINDSOR)             30:38 F     8
 13  C. HOLLOWAY   (CHILTERN H.)      30:52 F35   3
 14  S. BOSHER   (BEDFORD & C)        31:12 F     9
 15  C. MOSS   (BEDFORD & C)          31:15 F    10
 16  A. TOMLINSON   (WINDSOR)         31:27 F    11
 17  H. BENNEWITH   (AYLESBURY)       32:07 F45   2
 18  L. LICIETIS   (MILTON K)         32:29 F    12
 19  L. BARNETT   (CHILTERN H.)       32:37 F    13
 20  P. CALLINGHAM   (WINDSOR)        32:56 F    14
 21  C. STEPTOE   (AYLESBURY)         33:02 F    15
 22  L. DAGLISH   (LUTON)             33:04 F45   3
 23  Y. EDWARDS   (WINDSOR)           33:05 F    16
 24  R. SHAW   (WATFORD)              33:05 F    17
 25  L. JAMES   (WINDSOR)             33:12 F    18
 26  S. BARNES   (AYLESBURY)          33:15 F55   2
 27  H. MULHALL   (BEARBROOK)         33:30 F35   4
 28  C. STUBBINGS   (CHILTERN H.)     33:41 F35   5
 29  C. MURRAY   (DACORUM)            34:52 F35   6
 30  R. WILLIAMS   (MILTON K)         35:21 F    19
 31  L. OLIVER   (HEADINGTON)         35:33 F35   7
 32  S. RICHARDSON   (MILTON K)       35:41 F    20
 33  D. BALDWIN   (MILTON K)          35:59 F45   4
 34  S. WRIGHT   (MILTON K)           36:14 F    21
 35  P. ROBINSON   (BEARBROOK)        36:43 F35   8
 36  S. TANSEY   (WINDSOR)            36:55 F35   9
 37  V. SHELDON   (AYLESBURY)         37:00 F35  10
 38  K. DELBOOT   (LEIGHTON B)        37:55 F45   5
 39  D. LAMBERT   (MILTON K)          38:04 F35  11
 40  J. PEEL   (CHILTERN H.)          38:35 F45   6
 41  S. NEWBERRY   (MILTON K)         39:40 F45   7
 42  M-A FISCHER   (HEADINGTON)       39:40 F45   8
 43  G. BRADSHAW   (DACORUM)          40:14 F35  12
 44  N. PITTNAM   (BEARBROOK)         41:06 F35  13
 45  L. MERCHANT   (DACORUM)          41:17 F    22
 46  A. WICKHAM   (BEARBROOK)         41:43 F45   9
 47  A. STRANG   (BEARBROOK)          44:31 F    23
 48  J. AUSTIN   (BEARBROOK)          44:35 F45  10
 49  J. WALKER   (WATFORD)            45:58 F45  11

TEAM RESULT
 1  MARSHALL MILTON KEYNES  163     4     7     8    18
 2  WINDSOR SE&H            155     6    11    12    16
 3  CHILTERN HARRIERS       137     3    13    19    28
 4  VALE OF AYLESBURY       135     1    17    21    26
 5  HEADINGTON R.R.         113     5     9    31    42
 6  LUTON A.C.               76     2    22
 7  BEDFORD & COUNTY         71    14    15
 8  LEIGHTON BUZZARD         52    10    38
 9  BEARBROOK JOGGERS        48    27    35    44    46
10  DACORUM & TRING          33    29    43    45
11  WATFORD                  27    24    49


Veteran Ladies Race
 1  WINDSOR SE&H             97     6    11    36
 2  VALE OF AYLESBURY        70    17    26    37
 3  CHILTERN HARRIERS        69    13    28    40
 4  HEADINGTON R.R.          68     9    31    42
 5  LEIGHTON BUZZARD         52    10    38
 6  BEARBROOK JOGGERS        48    27    35    44    46
 7  MARSHALL MILTON KEYNES   37    33    39    41
 8  LUTON A.C.               28    22
 9  DACORUM & TRING          28    29    43
10  WATFORD                   1    49

Junior/U17 Ladies
  1  N. PETERS   (BEDFORD & C)        18:34 F20   1
  2  S. BOAST   (BEDFORD & C)         19:09 F17   1
  3  H. WALKER   (DACORUM)            19:13 F17   2
  4  S. WILKINS   (MILTON K)          20:00 F17   3
  5  L. LATTIMORE   (HARROW)          20:22 F17   4
  6  A. FOX   (WINDSOR)               20:32 F17   5
  7  R. CAVE   (BEDFORD & C)          20:39 F20   2
  8  A. CONCANNON   (HARROW)          20:47 F17   6
  9  S. CAUNT   (BEDFORD & C)         21:32 F20   3
 10  F. ROBERTS   (DACORUM)           21:40 F17   7
 11  H. CHAUNDY   (OXFORD)            21:54 F20   4
 12  S. BROWN   (HARROW)              21:57 F17   8
 13  L. BOWERS   (BRACKNELL)          22:00 F17   9
 14  L. LINGLEY   (CHILTERN H.)       22:10 F17  10
 15  R. STEDMAN   (WINDSOR)           22:32 F17  11
 16  T. BARNES   (BEDFORD & C)        22:33 F20   5
 17  E. ROBERTS   (DACORUM)           22:47 F20   6
 18  D. JUPP   (BEDFORD & C)          22:55 F17  12
 19  S. SNYMAN   (BEDFORD & C)        22:59 F17  13
 20  C. BAINES   (BRACKNELL)          23:45 F17  14
 21  Z. DUNNINGS   (DACORUM)          23:51 F20   7
 22  S. MCDADE   (BRACKNELL)          24:22 F17  15
 23  R. CARD   (AYLESBURY)            24:35 F17  16
 24  K. DUNFORD   (MILTON K)          25:48 F20   8
 25  V. FALLOW   (MILTON K)           25:50 F17  17
 26  L. SAMS   (WINDSOR)              34:56 F17  18

TEAM RESULT
 1  BEDFORD & COUNTY         71     1     2     7
 2  HARROW A.C.              56     5     8    12
 3  DACORUM & TRING          51     3    10    17
 4  WINDSOR SE&H             34     6    15    26
 5  MARSHALL MILTON KEYNES   28     4    24    25
 6  BRACKNELL                26    13    20    22
 7  OXFORD CITY              16    11
 8  CHILTERN HARRIERS        13    14
 9  VALE OF AYLESBURY         4    23

Under 15 Girls
  1  M. HAWTIN   (OXFORD)             13:28 F15   1
  2  E. RELTON   (BEDFORD & C)        14:32 F15   2
  3  D. ANDERSON   (OXFORD)           14:48 F15   3
  4  V. WALKER   (WATFORD)            14:51 F15   4
  5  E. BLACKWELL   (BEDFORD & C)     14:53 F15   5
  6  L. WYE   (WINDSOR)               14:56 F15   6
  7  B. MYERS   (CHILTERN H.)         15:01 F15   7
  8  S. CUTLER   (BEDFORD & C)        15:08 F15   8
  9  R. MCCLAY   (BRACKNELL)          15:30 F15   9
 10  M. HACK   (WINDSOR)              15:32 F15  10
 11  L. BURKE   (WINDSOR)             15:34 F15  11
 12  L. MILLETT   (MILTON K)          15:37 F15  12
 13  C. LEWIS   (LUTON)               15:48 F15  13
 14  A. CHIVERS   (OXFORD)            15:50 F15  14
 15  H. WEEKS   (BRACKNELL)           15:53 F15  15
 16  C. OSBORNE   (HARROW)            15:56 F15  16
 17  C. MILLER   (BRACKNELL)          15:59 F15  17
 18  D. SYKES   (BEDFORD & C)         16:03 F15  18
 19  C. APPLEBY   (AYLESBURY)         16:05 F15  19
 20  D. SEDDON   (BRACKNELL)          16:07 F15  20
 21  J. PYE   (BRACKNELL)             16:39 F15  21
 22  T. DANIELS-MOSS   (HARROW)       17:10 F15  22
 23  C. MITCHELL   (WATFORD)          17:13 F15  23
 24  J. HAYWARD   (CHILTERN H.)       17:52 F15  24
 25  A. HALL   (HARROW)               17:55 F15  25
 26  V. POPE   (MILTON K)             18:03 F15  26
 27  R. KEANE   (LUTON)               18:10 F15  27
 28  L. TURNER   (WINDSOR)            18:31 F15  28
 29  N. DARBY   (WATFORD)             19:15 F15  29
 30  S. HAYES   (MILTON K)            19:33 F15  30
 31  D. KERBY   (WINDSOR)             20:11 F15  31

TEAM RESULT
 1  BEDFORD & COUNTY         95     2     5     8    18
 2  OXFORD CITY              78     1     3    14
 3  WINDSOR SE&H             73     6    10    11    28
 4  BRACKNELL                67     9    15    17    20
 5  WATFORD                  40     4    23    29
 6  CHILTERN HARRIERS        33     7    24
 7  HARROW A.C.              33    16    22    25
 8  MARSHALL MILTON KEYNES   28    12    26    30
 9  LUTON A.C.               24    13    27
10  VALE OF AYLESBURY        13    19

Under 13 Girls
  1  B. SWORDS   (OXFORD)             10:17 F13   1
  2  E. WALLBANK   (BEDFORD & C)      10:23 F13   2
  3  M. WOOD   (MILTON K)             10:38 F13   3
  4  L. HAWTIN   (OXFORD)             10:49 F13   4
  5  E. WALTON   (BRACKNELL)          10:51 F13   5
  6  J. WALKER   (OXFORD)             11:04 F13   6
  7  E. MEEKINS   (BEDFORD & C)       11:12 F13   7
  8  A. HUCKIN   (AYLESBURY)          11:15 F13   8
  9  B. FIELDEN   (BEDFORD & C)       11:21 F13   9
 10  B. TURTON   (BRACKNELL)          11:23 F13  10
 11  B. BERGER-NORTH   (BRACKNELL)    11:29 F13  11
 12  R. HARDY   (MILTON K)            11:38 F13  12
 13  G. COLLINS   (BRACKNELL)         11:40 F13  13
 14  I. HENSON   (WATFORD)            11:47 F13  14
 15  G. CALLAGHAN   (BRACKNELL)       11:48 F13  15
 16  Z. ROGERS   (MILTON K)           11:50 F13  16
 17  N. WICKINGS   (WATFORD)          11:52 F13  17
 18  E. ROCHE   (MILTON K)            11:56 F13  18
 19  L. GILBERT   (BEDFORD & C)       11:59 F13  19
 20  L. SALTER   (BEDFORD & C)        12:03 F13  20
 21  J. ANSTICE   (OXFORD)            12:12 F13  21
 22  NO. 65   (BEDFORD & C)           12:22 F13  22
 23  N. FOSTER   (HARROW)             12:24 F13  23
 24  S. HALLIDAY-CHAMBERS   (AYLESBURY12:25 F13  24
 25  C. HALL   (WINDSOR)              12:26 F13  25
 26  V. KYLEY   (WINDSOR)             12:29 F13  26
 27  S. CARD   (AYLESBURY)            12:37 F13  27
 28  E. LOACH   (CHILTERN H.)         12:44 F13  28
 29  L. LIGHTFOOT   (AYLESBURY)       12:45 F13  29
 30  S. ALLEN   (BEDFORD & C)         12:47 F13  30
 31  G. KEANE   (LUTON)               12:51 F13  31
 32  M. HAYNES   (WINDSOR)            12:59 F13  32
 33  J. TREDGETT   (BEDFORD & C)      13:01 F13  33
 34  E. STEED   (WATFORD)             13:03 F13  34
 35  D. LITTLEJOHN   (AYLESBURY)      13:15 F13  35
 36  R. FORREST   (HARROW)            13:19 F13  36
 37  L. RELTON   (BEDFORD & C)        13:20 F13  37
 38  A. RICHEY   (MILTON K)           13:30 F13  38
 39  H. WELSH   (AYLESBURY)           13:34 F13  39
 40  R. WEGE   (WINDSOR)              13:38 F13  40
 41  H. PERKS   (HARROW)              13:45 F13  41
 42  L. ADAMS   (MILTON K)            13:45 F13  42
 43  C. HAIGH   (CHILTERN H.)         13:49 F13  43
 44  C. HOBBS   (MILTON K)            13:49 F13  44
 45  J. HARTLEY   (WATFORD)           14:35 F13  45
 46  G. MACDONALD   (CHILTERN H.)     14:41 F13  46
 47  I. WATT   (BEDFORD & C)          15:10 F13  47
 48  K. MCCULLOCK   (LUTON)           15:15 F13  48
 49  L. GALE   (BEDFORD & C)          15:36 F13  49

TEAM RESULT
 1  OXFORD CITY             168     1     4     6    21
 2  BEDFORD & COUNTY        163     2     7     9    19
 3  BRACKNELL               161     5    10    11    13
 4  MARSHALL MILTON KEYNES  151     3    12    16    18
 5  VALE OF AYLESBURY       112     8    24    27    29
 6  WATFORD                  90    14    17    34    45
 7  WINDSOR SE&H             77    25    26    32    40
 8  HARROW A.C.              50    23    36    41
 9  CHILTERN HARRIERS        33    28    43    46
10  LUTON A.C.               21    31    48


Total Overall Score
 1  BEDFORD & COUNTY       2429  2029   400
 2  WINDSOR SE&H           2203  1864   339
 3  MARSHALL MILTON KEYNES 2169  1799   370
 4  HARROW A.C.            1999  1860   139
 5  VALE OF AYLESBURY      1690  1426   264
 6  CHILTERN HARRIERS      1407  1191   216
 7  HEADINGTON R.R.        1406  1293   113
 8  OXFORD CITY            1360  1098   262
 9  LUTON A.C.             1215  1094   121
10  WATFORD                1106   949   157
11  BRACKNELL               915   661   254
12  LEIGHTON BUZZARD        890   838    52
13  DACORUM & TRING         847   763    84
14  BEARBROOK JOGGERS       834   786    48


Male Overall Score
 1  BEDFORD & COUNTY       2029  1700   107    80   142
 2  WINDSOR SE&H           1864  1648    86    65    65
 3  HARROW A.C.            1860  1640    82    91    47
 4  MARSHALL MILTON KEYNES 1799  1552    73    37   137
 5  VALE OF AYLESBURY      1426  1280    41         105
 6  HEADINGTON R.R.        1293  1293
 7  CHILTERN HARRIERS      1191   956     8    86   141
 8  OXFORD CITY            1098  1022          33    43
 9  LUTON A.C.             1094   971         122     1
10  WATFORD                 949   863          37    49
11  LEIGHTON BUZZARD        838   734          42    62
12  BEARBROOK JOGGERS       786   786
13  DACORUM & TRING         763   709           6    48
14  BRACKNELL               661   524    21    21    95


Female Overall Score
 1  BEDFORD & COUNTY        400    71    71    95   163
 2  MARSHALL MILTON KEYNES  370   163    28    28   151
 3  WINDSOR SE&H            339   155    34    73    77
 4  VALE OF AYLESBURY       264   135     4    13   112
 5  OXFORD CITY             262          16    78   168
 6  BRACKNELL               254          26    67   161
 7  CHILTERN HARRIERS       216   137    13    33    33
 8  WATFORD                 157    27          40    90
 9  HARROW A.C.             139          56    33    50
10  LUTON A.C.              121    76          24    21
11  HEADINGTON R.R.         113   113
12  DACORUM & TRING          84    33    51
13  LEIGHTON BUZZARD         52    52
14  BEARBROOK JOGGERS        48    48