Apex Sports Chiltern League Division One 2006/2007 Round 5

Held at Wing on 17 February 2007

Senior/Junior/Veteran Men
  1  O. JONES   (WINDSOR)             30:16 M     1
  2  D. MERCKEL   (OXFORD)            30:26 M     2
  3  C. RILEY   (BEDFORD & C)         30:35 M     3
  4  C. COLEMAN   (WINDSOR)           30:40 M     4
  5  S. KIMBER   (WINDSOR)            30:58 M     5
  6  N. MILLER   (BEDFORD & C)        31:03 M     6
  7  D. NEVINS   (HARROW)             31:11 M     7
  8  P. BRIDGER   (LUTON)             31:20 M     8
  9  S. TUTTLE   (BEDFORD & C)        31:35 M20   1
 10  S. MALE   (OXFORD)               31:38 M40   1
 11  E. O'GORMAN   (CHILTERN H.)      31:43 M     9
 12  J. MCGINN   (WATFORD)            31:44 M    10
 13  A. WRAY   (HARROW)               32:01 M    11
 14  G. HARRIS   (HEADINGTON)         32:03 M    12
 15  T. BEEDELL   (CHILTERN H.)       32:09 M    13
 16  J. BIGNALL   (HARROW)            32:16 M    14
 17  A. CROSS   (BEDFORD & C)         32:21 M    15
 18  A. SAINSBURY   (DACORUM)         32:22 M40   2
 19  M. CURSONS   (HARROW)            32:37 M40   3
 20  C. DRINKWATER   (BEDFORD & C)    32:42 M20   2
 21  T. JONES   (AYLESBURY)           32:43 M40   4
 22  C. HEARN   (MILTON K)            32:45 M    16
 23  M. BENNETT   (CHILTERN H.)       32:46 M20   3
 24  P. GREGORY   (AYLESBURY)         32:46 M50   1
 25  M. RAHIM   (HARROW)              32:50 M    17
 26  C. FINILL   (HARROW)             32:58 M40   5
 27  P. FARMER   (LUTON)              33:05 M    18
 28  S. STILL   (LUTON)               33:08 M    19
 29  D. BROWN   (CHILTERN H.)         33:09 M40   6
 30  M. TANKARD   (OXFORD)            33:11 M40   7
 31  D. MAISEY   (AYLESBURY)          33:13 M    20
 32  J. SEDDON   (BRACKNELL)          33:14 M    21
 33  P. BOND   (MILTON K)             33:15 M    22
 34  V. BANGS   (WINDSOR)             33:28 M20   4
 35  R. THETFORD   (HEADINGTON)       33:32 M40   8
 36  G. WILCOX   (MILTON K)           33:34 M    23
 37  P. NORRIS   (HARROW)             33:36 M    24
 38  C. MAHON   (MILTON K)            33:38 M40   9
 39  A. COX   (MILTON K)              33:43 M40  10
 40  V. ZVEREV   (HEADINGTON)         33:50 M40  11
 41  M. CAREY   (HARROW)              33:54 M20   5
 42  A. INCHLEY   (LEIGHTON B)        33:57 M    25
 43  I. VAN LOKVEN   (MILTON K)       33:58 M40  12
 44  T. SHELDRICK   (DACORUM)         34:01 M20   6
 45  B. CORFIELD   (LEIGHTON B)       34:01 M20   7
 46  T. HAUGHIAN   (WINDSOR)          34:02 M    26
 47  R. LARSEN   (BRACKNELL)          34:03 M20   8
 48  A. BLAIR   (BEDFORD & C)         34:04 M40  13
 49  P. DALY   (BRACKNELL)            34:08 M    27
 50  R. HEANEY   (BEDFORD & C)        34:11 M20   9
 51  D. BURTON   (HEADINGTON)         34:15 M    28
 52  S. BROWN   (CHILTERN H.)         34:20 M    29
 53  P. TOTTLE   (AYLESBURY)          34:26 M40  14
 54  A. MOURIDIAN   (BRACKNELL)       34:33 M20  10
 55  A. JOHNSON   (LUTON)             34:50 M    30
 56  D. ESMONDE   (DACORUM)           34:51 M    31
 57  I. PHEASEY   (MILTON K)          34:54 M    32
 58  P. ALLEN   (DACORUM)             34:56 M40  15
 59  T. DIXON   (OXFORD)              34:57 M40  16
 60  R. GRANT   (OXFORD)              35:10 M50   2
 61  N. HARRIS   (WATFORD)            35:16 M    33
 62  L. WHITTEN   (MILTON K)          35:22 M20  11
 63  CO STEPTOE   (AYLESBURY)         35:23 M50   3
 64  E. COOKE   (BRACKNELL)           35:25 M20  12
 65  P. GOODWIN   (HEADINGTON)        35:27 M    34
 66  B. GREEN   (OXFORD)              35:29 M40  17
 67  C. COLBECK   (HEADINGTON)        35:32 M    35
 68  D. WARBURTON   (LEIGHTON B)      35:38 M    36
 69  P. WALLACE   (CHILTERN H.)       35:42 M    37
 70  M. DOWN   (MILTON K)             35:47 M40  18
 71  M. SHOTBOLT   (BEDFORD & C)      35:48 M50   4
 72  J. GRIFFITHS   (HEADINGTON)      35:53 M40  19
 73  J. EXLEY   (OXFORD)              36:02 M50   5
 74  L. MCNEILL   (HEADINGTON)        36:04 M    38
 75  A. RICHARDSON   (CHILTERN H.)    36:07 M50   6
 76  M. ELLINGHAM   (LUTON)           36:07 M40  20
 77  D. HARTWELL   (OXFORD)           36:10 M50   7
 78  O. BYRNE   (BEARBROOK)           36:13 M40  21
 79  L. HURMAN   (HEADINGTON)         36:15 M50   8
 80  A. ALI   (OXFORD)                36:19 M40  22
 81  P. BENEDICKTER   (LUTON)         36:29 M40  23
 82  H. EDWARDS-EVANS   (AYLESBURY)   36:34 M40  24
 83  N. LATIMER   (LUTON)             36:36 M    39
 84  G. WALFORD   (CHILTERN H.)       36:38 M40  25
 85  M. GROOM   (MILTON K)            36:40 M50   9
 86  P. GOODING   (BEDFORD & C)       36:41 M40  26
 87  R. ELLERBY   (CHILTERN H.)       36:42 M50  10
 88  I. THOMPSON   (AYLESBURY)        36:50 M40  27
 89  TOM INCHLEY   (LEIGHTON B)       36:52 M    40
 90  T. MCINTYRE   (HARROW)           36:56 M50  11
 91  P. WOOTTON   (CHILTERN H.)       36:58 M40  28
 92  M. HILL   (WINDSOR)              37:00 M50  12
 93  K. CONCANNON   (HARROW)          37:07 M40  29
 94  A. SIMMONS   (BEARBROOK)         37:12 M40  30
 95  D. WHEELER   (OXFORD)            37:15 M50  13
 96  S. THORP   (OXFORD)              37:17 M50  14
 97  M. BURLING   (MILTON K)          37:30 M40  31
 98  P. FEIST   (MILTON K)            37:34 M40  32
 99  T. BIRKETT   (WATFORD)           37:34 M40  33
100  I. WOOD   (MILTON K)             37:42 M    41
101  I. ROBERTS   (LEIGHTON B)        37:44 M40  34
102  R. TREADWELL   (OXFORD)          37:47 M50  15
103  G. MAYOH   (WATFORD)             37:48 M40  35
104  K. DRAPER   (HARROW)             37:58 M    42
105  M. WORTHINGTON   (HEADINGTON)    38:00 M60   1
106  T. ROONEY   (AYLESBURY)          38:02 M40  36
107  N. DAY   (AYLESBURY)             38:03 M20  13
108  T. BARROWS   (BEARBROOK)         38:03 M50  16
109  T. ROBERTS   (BEDFORD & C)       38:09 M20  14
110  J. FAWCETT   (CHILTERN H.)       38:15 M    43
111  A. TWISSELL   (BEARBROOK)        38:19 M    44
112  I. RUSSELL   (MILTON K)          38:22 M50  17
113  D. BRUMBY   (MILTON K)           38:31 M    45
114  K. MCLELLAN   (LUTON)            38:35 M50  18
115  S. ROONEY   (AYLESBURY)          38:41 M40  37
116  A. DELNEVO   (DACORUM)           38:45 M40  38
117  G. STRATFORD   (LEIGHTON B)      38:52 M    46
118  A. JONES   (CHILTERN H.)         39:03 M    47
119  J. STOCKER   (BRACKNELL)         39:12 M20  15
120  N. CLAY   (LEIGHTON B)           39:13 M40  39
121  C. TURRELL-BROWN   (MILTON K)    39:14 M    48
122  P. ILLING   (WATFORD)            39:15 M40  40
123  R. POWNALL   (MILTON K)          39:17 M40  41
124  S. ALLEN   (BEARBROOK)           39:23 M40  42
125  C. RUTLAND   (OXFORD)            39:43 M60   2
126  A. SKANDA   (BRACKNELL)          39:52 M20  16
127  A. DALE   (CHILTERN H.)          40:00 M40  43
128  I. MEADOWCROFT   (HEADINGTON)    40:04 M40  44
129  N. WASHINGTON   (MILTON K)       40:06 M    49
130  N. TAYLOR   (MILTON K)           40:11 M40  45
131  P. CAIRNIE   (BEARBROOK)         40:12 M40  46
132  M. RUSSELL   (BEDFORD & C)       40:30 M50  19
133  D. LUKIC   (BEARBROOK)           40:34 M    50
134  A. ROBERTS   (AYLESBURY)         40:51 M40  47
135  P. KIMBER   (OXFORD)             41:07 M60   3
136  J. POWELL   (BEARBROOK)          41:13 M    51
137  TIM INCHLEY   (LEIGHTON B)       41:16 M    52
138  G. THOMAS   (LUTON)              41:18 M50  20
139  GARY SMITH   (BEARBROOK)         41:22 M    53
140  S. BACHINI   (LUTON)             41:46 M40  48
141  D. WHITELOCK   (CHILTERN H.)     42:05 M    54
142  J. CRICK   (CHILTERN H.)         42:05 M    55
143  P. DANCER   (BEDFORD & C)        42:12 M50  21
144  C. FALLAIZE   (AYLESBURY)        42:15 M40  49
145  R. HARDY   (LUTON)               42:26 M50  22
146  R. ENGERS   (CHILTERN H.)        42:32 M40  50
147  P. GRIMSDALE   (OXFORD)          42:42 M50  23
148  P. MORAN   (HEADINGTON)          42:52 M    56
149  F. WATT   (LEIGHTON B)           43:02 M50  24
150  P. CLARKE   (BEARBROOK)          43:18 M40  51
151  J. WILLIAMSON   (BEDFORD & C)    43:33 M40  52
152  J. COOPER   (DACORUM)            43:58 M50  25
153  I. HOSLEY   (LEIGHTON B)         43:58 M    57
154  C. HAMLET   (WATFORD)            44:11 M50  26
155  A. PEPPER   (CHILTERN H.)        44:43 M40  53
156  P. DOVEY   (BEARBROOK)           44:49 M60   4
157  D. SMITH   (CHILTERN H.)         44:51 M40  54
158  C. BALDWIN   (MILTON K)          44:54 M50  27
159  T. BRAWN   (CHILTERN H.)         44:57 M50  28
160  G. COPPS   (BRACKNELL)           45:09 M40  55
161  S. DANIEL   (WATFORD)            45:09 M40  56
162  J. GIBSON   (AYLESBURY)          45:42 M50  29
163  G. TAYLOR   (BEARBROOK)          46:42 M40  57
164  D. ATKINSON   (CHILTERN H.)      47:20 M40  58
165  D. MACKENZIE   (HARROW)          47:26 M    58
166  P. MASON   (BEARBROOK)           47:30 M60   5
167  G. NEAL   (WATFORD)              47:53 M50  30
168  P. WOODAGE   (BEARBROOK)         48:07 M50  31
169  A. BUTLER   (BEARBROOK)          48:10 M40  59
170  P. RANCE   (BEARBROOK)           48:14 M50  32
171  F. MILLS   (DACORUM)             48:18 M60   6
172  M. SARGENT   (DACORUM)           48:23 M50  33
173  H. CAVE   (CHILTERN H.)          50:44 M60   7
174  K. VILLIERS   (HEADINGTON)       50:52 M60   8
175  M. CARTWRIGHT   (CHILTERN H.)    53:34 M60   9
176  M. PERRY   (DACORUM)             55:12 M50  34
177  R. HOYLE   (WATFORD)             68:33 M60  10

TEAM RESULT
 1  HARROW A.C.            1413     7    13    16    19    25    26    37    41    90    93
 2  BEDFORD & COUNTY       1361     3     6     9    17    20    48    50    71    86   109
 3  MARSHALL MILTON KEYNES 1295    22    33    36    38    39    43    57    62    70    85
 4  CHILTERN HARRIERS      1244    11    15    23    29    52    69    75    84    87    91
 5  OXFORD CITY            1228     2    10    30    59    60    66    73    77    80    95
 6  HEADINGTON R.R.        1178    14    35    40    51    65    67    72    74    79   105
 7  VALE OF AYLESBURY      1090    21    24    31    53    63    82    88   106   107   115
 8  LUTON A.C.             1030     8    27    28    55    76    81    83   114   138   140
 9  WINDSOR SE&H            886     1     4     5    34    46    92
10  BRACKNELL               773    32    47    49    54    64   119   126   160
11  LEIGHTON BUZZARD        759    42    45    68    89   101   117   120   137   149   153
12  DACORUM & TRING         639    18    44    56    58   116   152   171   172   176
13  BEARBROOK JOGGERS       576    78    94   108   111   124   131   133   136   139   150
14  WATFORD                 546    12    61    99   103   122   154   161   167   177


Veteran Mens Race
 1  OXFORD CITY             553    10    30    59    60
 2  VALE OF AYLESBURY       551    21    24    53    63
 3  MARSHALL MILTON KEYNES  522    38    39    43    70
 4  HEADINGTON R.R.         486    35    40    72    79
 5  HARROW A.C.             484    19    26    90    93
 6  CHILTERN HARRIERS       437    29    75    84    87
 7  BEDFORD & COUNTY        375    48    71    86   132
 8  DACORUM & TRING         368    18    58   116   152
 9  BEARBROOK JOGGERS       308    78    94   108   124
10  LUTON A.C.              303    76    81   114   138
11  WATFORD                 234    99   103   122   154
12  LEIGHTON BUZZARD        164   101   120   149
13  WINDSOR SE&H             86    92
14  BRACKNELL                18   160


Junior Men
 1  BEDFORD & COUNTY        455     9    20    50
 2  BRACKNELL               369    47    54    64
 3  CHILTERN HARRIERS       155    23
 4  WINDSOR SE&H            144    34
 5  HARROW A.C.             137    41
 6  DACORUM & TRING         134    44
 7  LEIGHTON BUZZARD        133    45
 8  MARSHALL MILTON KEYNES  116    62
 9  VALE OF AYLESBURY        71   107

Under 17 Men
  1  D. WILLIAMSON   (BEDFORD & C)    21:49 M17   1
  2  N. WHITE   (WINDSOR)             21:56 M17   2
  3  S. WALLBANK   (BEDFORD & C)      22:21 M17   3
  4  M. WILMOTT   (MILTON K)          22:39 M17   4
  5  K. LEGARD   (MILTON K)           22:42 M17   5
  6  M. HEGAN   (HARROW)              22:44 M17   6
  7  T. LEWIS   (HARROW)              23:02 M17   7
  8  L. TURTON   (WINDSOR)            23:06 M17   8
  9  T. BARBOUR   (WINDSOR)           23:14 M17   9
 10  E. WINTER   (MILTON K)           23:16 M17  10
 11  S. BAIRD   (LUTON)               23:19 M17  11
 12  J. BELL   (MILTON K)             23:45 M17  12
 13  J. LYMAN   (MILTON K)            23:51 M17  13
 14  P. BACHINI   (LUTON)             23:56 M17  14
 15  J. FERGUSON   (AYLESBURY)        24:17 M17  15
 16  F. ROONEY   (AYLESBURY)          24:30 M17  16
 17  A. CARTER   (HARROW)             24:35 M17  17
 18  G. KNOWLES   (AYLESBURY)         24:47 M17  18
 19  C. GUY   (MILTON K)              25:05 M17  19
 20  M. WARWICK   (HARROW)            25:09 M17  20
 21  C. SMART   (WINDSOR)             25:14 M17  21
 22  W. LIGHTFOOT   (AYLESBURY)       25:17 M17  22
 23  M. KENNY   (MILTON K)            26:05 M17  23

TEAM RESULT
 1  MARSHALL MILTON KEYNES   65     4     5    10    12
 2  WINDSOR SE&H             56     2     8     9    21
 3  HARROW A.C.              46     6     7    17    20
 4  BEDFORD & COUNTY         44     1     3
 5  VALE OF AYLESBURY        25    15    16    18    22
 6  LUTON A.C.               23    11    14

Under 15 Boys
  1  J. MCDONNELL   (LEIGHTON B)      14:25 M15   1
  2  P. BENEDICKTER   (LUTON)         14:45 M15   2
  3  M. SALT   (DACORUM)              14:50 M15   3
  4  J. GOODWIN   (BEDFORD & C)       14:55 M15   4
  5  D. WOODGATE   (LUTON)            15:09 M15   5
  6  A. SHELLEY   (CHILTERN H.)       15:22 M15   6
  7  K. CHIRURGA   (BEDFORD & C)      15:23 M15   7
  8  A. SIMPSON   (OXFORD)            15:28 M15   8
  9  M. LEWIS   (HARROW)              15:32 M15   9
 10  D. BIANCHI   (LUTON)             15:45 M15  10
 11  S. DEATHE   (MILTON K)           15:52 M15  11
 12  T. MEAD   (LUTON)                15:56 M15  12
 13  T. WILLIAMS   (WATFORD)          16:03 M15  13
 14  A. CRESSWELL   (HARROW)          16:05 M15  14
 15  M. BACHINI   (LUTON)             16:09 M15  15
 16  D. YOUNG   (MILTON K)            16:09 M15  16
 17  M. BERGIN   (BEDFORD & C)        16:17 M15  17
 18  T. DAY   (LUTON)                 16:27 M15  18
 19  A. WATSON   (CHILTERN H.)        16:30 M15  19
 20  D. LOACH   (CHILTERN H.)         16:45 M15  20
 21  G. GUNN   (WINDSOR)              16:54 M15  21
 22  N. LINGLEY   (CHILTERN H.)       17:00 M15  22
 23  T. NASH   (LEIGHTON B)           17:23 M15  23
 24  C. CALVERT   (WINDSOR)           17:27 M15  24
 25  J. ANGLE   (BEDFORD & C)         17:33 M15  25
 26  C. LARSEN   (BRACKNELL)          17:50 M15  26
 27  L. PORTER   (WINDSOR)            17:50 M15  27
 28  D. JOHNSON   (LUTON)             17:55 M15  28
 29  J. COOPER   (LUTON)              18:01 M15  29
 30  H. BEEDELL   (CHILTERN H.)       18:39 M15  30
 31  P. BENSON   (HARROW)             18:42 M15  31
 32  T. STEVENSON   (LEIGHTON B)      18:44 M15  32
 33  J. PITTS   (LUTON)               19:03 M15  33
 34  B. ALLPORT   (CHILTERN H.)       19:38 M15  34
 35  L. BATEMAN   (AYLESBURY)         22:09 M15  35

TEAM RESULT
 1  LUTON A.C.              115     2     5    10    12
 2  BEDFORD & COUNTY         91     4     7    17    25
 3  CHILTERN HARRIERS        77     6    19    20    22
 4  HARROW A.C.              54     9    14    31
 5  LEIGHTON BUZZARD         52     1    23    32
 6  MARSHALL MILTON KEYNES   45    11    16
 7  WINDSOR SE&H             36    21    24    27
 8  DACORUM & TRING          33     3
 9  OXFORD CITY              28     8
10  WATFORD                  23    13
11  BRACKNELL                10    26
12  VALE OF AYLESBURY         1    35

Under 13 Boys
  1  Z. SEDDON   (BRACKNELL)          11:43 M13   1
  2  J. OXENHAM   (BEDFORD & C)       12:11 M13   2
  3  J. WILLIAMS   (BEDFORD & C)      12:17 M13   3
  4  D. MURPHY   (MILTON K)           12:18 M13   4
  5  G. SUGARS   (BEDFORD & C)        12:20 M13   5
  6  H. ROBERTSON   (OXFORD)          12:31 M13   6
  7  S. HARVEY   (CHILTERN H.)        12:36 M13   7
  8  A. TOOMEY   (BRACKNELL)          12:37 M13   8
  9  O. GLYN   (DACORUM)              12:38 M13   9
 10  D. BARRACLOUGH   (CHILTERN H.)   12:39 M13  10
 11  R. BURLING   (MILTON K)          12:41 M13  11
 12  C. MEAD   (AYLESBURY)            12:49 M13  12
 13  C. THORNLEY   (BEDFORD & C)      12:50 M13  13
 14  R. BUCK   (DACORUM)              12:51 M13  14
 15  N. BRIDLE   (OXFORD)             12:55 M13  15
 16  O. CHURCH   (CHILTERN H.)        13:00 M13  16
 17  M. BONITO   (DACORUM)            13:02 M13  17
 18  L. ANGELL   (BEDFORD & C)        13:04 M13  18
 19  G. VINCE   (BEDFORD & C)         13:05 M13  19
 20  M. GODDARD   (CHILTERN H.)       13:08 M13  20
 21  M. MCGARRELL   (BEDFORD & C)     13:15 M13  21
 22  W. HANDSCOMBE   (OXFORD)         13:16 M13  22
 23  W. JOHNSON   (BEDFORD & C)       13:20 M13  23
 24  J. FIELDMARTIN   (WINDSOR)       13:30 M13  24
 25  D. O'NEILL   (AYLESBURY)         13:43 M13  25
 26  H. MEARS   (CHILTERN H.)         13:43 M13  26
 27  A. MINNEY   (BEDFORD & C)        13:47 M13  27
 28  J. BENEDICTER   (LUTON)          13:49 M13  28
 29  T. ATKINS   (AYLESBURY)          13:51 M13  29
 30  J. EYKELBOSCH   (DACORUM)        13:54 M13  30
 31  S. CARROLL   (HARROW)            13:55 M13  31
 32  G. TIPPITE   (LEIGHTON B)        13:58 M13  32
 33  A. BRAMLEY   (DACORUM)           14:00 M13  33
 34  A. BEVAN   (DACORUM)             14:02 M13  34
 35  T. RIDING   (AYLESBURY)          14:24 M13  35
 36  G. LANGSTON   (LEIGHTON B)       14:34 M13  36
 37  J. DUTTON   (CHILTERN H.)        14:36 M13  37
 38  C. ALEXANDER   (BEDFORD & C)     14:38 M13  38
 39  C. GABE   (CHILTERN H.)          14:42 M13  39
 40  E. APERGHIS   (CHILTERN H.)      15:23 M13  40
 41  D. HENSON   (BEDFORD & C)        15:29 M13  41
 42  J. RISBRIDGER   (LUTON)          15:41 M13  42
 43  D. COCHRANE   (HARROW)           16:14 M13  43
 44  D. DRAPER   (HARROW)             16:21 M13  44

TEAM RESULT
 1  BEDFORD & COUNTY        157     2     3     5    13
 2  CHILTERN HARRIERS       127     7    10    16    20
 3  DACORUM & TRING         110     9    14    17    30
 4  OXFORD CITY              92     6    15    22
 5  BRACKNELL                81     1     8
 6  VALE OF AYLESBURY        79    12    25    29    35
 7  MARSHALL MILTON KEYNES   75     4    11
 8  LEIGHTON BUZZARD         22    32    36
 9  WINDSOR SE&H             21    24
10  LUTON A.C.               20    28    42
11  HARROW A.C.              17    31    43    44

Senior/Veteran Ladies
  1  C. DICKIE   (WINDSOR)            23:46 F     1
  2  R. IANNONE   (AYLESBURY)         24:30 F     2
  3  J. CRAFT   (HEADINGTON)          24:36 F     3
  4  C. SCOTT   (MILTON K)            24:42 F     4
  5  S. COX   (MILTON K)              25:23 F     5
  6  T. TAYLOR   (MILTON K)           25:40 F     6
  7  L. BURTON   (HEADINGTON)         25:50 F     7
  8  K. HEWITSON   (HEADINGTON)       25:59 F     8
  9  S. REYNOLDS   (CHILTERN H.)      26:04 F35   1
 10  L. BROMILOW   (MILTON K)         26:06 F     9
 11  S. WHITWORTH   (HEADINGTON)      26:12 F35   2
 12  J. BENHAM   (MILTON K)           26:17 F    10
 13  H. FRIZZELL   (BEDFORD & C)      26:24 F    11
 14  D. MOORE   (HEADINGTON)          26:40 F    12
 15  L. MARSHALL   (AYLESBURY)        27:25 F    13
 16  L. JAMES   (WINDSOR)             27:48 F    14
 17  M. DUBLON   (BEARBROOK)          27:54 F    15
 18  H. BENNEWITH   (AYLESBURY)       28:27 F45   1
 19  P. CALLINGHAM   (WINDSOR)        28:44 F    16
 20  L. OLIVER   (HEADINGTON)         28:50 F35   3
 21  H. MULHALL   (BEARBROOK)         28:50 F35   4
 22  Y. EDWARDS   (WINDSOR)           28:57 F    17
 23  K. BISHOP   (MILTON K)           29:16 F    18
 24  C. STUBBINGS   (CHILTERN H.)     29:30 F35   5
 25  S. BARNES   (AYLESBURY)          30:08 F55   1
 26  R. WILLIAMS   (MILTON K)         30:12 F    19
 27  V. SHELDON   (AYLESBURY)         30:37 F35   6
 28  A. GOOCH   (MILTON K)            30:41 F    20
 29  C. MURRAY   (DACORUM)            30:47 F35   7
 30  N. HENRY   (DACORUM)             30:48 F35   8
 31  P. LINTON   (AYLESBURY)          30:52 F35   9
 32  K. LOACH   (CHILTERN H.)         30:53 F45   2
 33  H. FALLAIZE   (AYLESBURY)        30:57 F45   3
 34  L. ROE   (WINDSOR)               30:58 F    21
 35  S. TANSEY   (WINDSOR)            31:08 F35  10
 36  E. COOMBES   (BEDFORD & C)       31:17 F    22
 37  P. HERBERT   (BEARBROOK)         31:20 F35  11
 38  M-A FISCHER   (HEADINGTON)       31:29 F45   4
 39  A. UPTON   (LEIGHTON B)          31:35 F    23
 40  S. RIDGEWAY   (BEARBROOK)        31:35 F45   5
 41  J. LARSON   (BRACKNELL)          32:25 F45   6
 42  D. LAMBERT   (MILTON K)          32:36 F35  12
 43  L. CRIPPS   (MILTON K)           32:59 F    24
 44  C. CRAWLEY   (DACORUM)           34:29 F45   7
 45  F. CALDER   (CHILTERN H.)        34:31 F    25
 46  G. BRADSHAW   (DACORUM)          35:16 F45   8
 47  A. STRANG   (BEARBROOK)          35:44 F    26
 48  B. KING   (CHILTERN H.)          37:17 F55   2
 49  P. SIDDONS   (WINDSOR)           39:02 F55   3
 50  C. CLIFFORD   (BEARBROOK)        39:04 F45   9
 51  L. FURRNESS   (BEARBROOK)        39:05 F35  13
 52  S. TOWL   (DACORUM)              39:58 F35  14
 53  E. GOULD   (BEARBROOK)           43:38 F    27

TEAM RESULT
 1  MARSHALL MILTON KEYNES  191     4     5     6    10
 2  HEADINGTON R.R.         187     3     7     8    11
 3  WINDSOR SE&H            158     1    16    19    22
 4  VALE OF AYLESBURY       156     2    15    18    25
 5  CHILTERN HARRIERS       106     9    24    32    45
 6  BEARBROOK JOGGERS       101    17    21    37    40
 7  DACORUM & TRING          67    29    30    44    46
 8  BEDFORD & COUNTY         59    13    36
 9  LEIGHTON BUZZARD         15    39
10  BRACKNELL                13    41


Veteran Ladies Race
 1  VALE OF AYLESBURY       115    18    25    27    31
 2  CHILTERN HARRIERS       103     9    24    32    48
 3  HEADINGTON R.R.          93    11    20    38
 4  BEARBROOK JOGGERS        68    21    37    40    50
 5  DACORUM & TRING          67    29    30    44    46
 6  WINDSOR SE&H             24    35    49
 7  BRACKNELL                13    41
 8  MARSHALL MILTON KEYNES   12    42

Junior/U17 Ladies
  1  L. LATTIMORE   (HARROW)          20:31 F17   1
  2  R. CAVE   (BEDFORD & C)          21:57 F20   1
  3  S. BOAST   (BEDFORD & C)         22:09 F17   2
  4  A. MCGURK   (BEDFORD & C)        22:16 F17   3
  5  A. CONCANNON   (HARROW)          22:42 F17   4
  6  S. WILKINS   (MILTON K)          22:53 F17   5
  7  L. LINGLEY   (CHILTERN H.)       23:16 F17   6
  8  H. CHAUNDY   (OXFORD)            23:31 F20   2
  9  R. STEDMAN   (WINDSOR)           23:56 F17   7
 10  S. BROWN   (HARROW)              23:58 F17   8
 11  S. SNYMAN   (BEDFORD & C)        24:31 F17   9
 12  L. CHADBONE   (AYLESBURY)        25:44 F17  10
 13  H. KITCHEN   (WATFORD)           26:28 F17  11
 14  P. BENSUSAN   (DACORUM)          27:34 F17  12
 15  R. MOORHOUSE   (CHILTERN H.)     28:08 F20   3

TEAM RESULT
 1  BEDFORD & COUNTY         39     2     3     4
 2  HARROW A.C.              32     1     5    10
 3  MARSHALL MILTON KEYNES   10     6
 4  CHILTERN HARRIERS        10     7    15
 5  OXFORD CITY               8     8
 6  WINDSOR SE&H              7     9
 7  VALE OF AYLESBURY         4    12
 8  WATFORD                   3    13
 9  DACORUM & TRING           2    14

Under 15 Girls
  1  A. MACKINNON-AUSTIN   (BEDFORD & 16:24 F15   1
  2  E. RELTON   (BEDFORD & C)        16:47 F15   2
  3  L. WYE   (WINDSOR)               16:54 F15   3
  4  E. BLACKWELL   (BEDFORD & C)     17:08 F15   4
  5  A. WRIGHT   (BEDFORD & C)        17:21 F15   5
  6  D. ANDERSON   (OXFORD)           17:36 F15   6
  7  P. LOWE   (HARROW)               17:41 F15   7
  8  B. MYERS   (CHILTERN H.)         17:46 F15   8
  9  J. SWEENEY   (MILTON K)          17:50 F15   9
 10  C. APPLEBY   (AYLESBURY)         17:57 F15  10
 11  K. BRADY   (HARROW)              18:08 F15  11
 12  J. LIVESEY   (MILTON K)          18:23 F15  12
 13  D. SEDDON   (BRACKNELL)          18:29 F15  13
 14  D. SYKES   (BEDFORD & C)         18:43 F15  14
 15  H. WEEKS   (BRACKNELL)           18:45 F15  15
 16  A. OXTOBY   (MILTON K)           18:47 F15  16
 17  E. BOAST   (BEDFORD & C)         18:58 F15  17
 18  A. KELLY   (DACORUM)             19:12 F15  18
 19  F. HUNT   (AYLESBURY)            19:26 F15  19
 20  T. DANIELS-MOSS   (HARROW)       19:48 F15  20
 21  J. LANGSTON   (LEIGHTON B)       19:59 F15  21
 22  A. BARRACLOUGH   (CHILTERN H.)   20:10 F15  22
 23  T. PARROTT   (AYLESBURY)         20:23 F15  23
 24  R. KEANE   (LUTON)               20:31 F15  24
 25  L. JOHNSTON   (MILTON K)         20:43 F15  25
 26  O. LAWRENCE   (HARROW)           21:09 F15  26
 27  I. BRAND   (CHILTERN H.)         22:12 F15  27
 28  A. LOOSE   (AYLESBURY)           22:17 F15  28
 29  D. MURPHY   (CHILTERN H.)        22:23 F15  29

TEAM RESULT
 1  BEDFORD & COUNTY        108     1     2     4     5
 2  MARSHALL MILTON KEYNES   58     9    12    16    25
 3  HARROW A.C.              56     7    11    20    26
 4  VALE OF AYLESBURY        40    10    19    23    28
 5  CHILTERN HARRIERS        34     8    22    27    29
 6  BRACKNELL                32    13    15
 7  WINDSOR SE&H             27     3
 8  OXFORD CITY              24     6
 9  DACORUM & TRING          12    18
10  LEIGHTON BUZZARD          9    21
11  LUTON A.C.                6    24

Under 13 Girls
  1  B. SWORDS   (OXFORD)             12:28 F13   1
  2  E. WALLBANK   (BEDFORD & C)      12:33 F13   2
  3  M. WOOD   (MILTON K)             12:53 F13   3
  4  L. HAWTIN   (OXFORD)             13:30 F13   4
  5  K. PARTINGTON   (AYLESBURY)      13:44 F13   5
  6  J. WALKER   (OXFORD)             13:46 F13   6
  7  L. GILBERT   (BEDFORD & C)       13:53 F13   7
  8  A. DALTON   (BEDFORD & C)        14:04 F13   8
  9  E. CROFT   (WINDSOR)             14:08 F13   9
 10  A. HUCKIN   (AYLESBURY)          14:10 F13  10
 11  B. TURTON   (BRACKNELL)          14:12 F13  11
 12  N. BARBOUR   (WINDSOR)           14:13 F13  12
 13  N. WICKINGS   (WATFORD)          14:20 F13  13
 14  R. NOLAN   (LUTON)               14:25 F13  14
 15  L. SALTER   (BEDFORD & C)        14:27 F13  15
 16  A. EYKELBOSCH   (DACORUM)        14:31 F13  16
 17  B. BERGER-NORTH   (BRACKNELL)    14:45 F13  17
 18  L. WOOD   (MILTON K)             15:04 F13  18
 19  A. DWYER   (AYLESBURY)           15:07 F13  19
 20  L. BROWN   (DACORUM)             15:11 F13  20
 21  N. FOSTER   (HARROW)             15:11 F13  21
 22  S. BONN   (WATFORD)              15:13 F13  22
 23  V. KYLEY   (WINDSOR)             15:28 F13  23
 24  G. KEANE   (LUTON)               15:30 F13  24
 25  A. BARFORD   (HARROW)            15:32 F13  25
 26  Z. WRIGHT   (BEDFORD & C)        15:33 F13  26
 27  L. LIGHTFOOT   (AYLESBURY)       15:34 F13  27
 28  G. COLLINS   (BRACKNELL)         15:40 F13  28
 29  J. ANSTICE   (OXFORD)            15:50 F13  29
 30  S. GROVER   (DACORUM)            15:55 F13  30
 31  L. RELTON   (BEDFORD & C)        15:55 F13  31
 32  M. HAYNES   (WINDSOR)            15:59 F13  32
 33  S. KINLEY   (DACORUM)            16:04 F13  33
 34  C. BENTLEY   (WATFORD)           16:05 F13  34
 35  H. PERKS   (HARROW)              16:16 F13  35
 36  S. BATEMAN   (AYLESBURY)         16:24 F13  36
 37  L. ADAMS   (MILTON K)            16:35 F13  37
 38  R. PEARCE-ROBERTS   (BEDFORD & C)16:43 F13  38
 39  H. WELSH   (AYLESBURY)           17:03 F13  39
 40  A. WRIGHT   (DACORUM)            17:16 F13  40
 41  D. LITTLEJOHN   (AYLESBURY)      17:43 F13  41
 42  G. MACDONALD   (CHILTERN H.)     17:54 F13  42
 43  I. WATT   (BEDFORD & C)          18:37 F13  43
 44  F. TATE   (CHILTERN H.)          19:06 F13  44
 45  T. KIRBY   (WINDSOR)             19:16 F13  45
 46  J. CHEW   (WINDSOR)              19:50 F13  46

TEAM RESULT
 1  BEDFORD & COUNTY        156     2     7     8    15
 2  OXFORD CITY             148     1     4     6    29
 3  VALE OF AYLESBURY       127     5    10    19    27
 4  WINDSOR SE&H            112     9    12    23    32
 5  DACORUM & TRING          89    16    20    30    33
 6  BRACKNELL                85    11    17    28
 7  MARSHALL MILTON KEYNES   83     3    18    37
 8  WATFORD                  72    13    22    34
 9  HARROW A.C.              60    21    25    35
10  LUTON A.C.               56    14    24
11  CHILTERN HARRIERS         8    42    44


Total Overall Score
 1  BEDFORD & COUNTY       2015  1653   362
 2  MARSHALL MILTON KEYNES 1822  1480   342
 3  HARROW A.C.            1678  1530   148
 4  CHILTERN HARRIERS      1606  1448   158
 5  OXFORD CITY            1528  1348   180
 6  VALE OF AYLESBURY      1522  1195   327
 7  HEADINGTON R.R.        1365  1178   187
 8  WINDSOR SE&H           1303   999   304
 9  LUTON A.C.             1250  1188    62
10  BRACKNELL               994   864   130
11  DACORUM & TRING         952   782   170
12  LEIGHTON BUZZARD        857   833    24
13  BEARBROOK JOGGERS       677   576   101
14  WATFORD                 644   569    75


Male Overall Score
 1  BEDFORD & COUNTY       1653  1361    44    91   157
 2  HARROW A.C.            1530  1413    46    54    17
 3  MARSHALL MILTON KEYNES 1480  1295    65    45    75
 4  CHILTERN HARRIERS      1448  1244          77   127
 5  OXFORD CITY            1348  1228          28    92
 6  VALE OF AYLESBURY      1195  1090    25     1    79
 7  LUTON A.C.             1188  1030    23   115    20
 8  HEADINGTON R.R.        1178  1178
 9  WINDSOR SE&H            999   886    56    36    21
10  BRACKNELL               864   773          10    81
11  LEIGHTON BUZZARD        833   759          52    22
12  DACORUM & TRING         782   639          33   110
13  BEARBROOK JOGGERS       576   576
14  WATFORD                 569   546          23


Female Overall Score
 1  BEDFORD & COUNTY        362    59    39   108   156
 2  MARSHALL MILTON KEYNES  342   191    10    58    83
 3  VALE OF AYLESBURY       327   156     4    40   127
 4  WINDSOR SE&H            304   158     7    27   112
 5  HEADINGTON R.R.         187   187
 6  OXFORD CITY             180           8    24   148
 7  DACORUM & TRING         170    67     2    12    89
 8  CHILTERN HARRIERS       158   106    10    34     8
 9  HARROW A.C.             148          32    56    60
10  BRACKNELL               130    13          32    85
11  BEARBROOK JOGGERS       101   101
12  WATFORD                  75           3          72
13  LUTON A.C.               62                 6    56
14  LEIGHTON BUZZARD         24    15           9