Apex Sports Chiltern League Division Two 2007/2008 Round 3

Held at Luton (Stockwood Park) on 01 December 2007

Senior/Junior/Veteran Men
  1  ADAM SEARLE   (STEVENAGE)                  37:09 M     1   616
     SIMON COOMBES   (LEIGHTON B) N/S           37:19 M         315
  2  ANDY MACASKILL   (MAIDENHEAD)              37:32 M     2   423
  3  DANIEL POULTON   (STEVENAGE)               37:53 M     3   617
  4  JON HISCOX   (THAME)                       38:15 M     4   715
  5  TIM WRIGHT   (BANBURY)                     38:20 M     5   763
  6  LAURENCE MILES   (MAIDENHEAD)              38:33 M     6   439
  7  SEAN O'CONNOR   (WYCOMBE)                  38:36 M20   1   635
  8  SIMON ALLISON   (MAIDENHEAD)               39:08 M40   1   448
  9  KEVIN HARDING   (TRING)                    39:28 M40   2   468
 10  GUY WOOLLETT   (GADE VALLEY)               39:34 M     7   801
 11  WAYNE ROYE   (Q.P.H.)                      39:49 M     8   563
 12  TOM MAY   (LEIGHTON B)                     39:51 M     9   311
 13  ROSS LANGLEY   (TRING)                     40:01 M    10   455
 14  KEVIN COLE   (BEARBROOK)                   40:02 M40   3   505
 15  DAVID CROSSLAND   (MAIDENHEAD)             40:25 M40   4   442
 16  JEREMY RACKHAM   (STEVENAGE)               40:32 M40   5   614
 17  SAM POULTON   (STEVENAGE)                  40:37 M20   2   618
 18  LEWIS RISELEY   (WYCOMBE)                  40:53 M20   3   634
 19  ALAN WRIGHT   (BEARBROOK)                  41:07 M    11   521
 20  ANDY BYERLEY   (THAME)                     41:43 M    12   711
 21  KEVIN DYER   (BEARBROOK)                   41:45 M40   6   523
 22  DAFYDD WARBURTON   (LEIGHTON B)            41:59 M    13   320
 23  ANDY INCHLEY   (LEIGHTON B)                42:10 M    14   319
 24  STEVE LONG   (TRING)                       42:12 M40   7   466
 25  VINCE PLOSKEY   (BIGGLESWADE)              42:20 M    15   833
 26  LEE WELHAM   (BIGGLESWADE)                 42:47 M40   8   842
 27  MARK BOXALL   (BEARBROOK)                  42:47 M    16   514
 28  CHARLIE THOMPSON   (LEIGHTON B)            42:57 M    17   321
 29  IAN ROBERTS   (LEIGHTON B)                 42:57 M40   9   316
 30  BOB HODGES   (BEARBROOK)                   43:20 M50   1   508
 31  ALAN WHELAN   (TRING)                      43:30 M40  10   465
 32  ANDY ANGUS   (Q.P.H.)                      43:32 M40  11   566
 33  STUART MANNERING   (MAIDENHEAD)            43:37 M    18   434
 34  ROB MORGAN   (BIGGLESWADE)                 43:42 M    19   839
 35  NATHANIEL SAMPSON   (ST. ALBANS)           43:44 M20   4   851
 36  PAUL BRADLEY   (MAIDENHEAD)                44:00 M50   2   438
 37  SIMON PRITCHARD   (BANBURY)                44:37 M    20   755
 38  ROB BROWN   (TRING)                        44:38 M50   3   460
 39  PETE CAIRNIE   (BEARBROOK)                 44:39 M40  12   517
 40  TREVOR LARK   (TRING)                      44:44 M40  13   470
 41  ROD LAVERS   (THAME)                       44:48 M50   4   716
 42  DAVE STEEDMAN   (BEARBROOK)                45:04 M40  14   524
 43  JOHN MANNING   (TRING)                     45:16 M50   5   469
 44  IAN ROBINSON   (BANBURY)                   45:16 M    21   754
 45  PHIL COY   (BANBURY)                       45:25 M50   6   759
 46  JUSTIN COOMBS   (MAIDENHEAD)               45:32 M    22   430
     PAUL WOODYATT   (CITY OF NORWICH) N/S      45:38 M40       953
 47  PETE WHITE   (THAME)                       45:58 M50   7   718
 48  MARK EMMETT   (THAME)                      46:07 M40  15   712
 49  PETER BARK   (MAIDENHEAD)                  46:09 M40  16   441
 50  JAMES POWELL   (BEARBROOK)                 46:22 M    23   512
 51  DEREK LITCHFORD   (BIGGLESWADE)            46:42 M40  17   850
 52  JOE SINCLAIR   (Q.P.H.)                    47:20 M    24   567
 53  JONATHAN SMITH   (TRING)                   48:00 M    25   458
 54  LIAM DAWSON   (BEARBROOK)                  48:16 M    26   525
 55  DARREN READMAN   (THAME)                   48:49 M    27   717
 56  STEVE NEWING   (GADE VALLEY)               49:17 M    28   805
 57  TIM LOYD   (RADLEY)                        49:45 M50   8   920
 58  RICHARD DAVIES   (Q.P.H.)                  49:57 M40  18   565
 59  STEPHEN PICKETT   (STEVENAGE)              50:12 M40  19   615
 60  ANDY NEWING   (GADE VALLEY)                50:24 M40  20   800
 61  GEOFF SMITH   (BANBURY)                    50:27 M60   1   758
 62  FRANK NOLAN   (Q.P.H.)                     50:37 M50   9   562
 63  STEVE PIKE   (STEVENAGE)                   51:28 M40  21   612
 64  GRAHAM TAYLOR   (BEARBROOK)                51:35 M40  22   520
 65  PAUL HEARN   (BEARBROOK)                   51:48 M40  23   513
 66  STEVE GRAHAM   (THAME)                     52:23 M50  10   714
 67  PAT NEILAN   (LEIGHTON B)                  52:25 M60   2   324
 68  MARK TRAVERS   (GADE VALLEY)               52:27 M40  24   806
 69  DAVE WATERMAN   (MAIDENHEAD)               52:41 M60   3   426
 70  AARON SMITH   (Q.P.H.)                     52:46 M    29   564
 71  PAUL KEEBLE   (STEVENAGE)                  53:02 M40  25   613
 72  GARY SMITH   (BEARBROOK)                   53:12 M40  26   504
 73  BILL O'CONNOR   (Q.P.H.)                   53:15 M60   4   561
 74  DAVE CRAWLEY   (LEIGHTON B)                53:19 M50  11   312
 75  SIMON BRIGHT   (GADE VALLEY)               53:38 M40  27   810
 76  PETER WATKINS   (LEIGHTON B)               54:13 M50  12   318
 77  JIM BINKS   (BEARBROOK)                    54:25 M60   5   509
 78  DAVID HERON   (TRING)                      54:46 M50  13   461
 79  ANDY BARTLETT   (BANBURY)                  55:16 M50  14   757
 80  ANDY BUTLER   (BEARBROOK)                  55:37 M40  28   519
 81  NIGEL LACEY   (TRING)                      56:11 M50  15   454
 82  JOHN ADAM   (LEIGHTON B)                   56:22 M60   6   317

TEAM RESULT non scorers excluded
 1  MAIDENHEAD              469     2     6     8    15    33    36    46    49
 2  BEARBROOK JOGGERS       422    14    19    21    27    30    39    42    50
 3  TRING RUNNING CLUB      413     9    13    24    31    38    40    43    53
 4  STEVENAGE & NH          351     1     3    16    17    59    63    71
 5  LEIGHTON BUZZARD        333    12    22    23    28    29    67    74    76
 6  THAME RUNNERS           300     4    20    41    47    48    55    66
 7  BANBURY                 227     5    37    44    45    61    79
 8  QUEENS PARK H.          223    11    32    52    58    62    70    73
 9  BIGGLESWADE             196    25    26    34    51
10  GADE VALLEY             146    10    56    60    68    75
11  WYCOMBE PHOENIX         141     7    18
12  ST. ALBANS A.C.          48    35
13  RADLEY A.C.              26    57


Veteran Mens Race
 1  TRING RUNNING CLUB      230     9    24    31    38
 2  BEARBROOK JOGGERS       228    14    21    30    39
 3  MAIDENHEAD              224     8    15    36    49
 4  THAME RUNNERS           130    41    47    48    66
 5  STEVENAGE & NH          123    16    59    63    71
 6  QUEENS PARK H.          107    32    58    62    73
 7  BIGGLESWADE              89    26    51
 8  LEIGHTON BUZZARD         86    29    67    74    76
 9  BANBURY                  64    45    61    79
10  GADE VALLEY              46    60    68    75
11  RADLEY A.C.              26    57

Under 17 Men
  1  RHYS GLASTONBURY   (RADLEY)                20:13 M17   1   911
  2  ZAC RANDALL   (WYCOMBE)                    20:47 M17   2   634
  3  JOSHUA MOSS   (STEVENAGE)                  21:14 M17   3   623
  4  PHILLIPPE MANNING   (RADLEY)               21:34 M17   4   912
  5  MARK BOOTH   (WYCOMBE)                     21:49 M17   5   644
  6  ISAAC NAHOOR   (WYCOMBE)                   22:25 M17   6   636
  7  CALLUM MCKECHNIE   (STEVENAGE)             22:41 M17   7   624
  8  TOMMY NASH   (LEIGHTON B)                  25:38 M17   8   329
  9  REECE BARBER   (STEVENAGE)                 26:54 M17   9   626

TEAM RESULT
 1  WYCOMBE PHOENIX          17     2     5     6
 2  RADLEY A.C.              15     1     4
 3  STEVENAGE & NH           11     3     7     9
 4  LEIGHTON BUZZARD          2     8

Under 15 Boys
  1  GEORGE MILLER   (RADLEY)                   14:05 M15   1   913
  2  AIDAN BRACE   (WYCOMBE)                    14:07 M15   2   632
  3  STUART FERGUSON   (RADLEY)                 14:43 M15   3   914
  4  LEWIS KEEBLE   (STEVENAGE)                 14:53 M15   4   626
  5  LUKE LANGLEY   (STEVENAGE)                 15:04 M15   5   627
  6  KHALID AL ABANDY   (ST. ALBANS)            15:06 M15   6   890
  7  SCOTT PULLEY   (WYCOMBE)                   15:17 M15   7   643
  8  JERRY NASH   (LEIGHTON B)                  15:39 M15   8   328
  9  EDWARD O'HARA   (RADLEY)                   15:52 M15   9   919
 10  DAVID PICKETT   (STEVENAGE)                16:10 M15  10   630
 11  PAUL SPICER   (STEVENAGE)                  16:14 M15  11   611
 12  WARREN HERRIDGE   (STEVENAGE)              16:18 M15  12   628
 13  ADAM MURPHY   (BIGGLESWADE)                16:20 M15  13   848
 14  ED DOWNS   (WYCOMBE)                       16:31 M15  14   648
 15  WILKIE HOLLENS   (ST. ALBANS)              16:37 M15  15   887
 16  BRUCE HARRISON   (BIGGLESWADE)             17:28 M15  16   849
 17  TOM SLOAN   (STEVENAGE)                    17:30 M15  17   615
 18  CALLUM SLADE   (WYCOMBE)                   17:31 M15  18   650
 19  TOM CLAESSANS   (WYCOMBE)                  17:31 M15  19   640
 20  BEN PEPPIATT   (MAIDENHEAD)                17:47 M15  20   440

TEAM RESULT
 1  RADLEY A.C.              50     1     3     9
 2  STEVENAGE & NH           44     4     5    10
 3  WYCOMBE PHOENIX          40     2     7    14
 4  ST. ALBANS A.C.          21     6    15
 5  LEIGHTON BUZZARD         13     8
 6  BIGGLESWADE              13    13    16
 7  MAIDENHEAD                1    20

Under 13 Boys
  1  JAMES MCMURRAY   (ST. ALBANS)              11:59 M13   1   882
  2  ROBERT SUTHERLAND   (WYCOMBE)              12:33 M13   2   642
  3  TOM STEAD   (BIGGLESWADE)                  12:55 M13   3   844
  4  KIT ENGLAND-ARCHIBALD   (WYCOMBE)          13:36 M13   4   645
  5  JACK SMITH   (ST. ALBANS)                  14:17 M13   5   884
  6  MATTHEW CLOKE   (ST. ALBANS)               14:19 M13   6   887
  7  ANDREW WHEATCROFT   (ST. ALBANS)           14:22 M13   7   888
  8  EDWARD BOTTOMLEY   (STEVENAGE)             14:33 M13   8   611
  9  CALUM MCCORMICK   (SHAFTESBURY)            14:35 M13   9   372
 10  ROBERT POSTINGS   (WYCOMBE)                14:42 M13  10   641
 11  SAMUEL PRICE   (WYCOMBE)                   14:59 M13  11   640
 12  KIERAN WILDE   (ST. ALBANS)                15:55 M13  12   889

TEAM RESULT
 1  ST. ALBANS A.C.          27     1     5     6
 2  WYCOMBE PHOENIX          23     2     4    10
 3  BIGGLESWADE              10     3
 4  STEVENAGE & NH            5     8
 5  SHAFTESBURY BARNET        4     9

Senior/Veteran Ladies
  1  LIZ HARTNEY   (READING RR)                 23:01 F35   1   748
  2  SARAH GEE   (READING RR)                   23:18 F35   2   731
  3  MARINA STEDMAN   (READING RR)              23:53 F45   1   749
  4  TAMSIN MEADOWS   (BURNHAM J.)              23:59 F35   3   771
  5  SUSAN BLACKETT   (MAIDENHEAD)              24:24 F     1   444
  6  STEPH JAMES   (MAIDENHEAD)                 24:52 F     2   436
  7  MICHELLE BARTLETT   (BANBURY)              25:07 F35   4   756
  8  CAROL BOWKER   (READING RR)                25:25 F45   2   750
  9  SARAH HEATH   (SHAFTESBURY)                25:36 F45   3   378
 10  LISA OLDHAM   (GADE VALLEY)                25:47 F     3   797
 11  MICHELLE DUBLON   (BEARBROOK)              25:59 F     4   514
 12  JACKIE COPITCH   (READING RR)              26:19 F35   5   733
 13  ALISON HARDING   (TRING)                   26:24 F45   4   461
 14  NATALIE DARLOW   (BIGGLESWADE)             26:30 F     5   838
 15  CARLY RELF   (READING RR)                  26:42 F     6   732
 16  CLAIRE MCDONNELL   (GADE VALLEY)           27:14 F35   6   791
 17  VICKY CRAWLEY   (GADE VALLEY)              27:26 F     7   792
 18  BARBARA ORTH   (THAME)                     27:29 F45   5   729
 19  JO STRINGER   (BURNHAM J.)                 27:40 F35   7   773
 20  MARIA RUSSELL   (BEARBROOK)                27:43 F     8   515
 21  HELEN MULHALL   (BEARBROOK)                27:45 F35   8   505
 22  LIZ ANNETTS   (BURNHAM J.)                 27:47 F45   6   772
 23  DEBBIE CHANNER   (BEARBROOK)               27:59 F35   9   507
 24  LINDA HUXLEY   (BEARBROOK)                 28:01 F45   7   510
 25  MANDY BONTHRONE   (TRING)                  28:14 F45   8   456
 26  SUSAN MCEWAN   (MAIDENHEAD)                28:49 F45   9   440
 27  SANDY RIDGWAY   (BEARBROOK)                28:49 F45  10   509
 28  KATHERINE FIELDEN   (LEIGHTON B)           29:38 F     9   323
 29  NIKKI ANDREWS   (STEVENAGE)                29:52 F    10   618
 30  PAULA DAWSON   (BIGGLESWADE)               30:15 F    11   831
 31  PAULA COOK   (GADE VALLEY)                 30:17 F35  10   793
 32  EMMA COOMBS   (MAIDENHEAD)                 30:36 F    12   435
 33  LEILA OLIVER   (MAIDENHEAD)                30:47 F    13   442
 34  ANNA SCARTH   (TRING)                      30:59 F    14   459
 35  STEPH LLOYD   (BEARBROOK)                  31:19 F45  11   504
 36  JANE PORTEOUS   (TRING)                    31:33 F45  12   454
 37  JO ROGERS   (THAME)                        31:55 F35  11   730
 38  AMANDA STRANG   (BEARBROOK)                32:25 F    15   516
 39  SANDRA SMITH   (BANBURY)                   33:18 F55   1   753
 40  AMY PRICE   (LEIGHTON B)                   34:50 F    16   322

TEAM RESULT
 1  READING ROADRUNNERS     150     1     2     3     8
 2  MAIDENHEAD               95     5     6    26    32
 3  GADE VALLEY              90    10    16    17    31
 4  BEARBROOK JOGGERS        89    11    20    21    23
 5  BURNHAM JOGGERS          78     4    19    22
 6  TRING RUNNING CLUB       56    13    25    34    36
 7  BIGGLESWADE              38    14    30
 8  BANBURY                  36     7    39
 9  SHAFTESBURY BARNET       32     9
10  THAME RUNNERS            27    18    37
11  LEIGHTON BUZZARD         14    28    40
12  STEVENAGE & NH           12    29


Veteran Ladies Race
 1  READING ROADRUNNERS     150     1     2     3     8
 2  BURNHAM JOGGERS          78     4    19    22
 3  BEARBROOK JOGGERS        69    21    23    24    27
 4  TRING RUNNING CLUB       49    13    25    36
 5  BANBURY                  36     7    39
 6  GADE VALLEY              35    16    31
 7  SHAFTESBURY BARNET       32     9
 8  THAME RUNNERS            27    18    37
 9  MAIDENHEAD               15    26

Junior/U17 Ladies
  1  REBECCA GARDINER   (SHAFTESBURY)           23:51 F20   1   380
  2  FLORENCE BRYANT   (SHAFTESBURY)            23:53 F17   1   373
  3  REBECCA NEWSTEAD   (STEVENAGE)             23:54 F20   2   619
  4  VICTORIA LITTLE   (STEVENAGE)              24:44 F17   2   626
  5  ALEX HEAP   (WYCOMBE)                      24:51 F17   3   646
  6  ALICE KEANE   (SHAFTESBURY)                24:53 F17   4   372
  7  LUCY ROGERS   (WYCOMBE)                    25:26 F20   3   641
  8  SOPHIE PROFFITT   (SHAFTESBURY)            25:32 F17   5   382
  9  EMMA LAYTON   (SHAFTESBURY)                26:08 F17   6   374
 10  GEORGINA CORKETT   (WYCOMBE)               26:33 F17   7   645
 11  JASMINE FORDE   (STEVENAGE)                26:36 F20   4   617
 12  LOUISE O'CONNELL   (STEVENAGE)             28:04 F17   8   624
 13  MATILDA SCHEUBER   (STEVENAGE)             28:30 F20   5   618
 14  VICTORIA WELLS   (BANBURY)                 29:43 F20   6   752
 15  NO 382 ?? AGAIN   (SHAFTESBURY)             0:00 F20   7  382A

TEAM RESULT
 1  SHAFTESBURY BARNET       39     1     2     6
 2  STEVENAGE & NH           30     3     4    11
 3  WYCOMBE PHOENIX          26     5     7    10
 4  BANBURY                   2    14

Under 15 Girls
  1  PIPPA WOOLVEN   (WYCOMBE)                  15:29 F15   1   637
  2  LAURA GRAHAM   (SHAFTESBURY)               16:21 F15   2   371
  3  IMOGEN HILLIER   (WYCOMBE)                 16:24 F15   3   639
  4  HANNAH DEWHURST   (STEVENAGE)              16:25 F15   4   630
  5  CLAIRE WARD   (STEVENAGE)                  16:43 F15   5   613
  6  LAURA FARRAR   (ST. ALBANS)                17:07 F15   6   873
  7  FAYE MCCORMICK   (SHAFTESBURY)             17:23 F15   7   372
  8  SARAH PIKE   (STEVENAGE)                   18:03 F15   8   611
  9  CIFRA STEWART   (SHAFTESBURY)              18:06 F15   9   377
 10  LUCY MANN   (ST. ALBANS)                   18:16 F15  10   852
 11  EMILY HUXLEY   (ST. ALBANS)                18:18 F15  11   877
 12  MELISSA PATEL   (ST. ALBANS)               18:32 F15  12   878
 13  ABBIE SMITH   (ST. ALBANS)                 18:45 F15  13   875
 14  KAREN MEADOWS   (STEVENAGE)                18:59 F15  14   617
 15  BRYONY HARDING   (TRING)                   19:04 F15  15   461
 16  ESTHER HODSON   (ST. ALBANS)               19:13 F15  16   874
 17  AMBAR TOMLINSON   (SHAFTESBURY)            19:13 F15  17   374
 18  BETHANY HILLS   (STEVENAGE)                19:34 F15  18   612
 19  CHARLOTTE BAIRD   (STEVENAGE)              20:27 F15  19   614
 20  ANDREA SANDERSON   (SHAFTESBURY)           20:30 F15  20   381

TEAM RESULT
 1  STEVENAGE & NH           46     4     5     8
 2  SHAFTESBURY BARNET       45     2     7     9
 3  WYCOMBE PHOENIX          38     1     3
 4  ST. ALBANS A.C.          36     6    10    11
 5  TRING RUNNING CLUB        6    15

Under 13 Girls
  1  CONNIE MCMILLAN   (BANBURY)                12:57 F13   1   751
  2  MEGHAN STEER   (ST. ALBANS)                13:44 F13   2   861
  3  FREYA LENTON   (SHAFTESBURY)               14:00 F13   3   372
  4  ANNA MACKENZIE   (ST. ALBANS)              14:17 F13   4   863
  5  DANNI NEWMAN   (SHAFTESBURY)               14:32 F13   5   375
  6  NAOMI HODSON   (ST. ALBANS)                14:34 F13   6   862
  7  REBECCA GRAHAM   (SHAFTESBURY)             14:50 F13   7   371
  8  ALEX GATES   (STEVENAGE)                   14:53 F13   8   619
  9  NIKITA SHAH   (SHAFTESBURY)                15:09 F13   9   374
 10  HANNAH HULL   (ST. ALBANS)                 15:40 F13  10   866
 11  ELINOR GALVIN   (WYCOMBE)                  15:49 F13  11   634
 12  JASMINE CLIVE   (BIGGLESWADE)              15:57 F13  12   846
 13  MARISSA ROBERTSON   (WYCOMBE)              16:10 F13  13   633
 14  AMY LAGNADO   (SHAFTESBURY)                16:22 F13  14   376
 15  SOPHIE BULL   (ST. ALBANS)                 16:27 F13  15   865
 16  EMILY FOX   (ST. ALBANS)                   17:12 F13  16   869
 17  AISLA MARTIN   (ST. ALBANS)                17:55 F13  17   872
 18  ELLEN BAILEY   (ST. ALBANS)                18:11 F13  18   870
 19  MARTINA BARBER   (STEVENAGE)               18:35 F13  19   626

TEAM RESULT
 1  ST. ALBANS A.C.          48     2     4     6
 2  SHAFTESBURY BARNET       45     3     5     7
 3  BANBURY                  19     1
 4  WYCOMBE PHOENIX          16    11    13
 5  STEVENAGE & NH           13     8    19
 6  BIGGLESWADE               8    12


Total Overall Score
 1  MAIDENHEAD              565   470    95
 2  STEVENAGE & NH          512   411   101
 3  BEARBROOK JOGGERS       511   422    89
 4  TRING RUNNING CLUB      475   413    62
 5  LEIGHTON BUZZARD        362   348    14
 6  THAME RUNNERS           327   300    27
 7  WYCOMBE PHOENIX         301   221    80
 8  BANBURY                 284   227    57
 9  BIGGLESWADE             265   219    46
10  GADE VALLEY             236   146    90
11  QUEENS PARK H.          223   223
12  ST. ALBANS A.C.         180    96    84
13  SHAFTESBURY BARNET      165     4   161
14  READING ROADRUNNERS     150         150
15  RADLEY A.C.              91    91
16  BURNHAM JOGGERS          78          78


Male Overall Score
 1  MAIDENHEAD              470   469           1
 2  BEARBROOK JOGGERS       422   422
 3  TRING RUNNING CLUB      413   413
 4  STEVENAGE & NH          411   351    11    44     5
 5  LEIGHTON BUZZARD        348   333     2    13
 6  THAME RUNNERS           300   300
 7  BANBURY                 227   227
 8  QUEENS PARK H.          223   223
 9  WYCOMBE PHOENIX         221   141    17    40    23
10  BIGGLESWADE             219   196          13    10
11  GADE VALLEY             146   146
12  ST. ALBANS A.C.          96    48          21    27
13  RADLEY A.C.              91    26    15    50
14  SHAFTESBURY BARNET        4                       4


Female Overall Score
 1  SHAFTESBURY BARNET      161    32    39    45    45
 2  READING ROADRUNNERS     150   150
 3  STEVENAGE & NH          101    12    30    46    13
 4  MAIDENHEAD               95    95
 5  GADE VALLEY              90    90
 6  BEARBROOK JOGGERS        89    89
 7  ST. ALBANS A.C.          84                36    48
 8  WYCOMBE PHOENIX          80          26    38    16
 9  BURNHAM JOGGERS          78    78
10  TRING RUNNING CLUB       62    56           6
11  BANBURY                  57    36     2          19
12  BIGGLESWADE              46    38                 8
13  THAME RUNNERS            27    27
14  LEIGHTON BUZZARD         14    14


Seniors Overall Score
 1  MAIDENHEAD              564   469    95
 2  BEARBROOK JOGGERS       511   422    89
 3  TRING RUNNING CLUB      469   413    56
 4  STEVENAGE & NH          363   351    12
 5  LEIGHTON BUZZARD        347   333    14
 6  THAME RUNNERS           327   300    27
 7  BANBURY                 263   227    36
 8  GADE VALLEY             236   146    90
 9  BIGGLESWADE             234   196    38
10  QUEENS PARK H.          223   223
11  READING ROADRUNNERS     150         150
12  WYCOMBE PHOENIX         141   141
13  BURNHAM JOGGERS          78          78
14  ST. ALBANS A.C.          48    48
15  SHAFTESBURY BARNET       32          32
16  RADLEY A.C.              26    26


Young Athletes Overall Score
 1  WYCOMBE PHOENIX         160    17    40    23    26    38    16
 2  STEVENAGE & NH          149    11    44     5    30    46    13
 3  SHAFTESBURY BARNET      133                 4    39    45    45
 4  ST. ALBANS A.C.         132          21    27          36    48
 5  RADLEY A.C.              65    15    50
 6  BIGGLESWADE              31          13    10                 8
 7  BANBURY                  21                       2          19
 8  LEIGHTON BUZZARD         15     2    13
 9  TRING RUNNING CLUB        6                             6
10  MAIDENHEAD                1           1