Apex Sports Chiltern League Division Two 2014/2015 Round 4

Held at Milton Keynes (Campbell Park) on 10 January 2015

Senior/Junior/Veteran Men
  1    1  LUKE DELDERFIELD   (TRING)                  0:00 M     1   812
  2    2  ROSS LANGLEY   (TRING)                      0:00 M     2   818
  3    3  BEN FAIRHALL   (REDWAY)                     0:00 M     3  1306
  4    4  JAMIE FARMER   (REDWAY)                     0:00 M     4  1057
  5    5  TIM WRIGHT   (BANBURY)                      0:00 M     5   535
  6    6  CHRISTOPHER PHILLIPS-HART   (BRACKNELL)     0:00 M     6   316
  7    7  BRIAN BRACKSTONE   (BRACKNELL)              0:00 M40   1   315
  8    8  KEITH MILLER   (REDWAY)                     0:00 M50   1  1045
  9    9  TIM MUIR   (Q.P.H.)                         0:00 M     7   956
 10   10  FERGUS CAMPBELL   (HEADINGTON)              0:00 M40   2   636
 11   11  NICK WILLIAMS   (TRING)                     0:00 M     8   813
 12   12  MICHAEL PEARCE   (HEADINGTON)               0:00 M     9   640
 13   13  BEN ALBON   (Q.P.H.)                        0:00 M    10   960
 14   14  MATTHEW SALT   (DACORUM)                    0:00 M    11   262
 15   15  WES TRIGG   (BEARBROOK)                     0:00 M    12   878
 16   16  SIMON PRITCHARD   (BANBURY)                 0:00 M40   3   534
 17   17  GARETH BOWDEN   (BRACKLEY)                  0:00 M40   4  1083
 18   18  OWEN BYRNE   (BEARBROOK)                    0:00 M50   2   910
 19   19  BRENDON GILBERT   (HANDY CROSS)             0:00 M    13   917
 20   20  DAVID REES-HALL   (HANDY CROSS)             0:00 M    14   929
 21   21  ROBERT DEAN   (THAME)                       0:00 M    15  1030
 22   22  JAMES STEWART   (LEIGHTON B TRI)            0:00 M    16   688
 23   23  PAUL WILLIAMSON   (LEIGHTON B TRI)          0:00 M40   5   690
 24   24  MICHAEL BURGESS   (TRING)                   0:00 M50   3   803
 25   25  RICHARD SKILBECK   (HEADINGTON)             0:00 M40   6   632
 26   26  JAMES DOWN   (REDWAY)                       0:00 M    17  1067
 27   27  KEVIN HARDING   (TRING)                     0:00 M50   4   820
 28   28  KENNY LOWIES   (HEADINGTON)                 0:00 M40   7   641
 29   29  SIMON REED   (REDWAY)                       0:00 M    18  1042
 30   30  CAMPBELL NOON   (REDWAY)                    0:00 M40   8  1056
 31   31  JAMES WARD   (REDWAY)                       0:00 M    19  1058
 32   32  ANDY PHELPS   (HEADINGTON)                  0:00 M50   5   645
 33   33  SAM BREWSTER   (MAIDENHEAD)                 0:00 M    20   424
 34   34  MARTIN CRANE   (BEARBROOK)                  0:00 M40   9   908
 35   35  KEITH PREEDY   (TRING)                      0:00 M50   6   819
 36   36  GREG O CALLAGHEN   (TRING)                  0:00 M40  10  1298
 37   37  JAMIE MARLOW   (DACORUM)                    0:00 M    21   264
 38   38  JOHN GRIFFITHS   (HEADINGTON)               0:00 M50   7   631
 39   39  ROGER THETFORD   (HEADINGTON)               0:00 M50   8   642
 40   40  JOAO DIOGO   (Q.P.H.)                       0:00 M40  11   962
 41   41  ARTHUR WALTON   (HEADINGTON)                0:00 M    22   633
 42   42  BRUCE LAWTON   (THAME)                      0:00 M40  12  1021
 43   43  TOM RENPHREY   (PURPLE PATCH)               0:00 M40  13   998
 44   44  CHRIS MARRIOT   (DACORUM)                   0:00 M    23   269
 45   45  STEVEN RUSSELL   (DACORUM)                  0:00 M40  14   271
 46   46  LIAM HERBERT   (STEVENAGE)                  0:00 M    24   520
 47   47  RUSSELL MORRIS   (DACORUM)                  0:00 M40  15   274
 48   48  ANTHONY WOOD   (HEADINGTON)                 0:00 M50   9   646
 49   49  MATTHEW JONES   (Q.P.H.)                    0:00 M40  16   963
 50   50  RICHARD BARCOCK   (BEARBROOK)               0:00 M40  17   874
 51   51  BARRIE DAY   (PURPLE PATCH)                 0:00 M40  18   999
 52   52  JOHN COOPER   (BRACKNELL)                   0:00 M40  19   320
 53   53  JOHN HOPPER   (DACORUM)                     0:00 M40  20   268
 54   54  IAN HIGGINSON   (BEARBROOK)                 0:00 M40  21   907
 55   55  CHRIS NOBLE   (BRACKLEY)                    0:00 M40  22  1072
 56   56  JAMES POWELL   (BEARBROOK)                  0:00 M    25   879
 57   57  ANTHONY HALL   (MAIDENHEAD)                 0:00 M    26   440
 58   58  RICHARD DOHERTY   (REDWAY)                  0:00 M40  23  1070
 59   59  DAVE HUTCHINGS   (HIGHAM)                   0:00 M50  10   662
 60   60  MATTHEW LOBB   (PURPLE PATCH)               0:00 M40  24   988
 61   61  ANDY HARGREAVES   (REDWAY)                  0:00 M40  25  1047
 62   62  JACK GLADMAN   (STEVENAGE)                  0:00 M20   1   522
 63   63  RICK ANSELL   (TRING)                       0:00 M50  11   806
 64   64  NICHOLAS STALLMAN   (Q.P.H.)                0:00 M    27   955
 65   65  TONY CHAPMAN   (BRACKLEY)                   0:00 M    28  1085
 66   66  RICHARD DAVIES   (Q.P.H.)                   0:00 M40  26   961
 67   67  ANDREW TREVILLION   (DACORUM)               0:00 M40  27   285
 68   68  SEAN GREGORY   (TRING)                      0:00 M    29  1299
 69   69  ALAN HUMPHRIES   (REDWAY)                   0:00 M40  28  1064
 70   70  MARK EMMETT   (THAME)                       0:00 M50  12  1023
 71   71  BRUCE HENDRIE   (BANBURY)                   0:00 M60   1   532
 72   72  DERMOT MARTIN   (BEARBROOK)                 0:00 M    30   877
 73   73  DAVE MCLAUGHLIN   (Q.P.H.)                  0:00 M40  29   958
 74   74  RICHARD SLACK   (DACORUM)                   0:00 M    31   272
 75   75  KEITH ROUND   (HANDY CROSS)                 0:00 M40  30   923
 76   76  STEPHEN MAYFIELD   (STEVENAGE)              0:00 M    32   507
 77   77  DAVID COOPER   (REDWAY)                     0:00 M    33  1054
 78   78  MATTHEW DOWN   (REDWAY)                     0:00 M    34  1048
 79   79  JOHN MANNING   (TRING)                      0:00 M60   2   802
 80   80  TREVOR MASON   (STEVENAGE)                  0:00 M50  13   501
 81   81  MARTIN REED   (STEVENAGE)                   0:00 M40  31   518
 82   82  ROB OWEN   (LEIGHTON B TRI)                 0:00 M40  32   687
 83   83  ANDY COLLINS   (REDWAY)                     0:00 M40  33  1046
 84   84  PHILIP COY   (BANBURY)                      0:00 M60   3   531
 85   85  OLIVER GLYN   (DACORUM)                     0:00 M    35   286
 86   86  MIKE HOLLIS   (HANDY CROSS)                 0:00 M60   4   926
 87   87  PAUL PICKARD   (STEVENAGE)                  0:00 M40  34   516
 88   88  PAUL LEHAIN   (PURPLE PATCH)                0:00 M    36   995
 89   89  MIKE DYSON   (REDWAY)                       0:00 M50  14  1068
 90   90  CLIVE COHEN   (TRING)                       0:00 M50  15   811
 91   91  ANDY COLLINGS   (TRING)                     0:00 M40  35   804
 92   92  ADRIAN FRANCIS   (ABINGDON)                 0:00 M40  36   931
 93   93  ROB SALT   (DACORUM)                        0:00 M50  16   284
 94   94  JONATHAN OLIVER   (MAIDENHEAD)              0:00 M    37   433
 95   95  MARTIN LAWRENCE   (REDWAY)                  0:00 M50  17  1060
 96   96  NICK LOCKE   (BRACKLEY)                     0:00 M    38  1087
 97   97  JOHN GULLIVER   (THAME)                     0:00 M50  18  1031
 98   98  SAM GOLDFINCH   (MAIDENHEAD)                0:00 M20   2   428
 99   99  SIMON ALLEN   (BEARBROOK)                   0:00 M40  37   880
100  100  CHRIS DONALD   (PURPLE PATCH)               0:00 M40  38   990
101  101  SIMON STEVENSON   (TRING)                   0:00 M40  39   808
102  102  FRAZER GLEN   (BEARBROOK)                   0:00 M40  40   903
103  103  STEVE BATHAM   (HANDY CROSS)                0:00 M60   5   925
104  104  PAUL CHERRY   (BEARBROOK)                   0:00 M    39   876
105  105  JOHN HORTON   (BEARBROOK)                   0:00 M40  41   883
106  106  NEIL FORBES   (BANBURY)                     0:00 M60   6   548
107  107  CHRIS SUTTON   (PURPLE PATCH)               0:00 M40  42   985
108  108  PHILIP LISTER   (HEADINGTON)                0:00 M60   7   630
109  109  ROBERT STREETER   (PURPLE PATCH)            0:00 M50  19   986
110  110  GEOFF SMITH   (BANBURY)                     0:00 M60   8   533
111  111  CHRIS MARCHAND   (PURPLE PATCH)             0:00 M50  20   987
112  112  GLENN DICKENSON   (REDWAY)                  0:00 M50  21  1052
113  113  NEIL FRAPE   (BANBURY)                      0:00 M50  22   547
114  114  BRIAN LAYTON   (TRING)                      0:00 M60   9   801
115  115  IAN STEVENS   (REDWAY)                      0:00 M60  10  1041
116  116  BRENDAN CRADDEN   (BEARBROOK)               0:00 M60  11   881
117  117  STEVE FEELY   (STEVENAGE)                   0:00 M40  43   517
118  118  JOHN COOPER   (DACORUM)                     0:00 M60  12   278
119  119  COLIN POWELL   (BEARBROOK)                  0:00 M60  13   884
120  120  JASON KENNEY   (REDWAY)                     0:00 M    40  1304
121  121  JOHN SLACK   (DACORUM)                      0:00 M60  14   280
122  122  TERRY DOWN   (REDWAY)                       0:00 M60  15  1061
123  123  TIM WILLIAMS   (MAIDENHEAD)                 0:00 M    41   435
124  124  CASPAR DU BUISSON   (DACORUM)               0:00 M    42   289
125  125  SIMON GOLDFINCH   (MAIDENHEAD)              0:00 M40  44   422
126  126  MALCOLM SARGENT   (DACORUM)                 0:00 M60  16   282
127  127  REG KOSTER   (THAME)                        0:00 M50  23  1026
128  128  WARREN REID   (BEARBROOK)                   0:00 M40  45   882
129  129  SIMON CHURCH   (REDWAY)                     0:00 M    43  1305
130  130  GRAHAM SANDERS   (BEARBROOK)                0:00 M60  17   871
131  131  NICK CRANK   (REDWAY)                       0:00 M40  46  1059

TEAM RESULT
 1  REDWAY RUNNERS          867     3     4     8    26    29    30    31    58
 2  TRING RUNNING CLUB      857     1     2    11    24    27    35    36    63
 3  HEADINGTON R.R.         831    10    12    25    28    32    38    39    41
 4  DACORUM & TRING         675    14    37    44    45    47    53    67    74
 5  BEARBROOK RUNNING CLUB  658    15    18    34    50    54    56    72    99
 6  QUEENS PARK H.          610     9    13    40    49    64    66    73
 7  BANBURY                 419     5    16    71    84   106   110   113
 8  PURPLE PATCH RUNNERS    387    43    51    60    88   100   107   109   111
 9  STEVENAGE & NH          375    46    62    76    80    81    87   117
10  HANDY CROSS             357    19    20    75    86   103
11  BRACKNELL               331     6     7    52
12  THAME RUNNERS           303    21    42    70    97   127
13  BRACKLEY & DISTRICT     295    17    55    65    96
14  LEIGHTON BUZZ TRIATHLON 269    22    23    82
15  MAIDENHEAD              262    33    57    94    98   123   125
16  HIGHAM HARRIERS          73    59
17  ABINGDON A.C.            40    92


Veteran Mens Race
 1  HEADINGTON R.R.         433    10    25    28    32
 2  TRING RUNNING CLUB      406    24    27    35    36
 3  BEARBROOK RUNNING CLUB  372    18    34    50    54
 4  REDWAY RUNNERS          371     8    30    58    61
 5  DACORUM & TRING         316    45    47    53    67
 6  QUEENS PARK H.          300    40    49    66    73
 7  PURPLE PATCH RUNNERS    274    43    51    60   100
 8  BANBURY                 251    16    71    84   106
 9  BRACKNELL               205     7    52
10  BRACKLEY & DISTRICT     192    17    55
11  THAME RUNNERS           192    42    70    97   127
12  STEVENAGE & NH          163    80    81    87   117
13  LEIGHTON BUZZ TRIATHLON 159    23    82
14  HANDY CROSS             132    75    86   103
15  HIGHAM HARRIERS          73    59
16  ABINGDON A.C.            40    92
17  MAIDENHEAD                7   125

Under 17 Men
  1    1  JAMES HOLLIDAY   (LEIGHTON B TRI)           0:00 M17   1   697
  2    2  BENJAMIN MINTER   (OLNEY)                   0:00 M17   2  1091
  3    3  DOM EVANS   (TRING)                         0:00 M17   3   820
  4    4  RHYS ROWLANDS   (DACORUM)                   0:00 M17   4   261
  5    5  CONNOR TRUDGILL   (BIGGLESWADE)             0:00 M17   5   559

TEAM RESULT
 1  LEIGHTON BUZZ TRIATHLON   5     1
 2  OLNEY RUNNERS             4     2
 3  TRING RUNNING CLUB        3     3
 4  DACORUM & TRING           2     4
 5  BIGGLESWADE               1     5

Under 15 Boys
  1    1  JAMES DALY   (BRACKNELL)                    0:00 M15   1   301
  2    2  MAX COOPER   (BRACKNELL)                    0:00 M15   2   303
  3    3  JAMES MINTER   (OLNEY)                      0:00 M15   3  1093
  4    4  ADAM MASON   (STEVENAGE)                    0:00 M15   4   520
  5    5  HARRY DIGBY   (BRACKNELL)                   0:00 M15   5   298
  6    6  JAMIE AYRES   (DACORUM)                     0:00 M15   6   271
  7    7  NARTHAN BARNARD   (Q.P.H.)                  0:00 M15   7   951
  8    8  NATHAN BRAMMER   (MAIDENHEAD)               0:00 M15   8   422
  9    9  DANIEL ABRAHAMSON   (MAIDENHEAD)            0:00 M15   9   426
 10   10  OWEN WATHEN   (BIGGLESWADE)                 0:00 M15  10   558
 11   11  ANDREW THOMSON   (MAIDENHEAD)               0:00 M15  11   423
 12   12  JAKE HUMPHRIES   (MAIDENHEAD)               0:00 M15  12   421

TEAM RESULT
 1  BRACKNELL                31     1     2     5
 2  MAIDENHEAD               11     8     9    11
 3  OLNEY RUNNERS            10     3
 4  STEVENAGE & NH            9     4
 5  DACORUM & TRING           7     6
 6  QUEENS PARK H.            6     7
 7  BIGGLESWADE               3    10

Under 13 Boys
  1    1  KRISTIAN IMROTH   (DACORUM)                 0:00 M13   1   275
  2    2  HARRY WITHERS   (BRACKNELL)                 0:00 M13   2   312
  3    3  ADAM EDE   (ABINGDON)                       0:00 M13   3   941
  4    4  OLIVER HALL   (BRACKNELL)                   0:00 M13   4   294
  5    5  FERDINAND KRICKS   (BIGGLESWADE)            0:00 M13   5   556
  6    6  KIE FRANCIS   (ABINGDON)                    0:00 M13   6   933
  7    7  HAYDN WILLIAMS   (STEVENAGE)                0:00 M13   7   528
  8    8  FREDDIE TRUMAN-WILLIAMS   (DACORUM)         0:00 M13   8   280
  9    9  HENRY BENNETT   (COOKHAM)                   0:00 M13   9   381
 10   10  CAMERON ENSER   (BRACKNELL)                 0:00 M13  10   299
 11   11  ELLIOT LOWE   (COOKHAM)                     0:00 M13  11   371
 12   12  JOSHUA BULL   (COOKHAM)                     0:00 M13  12   380
 13   13  ADAM GAMBRILL   (COOKHAM)                   0:00 M13  13   376
 14   14  ELLIOT SWINBURN   (BIGGLESWADE)             0:00 M13  14   555

TEAM RESULT
 1  BRACKNELL                29     2     4    10
 2  DACORUM & TRING          21     1     8
 3  ABINGDON A.C.            21     3     6
 4  COOKHAM RUNNING CLUB     13     9    11    12
 5  BIGGLESWADE              11     5    14
 6  STEVENAGE & NH            8     7

Senior/Veteran Ladies
  1    1  RACHEL CAVE   (HIGHAM)                      0:00 F     1   653
  2    2  DIANE MOORE   (HEADINGTON)                  0:00 F35   1   618
  3    3  LIZ BARKER   (HEADINGTON)                   0:00 F35   2   617
  4    4  ROS KELLING   (BANBURY)                     0:00 F45   1   535
  5    5  RACHEL SHAW   (HEADINGTON)                  0:00 F35   3   622
  6    6  SAMANTHA FAWCETT   (DACORUM)                0:00 F     2   268
  7    7  ANIA GABB   (DACORUM)                       0:00 F     3   262
  8    8  MICHELLE BARTLETT   (BANBURY)               0:00 F45   2   532
  9    9  NICKY SMITH   (HEADINGTON)                  0:00 F     4   621
 10   10  CATHERINE DAVIES   (DACORUM)                0:00 F45   3   290
 11   11  KELLY DU BUISSON   (DACORUM)                0:00 F     5   270
 12   12  JULIE WARGENT   (HIGHAM)                    0:00 F35   4   661
 13   13  AMY JOHNSON   (HEADINGTON)                  0:00 F     6   619
 14   14  DAWN BREWARD   (BRACKLEY)                   0:00 F35   5  1082
 15   15  JENNY EATON   (PURPLE PATCH)                0:00 F45   4   981
 16   16  CLAIRE DONALD   (PURPLE PATCH)              0:00 F55   1   991
 17   17  MARY WARD   (TRING)                         0:00 F45   5   808
 18   18  RACHEL EDWARDS   (REDWAY)                   0:00 F45   6  1057
 19   19  LIZ O'KEEFFE   (TRING)                      0:00 F35   6   812
 20   20  ZUZANA PEARCE   (HEADINGTON)                0:00 F     7   627
 21   21  JANE COULCHER   (THAME)                     0:00 F45   7  1027
 22   22  KATE SERGEANT   (HEADINGTON)                0:00 F     8   611
 23   23  FRAN PENNY   (HANDY CROSS)                  0:00 F     9   913
 24   24  LISA JAY   (BEARBROOK)                      0:00 F    10   890
 25   25  VERNA BURGESS   (TRING)                     0:00 F45   8   809
 26   26  SAMANTHA SULLIVAN   (DACORUM)               0:00 F35   7   266
 27   27  SOPHIE BARNARD   (Q.P.H.)                   0:00 F45   9   980
 28   28  CHRISTINE MATTHEWS   (THAME)                0:00 F    11  1024
 29   29  JOY NOAD   (PURPLE PATCH)                   0:00 F55   2   983
 30   30  REBECCA FAWCETT   (DACORUM)                 0:00 F    12   269
 31   31  KAREN WISHAERT   (DACORUM)                  0:00 F45  10   264
 32   32  MADELEINE DING   (HEADINGTON)               0:00 F    13   613
 33   33  KATE BAILEY   (DACORUM)                     0:00 F35   8   265
 34   34  MARIA RUSSELL   (BEARBROOK)                 0:00 F    14   892
 35   35  SORAYA BUX   (HANDY CROSS)                  0:00 F35   9   911
 36   36  SUZIE HALL   (REDWAY)                       0:00 F45  11  1046
 37   37  ANITA JAMES   (HEADINGTON)                  0:00 F45  12   616
 38   38  CHARLOTTE MILLER   (MAIDENHEAD)             0:00 F35  10   427
 39   39  SHARON DAVIDSON   (PURPLE PATCH)            0:00 F35  11   982
 40   40  ALISON BARRY   (HEADINGTON)                 0:00 F45  13   624
 41   41  LAURA KIMPTON   (BEARBROOK)                 0:00 F    15   875
 42   42  JULIE MARTIN   (REDWAY)                     0:00 F45  14  1044
 43   43  REBECCA BIEGEL   (BANBURY)                  0:00 F45  15   534
 44   44  DAWN BLABER   (REDWAY)                      0:00 F35  12  1056
 45   45  KERRY COOPER   (REDWAY)                     0:00 F    16  1043
 46   46  CLARE MURRAY   (DACORUM)                    0:00 F45  16   273
 47   47  DEBORAH MARTIN   (BEARBROOK)                0:00 F    17   873
 48   48  CLAIRE CONWAY   (HEADINGTON)                0:00 F    18   612
 49   49  MARIA EVANS   (TRING)                       0:00 F35  13   802
 50   50  CAROLYN HEEPS   (DACORUM)                   0:00 F45  17   289
 51   51  HELEN PAGE   (TRING)                        0:00 F45  18   810
 52   52  JANE PORTEOUS   (TRING)                     0:00 F45  19   804
 53   53  HAYLEY PARRY   (THAME)                      0:00 F35  14  1026
 54   54  SUE FALLON   (THAME)                        0:00 F45  20  1030
 55   55  STEPH ENGLISH   (STEVENAGE)                 0:00 F35  15   506
 56   56  MARIA COOK   (TRING)                        0:00 F45  21   813
 57   57  EMMA MEAD   (STEVENAGE)                     0:00 F35  16   510
 58   58  LISA RIPLEY   (BEARBROOK)                   0:00 F35  17   887
 59   59  ALISON NUTTALL   (BRACKLEY)                 0:00 F    19  1080
 60   60  CELINE WILCOX   (TRING)                     0:00 F35  18   801
 61   61  SHELLEY BENNETT   (THAME)                   0:00 F45  22  1029
 62   62  JO HORTON   (BEARBROOK)                     0:00 F35  19   894
 63   63  SANDRA MOGAN   (TRING)                      0:00 F45  23   806
 64   64  VANESSA STRIDE   (REDWAY)                   0:00 F45  24  1041
 65   65  JILL GREY   (BEARBROOK)                     0:00 F55   3   885
 66   66  HELEN BRAWN   (BRACKLEY)                    0:00 F35  20  1086
 67   67  JOANNA DAY   (PURPLE PATCH)                 0:00 F35  21  1000
 68   68  AMANDA STURDY   (THAME)                     0:00 F35  22  1022
 69   69  JULIE WALLER   (BRACKLEY)                   0:00 F45  25  1077
 70   70  JO PRIGMORE   (HIGHAM)                      0:00 F35  23   660
 71   71  ALISON BERRY   (REDWAY)                     0:00 F35  24  1048
 72   72  EMMA CARTER   (HEADINGTON)                  0:00 F35  25   615
 73   73  SARAH CORCORAN   (BEARBROOK)                0:00 F35  26   889
 74   74  KAREN BUGAI   (REDWAY)                      0:00 F55   4  1042
 75   75  MARGARET BOND   (HIGHAM)                    0:00 F55   5   655
 76   76  PATRICIA BANERT   (BEARBROOK)               0:00 F45  26   883
 77   77  SAMANTHA HAWKRIDGE   (DACORUM)              0:00 F35  27   282
 78   78  CAROL MCDONALD   (DACORUM)                  0:00 F35  28   283

TEAM RESULT
 1  HEADINGTON R.R.         297     2     3     5     9
 2  DACORUM & TRING         282     6     7    10    11
 3  PURPLE PATCH RUNNERS    217    15    16    29    39
 4  TRING RUNNING CLUB      206    17    19    25    49
 5  BANBURY                 182     4     8    43
 6  REDWAY RUNNERS          176    18    36    42    44
 7  BEARBROOK RUNNING CLUB  170    24    34    41    47
 8  THAME RUNNERS           160    21    28    53    54
 9  HIGHAM HARRIERS         158     1    12    70    75
10  BRACKLEY & DISTRICT     108    14    59    66    69
11  HANDY CROSS             100    23    35
12  QUEENS PARK H.           52    27
13  STEVENAGE & NH           46    55    57
14  MAIDENHEAD               41    38


Veteran Ladies Race
 1  HEADINGTON R.R.         269     2     3     5    37
 2  PURPLE PATCH RUNNERS    217    15    16    29    39
 3  DACORUM & TRING         216    10    26    31    33
 4  TRING RUNNING CLUB      206    17    19    25    49
 5  BANBURY                 182     4     8    43
 6  REDWAY RUNNERS          176    18    36    42    44
 7  THAME RUNNERS           127    21    53    54    61
 8  BRACKLEY & DISTRICT      88    14    66    69
 9  HIGHAM HARRIERS          80    12    70    75
10  BEARBROOK RUNNING CLUB   58    58    62    65    73
11  QUEENS PARK H.           52    27
12  STEVENAGE & NH           46    55    57
13  HANDY CROSS              44    35
14  MAIDENHEAD               41    38

Junior/U17 Ladies
  1    1  EMILY READ   (BRACKNELL)                    0:00 F17   1   302
  2    2  HANNAH RIDLEY   (BIGGLESWADE)               0:00 F20   1   563
  3    3  LISA BARBER   (STEVENAGE)                   0:00 F17   2   503
  4    4  CHARLIE DUKE   (STEVENAGE)                  0:00 F17   3   505
  5    5  SARAH FEELY   (STEVENAGE)                   0:00 F20   2   504

TEAM RESULT
 1  STEVENAGE & NH            6     3     4     5
 2  BRACKNELL                 5     1
 3  BIGGLESWADE               4     2

Under 15 Girls
  1    1  EMILY THOMPSON   (BANBURY)                  0:00 F15   1   531
  2    2  ELENA CAREY   (BRACKNELL)                   0:00 F15   2   304
  3    3  AMELIA QUIRK   (BRACKNELL)                  0:00 F15   3   308
  4    4  SOPHIE POOLE   (BRACKNELL)                  0:00 F15   4   306
  5    5  HANNAH BARNARD   (BRACKNELL)                0:00 F15   5   309
  6    6  EMILY JONES   (BRACKNELL)                   0:00 F15   6   307
  7    7  ZOE THOMPSON   (STEVENAGE)                  0:00 F15   7   510
  8    8  TIA WILLIAMS   (BANBURY)                    0:00 F15   8   532
  9    9  GRACE BIRDSEYE   (DACORUM)                  0:00 F15   9   262
 10   10  TILLY COLE   (BRACKNELL)                    0:00 F15  10   313
 11   11  EMILY SPENCER-JONES   (BRACKNELL)           0:00 F15  11   301
 12   12  AMELIA WILKS   (BRACKNELL)                  0:00 F15  12   302
 13   13  ELLA D'ABREO   (BRACKNELL)                  0:00 F15  13   297
 14   14  POLLY BATSTONE   (MAIDENHEAD)               0:00 F15  14   421
 15   15  NAOMI BRUCE   (BRACKNELL)                   0:00 F15  15   296
 16   16  MOLLY ASTILL   (STEVENAGE)                  0:00 F15  16   509
 17   17  OLIVIA BENNETT   (STEVENAGE)                0:00 F15  17   507
 18   18  GRACE GOLDFINCH   (MAIDENHEAD)              0:00 F15  18   422
 19   19  FAYE SMITH   (BRACKNELL)                    0:00 F15  19   305
 20   20  EMMA BOLTON   (STEVENAGE)                   0:00 F15  20   513
 21   21  JESSICA WILLIAMS   (MAIDENHEAD)             0:00 F15  21   427

TEAM RESULT
 1  BRACKNELL                57     2     3     4
 2  BANBURY                  35     1     8
 3  STEVENAGE & NH           26     7    16    17
 4  DACORUM & TRING          13     9
 5  MAIDENHEAD               13    14    18    21

Under 13 Girls
  1    1  AMELIA WILLS   (BRACKNELL)                  0:00 F13   1   302
  2    2  SUSIE MAIR   (BRACKNELL)                    0:00 F13   2   303
  3    3  KAYA SITTAMPALAM-MAIN   (BRACKNELL)         0:00 F13   3   294
  4    4  STEPHANIE POOLE   (BRACKNELL)               0:00 F13   4   307
  5    5  FREYA JONES   (BRACKNELL)                   0:00 F13   5   291
  6    6  INDIRA PATEL   (DACORUM)                    0:00 F13   6   271
  7    7  MADDIE PERRY   (DACORUM)                    0:00 F13   7   273
  8    8  ANNA WOOLSTON   (BRACKNELL)                 0:00 F13   8   304
  9    9  ABBIE JONES   (MAIDENHEAD)                  0:00 F13   9   421
 10   10  MIRANDA COOMBS   (MAIDENHEAD)               0:00 F13  10   426
 11   11  ELENA JONES   (BRACKNELL)                   0:00 F13  11   292
 12   12  CHARLOTTE RICE   (BRACKNELL)                0:00 F13  12   305
 13   13  ANYA FROGGATT   (BRACKNELL)                 0:00 F13  13   293
 14   14  LUCY THORNTON   (MAIDENHEAD)                0:00 F13  14   425
 15   15  JESSICA COOKE   (BIGGLESWADE)               0:00 F13  15   561
 16   16  BLUEBELL COOKE   (STEVENAGE)                0:00 F13  16   530
 17   17  HARRIET GRAHAM   (MAIDENHEAD)               0:00 F13  17   424
 18   18  BETH MURRAY   (COOKHAM)                     0:00 F13  18   378
 19   19  LAURA HOUSE   (MAIDENHEAD)                  0:00 F13  19   423
 20   20  LOTTIE FISHER   (COOKHAM)                   0:00 F13  20   379

TEAM RESULT
 1  BRACKNELL                57     1     2     3
 2  MAIDENHEAD               30     9    10    14
 3  DACORUM & TRING          29     6     7
 4  BIGGLESWADE               6    15
 5  STEVENAGE & NH            5    16
 6  COOKHAM RUNNING CLUB      4    18    20


Total Overall Score
 1  HEADINGTON R.R.        1128   831   297
 2  TRING RUNNING CLUB     1066   860   206
 3  REDWAY RUNNERS         1043   867   176
 4  DACORUM & TRING        1029   705   324
 5  BEARBROOK RUNNING CLUB  828   658   170
 6  QUEENS PARK H.          668   616    52
 7  BANBURY                 636   419   217
 8  PURPLE PATCH RUNNERS    604   387   217
 9  BRACKNELL               510   391   119
10  STEVENAGE & NH          475   392    83
11  THAME RUNNERS           463   303   160
12  HANDY CROSS             457   357   100
13  BRACKLEY & DISTRICT     403   295   108
14  MAIDENHEAD              357   273    84
15  LEIGHTON BUZZ TRIATHLON 274   274
16  HIGHAM HARRIERS         231    73   158
17  ABINGDON A.C.            61    61
18  BIGGLESWADE              25    15    10
19  COOKHAM RUNNING CLUB     17    13     4
20  OLNEY RUNNERS            14    14


Male Overall Score
 1  REDWAY RUNNERS          867   867
 2  TRING RUNNING CLUB      860   857     3
 3  HEADINGTON R.R.         831   831
 4  DACORUM & TRING         705   675     2     7    21
 5  BEARBROOK RUNNING CLUB  658   658
 6  QUEENS PARK H.          616   610           6
 7  BANBURY                 419   419
 8  STEVENAGE & NH          392   375           9     8
 9  BRACKNELL               391   331          31    29
10  PURPLE PATCH RUNNERS    387   387
11  HANDY CROSS             357   357
12  THAME RUNNERS           303   303
13  BRACKLEY & DISTRICT     295   295
14  LEIGHTON BUZZ TRIATHLON 274   269     5
15  MAIDENHEAD              273   262          11
16  HIGHAM HARRIERS          73    73
17  ABINGDON A.C.            61    40                21
18  BIGGLESWADE              15           1     3    11
19  OLNEY RUNNERS            14           4    10
20  COOKHAM RUNNING CLUB     13                      13


Female Overall Score
 1  DACORUM & TRING         324   282          13    29
 2  HEADINGTON R.R.         297   297
 3  PURPLE PATCH RUNNERS    217   217
 4  BANBURY                 217   182          35
 5  TRING RUNNING CLUB      206   206
 6  REDWAY RUNNERS          176   176
 7  BEARBROOK RUNNING CLUB  170   170
 8  THAME RUNNERS           160   160
 9  HIGHAM HARRIERS         158   158
10  BRACKNELL               119           5    57    57
11  BRACKLEY & DISTRICT     108   108
12  HANDY CROSS             100   100
13  MAIDENHEAD               84    41          13    30
14  STEVENAGE & NH           83    46     6    26     5
15  QUEENS PARK H.           52    52
16  BIGGLESWADE              10           4           6
17  COOKHAM RUNNING CLUB      4                       4


Seniors Overall Score
 1  HEADINGTON R.R.        1128   831   297
 2  TRING RUNNING CLUB     1063   857   206
 3  REDWAY RUNNERS         1043   867   176
 4  DACORUM & TRING         957   675   282
 5  BEARBROOK RUNNING CLUB  828   658   170
 6  QUEENS PARK H.          662   610    52
 7  PURPLE PATCH RUNNERS    604   387   217
 8  BANBURY                 601   419   182
 9  THAME RUNNERS           463   303   160
10  HANDY CROSS             457   357   100
11  STEVENAGE & NH          421   375    46
12  BRACKLEY & DISTRICT     403   295   108
13  BRACKNELL               331   331
14  MAIDENHEAD              303   262    41
15  LEIGHTON BUZZ TRIATHLON 269   269
16  HIGHAM HARRIERS         231    73   158
17  ABINGDON A.C.            40    40


Young Athletes Overall Score
 1  BRACKNELL               179          31    29     5    57    57
 2  DACORUM & TRING          72     2     7    21          13    29
 3  MAIDENHEAD               54          11                13    30
 4  STEVENAGE & NH           54           9     8     6    26     5
 5  BANBURY                  35                            35
 6  BIGGLESWADE              25     1     3    11     4           6
 7  ABINGDON A.C.            21                21
 8  COOKHAM RUNNING CLUB     17                13                 4
 9  OLNEY RUNNERS            14     4    10
10  QUEENS PARK H.            6           6
11  LEIGHTON BUZZ TRIATHLON   5     5
12  TRING RUNNING CLUB        3     3