Chiltern League Division 2, 2015-16 - Individual rankings after 5 rounds
Senior Men Key MK1 Cul Lut MK2 Total
1 1557 Jack Parslow Dacorum & Tring 1 1 1 1 1 4
2 2181 Tim Harris Ampthill & Flitwick Flyers 2 2 3 2 9
3 1835 Jamie Farmer Redway Runners 5 4 8 4 21
4 2043 Tim Wright Banbury Harriers 4 8 7 5 5 21
5 1554 Jamie Marlow Dacorum & Tring 6 7 5 12 7 25
6 2185 Paul Farmer Ampthill & Flitwick Flyers 7 12 7 8 34
7 1898 Jesus Gonzalez Bearbrook 17 17 16 9 59
8 1842 Paul Mizon Redway Runners 21 26 17 11 75
9 1552 Matt Hamilton Dacorum & Tring 29 34 22 25 17 93
10 1995 Charlie Pughe Thame Runners 43 28 30 26 127
11 1762 Anthony Hall Maidenhead 44 57 39 37 41 161
12 1575 Richard Brawn Dacorum & Tring 71 38 34 32 175
13 1965 Neil Glenister Purple Patch Runners 45 86 50 53 79 227
14 1577 Timothy Churchill Dacorum & Tring 94 57 54 45 250
15 1761 Jon  Oliver Maidenhead 61 84 51 58 254
16 1814 David Cooper Redway Runners 74 107 76 84 62 296
17 2123 Michael Bishop Brackley & District 122 88 95 73 378
Under 20 Men Key MK1 Cul Lut MK2 Total
1 1490 Bradley Lawrence Wycombe Phoenix 3 10 10 6 3 22
2 1487 David Clarke Wycombe Phoenix 15 15 13 20 12 55
Over 40 Men Key MK1 Cul Lut MK2 Total
1 2051 Frank Fulcher Handy Cross RC #### 19 18 12 9 10 49
2 1669 Matt Adcock Watford Harriers 11 14 15 16 56
3 2161 Paul Williamson Leighton Buzzard Tri 10 17 18 18 14 59
4 2441 Adrian Maidment Redway Runners 30 16 27 21 94
5 1843 Simon Read Redway Runners 27 33 23 28 20 98
6 1896 Pearce Phillips Bearbrook 24 38 21 29 24 98
7 1961 Barrie Day Purple Patch Runners 31 36 40 36 143
8 1902 Richard Barcock Bearbrook 38 61 35 47 29 149
9 1563 Richard Slack Dacorum & Tring 33 46 54 35 60 168
10 1482 Mike Taylor Wycombe Phoenix 41 66 45 43 39 168
11 1812 Alan Humphries Redway Runners 57 76 61 50 54 222
12 1834 Gareth Snelson Redway Runners 67 104 62 76 59 264
13 1722 Paul Pickard Stevenage & N Herts 80 67 60 61 268
14 1565 Richard Stevens Dacorum & Tring 86 129 91 77 383
15 1763 Pawel Czarnomski Maidenhead 92 136 92 86 406
16 2113 Alban Millas Queens Park Harriers 141 100 99 90 430
17 1758 Steve Feely Stevenage & N Herts 94 146 98 99 437
Over 50 Men Key MK1 Cul Lut MK2 Total
1 1677 Julian  Critchlow Watford Harriers 9 6 8 10 33
2 1904 Owen Byrne Bearbrook 14 15 22 18 69
3 2291 John  Donaldson Wellingborough 37 52 30 32 151
4 1645 Paul Edwards Watford Harriers 85 46 41 33 205
5 1993 Mark Emmett Thame Runners 58 81 60 56 57 231
6 1561 Robert Salt Dacorum & Tring 72 103 81 71 327
7 2165 Kevin Moore Leighton Buzzard Tri 88 128 87 82 85 342
8 1545 Tony Reeve Dacorum & Tring 115 81 79 75 350
9 1839 Glenn Dickinson Redway Runners 75 110 86 89 360
10 1680 Graham Mayoh Watford Harriers 80 112 89 93 374
11 1992 Ben Bennett Thame Runners 93 137 93 97 91 374
12 1734 Tony Carolan Stevenage & N Herts 127 95 91 82 395
Over 60 Men Key MK1 Cul Lut MK2 Total
1 2058 Mike Hollis Handy Cross RC 71 98 72 69 66 278
2 2035 Phil Coy Banbury Harriers 93 65 67 63 288
3 1833 Maurice O'Connell Redway Runners 70 101 61 67 299
4 1841 Derek Slann Redway Runners 77 79 70 77 303
5 1558 Kenneth Perry Dacorum & Tring 124 85 88 80 377
6 1564 John Slack Dacorum & Tring 89 130 96 103 97 385
7 2046 Andrew Bartlett Banbury Harriers 91 139 97 104 98 390
8 1562 Malcolm Sargeant Dacorum & Tring 90 103 108 102 403
Over 70 Men Key MK1 Cul Lut MK2 Total
1 2114 William O'Connor Queens Park Harriers 147 104 109 103 463
Under 17 Men Key MK1 Cul Lut MK2 Total
1 1511 Rhys Rowland Dacorum & Tring 1 4 7 3 3 11
2 2481 Adam Mason Stevenage & N Herts 3 4 2 2 11
3 1475 Daniel Weathers Wycombe Phoenix 3 8 6 4 21
4 1476 Aidan Kingman Wycombe Phoenix 5 9 9 6 29
5 1474 Sammy Taylor Wycombe Phoenix 10 13 10 5 38
6 1768 Jake  Humphries Maidenhead 12 15 12 14 53
Under 15 Boys Key MK1 Cul Lut MK2 Total
1 1772 Nathan Brammer Maidenhead 7 3 3 2 15
2 1679 Oliver Griffiths Watford Harriers 6 6 4 5 4 19
3 1774 James Dirkin Maidenhead 4 10 5 8 6 23
4 1406 Myles Caddell Wycombe Phoenix 13 12 11 4 5 32
5 1735 Haydn Williams Stevenage & N Herts 12 8 11 9 40
6 1497 Luke Burford Dacorum & Tring 19 20 16 11 66
Under 13 Boys Key MK1 Cul Lut MK2 Total
1 1496 Freddie Truman-Williams Dacorum & Tring 3 2 2 3 2 9
2 1409 Aaron Phillips Wycombe Phoenix 5 3 6 4 18
3 1917 Elliott Lowe Cookham RC 8 5 5 3 21
4 1916 Ben Taylor Cookham RC 9 10 8 6 4 27
5 1408 Jacob Sanderson Wycombe Phoenix 7 6 11 7 31
6 1492 James Bailey Dacorum & Tring 10 11 9 5 35
7 1915 Iwan  Hughes Cookham RC 12 7 8 9 36
8 1494 Samuel Burnell Dacorum & Tring 13 13 10 9 7 39
9 1518 Thomas Ashton Dacorum & Tring 9 12 10 11 42
10 1413 Roux Kerr Wycombe Phoenix 17 25 24 17 6 64
11 1411 Alex Mitchell Wycombe Phoenix 16 20 14 15 65
12 2308 Max Wynne Wellingborough 18 17 21 17 73
13 1775 Harry Shrimpton Maidenhead 24 23 22 18 87
14 1776 Adam Czarnomski Maidenhead 25 29 21 16 91
Senior Women Key MK1 Cul Lut MK2 Total
1 1534 Samantha Fawcett Dacorum & Tring 2 5 1 2 2 7
2 2493 Ania Gabb Dacorum & Tring 5 6 3 4 18
3 1826 Sarah King Redway Runners 17 11 13 13 54
4 2014 Emma Newell Thame Runners 23 10 10 12 55
5 1519 Becky Fawcett Dacorum & Tring 22 18 17 15 72
6 2042 Rebecca Pull Banbury Harriers 29 35 27 25 29 110
7 1539 Victoria Thornley Dacorum & Tring 26 35 30 24 115
8 1851 Laura Davis Redway Runners 56 49 54 44 203
9 1857 Angela Mulligan Redway Runners 65 90 60 68 61 254
Over 35 Women Key MK1 Cul Lut MK2 Total
1 1674 Angela Trussler Watford Harriers 9 9 4 4 5 22
2 1980 Debbie Aitken Purple Patch Runners 13 15 9 8 6 36
3 1538 Samantha Sullivan Dacorum & Tring 18 32 21 22 23 84
4 1822 Kirsty Bishop Redway Runners 42 20 12 14 88
5 1910 Jo Hercules Bearbrook 23 45 23 26 21 93
6 1845 Karen Camidge Redway Runners 36 38 22 27 22 107
7 1675 Alison Putko Watford Harriers 38 40 34 20 25 117
8 1855 Sarah Buck Redway Runners 40 53 28 32 26 126
9 2072 Soraya Bux Handy Cross RC 24 47 29 29 129
10 1779 Caroline Shrimpton Maidenhead 47 62 33 36 30 146
11 1847 Kerry Cooper Redway Runners 43 56 44 40 40 167
12 2047 Lisa Ansell Banbury Harriers 48 64 45 52 38 183
13 2075 Charlotte Keating Handy Cross RC 42 63 32 51 188
14 1820 Lisa Duggan Redway Runners 41 58 47 45 191
15 1777 Leila Oliver Maidenhead 51 46 56 43 196
16 1900 Helen White Bearbrook 64 84 51 53 42 210
17 1531 Michelle Ashwell Dacorum & Tring 53 77 54 60 53 220
18 1532 Denise Burford Dacorum & Tring 63 85 56 59 57 235
19 2011 Amanda Sturdy Thame Runners 88 55 57 55 255
Over 45 Women Key MK1 Cul Lut MK2 Total
1 2048 Ros Kelling Banbury Harriers 6 7 3 5 3 17
2 2050 Michelle  Bartlett Banbury Harriers 8 8 6 9 7 29
3 2020 Jane Coulcher Thame Runners 28 15 18 16 77
4 1894 Lynn Garricks Bearbrook 49 30 33 31 143
5 2012 Shelley Bennett Thame Runners 49 67 41 37 37 164
6 1650 Christine  Dearman Watford Harriers 46 71 42 48 33 169
7 2071 Ellen Fulcher Handy Cross RC 60 38 44 28 170
8 1859 Leigh Steer Redway Runners 61 63 66 59 249
9 1906 Pat Banert Bearbrook 71 91 59 61 60 251
10 1860 Annete Smyth Redway Runners 72 93 64 71 65 272
Over 55 Women Key MK1 Cul Lut MK2 Total
1 1852 Caroline Beechey Redway Runners 45 57 36 41 35 157
2 2169 Diane Sandover Leighton Buzzard Tri 52 48 43 36 179
Under 17 Women Key MK1 Cul Lut MK2 Total
1 2045 Emily Thompson Banbury Harriers 1 2 4 1 8
2 1601 Hannah Barnard Bracknell 2 4 3 2 1 8
3 1467 Natasha Taylor Wycombe Phoenix 3 6 2 3 14
4 1783 Polly Batstone Maidenhead 6 7 9 6 2 21
5 1466 Megan Styles Wycombe Phoenix 7 12 6 5 3 21
6 1510 Grace C Birdseye Dacorum & Tring 8 10 8 7 4 27
7 1753 Lisa Barber Stevenage & N Herts 9 13 10 8 40
8 1754 Charlie Duke Stevenage & N Herts 11 14 10 7 42
Under 20 Women Key MK1 Cul Lut MK2 Total
1 1469 Emma Delgado Wycombe Phoenix 5 8 4 5 22
Under 15 Girls Key MK1 Cul Lut MK2 Total
1 1785 Abbie Jones Maidenhead 1 3 3 4 7 11
2 1586 Stephanie Poole Bracknell 8 8 3 2 21
3 1602 Emily Spencer-Jones Bracknell 6 8 9 1 24
4 1439 Cerys Vico Wycombe Phoenix 11 7 7 3 28
5 2265 Amy Gould Bicester AC 13 10 6 4 33
6 1444 Maisie Pennant Wycombe Phoenix 11 12 9 11 43
7 1443 Ana Montgomery Wycombe Phoenix 15 18 5 9 47
8 1436 Mia Waterhouse Wycombe Phoenix 17 13 11 6 47
9 2213 Kimberley Shelley Olney Runners 21 20 16 5 62
10 1608 Faye Smith Bracknell 25 14 25 10 13 62
11 1438 Emma Styles Wycombe Phoenix 22 18 21 14 12 65
12 1440 Sian Vico Wycombe Phoenix 18 15 19 18 70
13 1786 Amy Reike Maidenhead 24 17 13 17 71
14 1603 Marie Halliday Bracknell 26 21 24 12 16 73
15 2266 Molly Acton Bicester AC 19 19 17 19 74
16 1804 Harriet Graham Maidenhead 34 26 26 23 20 95
17 1789 Laura House Maidenhead 32 23 30 24 21 98
18 1681 Charlotte Glenister Watford Harriers 38 24 33 25 22 104
19 1725 Abigail Pickard Stevenage & N Herts 28 34 27 23 112
Under 13 Girls Key MK1 Cul Lut MK2 Total
1 1448 Kirsten Stilwell Wycombe Phoenix 1 1 1 1 4
2 1613 Susie Mair Bracknell 3 2 3 1 9
3 1700 Grace Ingles Watford Harriers 2 2 3 8 2 9
4 2274 Millie Couzens Bicester AC 4 4 2 3 13
5 1449 Emily Sanderson Wycombe Phoenix 5 5 7 5 22
6 1746 Bluebell Cooke Stevenage & N Herts 16 5 9 5 7 26
7 1451 Izzie  Wijsman Wycombe Phoenix 8 7 9 4 28
8 2302 Lucy Watts Wellingborough 8 6 8 9 31
9 1582 Georgia Ballard Bracknell 11 21 11 11 13 46
10 1616 Francesca Blackwell Bracknell 12 15 14 14 55
11 2301 Mia Clark Wellingborough 13 18 14 11 56
12 1454 Maddy Wood Wycombe Phoenix 17 16 17 13 63
13 1615 Loryn Doyle Bracknell 19 18 21 12 70
14 1584 Anya Froggatt Bracknell 14 24 19 15 72
15 1456 Ella Griffin Wycombe Phoenix 23 29 19 20 91