Chiltern League Division 2 - Campbell Park, Milton Keynes - 13 February 2016
Overall After 5 Rounds
1 Dacorum & Tring 968 1 Dacorum & Tring 5679
2 Redway Runners 931 2 Redway Runners 4451
3 Wycombe Phoenix 740 3 Wycombe Phoenix 4405
4 Bearbrook RC 659 4 Watford Harriers 3681
5 Watford Harriers 603 5 Bearbrook RC 3508
6 Banbury Harriers 451 6 Ampthill & Flitwick Flyers 2677
7 Thame Runners 425 7 Banbury Harriers 2411
8 Handy Cross RC 309 8 Handy Cross RC 2105
9 Stevenage & N Herts 261 9 Bracknell 2074
10 Leighton Buzzard Tri 252 10 Stevenage & N Herts 1884
11 Purple Patch Runners 245 11 Thame Runners 1806
12 Maidenhead 221 12 Maidenhead 1788
13 Ampthill & Flitwick Flyers 172 13 Queens Park Harriers 1654
14 Brackley & District 130 14 Leighton Buzzard Tri 1572
15 Alchester RC 125 15 Purple Patch Runners 1546
16 Bracknell 101 16 Higham Harriers 1415
17 Wellingborough 96 17 Wellingborough 924
18 Queens Park Harriers 94 18 Alchester RC 706
19 Olney Runners 87 19 Brackley & District 640
20 Bicester AC 75 20 Cookham RC 504
21 Cookham RC 47 21 Bicester AC 463
22 Biggleswade AC 2 22 Olney Runners 325
23 Abingdon 0 23 Abingdon 150
24 Higham Harriers 0 24 Biggleswade AC 52
Male After 5 Rounds
1 Dacorum & Tring 725 1 Dacorum & Tring 3936
2 Redway Runners 716 2 Wycombe Phoenix 3589
3 Wycombe Phoenix 626 3 Redway Runners 3184
4 Bearbrook RC 448 4 Bearbrook RC 2476
5 Watford Harriers 377 5 Watford Harriers 2415
6 Handy Cross RC 270 6 Ampthill & Flitwick Flyers 2243
7 Thame Runners 263 7 Handy Cross RC 1455
8 Banbury Harriers 245 8 Leighton Buzzard Tri 1329
9 Leighton Buzzard Tri 222 9 Higham Harriers 1307
10 Purple Patch Runners 167 10 Stevenage & N Herts 1236
11 Stevenage & N Herts 158 11 Banbury Harriers 1090
12 Ampthill & Flitwick Flyers 157 12 Maidenhead 1088
13 Brackley & District 130 13 Thame Runners 1013
14 Maidenhead 126 14 Bracknell 976
15 Queens Park Harriers 94 15 Queens Park Harriers 971
16 Alchester RC 78 16 Purple Patch Runners 827
17 Wellingborough 75 17 Wellingborough 726
18 Olney Runners 68 18 Brackley & District 584
19 Cookham RC 47 19 Alchester RC 454
20 Bicester AC 33 20 Cookham RC 386
21 Abingdon 0 21 Olney Runners 259
22 Biggleswade AC 0 22 Bicester AC 168
23 Bracknell 0 23 Biggleswade AC 42
24 Higham Harriers 0 24 Abingdon 0
Female After 5 Rounds
1 Dacorum & Tring 243 1 Dacorum & Tring 1743
2 Watford Harriers 226 2 Banbury Harriers 1321
3 Redway Runners 215 3 Redway Runners 1267
4 Bearbrook RC 211 4 Watford Harriers 1266
5 Banbury Harriers 206 5 Bracknell 1098
6 Thame Runners 162 6 Bearbrook RC 1032
7 Wycombe Phoenix 114 7 Wycombe Phoenix 816
8 Stevenage & N Herts 103 8 Thame Runners 793
9 Bracknell 101 9 Purple Patch Runners 719
10 Maidenhead 95 10 Maidenhead 700
11 Purple Patch Runners 78 11 Queens Park Harriers 683
12 Alchester RC 47 12 Handy Cross RC 650
13 Bicester AC 42 13 Stevenage & N Herts 648
14 Handy Cross RC 39 14 Ampthill & Flitwick Flyers 434
15 Leighton Buzzard Tri 30 15 Bicester AC 295
16 Wellingborough 21 16 Alchester RC 252
17 Olney Runners 19 17 Leighton Buzzard Tri 243
18 Ampthill & Flitwick Flyers 15 18 Wellingborough 198
19 Biggleswade AC 2 19 Abingdon 150
20 Abingdon 0 20 Cookham RC 118
21 Brackley & District 0 21 Higham Harriers 108
22 Cookham RC 0 22 Olney Runners 66
23 Higham Harriers 0 23 Brackley & District 56
24 Queens Park Harriers 0 24 Biggleswade AC 10
Seniors After 5 Rounds
1 Redway Runners 931 1 Dacorum & Tring 4818
2 Dacorum & Tring 885 2 Redway Runners 4451
3 Bearbrook RC 659 3 Bearbrook RC 3508
4 Wycombe Phoenix 582 4 Watford Harriers 3288
5 Watford Harriers 566 5 Wycombe Phoenix 3100
6 Banbury Harriers 430 6 Ampthill & Flitwick Flyers 2668
7 Thame Runners 425 7 Banbury Harriers 2187
8 Handy Cross RC 309 8 Handy Cross RC 2105
9 Purple Patch Runners 245 9 Thame Runners 1806
10 Leighton Buzzard Tri 244 10 Queens Park Harriers 1654
11 Stevenage & N Herts 204 11 Leighton Buzzard Tri 1560
12 Ampthill & Flitwick Flyers 163 12 Purple Patch Runners 1546
13 Maidenhead 159 13 Higham Harriers 1415
14 Brackley & District 130 14 Maidenhead 1302
15 Alchester RC 125 15 Stevenage & N Herts 1295
16 Queens Park Harriers 94 16 Bracknell 1051
17 Wellingborough 71 17 Wellingborough 736
18 Olney Runners 58 18 Alchester RC 706
19 Abingdon 0 19 Brackley & District 640
20 Bicester AC 0 20 Olney Runners 199
21 Biggleswade AC 0 21 Cookham RC 117
22 Bracknell 0 22 Abingdon 61
23 Cookham RC 0 23 Bicester AC 17
24 Higham Harriers 0 24 Biggleswade AC 0
Juniors After 4 Rounds
1 Wycombe Phoenix 158 1 Wycombe Phoenix 1305
2 Bracknell 101 2 Bracknell 1023
3 Dacorum & Tring 83 3 Dacorum & Tring 861
4 Bicester AC 75 4 Bicester AC 446
5 Maidenhead 62 5 Maidenhead 486
6 Stevenage & N Herts 57 6 Stevenage & N Herts 589
7 Cookham RC 47 7 Cookham RC 387
8 Watford Harriers 37 8 Watford Harriers 393
9 Olney Runners 29 9 Olney Runners 126
10 Wellingborough 25 10 Wellingborough 188
11 Banbury Harriers 21 11 Banbury Harriers 224
12 Ampthill & Flitwick Flyers 9 12 Ampthill & Flitwick Flyers 9
13 Leighton Buzzard Tri 8 13 Leighton Buzzard Tri 12
14 Biggleswade AC 2 14 Biggleswade AC 52
15 Abingdon 0 15 Abingdon 89
16 Alchester RC 0 16 Alchester RC 0
17 Bearbrook RC 0 17 Bearbrook RC 0
18 Brackley & District 0 18 Brackley & District 0
19 Handy Cross RC 0 19 Handy Cross RC 0
20 Higham Harriers 0 20 Higham Harriers 0
21 Purple Patch Runners 0 21 Purple Patch Runners 0
22 Queens Park Harriers 0 22 Queens Park Harriers 0
23 Redway Runners 0 23 Redway Runners 0
24 Thame Runners 0 24 Thame Runners 0
Cat Mob Div Senior Men Div Senior Men After 5 Rounds
MS 1 1 27:39 1557 Jack Parslow Dacorum & Tring MS 1 105 1 Redway Runners 716 1 Dacorum & Tring 3455
MS 13 2 28:59 2446 Ben Fairhall Redway Runners MS 2 104 2 Dacorum & Tring 657 2 Redway Runners 3184
MS 20 3 29:21 1490 Bradley Lawrence Wycombe Phoenix M20 1 103 3 Wycombe Phoenix 575 3 Wycombe Phoenix 3022
MS 24 4 29:42 1835 Jamie Farmer Redway Runners MS 3 102 4 Bearbrook 448 4 Bearbrook RC 2476
MS 26 5 29:43 2043 Tim Wright Banbury Harriers MS 4 101 5 Watford Harriers 363 5 Watford Harriers 2240
MS 31 6 30:10 2448 Genci Pepaj Redway Runners MS 5 100 6 Handy Cross RC 270 6 Ampthill & Flitwick Flyers 2234
MS 42 7 31:02 1554 Jamie Marlow Dacorum & Tring MS 6 99 7 Thame Runners 263 7 Handy Cross RC 1455
MS 44 8 31:06 2185 Paul Farmer Ampthill & Flitwick Flyers MS 7 98 8 Banbury Harriers 240 8 Leighton Buzzard Tri 1317
MS 50 9 31:20 1898 Jesus Gonzalez Bearbrook MS 8 97 9 Leighton Buzzard Tri 214 9 Higham Harriers 1307
MS 52 10 31:23 2051 Frank Fulcher Handy Cross RC M40 1 96 10 Purple Patch Runners 167 10 Banbury Harriers 1031
MS 57 11 31:38 1842 Paul Mizon Redway Runners MS 9 95 11 Ampthill & Flitwick Flyers 148 11 Stevenage & N Herts 1031
MS 61 12 31:45 1487 David Clarke Wycombe Phoenix M20 2 94 12 Stevenage & N Herts 148 12 Thame Runners 1013
MS 64 13 31:49 1486 Peter Finn Wycombe Phoenix M20 3 93 13 Brackley & District 130 13 Queens Park Harriers 971
MS 69 14 31:58 2161 Paul Williamson Leighton Buzzard Tri M40 2 92 14 Maidenhead 99 14 Maidenhead 895
MS 71 15 32:08 1574 Michael Kazer Dacorum & Tring MS 10 91 15 Queens Park Harriers 94 15 Purple Patch Runners 827
MS 78 16 32:23 1669 Matt Adcock Watford Harriers M40 3 90 16 Alchester RC 78 16 Bracknell 719
MS 80 17 32:25 1552 Matt Hamilton Dacorum & Tring MS 11 89 17 Wellingborough 71 17 Wellingborough 663
MS 81 18 32:26 1904 Owen Byrne Bearbrook M50 1 88 18 Olney Runners 58 18 Brackley & District 584
MS 85 19 32:42 1991 Robert Dean Thame Runners MS 12 87 19 Alchester RC 454
MS 95 20 33:03 1843 Simon Read Redway Runners M40 4 86 20 Olney Runners 199
MS 108 21 33:38 2441 Adrian Maidment Redway Runners M40 5 85 21 Cookham RC 96
MS 116 22 33:56 2826 James Roberts Wycombe Phoenix M20 4 84 22 Abingdon 0
MS 119 23 34:05 1489 Will Langley Wycombe Phoenix MS 13 83 23 Bicester AC 0
MS 122 24 34:13 1896 Pearce Phillips Bearbrook M40 6 82 24 Biggleswade AC 0
MS 137 25 34:48 2927 Matt Earles Dacorum & Tring M40 7 81 Veteran Men After 5 Rounds
MS 138 26 34:49 2041 Simon Pritchard Banbury Harriers M40 8 80 1 Watford Harriers 302 1 Watford Harriers 1608
MS 149 27 35:16 1995 Charlie Pughe Thame Runners MS 14 79 2 Bearbrook 302 2 Bearbrook RC 1506
MS 155 28 35:34 2231 Simon Worfolk Alchester RC M40 9 78 3 Redway Runners 294 3 Redway Runners 1426
MS 165 29 35:55 2490 Jack Gladman Stevenage & N Herts M20 5 77 4 Handy Cross RC 240 4 Dacorum & Tring 1212
MS 169 30 36:12 1902 Richard Barcock Bearbrook M40 10 76 5 Dacorum & Tring 221 5 Handy Cross RC 1046
MS 171 31 36:18 1663 Adrian Harwood Watford Harriers M40 11 75 6 Leighton Buzzard Tri 214 6 Leighton Buzzard Tri 1036
MS 175 32 36:29 2898 Andrew Dodds Redway Runners MS 15 74 7 Purple Patch Runners 142 7 Ampthill & Flitwick Flyers 718
MS 176 33 36:30 1575 Richard Brawn Dacorum & Tring MS 16 73 8 Banbury Harriers 139 8 Wycombe Phoenix 692
MS 177 34 36:30 1645 Paul Edwards Watford Harriers M50 2 72 9 Thame Runners 97 9 Purple Patch Runners 576
MS 179 35 36:35 2313 David Yarnall Wellingborough MS 17 71 10 Queens Park Harriers 94 10 Stevenage & N Herts 501
MS 183 36 36:43 2897 James Ward Redway Runners MS 18 70 11 Alchester RC 78 11 Banbury Harriers 494
MS 184 37 36:43 1961 Barrie Day Purple Patch Runners M40 12 69 12 Stevenage & N Herts 71 12 Higham Harriers 472
MS 185 38 36:47 2070 Howard Williams Handy Cross RC M40 13 68 13 Brackley & District 67 13 Wellingborough 368
MS 193 39 37:15 2130 Christopher Noble Brackley & District M50 3 67 14 Wycombe Phoenix 66 14 Thame Runners 342
MS 197 40 37:19 1482 Mike Taylor Wycombe Phoenix M40 14 66 15 Olney Runners 58 15 Alchester RC 337
MS 199 41 37:23 1647 Derek Walker Watford Harriers M50 4 65 16 Maidenhead 35 16 Brackley & District 319
MS 202 42 37:32 1762 Anthony Hall Maidenhead MS 19 64 17 Queens Park Harriers 204
MS 203 43 37:33 2173 Mark Sweeney Leighton Buzzard Tri M50 5 63 18 Olney Runners 199
MS 205 44 37:36 2429 Andrew Collins Redway Runners M40 15 62 19 Bracknell 160
MS 206 45 37:38 2424 David Allen Redway Runners M40 16 61 20 Maidenhead 119
MS 210 46 37:47 1577 Timothy Churchill Dacorum & Tring MS 20 60 21 Cookham RC 32
MS 213 47 37:57 2890 Chris Marriot Dacorum & Tring MS 21 59 22 Abingdon 0
MS 215 48 38:02 2212 Steve Dicks Olney Runners M40 17 58 23 Bicester AC 0
MS 218 49 38:08 1666 Zac Mcdonough Watford Harriers MS 22 57 24 Biggleswade AC 0
MS 219 50 38:10 1885 Ian Higginson Bearbrook M40 18 56
MS 222 51 38:17 1836 Richard Steeley  Redway Runners MS 23 55
MS 227 52 38:30 1573 Chris Kitchener Dacorum & Tring M40 19 54
MS 231 53 38:35 2104 Richard Davies Queens Park Harriers M40 20 53
MS 232 54 38:52 2828 Vlad Nebolsin Wycombe Phoenix MS 24 52
MS 234 55 38:56 1812 Alan Humphries Redway Runners M40 21 51
MS 236 56 39:03 2189 Jeremy Godfrey Ampthill & Flitwick Flyers MS 25 50
MS 238 57 39:05 1882 Paul Lander Bearbrook M50 6 49
MS 240 58 39:09 1993 Mark Emmett Thame Runners M50 7 48
MS 242 59 39:11 1966 Adewale Kadiri Purple Patch Runners M40 22 47
MS 243 60 39:13 1834 Gareth Snelson Redway Runners M40 23 46
MS 245 61 39:15 1563 Richard Slack Dacorum & Tring M40 24 45
MS 247 62 39:22 1722 Paul Pickard Stevenage & N Herts M40 25 44
MS 253 63 39:53 1814 David Cooper Redway Runners MS 26 43
MS 255 64 40:03 2035 Phil Coy Banbury Harriers M60 1 42
MS 257 65 40:13 2926 Andrew Wass Dacorum & Tring M40 26 41
MS 258 66 40:26 2166 Rob Owen Leighton Buzzard Tri M50 8 40
MS 262 67 40:43 2058 Mike Hollis Handy Cross RC M60 2 39
MS 263 68 40:43 1833 Maurice O'connell Redway Runners M60 3 38
MS 264 69 40:43 2063 Keith Round Handy Cross RC M50 9 37
MS 268 70 40:58 2896 Graeme Bickle Redway Runners M40 27 36
MS 270 71 41:03 2494 Martin Kerr Dacorum & Tring MS 27 35
MS 272 72 41:10 1561 Robert Salt Dacorum & Tring M50 10 34
MS 273 73 41:10 2839 Finbarr Morley Redway Runners MS 28 33
MS 274 74 41:11 2126 Alex Bailey Brackley & District MS 29 32
MS 277 75 41:24 2123 Michael Bishop Brackley & District MS 30 31
MS 279 76 41:27 2068 Howard Taylor Handy Cross RC M50 11 30
MS 280 77 41:29 1545 Tony Reeve Dacorum & Tring M50 12 29
MS 281 78 41:32 2881 Richard Belsey Dacorum & Tring M40 28 28
MS 284 79 41:42 1841 Derek Slann Redway Runners M60 4 27
MS 289 80 42:44 2101 Andy Angus Queens Park Harriers M50 13 26
MS 290 81 42:49 1965 Neil Glenister Purple Patch Runners MS 31 25
MS 292 82 42:52 1558 Kenneth Perry Dacorum & Tring M60 5 24
MS 293 83 42:55 1525 Casper Du Buisson Dacorum & Tring MS 32 23
MS 294 84 43:04 1734 Tony Carolan Stevenage & N Herts M50 14 22
MS 295 85 43:20 1994 Berwyn Pritchard-Jones Thame Runners M40 29 21
MS 296 86 43:36 2925 Matthew Stears Dacorum & Tring M50 15 20
MS 298 87 43:47 2165 Kevin Moore Leighton Buzzard Tri M50 16 19
MS 300 88 44:23 1763 Pawel Czarnomski Maidenhead M40 30 18
MS 303 89 44:56 1792 Tim Williams Maidenhead M40 31 17
MS 307 90 45:23 1963 David Llewellyn Purple Patch Runners M50 17 16
MS 308 91 45:24 1996 Rick Smith Thame Runners M50 18 15
MS 309 92 45:49 2113 Alban Millas Queens Park Harriers M40 32 14
MS 311 93 45:57 1992 Ben Bennett Thame Runners M50 19 13
MS 314 94 46:28 2838 Mervin Stuckey Redway Runners M60 6 12
MS 315 95 47:15 2036 Neil Forbes Banbury Harriers M60 7 11
MS 316 96 47:29 1970 Stephen Norton Purple Patch Runners M40 33 10
MS 317 97 47:38 2426 Stephen Scott Redway Runners M50 20 9
MS 318 98 48:03 1824 Martin Lawrence Redway Runners M50 21 8
MS 320 99 48:16 1564 John Slack Dacorum & Tring M60 8 7
MS 322 100 48:40 2046 Andrew Bartlett Banbury Harriers M60 9 6
MS 323 101 48:42 1758 Steve Feely Stevenage & N Herts M40 34 5
MS 324 102 50:10 1644 Greg Neal Watford Harriers M60 10 4
MS 325 103 50:34 2428 Ian Stevens Redway Runners M60 11 3
MS 328 104 52:23 1562 Malcolm Sargeant Dacorum & Tring M60 12 2
MS 329 105 55:28 2114 William O'connor Queens Park Harriers M60 13 1
Under 17 Men Under 17 Men After 5 Rounds
M17 5 1 19:37 1462 Cameron Almand Wycombe Phoenix 6 1 Wycombe Phoenix 9 1 Wycombe Phoenix 126
M17 14 2 20:28 2481 Adam Mason Stevenage & N Herts 5 2 Dacorum & Tring 5 2 Dacorum & Tring 83
M17 20 3 21:02 1511 Rhys Rowlands Dacorum & Tring 4 3 Stevenage & N Herts 5 3 Stevenage & N Herts 62
M17 23 4 21:50 1475 Daniel Weathers Wycombe Phoenix 3 4 Bicester AC 2 4 Watford Harriers 37
M17 29 5 23:02 2261 Tom Gould Bicester AC 2 5 Bracknell 35
M17 32 6 24:11 2887 James Wass Dacorum & Tring 1 6 Maidenhead 33
Under 15 Boys Under 15 Boys After 5 Rounds
M15 2 1 15:03 1520 Jamie Ayres Dacorum & Tring 12 1 Maidenhead 19 1 Wycombe Phoenix 141
M15 14 2 16:18 1772 Nathan Brammer Maidenhead 11 2 Wycombe Phoenix 14 2 Maidenhead 135
M15 16 3 16:23 2211 Matthew Dicks Olney Runners 10 3 Dacorum & Tring 14 3 Bracknell 131
M15 19 4 16:32 1679 Oliver Griffiths Watford Harriers 9 4 Watford Harriers 12 4 Watford Harriers 102
M15 20 5 16:32 1406 Myles Caddell Wycombe Phoenix 8 5 Olney Runners 10 5 Dacorum & Tring 85
M15 22 6 16:40 1774 James Dirkin Maidenhead 7 6 Banbury Harriers 5 6 Stevenage & N Herts 64
M15 23 7 16:47 1405 Joe Styles Wycombe Phoenix 6 7 Stevenage & N Herts 4 7 Bicester AC 60
M15 31 8 17:30 2044 Owen Knox Banbury Harriers 5 8 Olney Runners 60
M15 36 9 17:42 1735 Hadyn Williams Stevenage & N Herts 4 9 Cookham RC 46
M15 37 10 17:44 1682 Cameron Clark Watford Harriers 3 10 Banbury Harriers 31
M15 42 11 19:14 1497 Luke Burford Dacorum & Tring 2 11 Biggleswade AC 8
M15 45 12 20:53 1773 Adam Frost Maidenhead 1 12 Wellingborough 2
Under 13 Boys Under 13 Boys After 5 Rounds
M13 4 1 10:11 2279 Max Nicolle Bicester AC 20 1 Dacorum & Tring 49 1 Dacorum & Tring 313
M13 8 2 10:25 1496 Freddie Truman-Williams Dacorum & Tring 19 2 Cookham RC 47 2 Wycombe Phoenix 300
M13 10 3 10:34 1917 Elliott Lowe Cookham RC 18 3 Bicester AC 31 3 Cookham RC 240
M13 16 4 10:50 1916 Ben Taylor Cookham RC 17 4 Wycombe Phoenix 28 4 Bracknell 95
M13 20 5 10:55 1492 James Bailey Dacorum & Tring 16 5 Ampthill & Flitwick Flyers 9 5 Bicester AC 94
M13 27 6 11:05 1413 Roux Kerr Wycombe Phoenix 15 6 Maidenhead 8 6 Stevenage & N Herts 79
M13 28 7 11:07 1494 Samuel Burnell Dacorum & Tring 14 7 Leighton Buzzard Tri 8 7 Wellingborough 61
M13 30 8 11:15 2837 Seth Russell Dacorum & Tring 13 8 Wellingborough 4 8 Watford Harriers 36
M13 37 9 11:35 1915 Iwan Hughes Cookham RC 12 9 Watford Harriers 2 9 Biggleswade AC 34
M13 39 10 11:36 2263 Samuel Worfolk Bicester AC 11 10 Stevenage & N Herts 1 10 Maidenhead 25
M13 44 11 12:11 1518 Thomas Ashton Dacorum & Tring 10 11 Banbury Harriers 23
M13 47 12 12:17 128 Callum Nunn Ampthill & Flitwick Flyers 9 12 Leighton Buzzard Tri 12
M13 48 13 12:19 2171 Ben Williamson Leighton Buzzard Tri 8 13 Ampthill & Flitwick Flyers 9
M13 50 14 12:24 1418 Jordyn Rose Wycombe Phoenix 7
M13 51 15 12:32 1411 Alex Mitchell Wycombe Phoenix 6
M13 57 16 12:49 1776 Adam Czarnomski Maidenhead 5
M13 58 17 12:54 2308 Max Wynne Wellingborough 4
M13 59 18 13:03 1775 Harry Shrimpton Maidenhead 3
M13 61 19 13:41 1659 Lewis Clark Watford Harriers 2
M13 64 20 14:42 1705 Alex Pickard Stevenage & N Herts 1
Senior Women Senior Women After 5 Rounds
FS 4 1 22:26 1648 Hannah Kitchen Watford Harriers FS 1 66 1 Dacorum & Tring 228 1 Dacorum & Tring 1363
FS 14 2 23:49 1534 Samantha Fawcett Dacorum & Tring FS 2 65 2 Redway Runners 215 2 Redway Runners 1267
FS 16 3 23:59 2048 Ros Kelling Banbury Harriers F45 1 64 3 Bearbrook RC 211 3 Banbury Harriers 1156
FS 17 4 24:02 2493 Ania Gabb Dacorum & Tring FS 3 63 4 Watford Harriers 203 4 Watford Harriers 1048
FS 22 5 24:45 1674 Angela Trussler Watford Harriers F35 1 62 5 Banbury Harriers 190 5 Bearbrook RC 1032
FS 25 6 25:00 1980 Debbie Aitken Purple Patch Runners F35 2 61 6 Thame Runners 162 6 Thame Runners 793
FS 26 7 25:02 2050 Michelle Bartlett Banbury Harriers F45 2 60 7 Purple Patch Runners 78 7 Purple Patch Runners 719
FS 28 8 25:14 1887 Laura Gush Bearbrook FS 4 59 8 Maidenhead 60 8 Queens Park Harriers 683
FS 29 9 25:18 1823 Abi Gooch Redway Runners F35 3 58 9 Stevenage & N Herts 56 9 Handy Cross RC 650
FS 39 10 26:01 1886 Helen Mulhall Bearbrook F35 4 57 10 Alchester RC 47 10 Ampthill & Flitwick Flyers 434
FS 40 11 26:08 1741 Natalie Wickings Stevenage & N Herts FS 5 56 11 Handy Cross RC 39 11 Maidenhead 407
FS 41 12 26:13 2014 Emma Newell Thame Runners FS 6 55 12 Leighton Buzzard Tri 30 12 Bracknell 332
FS 45 13 26:32 1826 Sarah King Redway Runners FS 7 54 13 Ampthill & Flitwick Flyers 15 13 Stevenage & N Herts 264
FS 48 14 26:43 1822 Kirsty Bishop Redway Runners F35 5 53 14 Wycombe Phoenix 7 14 Alchester RC 252
FS 49 15 26:43 1519 Becky Fawcett Dacorum & Tring FS 8 52 15 Leighton Buzzard Tri 243
FS 50 16 26:45 2020 Jane Coulcher Thame Runners F45 3 51 16 Higham Harriers 108
FS 54 17 26:55 2450 Julie Martin Redway Runners F45 4 50 17 Wycombe Phoenix 78
FS 55 18 27:04 1880 Lisa Jay Bearbrook FS 9 49 18 Wellingborough 73
FS 56 19 27:15 1524 Kelly Du Buisson Dacorum & Tring FS 10 48 19 Abingdon 61
FS 60 20 27:21 2253 Sarah Gales Alchester RC FS 11 47 20 Brackley & District 56
FS 61 21 27:25 1910 Jo Hercules Bearbrook F35 6 46 21 Cookham RC 21
FS 62 22 27:43 1845 Karen Camidge Redway Runners F35 7 45 22 Bicester AC 17
FS 64 23 27:47 1538 Samantha Sullivan Dacorum & Tring F35 8 44 23 Biggleswade AC 0
FS 65 24 27:49 1539 Victoria Thornley Dacorum & Tring FS 12 43 24 Olney Runners 0
FS 66 25 27:53 1675 Alison Putko Watford Harriers F35 9 42 Veteran Women After 5 Rounds
FS 67 26 27:53 1855 Sarah Buck Redway Runners F35 10 41 1 Redway Runners 198 1 Redway Runners 1208
FS 71 27 28:03 1840 Vicky Berry Redway Runners FS 13 40 2 Bearbrook 156 2 Banbury Harriers 978
FS 75 28 28:22 2071 Ellen Fulcher Handy Cross RC F45 5 39 3 Banbury Harriers 150 3 Dacorum & Tring 886
FS 77 29 28:26 2042 Rebecca Pull Banbury Harriers FS 14 38 4 Watford Harriers 132 4 Watford Harriers 881
FS 82 30 28:55 1779 Caroline Shrimpton Maidenhead F35 11 37 5 Thame Runners 119 5 Bearbrook RC 940
FS 83 31 29:01 1894 Lynn Garricks Bearbrook F45 6 36 6 Dacorum & Tring 113 6 Handy Cross RC 577
FS 84 32 29:02 2884 Jules Robinson-Spray Dacorum & Tring F35 12 35 7 Purple Patch Runners 59 7 Thame Runners 429
FS 89 33 29:36 2840 Dawn Blaber Redway Runners F35 13 34 8 Maidenhead 57 8 Maidenhead 404
FS 90 34 29:37 1650 Christine Dearman Watford Harriers F45 7 33 9 Handy Cross RC 37 9 Purple Patch Runners 340
FS 91 35 29:43 1825 Sarah Lawrence Redway Runners FS 15 32 10 Leighton Buzzard Tri 29 10 Ampthill & Flitwick Flyers 278
FS 95 36 29:56 1852 Caroline Beechey Redway Runners F55 1 31 11 Ampthill & Flitwick Flyers 15 11 Leighton Buzzard Tri 242
FS 98 37 30:08 2169 Diane Sandover Leighton Buzzard Tri F55 2 30 12 Alchester RC 205
FS 100 38 30:13 2012 Shelley Bennett Thame Runners F45 8 29 13 Queens Park Harriers 163
FS 103 39 30:28 2047 Lisa Ansell Banbury Harriers F35 14 28 14 Stevenage & N Herts 85
FS 104 40 30:30 2016 Hayley Parry Thame Runners F45 9 27 15 Abingdon 61
FS 105 41 30:33 1847 Kerry Cooper Redway Runners F35 15 26 16 Brackley & District 56
FS 109 42 30:44 2410 Charlotte Ashton Dacorum & Tring F35 16 25 17 Cookham RC 21
FS 110 43 30:44 1900 Helen White Bearbrook F35 17 24 18 Bicester AC 17
FS 112 44 30:51 1777 Leila Oliver Maidenhead F35 18 23 19 Biggleswade AC 0
FS 113 45 30:53 1851 Laura Davis Redway Runners FS 16 22 20 Bracknell 0
FS 114 46 30:54 1820 Lisa Duggan Redway Runners F35 19 21 21 Higham Harriers 0
FS 116 47 31:05 2848 Nicky Ford Redway Runners FS 17 20 22 Olney Runners 0
FS 117 48 31:13 1837 Maria Williams Redway Runners F35 20 19 23 Wellingborough 0
FS 121 49 31:44 1892 Lisa Ripley Bearbrook F35 21 18 24 Wycombe Phoenix 0
FS 125 50 32:04 1985 Sharon Davidson Purple Patch Runners FS 18 17
FS 128 51 32:34 2013 Sue Fallon Thame Runners F45 10 16
FS 130 52 32:47 2462 Rebecca Fleckney Ampthill & Flitwick Flyers F35 22 15
FS 132 53 32:59 1529 Penny Wallduck Dacorum & Tring F45 11 14
FS 133 54 33:01 1571 Pat Hayball Dacorum & Tring F45 12 13
FS 136 55 33:09 1531 Michelle Ashwell Dacorum & Tring F35 23 12
FS 137 56 33:20 1830 Holly Fairclough Redway Runners FS 19 11
FS 140 57 33:32 2011 Amanda Sturdy Thame Runners F35 24 10
FS 144 58 34:22 2899 Helen Whalley Redway Runners F35 25 9
FS 146 59 34:48 1532 Denise Burford Dacorum & Tring F35 26 8
FS 147 60 34:59 2827 Anna Naumenko Wycombe Phoenix FS 20 7
FS 150 61 35:20 1859 Leigh Steer Redway Runners F45 13 6
FS 151 62 35:25 1906 Pat Banert Bearbrook F45 14 5
FS 152 63 35:30 1857 Angela Mulligan Redway Runners FS 21 4
FS 156 64 36:18 2030 Sandra Smith Banbury Harriers F55 3 3
FS 160 65 37:17 2491 Emma Donavan Dacorum & Tring FS 22 2
FS 162 66 38:26 1860 Annete Smyth Redway Runners F45 15 1
Under 17/20 Women Under 17/20 Women After 5 Rounds
F20 3 1 16:50 1601 Hannah Barnard Bracknell F17 1 8 1 Wycombe Phoenix 10 1 Wycombe Phoenix 106
F20 20 2 18:44 1783 Polly Batstone Maidenhead F17 2 7 2 Bracknell 8 1 Bracknell 104
F20 23 3 18:58 1466 Megan Styles Wycombe Phoenix F17 3 6 3 Maidenhead 7 3 Banbury Harriers 65
F20 24 4 19:18 1510 Grace C Birdseye Dacorum & Tring F17 4 5 4 Stevenage & N Herts 6 4 Stevenage & N Herts 54
F20 25 5 19:38 1469 Emma Delgado Wycombe Phoenix F20 1 4 5 Dacorum & Tring 5 5 Maidenhead 39
F20 32 6 20:44 1732 Sarah Feely Stevenage & N Herts F20 2 3 6 Dacorum & Tring 29
F20 37 7 21:28 1754 Charlie Duke Stevenage & N Herts F17 5 2
F20 39 8 22:38 1753 Lisa Barber Stevenage & N Herts F17 6 1
Under 15 Girls Under 15 Girls After 5 Rounds
F15 13 1 12:48 1602 Emily Spencer-Jones Bracknell 23 1 Bracknell 59 1 Bracknell 409
F15 14 2 12:50 1586 Stephanie Poole Bracknell 22 2 Wycombe Phoenix 54 2 Wycombe Phoenix 330
F15 20 3 13:02 1439 Cerys Vico Wycombe Phoenix 21 3 Maidenhead 28 3 Maidenhead 234
F15 21 4 13:02 2265 Amy Gould Bicester AC 20 4 Bicester AC 25 4 Dacorum & Tring 169
F15 23 5 13:05 2213 Kimberley Shelley Olney Runners 19 5 Olney Runners 19 5 Bicester AC 147
F15 24 6 13:06 1436 Mia Waterhouse Wycombe Phoenix 18 6 Banbury Harriers 16 6 Stevenage & N Herts 146
F15 27 7 13:09 1785 Abbie Jones Maidenhead 17 7 Stevenage & N Herts 10 7 Banbury Harriers 99
F15 30 8 13:18 2037 Tia Williams Banbury Harriers 16 8 Watford Harriers 2 8 Watford Harriers 94
F15 32 9 13:24 1443 Ana Montgomery Wycombe Phoenix 15 9 Dacorum & Tring 0 9 Olney Runners 66
F15 34 10 13:29 1606 Emily Jones Bracknell 14 10 Cookham RC 62
F15 35 11 13:31 1444 Maisie Pennant Wycombe Phoenix 13
F15 36 12 13:31 1438 Emma Styles Wycombe Phoenix 12
F15 38 13 13:39 1608 Faye Smith Bracknell 11
F15 39 14 13:46 1594 Tilly Cole Bracknell 10
F15 40 15 13:47 1714 Lizzie Raymont Stevenage & N Herts 9
F15 41 16 13:49 1603 Marie Halliday Bracknell 8
F15 43 17 13:53 1786 Amy Reike Maidenhead 7
F15 47 18 14:14 1440 Sian Vico Wycombe Phoenix 6
F15 49 19 14:21 2266 Molly Acton Bicester AC 5
F15 52 20 14:36 1804 Harriet Graham Maidenhead 4
F15 55 21 15:13 1789 Laura House Maidenhead 3
F15 58 22 15:47 1681 Charlotte Glenister Watford Harriers 2
F15 62 23 18:11 1725 Abigail Pickard Stevenage & N Herts 1
Under 13 Girls Under 13 Girls After 5 Rounds
F13 1 1 10:24 1613 Susie Mair Bracknell 19 1 Wycombe Phoenix 43 1 Wycombe Phoenix 302
F13 3 2 10:40 1700 Grace Ingles Watford Harriers 18 2 Bracknell 34 2 Bracknell 253
F13 4 3 10:47 2274 Millie Couzens Bicester AC 17 3 Stevenage & N Herts 31 3 Stevenage & N Herts 184
F13 6 4 11:09 1451 Izzie Wijsman Wycombe Phoenix 16 4 Wellingborough 21 4 Dacorum & Tring 182
F13 7 5 11:10 1449 Emily Sanderson Wycombe Phoenix 15 5 Watford Harriers 21 5 Wellingborough 125
F13 12 6 11:16 1710 Lucy Taylor Stevenage & N Herts 14 6 Bicester AC 17 6 Watford Harriers 124
F13 16 7 11:32 1746 Bluebell Cooke Stevenage & N Herts 13 7 Dacorum & Tring 10 7 Bicester AC 131
F13 20 8 11:49 1416 Megan Harris Wycombe Phoenix 12 8 Biggleswade AC 2 8 Abingdon 89
F13 22 9 11:53 2302 Lucy Watts Wellingborough 11 9 Cookham RC 35
F13 28 10 12:00 1517 Amy Cassidy Dacorum & Tring 10 10 Maidenhead 20
F13 30 11 12:02 2301 Mia Clark Wellingborough 9 11 Biggleswade AC 10
F13 36 12 12:25 1615 Loryn Doyle Bracknell 8 12 Banbury Harriers 1
F13 38 13 12:32 1582 Georgia Ballard Bracknell 7
F13 47 14 12:56 1616 Francesca Blackwell Bracknell 6
F13 48 15 12:57 1584 Anya Froggatt Bracknell 5
F13 49 16 12:58 1727 Katie Thompson Stevenage & N Herts 4
F13 54 17 13:10 1667 Jordan Walters Watford Harriers 3
F13 59 18 13:25 2086 Jessica Cooke Biggleswade AC 2
F13 65 19 14:20 2305 Niamh Davern Wellingborough 1