Results Base Chiltern League 2016/17 - Mob match - Match 4 Keysoe - 14 January 2017
Race Pos Senior Men No. Time Div Club Cat Cat
SM 1 Josh Lunn 519 33:38 Div1 Bedford and County AC  MS 1
SM 2 Michael Harrison 533 33:47 Div1 Bedford and County AC  MS 2
SM 3 Maxwell Robinson 2036 33:50 Div1 Oxford City AC MS 3
SM 4 Matt Janes 552 34:17 Div1 Bedford and County AC  MS 4
SM 5 Adam Moore 1122 34:32 Div1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M20 1
SM 6 Elliot Hind 907 34:36 Div1 Leighton Buzzard AC MS 5
SM 7 Will Perkin 378 34:44 Div1 Chiltern Harriers M20 2
SM 8 Simon Millett 1125 34:46 Div1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC MS 6
SM 9 Charles Wheeler 8 34:47 Div1 Marshall Milton Keynes AC M20 3
SM 10 Nick Hughes 366 34:49 Div1 Chiltern Harriers M40 1
SM 11 William Mullins 546 34:50 Div1 Bedford and County AC  M20 4
SM 12 George Wheeler 9 34:50 Div1 Marshall Milton Keynes AC M20 5
SM 13 Dan Blake 2026 34:58 Div1 Oxford City AC MS 7
SM 14 Blake Moore 1123 35:01 Div1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M20 6
SM 15 Aaron Burgess 2014 35:03 Div1 Oxford City AC MS 8
SM 16 Simon Fisher 2037 35:03 Div1 Oxford City AC MS 9
SM 17 Steve Tuttle 1 35:11 Div1 Marshall Milton Keynes AC MS 10
SM 18 Jim Cooper 1474 35:15 Div1 Harrow AC M40 2
SM 19 Matt Bray 531 35:15 Div1 Bedford and County AC  MS 11
SM 20 Andrew Headley 544 35:19 Div1 Bedford and County AC  M20 7
SM 21 Graham Jones 19 35:20 Div1 Marshall Milton Keynes AC MS 12
SM 22 Tegid Jones 2017 35:26 Div1 Oxford City AC M40 3
SM 23 Alex Walker 1290 35:32 Div1 Vale of Aylesbury AC MS 13
SM 24 William Gardner 2719 35:35 Div1 Oxford City AC MS 14
SM 25 Oli Carrington 85 35:36 G Marshall Milton Keynes AC MS 15
SM 26 Jonny Suttle 2305 35:41 Div2 Queens Park Harriers MS 16
SM 27 Jamie Seddon 12 35:42 Div1 Marshall Milton Keynes AC MS 17
SM 28 Rob Elmore 936 35:55 Div1 Leighton Buzzard AC MS 18
SM 29 Conrad Webber 15 35:59 Div1 Marshall Milton Keynes AC M20 8
SM 30 Matthew Rallison 2016 36:02 Div1 Oxford City AC MS 19
SM 31 Chris Hearn 5 36:03 Div1 Marshall Milton Keynes AC MS 20
SM 32 Paul Mizon 1522 36:05 Div1 Redway Runners MS 21
SM 33 Mark Crabtree 1911 36:12 Div1 Gade Valley Harriers MS 22
SM 34 Ewan Gault 2038 36:13 Div1 Oxford City AC MS 23
SM 35 Richard Slade 377 36:16 Div1 Chiltern Harriers M20 9
SM 36 David Clarke 2641 36:20 Div2 Wycombe Phoenix M20 10
SM 37 Jamie Farmer 1483 36:21 Div1 Redway Runners MS 24
SM 38 Simon Kerr 2081 36:25 Div2 Headington Road Runners MS 25
SM 39 Rob Taylor 1236 36:27 Div1 Vale of Aylesbury AC M40 4
SM 40 Tim Wright 2244 36:30 Div2 Banbury Harriers MS 26
SM 41 Julian Richardson 2028 36:34 Div1 Oxford City AC M40 5
SM 42 Billy Mead 912 36:36 Div1 Leighton Buzzard AC MS 27
SM 43 James Tidd 1127 36:45 Div1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC MS 28
SM 44 Andy Mcmulkin 520 36:48 Div1 Bedford and County AC  MS 29
SM 45 Frank Fulcher 2340 36:49 Div2 Handy Cross RC M40 6
SM 46 Rhys Rowlands 997 36:52 Div1 Dacorum & Tring AC M20 11
SM 47 Ross Langley 1583 36:54 Div1 Tring Running Club MS 30
SM 48 Jonathan Hoggett 1066 36:55 Div1 Dacorum & Tring AC MS 31
SM 49 Ian Wood 24 36:55 Div1 Marshall Milton Keynes AC MS 32
SM 50 Tom Comerford 7 36:55 Div1 Marshall Milton Keynes AC MS 33
SM 51 James Repper 370 37:05 Div1 Chiltern Harriers M40 7
SM 52 Ben Upjohn 2831 37:09 Div1 Oxford City AC MS 34
SM 53 Andy Inchley 925 37:13 Div1 Leighton Buzzard AC M40 8
SM 54 Rob Harris 536 37:16 Div1 Bedford and County AC  MS 35
SM 55 Julian Critchlow 1972 37:20 Div2 Watford Harriers M50 1
SM 56 Chris Jones 1461 37:26 Div1 Harrow AC MS 36
SM 57 Sean Wilson 1329 37:35 Div2 Wycombe Phoenix MS 37
SM 58 Steve Herring 11 37:35 Div1 Marshall Milton Keynes AC M40 9
SM 59 Daniel Poulton 1747 37:36 Div2 Stevenage & North Herts MS 38
SM 60 Jamie Abbiss 606 37:44 Div1 St Albans Striders MS 39
SM 61 Matt Adcock 1968 37:49 Div2 Watford Harriers M40 10
SM 62 Dan Anderton 2013 37:57 Div1 Oxford City AC MS 40
SM 63 Chris George 905 38:00 Div1 Leighton Buzzard AC MS 41
SM 64 Dom Menzies 522 38:04 Div1 Bedford and County AC  M20 12
SM 65 Tom Mead 1706 38:06 Div1 Luton AC MS 42
SM 66 Fergus Campbell 2056 38:11 Div2 Headington Road Runners M40 11
SM 67 George Gillingwater 351 38:17 Div1 Chiltern Harriers MS 43
SM 68 Edward Anders 719 38:21 Div1 St Albans Striders M20 13
SM 69 Ed Nicholas 2005 38:22 Div1 Oxford City AC MS 44
SM 70 Mark Cursons 1465 38:22 Div1 Harrow AC M50 2
SM 71 Thomas Dell 1266 38:26 Div1 Vale of Aylesbury AC MS 45
SM 72 Peter Finn 2647 38:27 Div2 Wycombe Phoenix M20 14
SM 73 Adam Haylock 906 38:28 Div1 Leighton Buzzard AC MS 46
SM 74 Tom Sawyer 1614 38:28 Div1 Tring Running Club MS 47
SM 75 Dermot Martin 2166 38:29 Div2 Bearbrook Running Club M40 12
SM 76 Chris Finill 1475 38:32 Div1 Harrow AC M50 3
SM 77 Michael Martin 587 38:34 Div1 St Albans Striders MS 48
SM 78 Sean Ledger 2812 38:35 Div1 Harrow AC MS 49
SM 79 Phillip Oddy 984 38:35 Div1 Dacorum & Tring AC MS 50
SM 80 Tim Hogbin 1346 38:38 Div2 Wycombe Phoenix MS 51
SM 81 Simon Woodward 812 38:43 Div2 Silson AC M40 13
SM 82 Anthony James 1897 38:48 Div1 Gade Valley Harriers M40 14
SM 83 David Maisey 1275 38:50 Div1 Vale of Aylesbury AC M40 15
SM 84 Matthew Wade 1617 38:51 Div1 Tring Running Club MS 52
SM 85 Matthew Ashby 1912 38:52 Div1 Gade Valley Harriers MS 53
SM 86 Graeme Jones 1467 38:53 Div1 Harrow AC M40 16
SM 87 Kenny Lowies 2072 38:54 Div2 Headington Road Runners M50 4
SM 88 Matt Clarke 31 38:55 Div1 Marshall Milton Keynes AC MS 54
SM 89 Alistair Melville-Smith 371 38:56 Div1 Chiltern Harriers M40 17
SM 90 Benedict Pollard 2551 39:06 Div2 Eynsham Road Runners new club M40 18
SM 91 Richard Skilbeck 2073 39:08 Div2 Headington Road Runners M40 19
SM 92 Antony Hanner Hopwood 2052 39:09 Div2 Headington Road Runners M40 20
SM 93 Tom Kimber 909 39:11 Div1 Leighton Buzzard AC MS 55
SM 94 Mark Palser 18 39:16 Div1 Marshall Milton Keynes AC MS 56
SM 95 Peter Adams 27 39:16 Div1 Marshall Milton Keynes AC M40 21
SM 96 Tom Inchley 937 39:17 Div1 Leighton Buzzard AC MS 57
SM 97 Adrian Maidment 1536 39:18 Div1 Redway Runners M40 22
SM 98 Peter Leek 2080 39:21 Div2 Headington Road Runners MS 58
SM 99 Declan Traynor 1473 39:22 Div1 Harrow AC MS 59
SM 100 Nick Williams 1633 39:27 Div1 Tring Running Club MS 60
SM 101 Alan Harris 1340 39:33 Div2 Wycombe Phoenix M40 23
SM 102 Jamie Saunders 1069 39:34 Div1 Dacorum & Tring AC MS 61
SM 103 Jon Roberts 1910 39:38 Div1 Gade Valley Harriers M40 24
SM 104 Andrew Rolt 1274 39:39 Div1 Vale of Aylesbury AC M40 25
SM 105 Stuart Read 915 39:40 Div1 Leighton Buzzard AC MS 62
SM 106 Illias Hardaq 2666 39:40 Div2 Bracknell AC M20 15
SM 107 Simon Read 1537 39:41 Div1 Redway Runners M40 26
SM 108 Martin Whitworth 599 39:42 Div1 St Albans Striders M40 27
SM 109 Mike Carpenter 2655 39:45 Div1 Dacorum & Tring AC MS 63
SM 110 Ross Connor 1963 39:47 Div2 Watford Harriers MS 64
SM 111 Andy Pacey 819 39:50 Div2 Silson AC M40 28
SM 112 Graham Smith 578 39:54 Div1 St Albans Striders M40 29
SM 113 Robert Hall 380 39:56 Div1 Chiltern Harriers M20 16
SM 114 Andrew Kirschner 63 39:57 Div1 Marshall Milton Keynes AC MS 65
SM 115 Guy Woollett 1908 39:59 Div1 Gade Valley Harriers M40 30
SM 116 Jeremy Vick 72 40:00 Div1 Marshall Milton Keynes AC MS 66
SM 117 Simon Brown 340 40:03 Div1 Chiltern Harriers M40 31
SM 118 James Bell 918 40:05 Div1 Leighton Buzzard AC M40 32
SM 119 Chris Toms 1089 40:09 Div1 Dacorum & Tring AC MS 67
SM 120 Anthony Willcox 1898 40:13 Div1 Gade Valley Harriers MS 68
SM 121 Neil Hutchison 2302 40:17 Div2 Queens Park Harriers MS 69
SM 122 Tom Neill 583 40:20 Div1 St Albans Striders MS 70
SM 123 Tim Inchley 926 40:22 Div1 Leighton Buzzard AC M40 33
SM 124 Dave Gavaghan 2069 40:22 Div2 Headington Road Runners M50 5
SM 125 Nigel Bunn 1593 40:24 Div1 Tring Running Club M50 6
SM 126 Charlie Pughe 2462 40:28 Div2 Thame Runners MS 71
SM 127 Owen Byrne 2174 40:28 Div2 Bearbrook Running Club M50 7
SM 128 Charlie Mead 913 40:28 Div1 Leighton Buzzard AC MS 72
SM 129 Robin Barrett 1248 40:32 Div1 Vale of Aylesbury AC MS 73
SM 130 Andrew Wiseall 348 40:35 Div1 Chiltern Harriers MS 74
SM 131 Adam Bayliss 2015 40:36 Div1 Oxford City AC MS 75
SM 132 Tim Jones 1239 40:37 Div1 Vale of Aylesbury AC M50 8
SM 133 William Ralston 1233 40:42 Div1 Vale of Aylesbury AC M20 17
SM 134 Manuel Lefebvre 2660 40:44 Div1 Dacorum & Tring AC MS 76
SM 135 Nick Harris 1980 40:49 Div2 Watford Harriers M40 34
SM 136 Nick Andrews 1468 40:59 Div1 Harrow AC M40 35
SM 137 Thomas Sloan 1749 40:59 Div2 Stevenage & North Herts MS 77
SM 138 Ross Wood 48 41:01 Div1 Marshall Milton Keynes AC MS 78
SM 139 Andy Phelps 2058 41:04 Div2 Headington Road Runners M50 9
SM 140 Andy Gardner 1487 41:06 Div1 Redway Runners MS 79
SM 141 Jon Kemp 2276 41:08 Div2 Wellingborough & District AC M40 36
SM 142 Matt Hamilton 978 41:11 Div1 Dacorum & Tring AC MS 80
SM 143 Mike Jubb 604 41:12 Div1 St Albans Striders M40 37
SM 144 Paul Ruttley 1979 41:16 Div2 Watford Harriers M40 38
SM 145 James Down 1482 41:19 Div1 Redway Runners MS 81
SM 146 Nick Clay 931 41:20 Div1 Leighton Buzzard AC M50 10
SM 147 Bill Hawes 1900 41:27 Div1 Gade Valley Harriers M40 39
SM 148 Simon Kirschner-Heavens 66 41:27 Div1 Marshall Milton Keynes AC MS 82
SM 149 Matthew Brown 2342 41:27 Div2 Handy Cross RC M40 40
SM 150 Neil Brown 350 41:41 Div1 Chiltern Harriers MS 83
SM 151 Edward Price 1907 41:42 Div1 Gade Valley Harriers M40 41
SM 152 Julian Blackwell 2271 41:43 Div2 Wellingborough & District AC M40 42
SM 153 Liam Dawson 2608 41:44 Div2 Bearbrook Running Club M40 43
SM 154 James Birnie 1909 41:44 Div1 Gade Valley Harriers M40 44
SM 155 Andy Hickman 362 41:44 Div1 Chiltern Harriers M40 45
SM 156 Seb Rowe 586 41:46 Div1 St Albans Striders M40 46
SM 157 Dan Hippey 1497 41:47 Div1 Redway Runners M40 47
SM 158 Richard Grant 2020 41:49 Div1 Oxford City AC M60 1
SM 159 Ian Needleman 1596 41:52 Div1 Tring Running Club M50 11
SM 160 Runner 2040 2040 41:53 Div1 Oxford City AC Unknown 1
SM 161 Jim Black 523 41:55 Div1 Bedford and County AC  M40 48
SM 162 Warren Rose 929 42:09 Div1 Leighton Buzzard AC M40 49
SM 163 Sam Sutherland 2316 42:10 Div2 Queens Park Harriers MS 84
SM 164 Thomas Powell 344 42:16 Div1 Chiltern Harriers MS 85
SM 165 Craig Dowie 564 42:22 Div1 St Albans Striders M40 50
SM 166 Anthony Nicolson 573 42:23 Div1 St Albans Striders M50 12
SM 167 Dan Wright 2576 42:25 Div2 Buckingham & Stowe new club MS 86
SM 168 Tom Gould 2375 42:25 Div2 Bicester AC M20 18
SM 169 Arthur Mcewan-James 2554 42:26 Div2 Eynsham Road Runners new club MS 87
SM 170 Gareth Bowden 2519 42:31 Div2 Brackley & District RC MS 88
SM 171 Mark Richards 1252 42:31 Div1 Vale of Aylesbury AC M40 51
SM 172 Mervyn Dempsey 973 42:35 Div1 Dacorum & Tring AC MS 89
SM 173 Jack Comerford 81 42:38 Div1 Marshall Milton Keynes AC MS 90
SM 174 Simon Hull 2579 42:41 Div2 Buckingham & Stowe new club M40 52
SM 175 Gavin Hancock 2403 42:50 Div2 Higham Harriers MS 91
SM 176 Stewart Shears 725 43:04 Div2 Silson AC M40 53
SM 177 Mike Worsfold 367 43:04 Div1 Chiltern Harriers M40 54
SM 178 Jason Kabel 1469 43:12 Div1 Harrow AC M40 55
SM 179 Simon Storer 778 43:14 Div2 Silson AC M40 56
SM 180 Alan Darbyshire 2067 43:14 Div2 Headington Road Runners M50 13
SM 181 Neil Bates 345 43:14 Div1 Chiltern Harriers MS 92
SM 182 Stewart Thorp 2008 43:20 Div1 Oxford City AC M60 2
SM 183 Jon Taylor 341 43:25 Div1 Chiltern Harriers MS 93
SM 184 Paul Sutherland 74 43:25 Div1 Marshall Milton Keynes AC M50 14
SM 185 Andrew Wells 1892 43:25 Div1 Gade Valley Harriers MS 94
SM 186 Hywel Thomas 358 43:26 Div1 Chiltern Harriers M50 15
SM 187 Nick Colledge 1316 43:28 Div2 Wycombe Phoenix M20 19
SM 188 Toby Smith 375 43:30 Div1 Chiltern Harriers M20 20
SM 189 Barrie Day 2459 43:33 Div2 Purple Patch Running M40 57
SM 190 Doug Simpson 2062 43:35 Div2 Headington Road Runners M50 16
SM 191 Michael Furness 922 43:48 Div1 Leighton Buzzard AC M40 58
SM 192 Ian Higginson 2165 43:49 Div2 Bearbrook Running Club M40 59
SM 193 Daniel Weathers 1382 43:51 Div2 Wycombe Phoenix M20 21
SM 194 Paul Edwards 1964 43:51 Div2 Watford Harriers M50 17
SM 195 David Breingan 368 43:55 Div1 Chiltern Harriers M50 18
SM 196 Eduardo Ustaran 53 43:59 Div1 Marshall Milton Keynes AC M40 60
SM 197 Hugh Beedell 346 44:01 Div1 Chiltern Harriers MS 95
SM 198 Roy Treadwell 2000 44:02 Div1 Oxford City AC M60 3
SM 199 John Donaldson 2273 44:10 Div2 Wellingborough & District AC M50 19
SM 200 Neil Muir 1292 44:14 Div1 Vale of Aylesbury AC M50 20
SM 201 Adrian Jelley 724 44:15 Div2 Silson AC M50 21
SM 202 Matt Whiting 1347 44:29 Div2 Wycombe Phoenix MS 96
SM 203 Mike Lemon 2612 44:30 Div2 Bearbrook Running Club M50 22
SM 204 John Stembridge-King 1244 44:36 Div1 Vale of Aylesbury AC M50 23
SM 205 John Exley 2034 44:37 Div1 Oxford City AC M60 4
SM 206 Simon Barnett 1613 44:45 Div1 Tring Running Club MS 97
SM 207 Jason Carvalho 33 44:48 Div1 Marshall Milton Keynes AC MS 98
SM 208 Matthew Keal 49 44:49 Div1 Marshall Milton Keynes AC M50 24
SM 209 Stuart Dimmock 921 44:52 Div1 Leighton Buzzard AC M40 61
SM 210 Richard Doherty 1555 44:58 Div1 Redway Runners M40 62
SM 211 Martin Brent 52 45:00 Div1 Marshall Milton Keynes AC M50 25
SM 212 Richard Steeley 916 45:05 Div1 Leighton Buzzard AC MS 99
SM 213 Chris Turnbull 2059 45:07 Div2 Headington Road Runners MS 100
SM 214 Adrian Harwood 1971 45:09 Div2 Watford Harriers M50 26
SM 215 Russell Rose 60 45:11 Div1 Marshall Milton Keynes AC M40 63
SM 216 Lawrie Hurman 2060 45:12 Div2 Headington Road Runners M60 5
SM 217 Paul Durbin 566 45:12 Div1 St Albans Striders M50 27
SM 218 Stephen Newing 1922 45:15 Div1 Gade Valley Harriers MS 101
SM 219 Neville Baker 2078 45:19 Div2 Headington Road Runners M60 6
SM 220 Michael Fryer 2151 45:21 Div2 Bearbrook Running Club MS 102
SM 221 Alan Humphries 1496 45:22 Div1 Redway Runners M40 64
SM 222 Nicholas Sinnott 2274 45:24 Div2 Wellingborough & District AC M40 65
SM 223 Henry Edwardes-Evans 1238 45:30 Div1 Vale of Aylesbury AC M50 28
SM 224 Chris Noble 2511 45:40 Div2 Brackley & District RC M50 29
SM 225 Gareth Bird 919 45:44 Div1 Leighton Buzzard AC M40 66
SM 226 Mark Emmett 2470 45:52 Div2 Thame Runners M50 30
SM 227 Paul Mason 36 45:53 Div1 Marshall Milton Keynes AC M60 7
SM 228 Neil Glenister 2456 45:58 Div2 Purple Patch Running MS 103
SM 229 Keith Foley 1470 46:01 Div1 Harrow AC M40 67
SM 230 Michael Spencer 796 46:05 Div2 Silson AC M50 31
SM 231 Andy Norton 1896 46:07 Div1 Gade Valley Harriers M40 68
SM 232 Colin Braybrook 582 46:09 Div1 St Albans Striders M50 32
SM 233 Ciaran Weldon 1978 46:14 Div2 Watford Harriers M40 69
SM 234 Rick Ansell 1592 46:16 Div1 Tring Running Club M50 33
SM 235 David Morris 777 46:21 Div2 Silson AC M40 70
SM 236 Michael Bishop 2513 46:24 Div2 Brackley & District RC MS 104
SM 237 Ali Ferrie 817 46:28 Div2 Silson AC M20 22
SM 238 Nick Marsh 347 46:33 Div1 Chiltern Harriers MS 105
SM 239 Barry Sampson 2578 46:38 Div2 Buckingham & Stowe new club M40 71
SM 240 Christopher Leech 969 46:45 Div2 Leighton Buzzard Triathlon Club M50 34
SM 241 Jason Newland 2789 46:47 G On The Run, Aylesbury MS 106
SM 242 Simon Worfolk 2529 46:48 Div2 Alchester Running Club M40 72
SM 243 Alan Roberts 1270 46:51 Div1 Vale of Aylesbury AC M50 35
SM 244 Robert Davies 2653 46:52 Div1 Dacorum & Tring AC M40 73
SM 245 Richard Davies 2311 46:54 Div2 Queens Park Harriers M50 36
SM 246 Gareth Snelson 1498 46:56 Div1 Redway Runners M40 74
SM 247 Chris Butler 2185 46:57 Div2 Bearbrook Running Club MS 107
SM 248 John Manning 1630 46:57 Div1 Tring Running Club M60 8
SM 249 Paul Holmes 793 46:59 Div2 Silson AC MS 108
SM 250 Shaun Twelftree 2584 47:03 Div2 Buckingham & Stowe new club MS 109
SM 251 Dan Webb 970 47:06 Div1 Leighton Buzzard AC MS 110
SM 252 Michael Lamb 1007 47:07 Div1 Dacorum & Tring AC M40 75
SM 253 Ben Scott 585 47:14 Div1 St Albans Striders MS 111
SM 254 Kelvin Smith 29 47:16 Div1 Marshall Milton Keynes AC M60 9
SM 255 Mike Bradley 1973 47:18 Div2 Watford Harriers M50 37
SM 256 Martin Kerr 981 47:19 Div1 Dacorum & Tring AC MS 112
SM 257 Stephen Mayfield 1788 47:19 Div2 Stevenage & North Herts M50 38
SM 258 Richard Byrne 2321 47:20 Div2 Queens Park Harriers MS 113
SM 259 Steve Martin 16 47:29 Div1 Marshall Milton Keynes AC MS 114
SM 260 Paul Dineen 2343 47:29 Div2 Handy Cross RC M50 39
SM 261 Mark Peterkin 71 47:33 Div1 Marshall Milton Keynes AC M40 76
SM 262 Bilal Khan 1277 47:36 Div1 Vale of Aylesbury AC M20 23
SM 263 Paul Pickard 1760 47:36 Div2 Stevenage & North Herts M40 77
SM 264 Glen Martin 369 47:38 Div1 Chiltern Harriers M40 78
SM 265 Rob Owen 2423 47:41 Div2 Leighton Buzzard Triathlon Club M50 40
SM 266 Ric Blaxill 2656 47:44 Div1 Dacorum & Tring AC M50 41
SM 267 Richard Popiel 792 47:48 Div2 Silson AC M50 42
SM 268 Mike Taylor 1352 47:56 Div2 Wycombe Phoenix M40 79
SM 269 Trevor Mason 1762 47:58 Div2 Stevenage & North Herts M50 43
SM 270 Gary Sparkes 2178 48:00 Div2 Bearbrook Running Club M50 44
SM 271 Paul Cherry 2617 48:03 Div2 Bearbrook Running Club M40 80
SM 272 Antony Beamish 1899 48:03 Div1 Gade Valley Harriers MS 115
SM 273 Paul Reilly 1916 48:06 Div1 Gade Valley Harriers M40 81
SM 274 Sean Westrope 932 48:10 Div1 Leighton Buzzard AC M50 45
SM 275 Neil Passmore 2587 48:17 Div2 Buckingham & Stowe new club M40 82
SM 276 Les Turton 26 48:19 Div1 Marshall Milton Keynes AC M50 46
SM 277 Michael Irvine 2657 48:22 Div1 Dacorum & Tring AC M40 83
SM 278 Phil Coy 2242 48:24 Div2 Banbury Harriers M60 10
SM 279 Tom De Boer 826 48:28 Div2 Silson AC MS 116
SM 280 Keiron Duggan 1548 48:35 Div1 Redway Runners M40 84
SM 281 Berwyn Pritchard-Jones 2465 48:38 Div2 Thame Runners M40 85
SM 282 David Jarrett 799 48:45 Div2 Silson AC M50 47
SM 283 Chris Herbert 2577 49:09 Div2 Buckingham & Stowe new club M50 48
SM 284 Richard Pownall 47 49:23 Div1 Marshall Milton Keynes AC M50 49
SM 285 Kevin Moore 2429 49:24 Div2 Leighton Buzzard Triathlon Club M50 50
SM 286 Victor Tsui 2322 49:49 G Queens Park Harriers MS 117
SM 287 Rasmi Nanda 1009 49:50 Div1 Dacorum & Tring AC M40 86
SM 288 Jay Smith 776 49:59 Div2 Silson AC MS 118
SM 289 Mark Travers 605 50:09 Div1 St Albans Striders M50 51
SM 290 Chris Dimmock 920 50:37 Div1 Leighton Buzzard AC M40 87
SM 291 Roy Taylor 1507 50:42 Div1 Redway Runners M40 88
SM 292 Michael Jack 570 50:43 Div1 St Albans Striders M50 52
SM 293 Richard Harvey 1716 50:44 Div1 Luton AC M60 11
SM 294 David Cullum 58 50:55 Div1 Marshall Milton Keynes AC M50 53
SM 295 Richard Stevens 1010 51:10 Div1 Dacorum & Tring AC M40 89
SM 296 Richard Alcock 1627 51:11 Div1 Tring Running Club M50 54
SM 297 Phillip Pugh 1026 51:29 Div1 Dacorum & Tring AC M60 12
SM 298 Ben Bennett 2480 51:35 Div2 Thame Runners M50 55
SM 299 Clive Pittam 2616 51:44 Div2 Bearbrook Running Club M50 56
SM 300 Tim Mitchell 1715 51:58 Div1 Luton AC M50 57
SM 301 Tony Carolan 1761 52:09 Div2 Stevenage & North Herts M50 58
SM 302 Matt Peffers 2325 52:11 Div2 Queens Park Harriers MS 119
SM 303 Glenn Dickinson 1514 52:17 Div1 Redway Runners M50 59
SM 304 Nick Sendall 1324 52:20 Div2 Wycombe Phoenix M50 60
SM 305 Dan Levy 2326 52:37 Div2 Queens Park Harriers M60 13
SM 306 Graham Mayoh 1970 52:38 Div2 Watford Harriers M50 61
SM 307 Neil Forbes 2248 52:47 Div2 Banbury Harriers M60 14
SM 308 Mark Haynes 923 52:49 Div1 Leighton Buzzard AC M40 90
SM 309 Stephen Thorne 2586 52:52 Div2 Buckingham & Stowe new club M50 62
SM 310 Steve Field 365 53:17 Div1 Chiltern Harriers M60 15
SM 311 Jonathon Clements 1539 53:40 Div1 Redway Runners M40 91
SM 312 Stephen Scott 1520 53:40 Div1 Redway Runners M50 63
SM 313 Paul Buxton 1915 54:15 Div1 Gade Valley Harriers M40 92
SM 314 Peter Tye 34 54:46 Div1 Marshall Milton Keynes AC M40 93
SM 315 Stuart Page 1631 54:47 Div1 Tring Running Club M50 64
SM 316 Graham Foulkes 2618 55:20 Div2 Bearbrook Running Club M60 16
SM 317 Trevor Brawn 363 56:21 Div1 Chiltern Harriers M60 17
SM 318 Brian Layton 1599 56:37 Div1 Tring Running Club M60 18
SM 319 Rick Smith 2477 57:36 Div2 Thame Runners M50 65
SM 320 Paul Brooks 1710 60:19 Div1 Luton AC M50 66
SM 321 Mustafa Readdie 1082 61:04 Div1 Dacorum & Tring AC M40 94
SM 322 Alan Grover 1018 65:01 Div1 Dacorum & Tring AC M50 67
SM 323 William O'connor 2313 68:30 Div2 Queens Park Harriers M70 1
SM 324 Martyn Cartwright 372 71:34 Div1 Chiltern Harriers M70 2
SM 325 Kit Villiers 2064 77:03 Div2 Headington Road Runners M70 3
Race Pos Under 17 Men No. Time Div Club Cat Cat
M17 1 Jack Meijer 127 20:26 Div1 Marshall Milton Keynes AC M17 1
M17 2 Ben West 2374 20:32 Div2 Bicester AC M17 2
M17 3 Alfred Yabsley 131 21:14 Div1 Marshall Milton Keynes AC M17 3
M17 4 Isaac Ellard 503 21:33 Div1 Bedford and County AC  M17 4
M17 5 Evan Hosking 479 21:34 Div1 Bedford and County AC  M17 5
M17 6 Ewan Forsythe 119 21:35 Div1 Marshall Milton Keynes AC M17 6
M17 7 Cameron Gillies 483 21:35 Div1 Bedford and County AC  M17 7
M17 8 Jamie Viney 502 21:50 Div1 Bedford and County AC  M17 8
M17 9 Jamie Ayres 1056 22:16 Div1 Dacorum & Tring AC M17 9
M17 10 William Brown 294 22:20 Div1 Chiltern Harriers M17 10
M17 11 Oliver Davis 692 22:33 Div1 St Albans Striders M17 11
M17 12 Josh Rogers 480 22:36 Div1 Bedford and County AC  M17 12
M17 13 Scott Thomas 489 22:42 Div1 Bedford and County AC  M17 13
M17 14 Oliver Jackson 297 22:46 Div1 Chiltern Harriers M17 14
M17 15 Marcus Lovell 121 22:55 Div1 Marshall Milton Keynes AC M17 15
M17 16 Jake Alderson 296 23:11 Div1 Chiltern Harriers M17 16
M17 17 Luke King 1698 23:18 Div1 Luton AC M17 17
M17 18 Richard Laursen 481 23:26 Div1 Bedford and County AC  M17 18
M17 19 Mike Day 299 23:30 Div1 Chiltern Harriers M17 19
M17 20 Joshua Van Heiningen 1057 23:30 Div1 Dacorum & Tring AC M17 20
M17 21 Oliver Davies 482 23:39 Div1 Bedford and County AC  M17 21
M17 22 Jed Lumb 691 23:45 Div1 St Albans Striders M17 22
M17 23 Nathan Barnard 2308 23:52 Div2 Queens Park Harriers M17 23
M17 24 Matthew Bird 1230 24:10 Div1 Vale of Aylesbury AC M17 24
M17 25 Fin Dyer 2643 24:13 Div2 Wycombe Phoenix M17 25
M17 26 Joey Harrison 1736 24:17 Div2 Stevenage & North Herts M17 26
M17 27 Alfie Long 773 24:36 Div2 Silson AC M17 27
M17 28 George Brown 295 24:41 Div1 Chiltern Harriers M17 28
M17 29 Jonathan Nash 494 25:06 Div1 Bedford and County AC  M17 29
M17 30 Tim Mcelligott 125 25:07 Div1 Marshall Milton Keynes AC M17 30
M17 31 Joshua Mitchell 1700 25:21 Div1 Luton AC M17 31
M17 32 Cameron Clark 693 25:29 Div1 St Albans Striders M17 32
M17 33 James Spencer 807 26:31 Div2 Silson AC M17 33
M17 34 Thomas Ardron 190 26:34 Div1 Marshall Milton Keynes AC M17 34
M17 35 Jamie Stancombe 2788 26:37 G Unattached M20
Race Pos Under 15 Boys No. Time Div Club Cat Cat
M15 1 Kristrian Imroth 1049 13:02 Div1 Dacorum & Tring AC M15 1
M15 2 Connor Keogh 1942 13:25 Div2 Watford Harriers M15 2
M15 3 Max Perry 1224 13:31 Div1 Vale of Aylesbury AC M15 3
M15 4 Angus Williams 279 13:38 Div1 Chiltern Harriers M15 4
M15 5 James Dowsett 86 13:39 Div1 Marshall Milton Keynes AC M15 5
M15 6 Ben Lindars 1223 13:59 Div1 Vale of Aylesbury AC M15 6
M15 7 Alex Aldred 280 14:02 Div1 Chiltern Harriers M15 7
M15 8 Tommy Davies 276 14:05 Div1 Chiltern Harriers M15 8
M15 9 Cameron Reid 275 14:11 Div1 Chiltern Harriers M15 9
M15 10 Brian Sayle 97 14:13 Div1 Marshall Milton Keynes AC M15 10
M15 11 Robert Hickman 92 14:14 Div1 Marshall Milton Keynes AC M15 11
M15 12 Max Nicolle 2370 14:16 Div2 Bicester AC M15 12
M15 13 Jed Noblett 1697 14:16 Div1 Luton AC M15 13
M15 14 Joe Styles 1366 14:21 Div2 Wycombe Phoenix M15 14
M15 15 Myles Caddell 1371 14:21 Div2 Wycombe Phoenix M15 15
M15 16 Edward Watson 278 14:25 Div1 Chiltern Harriers M15 16
M15 17 Leo Freeland 89 14:30 Div1 Marshall Milton Keynes AC M15 17
M15 18 Thomas Job 281 14:35 Div1 Chiltern Harriers M15 18
M15 19 Freddie Truman-Williams 1050 14:38 Div1 Dacorum & Tring AC M15 19
M15 20 Oliver Cay 1221 14:39 Div1 Vale of Aylesbury AC M15 20
M15 21 Nathan Jones 1222 14:42 Div1 Vale of Aylesbury AC M15 21
M15 22 Jake Harrison 500 14:47 Div1 Bedford and County AC  M15 22
M15 23 Charlie Woolett 1943 14:48 Div2 Watford Harriers M15 23
M15 24 Harry Brodie 474 14:49 Div1 Bedford and County AC  M15 24
M15 25 Finlay Gibbs 90 14:55 Div1 Marshall Milton Keynes AC M15 25
M15 26 Charlie Sanders 96 14:56 Div1 Marshall Milton Keynes AC M15 26
M15 27 Scott Brice 716 14:56 Div1 St Albans Striders M15 27
M15 28 Rhys Arnold 285 14:56 Div1 Chiltern Harriers M15 28
M15 29 Harvey Bell 1362 15:02 Div2 Wycombe Phoenix M15 29
M15 30 Peter Hickman 91 15:03 Div1 Marshall Milton Keynes AC M15 30
M15 31 Jack Sharp 98 15:14 Div1 Marshall Milton Keynes AC M15 31
M15 32 James Kennedy 2820 15:18 Div1 Harrow AC M15 32
M15 33 Daniel Horner 882 15:22 Div1 Leighton Buzzard AC M15 33
M15 34 Hal Burtenshaw 1360 15:22 Div2 Wycombe Phoenix M15 34
M15 35 Cameron Hathaway-Enright 288 15:25 Div1 Chiltern Harriers M15 35
M15 36 Joe Lawson 497 15:25 Div1 Bedford and County AC  M15 36
M15 37 Galen Butler 101 15:27 Div1 Marshall Milton Keynes AC M15 37
M15 38 Alfie Clay 2599 15:30 Div2 Abingdon AC M15 38
M15 39 Jack Dickinson 678 15:38 Div1 St Albans Striders M15 39
M15 40 Thomas Cooper 680 15:43 Div1 St Albans Striders M15 40
M15 41 Tomas Billenness 99 15:44 Div1 Marshall Milton Keynes AC M15 41
M15 42 Matthew Clifford 282 15:48 Div1 Chiltern Harriers M15 42
M15 43 Harry Hatton 1770 15:50 Div2 Stevenage & North Herts M15 43
M15 44 Nathan Hyde 476 15:51 Div1 Bedford and County AC  M15 44
M15 45 Lewis Clark 1940 16:06 Div2 Watford Harriers M15 45
M15 46 Louis Hunt 284 16:15 Div1 Chiltern Harriers M15 46
M15 47 Ben Howell 277 16:21 Div1 Chiltern Harriers M15 47
M15 48 Elliot Swinburne 2485 16:22 Div2 Biggleswade AC M15 48
M15 49 James Allison 672 16:23 Div1 St Albans Striders M15 49
M15 50 Alex Rosewarm 1423 16:30 Div1 Harrow AC M15 50
M15 51 Scott Towell 963 16:35 Div1 Leighton Buzzard AC M15 51
M15 52 Owen Lindars 883 16:37 Div1 Leighton Buzzard AC M15 52
M15 53 George Dowding 1090 16:38 Div1 Dacorum & Tring AC M15 53
M15 54 Kino Bakhcha 472 16:38 Div1 Bedford and County AC  M15 54
M15 55 Haydn Williams 1052 16:39 Div1 Dacorum & Tring AC M15 55
M15 56 Andrew Tomlin 478 16:46 Div1 Bedford and County AC  M15 56
M15 57 Charlie Grayson 1752 16:49 Div2 Stevenage & North Herts M15 57
M15 58 Freddy Finn 196 16:49 Div1 Marshall Milton Keynes AC M15 58
M15 59 Samuel Worfolk 2371 16:50 Div2 Bicester AC M15 59
M15 60 Mughilan Muralitharan 1421 16:52 Div1 Harrow AC M15 60
M15 61 Roux Kerr 1373 16:53 Div2 Wycombe Phoenix M15 61
M15 62 Daniel Hemming 2484 17:05 Div2 Biggleswade AC M15 62
M15 63 Andrew Worral 491 17:17 Div1 Bedford and County AC  M15 63
M15 64 Joseph Clarke 1151 17:25 Div1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M15 64
M15 65 Joe Day 287 17:44 Div1 Chiltern Harriers M15 65
M15 66 Patrick Scarhill 1291 17:54 Div1 Vale of Aylesbury AC M15 66
M15 67 Jake Morris 769 17:56 Div2 Silson AC M15 67
M15 68 Ben Mccarron 1422 18:09 Div1 Harrow AC M15 68
M15 69 Luke Burford 1071 18:12 Div1 Dacorum & Tring AC M15 69
M15 70 Max Rose 885 18:22 Div1 Leighton Buzzard AC M15 70
M15 71 Joshua Nectoux-Holkham 884 20:34 Div1 Leighton Buzzard AC M15 71
Race Pos Under 13 Boys No. Time Div Club Cat Cat
M13 1 Luke-Lom Hynes 2115 11:14 Div2 Maidenhead AC M13 1
M13 2 Woody Jackson 270 11:17 Div1 Chiltern Harriers M13 2
M13 3 Zena Saez 466 11:19 Div1 Bedford and County AC  M13 3
M13 4 Ben Hunter 1935 11:19 Div2 Watford Harriers M13 4
M13 5 Cormac Nisbet 262 11:21 Div1 Chiltern Harriers M13 5
M13 6 Robert Quigley 682 11:25 Div1 St Albans Striders M13 6
M13 7 Noah Fletcher 1147 11:32 Div1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M13 7
M13 8 Nathan Hackley 255 11:34 Div1 Chiltern Harriers M13 8
M13 9 Aidan Murphy 155 11:46 Div1 Marshall Milton Keynes AC M13 9
M13 10 Louis Peterson 273 11:47 Div1 Chiltern Harriers M13 10
M13 11 Tom Emery 269 11:48 Div1 Chiltern Harriers M13 11
M13 12 Nicholas Cay 1247 11:48 Div1 Vale of Aylesbury AC M13 12
M13 13 Sam Hicks 683 11:49 Div1 St Albans Striders M13 13
M13 14 Matthew Aldred 261 11:49 Div1 Chiltern Harriers M13 14
M13 15 Chris Brodie 498 11:50 Div1 Bedford and County AC  M13 15
M13 16 William Ratcliffe 1213 11:57 Div1 Vale of Aylesbury AC M13 16
M13 17 Zach Rahaman 256 12:03 Div1 Chiltern Harriers M13 17
M13 18 Tom Deardon 468 12:06 Div1 Bedford and County AC  M13 18
M13 19 Thomas Durrant 1067 12:10 Div1 Dacorum & Tring AC M13 19
M13 20 Harry Legg 154 12:10 Div1 Marshall Milton Keynes AC M13 20
M13 21 Runner 831 831 12:12 Div2 Silson AC M13 21
M13 22 Max Hanford 469 12:13 Div1 Bedford and County AC  M13 22
M13 23 Jacob Sanderson 1332 12:16 Div2 Wycombe Phoenix M13 23
M13 24 Ben Williamson 2427 12:18 Div2 Leighton Buzzard Triathlon Club M13 24
M13 25 Noah Campion 477 12:19 Div1 Bedford and County AC  M13 25
M13 26 Sebastian Henry 170 12:19 Div1 Marshall Milton Keynes AC M13 26
M13 27 Tommy Wilson 671 12:21 Div1 St Albans Striders M13 27
M13 28 Harry Rose 156 12:21 Div1 Marshall Milton Keynes AC M13 28
M13 29 Jack Raine 1040 12:22 Div1 Dacorum & Tring AC M13 29
M13 30 Samuel Burnell 1037 12:25 Div1 Dacorum & Tring AC M13 30
M13 31 David Adeniran 1693 12:28 Div1 Luton AC M13 31
M13 32 Thomas Ashton 1034 12:29 Div1 Dacorum & Tring AC M13 32
M13 33 Rollo Parry 2645 12:30 Div2 Wycombe Phoenix M13 33
M13 34 Alex Brent 168 12:32 Div1 Marshall Milton Keynes AC M13 34
M13 35 Tom Gaunce 659 12:35 Div1 St Albans Striders M13 35
M13 36 Daniel Bentham 1687 12:36 Div1 Luton AC M13 36
M13 37 Alex Fine 698 12:36 Div1 St Albans Striders M13 37
M13 38 Alex Bickerstaff 1407 12:39 Div1 Harrow AC M13 38
M13 39 Daniel May 868 12:43 Div1 Leighton Buzzard AC M13 39
M13 40 Jasper Bell 2235 12:45 Div2 Banbury Harriers M13 40
M13 41 Jack Ratcliffe 2692 12:49 Div1 Marshall Milton Keynes AC M13 41
M13 42 Max Winfield 1689 12:57 Div1 Luton AC M13 42
M13 43 Odoka Fentelman 463 13:03 Div1 Bedford and County AC  M13 43
M13 44 Luke Martin 257 13:04 Div1 Chiltern Harriers M13 44
M13 45 Lucas Mansell 1408 13:05 Div1 Harrow AC M13 45
M13 46 Zachary Segal 704 13:12 Div1 St Albans Striders M13 46
M13 47 Stanley Taylor 2279 13:16 Div2 Wellingborough & District AC M13 47
M13 48 Seth Russell 1041 13:22 Div1 Dacorum & Tring AC M13 48
M13 49 Liam Cowley 765 13:22 Div2 Silson AC M13 49
M13 50 Daniel Bunn 1414 13:23 Div1 Harrow AC M13 50
M13 51 George Whincup 1288 13:35 Div1 Vale of Aylesbury AC M13 51
M13 52 Finn Kerr 2644 13:40 Div2 Wycombe Phoenix M13 52
M13 53 Jake Storer 764 13:41 Div2 Silson AC M13 53
M13 54 Sean Cooper 1411 13:43 Div1 Harrow AC M13 54
M13 55 Gabriel Baker 267 13:48 Div1 Chiltern Harriers M13 55
M13 56 Solomon Peris 1412 13:48 Div1 Harrow AC M13 56
M13 57 Archie Tattersall 830 13:58 Div2 Silson AC M13 57
M13 58 Thomas Hirst-Mitchell 867 13:59 Div1 Leighton Buzzard AC M13 58
M13 59 Alex Hodson 1211 14:04 Div1 Vale of Aylesbury AC M13 59
M13 60 Anuchaa Hynes 2111 14:05 Div2 Maidenhead AC M13 60
M13 61 Ethan Cairns 467 14:07 Div1 Bedford and County AC  M13 61
M13 62 Alex Pickard 1755 14:12 Div2 Stevenage & North Herts M13 62
M13 63 Keirut Sidhu 766 14:20 Div2 Silson AC M13 63
M13 64 Joseph Lok 2288 14:29 Div2 Wellingborough & District AC M13 64
M13 65 Ethan Murrill 172 14:49 Div1 Marshall Milton Keynes AC M13 65
M13 66 Sam Neill 762 15:05 Div2 Silson AC M13 66
M13 67 Raphael Baker 268 15:14 Div1 Chiltern Harriers M13 67
M13 68 Oliver Johnstone 2139 15:15 Div2 Maidenhead AC M13 68
M13 69 Rafe Palmer 718 15:19 Div1 St Albans Striders M13 69
M13 70 Adam Czarnomski 2110 15:31 Div2 Maidenhead AC M13 70
M13 71 Callum Nicoll 2112 15:36 Div2 Maidenhead AC M13 71
M13 72 Zak Freeland 169 15:57 Div1 Marshall Milton Keynes AC M13 72
M13 73 Ethan Towers 2126 16:06 Div2 Maidenhead AC M13 73
M13 74 Chris Lathwell 1691 16:21 Div1 Luton AC M13 74
M13 75 Hayden Jelley 763 16:30 Div2 Silson AC M13 75
M13 76 Andrew Partridge 1212 16:33 Div1 Vale of Aylesbury AC M13 76
M13 77 Louis Griffiths 1321 16:50 Div2 Wycombe Phoenix M13 77
M13 78 Noah Wilcock 1574 17:48 Div1 Tring Running Club M13 78
Race Pos Under 11 Boys No. Time Div Club Cat Cat Pts   Under 11 Boys       After 4 rounds  
M11 1 Oakley Denson 251 7:47 Mob Chiltern Harriers M11 1 74 1 Chiltern Harriers 215 1 Chiltern Harriers 894
M11 2 Oliver Painter 1033 7:47 Mob Dacorum & Tring AC M11 2 73 2 Dacorum & Tring AC 214 2 St Albans Striders 869
M11 3 Alfie Clifford 246 7:49 Mob Chiltern Harriers M11 3 72 3 St Albans Striders 191 3 Dacorum & Tring AC 856
M11 4 Timothy Fryer 1032 7:57 Mob Dacorum & Tring AC M11 4 71 4 Harrow AC 173 4 Harrow AC 736
M11 5 Jude Mckay 1008 7:58 Mob Dacorum & Tring AC M11 5 70 5 Stevenage & North Herts 160 5 Oxford City AC 684
M11 6 Jamie Powell 245 8:02 Mob Chiltern Harriers M11 6 69 6 Vale of Aylesbury AC 137 6 Stevenage & North Herts 655
M11 7 James Conquest 744 8:04 Mob Silson AC M11 7 68 7 Silson AC 128 7 Vale of Aylesbury AC 630
M11 8 Rohan Mangat 1399 8:08 Mob Harrow AC M11 8 67 8 Leighton Buzzard AC 119 8 Wycombe Phoenix 621
M11 9 Alexander Mcdonald 666 8:09 Mob St Albans Striders M11 9 66 9 Marshall Milton Keynes AC 113 9 Leighton Buzzard AC 568
M11 10 Maximillian Baxter 252 8:10 Mob Chiltern Harriers M11 10 65 10 Luton AC 109 10 Silson AC 563
M11 11 Alfie Barnes 4010 8:11 Mob Oxford City AC M11 11 64 11 Wycombe Phoenix 83 11 Marshall Milton Keynes AC 476
M11 12 Oscar Loveday 708 8:14 Mob St Albans Striders M11 12 63 13 Oxford City AC 64 13 Luton AC 451
M11 13 Pedro Gomez-Jones 699 8:18 Mob St Albans Striders M11 13 62 14 Bedford and County AC  58 14 Watford Harriers 284
M11 14 Freddie Kane 1204 8:19 Mob Vale of Aylesbury AC M11 14 61 15 Maidenhead AC 52 15 Wellingborough & District AC 263
M11 15 Oliver Macgonigal 1392 8:20 Mob Harrow AC M11 15 60 16 Watford Harriers 45 16 Bracknell AC 254
M11 16 Noah Brown 673 8:23 Mob St Albans Striders M11 16 59 Wellingborough & District AC 39 17 Banbury Harriers 244
M11 17 Isaac Whitten 1779 8:27 Mob Stevenage & North Herts M11 17 58 18 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 230
M11 18 Sammy Bennetts 250 8:30 Mob Chiltern Harriers M11 18 57 19 Bedford and County AC 187
M11 19 Niall Cassidy 1029 8:32 Mob Dacorum & Tring AC M11 19 56 20 Maidenhead AC 143
M11 20 Adam Smith 667 8:34 Mob St Albans Striders M11 20 55 21 Bicester AC 90
M11 21 Ethan Perry 1205 8:36 Mob Vale of Aylesbury AC M11 21 54 22 Tring Running Club 26
M11 22 Edward Marlow 1753 8:38 Mob Stevenage & North Herts M11 22 53
M11 23 Sid Mead 857 8:38 Mob Leighton Buzzard AC M11 23 52
M11 24 Trey Duncan 1684 8:42 Mob Luton AC M11 24 51
M11 25 Sam Oldroyd 176 8:44 Mob Marshall Milton Keynes AC M11 25 50
M11 26 Dylan Thorman 1742 8:44 Mob Stevenage & North Herts M11 26 49
M11 27 Sam Day 1030 8:45 Mob Dacorum & Tring AC M11 27 48
M11 28 John Broadis 248 8:48 Mob Chiltern Harriers M11 28 47
M11 29 Samuel Ajose 1393 8:50 Mob Harrow AC M11 29 46
M11 30 Archie Marshall 1950 8:50 Mob Watford Harriers M11 30 45
M11 31 Toby Evans 853 8:56 Mob Leighton Buzzard AC M11 31 44
M11 32 Daniel Humphreys 1303 8:59 Mob Wycombe Phoenix M11 32 43
M11 33 Ryan Mctierman 1395 9:01 Mob Harrow AC M11 33 42
M11 34 Lucas Norton 2129 9:03 Mob Maidenhead AC M11 34 41
M11 35 Pip Kerr 1390 9:08 Mob Wycombe Phoenix M11 35 40
M11 36 Monty Anford 493 9:10 Mob Bedford and County AC  M11 36 39
M11 37 Dylan Winfield 1686 9:11 Mob Luton AC M11 37 38
M11 38 Toby Sapwell 189 9:12 Mob Marshall Milton Keynes AC M11 38 37
M11 39 Archie Hedges 653 9:13 Mob St Albans Striders M11 39 36
M11 40 Caleb Wright 1731 9:23 Mob Stevenage & North Herts M11 40 35
M11 41 Benjamin Walker 705 9:24 Mob St Albans Striders M11 41 34
M11 42 George Lovelock 1782 9:26 Mob Stevenage & North Herts M11 42 33
M11 43 Max Batholomew 664 9:27 Mob St Albans Striders M11 43 32
M11 44 Angus Morris 804 9:28 Mob Silson AC M11 44 31
M11 45 Krish Mangat 1398 9:32 Mob Harrow AC M11 45 30
M11 46 James Darby 748 9:34 Mob Silson AC M11 46 29
M11 47 Samuel Humphrey 706 9:40 Mob St Albans Striders M11 47 28
M11 48 Ruben Bitcliffe-Gray 749 9:43 Mob Silson AC M11 48 27
M11 49 Max Holland 177 9:44 Mob Marshall Milton Keynes AC M11 49 26
M11 50 Daniel Reid 2280 9:47 Mob Wellingborough & District AC M11 50 25
M11 51 Oliver Segal 651 9:51 Mob St Albans Striders M11 51 24
M11 52 Finlay Boyd 851 9:51 Mob Leighton Buzzard AC M11 52 23
M11 53 Luke Spittles 1207 9:52 Mob Vale of Aylesbury AC M11 53 22
M11 54 Sam Shears 746 9:54 Mob Silson AC M11 54 21
M11 55 Ash Neale 1708 9:56 Mob Luton AC M11 55 20
M11 56 Runner 465 465 10:00 Mob Bedford and County AC  M11 56 19
M11 57 Jedan Stewart 747 10:05 Mob Silson AC M11 57 18
M11 58 Logan Dewar 891 10:06 Mob Leighton Buzzard AC M11 58 17
M11 59 Max Horsfield 1249 10:07 Mob Vale of Aylesbury AC M11 59 16
M11 60 Evan Hirst-Mitchell 855 10:13 Mob Leighton Buzzard AC M11 60 15
M11 61 Sammy Lok 2286 10:23 Mob Wellingborough & District AC M11 61 14
M11 62 Reo Mohun 1757 10:24 Mob Stevenage & North Herts M11 62 13
M11 63 Hywel Evans 1754 10:30 Mob Stevenage & North Herts M11 63 12
M11 64 Ashton Parkes 1685 10:33 Mob Luton AC M11 64 11
M11 65 Jonah Peris 1391 10:44 Mob Harrow AC M11 65 10
M11 66 Alistair Carey 1294 11:00 Mob Vale of Aylesbury AC M11 66 9
M11 67 Sam Martin 803 11:02 Mob Silson AC M11 67 8
M11 68 Daniel Hall 2108 11:05 Mob Maidenhead AC M11 68 7
M11 69 Elijah Slater 828 11:08 Mob Silson AC M11 69 6
M11 70 Ash Carter 852 11:11 Mob Leighton Buzzard AC M11 70 5
M11 71 Luke Thornton 2133 11:26 Mob Maidenhead AC M11 71 4
M11 72 Daniel Chapman 2141 11:39 Mob Maidenhead AC M11 72 3
M11 73 Caleb Slater 827 11:57 Mob Silson AC M11 73 2
M11 74 Samuel Richardson 823 12:04 Mob Silson AC M11 74 1
Race Pos Senior Women No. Time Div Club Cat Cat
SW 1 Rosie Keane 1675 22:34 Div1 Luton AC FS 1
SW 2 Lara Bromilow 2 23:04 Div1 Marshall Milton Keynes AC FS 2
SW 3 Alice Burgin 441 23:21 Div1 Bedford and County AC  FS 3
SW 4 Claire Hallissey 2737 23:54 G Bristol & West FS 4
SW 5 Charlene Jacobs-Conradie 1680 23:57 Div1 Luton AC F35 1
SW 6 Bex Nkoane 316 23:59 Div1 Chiltern Harriers F35 2
SW 7 Becky Atkinson 1137 24:01 Div1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F35 3
SW 8 Lucy Rogers 1326 24:12 Div2 Wycombe Phoenix FS 5
SW 9 Diane Moore 2094 24:19 Div2 Headington Road Runners F35 4
SW 10 Hannah Goodwin 442 24:27 Div1 Bedford and County AC  FS 6
SW 11 Louise Durman 332 24:37 Div1 Chiltern Harriers FS 7
SW 12 Samantha Fawcett 2654 24:39 Div1 Dacorum & Tring AC FS 8
SW 13 Kelly Barnett 2272 24:48 Div2 Wellingborough & District AC FS 9
SW 14 Stephanie Lawrie 1297 24:58 Div1 Vale of Aylesbury AC FS 10
SW 15 Martha Hall 626 25:06 G St Albans Striders F35 5
SW 16 Emily Relton 446 25:16 Div1 Bedford and County AC  FS 11
SW 17 Gill Bland 2639 25:16 Div1 Harrow AC FS 12
SW 18 Natasha Baker 59 25:16 Div1 Marshall Milton Keynes AC FS 13
SW 19 Rachel Robinson 10 25:31 Div1 Marshall Milton Keynes AC FS 14
SW 20 Angela Trussler 1977 25:44 Div2 Watford Harriers F35 6
SW 21 Sophie Morris 1002 25:48 Div1 Dacorum & Tring AC FS 15
SW 22 Sarah Davies 2006 25:51 Div1 Oxford City AC F35 7
SW 23 Ellie Bates 319 25:59 Div1 Chiltern Harriers FS 16
SW 24 Ros Kelling 2268 26:03 Div2 Banbury Harriers F45 1
SW 25 Michelle Bartlett 2238 26:18 Div2 Banbury Harriers F45 2
SW 26 Amy Johnson 2090 26:29 Div2 Headington Road Runners FS 17
SW 27 Hannah Bennett 1070 26:30 Div1 Dacorum & Tring AC FS 18
SW 28 Jo Winfield 1676 26:36 Div1 Luton AC F35 8
SW 29 Laura Brine 948 26:37 Div1 Leighton Buzzard AC F35 9
SW 30 Sarah King 1488 26:44 Div1 Redway Runners FS 19
SW 31 Hannah Worthington 1141 26:45 Div1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC FS 20
SW 32 Helen Johal 1975 26:47 Div2 Watford Harriers F45 3
SW 33 Emily Bowen 2572 26:56 Div2 Buckingham & Stowe new club F35 10
SW 34 Charlotte Davies 448 27:00 Div1 Bedford and County AC  FS 21
SW 35 Lynda Hembury 1616 27:04 Div1 Tring Running Club F55 1
SW 36 Harriet Griffiths 2097 27:06 Div2 Headington Road Runners FS 22
SW 37 Emma Newell 2463 27:08 Div2 Thame Runners FS 23
SW 38 Helen Mulhall 2171 27:13 Div2 Bearbrook Running Club F45 4
SW 39 Kelly Du Buisson 990 27:15 Div1 Dacorum & Tring AC FS 24
SW 40 Sarah Evered 2157 27:23 Div2 Bearbrook Running Club F35 11
SW 41 Abi Gooch 1528 27:28 Div1 Redway Runners F35 12
SW 42 Claire Mcdonnell 1872 27:35 Div1 Gade Valley Harriers F45 5
SW 43 Natalie Thompson 1142 27:41 Div1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC FS 25
SW 44 Diane Baldwin 55 27:43 Div1 Marshall Milton Keynes AC F55 2
SW 45 Nicole Clarke 1492 27:43 Div1 Redway Runners F35 13
SW 46 Liz Peters 952 27:48 Div1 Leighton Buzzard AC F35 14
SW 47 Katie James 54 27:53 Div1 Marshall Milton Keynes AC FS 26
SW 48 Laura Gush 2613 27:54 Div2 Bearbrook Running Club FS 27
SW 49 Sian Hibbs 1881 27:56 Div1 Gade Valley Harriers FS 28
SW 50 Jo Hercules 2159 28:00 Div2 Bearbrook Running Club F35 15
SW 51 Victoria Brookling 1121 28:02 Div1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F45 6
SW 52 Lisa Jay 2607 28:05 Div2 Bearbrook Running Club FS 29
SW 53 Tia Moodie 1556 28:08 G Redway Runners F35 16
SW 54 Kate Loach 311 28:12 Div1 Chiltern Harriers F55 3
SW 55 Jessica Anstee 1553 28:19 G Redway Runners FS 30
SW 56 Joanna Braine 2320 28:19 Div2 Queens Park Harriers FS 31
SW 57 Robyn Delivett 1987 28:20 Div2 Watford Harriers FS 32
SW 58 Mary Ward 1602 28:27 Div1 Tring Running Club F45 7
SW 59 Debbie Aitken 2441 28:28 Div2 Purple Patch Running F35 17
SW 60 Catriona Scott 2082 28:30 Div2 Headington Road Runners F35 18
SW 61 Debbie Morris 2574 28:33 Div2 Buckingham & Stowe new club F45 8
SW 62 Maddie Ding 2100 28:35 Div2 Headington Road Runners FS 33
SW 63 Coralie Anderson 946 28:36 Div1 Leighton Buzzard AC F35 19
SW 64 Samantha Sullivan 1005 28:37 Div1 Dacorum & Tring AC F35 20
SW 65 Kathleen Courtier 1877 28:38 Div1 Gade Valley Harriers FS 34
SW 66 Karen Wishart 1017 28:39 Div1 Dacorum & Tring AC F45 9
SW 67 Anna Fryer 2158 28:41 Div2 Bearbrook Running Club F35 21
SW 68 Melanie Wright 61 28:47 Div1 Marshall Milton Keynes AC FS 35
SW 69 Elizabeth Walls 637 28:47 Div1 St Albans Striders F55 4
SW 70 Steph Cook 2472 28:49 Div2 Thame Runners F45 10
SW 71 Lynn Garricks 2170 28:56 Div2 Bearbrook Running Club F45 11
SW 72 Martinha Royles 56 28:58 Div1 Marshall Milton Keynes AC F35 22
SW 73 Debra Brent 51 28:58 Div1 Marshall Milton Keynes AC F45 12
SW 74 Harriette Purchas 1580 28:59 Div1 Tring Running Club F45 13
SW 75 Louise Bentham 1677 29:08 Div1 Luton AC F45 14
SW 76 Gwyneth Hueter 2009 29:12 Div1 Oxford City AC F55 5
SW 77 Alison Putko 1982 29:13 Div2 Watford Harriers F35 23
SW 78 Helen Turley 2075 29:27 Div2 Headington Road Runners F55 6
SW 79 Gemma Hinton 779 29:30 Div2 Silson AC FS 36
SW 80 Emma Rowlandson 2573 29:31 Div2 Buckingham & Stowe new club F45 15
SW 81 Tessa Passey 321 29:32 Div1 Chiltern Harriers F35 24
SW 82 Louise Flower 991 29:33 Div1 Dacorum & Tring AC FS 37
SW 83 Julie Martin 1508 29:36 Div1 Redway Runners F45 16
SW 84 Celine Wilcock 1590 29:49 Div1 Tring Running Club F35 25
SW 85 Victoria Crawley-Wise 1884 29:54 Div1 Gade Valley Harriers F35 26
SW 86 Becky Fawcett 2659 29:59 Div1 Dacorum & Tring AC FS 38
SW 87 Lauren Keeler 1529 30:00 Div1 Redway Runners FS 39
SW 88 Deborah Martin 2160 30:02 Div2 Bearbrook Running Club F35 27
SW 89 Dawn Breward 2501 30:03 Div2 Brackley & District RC F35 28
SW 90 Lisa Ansell 2237 30:05 Div2 Banbury Harriers F35 29
SW 91 Natasha King 780 30:21 Div2 Silson AC F35 30
SW 92 Maria Williams 953 30:24 Div1 Leighton Buzzard AC F35 31
SW 93 Jacqueline Ing 2352 30:25 Div2 Handy Cross RC FS 40
SW 94 Lindsay Harper 2588 30:27 Div2 Buckingham & Stowe new club FS 41
SW 95 Hilary Needleman 1598 30:29 Div1 Tring Running Club F55 7
SW 96 Laura Penny 2571 30:30 Div2 Buckingham & Stowe new club F35 32
SW 97 Charlotte Astill 1791 30:35 Div2 Stevenage & North Herts F35 33
SW 98 Victoria Thornley 2658 30:35 Div1 Dacorum & Tring AC FS 42
SW 99 Ruth Kerr 438 30:42 Div1 Bedford and County AC  F45 17
SW 100 Sharon Davidson 2445 30:48 Div2 Purple Patch Running F35 34
SW 101 Michelle Ashwell 1014 30:58 Div1 Dacorum & Tring AC F45 18
SW 102 Leah Hartwell 68 31:05 Div1 Marshall Milton Keynes AC F35 35
SW 103 Lisa Yabsley 13 31:11 Div1 Marshall Milton Keynes AC F45 19
SW 104 Lisa Sammons 2018 31:16 Div1 Oxford City AC FS 43
SW 105 Christine Dearman 1976 31:28 Div2 Watford Harriers F45 20
SW 106 Jo Japp 783 31:30 Div2 Silson AC F35 36
SW 107 Anne Sprinz 2474 31:32 Div2 Thame Runners F55 8
SW 108 Sarka Bishop 2251 31:39 Div2 Banbury Harriers F35 37
SW 109 Sarah Andrews 2236 31:39 Div2 Banbury Harriers F35 38
SW 110 Jackie Jay 1678 31:40 Div1 Luton AC F35 39
SW 111 Hayley Parry 2651 31:41 Div2 Thame Runners F45 21
SW 112 Gwen Mostyn 1061 31:43 Div1 Dacorum & Tring AC F35 40
SW 113 Lisa Duggan 1547 31:48 Div1 Redway Runners F35 41
SW 114 Mary Winks 1513 31:48 Div1 Redway Runners F45 22
SW 115 Nicky Ford 1506 31:49 Div1 Redway Runners F45 23
SW 116 Danielle Howe 2307 31:58 Div2 Queens Park Harriers FS 44
SW 117 Jane Lansbury 450 32:05 G Bedford and County AC  F45 24
SW 118 Fiona Williams 329 32:08 Div1 Chiltern Harriers F35 42
SW 119 Christine Feely 1778 32:09 Div2 Stevenage & North Herts F45 25
SW 120 Liz French 2523 32:15 Div2 Alchester Running Club F45 26
SW 121 Rachel Armstrong 69 32:18 Div1 Marshall Milton Keynes AC F45 27
SW 122 Rosie Winder 2083 32:25 Div2 Headington Road Runners F35 43
SW 123 Marie Wray 782 32:25 Div2 Silson AC F45 28
SW 124 Fiona Towell 956 32:27 Div1 Leighton Buzzard AC F45 29
SW 125 Carole Jack 644 32:32 Div1 St Albans Striders F45 30
SW 126 Diane Sandover 2421 32:32 Div2 Leighton Buzzard Triathlon Club F55 9
SW 127 Barbara Ralph 314 32:32 Div1 Chiltern Harriers F55 10
SW 128 Sam Downton 2821 32:38 Div1 Redway Runners F45 31
SW 129 Katherine Solomon 2611 32:46 Div2 Bearbrook Running Club F35 44
SW 130 Katie King 2089 32:47 Div2 Headington Road Runners F35 45
SW 131 Sue Torrance 800 32:47 Div2 Silson AC F45 32
SW 132 Rebecca Biegel 2239 32:49 Div2 Banbury Harriers F45 33
SW 133 Sarah Buck 1491 32:51 Div1 Redway Runners F35 46
SW 134 Madeleine Moutrie 801 32:59 Div2 Silson AC F55 11
SW 135 Diane Geatch 2509 33:05 Div2 Brackley & District RC FS 45
SW 136 Helen Whalley 1551 33:11 Div1 Redway Runners F35 47
SW 137 Anna Stilton 628 33:16 Div1 St Albans Striders FS 46
SW 138 Philippa Hood 1879 33:19 Div1 Gade Valley Harriers FS 47
SW 139 Jenny Moorhouse 1531 33:20 Div1 Redway Runners F35 48
SW 140 Daria Croker 1489 33:24 Div1 Redway Runners F45 34
SW 141 Kerry Cooper 1500 33:26 Div1 Redway Runners F35 49
SW 142 Bonita Gray 2354 33:36 Div2 Handy Cross RC F35 50
SW 143 Kate Marston 1632 33:51 Div1 Tring Running Club FS 48
SW 144 Tamsin Finch 334 33:59 Div1 Chiltern Harriers F35 51
SW 145 Gillian Jubb 645 33:59 Div1 St Albans Striders F35 52
SW 146 Natasha Berry 2516 34:01 Div2 Brackley & District RC FS 49
SW 147 Katia Andrews 1453 34:02 Div1 Harrow AC F35 53
SW 148 Angeline Cottrill 1871 34:03 Div1 Gade Valley Harriers F35 54
SW 149 Emma Jones 2314 34:04 Div2 Queens Park Harriers FS 50
SW 150 Miriam Kempson 337 34:05 Div1 Chiltern Harriers F45 35
SW 151 Denise Burford 1000 34:12 Div1 Dacorum & Tring AC F35 55
SW 152 Gaynor Wallace 2433 34:13 Div2 Leighton Buzzard Triathlon Club F35 56
SW 153 Sandra Harding-Brown 2088 34:16 Div2 Headington Road Runners F45 36
SW 154 Emma Coombes 435 34:17 Div1 Bedford and County AC  F35 57
SW 155 Niam Hani 1523 34:23 Div1 Redway Runners F45 37
SW 156 Kate Johnson 943 34:29 Div1 Leighton Buzzard AC FS 51
SW 157 Eleanor Rees 771 34:40 Div2 Silson AC FS 52
SW 158 Jade Storer 772 34:47 Div2 Silson AC FS 53
SW 159 Jackie Duvall 2098 34:49 Div2 Headington Road Runners F55 12
SW 160 Sarah Gray 2583 34:52 Div2 Buckingham & Stowe new club F35 58
SW 161 Susan Kennedy 2312 35:04 Div2 Queens Park Harriers F55 13
SW 162 Jaqui Sampson 1876 35:04 Div1 Gade Valley Harriers F35 59
SW 163 Emma King 818 35:11 Div2 Silson AC FS 54
SW 164 Fiona Storer 786 35:27 Div2 Silson AC F45 38
SW 165 Sue Fallon 2473 35:36 Div2 Thame Runners F55 14
SW 166 Emma Carter - Biggs 2091 35:47 Div2 Headington Road Runners F35 60
SW 167 Charlotte Ashton 998 35:50 Div1 Dacorum & Tring AC F35 61
SW 168 Rebecca White 1077 35:50 Div1 Dacorum & Tring AC F35 62
SW 169 Jacki Eskdale 1880 36:06 Div1 Gade Valley Harriers F55 15
SW 170 Julie Peris 1454 36:24 Div1 Harrow AC F35 63
SW 171 Lindsey Thomas 781 36:41 Div2 Silson AC F35 64
SW 172 Gill Sharman 2430 37:13 Div2 Leighton Buzzard Triathlon Club F45 39
SW 173 Angela Mulligan 1541 37:32 Div1 Redway Runners FS 55
SW 174 Kirsty Barnett 1612 37:51 Div1 Tring Running Club F35 65
SW 175 Charlotte Holloway 638 38:04 Div1 St Albans Striders F35 66
SW 176 Julie Waller 2506 38:33 Div2 Brackley & District RC F45 40
SW 177 Steph Martin 1509 38:55 Div1 Redway Runners F45 41
SW 178 Annete Smyth 1515 38:55 Div1 Redway Runners F45 42
SW 179 Fiona Calder 323 39:08 Div1 Chiltern Harriers F35 67
SW 180 Suzanne Bass-Twitchell 2505 39:29 Div2 Brackley & District RC F35 68
SW 181 Helena Blucher-Altona 1499 39:34 Div1 Redway Runners F45 43
SW 182 Alex Killick 858 39:57 Div1 Leighton Buzzard AC F35 69
SW 183 Pat Banert 2169 40:40 Div2 Bearbrook Running Club F45 44
SW 184 Daisy Croker 1552 41:12 Div1 Redway Runners FS 56
Race Pos Under 17/20 Women No. Time Div Club Cat Cat
F20 1 Elena Carey 1834 19:32 Div2 Bracknell AC F17 1
F20 2 Anna Vinnicombe 387 19:51 Div1 Bedford and County AC  F17 2
F20 3 Emma Mears 142 20:10 Div1 Marshall Milton Keynes AC F17 3
F20 4 Emily Thompson 4190 20:17 Div2 Banbury Harriers F17 4
F20 5 Lauren Nichols 394 20:23 Div1 Bedford and County AC  F17 5
F20 6 Amelia Wilks 2665 20:26 Div2 Bracknell AC F17 6
F20 7 Hannah Barnard 1832 20:29 Div2 Bracknell AC F17 7
F20 8 Hannah Shelton 392 20:32 Div1 Bedford and County AC  F17 8
F20 9 Robyn Watkins 236 20:34 Div1 Chiltern Harriers F17 9
F20 10 Natasha Taylor 1385 20:49 Div2 Wycombe Phoenix F20 1
F20 11 Katie Lansbury 395 20:51 Div1 Bedford and County AC  F17 10
F20 12 Maisie Relton 397 20:55 Div1 Bedford and County AC  F17 11
F20 13 Enya Deysel 136 21:00 Div1 Marshall Milton Keynes AC F17 12
F20 14 Sinead Stovell 396 21:04 Div1 Bedford and County AC  F17 13
F20 15 Bettina Hannon 1363 21:11 Div2 Wycombe Phoenix F17 14
F20 16 Georgia Flawn-Thomas 46 21:13 Div1 Marshall Milton Keynes AC F17 15
F20 17 Sophie Botham 146 21:18 Div1 Marshall Milton Keynes AC F20 2
F20 18 Bonnie Murphy 451 21:27 Div1 Bedford and County AC  F20 3
F20 19 Jessica Laitner 688 21:28 Div1 St Albans Striders F17 16
F20 20 Aoife Hanling 1060 21:34 Div1 Dacorum & Tring AC F17 17
F20 21 Alice Wright 1250 21:39 Div1 Vale of Aylesbury AC F20 4
F20 22 Emily Spencer-Jones 1827 21:41 Div2 Bracknell AC F17 18
F20 23 Josie Smith 413 21:46 Div1 Bedford and County AC  F17 19
F20 24 Jade Brown 94 21:50 Div1 Marshall Milton Keynes AC F20 5
F20 25 Katharine Harris 2540 22:03 Div2 Abingdon AC F17 20
F20 26 Alex Bentley 710 22:04 Div1 St Albans Striders F20 6
F20 27 Emily Bannister 238 22:07 Div1 Chiltern Harriers F17 21
F20 28 Sophie Olney 690 22:14 Div1 St Albans Striders F17 22
F20 29 Hannah Rayden 715 22:16 Div1 St Albans Striders F17 23
F20 30 Juliet Soane 1146 22:16 Div1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F17 24
F20 31 Holly Jamieson 140 22:32 Div1 Marshall Milton Keynes AC F17 25
F20 32 Rachael Haddow 1436 22:37 Div1 Harrow AC F17 26
F20 33 Ashleigh Hyde 388 22:37 Div1 Bedford and County AC  F17 27
F20 34 Juliet Merelie 702 22:45 Div1 St Albans Striders F20 7
F20 35 Maisie Pritchard 393 22:49 Div1 Bedford and County AC  F17 28
F20 36 Jessica Nuttall 87 22:56 Div1 Marshall Milton Keynes AC F17 29
F20 37 Sarah Feely 1750 23:01 Div2 Stevenage & North Herts F20 8
F20 38 Ana Montgomery 1375 23:06 Div2 Wycombe Phoenix F17 30
F20 39 Sandie Pohlman 237 23:12 Div1 Chiltern Harriers F17 31
F20 40 Jodie Wright 145 23:15 Div1 Marshall Milton Keynes AC F17 32
F20 41 Mimi Houlihan-Burne 235 23:18 Div1 Chiltern Harriers F17 33
F20 42 Jessica Rosewarn 1435 23:22 Div1 Harrow AC F17 34
F20 43 Emily Jones 1811 23:27 Div2 Bracknell AC F17 35
F20 44 Diana Chalmers 432 23:33 Div1 Bedford and County AC  F20 9
F20 45 Runner 1701 1701 23:56 Div1 Luton AC Fnknown 1
F20 46 Georgia Robin 711 23:57 Div1 St Albans Striders F20 10
F20 47 Caitlin Eckley 689 23:57 Div1 St Albans Striders F17 36
F20 48 Molly Astill 1790 24:02 Div2 Stevenage & North Herts F17 37
F20 49 Natalie Nurse 193 24:04 Div1 Marshall Milton Keynes AC F20 11
F20 50 Libby Herdman-Smith 139 24:13 Div1 Marshall Milton Keynes AC F17 38
F20 51 Freya Vafadari 686 24:16 Div1 St Albans Striders F20 12
F20 52 Marie Halliday 1828 24:17 Div2 Bracknell AC F17 39
F20 53 Caitlin Bell 856 24:20 Div1 Leighton Buzzard AC F17 40
F20 54 Erin Oliver 1774 24:46 Div2 Stevenage & North Herts F17 41
F20 55 Rosie Merrin 143 24:49 Div1 Marshall Milton Keynes AC F17 42
F20 56 Alessia Locke 1191 24:56 Div1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F17 43
F20 57 Lisa Barber 1739 25:41 Div2 Stevenage & North Herts F20 13
F20 58 Megan Westrope 896 26:03 Div1 Leighton Buzzard AC F17 44
F20 59 Roisin Gittins 430 26:39 Div1 Bedford and County AC  F17 45
Race Pos Under 15 Girls No. Time Div Club Cat Cat
F15 1 Tia Wilson 389 15:19 Div1 Bedford and County AC  F15 1
F15 2 Barbara De Koning 105 15:20 Div1 Marshall Milton Keynes AC F15 2
F15 3 Keira Stern 677 15:35 Div1 St Albans Striders F15 3
F15 4 Ella Carey 103 15:41 Div1 Marshall Milton Keynes AC F15 4
F15 5 Imogen King 107 15:43 Div1 Marshall Milton Keynes AC F15 5
F15 6 Jane Williamson 226 15:47 Div1 Chiltern Harriers F15 6
F15 7 Beth Darwent 2538 15:55 Div2 Abingdon AC F15 7
F15 8 Montana Edghill 122 15:56 Div1 Marshall Milton Keynes AC F15 8
F15 9 Libby Jay 1667 15:59 Div1 Luton AC F15 9
F15 10 Lucy Taylor 1787 16:02 Div2 Stevenage & North Herts F15 10
F15 11 Lucy-Mae Shepherd 382 16:03 Div1 Bedford and County AC  F15 11
F15 12 Izzie Wijsman 1365 16:12 Div2 Wycombe Phoenix F15 12
F15 13 Amy Cassidy 1054 16:14 Div1 Dacorum & Tring AC F15 13
F15 14 Emily Johnston 1246 16:18 Div1 Vale of Aylesbury AC F15 14
F15 15 Rose Abbott 384 16:20 Div1 Bedford and County AC  F15 15
F15 16 Niamh Gallagher 684 16:25 Div1 St Albans Striders F15 16
F15 17 Olivia Cameron 230 16:28 Div1 Chiltern Harriers F15 17
F15 18 Eva Ilari 709 16:29 Div1 St Albans Striders F15 18
F15 19 Holly Hodgskinson 425 16:32 Div1 Bedford and County AC  F15 19
F15 20 Anya Bromley 2537 16:33 Div2 Abingdon AC F15 20
F15 21 Mieke Bedlington 2536 16:37 Div2 Abingdon AC F15 21
F15 22 Caitlin Johal 1946 16:39 Div2 Watford Harriers F15 22
F15 23 Soraya Lockwood 225 16:47 Div1 Chiltern Harriers F15 23
F15 24 Gemma Milne 109 16:47 Div1 Marshall Milton Keynes AC F15 24
F15 25 Lara Croft 1838 16:48 Div2 Bracknell AC F15 25
F15 26 Christina Durbin 650 16:48 Div1 St Albans Striders F15 26
F15 27 Charlotte Cooke 104 16:49 Div1 Marshall Milton Keynes AC F15 27
F15 28 Emily Alderson 224 16:57 Div1 Chiltern Harriers F15 28
F15 29 Tia Sinclair-Linton 113 17:01 Div1 Marshall Milton Keynes AC F15 29
F15 30 Abbie Jones 2117 17:05 Div2 Maidenhead AC F15 30
F15 31 Millie Hughes 227 17:06 Div1 Chiltern Harriers F15 31
F15 32 Lily Boden 1053 17:14 Div1 Dacorum & Tring AC F15 32
F15 33 Hannah Trotman 1948 17:20 Div2 Watford Harriers F15 33
F15 34 Sian Vico 1378 17:23 Div2 Wycombe Phoenix F15 34
F15 35 Mia Waterhouse 1370 17:38 Div2 Wycombe Phoenix F15 35
F15 36 Marisa Mistry 431 17:43 Div1 Bedford and County AC  F15 36
F15 37 Amy Gould 2372 17:47 Div2 Bicester AC F15 37
F15 38 Milly Soanes 1668 17:47 Div1 Luton AC F15 38
F15 39 Amy Killick 889 17:50 Div1 Leighton Buzzard AC F15 39
F15 40 Izzie Jones 2539 17:53 Div2 Abingdon AC F15 40
F15 41 Stephanie Poole 1833 17:53 Div2 Bracknell AC F15 41
F15 42 Loryn Doyle 1852 17:55 Div2 Bracknell AC F15 42
F15 43 Emma Styles 1358 18:19 Div2 Wycombe Phoenix F15 43
F15 44 Emma Smith 402 18:21 Div1 Bedford and County AC  F15 44
F15 45 Amy Reike 2118 18:28 Div2 Maidenhead AC F15 45
F15 46 Nicole Whittle 115 18:41 Div1 Marshall Milton Keynes AC F15 46
F15 47 Beatrix Towers 685 18:41 Div1 St Albans Striders F15 47
F15 48 Imogen Crafts 1226 18:48 Div1 Vale of Aylesbury AC F15 48
F15 49 Jessica Dibley 2116 18:49 Div2 Maidenhead AC F15 49
F15 50 Lucy Perkins 1298 18:54 Div1 Vale of Aylesbury AC F15 50
F15 51 Violet Mcmullan 1669 18:59 Div1 Luton AC F15 51
F15 52 Antia Zilbeti 1425 19:07 Div1 Harrow AC F15 52
F15 53 Molly Tapster 401 19:12 Div1 Bedford and County AC  F15 53
F15 54 Alesha Patel 111 19:16 Div1 Marshall Milton Keynes AC F15 54
F15 55 Jennifer Porter 1665 19:41 Div1 Luton AC F15 55
F15 56 Hannah Mabey 1258 19:41 Div1 Vale of Aylesbury AC F15 56
F15 57 Rebecca Lytollis 816 20:23 Div2 Silson AC F15 57
F15 58 Anya Froggatt 1836 20:32 Div2 Bracknell AC F15 58
F15 59 Fiona O'riordan 1480 20:48 Div1 Harrow AC F15 59
F15 60 Charlotte Glenister 1945 21:09 Div2 Watford Harriers F15 60
F15 61 Harriet Graham 2123 21:27 Div2 Maidenhead AC F15 61
F15 62 Niamh Davern 2290 21:27 Div2 Wellingborough & District AC F15 62
F15 63 Sophie Robin 676 21:31 Div1 St Albans Striders F15 63
F15 64 Emily Barnes 675 21:31 Div1 St Albans Striders F15 64
F15 65 Aysha Saifullah 700 21:34 Div1 St Albans Striders F15 65
F15 66 Cecile Guegan 658 21:36 Div1 St Albans Striders F15 66
F15 67 Laura House 2135 21:39 Div2 Maidenhead AC F15 67
F15 68 Ellie Sammons 1670 22:10 Div1 Luton AC F15 68
F15 69 Frieda Keegan 815 22:25 Div2 Silson AC F15 69
F15 70 Dana Carter 887 22:33 Div1 Leighton Buzzard AC F15 70
F15 71 Mckenna Keefe 888 22:33 Div1 Leighton Buzzard AC F15 71
F15 72 Millie Rees 829 27:01 Div2 Silson AC F15 72
Race Pos Under 13 Girls No. Time Div Club Cat Cat
F13 1 Orla Williams 211 11:54 Div1 Chiltern Harriers F13 1
F13 2 Millie Couzens 2367 12:12 Div2 Bicester AC F13 2
F13 3 Abbie Henderson 214 12:21 Div1 Chiltern Harriers F13 3
F13 4 Natalie Simmons 385 12:25 Div1 Bedford and County AC  F13 4
F13 5 Holly Henderson 215 12:27 Div1 Chiltern Harriers F13 5
F13 6 Charlotte Underwood 161 12:29 Div1 Marshall Milton Keynes AC F13 6
F13 7 Alicia Bushell 217 12:30 Div1 Chiltern Harriers F13 7
F13 8 Anna Cuthbert 1217 12:32 Div1 Vale of Aylesbury AC F13 8
F13 9 Laura Williams 212 12:35 Div1 Chiltern Harriers F13 9
F13 10 Emily Hinton 753 12:37 Div2 Silson AC F13 10
F13 11 Lucy Watts 2277 12:39 Div2 Wellingborough & District AC F13 11
F13 12 Lily-Mae Smith 166 12:40 Div1 Marshall Milton Keynes AC F13 12
F13 13 Antonia Jubb 713 12:48 Div1 St Albans Striders F13 13
F13 14 Grace Hucknall 1957 13:00 Div2 Watford Harriers F13 14
F13 15 Jodie Brogden 167 13:03 Div1 Marshall Milton Keynes AC F13 15
F13 16 Katie Repper 216 13:03 Div1 Chiltern Harriers F13 16
F13 17 Olivia Edwards 1043 13:04 Div1 Dacorum & Tring AC F13 17
F13 18 Chloe Munro 2693 13:13 Div1 Marshall Milton Keynes AC F13 18
F13 19 Scarlett Gammell 1936 13:21 Div2 Watford Harriers F13 19
F13 20 Leah Jay 1657 13:24 Div1 Luton AC F13 20
F13 21 Lucy Hall 1857 13:30 Div2 Bracknell AC F13 21
F13 22 Imogen Wild 390 13:33 Div1 Bedford and County AC  F13 22
F13 23 Daisy Yabsley 162 13:33 Div1 Marshall Milton Keynes AC F13 23
F13 24 Matilda Firth 1339 13:33 Div2 Wycombe Phoenix F13 24
F13 25 Jessica Benveniste 1042 13:38 Div1 Dacorum & Tring AC F13 25
F13 26 Emma Abbey 391 13:39 Div1 Bedford and County AC  F13 26
F13 27 Maddy Wood 1338 13:41 Div2 Wycombe Phoenix F13 27
F13 28 Sophie Quay-Clark 1822 13:41 Div2 Bracknell AC F13 28
F13 29 Eve O'goan 1434 13:49 Div1 Harrow AC F13 29
F13 30 Sarah Mcgrath 717 13:49 Div1 St Albans Striders F13 30
F13 31 Amelia Cox 2368 13:51 Div2 Bicester AC F13 31
F13 32 Zara Brooks 872 13:53 Div1 Leighton Buzzard AC F13 32
F13 33 Nikki Kay 165 13:58 Div1 Marshall Milton Keynes AC F13 33
F13 34 Jessica Astill 1789 13:59 Div2 Stevenage & North Herts F13 34
F13 35 Carys Arnold 220 14:02 Div1 Chiltern Harriers F13 35
F13 36 Lucy Tapster 422 14:04 Div1 Bedford and County AC  F13 36
F13 37 Heidi Biltcliffe-Gray 756 14:06 Div2 Silson AC F13 37
F13 38 Izzy Painter 1045 14:06 Div1 Dacorum & Tring AC F13 38
F13 39 Charlotte Ballentine 1431 14:10 Div1 Harrow AC F13 39
F13 40 Jinaan Lockwood 213 14:16 Div1 Chiltern Harriers F13 40
F13 41 Stella Whitlum 1047 14:17 Div1 Dacorum & Tring AC F13 41
F13 42 Laura Thompson 1737 14:20 Div2 Stevenage & North Herts F13 42
F13 43 Phoebe Miller 158 14:22 Div1 Marshall Milton Keynes AC F13 43
F13 44 Dasiy Giltrow 875 14:25 Div1 Leighton Buzzard AC F13 44
F13 45 Chloe Everest 178 14:29 Div1 Marshall Milton Keynes AC F13 45
F13 46 Katy Dixon 874 14:32 Div1 Leighton Buzzard AC F13 46
F13 47 Kiera Foster 1387 14:37 Div2 Wycombe Phoenix F13 47
F13 48 Maisy Thorn 2137 14:40 Div2 Maidenhead AC F13 48
F13 49 Aimee Taylor 1220 14:41 Div1 Vale of Aylesbury AC F13 49
F13 50 Havana Sale 2130 14:42 Div2 Maidenhead AC F13 50
F13 51 Hannah Lord 152 14:45 Div1 Marshall Milton Keynes AC F13 51
F13 52 Georgia Corcoran 754 14:47 Div2 Silson AC F13 52
F13 53 Amy Willis 2376 14:51 Div2 Bicester AC F13 53
F13 54 Julia Bell 871 14:52 Div1 Leighton Buzzard AC F13 54
F13 55 Millie Carey 1216 14:56 Div1 Vale of Aylesbury AC F13 55
F13 56 Louisa Sexton 417 15:03 Div1 Bedford and County AC  F13 57
F13 57 Sophie Stockton 185 15:11 Div1 Marshall Milton Keynes AC F13 58
F13 58 Olivia Daversa 2131 15:24 Div2 Maidenhead AC F13 59
F13 59 Sabrina Jansen 1939 15:24 Div2 Watford Harriers F13 60
F13 60 Mia Caddell 1342 15:26 Div2 Wycombe Phoenix F13 61
F13 61 Ella Clarke 2138 15:27 Div2 Maidenhead AC F13 62
F13 62 Sakia Bakhcha 406 15:28 Div1 Bedford and County AC  F13 63
F13 63 Sienna Heape 2134 15:28 Div2 Maidenhead AC F13 64
F13 64 Sophie Ledger 1659 15:40 Div1 Luton AC F13 65
F13 65 Holly Gordon 423 15:57 Div1 Bedford and County AC  F13 66
F13 66 Imogen Chesterton 893 16:38 Div1 Leighton Buzzard AC F13 67
F13 67 Charlotte Soanes 1658 16:40 Div1 Luton AC F13 68
F13 68 Emma Stockton 184 16:48 Div1 Marshall Milton Keynes AC F13 69
F13 69 Hannah Andrews 2640 17:09 Div1 Harrow AC F13 70
F13 70 Jasmine Sammons 1661 17:13 Div1 Luton AC F13 71
F13 71 Bella Taylor 825 17:19 Div2 Silson AC F13 72
F13 72 Mia Cowley 755 17:20 Div2 Silson AC F13 73
F13 73 Emily Boylan 1660 17:43 Div1 Luton AC F13 74
F13 74 Lucy King 759 18:03 Div2 Silson AC F13 75
F13 75 Maisy Godden 175 18:27 Div1 Marshall Milton Keynes AC F13 76
Race Pos Under 11 Girls No. Time Div Club Cat Cat Pts   Under 11 Girls       After 4 rounds  
F11 1 Francesca Baxter 207 7:51 Mob Chiltern Harriers F11 1 60 1 Chiltern Harriers 171 1 Chiltern Harriers 656
F11 2 Sonja De Koning 147 7:51 Mob Marshall Milton Keynes AC F11 2 59 2 Marshall Milton Keynes AC 160 2 Marshall Milton Keynes AC 599
F11 3 Annabel Sanders 2691 8:20 Mob Marshall Milton Keynes AC F11 3 58 3 Harrow AC 127 3 Wycombe Phoenix 415
F11 4 Millie Dethick 1846 8:23 Mob Bracknell AC F11 4 57 4 Silson AC 122 4 Luton AC 387
F11 5 Maddie Hughes 201 8:27 Mob Chiltern Harriers F11 5 56 5 Wycombe Phoenix 116 5 Vale of Aylesbury AC 383
F11 6 Lesedi Nkoane 205 8:28 Mob Chiltern Harriers F11 6 55 6 St Albans Striders 111 6 Silson AC 351
F11 7 Ella Darby 737 8:33 Mob Silson AC F11 7 54 7 Luton AC 108 7 Harrow AC 328
F11 8 Ella Botha 203 8:38 Mob Chiltern Harriers F11 8 53 8 Vale of Aylesbury AC 74 8 St Albans Striders 321
F11 9 Amy Lane 986 8:39 Mob Dacorum & Tring AC F11 9 52 9 Bicester AC 63 9 Leighton Buzzard AC 241
F11 10 Ellie Shield 204 8:43 Mob Chiltern Harriers F11 10 51 10 Maidenhead AC 57 10 Bedford and County AC  239
F11 11 Daisy Mainwaring 1932 8:49 Mob Watford Harriers F11 11 50 11 Bracknell AC 57 11 Bracknell AC 215
F11 12 Hannah Read 703 8:50 Mob St Albans Striders F11 12 49 12 Dacorum & Tring AC 52 12 Watford Harriers 209
F11 13 Holly Lathwell 1653 8:56 Mob Luton AC F11 13 48 13 Watford Harriers 50 13 Bicester AC 145
F11 14 Isabella Haines-Gray 2041 8:59 Mob Oxford City AC F11 14 47 14 Oxford City AC 47 14 Oxford City AC 141
F11 15 Thea Gray 1310 9:03 Mob Wycombe Phoenix F11 15 46 15 Stevenage & North Herts 32 15 Dacorum & Tring AC 136
F11 16 Kyra Adams 2633 9:05 Mob Harrow AC F11 16 45 16 Leighton Buzzard AC 30 16 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 100
F11 17 Imogen Cox 2362 9:05 Mob Bicester AC F11 17 44 17 Biggleswade AC 28 17 Maidenhead AC 88
F11 18 Jessica Kempton 171 9:06 Mob Marshall Milton Keynes AC F11 18 43 18 Leighton Buzzard Triathlon Club 22 18 Stevenage & North Herts 67
F11 19 Kayla Saunders 1404 9:09 Mob Harrow AC F11 19 42 19 Wellingborough & District AC 14 19 Biggleswade AC 52
F11 20 Hannah Smith 183 9:18 Mob Marshall Milton Keynes AC F11 20 41 20 Tring Running Club 3 20 Leighton Buzzard Triathlon Club 48
F11 21 Katie Lemon 1403 9:18 Mob Harrow AC F11 21 40 21 Banbury Harriers 36
F11 22 Millie Freeland 163 9:23 Mob Marshall Milton Keynes AC F11 22 39 22 Wellingborough & District AC 26
F11 23 Lauren Thomas 736 9:28 Mob Silson AC F11 23 38 23 Tring Running Club 9
F11 24 Libby Sutton 1307 9:28 Mob Wycombe Phoenix F11 24 37
F11 25 Lucy Cuthbert 1251 9:31 Mob Vale of Aylesbury AC F11 25 36
F11 26 Cynthia Adeniran 1651 9:31 Mob Luton AC F11 26 35
F11 27 Poppy Fisher 662 9:34 Mob St Albans Striders F11 27 34
F11 28 Sally Walling 1349 9:41 Mob Wycombe Phoenix F11 28 33
F11 29 Mimi Dawson 1780 9:42 Mob Stevenage & North Herts F11 29 32
F11 30 Sofia Plumridge 1276 9:46 Mob Vale of Aylesbury AC F11 30 31
F11 31 Amber Salkeld 738 9:48 Mob Silson AC F11 31 30
F11 32 Rochelle Parker 743 9:54 Mob Silson AC F11 32 29
F11 33 Iris Foley 661 10:03 Mob St Albans Striders F11 33 28
F11 34 Lyla Griffin 1327 10:04 Mob Wycombe Phoenix F11 34 27
F11 35 Emily Hannbeck 654 10:06 Mob St Albans Striders F11 35 26
F11 36 Sienna Duncan 1656 10:07 Mob Luton AC F11 36 25
F11 37 Zoe Ballentine 1400 10:07 Mob Harrow AC F11 37 24
F11 38 Megan Shrimpton 2109 10:08 Mob Maidenhead AC F11 38 23
F11 39 Charlotte Williamson 2426 10:08 Mob Leighton Buzzard Triathlon Club F11 39 22
F11 40 May Wingrove 1308 10:10 Mob Wycombe Phoenix F11 40 21
F11 41 Jessica Wathen 2483 10:11 Mob Biggleswade AC F11 41 20
F11 42 Alanna O'neill 2363 10:12 Mob Bicester AC F11 42 19
F11 43 Amelie Helm 2136 10:13 Mob Maidenhead AC F11 43 18
F11 44 Sophia Watt 860 10:14 Mob Leighton Buzzard AC F11 44 17
F11 45 Eleanor Dries 2142 10:15 Mob Maidenhead AC F11 45 16
F11 46 Eve Lawson 741 10:17 Mob Silson AC F11 46 15
F11 47 Eve Malloy 2278 10:18 Mob Wellingborough & District AC F11 47 14
F11 48 Phoebe Knight 822 10:21 Mob Silson AC F11 48 13
F11 49 Izzy Miller 149 10:24 Mob Marshall Milton Keynes AC F11 49 12
F11 50 Grace Smith 1723 10:26 Mob Luton AC F11 50 11
F11 51 Charlotte Douglas 1655 10:37 Mob Luton AC F11 51 10
F11 52 Katie Killick 863 10:46 Mob Leighton Buzzard AC F11 52 9
F11 53 Sophie Leslie 2621 11:03 Mob Biggleswade AC F11 53 8
F11 54 Ffion Mabey 1271 11:08 Mob Vale of Aylesbury AC F11 54 7
F11 55 Eryn Haynes 740 11:10 Mob Silson AC F11 55 6
F11 56 Florence Crowley 652 11:23 Mob St Albans Striders F11 56 5
F11 57 Izzy Gardner 894 11:42 Mob Leighton Buzzard AC F11 57 4
F11 58 Magalie Wilcock 1573 12:04 Mob Tring Running Club F11 58 3
F11 59 Zara Pickwick 739 12:08 Mob Silson AC F11 59 2
F11 60 Holly Thomas 742 12:37 Mob Silson AC F11 60 1