Chiltern League Division 1, 2017-18 - Individual rankings after 3 rounds
Senior Men Ox MK1 Lut Total
1 1267 Damian Nevins Harrow AC 4 4 2 6
2 1 Steve Tuttle Marshall Milton Keynes AC 2 5 9 7
3 797 Jack Parslow Dacorum & Tring AC 1 7 8
4 626 Josh Lunn Bedford and County AC  3 6 9
5 637 Matt Bray Bedford and County AC  10 7 3 10
6 1194 Simon Millett Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 12 6 5 11
7 1472 Maxwell Robinson Oxford City AC 5 10 15
8 4 Graham Jones Marshall Milton Keynes AC 9 12 13 21
9 1009 Alex Walker Vale of Aylesbury AC 6 16 24 22
10 1473 Simon Fisher Oxford City AC 11 13 24
11 639 Sam Knee-Robinson Bedford and County AC  19 8 27
12 1124 Joe Branch Wycombe Phoenix 14 18 14 28
13 893 Billy Mead Leighton Buzzard AC 13 19 32
14 6 James Tuttle Marshall Milton Keynes AC 17 15 34 32
15 24 Liam Smith Marshall Milton Keynes AC 24 9 33
16 1118 Ben Sendall Wycombe Phoenix 3 34 37
17 1196 James Tidd Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 23 17 20 37
18 7 Jamie Seddon Marshall Milton Keynes AC 18 21 39
19 1474 Dan Blake Oxford City AC 22 24 46
20 79 Jonathan Peters Marshall Milton Keynes AC 26 23 49
21 1476 Ewan Gault Oxford City AC 28 22 28 50
22 18 Mark Palser Marshall Milton Keynes AC 21 42 31 52
23 649 Tom Powell Bedford and County AC  25 36 29 54
24 1524 Sam O'Neill Headington Road Runners 39 31 25 56
25 1208 Stephen Kimber Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 32 25 57
26 1010 Thomas Dell Vale of Aylesbury AC 26 40 37 63
27 395 Phillip Evans St Albans Striders 31 45 33 64
28 1117 David Clark Wycombe Phoenix 30 55 36 66
29 1274 Glen Wright-Colopy Harrow AC 27 46 73
30 16 Ian Wood Marshall Milton Keynes AC 45 33 78
31 638 Craig Emmerson Bedford and County AC  49 54 35 84
32 1283 Chris Jones Harrow AC 44 40 84
33 1123 Sean Wilson Wycombe Phoenix 51 52 42 93
34 960 Jeremy Dell Vale of Aylesbury AC 46 47 93
35 1450 Ben Upjohn Oxford City AC 34 60 94
36 967 Robert Dean Vale of Aylesbury AC 59 43 102
37 1471 Aaron Simpson Oxford City AC 50 53 103
38 14 Stephen Young Marshall Milton Keynes AC 44 62 62 106
39 913 Tom Inchley Leighton Buzzard AC 61 46 107
40 641 Chris Thornley Bedford and County AC  62 50 112
41 892 Peter Mackrell Leighton Buzzard AC 67 47 114
42 1628 Michael Ferris Gade Valley Harriers 57 60 117
43 1385 Jamie Farmer Redway Runners 48 72 120
44 19 Stephen Granger-Bevan Marshall Milton Keynes AC 57 66 123
45 400 Joe Dunn St Albans Striders 79 49 128
46 317 Aran Davidson Chiltern Harriers 74 82 58 132
47 1544 Duncan Lawrence Headington Road Runners 71 96 63 134
48 1541 Anthony Aimon Headington Road Runners 64 76 75 139
49 786 Phillip Oddy Dacorum & Tring AC 72 67 139
50 1122 Kieran Gilfedder Wycombe Phoenix 78 88 66 144
51 783 Mike Carpenter Dacorum & Tring AC 77 87 71 148
52 1479 Adam Bayliss Oxford City AC 66 83 149
53 321 George Gillingwater Chiltern Harriers 70 83 153
54 20 Andrew Kirschner Marshall Milton Keynes AC 86 94 78 164
55 1279 Declan Traynor Harrow AC 91 86 82 168
56 318 Tom Dixon Chiltern Harriers 81 105 93 174
57 52 Jeremy Vick Marshall Milton Keynes AC 98 84 182
58 1606 Matthew Ashby Gade Valley Harriers 85 101 186
59 780 Matt Hamilton Dacorum & Tring AC 110 99 87 186
60 890 Adam Haylock Leighton Buzzard AC 89 103 192
61 332 Andrew Wiseall Chiltern Harriers 99 131 96 195
62 980 Robin Barrett Vale of Aylesbury AC 93 104 197
63 1262 Peter Norris Harrow AC 117 88 205
64 55 Carl Tucker Marshall Milton Keynes AC 120 98 218
65 773 Manuel Lefebvre Dacorum & Tring AC 88 134 222
66 1409 Adam Gibson Redway Runners 126 100 226
67 1609 Hamish Shaw Gade Valley Harriers 138 122 104 226
68 1625 Anthony Willcox Gade Valley Harriers 148 80 228
69 383 Michael Martin St Albans Striders 102 141 126 228
70 1543 Tristan Clarke Headington Road Runners 132 115 247
71 1470 Ed Nicholas Oxford City AC 122 125 247
72 886 Stuart Blofeld Leighton Buzzard AC 160 145 105 250
73 1019 George Knowles Vale of Aylesbury AC 103 149 252
74 888 Sam Dear Leighton Buzzard AC 131 135 122 253
75 1408 Andy Gardner Redway Runners 134 144 124 258
76 37 Graham Hill Marshall Milton Keynes AC 138 123 261
77 320 Shaun Fry Chiltern Harriers 147 147 121 268
78 887 James Cusack Leighton Buzzard AC 151 160 119 270
79 914 Charlie Mead Leighton Buzzard AC 167 114 281
80 1607 Antony Beamish Gade Valley Harriers 152 197 141 293
81 1277 Matt Carey Harrow AC 146 173 151 297
82 394 Tim Searle St Albans Striders 159 140 299
83 311 Neil Bates Chiltern Harriers 163 139 302
84 1545 John Fenning Headington Road Runners 149 155 304
85 1610 Andrew Wells Gade Valley Harriers 145 163 308
86 779 Michael Turner Dacorum & Tring AC 168 147 315
87 1608 Rob Humphreys Gade Valley Harriers 150 166 316
88 1005 Michael Pearse Vale of Aylesbury AC 168 164 332
89 791 Ben Stratford Dacorum & Tring AC 202 185 157 342
90 327 Matt Robins Chiltern Harriers 197 187 160 347
91 21 Chris Dunn Marshall Milton Keynes AC 193 176 369
92 1388 Ben Munns Redway Runners 189 184 373
93 784 Thomas Mack Dacorum & Tring AC 220 172 392
94 8 Steve Martin Marshall Milton Keynes AC 194 199 393
95 1398 Sam Daniells Redway Runners 240 225 177 402
96 742 Matthew Hallissey Dacorum & Tring AC 241 175 416
97 2938 Alistair Devenish Redway Runners 242 198 440
98 69 Martyn Barnes Marshall Milton Keynes AC 250 203 453
M40 Ox MK1 Lut Total
1 323 Nick Hughes Chiltern Harriers 16 14 11 25
2 1268 Jim Cooper Harrow AC 55 20 22 42
3 903 Ian Grimshaw Leighton Buzzard AC 33 29 62
4 387 Jonathan Scott St Albans Striders 42 32 30 62
5 991 Rob Taylor Vale of Aylesbury AC 40 41 38 78
6 12 Steve Herring Marshall Milton Keynes AC 35 49 44 79
7 1481 Tegid Jones Oxford City AC 41 37 78
8 1121 Frank Fulcher Wycombe Phoenix 52 56 54 106
9 11 Matt Clarke Marshall Milton Keynes AC 61 77 55 116
10 645 Chris Riley Bedford and County AC  53 67 120
11 1612 Richard Coles Gade Valley Harriers 58 74 65 123
12 1614 Anthony James Gade Valley Harriers 56 69 125
13 1073 Tim Hogbin Wycombe Phoenix 68 85 74 142
14 781 Jonathan Hoggett Dacorum & Tring AC 75 70 145
15 1527 Antony Hanner Hopwood Headington Road Runners 83 92 76 159
16 1526 Fergus Campbell Headington Road Runners 90 100 77 167
17 1393 Dan Hippey Redway Runners 94 108 89 183
18 1020 Stuart Burnham Vale of Aylesbury AC 100 102 90 190
19 1027 Roger Seed Vale of Aylesbury AC 109 114 85 194
20 1394 Adrian Maidment Redway Runners 95 112 103 198
21 1082 Andrew Walling Wycombe Phoenix 118 93 211
22 897 James Bell Leighton Buzzard AC 115 124 99 214
23 1355 Graeme Jones Harrow AC 112 106 218
24 1395 Simon Read Redway Runners 130 121 101 222
25 1530 Richard Skilbeck Headington Road Runners 116 116 107 223
26 1617 Jon Roberts Gade Valley Harriers 114 143 109 223
27 1620 Guy Woollett Gade Valley Harriers 113 110 223
28 1250 Richard Weaver Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 133 92 225
29 916 Tim Inchley Leighton Buzzard AC 110 118 228
30 646 Peter Deardon Bedford and County AC  121 139 112 233
31 1421 Paul Clifford-Jones Redway Runners 153 130 106 236
32 1611 James Birnie Gade Valley Harriers 141 118 127 245
33 33 Eduardo Ustaran Marshall Milton Keynes AC 129 156 138 267
34 330 Nathan Taylor Chiltern Harriers 126 144 270
35 917 Warren Rose Leighton Buzzard AC 154 125 279
36 1036 David Maisey Vale of Aylesbury AC 148 132 280
37 902 Michael Furness Leighton Buzzard AC 161 152 131 283
38 401 Craig Dowie St Albans Striders 162 135 297
39 1630 Simon Geary Gade Valley Harriers 165 146 311
40 1616 Edward Price Gade Valley Harriers 164 176 152 316
41 1075 Shaun Chliingworth Wycombe Phoenix 169 195 156 325
42 49 Ian Pheasey Marshall Milton Keynes AC 178 150 328
43 333 Mike Worsfold Chiltern Harriers 182 149 331
44 898 Gareth Bird Leighton Buzzard AC 183 182 155 337
45 362 Ian Lawson Chiltern Harriers 183 159 342
46 40 Russell Jones Marshall Milton Keynes AC 186 158 344
47 1125 Mike Taylor Wycombe Phoenix 187 194 167 354
48 1405 Christopher Amesbury Redway Runners 170 181 351
49 906 David Killick Leighton Buzzard AC 174 201 185 359
50 1397 Alan Humphries Redway Runners 192 206 169 361
51 48 Russell Rose Marshall Milton Keynes AC 209 161 370
52 31 Ben Miller Marshall Milton Keynes AC 205 219 178 383
53 794 Martin Kerr Dacorum & Tring AC 208 183 391
54 1523 Saeed Khan Headington Road Runners 217 179 396
55 778 Andrew Wass Dacorum & Tring AC 186 207 393
56 1613 Ross Deacon Gade Valley Harriers 214 215 188 402
57 1410 John Laverick Redway Runners 216 232 194 410
58 803 Steven Russell Dacorum & Tring AC 238 173 411
59 771 Robert Davies Dacorum & Tring AC 224 236 189 413
60 1440 Roy Taylor Redway Runners 231 190 421
61 721 Michael Lamb Dacorum & Tring AC 225 222 199 421
62 364 Ed Wright Chiltern Harriers 238 184 422
63 324 Matt Lawrence Chiltern Harriers 228 230 195 423
64 1618 Gareth Tucker Gade Valley Harriers 207 218 425
65 389 Robin Newby St Albans Striders 209 221 430
66 1372 Jonathon Clements Redway Runners 242 197 439
67 900 Chris Dimmock Leighton Buzzard AC 235 246 204 439
68 1420 Simon Navin Redway Runners 212 231 443
69 1380 Andrew Collins Redway Runners 241 249 209 450
70 1371 Gareth Snelson Redway Runners 223 233 456
71 796 Rasmi Nanda Dacorum & Tring AC 227 234 461
72 899 Nigel Chesterton Leighton Buzzard AC 249 257 506
73 2939 Matthew Cleary Redway Runners 252 266 518
M50 Ox MK1 Lut Total
1 647 Alan Turnbull Bedford and County AC  43 38 39 77
2 1263 Mark Cursons Harrow AC 69 73 68 137
3 1478 John Atyeo Oxford City AC 92 68 160
4 989 Andrew Rolt Vale of Aylesbury AC 101 84 86 170
5 1278 Chris Finill Harrow AC 79 95 174
6 1191 Ryan Brookling Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 128 117 81 198
7 1534 Kenny Lowies Headington Road Runners 154 127 91 218
8 908 Steve Sharples Leighton Buzzard AC 111 107 113 218
9 1436 Campbell Noon Redway Runners 123 108 231
10 370 Derek Brown Chiltern Harriers 120 129 249
11 629 Andy Blair Bedford and County AC  142 133 275
12 363 Peter Wootton Chiltern Harriers 146 130 276
13 1536 Doug Simpson Headington Road Runners 140 136 276
14 372 Nigel Aston St Albans Striders 142 157 140 282
15 1531 Alan Darbyshire Headington Road Runners 156 169 142 298
16 313 David Breingan Chiltern Harriers 162 161 153 314
17 385 Anthony Nicolson St Albans Striders 167 180 148 315
18 373 Colin Braybrook St Albans Striders 171 172 145 316
19 396 Richard Davis St Albans Striders 165 151 316
20 1533 John Griffiths Headington Road Runners 199 179 143 322
21 1370 Neville Rowles Redway Runners 172 190 165 337
22 968 Henry Edwardes-Evans Vale of Aylesbury AC 190 213 163 353
23 378 Paul Durbin St Albans Striders 204 196 166 362
24 909 Sean Westrope Leighton Buzzard AC 201 216 170 371
25 388 Steve Smith St Albans Striders 180 193 373
26 1021 Alan Roberts Vale of Aylesbury AC 200 203 205 403
27 1362 Kevin Taylor Redway Runners 210 252 196 406
28 51 Martin Brent Marshall Milton Keynes AC 196 210 406 eq
29 987 Neil Muir Vale of Aylesbury AC 198 208 406
30 1126 John Pryor Wycombe Phoenix 206 229 435
31 381 Michael Jack St Albans Striders 243 247 208 451
32 1402 Glenn Dickinson Redway Runners 244 240 214 454
33 1137 David Randall Wycombe Phoenix 258 210 468
34 1373 Stephen Scott Redway Runners 264 217 481
35 1621 Andy Newing Gade Valley Harriers 251 265 516
M60 Ox MK1 Lut Total
1 1017 Tim Jones Vale of Aylesbury AC 124 137 117 241
2 379 Martin Halling St Albans Striders 175 200 168 343
3 1550 Kevin Byrne Headington Road Runners 221 227 187 408
4 54 Kelvin Smith Marshall Milton Keynes AC 229 235 192 421
5 73 Paul Mason Marshall Milton Keynes AC 220 201 421
6 1382 Derek Slann Redway Runners 239 244 200 439
7 1488 John Exley Oxford City AC 237 202 439
8 789 Matthew David Stears Dacorum & Tring AC 237 206 443
9 1537 Neville Baker Headington Road Runners 217 228 445
10 1246 Mushtaq (Mo) Khan Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 251 211 462
11 312 Trevor Brawn Chiltern Harriers 247 262 219 466
12 782 Phillip Pugh Dacorum & Tring AC 234 245 479
M70 Ox MK1 Lut Total
1 1487 Roy Treadwell Oxford City AC 211 171 382
2 1401 Bob Austin Redway Runners 254 268 223 477
3 774 John Slack Dacorum & Tring AC 263 222 485
M20 Ox MK1 Lut Total
1 1182 Adam Moore Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 7 11 18
2 47 James Minter Marshall Milton Keynes AC 15 19 34
3 9 Ewan Forsythe Marshall Milton Keynes AC 29 27 26 53
4 643 Gary Evans Bedford and County AC  47 48 32 79
5 644 William Mullins Bedford and County AC  80 64 16 80
6 711 Rhys Rowlands Dacorum & Tring AC 65 63 56 119
7 1120 Peter Finn Wycombe Phoenix 75 45 120
8 23 Devon Harford Marshall Milton Keynes AC 65 57 122
9 359 Adam Day Chiltern Harriers 81 61 142
10 397 Rowan Daly St Albans Striders 107 70 72 142
11 315 William Brown Chiltern Harriers 127 91 64 155
12 476 Thomas Halling St Albans Striders 97 90 187
13 1264 Tim Fenn Harrow AC 133 128 97 225
M17 Ox MK1 Lut Total
1 705 Kristrian Imroth Dacorum & Tring AC 1 2 1 2
2 971 Max Perry Vale of Aylesbury AC 2 3 2 4
3 1169 Daniel Brooking Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 5 5 3 8
4 252 Tommy Davies Chiltern Harriers 4 4 8
5 1094 Finn Bell Wycombe Phoenix 3 7 10
6 136 Finlay Gibbs Marshall Milton Keynes AC 6 12 4 10
7 1096 Myles Caddell Wycombe Phoenix 7 6 8 13
8 984 Ben Lindars Vale of Aylesbury AC 10 9 5 14
9 251 Cameron Reid Chiltern Harriers 8 8 6 14
10 606 Cameron Gillies Bedford and County AC  12 7 9 16
11 702 Jamie Ayres Dacorum & Tring AC 9 11 10 19
12 973 Matthew Bird Vale of Aylesbury AC 11 16 20 27
13 1037 Jamie Pugh Vale of Aylesbury AC 15 12 27
14 1139 Thomas Crockett Wycombe Phoenix 14 13 27
15 1108 Finn Dyer Wycombe Phoenix 19 18 11 29
16 497 William Bowran St Albans Striders 13 19 32
17 669 Harry Brodie Bedford and County AC  16 17 17 33
18 1331 Christopher Morris Harrow AC 18 20 27 38
19 256 Mike Day Chiltern Harriers 23 19 21 40
20 254 Edward Watson Chiltern Harriers 20 27 22 42
21 706 Angus Saunders Dacorum & Tring AC 21 22 28 43
22 141 Robert Hickman Marshall Milton Keynes AC 33 29 16 45
23 603 Jamie Webster Bedford and County AC  32 15 47
24 1092 Hal Burtenshaw Wycombe Phoenix 26 21 47
25 983 Thomas Woodage Vale of Aylesbury AC 22 28 25 47
26 1332 Laurance Edwards Harrow AC 25 23 48
27 1093 Marcus Waterhouse Wycombe Phoenix 29 25 23 48 eq
28 860 Daniel Horner Leighton Buzzard AC 24 24 24 48
29 477 Oliver Davis St Albans Striders 27 31 30 57
30 602 Jonathan Nash Bedford and County AC  28 34 29 57
31 1334 James Kennedy Harrow AC 30 31 61
32 1034 Caion Blossom Vale of Aylesbury AC 31 33 34 64
33 1024 Sam Stembridge-King Vale of Aylesbury AC 34 35 69
34 253 Cameron Hathaway-Enright Chiltern Harriers 36 35 71
35 864 Alfie Blaber Leighton Buzzard AC 39 36 36 72
36 257 Ben Howell Chiltern Harriers 37 37 74
37 146 Pele Greenall Marshall Milton Keynes AC 38 37 38 75
38 605 Andrew Worrall Bedford and County AC  40 39 39 78
M15 Ox MK1 Lut Total
1 235 Angus Williams Chiltern Harriers 1 1 2
2 231 Alex Aldred Chiltern Harriers 1 2 3
3 1016 Nathan Jones Vale of Aylesbury AC 2 2 4 4
4 237 Alex Johnson Chiltern Harriers 4 3 7
5 239 Louis Peterson Chiltern Harriers 5 3 9 8
6 683 Michael Armstrong Dacorum & Tring AC 3 5 8 eq
7 1449 Ben Davies Oxford City AC 6 4 10
8 116 Leo Freeland Marshall Milton Keynes AC 7 6 5 11
9 473 Jack Dickinson St Albans Striders 9 7 6 13
10 614 Alex Alston Bedford and County AC  8 8 16
11 607 James Vinnicombe Bedford and County AC  15 9 12 21
12 616 Joseph Lawson Bedford and County AC  16 7 23
13 470 Thomas Cooper St Albans Striders 13 14 10 23
14 243 Rhys Arnold Chiltern Harriers 12 15 13 25
15 1451 Louis Enskat Oxford City AC 16 10 26
16 688 Thomas Durrant Dacorum & Tring AC 25 12 15 27
17 1107 Jacob Sanderson Wycombe Phoenix 20 11 31
18 1109 Harvey Bell Wycombe Phoenix 18 14 32
19 107 Aidan Murphy Marshall Milton Keynes AC 18 16 34
20 692 Jack Raine Dacorum & Tring AC 28 17 19 36
21 233 Matthew Clifford Chiltern Harriers 23 20 18 38
22 464 James Allison St Albans Striders 22 17 39
23 685 James Bailey Dacorum & Tring AC 24 19 43
24 1325 Alex Rosewarm Harrow AC 26 22 23 45
25 108 Tomas Billenness Marshall Milton Keynes AC 27 26 21 47
26 468 Alex Moffat St Albans Striders 35 25 22 47
27 684 Thomas Ashton Dacorum & Tring AC 43 29 20 49
28 112 Jack Sharp Marshall Milton Keynes AC 31 23 54
29 238 Charlie Stone Chiltern Harriers 30 24 54
30 1324 Christopher Hudson Harrow AC 29 25 54
31 964 Thomas Fell Vale of Aylesbury AC 34 35 24 58
32 303 Dan Beatty Chiltern Harriers 30 28 58
33 106 Ben Green Marshall Milton Keynes AC 37 26 63
34 1099 Nick Mitchell Wycombe Phoenix 40 32 34 66
35 1100 Alex Mitchell Wycombe Phoenix 41 34 33 67
36 119 Alex Kingsman Marshall Milton Keynes AC 38 43 30 68
37 242 Luke Martin Chiltern Harriers 33 38 71
38 472 Morgan Hume St Albans Striders 47 41 31 72
39 1097 Roux Kerr Wycombe Phoenix 39 33 41 72
40 598 Joe Wilson Bedford and County AC  36 36 72
41 1095 Luke Kempton Wycombe Phoenix 48 46 29 75
42 114 Alex Brent Marshall Milton Keynes AC 49 27 76
43 857 Harry Bell Leighton Buzzard AC 46 44 32 76
44 858 Max Rose Leighton Buzzard AC 44 45 36 80
45 240 Zach Rahaman Chiltern Harriers 42 39 81
46 859 William Rossiter Leighton Buzzard AC 50 47 38 85
47 986 William Ratcliffe Vale of Aylesbury AC 52 35 87
M13 Ox MK1 Lut Total
1 600 Zena Saez Bedford and County AC  1 1 1 2
2 217 Cormac Nisbet Chiltern Harriers 2 2 2 4
3 216 Matthew Aldred Chiltern Harriers 4 3 3 6
4 221 Thomas Redmond Chiltern Harriers 3 4 7
5 218 Woody Jackson Chiltern Harriers 7 5 5 10
6 219 Tom Emery Chiltern Harriers 5 8 8 13
7 460 Tom Gaunce St Albans Striders 8 6 14
8 461 Adam Grimes St Albans Striders 10 7 7 14
9 1078 Rollo Parry Wycombe Phoenix 11 11 6 17
10 609 Tom Deardon Bedford and County AC  9 10 19
11 220 Laurie Gawne Chiltern Harriers 9 12 11 20
12 224 Teague Eaton Chiltern Harriers 14 19 9 23
13 192 Callum Tripp Marshall Milton Keynes AC 18 10 14 24
14 1465 Freddie Jones Oxford City AC 13 13 26
15 228 Nathan Sweeney Chiltern Harriers 12 15 27
16 601 Noah Campion Bedford and County AC  17 12 29
17 454 Alexander McDonald St Albans Striders 16 13 29
18 186 Harry Rose Marshall Milton Keynes AC 14 16 30
19 463 Oscar Loveday St Albans Striders 19 15 20 34
20 1086 Freddie Higgins Wycombe Phoenix 20 17 37
21 223 Jamie Powell Chiltern Harriers 26 18 24 42
22 488 Noah Brown St Albans Striders 23 19 42
23 1055 Ewan Maxwell Vale of Aylesbury AC 25 21 36 46
24 595 Jayden Hill Bedford and County AC  30 17 47
25 1304 Rohan Mangat Harrow AC 51 20 27 47
26 854 Oscar Butlin Leighton Buzzard AC 29 22 25 47
27 674 Timothy Fryer Dacorum & Tring AC 23 24 26 47
28 1309 Daniel Bunn Harrow AC 24 23 47 eq
29 677 Euan Rigarlsford Dacorum & Tring AC 27 22 49
30 717 Oliver Painter Dacorum & Tring AC 21 32 53
31 1300 Liam Webster Harrow AC 28 26 54
32 225 Thomas Askey Chiltern Harriers 37 18 55
33 193 Oliver James Marshall Milton Keynes AC 40 16 40 56
34 226 Sammy Bennetts Chiltern Harriers 55 30 33 63
35 972 Ethan Perry Vale of Aylesbury AC 27 37 64
36 489 Alex Fine St Albans Striders 33 31 64
37 612 Ayman Siad Bedford and County AC  35 30 65
38 1008 Alex Hodson Vale of Aylesbury AC 38 28 66
39 977 George Whincup Vale of Aylesbury AC 32 34 66
40 1102 Max Bloomfield Wycombe Phoenix 35 32 67
41 1080 Owen Westbrook Wycombe Phoenix 43 29 72
42 1305 Solomon Peris Harrow AC 42 31 41 72
43 1063 Thomas Young Wycombe Phoenix 34 38 72
44 1353 Joshua Luiz Harrow AC 39 35 74
45 975 Woody Day Vale of Aylesbury AC 47 28 75
46 591 Ethan Cairns Bedford and County AC  50 36 44 80
47 229 Zak Fisher Chiltern Harriers 41 40 81
48 597 Oliver Yates Bedford and County AC  33 49 82
49 978 Freddie Kane Vale of Aylesbury AC 45 37 47 82
50 1302 Ryan McTierman Harrow AC 53 43 42 85
51 1306 Oliver Macgonigal Harrow AC 52 34 86
52 190 Harry Totton Marshall Milton Keynes AC 48 39 87
53 1307 Matthew Bunn Harrow AC 46 43 89
54 855 Sid Mead Leighton Buzzard AC 49 46 45 91
55 222 Oakley Denson Chiltern Harriers 44 48 92
56 1098 Pip Kerr Wycombe Phoenix 57 41 55 96
57 230 Alex Evans Chiltern Harriers 54 47 50 97
58 611 Ryan Mingay Bedford and County AC  48 51 99
59 188 Ethan Murrill Marshall Milton Keynes AC 50 52 102
60 866 Arty Mead Leighton Buzzard AC 62 52 54 106
61 191 Hayden Munnelly Marshall Milton Keynes AC 63 53 116
Senior Women Ox MK1 Lut Total
1 587 Alice Burgin Bedford and County AC  2 1 2 3
2 3 Elle Roche Marshall Milton Keynes AC 1 5 3 4
3 2 Lara Bromilow Marshall Milton Keynes AC 3 3 6 6
4 745 Claire Hallissey Dacorum & Tring AC 4 6 8 10
5 1486 Martha Lloyd Oxford City AC 7 7 14
6 1112 Lucy Rogers Wycombe Phoenix 7 8 15
7 338 Louise Fry Chiltern Harriers 9 11 12 20
8 60 Ashley Berry Marshall Milton Keynes AC 9 13 22
9 445 Megan Steer St Albans Striders 12 10 22
10 22 Rachel Robinson Marshall Milton Keynes AC 13 11 24
11 1566 Michelle Dorrington Headington Road Runners 11 14 25
12 729 Samantha Fawcett Dacorum & Tring AC 16 14 30
13 752 Ania Gabb Dacorum & Tring AC 13 18 24 31
14 1187 Juliet Soane Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 14 20 34
15 1113 Bethany Brown Wycombe Phoenix 20 22 20 40
16 339 Ellie Bates Chiltern Harriers 22 27 21 43
17 1136 Laura Street Wycombe Phoenix 23 22 45
18 1579 Amy Johnson Headington Road Runners 25 26 28 51
19 1412 Katie Tucker Redway Runners 30 38 23 53
20 1580 Harriet Griffiths Headington Road Runners 27 29 27 54
21 420 Catherine O'Connor St Albans Striders 32 26 58
22 1584 Laura Sharma Gade Valley Harriers 31 29 60
23 1567 Susie Power Headington Road Runners 35 30 65
24 932 Jo Sharples Leighton Buzzard AC 28 42 70
25 730 Becky Fawcett Dacorum & Tring AC 39 33 72
26 724 Hannah Bennett Dacorum & Tring AC 32 41 73
27 930 Amy Farnfield Leighton Buzzard AC 37 36 73
28 1585 Sian Hibbs Gade Valley Harriers 41 40 34 74
29 1407 Sarah King Redway Runners 47 51 31 78
30 45 Katie James Marshall Milton Keynes AC 42 58 38 80
31 43 Melanie Wright Marshall Milton Keynes AC 55 52 107
32 433 Freya Vafadari St Albans Striders 68 66 134
33 1039 Natalie Chandler Vale of Aylesbury AC 78 64 142
34 1590 Kirstie Hardiman Gade Valley Harriers 74 83 157
35 739 Louise Flower Dacorum & Tring AC 90 70 160
36 748 Gemma Carpenter Dacorum & Tring AC 96 113 84 180
37 1592 Hannah Sharma Gade Valley Harriers 85 97 182
38 728 Erica Klein Dacorum & Tring AC 103 110 88 191
39 434 Francesca Durbin St Albans Striders 93 101 194
40 419 Anna Stilton St Albans Striders 115 104 219
41 1601 Emma Coady Gade Valley Harriers 132 101 233
42 1582 Claire Pellett Gade Valley Harriers 129 145 120 249
43 1589 Holly Beckett Gade Valley Harriers 130 142 272
F35 Ox MK1 Lut Total
1 732 Kate Rennie Dacorum & Tring AC 4 5 9
2 342 Bex Nkoane Chiltern Harriers 8 12 9 17
3 1106 Alexandra Cook Wycombe Phoenix 10 10 20
4 583 Jo Wilkinson Bedford and County AC  6 15 16 21
5 1026 Rosanna Iannone Vale of Aylesbury AC 19 35 54
6 1569 Yvonne Morris Headington Road Runners 44 35 79
7 1378 Nicole Clarke Redway Runners 39 44 83
8 1413 Abi Gooch Redway Runners 37 48 85
9 938 Liz Peters Leighton Buzzard AC 38 50 88
10 1578 Maddie Ding Headington Road Runners 62 49 45 94
11 1576 Catriona Scott Headington Road Runners 55 59 47 102
12 934 Coralie Anderson Leighton Buzzard AC 58 53 54 107
13 1383 Victoria Berry Redway Runners 52 64 116
14 1586 Victoria Crawley-Wise Gade Valley Harriers 50 76 67 117
15 727 Samantha Sullivan Dacorum & Tring AC 57 60 117
16 1361 Dawn Blaber Redway Runners 64 83 62 126
17 1591 Tracey Cotton Gade Valley Harriers 60 67 127
18 344 Tessa Passey Chiltern Harriers 71 58 129
19 937 Katie Haylock Leighton Buzzard AC 65 68 81 133
20 432 Donna Irwin St Albans Striders 70 65 135
21 590 Emma Coombes Bedford and County AC  71 72 143
22 936 Kassia Gardner Leighton Buzzard AC 72 74 146
23 1364 Lisa Duggan Redway Runners 66 84 150
24 1577 Katie King Headington Road Runners 90 105 72 162
25 741 Gwen Mostyn Dacorum & Tring AC 83 80 163
26 1367 Sarah Buck Redway Runners 80 92 172
27 437 Katie Bunting St Albans Striders 95 92 187
28 1598 Amy Gostling Gade Valley Harriers 104 86 190
29 1581 Angeline Cottrill Gade Valley Harriers 102 119 90 192
30 1414 Kerry Cooper Redway Runners 111 103 94 197
31 358 Ruth Holyroyd Chiltern Harriers 105 126 100 205
32 731 Nina Brown Dacorum & Tring AC 97 112 209
33 350 Fiona Williams Chiltern Harriers 124 99 223
34 747 Karen Wass Dacorum & Tring AC 104 129 233
35 340 Tamsin Finch Chiltern Harriers 120 115 235
36 355 Fiona Calder Chiltern Harriers 126 151 117 243
37 743 Denise Burford Dacorum & Tring AC 138 108 246
38 1399 Nicky Saunders Redway Runners 133 153 124 257
39 1406 Michelle Amesbury Redway Runners 131 150 281
F45 Ox MK1 Lut Total
1 444 Wendy Walsh St Albans Striders 28 25 53
2 1025 Julia Austin Vale of Aylesbury AC 33 24 57
3 1594 Claire McDonnell Gade Valley Harriers 43 39 82
4 436 Zoe Lowe St Albans Striders 49 45 40 85
5 1031 Debbie Channer Vale of Aylesbury AC 45 47 92
6 53 Alexandra Knowles Marshall Milton Keynes AC 46 46 92
7 13 Debra Brent Marshall Milton Keynes AC 54 52 48 100
8 431 Caroline Bailes St Albans Striders 61 41 102
9 589 Claire Perusko Bedford and County AC  57 56 113
10 585 Ruth Kerr Bedford and County AC  69 81 63 132
11 1572 Anita James Headington Road Runners 67 86 153
12 1022 Victoria Sheldon Vale of Aylesbury AC 79 96 79 158
13 348 Abigail Askey Chiltern Harriers 81 78 159
14 1374 Mary Winks Redway Runners 77 85 162
15 1029 Mandie Fickling Vale of Aylesbury AC 91 97 76 167
16 921 Fiona Towell Leighton Buzzard AC 76 93 169
17 1432 Sam Downton Redway Runners 99 73 172
18 1366 Nicky Ford Redway Runners 98 91 82 173
19 588 Hayley Vinnicombe Bedford and County AC  92 120 85 177
20 439 Carole Jack St Albans Striders 101 106 77 178
21 428 Lucy Stern St Albans Striders 99 102 201
22 353 Katherine Day Chiltern Harriers 107 122 95 202
23 1573 Sandra Harding-Brown Headington Road Runners 108 111 98 206
24 736 Penny Wallduck Dacorum & Tring AC 94 114 208
25 345 Miriam Kempson Chiltern Harriers 114 127 105 219
26 1587 Helen Cook Gade Valley Harriers 109 110 219
27 1384 Daria Croker Redway Runners 116 109 225
28 1574 Emma Carter - Biggs Headington Road Runners 118 136 112 230
29 940 Alison Bell Leighton Buzzard AC 124 134 113 237
30 349 Angela Hughes Chiltern Harriers 117 140 123 240
31 1415 Annete Smyth Redway Runners 121 147 119 240
32 351 Harriet Lemon Chiltern Harriers 137 107 244
33 1403 Debbie Dickinson Redway Runners 128 148 118 246
34 1565 Clare Dines Headington Road Runners 122 144 266
35 1377 Joanne Down Redway Runners 146 122 268
36 1422 Sara Murray Redway Runners 127 149 276
F55 Ox MK1 Lut Total
1 30 Diane Baldwin Marshall Milton Keynes AC 60 43 103
2 438 Elizabeth Walls St Albans Striders 56 62 57 113
3 1453 Gwyneth Hueter Oxford City AC 51 65 116
4 1575 Helen Turley Headington Road Runners 77 61 138
5 70 Diane Farmer Marshall Milton Keynes AC 82 71 153
6 963 Sue Barnes Vale of Aylesbury AC 87 91 178
7 1571 Jackie Duvall Headington Road Runners 112 125 102 214
8 749 Carol Crawley Dacorum & Tring AC 119 141 260
F20 Ox MK1 Lut Total
1 580 Josie Smith Bedford and County AC  2 2 6 4
2 581 Lauren Nichols Bedford and County AC  13 3 16
3 713 Scarlett Wager-Leigh Dacorum & Tring AC 10 7 17
4 1289 Rachael Haddow Harrow AC 17 16 17 33
5 300 Emily Bannister Chiltern Harriers 27 19 15 34
6 301 Lizzie Barraclough Chiltern Harriers 19 32 18 37
7 496 Caitlin Eckley St Albans Striders 26 19 45
8 296 Jessica Orr Chiltern Harriers 24 24 48
9 712 Grace Birdseye Dacorum & Tring AC 25 25 50
F17 Ox MK1 Lut Total
1 466 Keira Stern St Albans Striders 6 5 2 7
2 1235 Katie Thompson Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 8 1 9
3 128 Montana Edghill Marshall Milton Keynes AC 10 6 3 9
4 537 Lucy-Mae Shepherd Bedford and County AC  5 4 9 9
5 1071 Cerys Vico Wycombe Phoenix 3 8 11
6 302 Sophie Morton Chiltern Harriers 12 9 4 13
7 1115 Bettina Hannon Wycombe Phoenix 14 12 5 17
8 487 Eva Ilari-Baramouti St Albans Striders 7 10 17
9 536 Emma Smith Bedford and County AC  16 14 14 28
10 299 Emily Alderson Chiltern Harriers 17 12 29
11 966 Rebecca Lee Vale of Aylesbury AC 15 15 30
12 298 Soraya Lockwood Chiltern Harriers 20 11 31
13 549 Hannah Shelton Bedford and County AC  20 13 33
14 1091 Mia Waterhouse Wycombe Phoenix 23 21 16 37
15 1134 Emma Styles Wycombe Phoenix 18 22 20 38
16 467 Emily Anders St Albans Striders 22 30 21 43
17 1090 Ana Montgomery Wycombe Phoenix 21 23 44
18 1033 Tilly Green Vale of Aylesbury AC 26 23 49
19 129 Anna Ustaran-Anderegg Marshall Milton Keynes AC 31 27 26 53
20 451 Aysha Saifullah St Albans Striders 30 27 57
21 1344 Jessica Rosewarn Harrow AC 29 28 57
22 130 Skye Verwey Marshall Milton Keynes AC 33 25 58
23 1043 Elena Springell Vale of Aylesbury AC 34 28 62
24 831 Dana Carter Leighton Buzzard AC 32 35 30 62
F15 Ox MK1 Lut Total
1 540 Sofia Perusko Bedford and County AC  2 1 1 2
2 284 Jane Williamson Chiltern Harriers 1 2 3 3
3 260 Orla Williams Chiltern Harriers 3 2 5
4 288 Ella Peters Chiltern Harriers 4 5 9
5 1464 Daisy Palmer Oxford City AC 9 6 7 13
6 982 Anna Cuthbert Vale of Aylesbury AC 7 9 6 13 eq
7 289 Alicia Bushell Chiltern Harriers 11 10 4 14
8 452 Niamh Gallagher St Albans Striders 4 11 15
9 988 Emily Johnston Vale of Aylesbury AC 5 10 15
10 86 Imogen King Marshall Milton Keynes AC 8 7 8 15
11 286 Jinaan Lockwood Chiltern Harriers 6 12 20 18
12 1070 Izzie Wijsman Wycombe Phoenix 10 11 9 19
13 371 Christina Durbin St Albans Striders 5 17 22
14 531 Josie Nicholls Bedford and County AC  16 8 15 23
15 830 Amy Killick Leighton Buzzard AC 12 15 13 25
16 1458 Holly Hunter Oxford City AC 13 12 25 eq
17 89 Tia Sinclair-Linton Marshall Milton Keynes AC 25 13 16 29
18 719 Amy Cassidy Dacorum & Tring AC 15 14 19 29
19 541 Milly Daniels Bedford and County AC  17 14 31
20 530 Alicia Athersmith Bedford and County AC  18 16 32 34
21 94 Barbara De Koning Marshall Milton Keynes AC 14 23 37
22 543 Holly Hodgskinson Bedford and County AC  20 22 42
23 1443 Emily Haines-Gray Oxford City AC 22 21 35 43
24 529 Niamh Huxford Bedford and County AC  26 23 21 44
25 93 Jodie Brogden Marshall Milton Keynes AC 28 17 29 45
26 290 Katie Repper Chiltern Harriers 20 25 45
27 534 Grace Flemons Bedford and County AC  23 22 45
28 1079 Maddy Wood Wycombe Phoenix 27 19 46
29 696 Lily Boden Dacorum & Tring AC 39 24 24 48
30 92 Nicole Whittle Marshall Milton Keynes AC 37 18 31 49
31 287 Millie Hughes Chiltern Harriers 31 18 49 eq
32 714 Jessica Hill Dacorum & Tring AC 25 30 55
33 958 Millie Carey Vale of Aylesbury AC 30 27 57
34 1023 Lucy Perkins Vale of Aylesbury AC 29 28 57
35 827 Niquole Carter Leighton Buzzard AC 38 27 36 63
36 1323 Charlotte Ballentine Harrow AC 48 29 34 63
37 718 Izzy Painter Dacorum & Tring AC 35 31 66
38 291 Isabelle Nero Chiltern Harriers 33 34 67
39 1233 Izzy Thompson Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 41 28 69
40 1321 Hettie Grimes Harrow AC 36 33 69
41 828 Alicia Down Leighton Buzzard AC 47 30 41 71
42 91 Alesha Patel Marshall Milton Keynes AC 40 33 40 73
43 826 Zara Brooks Leighton Buzzard AC 46 36 37 73
44 695 Jessica Benveniste Dacorum & Tring AC 34 40 74
45 90 Alliayh Patel Marshall Milton Keynes AC 42 37 38 75
46 1052 Imogen Crafts Vale of Aylesbury AC 35 46 81
47 292 Gabriella Nero Chiltern Harriers 43 39 82
48 974 Nicola Bird Vale of Aylesbury AC 51 32 83
49 450 Beatrix Towers St Albans Striders 44 39 83
50 1105 Sohpie Thomas Wycombe Phoenix 53 41 42 83
51 491 Savannah Endean St Albans Striders 42 44 86
52 699 Jessica Hoar Dacorum & Tring AC 49 38 87
53 834 Amelia Butlin Leighton Buzzard AC 52 44 43 87
54 96 Jessica Mould Marshall Milton Keynes AC 45 47 92
F13 Ox MK1 Lut Total
1 271 Abbie Henderson Chiltern Harriers 1 2 3
2 523 Natalie Simmons Bedford and County AC  4 1 5
3 272 Holly Henderson Chiltern Harriers 2 4 6
4 458 Antonia Jubb St Albans Striders 3 3 6
5 453 Lily Tse St Albans Striders 5 3 5 8
6 170 Sonja De Koning Marshall Milton Keynes AC 6 4 8 10
7 490 Hannah Read St Albans Striders 2 9 11
8 274 Rosa Williams Chiltern Harriers 5 6 11
9 275 Hannah Ashby Chiltern Harriers 8 7 15
10 277 Ella Botha Chiltern Harriers 7 10 17
11 484 Sarah McGrath St Albans Striders 6 12 18
12 682 Stella Whitlum Dacorum & Tring AC 7 11 18
13 526 Katie Olive Bedford and County AC  13 8 21 21
14 1067 Olivia Brown Wycombe Phoenix 10 13 23
15 279 Olivia Conner Chiltern Harriers 9 17 26
16 1066 Matilda Firth Wycombe Phoenix 11 15 26
17 527 Penny Francis Bedford and County AC  17 10 19 27
18 681 Amy Lane Dacorum & Tring AC 16 14 27 30
19 273 Alice Brown Chiltern Harriers 14 16 30 eq
20 172 Phoebe Miller Marshall Milton Keynes AC 20 11 26 31
21 1069 Kiera Foster Wycombe Phoenix 21 12 29 33
22 985 Mary Drewett Vale of Aylesbury AC 15 20 35
23 179 Morenike Orimalade Marshall Milton Keynes AC 18 18 22 36
24 276 Maddie Hughes Chiltern Harriers 25 19 18 37
25 539 Amelia Baker Bedford and County AC  22 16 38
26 1312 Eve O'Goan Harrow AC 24 17 41
27 455 Sara Laitner St Albans Striders 19 23 42
28 278 Ellie Shield Chiltern Harriers 27 20 25 45
29 174 Millie Freeland Marshall Milton Keynes AC 23 22 33 45
30 525 Emma Abbey Bedford and County AC  26 21 47
31 456 Florence Crowley St Albans Striders 35 25 24 49
32 1014 Lauren Fines-Allin Vale of Aylesbury AC 30 23 53
33 528 Keira Fisher Bedford and County AC  32 24 30 54
34 990 Aimee Taylor Vale of Aylesbury AC 28 30 58
35 822 Julia Bell Leighton Buzzard AC 31 29 34 60
36 823 Imogen Chesterton Leighton Buzzard AC 29 34 37 63
37 459 Annabel Hedge St Albans Striders 36 31 67
38 533 Isobel Jakes Bedford and County AC  37 32 69
39 1317 Bethany Kunjasic Harrow AC 38 33 71
40 1316 Holly Kunjasic Harrow AC 42 31 73
41 1081 Sally Walling Wycombe Phoenix 51 32 41 73
42 1028 Hortense Seed Vale of Aylesbury AC 40 42 35 75
43 1319 Eshervir Kaur Jhooti Harrow AC 41 35 76
44 176 Jessica Tite Marshall Milton Keynes AC 50 40 38 78
45 178 Holly Jones Marshall Milton Keynes AC 38 42 80
46 532 Sophie Leslie Bedford and County AC  41 39 80
47 173 Izzy Miller Marshall Milton Keynes AC 45 36 81
48 462 Emily Hannbeck St Albans Striders 43 39 82
49 1128 Emma Caddell Wycombe Phoenix 47 36 83
50 1072 Amy Hogbin Wycombe Phoenix 46 37 83
51 175 Hannah Smith Marshall Milton Keynes AC 44 43 40 83
52 952 Isobel Cuddy Vale of Aylesbury AC 48 44 92
53 1314 Zoe Ballentine Harrow AC 52 45 97