Results Base Chiltern League 2017/18 - Division 2 - Match 3 - Luton - 2 December 2017
Overall Team Score After 3 rounds
1 Watford Harriers 1377 1 Watford Harriers 4346
2 Tring Running Club 1130 2 MK Distance Project 4181
3 Silson AC 1050 3 Tring Running Club 3648
4 MK Distance Project 971 4 Silson AC 3421
5 Buckingham & Stowe 900 5 Bearbrook Running Club 2895
6 Luton AC 823 6 Buckingham & Stowe 2610
7 Bearbrook Running Club 720 7 Luton AC 2430
8 Higham Harriers 615 8 Handy Cross RC 2203
9 Brackley & District RC 583 9 Higham Harriers 2019
10 Handy Cross RC 565 10 Banbury Harriers 2006
11 Stevenage & North Herts 556 11 Queens Park Harriers 1894
12 Thame Runners 526 12 Brackley & District RC 1799
13 Leighton Buzzard Triathlon Club 461 13 Stevenage & North Herts 1787
14 Banbury Harriers 460 14 Thame Runners 1641
15 Queens Park Harriers 452 15 Leighton Buzzard Triathlon Club 1426
16 Bracknell AC 199 16 Bracknell AC 1328
17 Olney Runners 165 17 Wellingborough & District AC 814
18 Maidenhead AC 86 18 Bicester AC 517
19 Wellingborough & District AC 83 19 Olney Runners 464
20 Bicester AC 65 20 Eynsham Road Runners 458
21 Biggleswade AC 29 21 Radley AC 364
22 Eynsham Road Runners 22 Maidenhead AC 324
23 Radley AC 23 Biggleswade AC 121
Purple Patch Running Purple Patch Running
Male Overall Team After 3 rounds
1 Watford Harriers 984 1 Watford Harriers 3072
2 Tring Running Club 810 2 MK Distance Project 2668
3 Silson AC 799 3 Tring Running Club 2569
4 Higham Harriers 615 4 Silson AC 2434
5 Buckingham & Stowe 601 5 Bearbrook Running Club 2132
6 Bearbrook Running Club 578 6 Higham Harriers 1931
7 MK Distance Project 535 7 Handy Cross RC 1903
8 Luton AC 494 8 Buckingham & Stowe 1654
9 Handy Cross RC 471 9 Queens Park Harriers 1624
10 Queens Park Harriers 419 10 Brackley & District RC 1231
11 Stevenage & North Herts 410 11 Stevenage & North Herts 1197
12 Brackley & District RC 399 12 Luton AC 1097
13 Leighton Buzzard Triathlon Club 389 13 Leighton Buzzard Triathlon Club 1090
14 Thame Runners 284 14 Banbury Harriers 1062
15 Banbury Harriers 213 15 Thame Runners 930
16 Olney Runners 94 16 Bracknell AC 597
17 Bracknell AC 57 17 Wellingborough & District AC 593
18 Wellingborough & District AC 47 18 Eynsham Road Runners 295
19 Maidenhead AC 42 19 Radley AC 288
20 Bicester AC 35 20 Bicester AC 287
21 Biggleswade AC 25 21 Olney Runners 214
22 Eynsham Road Runners 22 Maidenhead AC 140
23 Radley AC 23 Biggleswade AC 93
Purple Patch Running Purple Patch Running
Female Overall Team After 3 rounds
1 MK Distance Project 436 1 MK Distance Project 1513
2 Watford Harriers 393 2 Luton AC 1333
3 Luton AC 329 3 Watford Harriers 1274
4 Tring Running Club 320 4 Tring Running Club 1079
5 Buckingham & Stowe 299 5 Silson AC 987
6 Silson AC 251 6 Buckingham & Stowe 956
7 Banbury Harriers 247 7 Banbury Harriers 944
8 Thame Runners 242 8 Bearbrook Running Club 763
9 Brackley & District RC 184 9 Bracknell AC 731
10 Stevenage & North Herts 146 10 Thame Runners 711
11 Bearbrook Running Club 142 11 Stevenage & North Herts 590
12 Bracknell AC 142 12 Brackley & District RC 568
13 Handy Cross RC 94 13 Leighton Buzzard Triathlon Club 336
14 Leighton Buzzard Triathlon Club 72 14 Handy Cross RC 300
15 Maidenhead AC 44 15 Queens Park Harriers 270
16 Wellingborough & District AC 36 16 Olney Runners 250
17 Queens Park Harriers 33 17 Bicester AC 230
18 Bicester AC 30 18 Wellingborough & District AC 221
19 Higham Harriers 19 Maidenhead AC 184
20 Eynsham Road Runners 20 Eynsham Road Runners 163
21 Radley AC 21 Higham Harriers 88
Purple Patch Running 22 Radley AC 76
Biggleswade AC 23 Biggleswade AC 28
Olney Runners Purple Patch Running
Seniors Overall Score After 3 rounds
1 Watford Harriers 1253 1 Watford Harriers 3829
2 Tring Running Club 1130 2 Tring Running Club 3638
3 Buckingham & Stowe 900 3 MK Distance Project 3331
4 Silson AC 891 4 Bearbrook Running Club 2895
5 MK Distance Project 741 5 Silson AC 2742
6 Bearbrook Running Club 720 6 Buckingham & Stowe 2610
7 Luton AC 659 7 Handy Cross RC 2203
8 Higham Harriers 615 8 Higham Harriers 2019
9 Brackley & District RC 583 9 Luton AC 1839
10 Handy Cross RC 565 10 Queens Park Harriers 1819
11 Thame Runners 526 11 Brackley & District RC 1799
12 Leighton Buzzard Triathlon Club 461 12 Banbury Harriers 1787
13 Queens Park Harriers 452 13 Thame Runners 1641
14 Banbury Harriers 446 14 Leighton Buzzard Triathlon Club 1410
15 Stevenage & North Herts 393 15 Stevenage & North Herts 1096
16 Olney Runners 146 16 Wellingborough & District AC 575
17 Wellingborough & District AC 22 17 Eynsham Road Runners 458
18 Eynsham Road Runners 18 Olney Runners 380
19 Bracknell AC 19 Bracknell AC 227
20 Bicester AC 20 Radley AC 130
Radley AC 21 Bicester AC 54
Purple Patch Running Purple Patch Running
Maidenhead AC Maidenhead AC
Biggleswade AC Biggleswade AC
Juniors Overall Score After 3 rounds
1 MK Distance Project 230 1 Bracknell AC 1101
2 Bracknell AC 199 2 MK Distance Project 850
3 Luton AC 164 3 Stevenage & North Herts 691
4 Stevenage & North Herts 163 4 Silson AC 679
5 Silson AC 159 5 Luton AC 591
6 Watford Harriers 124 6 Watford Harriers 517
7 Maidenhead AC 86 7 Bicester AC 463
8 Bicester AC 65 8 Maidenhead AC 324
9 Wellingborough & District AC 61 9 Wellingborough & District AC 239
10 Biggleswade AC 29 10 Radley AC 234
11 Olney Runners 19 11 Banbury Harriers 219
12 Banbury Harriers 14 12 Biggleswade AC 121
13 Radley AC 13 Olney Runners 84
14 Queens Park Harriers 14 Queens Park Harriers 75
15 Leighton Buzzard Triathlon Club 15 Leighton Buzzard Triathlon Club 16
16 Tring Running Club 16 Tring Running Club 10
Bearbrook Running Club Bearbrook Running Club
Brackley & District RC Brackley & District RC
Buckingham & Stowe Buckingham & Stowe
Eynsham Road Runners Eynsham Road Runners
Handy Cross RC Handy Cross RC
Purple Patch Running Purple Patch Running
Thame Runners Thame Runners
Higham Harriers Higham Harriers
Senior Men
Race Mob D1 Name No. Time Div Club Cat Pos M/F Pts SM after 3 rounds Total   Senior Men Team Total 1 2 3 4 5 6 7 8
MS 2 1 Ryan Burling 2049 28:31 Div2 Luton AC MS 1 M 133 1 Watford Harriers 2757 1 Watford Harriers 901 128 124 121 118 112 101 99 98
MS 11 2 George Wheeler 2622 29:31 Div2 MK Distance Project M20 1 M 132 2 Tring Running Club 2569 2 Tring Running Club 810 129 127 123 93 89 86 85 78
MS 14 3 Daniel Woodgate 2044 29:37 Div2 Luton AC MS 2 M 131 3 MK Distance Project 2299 3 Silson AC 685 125 109 88 87 80 73 62 61
MS 22 4 Charles Wheeler 2621 29:59 Div2 MK Distance Project M20 2 M 130 4 Bearbrook Running Club 2132 4 Higham Harriers 615 117 110 91 82 75 74 66
MS 45 5 Ross Langley 1839 31:23 Div2 Tring Running Club MS 3 M 129 5 Silson AC 2064 5 Buckingham & Stowe 601 115 100 96 77 59 55 54 45
MS 49 6 Matt Adcock 2106 31:36 Div2 Watford Harriers M40 1 M 128 6 Higham Harriers 1931 6 Bearbrook Running Club 578 126 122 114 81 70 65
MS 56 7 Tom Sawyer 1841 32:07 Div2 Tring Running Club MS 4 M 127 7 Handy Cross RC 1903 7 Handy Cross RC 471 107 106 102 67 49 21 14 5
MS 58 8 Dermot Martin 2111 32:08 Div2 Bearbrook Running Club M40 2 M 126 8 Buckingham & Stowe 1654 8 MK Distance Project 427 132 130 105 60
MS 66 9 Tom Watson 1727 32:24 Div2 Silson AC MS 5 M 125 9 Queens Park Harriers 1549 9 Queens Park Harriers 419 113 111 90 36 26 25 16 2
MS 67 10 Julian Critchlow 2101 32:25 Div2 Watford Harriers M50 1 M 124 10 Brackley & District RC 1231 10 Luton AC 410 133 131 120 23 3
MS 74 11 Matthew Wade 1842 32:40 Div2 Tring Running Club MS 6 M 123 11 Leighton Buzzard Triathlon Club 1074 11 Brackley & District RC 399 119 104 76 52 38 10
MS 76 12 Michael Fryer 2159 32:47 Div2 Bearbrook Running Club MS 7 M 122 12 Banbury Harriers 1007 12 Leighton Buzzard Triathlon Club 389 116 108 63 58 37 7
MS 81 13 Ross Connor 2110 32:55 Div2 Watford Harriers MS 8 M 121 13 Thame Runners 930 13 Stevenage & North Herts 338 83 71 47 44 35 30 17 11
MS 91 14 Liam McNabola 2041 33:16 Div2 Luton AC MS 9 M 120 14 Stevenage & North Herts 855 14 Thame Runners 284 103 97 40 32 12
MS 93 15 Sam Dix 2693 33:17 Div2 Brackley & District RC MS 10 M 119 15 Luton AC 788 15 Banbury Harriers 203 92 53 33 19 6
MS 99 16 Stephen Blakey 2091 33:31 Div2 Watford Harriers MS 11 M 118 16 Wellingborough & District AC 483 16 Olney Runners 80 72 8
MS 100 17 Jay Fallaize 2580 33:34 Div2 Higham Harriers MS 12 M 117 17 Eynsham Road Runners 295 17 Wellingborough & District AC 22 22
MS 102 18 Paul Williamson 2518 33:40 Div2 Leighton Buzzard Triathlon Club M40 3 M 116 18 Olney Runners 166 18 Eynsham Road Runners
MS 108 19 James Olliffe 2162 33:50 Div2 Buckingham & Stowe MS 13 M 115 19 Bracknell AC 136 19 Bicester AC
MS 116 20 Owen Byrne 2112 33:57 Div2 Bearbrook Running Club M50 2 M 114 20 Radley AC 130 Radley AC
MS 117 21 Sam Sutherland 2337 33:59 Div2 Queens Park Harriers MS 14 M 113 21 Bicester AC 54 Maidenhead AC
MS 119 22 Duncan Martin 2685 34:02 Div2 Watford Harriers MS 15 M 112 Maidenhead AC Bracknell AC
MS 120 23 Neil Hutchison 2336 34:03 Div2 Queens Park Harriers MS 16 M 111 Purple Patch Running Purple Patch Running
MS 122 24 Dan Doherty 2910 34:08 Div2 Higham Harriers M40 4 M 110 Biggleswade AC Biggleswade AC
MS 128 25 Jim Darcy 1705 34:16 Div2 Silson AC M50 3 M 109 M20 after 3 rounds Total   Under 20 Men Team Total 1 2 3
MS 136 26 Chris Penn 2514 34:27 Div2 Leighton Buzzard Triathlon Club MS 17 M 108 1 MK Distance Project 1107 1 MK Distance Project 262 132 130
MS 140 27 Brendon Gilbert 2393 34:37 Div2 Handy Cross RC M40 5 M 107 2 Stevenage & North Herts 274 2 Stevenage & North Herts 130 83 47
MS 141 28 Neil Turner 2413 34:39 Div2 Handy Cross RC M40 6 M 106 3 Watford Harriers 254 3 Watford Harriers 79 79
MS 147 29 Eliot Winter 2625 34:52 Div2 MK Distance Project MS 18 M 105 4 Radley AC 130 4 Bicester AC
MS 148 30 Greg Jones 2695 34:52 Div2 Brackley & District RC MS 19 M 104 5 Bicester AC 54 Tring Running Club
MS 150 31 Charlie Pughe 2361 34:56 Div2 Thame Runners MS 20 M 103 Tring Running Club Radley AC
MS 151 32 Gareth Morris 2416 34:56 Div2 Handy Cross RC MS 21 M 102 Luton AC Banbury Harriers
MS 153 33 Frank Ryan 2093 34:58 Div2 Watford Harriers M50 4 M 101 Silson AC Bearbrook Running Club
MS 159 34 Nic Stewart 2178 35:06 Div2 Buckingham & Stowe MS 22 M 100 Bearbrook Running Club Brackley & District RC
MS 160 35 Sai Nimalanathan 2084 35:10 Div2 Watford Harriers MS 23 M 99 Thame Runners Bracknell AC
MS 164 36 Stuart Ingham 2100 35:23 Div2 Watford Harriers M40 7 M 98 Bracknell AC Buckingham & Stowe
MS 165 37 Oliver Newell 2384 35:24 Div2 Thame Runners MS 24 M 97 Buckingham & Stowe Eynsham Road Runners
MS 168 38 Robby Taylor 2179 35:36 Div2 Buckingham & Stowe MS 25 M 96 Banbury Harriers Handy Cross RC
MS 169 39 Nick Harris 2105 35:37 Div2 Watford Harriers M40 8 M 95 Handy Cross RC Luton AC
MS 171 40 Paul Ruttley 2104 35:43 Div2 Watford Harriers M40 9 M 94 Wellingborough & District AC Leighton Buzzard Triathlon Club
MS 172 41 Michael Burgess 1861 35:47 Div2 Tring Running Club M50 5 M 93 Maidenhead AC Maidenhead AC
MS 173 42 Philip Vincent 2269 35:48 Div2 Banbury Harriers M40 10 M 92 Eynsham Road Runners Purple Patch Running
MS 178 43 Gavin Hancock 2903 35:58 Div2 Higham Harriers MS 26 M 91 Queens Park Harriers Queens Park Harriers
MS 180 44 Alex Johnston 2356 36:03 Div2 Queens Park Harriers MS 27 M 90 Purple Patch Running Silson AC
MS 181 45 Keith Preedy 1870 36:04 Div2 Tring Running Club M50 6 M 89 Brackley & District RC Thame Runners
MS 182 46 Simon Storer 1720 36:04 Div2 Silson AC M40 11 M 88 Leighton Buzzard Triathlon Club Wellingborough & District AC
MS 185 47 Alex Douglas 1724 36:16 Div2 Silson AC MS 28 M 87 Higham Harriers Olney Runners
MS 186 48 Simon Barnett 1835 36:22 Div2 Tring Running Club MS 29 M 86 Olney Runners Biggleswade AC
MS 195 49 Paul Allen 1897 36:37 Div2 Tring Running Club M50 7 M 85 Biggleswade AC Higham Harriers
MS 196 50 Stewart Dearman 2683 36:38 Div2 Watford Harriers M50 8 M 84 Vet Men after 3 rounds Total   Veteran Men Team Total 1 2 3 4
MS 198 51 Liam Gregory 1940 36:44 Div2 Stevenage & North Herts M20 3 M 83 1 Watford Harriers 1436 1 Watford Harriers 451 128 124 101 98
MS 200 52 Russell Jones 2909 36:46 Div2 Higham Harriers M40 12 M 82 2 Bearbrook Running Club 1276 2 Bearbrook Running Club 391 126 114 81 70
MS 203 53 Richard Barcock 2128 36:49 Div2 Bearbrook Running Club M50 9 M 81 3 Handy Cross RC 1240 3 Silson AC 350 109 88 80 73
MS 204 54 Nick Pacey 1717 36:52 Div2 Silson AC M50 10 M 80 4 Tring Running Club 1123 4 Tring Running Club 345 93 89 85 78
MS 208 55 Simeon Beckford-Tongs 2092 36:58 Div2 Watford Harriers M20 4 M 79 5 Silson AC 1112 5 Higham Harriers 333 110 82 75 66
MS 211 56 Steve Long 1867 37:03 Div2 Tring Running Club M50 11 M 78 6 Higham Harriers 839 6 Handy Cross RC 329 107 106 67 49
MS 213 57 Simon Hull 2181 37:15 Div2 Buckingham & Stowe M40 13 M 77 7 Banbury Harriers 677 7 Buckingham & Stowe 233 77 59 54 43
MS 214 58 Chris Noble 2481 37:18 Div2 Brackley & District RC M50 12 M 76 8 Brackley & District RC 605 8 Leighton Buzzard Triathlon Club 181 116 58 7
MS 215 59 Andy Bunker 2579 37:20 Div2 Higham Harriers M40 14 M 75 9 Buckingham & Stowe 604 9 Stevenage & North Herts 180 71 44 35 30
MS 216 60 mantis vilimas 2577 37:22 Div2 Higham Harriers MS 30 M 74 10 Stevenage & North Herts 518 10 Banbury Harriers 170 92 53 19 6
MS 217 61 Jakob Ebrey 1725 37:24 Div2 Silson AC M40 15 M 73 11 Leighton Buzzard Triathlon Club 482 11 Brackley & District RC 124 76 38 10
MS 219 62 Stephen Dicks 2602 37:28 Div2 Olney Runners M40 16 M 72 12 Queens Park Harriers 340 12 Thame Runners 84 40 32 12
MS 220 63 Mark Grayson 1929 37:28 Div2 Stevenage & North Herts M40 17 M 71 13 Thame Runners 336 13 Olney Runners 80 72 8
MS 222 64 Ian Higginson 2114 37:32 Div2 Bearbrook Running Club M40 18 M 70 14 MK Distance Project 190 14 MK Distance Project 60 60
MS 225 65 Anthony Stewart 1896 37:34 Div2 Tring Running Club M50 13 M 69 15 Wellingborough & District AC 182 15 Queens Park Harriers 43 25 16 2
MS 227 66 Adrian Harwood 2097 37:37 Div2 Watford Harriers M50 14 M 68 16 Olney Runners 166 16 Luton AC 26 23 3
MS 229 67 Matt Fowler 2417 37:42 Div2 Handy Cross RC M40 19 M 67 17 Luton AC 118 17 Wellingborough & District AC 22 22
MS 238 68 Neil Gray 2575 38:39 Div2 Higham Harriers M40 20 M 66 18 Eynsham Road Runners 107 18 Eynsham Road Runners
MS 241 69 James Powell 2117 38:46 Div2 Bearbrook Running Club MS 31 M 65 Maidenhead AC Maidenhead AC
MS 242 70 Kevin Harding 1865 38:47 Div2 Tring Running Club M50 15 M 64 Radley AC Radley AC
MS 243 71 Liam O'Hara 2510 38:47 Div2 Leighton Buzzard Triathlon Club MS 32 M 63 Purple Patch Running Purple Patch Running
MS 244 72 Paul King 1693 38:48 Div2 Silson AC M40 21 M 62 Bracknell AC Bicester AC
MS 247 73 Toby Heley 1697 38:52 Div2 Silson AC M40 22 M 61 Bicester AC Bracknell AC
MS 250 74 Robert Sanders 2620 38:56 Div2 MK Distance Project M40 23 M 60 Biggleswade AC Biggleswade AC
MS 251 75 John Greener 2171 38:57 Div2 Buckingham & Stowe M50 16 M 59
MS 252 76 Jez Pugh 2513 38:59 Div2 Leighton Buzzard Triathlon Club M40 24 M 58
MS 253 77 Tom de Boer 1721 39:04 Div2 Silson AC MS 33 M 57
MS 254 78 Graham Conquest 1698 39:11 Div2 Silson AC M50 17 M 56
MS 256 79 Alex Penny 2161 39:14 Div2 Buckingham & Stowe MS 34 M 55
MS 257 80 Steve Thomson 2194 39:16 Div2 Buckingham & Stowe M40 25 M 54
MS 258 81 Phil Coy 2272 39:17 Div2 Banbury Harriers M60 1 M 53
MS 260 82 Toby Cartwright 2483 39:21 Div2 Brackley & District RC MS 35 M 52
MS 261 83 Dominic Veal 1856 39:22 Div2 Tring Running Club M40 26 M 51
MS 263 84 David Morris 1692 39:29 Div2 Silson AC M50 18 M 50
MS 265 85 Paul Dineen 2398 39:45 Div2 Handy Cross RC M50 19 M 49
MS 266 86 John Manning 1876 39:52 Div2 Tring Running Club M60 2 M 48
MS 268 87 Harry Major 1931 39:57 Div2 Stevenage & North Herts M20 5 M 47
MS 271 88 Rick Ansell 1860 40:03 Div2 Tring Running Club M50 20 M 46
MS 275 89 Shaun Twelftree 2163 40:15 Div2 Buckingham & Stowe MS 36 M 45
MS 279 90 Stephen Mayfield 1948 40:32 Div2 Stevenage & North Herts M50 21 M 44
MS 281 91 Barry Sampson 2168 40:44 Div2 Buckingham & Stowe M40 27 M 43
MS 282 92 Dan Wright 2183 40:49 Div2 Buckingham & Stowe MS 37 M 42
MS 283 93 John O'Keeffe 1840 40:57 Div2 Tring Running Club MS 38 M 41
MS 284 94 Nicholas Barlow 2379 40:57 Div2 Thame Runners M40 28 M 40
MS 287 95 Mikk Bradley 2681 41:09 Div2 Watford Harriers M60 3 M 39
MS 288 96 Serge Daval 2692 41:14 Div2 Brackley & District RC M50 22 M 38
MS 289 97 Dan Morgan 2517 41:19 Div2 Leighton Buzzard Triathlon Club MS 39 M 37
MS 290 98 Andrew Britton 2333 41:22 Div2 Queens Park Harriers MS 40 M 36
MS 296 99 Trevor Mason 1952 41:32 Div2 Stevenage & North Herts M50 23 M 35
MS 298 100 Jeff Rycroft 1699 41:37 Div2 Silson AC M50 24 M 34
MS 302 101 Jonathan Carruthers 2278 41:57 Div2 Banbury Harriers MS 41 M 33
MS 303 102 John Gulliver 2375 42:02 Div2 Thame Runners M50 25 M 32
MS 305 103 Andy Collings 1862 42:25 Div2 Tring Running Club M50 26 M 31
MS 310 104 Paul Pickard 1936 42:35 Div2 Stevenage & North Herts M40 29 M 30
MS 311 105 Graham Mayoh 2096 42:39 Div2 Watford Harriers M50 27 M 29
MS 315 106 Chris Usher 2192 43:19 Div2 Buckingham & Stowe M60 4 M 28
MS 316 107 Richard Alcock 1889 43:28 Div2 Tring Running Club M50 28 M 27
MS 317 108 Matt Peffers 2335 43:33 Div2 Queens Park Harriers MS 42 M 26
MS 318 109 Alban Millas 2349 43:35 Div2 Queens Park Harriers M40 30 M 25
MS 319 110 Kevin Clark 2087 43:37 Div2 Watford Harriers M50 29 M 24
MS 323 111 Richard Hardy 2031 43:49 Div2 Luton AC M60 5 M 23
MS 325 112 Mark Cheadle 2306 43:53 Div2 Wellingborough & District AC M40 31 M 22
MS 326 113 Dave Pascoe 2414 44:02 Div2 Handy Cross RC M40 32 M 21
MS 328 114 Michael Wilkinson 1895 44:08 Div2 Tring Running Club MS 43 M 20
MS 330 115 Neil Frape 2281 44:11 Div2 Banbury Harriers M50 30 M 19
MS 332 116 Sam Whiffen 1888 44:22 Div2 Tring Running Club MS 44 M 18
MS 333 117 Steve Feely 1937 44:52 Div2 Stevenage & North Herts M50 31 M 17
MS 334 118 Patrick Brennan 2348 44:52 Div2 Queens Park Harriers M50 32 M 16
MS 335 119 David Jarrett 1716 44:59 Div2 Silson AC M50 33 M 15
MS 337 120 Gareth Ward 2419 45:07 Div2 Handy Cross RC M40 33 M 14
MS 341 121 Steve Daniel 2099 45:47 Div2 Watford Harriers M50 34 M 13
MS 342 122 Berwyn Pritchard-Jones 2364 45:52 Div2 Thame Runners M40 34 M 12
MS 344 123 Tony Carolan 1949 45:59 Div2 Stevenage & North Herts M50 35 M 11
MS 345 124 Julian Chronicle 2484 45:59 Div2 Brackley & District RC M40 35 M 10
MS 346 125 Adil Loudiyi 1989 46:21 Div2 Stevenage & North Herts M40 36 M 9
MS 348 126 David O'Connor 2594 47:16 Div2 Olney Runners M50 36 M 8
MS 350 127 Kevin Moore 2509 47:24 Div2 Leighton Buzzard Triathlon Club M50 37 M 7
MS 351 128 Glyn Pritchard 2274 47:48 Div2 Banbury Harriers M70 1 M 6
MS 357 129 Martin Long 2399 51:43 Div2 Handy Cross RC M40 37 M 5
MS 359 130 Gary Marsh 2397 53:04 Div2 Handy Cross RC M50 38 M 4
MS 360 131 Paul Brooks 2029 53:39 Div2 Luton AC M50 39 M 3
MS 361 132 William O'Connor 2357 55:44 Div2 Queens Park Harriers M70 2 M 2
MS 362 133 Tom Hill 1880 56:01 Div2 Tring Running Club MS 45 M 1
Under 17 Men
Race Mob D2 Name No. Time Div Club Cat Pos   Pts M17 after 3 rounds Total   Under 17 Men Team Total 1 2 3
M17 2 1 Ben West 2475 18:24 Div2 Bicester AC M17 1 M 15 1 MK Distance Project 120 1 MK Distance Project 33 14 10 9
M17 4 2 James Dowsett 2648 18:49 Div2 MK Distance Project M17 2 M 14 2 Bracknell AC 80 2 Silson AC 24 11 7 6
M17 7 3 Sam Wiggins 1919 19:18 Div2 Stevenage & North Herts M17 3 M 13 3 Silson AC 78 3 Stevenage & North Herts 18 13 5
M17 13 4 Jed Noblett 2014 19:37 Div2 Luton AC M17 4 M 12 4 Stevenage & North Herts 58 4 Bicester AC 15 15
M17 19 5 Luke Harris 1650 20:24 Div2 Silson AC M17 5 M 11 5 Luton AC 50 5 Olney Runners 14 8 4 2
M17 22 6 Marcus Lovell 2657 20:25 Div2 MK Distance Project M17 6 M 10 6 Olney Runners 48 6 Luton AC 12 12
M17 30 7 Mintu Sidhu 2652 21:03 Div2 MK Distance Project M17 7 M 9 7 Bicester AC 40 7 Watford Harriers 1 1
M17 32 8 Matthew Dicks 2601 21:06 Div2 Olney Runners M17 8 M 8 8 Queens Park Harriers 38 8 Bracknell AC
M17 35 9 Trystan Barnett 1640 21:19 Div2 Silson AC M17 9 M 7 9 Banbury Harriers 20 9 Queens Park Harriers
M17 38 10 Alfie Long 1665 21:43 Div2 Silson AC M17 10 M 6 10 Watford Harriers 6 10 Banbury Harriers
M17 45 11 Charlie Major 1920 22:24 Div2 Stevenage & North Herts M17 11 M 5 11 Maidenhead AC 1 Tring Running Club
M17 48 12 Tom Mills 2598 23:47 Div2 Olney Runners M17 12 M 4 Tring Running Club Bearbrook Running Club
M17 52 13 Tim McElligott 2660 24:28 Div2 MK Distance Project M17 13 M 3 Handy Cross RC Wellingborough & District AC
M17 53 14 Ed Forrester 2592 24:35 Div2 Olney Runners M17 14 M 2 Bearbrook Running Club Eynsham Road Runners
M17 54 15 Cameron Clark 2067 24:38 Div2 Watford Harriers M17 15 M 1 Brackley & District RC Buckingham & Stowe
Thame Runners Leighton Buzzard Triathlon Club
Wellingborough & District AC Handy Cross RC
Leighton Buzzard Triathlon Club Thame Runners
Buckingham & Stowe Maidenhead AC
Radley AC Radley AC
Higham Harriers Purple Patch Running
Eynsham Road Runners Brackley & District RC
Purple Patch Running Higham Harriers
Biggleswade AC Biggleswade AC
Under 15 Boys
Race Mob D2 Name No. Time Div Club Cat Pos   Pts M15 after 3 rounds Total   Under 15 Boys Team Total 1 2 3
M15 3 1 Charlie Woolett 2065 14:47 Div2 Watford Harriers M15 1 M 23 1 Watford Harriers 219 1 Watford Harriers 66 23 22 21
M15 5 2 Ben Hunter 2061 14:55 Div2 Watford Harriers M15 2 M 22 2 Bracknell AC 164 2 Bracknell AC 33 18 15
M15 6 3 Adam Serag 2064 15:04 Div2 Watford Harriers M15 3 M 21 3 Bicester AC 162 3 Stevenage & North Herts 25 19 6
M15 8 4 Max Nicolle 2464 15:11 Div2 Bicester AC M15 4 M 20 4 Stevenage & North Herts 110 4 Biggleswade AC 25 13 12
M15 19 5 Charlie Grayson 1921 15:58 Div2 Stevenage & North Herts M15 5 M 19 5 Biggleswade AC 93 5 Maidenhead AC 23 14 5 4
M15 23 6 Ben Rowe 1774 16:06 Div2 Bracknell AC M15 6 M 18 6 Luton AC 68 6 Silson AC 21 11 9 1
M15 24 7 Harry Legg 2640 16:07 Div2 MK Distance Project M15 7 M 17 7 Maidenhead AC 66 7 Bicester AC 20 20
M15 31 8 Stanley Taylor 2311 16:42 Div2 Wellingborough & District AC M15 8 M 16 8 Radley AC 58 8 MK Distance Project 17 17
M15 34 9 Ethan Halliday 1798 16:50 Div2 Bracknell AC M15 9 M 15 9 Wellingborough & District AC 58 9 Wellingborough & District AC 16 16
M15 36 10 Joshua Alan-Pope 2243 17:05 Div2 Maidenhead AC M15 10 M 14 10 Silson AC 57 10 Banbury Harriers 10 10
M15 38 11 Adam Reed 2583 17:13 Div2 Biggleswade AC M15 11 M 13 11 MK Distance Project 42 11 Luton AC 8 8
M15 39 12 Elliot Swinburne 2582 17:19 Div2 Biggleswade AC M15 12 M 12 12 Queens Park Harriers 37 12 Leighton Buzzard Triathlon Club
M15 42 13 Jake Morris 1668 17:35 Div2 Silson AC M15 13 M 11 13 Banbury Harriers 35 Queens Park Harriers
M15 45 14 Jasper Bell 2264 17:42 Div2 Banbury Harriers M15 14 M 10 14 Leighton Buzzard Triathlon Club 16 Tring Running Club
M15 47 15 Hayden Jelley 1658 17:46 Div2 Silson AC M15 15 M 9 Tring Running Club Radley AC
M15 51 16 Jack Michaels 2039 18:00 Div2 Luton AC M15 16 M 8 Thame Runners Bearbrook Running Club
M15 53 17 Lewis Clark 2066 18:17 Div2 Watford Harriers M15 17 M 7 Purple Patch Running Eynsham Road Runners
M15 54 18 Alex Pickard 1935 18:24 Div2 Stevenage & North Herts M15 18 M 6 Handy Cross RC Buckingham & Stowe
M15 55 19 Harry Shrimpton 2212 18:27 Div2 Maidenhead AC M15 19 M 5 Eynsham Road Runners Handy Cross RC
M15 58 20 Callum Nicoll 2216 18:57 Div2 Maidenhead AC M15 20 M 4 Buckingham & Stowe Thame Runners
M15 61 21 Adam Czarnomski 2229 19:28 Div2 Maidenhead AC M15 21 M 3 Brackley & District RC Purple Patch Running
M15 63 22 Oscar Duran 2239 20:36 Div2 Maidenhead AC M15 22 M 2 Bearbrook Running Club Brackley & District RC
M15 64 23 Sam Neill 1670 24:13 Div2 Silson AC M15 23 M 1 Higham Harriers Higham Harriers
Olney Runners Olney Runners
Under 13 Boys
Race Mob D2 Name No. Time Div Club Cat Pos   Pts M13 after 3 rounds Total   Under 13 Boys' Team Total 1 2 3
M13 14 1 Edward Johnson 1659 13:10 Div2 Silson AC M13 1 M 26 1 Silson AC 235 1 Silson AC 69 26 22 21
M13 17 2 Max Winfield 2003 13:15 Div2 Luton AC M13 2 M 25 2 Bracknell AC 217 2 Luton AC 64 25 20 19
M13 19 3 Oliver Barrett 1764 13:21 Div2 Bracknell AC M13 3 M 24 3 MK Distance Project 207 3 MK Distance Project 58 23 18 17
M13 23 4 Jack Ratcliffe 2643 13:40 Div2 MK Distance Project M13 4 M 23 4 Luton AC 191 4 Stevenage & North Herts 29 15 14
M13 28 5 Oliver Herring 1656 13:45 Div2 Silson AC M13 5 M 22 5 Stevenage & North Herts 174 5 Bracknell AC 24 24
M13 33 6 James Conquest 1645 13:52 Div2 Silson AC M13 6 M 21 6 Radley AC 100 6 Maidenhead AC 19 11 8
M13 34 7 Antonio Conradie 1999 13:52 Div2 Luton AC M13 7 M 20 7 Watford Harriers 90 7 Watford Harriers 16 16
M13 39 8 Sam Bollen 2046 14:05 Div2 Luton AC M13 8 M 19 8 Maidenhead AC 73 8 Wellingborough & District AC 9 9
M13 42 9 Oscar Lozano-Mclnerney 2654 14:09 Div2 MK Distance Project M13 9 M 18 9 Wellingborough & District AC 52 9 Radley AC
M13 46 10 Harley MacKenzie 2633 14:14 Div2 MK Distance Project M13 10 M 17 10 Bicester AC 31 Bicester AC
M13 52 11 Tom Hobbs 2063 14:25 Div2 Watford Harriers M13 11 M 16 Tring Running Club Tring Running Club
M13 54 12 Ollie Ellis-Holmes 1951 14:26 Div2 Stevenage & North Herts M13 12 M 15 Banbury Harriers Banbury Harriers
M13 55 13 Isaac Whitten 1933 14:32 Div2 Stevenage & North Herts M13 13 M 14 Leighton Buzzard Triathlon Club Leighton Buzzard Triathlon Club
M13 59 14 Jake Storer 1685 14:49 Div2 Silson AC M13 14 M 13 Queens Park Harriers Bearbrook Running Club
M13 60 15 Angus Morris 1669 14:51 Div2 Silson AC M13 15 M 12 Handy Cross RC Eynsham Road Runners
M13 65 16 Anuchaa Hynes 2226 14:58 Div2 Maidenhead AC M13 16 M 11 Bearbrook Running Club Buckingham & Stowe
M13 67 17 Jack Middleton 2634 15:09 Div2 MK Distance Project M13 17 M 10 Brackley & District RC Handy Cross RC
M13 68 18 Daniel Reid 2312 15:21 Div2 Wellingborough & District AC M13 18 M 9 Thame Runners Thame Runners
M13 70 19 Ethan Towers 2217 15:28 Div2 Maidenhead AC M13 19 M 8 Buckingham & Stowe Purple Patch Running
M13 72 20 Kierut Sidhu 1706 15:47 Div2 Silson AC M13 20 M 7 Eynsham Road Runners Brackley & District RC
M13 73 21 Charlie Dilkes 2047 15:56 Div2 Luton AC M13 21 M 6 Purple Patch Running Higham Harriers
M13 74 22 Harry Caso 2659 16:05 Div2 MK Distance Project M13 22 M 5 Olney Runners Queens Park Harriers
M13 75 23 Chris Lathwell 2040 16:08 Div2 Luton AC M13 23 M 4 Higham Harriers Olney Runners
M13 77 24 Ewan Morris 2032 17:10 Div2 Luton AC M13 24 M 3 Biggleswade AC Biggleswade AC
M13 79 25 Kobi Burchmore 2619 17:19 Div2 MK Distance Project M13 25 M 2
M13 82 26 Ash Neale 2056 19:00 Div2 Luton AC M13 26 M 1
Senior Women
Race Mob D2 Name No. Time Div Club Cat Pos   Pts FS after 3 rounds Total   Senior Women Team Total 1 2 3 4 5
FS 1 1 Rosie Keane 1994 20:00 Div2 Luton AC FS 1 F 82 1 Watford Harriers 1072 1 Watford Harriers 352 80 76 72 67 57
FS 5 2 Charlene Jacobs-Conradie 2023 20:47 Div2 Luton AC F35 1 F 81 2 Tring Running Club 1069 2 Tring Running Club 320 70 64 63 62 61
FS 20 3 Claire Bentley 2082 23:10 Div2 Watford Harriers FS 2 F 80 3 Luton AC 1051 3 MK Distance Project 314 79 77 69 45 44
FS 22 4 Alice Ritchie 2618 23:22 Div2 MK Distance Project FS 3 F 79 4 MK Distance Project 1032 4 Buckingham & Stowe 299 74 71 59 56 39
FS 24 5 Faye Sharpley 2374 23:34 Div2 Thame Runners FS 4 F 78 5 Buckingham & Stowe 956 5 Luton AC 249 82 81 60 26
FS 25 6 Anna Kofoed-Gregory 2666 23:35 Div2 MK Distance Project FS 5 F 77 6 Banbury Harriers 780 6 Banbury Harriers 243 75 73 58 37
FS 26 7 Angela Adcock 2107 23:37 Div2 Watford Harriers F35 2 F 76 7 Bearbrook Running Club 763 7 Thame Runners 242 78 65 47 41 11
FS 28 8 Michelle Bartlett 2267 23:52 Div2 Banbury Harriers F45 1 F 75 8 Thame Runners 711 8 Silson AC 206 50 49 46 32 29
FS 34 9 Emily Bowen 2184 24:13 Div2 Buckingham & Stowe F35 3 F 74 9 Silson AC 678 9 Brackley & District RC 184 68 43 40 18 15
FS 36 10 Ros Kelling 2268 24:18 Div2 Banbury Harriers F45 2 F 73 10 Brackley & District RC 568 10 Bearbrook Running Club 142 54 35 23 21 9
FS 41 11 Helen Johal 2102 24:33 Div2 Watford Harriers F45 3 F 72 11 Leighton Buzzard Triathlon Club 336 11 Handy Cross RC 94 34 31 17 7 5
FS 42 12 Emma Rowlandson 2170 24:39 Div2 Buckingham & Stowe F45 4 F 71 12 Handy Cross RC 300 12 Leighton Buzzard Triathlon Club 72 38 16 10 8
FS 43 13 Lynda Hembury 1877 24:40 Div2 Tring Running Club F55 1 F 70 13 Queens Park Harriers 270 13 Olney Runners 66 66
FS 46 14 Sophia Cliffe 2613 24:54 Div2 MK Distance Project FS 6 F 69 14 Stevenage & North Herts 241 14 Stevenage & North Herts 55 55
FS 47 15 Josefine Lissner 2694 24:58 Div2 Brackley & District RC FS 7 F 68 15 Olney Runners 214 15 Queens Park Harriers 33 33
FS 48 16 Samihah Panju 2094 24:59 Div2 Watford Harriers FS 8 F 67 16 Eynsham Road Runners 163 16 Bracknell AC
FS 49 17 Andrea Rawlings 2593 25:06 Div2 Olney Runners F35 4 F 66 17 Wellingborough & District AC 92 17 Higham Harriers
FS 58 18 Emma Pughe 2362 25:34 Div2 Thame Runners FS 9 F 65 18 Bracknell AC 91 18 Eynsham Road Runners
FS 60 19 Sally Nash 1843 25:37 Div2 Tring Running Club FS 10 F 64 19 Higham Harriers 88 Wellingborough & District AC
FS 67 20 Liz O'Keeffe 1852 26:04 Div2 Tring Running Club F35 5 F 63 Purple Patch Running Purple Patch Running
FS 69 21 Mary Ward 1858 26:11 Div2 Tring Running Club F45 5 F 62 Radley AC Radley AC
FS 72 22 Alison Harding 1871 26:19 Div2 Tring Running Club F55 2 F 61 Maidenhead AC Maidenhead AC
FS 73 23 Jackie Jay 2024 26:20 Div2 Luton AC F35 6 F 60 Bicester AC Bicester AC
FS 75 24 Debbie Morris 2169 26:22 Div2 Buckingham & Stowe F45 6 F 59 Biggleswade AC Biggleswade AC
FS 77 25 Lisa Ansell 2266 26:27 Div2 Banbury Harriers F35 7 F 58 Vet Women after 3 rounds Total   Veteran Women Team Total 1 2 3 4
FS 78 26 Alison Putko 2108 26:31 Div2 Watford Harriers F35 8 F 57 1 Tring Running Club 846 1 Buckingham & Stowe 260 74 71 59 56
FS 83 27 Jenny Harris 2189 26:38 Div2 Buckingham & Stowe F35 9 F 56 2 Watford Harriers 837 2 Watford Harriers 258 76 72 57 53
FS 84 28 Christine Feely 1927 26:52 Div2 Stevenage & North Herts F55 3 F 55 3 Buckingham & Stowe 811 3 Tring Running Club 256 70 63 62 61
FS 90 29 Deborah Martin 2137 27:19 Div2 Bearbrook Running Club F35 10 F 54 4 Banbury Harriers 780 4 Banbury Harriers 243 75 73 58 37
FS 92 30 Jackie Drew 2109 27:28 Div2 Watford Harriers F35 11 F 53 5 Luton AC 696 5 Luton AC 167 81 60 26
FS 93 31 Hannah Whiffen 1887 27:28 Div2 Tring Running Club FS 11 F 52 6 Bearbrook Running Club 658 6 Bearbrook Running Club 133 54 35 23 21
FS 95 32 Robyn Delivett 2081 27:30 Div2 Watford Harriers FS 12 F 51 7 Brackley & District RC 458 7 Silson AC 132 46 32 29 25
FS 97 33 Grace Rogers 1700 27:33 Div2 Silson AC FS 13 F 50 8 Silson AC 452 8 Brackley & District RC 116 43 40 18 15
FS 100 34 Heather Kirk 1730 27:44 Div2 Silson AC FS 14 F 49 9 Leighton Buzzard Triathlon Club 290 9 MK Distance Project 89 45 44
FS 102 35 Helen Tullie 1853 27:50 Div2 Tring Running Club F35 12 F 48 10 Thame Runners 276 10 Handy Cross RC 77 34 31 7 5
FS 104 36 Pippa Mellin 2366 27:59 Div2 Thame Runners FS 15 F 47 11 Olney Runners 214 11 Olney Runners 66 66
FS 107 37 Helen Heley 1679 28:14 Div2 Silson AC F45 7 F 46 12 MK Distance Project 214 12 Leighton Buzzard Triathlon Club 64 38 16 10
FS 111 38 Susan Mears 2674 28:22 Div2 MK Distance Project F35 13 F 45 13 Queens Park Harriers 212 13 Stevenage & North Herts 55 55
FS 112 39 Lisa Yabsley 2628 28:34 Div2 MK Distance Project F45 8 F 44 14 Handy Cross RC 188 14 Thame Runners 52 41 11
FS 115 40 Allyson Anstee 2498 28:38 Div2 Brackley & District RC F35 14 F 43 15 Stevenage & North Herts 159 15 Queens Park Harriers
FS 117 41 Hilary Needleman 1872 28:45 Div2 Tring Running Club F55 4 F 42 16 Eynsham Road Runners 74 16 Eynsham Road Runners
FS 119 42 Hayley Parry 2368 28:49 Div2 Thame Runners F45 9 F 41 Purple Patch Running Purple Patch Running
FS 120 43 Karine Peter 2691 28:50 Div2 Brackley & District RC F35 15 F 40 Radley AC Radley AC
FS 121 44 Katie Taylor 2180 28:55 Div2 Buckingham & Stowe FS 16 F 39 Maidenhead AC Wellingborough & District AC
FS 122 45 Diane Sandover 2504 28:59 Div2 Leighton Buzzard Triathlon Club F55 5 F 38 Bracknell AC Maidenhead AC
FS 124 46 Sarah Andrews 2280 29:02 Div2 Banbury Harriers F45 10 F 37 Wellingborough & District AC Higham Harriers
FS 126 47 Fern Parker 2165 29:06 Div2 Buckingham & Stowe F35 16 F 36 Bicester AC Bicester AC
FS 128 48 Sandra Hall 2138 29:11 Div2 Bearbrook Running Club F55 6 F 35 Higham Harriers Bracknell AC
FS 129 49 Charmain Jones 2418 29:11 Div2 Handy Cross RC F35 17 F 34 Biggleswade AC Biggleswade AC
FS 131 50 Emma Jones 2344 29:17 Div2 Queens Park Harriers FS 17 F 33
FS 139 51 Madeleine Moutrie 1638 29:40 Div2 Silson AC F55 7 F 32
FS 141 52 Sarah Cuthbert 2420 29:43 Div2 Handy Cross RC F45 11 F 31
FS 144 53 Jayne Turnley 2088 29:53 Div2 Watford Harriers F45 12 F 30
FS 153 54 Justine Verwey 1637 30:31 Div2 Silson AC F45 13 F 29
FS 158 55 Emma King 1661 30:47 Div2 Silson AC FS 18 F 28
FS 160 56 Claire Seymour 2191 30:50 Div2 Buckingham & Stowe F35 18 F 27
FS 165 57 Lorraine Daglish 2060 31:11 Div2 Luton AC F55 8 F 26
FS 168 58 Marie Wray 1634 31:26 Div2 Silson AC F55 9 F 25
FS 170 59 Livi Ferrie 1655 31:40 Div2 Silson AC FS 19 F 24
FS 171 60 Lisa Ripley 2139 31:48 Div2 Bearbrook Running Club F35 19 F 23
FS 173 61 Lindsey Thomas 1707 31:55 Div2 Silson AC F35 20 F 22
FS 174 62 Sarah Corcoran 2153 31:57 Div2 Bearbrook Running Club F35 21 F 21
FS 175 63 Eleanor Rees 1729 31:58 Div2 Silson AC FS 20 F 20
FS 176 64 Jade Storer 1686 31:59 Div2 Silson AC FS 21 F 19
FS 177 65 Rachel Prior 2696 32:00 Div2 Brackley & District RC F45 14 F 18
FS 182 66 Cara Frank 2404 32:13 Div2 Handy Cross RC FS 22 F 17
FS 184 67 Deborah Penn 2516 32:19 Div2 Leighton Buzzard Triathlon Club F35 22 F 16
FS 185 68 Suzanne Bass-Twitchell 2496 32:21 Div2 Brackley & District RC F35 23 F 15
FS 188 69 Kirsty Barnett 1849 32:33 Div2 Tring Running Club F35 24 F 14
FS 189 70 Nicoleta Economou 2089 32:39 Div2 Watford Harriers F35 25 F 13
FS 190 71 Sheona Smee 1676 32:46 Div2 Silson AC F55 10 F 12
FS 191 72 Annette Roads 2385 33:08 Div2 Thame Runners F45 15 F 11
FS 193 73 Gill Sharman 2505 33:17 Div2 Leighton Buzzard Triathlon Club F45 16 F 10
FS 194 74 Danielle Cox 2146 33:32 Div2 Bearbrook Running Club FS 23 F 9
FS 195 75 Marsha Brierley 2503 33:54 Div2 Leighton Buzzard Triathlon Club FS 24 F 8
FS 197 76 Rae Brewer 2410 34:14 Div2 Handy Cross RC F55 11 F 7
FS 198 77 Sonia Howard 1710 34:25 Div2 Silson AC F45 17 F 6
FS 200 78 Nicci Theodoulou 2402 34:48 Div2 Handy Cross RC F35 26 F 5
FS 201 79 Stephanie Williams 2891 34:48 Div2 Handy Cross RC F45 18 F 4
FS 208 80 Oasis Mastara 2411 35:52 Div2 Handy Cross RC F35 27 F 3
FS 213 81 Imelda Robinson 2405 43:00 Div2 Handy Cross RC F55 12 F 2
FS 214 82 Millie Rees 1702 43:56 Div2 Silson AC FS 25 F 1
Under 17/20 Women
Race Mob D2 Name No. Time Div Club Cat Pos   Pts F17/20 after 3 rounds Total   Under 20 Women Team Total 1 2 3
F20 1 1 Elena Carey 1814 16:24 Div2 Bracknell AC F20 1 F 14 1 Bracknell AC 146 1 MK Distance Project 27 11 10 6
F20 3 2 Libby Jay 2018 16:45 Div2 Luton AC F17 1 F 13 2 MK Distance Project 124 2 Bracknell AC 22 14 8
F20 10 3 Abbie Jones 2211 17:09 Div2 Maidenhead AC F17 2 F 12 3 Maidenhead AC 80 3 Maidenhead AC 18 12 5 1
F20 13 4 Holly Megan Jamieson 2655 17:19 Div2 MK Distance Project F17 3 F 11 4 Watford Harriers 71 4 Luton AC 13 13
F20 14 5 Charlotte Moyse 2663 17:28 Div2 MK Distance Project F20 2 F 10 5 Luton AC 66 5 Watford Harriers 12 9 3
F20 15 6 Caitlin Johal 2072 17:32 Div2 Watford Harriers F17 4 F 9 6 Radley AC 52 6 Stevenage & North Herts 9 7 2
F20 23 7 Emily Spencer-Jones 1801 18:22 Div2 Bracknell AC F17 5 F 8 7 Banbury Harriers 50 7 Banbury Harriers 4 4
F20 28 8 Lizzie Raymont 1941 18:49 Div2 Stevenage & North Herts F17 6 F 7 8 Stevenage & North Herts 48 8 Radley AC
F20 33 9 Jessica Nuttall 2664 19:33 Div2 MK Distance Project F17 7 F 6 Tring Running Club Tring Running Club
F20 34 10 Amy Reike 2233 19:39 Div2 Maidenhead AC F17 8 F 5 Thame Runners Silson AC
F20 36 11 Grace Bell 2265 20:14 Div2 Banbury Harriers F17 9 F 4 Buckingham & Stowe Bearbrook Running Club
F20 37 12 Charlotte Glenister 2076 20:16 Div2 Watford Harriers F17 10 F 3 Bearbrook Running Club Wellingborough & District AC
F20 40 13 Lisa Barber 1934 20:42 Div2 Stevenage & North Herts F20 3 F 2 Silson AC Eynsham Road Runners
F20 44 14 Laura House 2213 21:42 Div2 Maidenhead AC F17 11 F 1 Brackley & District RC Buckingham & Stowe
Handy Cross RC Leighton Buzzard Triathlon Club
Leighton Buzzard Triathlon Club Handy Cross RC
Wellingborough & District AC Thame Runners
Eynsham Road Runners Purple Patch Running
Queens Park Harriers Brackley & District RC
Purple Patch Running Higham Harriers
Bicester AC Queens Park Harriers
Olney Runners Bicester AC
Higham Harriers Olney Runners
Biggleswade AC Biggleswade AC
Under 15 Girls
Race Mob D2 Name No. Time Div Club Cat Pos   Pts F15 after 3 rounds Total   Under 15 Girls Team Total 1 2 3
F15 4 1 Abigail Baines 1794 15:08 Div2 Bracknell AC F15 1 F 21 1 Bracknell AC 206 1 Bracknell AC 51 21 16 14
F15 7 2 Grace Hucknall 2070 15:23 Div2 Watford Harriers F15 2 F 20 2 Wellingborough & District AC 129 2 Wellingborough & District AC 36 19 12 5
F15 9 3 Lucy Watts 2309 15:26 Div2 Wellingborough & District AC F15 3 F 19 3 Silson AC 127 3 Stevenage & North Herts 28 18 10
F15 13 4 Lucy Taylor 1938 15:42 Div2 Stevenage & North Herts F15 4 F 18 4 Stevenage & North Herts 127 4 Silson AC 26 15 11
F15 14 5 Amelia Cox 2467 15:43 Div2 Bicester AC F15 5 F 17 5 Bicester AC 73 5 MK Distance Project 25 13 9 3
F15 18 6 Melina Stark 1773 15:54 Div2 Bracknell AC F15 6 F 16 6 MK Distance Project 73 6 Watford Harriers 20 20
F15 26 7 Katy Mannix 1666 16:08 Div2 Silson AC F15 7 F 15 7 Watford Harriers 69 7 Bicester AC 17 17
F15 32 8 Susie Mair 1768 16:25 Div2 Bracknell AC F15 8 F 14 8 Banbury Harriers 59 8 Luton AC 15 8 7
F15 39 9 Hannah Lord 2641 16:58 Div2 MK Distance Project F15 9 F 13 9 Maidenhead AC 53 9 Maidenhead AC 9 6 2 1
F15 48 10 Shannon Reid 2308 17:26 Div2 Wellingborough & District AC F15 10 F 12 10 Luton AC 37 10 Banbury Harriers
F15 49 11 Cara Mannix 1667 17:30 Div2 Silson AC F15 11 F 11 11 Radley AC 24 11 Biggleswade AC
F15 50 12 Katie Thompson 1924 17:33 Div2 Stevenage & North Herts F15 12 F 10 12 Biggleswade AC 17 12 Radley AC
F15 52 13 Tiffani Sole-Svarpellini 2653 17:37 Div2 MK Distance Project F15 13 F 9 Tring Running Club Tring Running Club
F15 54 14 Danielle Clark 2042 17:43 Div2 Luton AC F15 14 F 8 Thame Runners Bearbrook Running Club
F15 56 15 Violet Mcmullan 2011 18:19 Div2 Luton AC F15 15 F 7 Buckingham & Stowe Eynsham Road Runners
F15 59 16 Katie Crowhurst 2222 18:26 Div2 Maidenhead AC F15 16 F 6 Bearbrook Running Club Buckingham & Stowe
F15 61 17 Niamh Davern 2310 18:31 Div2 Wellingborough & District AC F15 17 F 5 Brackley & District RC Leighton Buzzard Triathlon Club
F15 62 18 Rosie Squires 2307 18:38 Div2 Wellingborough & District AC F15 18 F 4 Handy Cross RC Handy Cross RC
F15 63 19 Talia Caso 2671 18:40 Div2 MK Distance Project F15 19 F 3 Leighton Buzzard Triathlon Club Thame Runners
F15 64 20 Maisy Thorn 2225 18:44 Div2 Maidenhead AC F15 20 F 2 Eynsham Road Runners Purple Patch Running
F15 68 21 Holly O'Meara 2246 20:06 Div2 Maidenhead AC F15 21 F 1 Queens Park Harriers Brackley & District RC
Purple Patch Running Higham Harriers
Olney Runners Queens Park Harriers
Higham Harriers Olney Runners
Under 13 Girls
Race Mob D2 Name No. Time Div Club Cat Pos   Pts F13 after 3 rounds Total   Under 13 Girls' Team Total 1 2 3
F13 11 1 Lily Mae Smith 2645 11:21 Div2 MK Distance Project F13 1 F 27 1 Bracknell AC 288 1 MK Distance Project 70 27 26 17
F13 13 2 Daisy Yabsley 2646 11:28 Div2 MK Distance Project F13 2 F 26 2 MK Distance Project 284 2 Bracknell AC 69 24 23 22
F13 15 3 Leah Jay 2004 11:29 Div2 Luton AC F13 3 F 25 3 Silson AC 182 3 Stevenage & North Herts 54 20 18 16
F13 23 4 Manisha Dave 1757 11:52 Div2 Bracknell AC F13 4 F 24 4 Luton AC 179 4 Luton AC 52 25 15 12
F13 24 5 Millicent Dethick 1751 11:52 Div2 Bracknell AC F13 5 F 23 5 Stevenage & North Herts 174 5 Silson AC 19 11 6 2
F13 29 6 Sophie Quay-Clark 1755 12:00 Div2 Bracknell AC F13 6 F 22 6 Bicester AC 157 6 Maidenhead AC 17 10 7
F13 30 7 Jessica Hatch 1783 12:04 Div2 Bracknell AC F13 7 F 21 7 Watford Harriers 62 7 Bicester AC 13 13
F13 31 8 Jessica Astill 1988 12:07 Div2 Stevenage & North Herts F13 8 F 20 8 Banbury Harriers 55 8 Watford Harriers 9 9
F13 37 9 Charlotte Barrett 1765 12:19 Div2 Bracknell AC F13 9 F 19 9 Maidenhead AC 51 9 Olney Runners 5 5
F13 38 10 Laura Stephens 1922 12:21 Div2 Stevenage & North Herts F13 10 F 18 10 Olney Runners 36 10 Biggleswade AC 4 4
F13 40 11 Nikita Kay 2639 12:22 Div2 MK Distance Project F13 11 F 17 11 Biggleswade AC 11 11 Banbury Harriers
F13 42 12 Laura Thompson 1925 12:25 Div2 Stevenage & North Herts F13 12 F 16 12 Tring Running Club 10 Tring Running Club
F13 43 13 Holly Lathwell 2005 12:26 Div2 Luton AC F13 13 F 15 Wellingborough & District AC Wellingborough & District AC
F13 46 14 Jessica Kempton 2632 12:34 Div2 MK Distance Project F13 14 F 14 Thame Runners Bearbrook Running Club
F13 47 15 Imogen Cox 2458 12:34 Div2 Bicester AC F13 15 F 13 Buckingham & Stowe Eynsham Road Runners
F13 49 16 Melissa Wimchester 2055 12:56 Div2 Luton AC F13 16 F 12 Bearbrook Running Club Buckingham & Stowe
F13 50 17 Olivia Winks 1690 12:56 Div2 Silson AC F13 17 F 11 Brackley & District RC Leighton Buzzard Triathlon Club
F13 52 18 Imogen Wilson 2245 13:08 Div2 Maidenhead AC F13 18 F 10 Handy Cross RC Handy Cross RC
F13 53 19 Daisy Mainwaring 2068 13:09 Div2 Watford Harriers F13 19 F 9 Leighton Buzzard Triathlon Club Thame Runners
F13 55 20 Violet Scarborough 2644 13:30 Div2 MK Distance Project F13 20 F 8 Eynsham Road Runners Radley AC
F13 56 21 Claudia Duran 2240 13:41 Div2 Maidenhead AC F13 21 F 7 Queens Park Harriers Purple Patch Running
F13 63 22 Lauren Thomas 1687 14:44 Div2 Silson AC F13 22 F 6 Purple Patch Running Brackley & District RC
F13 64 23 Molly White 2591 14:46 Div2 Olney Runners F13 23 F 5 Radley AC Higham Harriers
F13 65 24 Hannah Brunning 2585 14:52 Div2 Biggleswade AC F13 24 F 4 Higham Harriers Queens Park Harriers
F13 67 25 Robyn Hill 2631 15:36 Div2 MK Distance Project F13 25 F 3
F13 68 26 Isabel Sumner 1731 16:15 Div2 Silson AC F13 26 F 2
F13 69 27 Lucy King 1662 16:23 Div2 Silson AC F13 27 F 1