Chiltern League 2017/18 - U11 individual results after 3 rounds
Under 11 Girls Ox MK1 Lut Total
1 262 Lesedi Nkoane Chiltern Harriers 1 1 1 2
2 261 Francesca Baxter Chiltern Harriers 2 2 2 4
3 521 Rosie Foster Bedford and County AC  3 4 7
4 1444 Isabella Haines-Gray Oxford City AC 4 3 4 7 eq
5 1360 Kayla Saunders Harrow A.C. 7 5 5 10
6 2629 Lily Ealing MK Distance Project 5 6 8 11
7 265 Marea Logan Chiltern Harriers 8 6 14
8 263 Lily Jessop-Tranter Chiltern Harriers 6 10 11 16
9 1932 Abigail Manson Stevenage & North Herts 8 9 9 17
10 954 Emma Corby Vale of Aylesbury AC 11 15 7 18
11 981 Lucy Cuthbert Vale of Aylesbury AC 9 17 25 26
12 524 Lyla Danobrega Bedford and County AC  16 11 15 26
13 716 Evie Light Dacorum & Tring AC 13 13 26
14 1297 Kyra Adams Harrow A.C. 13 14 17 27
15 821 Sophia Watt Leighton Buzzard AC 12 20 24 32
16 264 Olivia Clarke Chiltern Harriers 12 21 33
17 147 Madeline Pearce Marshall Milton Keynes AC 17 18 16 33
18 1456 Emily Channon Oxford City AC 10 24 34
19 294 Roxy McLellan Chiltern Harriers 25 10 35
20 953 Abigail Corby Vale of Aylesbury AC 22 16 19 35
21 542 Lily Hodgskinson Bedford and County AC  22 14 36
22 457 Poppy Fisher St Albans Striders 15 21 28 36
23 715 Milla Walsh Dacorum & Tring AC 19 18 37
24 447 Iris Foley St Albans Striders 20 22 42
25 2231 Lily Runnicles Maidenhead AC 19 27 46
26 959 Molly Usherwood Vale of Aylesbury AC 23 28 27 50
27 1441 Maizie Neal Oxford City AC 18 33 51
28 270 Evangelina Baker Chiltern Harriers 34 23 57
29 1806 Jenna Bailey Bracknell AC 31 26 57
30 1671 Amber Pacey Silson AC 33 29 29 58
31 1061 Libby Sutton Wycombe Phoenix 25 35 60
32 269 Isabel Martin Chiltern Harriers 26 34 60
33 266 Chloe Henderson Chiltern Harriers 31 32 63
34 1998 Grace Smith Luton AC 34 30 64
35 1159 Ellie Faulkner Wycombe Phoenix 37 30 67
36 267 Olivia Botha Chiltern Harriers 39 36 31 67
37 2501 Charlotte Williamson Leighton Buzzard Triathlon Club 26 42 68
38 1642 Lucy Brown Silson AC 38 38 33 71
39 2237 Olivia Draper Maidenhead AC 32 41 49 73
40 1127 Lyla Griffin Wycombe Phoenix 28 48 76
41 1041 Iona Esslemont Vale of Aylesbury AC 40 36 76
42 1810 Chloe Swindells Bracknell AC 39 37 76
43 969 Sofia Plumridge Vale of Aylesbury AC 27 50 77
44 1000 Poppy Elkins Vale of Aylesbury AC 37 42 44 79
45 2586 Orlagh Brunning Biggleswade AC 45 38 83
46 833 Harriet Butlin Leighton Buzzard AC 40 53 45 85
47 544 Marcia Francis Bedford and County AC  46 40 86
48 268 Rebecca Lawson Chiltern Harriers 43 44 43 86
49 993 Olivia London Vale of Aylesbury AC 35 54 89
50 2454 Zofia Conway Bicester AC 42 51 93
51 997 Ffion Mabey Vale of Aylesbury AC 44 57 50 94
52 1660 Annaliesa Johnson Silson AC 41 54 95
53 148 Amy Wooton Marshall Milton Keynes AC 50 60 46 96
54 1653 Eryn Haynes Silson AC 46 55 101
55 545 Morgan Stears Bedford and County AC  49 53 102
56 149 Jessica Woods Marshall Milton Keynes AC 56 47 103
57 1644 Freya Cartwright Silson AC 48 59 56 104
58 1062 Seren Young Wycombe Phoenix 47 58 105
59 2037 Chloe Barron Luton AC 51 63 57 108
60 1663 Phoebe Knight Silson AC 49 65 61 110
61 1038 Katie Clarke Vale of Aylesbury AC 58 55 113
62 1832 Magalie Wilcock Tring Running Club 53 61 64 114
63 2219 Dylan Garrard Maidenhead AC 52 64 116
64 1652 Florence Harris Silson AC 55 70 62 117
65 1654 Rosemary Heley Silson AC 62 60 122
66 1688 Holly Thomas Silson AC 54 71 125
67 1712 Holly Long Silson AC 66 63 129
68 2043 Lataya Dowling Luton AC 69 65 134
69 1990 Annabelle Loudiyi Stevenage & North Herts 68 66 134
Under 11 Boys Ox MK1 Lut Total
1 207 Rowan Gawne Chiltern Harriers 1 5 2 3
2 203 Leon Doran Chiltern Harriers 3 1 4
3 1754 Nathan Rollins Bracknell AC 10 2 3 5
4 202 Alfie Clifford Chiltern Harriers 2 4 4 6
5 483 Sean Gallagher St Albans Striders 1 6 7
6 201 Maximillian Baxter Chiltern Harriers 4 3 7 7
7 210 Alex Hughes Chiltern Harriers 5 9 5 10
8 161 Sam Oldroyd Marshall Milton Keynes AC 8 6 9 14
9 448 Matthew Nichols St Albans Striders 7 7 8 14
10 1442 Alfie Barnes Oxford City AC 6 10 16
11 211 Callum Powell Chiltern Harriers 13 8 10 18
12 1074 Casper Chillingworth Wycombe Phoenix 9 12 13 21
13 449 Adam Smith St Albans Striders 11 14 18 25
14 214 Isaac Jessop-Tranter Chiltern Harriers 13 15 28
15 209 Danny Carruthers Chiltern Harriers 18 11 29
16 2665 Elias Skaarup MK Distance Project 14 16 17 30
17 212 Louis Kempe Chiltern Harriers 11 20 31
18 2033 Elliott Perry Luton AC 12 24 21 33
19 204 John Broadis Chiltern Harriers 20 14 34
20 1002 Tom Usher Vale of Aylesbury AC 15 19 26 34
21 482 Eddie Wade St Albans Striders 17 19 36
22 2236 Lucas Norton Maidenhead AC 17 23 40
23 2279 Sam Davis Banbury Harriers 29 12 41
24 208 Freddie Emery Chiltern Harriers 26 16 42
25 979 Jude Hudson Vale of Aylesbury AC 21 24 45
26 1915 Joe Raymont Stevenage & North Herts 23 22 45
27 2636 Toby Sapwell MK Distance Project 29 20 29 49
28 1914 John Wiseman Stevenage & North Herts 30 21 51
29 861 Toby Evans Leighton Buzzard AC 24 37 28 52
30 485 Robbie Laird St Albans Striders 30 23 53
31 615 Sam Dearde Bedford and County AC  27 38 27 54
32 998 Sam Hart Vale of Aylesbury AC 35 27 33 60
33 486 Theo Price St Albans Striders 31 30 61
34 1913 Charlie Austin Stevenage & North Herts 22 40 62
35 1296 Julian Luiz Harrow A.C. 26 41 36 62
36 1051 Freddie Crafts Vale of Aylesbury AC 28 34 62
37 1064 William Alexander Wycombe Phoenix 16 47 63
38 2453 Owen Stocker Bicester AC 25 40 65
39 2080 Oliver Cooper Watford Harriers 33 32 65
40 1912 Jake Raymont Stevenage & North Herts 41 25 66
41 970 Joshua Preistley Vale of Aylesbury AC 38 35 31 66
42 2002 Dylan Winfield Luton AC 31 48 35 66 eq
43 2584 Nicholas Batterbee Biggleswade AC 44 25 69
44 2313 Harry Smith Wellingborough & District AC 34 36 70
45 1293 Krish Mangat Harrow A.C. 48 32 39 71
46 205 Charlie Ventress Chiltern Harriers 34 37 71
47 955 Luke Spittles Vale of Aylesbury AC 32 61 46 78
48 2451 Django La Porte Bicester AC 33 55 88
49 213 Ethan McCall Chiltern Harriers 50 38 88
50 2069 Ronnie Hucknall Watford Harriers 39 58 49 88
51 608 Joshua Hook Bedford and County AC  52 41 93
52 2589 Nathan Cant Biggleswade AC 45 48 93
53 2079 Oliver Andrews Watford Harriers 37 59 96
54 2036 Henry Barron Luton AC 47 63 50 97
55 1076 Charlie Kassar Wycombe Phoenix 65 54 44 98
56 162 Max Holland Marshall Milton Keynes AC 51 64 51 102
57 1684 Jedan Stewart Silson AC 45 67 58 103
58 2316 Callum Giles Wellingborough & District AC 49 54 103
59 1463 Benjamin Straughan Oxford City AC 40 64 104
60 1689 Elliott Twelftree Silson AC 58 57 47 104
61 1131 Rufus Parry Wycombe Phoenix 43 70 62 105
62 2452 Kyle Rayson Bicester AC 53 53 106
63 2071 Ibraheem Nazir Watford Harriers 52 68 57 109
64 1129 Cameron Harrington Wycombe Phoenix 56 56 112
65 1068 William Foster Wycombe Phoenix 54 72 61 115
66 1641 Ruben Bitcliffe-Gray Silson AC 55 60 115
67 478 Wesley Hilton St Albans Striders 65 52 117
68 2630 Joseph Finnerty MK Distance Project 66 53 119
69 852 Ash Carter Leighton Buzzard AC 46 74 84 120
70 867 Archie Wright Leighton Buzzard AC 56 71 127
71 1290 Jonah Peris Harrow A.C. 60 79 67 127
72 872 Logan Dewar Leighton Buzzard AC 62 68 130
73 999 Elliot Corke Vale of Aylesbury AC 50 81 131
74 1045 Thomas Ford Vale of Aylesbury AC 73 59 132
75 1715 Herbie Wright Silson AC 69 66 135
76 992 William Griffiths Vale of Aylesbury AC 69 70 139
77 956 Oliver Spittles Vale of Aylesbury AC 63 78 80 141
78 2228 Jan Czarnomski Maidenhead AC 67 82 75 142
79 1132 Daniel Cogan Wycombe Phoenix 81 63 144
80 995 Harry Owen Vale of Aylesbury AC 62 95 83 145
81 957 Thomas Babb Vale of Aylesbury AC 66 79 145
82 1681 Elijah Slater Silson AC 64 88 82 146
83 994 Rhys Johnson Vale of Aylesbury AC 68 83 78 146
84 1292 Rian Mahendran Harrow A.C. 61 87 148
85 2223 Daniel Chapman Maidenhead AC 74 84 74 148
86 1675 William Sheppard Silson AC 59 90 149
87 996 Jake Branch Vale of Aylesbury AC 73 89 77 150
88 1942 Matthew Jones Stevenage & North Herts 77 76 153
89 1649 Baptiste De Oliviera Silson AC 92 69 161
90 965 Leo Tottle Vale of Aylesbury AC 70 94 164
91 2318 Albert Taylor Wellingborough & District AC 93 71 164
92 2690 Seth Haldankar Watford Harriers 91 86 177