Chiltern League 2018/19 - U11 individual results after 5 rounds
Under 11 Girls Ox MK1 Lut Key MK2 Total
1 1501 Isabella Haines-Gray Oxford City AC 1 1 1 1 1 4
2 1815 Marnie Fieldsend Bracknell AC 2 4 2 2 3 9
3 2166 Isla McGowan Banbury Harriers 3 2 4 2 11
4 79 Olivia Clarke Chiltern Harriers 4 3 3 3 4 13
5 78 Lily Jessop-Tranter Chiltern Harriers 5 6 4 6 6 21
6 506 Abigail Corby Vale of Aylesbury AC 9 8 5 5 5 23
7 602 Lily Hodgskinson Bedford and County AC  6 9 8 10 11 33
8 507 Emma Corby Vale of Aylesbury AC 7 10 9 7 16 33
9 1192 Francesca Rollison Watford Harriers 10 5 10 11 10 35
10 86 Lucy Wilkinson Chiltern Harriers 15 7 9 9 40
11 2165 Charlotte Hall Banbury Harriers 14 11 16 7 48
12 80 Isabel Martin Chiltern Harriers 15 16 12 17 14 57
13 319 Eleanor Pearce Marshall Milton Keynes AC 22 20 14 13 12 59
14 314 Ella Glass Marshall Milton Keynes AC 12 13 23 20 68
15 84 Marlie Nkoane Chiltern Harriers 19 17 15 18 29 69
16 85 Emily Ford Chiltern Harriers 33 13 23 17 86
17 1196 Athena Collins Watford Harriers 21 22 21 24 23 87
18 2863 Gina Luckhurst Watford Harriers 39 32 19 19 18 88
19 855 Thaila  Mason Leighton Buzzard AC 33 30 15 13 91
20 312 Libby Freeland Marshall Milton Keynes AC 31 24 27 12 32 94
21 313 Natasha Freeland Marshall Milton Keynes AC 20 29 32 21 45 102
22 1198 Skye Duffy Watford Harriers 40 36 22 22 24 104
23 81 Evangelina Baker Chiltern Harriers 47 21 20 30 34 105
24 315 Jessica Woods Marshall Milton Keynes AC 27 30 18 36 111
25 1703 Kaitlin Baitson Redway Runners 30 27 37 20 114
26 2511 Orlagh Brunning Biggleswade AC 39 28 32 19 118
27 113 Charlotte Grosse Chiltern Harriers 42 35 31 36 25 127
28 310 Comares Dunkley Marshall Milton Keynes AC 19 26 34 56 135
29 510 Lucinda McRonald Vale of Aylesbury AC 35 40 37 48 27 139
30 1924 Esme Searle Stevenage & North Herts 37 37 43 45 33 150
31 317 Daisy Lewis-Vivas Marshall Milton Keynes AC 25 43 40 46 154
32 1617 Amber Pacey Silson AC 51 42 35 35 42 154
33 832 Chloe Fossel Wycombe Phoenix 32 38 47 48 165
34 1043 Talia Williams Dacorum & Tring AC 54 50 38 41 43 172
35 1283 Emily Axtell Harrow AC 43 59 41 52 54 190
36 489 Nadya Williams Vale of Aylesbury AC 52 52 47 49 61 200
37 311 Anna Fielding Marshall Milton Keynes AC 41 51 45 66 203
38 2513 Jessica Hardy Biggleswade AC 62 54 42 51 74 209
39 269 Sofia Butler Marshall Milton Keynes AC 46 66 62 59 44 211
40 2056 Sophie Edmunds Luton AC 58 67 48 56 57 219
41 1624 Freya Cartwright Silson AC 61 60 55 55 231
42 508 Poppy Elkins Vale of Aylesbury AC 57 64 51 62 234
43 1619 Rosemary Heley Silson AC 68 84 57 64 52 241
44 1629 Phoebe Knight Silson AC 55 70 57 64 246
45 831 Libby Walling Wycombe Phoenix 56 81 54 72 263
46 505 Katie Clarke Vale of Aylesbury AC 67 80 53 65 83 265
47 1669 Sophie Brooks Silson AC 69 77 64 58 268
48 514 Riley Brown Vale of Aylesbury AC 63 79 59 76 277
49 1621 Florence Harris Silson AC 70 82 58 70 280
50 827 Emma Westbrook Wycombe Phoenix 73 87 63 67 80 283
51 833 Marie Bolton Wycombe Phoenix 74 72 66 75 287
Under 11 Boys Ox MK1 Lut Key MK2 Total
1 493 Raphie London Vale of Aylesbury AC 2 2 1 1 6
2 123 Callum Powell Chiltern Harriers 4 1 2 2 1 6 eq
3 122 Alex Hughes Chiltern Harriers 1 3 3 3 2 9
4 2053 William Edmunds Luton AC 5 9 4 6 5 20
5 124 Gabriel Strutton-Smith Chiltern Harriers 7 6 4 4 21
6 121 Danny Carruthers Chiltern Harriers 11 11 5 9 6 31
7 1925 Joseph Lee Stevenage & North Herts 14 12 9 7 7 35
8 563 Freddie MacKintosh Vale of Aylesbury AC 8 10 10 10 20 38
9 1185 Archie Baker Watford Harriers 9 11 12 10 42
10 1133 Alex Moore MK Distance Project 14 15 18 8 55
11 379 James Dobbin St Albans Striders 21 16 19 11 9 55
12 176 Zachary Cleary Chiltern Harriers 17 21 17 3 58
13 1187 James Ingham Watford Harriers 17 13 13 19 62
14 660 Oliver Wilson Bedford and County AC  16 15 16 15 17 62
15 651 Jack Hale Bedford and County AC  22 13 14 20 58 69
16 2866 Aiden Simmons Watford Harriers 10 20 24 28 16 70
17 1186 Luke Mansour Watford Harriers 23 23 18 16 15 72
18 1190 Mylo Neale Watford Harriers 13 32 20 11 76
19 125 George Fotherby Chiltern Harriers 26 17 22 18 83
20 2027 Dylan Winfield Luton AC 18 27 29 12 86
21 2512 George Hardy Biggleswade AC 24 26 25 14 89
22 657 Sam Deardon Bedford and County AC  25 25 21 22 93
23 325 Jack Irwin Marshall Milton Keynes AC 35 24 38 24 28 111
24 2061 Joseph Cashin Luton AC 38 42 33 25 138
25 2862 Jenan Craggs Watford Harriers 45 37 27 32 141
26 1628 Adam Hunter Silson AC 33 46 45 45 24 147
27 1626 Elliott Twelftree Silson AC 43 44 42 30 33 148
28 509 Charlie Crafts Vale of Aylesbury AC 37 41 48 36 162
29 517 Joseph Fryer Vale of Aylesbury AC 48 52 56 37 30 167
30 1881 Arthur Saldaev Bracknell AC 41 68 63 31 37 172
31 2063 Tom Deane Luton AC 37 40 40 63 180
32 515 Jay Jay Watt Vale of Aylesbury AC 44 50 51 40 185
33 126 Will Doran Chiltern Harriers 42 57 39 48 186
34 363 Gabriel Fernandez St Albans Striders 49 49 51 45 194
35 485 Ethan Hart Vale of Aylesbury AC 57 50 41 50 198
36 2024 Henry Barron Luton AC 47 61 47 43 64 198
37 2055 Emmanuel Haye Luton AC 49 70 36 54 209
38 837 Daniel Cogan Wycombe Phoenix 65 63 33 52 213
39 1702 Felix Moorehouse Redway Runners 51 59 66 47 223
40 1260 Daniel Southon Harrow AC 54 67 70 35 226
41 1627 Sam Martin Silson AC 70 72 55 41 238
42 2343 Callum Mitchell Wellingborough & District AC 72 83 68 48 51 239
43 1200 David Morgan Watford Harriers 60 65 64 55 244
44 504 Harry Owen Vale of Aylesbury AC 61 69 58 56 244
45 754 William Foster Wycombe Phoenix 56 58 63 67 244
46 328 William Totton Marshall Milton Keynes AC 67 81 65 53 61 246
47 1670 Elijah Slater Silson AC 63 77 73 59 53 248
48 326 Sam Wood Marshall Milton Keynes AC 62 78 62 57 70 251
49 836 Edward Faulkner Wycombe Phoenix 76 85 71 62 65 274
50 486 Oliver Spittles Vale of Aylesbury AC 78 75 61 69 283
51 2345 Albert Taylor Wellingborough & District AC 71 88 66 71 296
52 1625 Baptiste De Oliviera Silson AC 73 84 67 74 298
53 828 Samuel Evans Wycombe Phoenix 81 89 74 59 303
54 1701 Aidan Hurlock Redway Runners 83 95 80 71 77 311
55 838 Dylan Martin Wycombe Phoenix 82 94 77 72 325
56 512 Connor Brown Vale of Aylesbury AC 84 96 83 79 342