Chiltern League Division 1, 2019-20 - Individual rankings after 4 rounds
Senior Men Ox MK1 Lut Key MK2 Total
1 1657 George Wheeler MK Distance Project 4 8 2 7 13 MS
2 131 Richard Slade Chiltern Harriers 10 12 4 5 19 MS
3 369 Sam Winters Marshall Milton Keynes AC 8 21 6 19 33 MS
4 372 Tom Comerford Marshall Milton Keynes AC 9 16 9 34 MS
5 1656 Charles Wheeler MK Distance Project 16 20 14 50 MS
6 1591 Luke Delderfield Tring Running Club 15 22 15 28 52 MS
7 910 Kieran Gilfedder Wycombe Phoenix 33 41 8 12 53 MS
8 825 Andrew Headley Bedford and County AC  19 25 12 44 56 MS
9 1393 Rob Elmore Leighton Buzzard AC 23 29 14 20 57 MS
10 909 David Clark Wycombe Phoenix 17 30 13 35 60 MS
11 341 Elliot Hind Marshall Milton Keynes AC 5 28 40 73 MS
12 824 William Mullins Bedford and County AC  35 50 9 29 73 MS
13 1062 Rhys Rowlands Dacorum & Tring AC 32 47 25 17 74 MS
14 334 Steve Tuttle Marshall Milton Keynes AC 13 40 32 33 78 MS
15 122 Aran Davidson Chiltern Harriers 30 39 19 30 79 MS
16 574 Thomas Halling St Albans Striders 21 37 21 79 MS
17 816 Joe Strange Bedford and County AC  28 31 37 21 80 MS
18 1102 Charlie May Vale of Aylesbury AC 24 33 27 84 MS
19 1434 Billy Mead Leighton Buzzard AC 29 44 18 91 MS
20 923 Liam Busby Wycombe Phoenix 39 53 28 49 116 MS
21 925 Robert Wright Wycombe Phoenix 49 31 39 119 MS
22 1073 James French Dacorum & Tring AC 48 61 39 34 121 MS
23 820 Tom Powell Bedford and County AC  40 44 48 132 MS
24 591 Steve Buckle St Albans Striders 55 33 52 140 MS
25 3396 Jamie Marlow Dacorum & Tring AC 54 46 43 143 MS
26 343 Mark Palser Marshall Milton Keynes AC 42 62 52 83 156 MS
27 554 Oliver Knight St Albans Striders 64 71 55 41 160 MS
28 3397 Sean Collum Dacorum & Tring AC 58 77 40 175 MS
29 1394 Tom Inchley Leighton Buzzard AC 56 68 59 62 177 MS
30 924 Oliver Kidd Wycombe Phoenix 61 62 59 182 MS
31 1053 Mike Carpenter Dacorum & Tring AC 63 104 75 50 188 MS
32 922 Dean Childs Wycombe Phoenix 59 78 61 70 190 MS
33 567 Douglas Hobson St Albans Striders 54 81 57 192 MS
34 1522 Neil Hutchison Queens Park Harriers 84 67 60 66 193 MS
35 1060 Phillip Oddy Dacorum & Tring AC 69 67 61 197 MS
36 1096 Matt Hamilton Dacorum & Tring AC 81 63 65 209 MS
37 1392 Sam Dear Leighton Buzzard AC 80 79 65 224 MS
38 340 Stephen Ratcliffe Marshall Milton Keynes AC 71 86 86 84 241 MS
39 1326 Sai Nimalanathan Watford Harriers 103 120 70 71 244 MS
40 552 Richard Evans St Albans Striders 94 78 75 247 MS
41 349 Andrew Kirschner Marshall Milton Keynes AC 95 111 95 301 MS
42 1067 Ben Stratford Dacorum & Tring AC 115 92 99 306 MS
43 1658 Eliot Winter MK Distance Project 93 132 103 111 307 MS
44 444 Matt Britton Redway Runners 116 109 91 316 MS
45 1099 Chris Marriott Dacorum & Tring AC 122 102 93 317 MS
46 128 Jon Taylor Chiltern Harriers 87 126 112 325 MS
47 1536 Martin Hanicinec Queens Park Harriers 100 129 116 345 MS
48 1086 Thomas Mack Dacorum & Tring AC 118 137 107 362 MS
49 1056 Benjamin Kenny Dacorum & Tring AC 120 138 110 368 MS
50 428 Andy Gardner Redway Runners 119 139 128 386 MS
51 126 Matt Hipgrave Chiltern Harriers 136 148 131 129 396 MS
52 916 Scott Wixon-Nelson Wycombe Phoenix 140 154 125 136 401 MS
53 1088 Vadim Sumenkov Dacorum & Tring AC 142 129 137 408 MS
54 436 Martyn Douglas Redway Runners 154 136 138 428 MS
55 1455 Hamish Shaw Gade Valley Harriers 122 135 175 432 MS
56 1469 Stephen Newing Gade Valley Harriers 163 187 155 154 472 MS
57 1461 Phil Heaton Gade Valley Harriers 158 170 145 473 MS
58 124 Shaun Fry Chiltern Harriers 185 150 146 481 MS
59 1651 Lee Adams MK Distance Project 198 133 162 493 MS
60 401 James Down Redway Runners 148 199 164 511 MS
61 1450 Dean Kidd Gade Valley Harriers 194 227 193 199 586 MS
62 1642 Sam Whiffen Tring Running Club 236 200 192 628 MS
63 1087 Bill Wylie Dacorum & Tring AC 250 202 193 645 MS
Under 20 Men 0 M20
1 833 Harry Brodie Bedford and County AC  3 4 3 3 9 M20
2 815 James Minter Bedford and County AC  6 11 4 21 M20
3 811 Edward Blythman Bedford and County AC  11 9 5 25 M20
4 329 Matthew Dicks Marshall Milton Keynes AC 14 19 10 15 39 M20
5 335 Ewan Forsythe Marshall Milton Keynes AC 20 18 32 70 M20
6 847 Myles Caddell Wycombe Phoenix 25 32 17 74 M20
7 338 Robert Hickman Marshall Milton Keynes AC 26 36 27 26 79 M20
8 1683 Mintu Sidhu MK Distance Project 34 35 36 105 M20
9 339 Finlay Gibbs Marshall Milton Keynes AC 75 117 30 18 123 M20
10 1681 Marcus Lovell MK Distance Project 44 45 45 53 134 M20
11 155 Cameron Reid Chiltern Harriers 50 64 34 148 M20
12 1157 Jamie Pugh Vale of Aylesbury AC 41 74 112 227 M20
13 438 Daniel Horner Redway Runners 76 94 87 257 M20
14 1163 Matthew Bird Vale of Aylesbury AC 82 93 83 258 M20
15 1158 Matthew Rizzo-Naudi Vale of Aylesbury AC 108 112 105 95 308 M20
16 330 Alfie Blaber Marshall Milton Keynes AC 162 174 146 166 474 M20
M40 Men 0 M40
1 443 Genci Pepaj Redway Runners 18 23 20 24 61 M40
2 1104 Rob Taylor Vale of Aylesbury AC 47 58 47 56 150 M40
3 346 Matt Clarke Marshall Milton Keynes AC 57 73 56 58 171 M40
4 1406 Tom Kimber Leighton Buzzard AC 68 53 68 189 M40
5 813 Ewan Wilson Bedford and County AC  60 95 76 60 196 M40
6 324 Mike Smith Marshall Milton Keynes AC 52 59 100 211 M40
7 1411 Stuart Blofeld Leighton Buzzard AC 66 89 73 98 228 M40
8 1325 Geoff Curwen Watford Harriers 98 69 63 230 M40
9 1103 Roger Seed Vale of Aylesbury AC 73 102 82 77 232 M40
10 1323 Stuart Ingham Watford Harriers 77 84 79 76 232 M40
11 581 Gareth Parker St Albans Striders 78 96 91 69 238 M40
12 151 Neil Turner Chiltern Harriers 104 100 74 79 253 M40
13 1460 Michael Linden Gade Valley Harriers 83 108 87 97 267 M40
14 929 Clark Schofield Wycombe Phoenix 99 109 89 80 268 M40
15 1604 Greg O’Callaghan Tring Running Club 90 97 92 279 M40
16 1444 Antony Beamish Gade Valley Harriers 81 110 101 292 M40
17 499 Paul Clifford-Jones Redway Runners 125 113 108 346 M40
18 1396 Matthew Brooks Leighton Buzzard AC 111 123 118 121 350 M40
19 337 Andrew Wasdell Marshall Milton Keynes AC 115 144 128 118 361 M40
20 331 Steve Withers Marshall Milton Keynes AC 130 138 124 114 368 M40
21 1324 Nick Harris Watford Harriers 128 139 134 401 M40
22 140 Nathan Taylor Chiltern Harriers 131 146 140 417 M40
23 1472 Nick Crowther Gade Valley Harriers 146 203 135 144 425 M40
24 141 Mike Worsfold Chiltern Harriers 170 171 132 130 432 M40
25 1693 Andrew Jacobs MK Distance Project 151 182 144 141 436 M40
26 431 Dan Hippey Redway Runners 138 173 147 160 445 M40
27 1471 Simon Wallis Gade Valley Harriers 135 169 157 461 M40
28 1456 James Birnie Gade Valley Harriers 192 158 119 469 M40
29 1401 Neil Green Leighton Buzzard AC 184 157 148 489 M40
30 1063 Steven Russell Dacorum & Tring AC 159 183 149 491 M40
31 1076 Richard Slack Dacorum & Tring AC 191 195 165 161 517 M40
32 328 Ben Miller Marshall Milton Keynes AC 184 211 175 167 526 M40
33 1462 Phil Mercer Gade Valley Harriers 173 204 181 558 M40
34 1080 Adrian Marshall Dacorum & Tring AC 199 215 180 181 560 M40
35 323 Tim Pearce Marshall Milton Keynes AC 198 217 187 177 562 M40
36 135 Glen Martin Chiltern Harriers 179 214 176 569 M40
37 1543 Richard Byrne Queens Park Harriers 225 191 178 594 M40
38 1398 Chris Dimmock Leighton Buzzard AC 203 235 209 204 616 M40
39 1054 Robert Davies Dacorum & Tring AC 206 241 210 657 M40
40 586 Anthony Bunker St Albans Striders 247 207 212 666 M40
41 1532 Tim Lewin Queens Park Harriers 201 261 216 678 M40
42 577 Andrew Maher St Albans Striders 214 254 213 681 M40
43 1397 Nigel Chesterton Leighton Buzzard AC 219 258 212 689 M40
M50 Men 0 M50
1 1318 Matt Adcock Watford Harriers 49 69 48 166 M50
2 1408 James Bell Leighton Buzzard AC 67 82 72 74 213 M50
3 1314 Frank Ryan Watford Harriers 86 91 88 85 259 M50
4 822 Stuart Still Bedford and County AC  127 105 101 96 302 M50
5 1410 Steve Sharples Leighton Buzzard AC 92 106 122 320 M50
6 1611 Nigel Bunn Tring Running Club 101 119 105 325 M50
7 594 Nigel Aston St Albans Striders 105 145 121 135 361 M50
8 133 Andy Hickman Chiltern Harriers 117 155 130 122 369 M50
9 325 Eduardo Ustaran Marshall Milton Keynes AC 113 149 115 377 M50
10 819 Jim Black Bedford and County AC  126 141 120 387 M50
11 439 Ian Horner Redway Runners 161 160 137 139 436 M50
12 553 Colin Braybrook St Albans Striders 129 172 164 465 M50
13 144 Ian Lawson Chiltern Harriers 145 159 165 469 M50
14 1643 Stuart Fogarty Tring Running Club 175 145 156 476 M50
15 1621 Chris Nicholls Tring Running Club 164 190 156 169 489 M50
16 1313 Derek Walker Watford Harriers 166 167 163 496 M50
17 1316 Adrian Harwood Watford Harriers 175 201 152 176 503 M50
18 576 Steve Smith St Albans Striders 167 186 162 515 M50
19 449 Neville Rowles Redway Runners 206 141 173 520 M50
20 1622 Jon Salmon Tring Running Club 171 197 172 182 525 M50
21 953 Mike Taylor Wycombe Phoenix 189 219 174 174 537 M50
22 1534 Peter Reupke Queens Park Harriers 188 194 172 554 M50
23 1107 Trevor Lynch Vale of Aylesbury AC 181 220 184 189 554 M50
24 1108 Alan Roberts Vale of Aylesbury AC 193 221 182 188 563 M50
25 1610 Rick Ansell Tring Running Club 204 232 196 191 591 M50
26 1623 Mark Tikaram Tring Running Club 209 242 201 198 608 M50
27 1312 Kevin Clark Watford Harriers 217 234 197 196 610 M50
28 1526 Charles Tatham Queens Park Harriers 216 260 211 207 634 M50
29 1315 Graham Mayoh Watford Harriers 224 217 218 659 M50
30 471 Kevin Taylor Redway Runners 257 215 217 689 M50
31 1547 Trevor Mathurin Queens Park Harriers 265 223 221 709 M50
M60 Men 0 M60
1 1110 Tim Jones Vale of Aylesbury AC 109 157 127 393 M60
2 557 Martin Halling St Albans Striders 169 188 173 170 512 M60
3 1546 Maurice Quirke Queens Park Harriers 194 151 168 513 M60
4 1629 John Manning Tring Running Club 186 179 184 549 M60
5 146 Alan Hornibrook Chiltern Harriers 174 193 190 557 M60
6 1646 Trevor Lark Tring Running Club 209 178 187 574 M60
7 1527 Adrian Boylan Queens Park Harriers 195 251 206 195 596 M60
8 1066 John Stevens Dacorum & Tring AC 211 238 205 654 M60
9 1061 Philip Pugh Dacorum & Tring AC 244 204 209 657 M60
10 564 Michael Jack St Albans Striders 255 208 213 676 M60
11 1093 Matthew David Stears Dacorum & Tring AC 259 216 219 694 M60
M70 Men 0 M70
1 345 Kelvin Smith Marshall Milton Keynes AC 207 246 203 197 607 M70
2 148 Trevor Brawn Chiltern Harriers 225 262 219 220 664 M70
3 1064 John Slack Dacorum & Tring AC 228 266 222 223 673 M70
4 344 Stuart Cowan Marshall Milton Keynes AC 210 256 208 674 M70
5 1540 William O'Connor Queens Park Harriers 229 268 225 224 678 M70
Under 17 Men 0 M17
1 312 Leo Freeland Marshall Milton Keynes AC 5 2 1 1 4 M17
2 79 Alex Aldred Chiltern Harriers 2 11 3 4 9 M17
3 773 Alex Alston Bedford and County AC  4 4 2 5 10 M17
4 1266 Charlie Woollett Watford Harriers 7 3 2 12 M17
5 1153 Nathan Jones Vale of Aylesbury AC 6 7 7 20 M17
6 360 Jamie Darcy Marshall Milton Keynes AC 11 8 6 25 M17
7 82 Alex Johnson Chiltern Harriers 9 14 4 27 M17
8 90 James Palmer Chiltern Harriers 12 15 7 34 M17
9 983 Thomas O'Reilly Dacorum & Tring AC 14 17 9 40 M17
10 87 Luke Martin Chiltern Harriers 15 18 8 41 M17
11 775 James Vinnicombe Bedford and County AC  21 11 13 45 M17
12 313 Zak Freeland Marshall Milton Keynes AC 21 24 14 12 47 M17
13 657 Aidan Tanner St Albans Striders 16 19 12 47 M17
14 314 Alex Brent Marshall Milton Keynes AC 26 17 10 53 M17
15 659 James Allison St Albans Striders 25 16 14 55 M17
16 1262 Lewis Clark Watford Harriers 30 33 22 17 69 M17
17 854 Aaron Phillips Wycombe Phoenix 24 30 20 74 M17
Under 15 Boys 0 M15
1 755 Noah Campion Bedford and County AC  2 1 1 3 4 M15
2 647 Oscar Loveday St Albans Striders 5 2 4 11 M15
3 283 Callum Tripp Marshall Milton Keynes AC 14 4 2 6 12 M15
4 1147 Ewan Maxwell Vale of Aylesbury AC 7 3 4 10 14 M15
5 63 Angus Stoneham Chiltern Harriers 10 3 7 20 M15
6 1257 Adam Wood Watford Harriers 6 6 9 21 M15
7 285 Harry Totton Marshall Milton Keynes AC 8 5 11 24 M15
8 1146 Woody Day Vale of Aylesbury AC 11 10 5 12 26 M15
9 756 Euan Supple Bedford and County AC  19 7 12 14 33 M15
10 1149 Alastair Walls Vale of Aylesbury AC 15 9 10 20 34 M15
11 754 Ethan Cairns Bedford and County AC  16 11 9 19 36 M15
12 59 Laurie Gawne Chiltern Harriers 17 7 13 37 M15
13 284 Joshua Edwards Marshall Milton Keynes AC 29 16 11 17 44 M15
14 511 Harley Mackenzie Redway Runners 21 13 13 18 44 M15
15 66 Sammy Bennetts Chiltern Harriers 18 15 15 48 M15
16 757 James Taylor Bedford and County AC  17 14 21 52 M15
17 866 Owen Westbrook Wycombe Phoenix 23 20 15 23 58 M15
18 1148 Ethan Perry Vale of Aylesbury AC 26 16 24 66 M15
19 62 Zak Fisher Chiltern Harriers 25 21 22 68 M15
20 92 Jerry Anderson Chiltern Harriers 33 23 18 74 M15
21 282 Ben Webb Marshall Milton Keynes AC 37 25 19 81 M15
22 1349 Sid Mead Leighton Buzzard AC 35 28 22 31 81 M15
23 281 Dylan Hollinshead Marshall Milton Keynes AC 38 30 20 32 82 M15
Under 13 Boys 0 M13
1 32 Alden Collier Chiltern Harriers 1 1 1 3 M13
2 1671 Nicholas Hammett MK Distance Project 6 2 2 2 6 M13
3 41 Gabriel Strutton-Smith Chiltern Harriers 13 3 6 15 22 M13
4 267 Maxwell Newman Marshall Milton Keynes AC 7 4 13 24 M13
5 37 Rowan Gawne Chiltern Harriers 9 5 10 24 M13
6 31 Leon Doran Chiltern Harriers 10 4 11 25 M13
7 1232 Oliver Cooper Watford Harriers 18 8 7 12 27 M13
8 634 Edward Wade St Albans Striders 15 6 7 28 M13
9 777 Cameron Barnes Bedford and County AC  23 3 9 35 M13
10 749 Austin Cole Bedford and County AC  19 11 10 17 38 M13
11 1236 Theo Keen Watford Harriers 24 9 8 23 40 M13
12 752 Oliver Wilson Bedford and County AC  23 13 11 18 42 M13
13 319 Jack Lennox Marshall Milton Keynes AC 34 12 12 19 43 M13
14 30 Alfie Clifford Chiltern Harriers 14 10 25 49 M13
15 1275 Max Fergie Watford Harriers 25 14 16 22 52 M13
16 43 Rory Hilton Chiltern Harriers 16 18 24 58 M13
17 261 James Stallwood Marshall Milton Keynes AC 26 16 17 37 59 M13
18 1235 James Ingham Watford Harriers 27 18 21 27 66 M13
19 266 Elias Skaarup Marshall Milton Keynes AC 17 15 35 67 M13
20 642 James Dobbin St Albans Striders 30 24 23 34 77 M13
21 1135 Freddie MacKintosh Vale of Aylesbury AC 29 27 24 31 80 M13
22 525 Toby Sapwell Redway Runners 35 28 19 43 82 M13
23 263 Alex Granfelt Marshall Milton Keynes AC 50 32 22 28 82 M13
24 1373 J Harrison Leighton Buzzard AC 21 28 36 85 M13
25 1134 Jude Hudson Vale of Aylesbury AC 20 22 45 87 M13
26 38 Danny Carruthers Chiltern Harriers 31 26 32 89 M13
27 1710 Stanley Baker-Smith MK Distance Project 32 29 32 49 93 M13
28 45 Issa Phillips-Pope Chiltern Harriers 39 30 25 39 94 M13
29 257 Jack Irwin Marshall Milton Keynes AC 47 33 29 48 109 M13
30 751 Daniel Smith Bedford and County AC  42 39 30 40 109 M13
31 1133 Sam Hart Vale of Aylesbury AC 38 37 41 116 M13
32 644 Joshua Banfield St Albans Striders 43 38 38 119 M13
33 513 Max O'Neill Redway Runners 46 36 42 124 M13
34 262 Jaique Jibodu Marshall Milton Keynes AC 58 41 34 50 125 M13
35 643 Vincent Ross St Albans Striders 51 43 33 127 M13
36 898 Rufus Parry Wycombe Phoenix 56 42 35 55 132 M13
37 875 Daniel Cogan Wycombe Phoenix 55 45 36 52 133 M13
38 1342 Ash Carter Leighton Buzzard AC 59 47 38 53 138 M13
Senior Women 0 FS
1 951 Melanie Wilkins Wycombe Phoenix 1 2 1 1 3 FS
2 326 Elle Roche Marshall Milton Keynes AC 4 7 2 2 8 FS
3 327 Alice Ritchie Marshall Milton Keynes AC 10 9 5 5 19 FS
4 200 Ellie Bates Chiltern Harriers 18 19 10 9 37 FS
5 1422 Jo Sharples Leighton Buzzard AC 11 13 13 37 FS
6 1340 Claire Bentley Watford Harriers 15 20 12 47 FS
7 779 Josie Smith Bedford and County AC  14 18 20 52 FS
8 195 Hannah Wardley Chiltern Harriers 21 23 9 53 FS
9 1046 Katy Warren Dacorum & Tring AC 25 18 17 60 FS
10 355 Abby Roskilly Marshall Milton Keynes AC 24 28 24 76 FS
11 1687 Anna Kofoed-Gregory MK Distance Project 23 28 26 77 FS
12 942 Melanie Phair Wycombe Phoenix 34 24 22 80 FS
13 1421 Ruth Mitchell Leighton Buzzard AC 28 27 30 85 FS
14 1491 Kathleen Smith Gade Valley Harriers 37 20 36 93 FS
15 1420 Amy Farnfield Leighton Buzzard AC 45 35 38 40 113 FS
16 427 Sarah King Redway Runners 35 58 39 132 FS
17 196 Katie Royals Chiltern Harriers 39 61 48 148 FS
18 418 Emily Bousfield Redway Runners 42 57 50 56 148 FS
19 1528 Melanie McGovern Queens Park Harriers 47 70 47 64 158 FS
20 788 Carla Whitmore Bedford and County AC  62 51 54 167 FS
21 411 Lauren Keeler Redway Runners 61 71 71 203 FS
22 1595 Daisy Goldhagen Tring Running Club 81 114 75 67 223 FS
23 1031 Louise Flower Dacorum & Tring AC 71 92 68 110 231 FS
24 1641 Hannah Whiffen Tring Running Club 108 67 79 254 FS
25 333 Fern Yull Marshall Milton Keynes AC 65 105 89 259 FS
26 1495 Lizzy Andrews Gade Valley Harriers 92 104 81 277 FS
27 1339 Emma Gardner Watford Harriers 98 90 109 297 FS
28 198 Laura Gardner Chiltern Harriers 107 146 115 124 346 FS
29 1537 Jana Wolfova Queens Park Harriers 106 140 106 352 FS
30 1497 Mary McCluskey Gade Valley Harriers 104 169 119 139 362 FS
31 1049 Paige Nicklin Dacorum & Tring AC 127 164 130 421 FS
32 1499 Claire Pellett Gade Valley Harriers 133 177 135 445 FS
F35 Women 0 F35
1 903 Alexandra Cook Wycombe Phoenix 3 6 4 7 13 F35
2 902 Zoe Doyle Wycombe Phoenix 5 5 3 13 F35
3 399 Lara Bromilow Marshall Milton Keynes AC 12 8 3 23 F35
4 1033 Claire Hallissey Dacorum & Tring AC 8 10 6 24 F35
5 1112 Sophie Delderfield Vale of Aylesbury AC 9 7 8 24 F35
6 1525 Michelle Maddick Queens Park Harriers 19 26 15 15 49 F35
7 904 Laura Street Wycombe Phoenix 17 17 31 65 F35
8 1021 Kerry Ardley Dacorum & Tring AC 30 25 25 80 F35
9 1337 Angela Adcock Watford Harriers 39 23 23 85 F35
10 1424 Amy Inchley Leighton Buzzard AC 30 41 29 26 85 F35
11 183 Sarah Quantrill Chiltern Harriers 29 29 32 90 F35
12 1029 Becky Fawcett Dacorum & Tring AC 52 37 34 123 F35
13 1632 Harriet Knight Tring Running Club 49 33 45 127 F35
14 1598 Liz O'Keeffe Tring Running Club 37 59 52 53 142 F35
15 941 Karen Foxwell-Moss Wycombe Phoenix 65 40 41 146 F35
16 188 Sylvia Moss Chiltern Harriers 50 64 53 51 154 F35
17 1599 Rachel Wray Tring Running Club 56 83 59 61 176 F35
18 1501 Victoria Crawley-Wise Gade Valley Harriers 59 79 64 202 F35
19 1336 Alison Putko Watford Harriers 66 65 72 203 F35
20 408 Sarah Buck Redway Runners 53 78 84 215 F35
21 169 Helen Cholawo Chiltern Harriers 64 76 85 225 F35
22 460 Melissa Sutcliffe Redway Runners 100 76 73 249 F35
23 783 Emma Coombes Bedford and County AC  85 116 74 94 253 F35
24 184 Rashila Wanninayake Chiltern Harriers 90 88 100 278 F35
25 404 Hannah Connelly Redway Runners 96 107 84 107 287 F35
26 1504 Angeline Cottrill Gade Valley Harriers 89 135 105 117 311 F35
27 1505 Laura Johnson Gade Valley Harriers 105 102 104 311 F35
28 1035 Erica Klein Dacorum & Tring AC 108 157 118 121 347 F35
29 1544 Charlotte Morris Queens Park Harriers 149 113 115 377 F35
30 1427 Sara Lowe Leighton Buzzard AC 117 176 131 134 382 F35
31 1166 Amanda Esslemont Vale of Aylesbury AC 120 158 122 400 F35
32 1425 Bianca Inchley Leighton Buzzard AC 125 154 127 406 F35
33 403 Suzy Patmore Redway Runners 121 166 130 417 F35
34 193 Fiona Calder Chiltern Harriers 134 187 140 147 421 F35
F45 Women 0 F45
1 187 Bex Nkoane Chiltern Harriers 13 14 10 37 F45
2 1549 Karima Harris Queens Park Harriers 27 16 18 61 F45
3 1507 Teresa Reason Gade Valley Harriers 32 33 22 87 F45
4 173 Sandra Reynolds Chiltern Harriers 22 38 34 94 F45
5 619 Zoe Lowe St Albans Striders 34 51 42 127 F45
6 623 Wendy Walsh St Albans Striders 36 30 62 128 F45
7 168 Sue Elliot Chiltern Harriers 54 44 41 47 132 F45
8 194 Christine Burroughs Chiltern Harriers 44 53 44 46 134 F45
9 1609 Mary Ward Tring Running Club 41 67 56 55 152 F45
10 179 Cathy Holloway Chiltern Harriers 48 60 58 63 166 F45
11 1506 Claire McDonnell Gade Valley Harriers 62 89 62 213 F45
12 166 Caroline Stephens Chiltern Harriers 73 78 74 225 F45
13 613 Donna Irwin St Albans Striders 77 96 63 86 226 F45
14 628 Mandy Attree St Albans Striders 58 95 75 228 F45
15 406 Dawn Blaber Redway Runners 78 112 77 95 250 F45
16 1607 Helen Tullie Tring Running Club 80 115 80 98 258 F45
17 599 Julianne Nightingale St Albans Striders 109 70 80 259 F45
18 441 Jane Lee Redway Runners 95 101 76 272 F45
19 784 Madeline Brodie Bedford and County AC  87 131 96 102 285 F45
20 415 Lisa Yabsley Redway Runners 94 117 83 294 F45
21 799 Ruth Kerr Bedford and County AC  123 85 90 298 F45
22 171 Fiona Williams Chiltern Harriers 103 101 106 310 F45
23 1335 Christine Dearman Watford Harriers 97 136 103 111 311 F45
24 170 Tamsin Finch Chiltern Harriers 122 153 110 125 357 F45
25 177 Angela Hughes Chiltern Harriers 102 165 127 133 362 F45
26 1331 Joanne Marshall Watford Harriers 111 155 99 365 F45
27 1510 Helen Cook Gade Valley Harriers 115 156 108 379 F45
28 178 Ruth Holyroyd Chiltern Harriers 145 116 118 379 F45
29 1645 Clare Murray Tring Running Club 141 109 132 382 F45
30 1045 Penny Wallduck Dacorum & Tring AC 143 120 122 385 F45
31 410 Carol Walton Redway Runners 119 150 123 392 F45
32 625 Lucy Stern St Albans Striders 113 162 119 394 F45
33 409 Eirwen Tagg Redway Runners 131 179 138 142 411 F45
34 600 Carole Jack St Albans Striders 167 124 123 414 F45
35 1431 Alison Bell Leighton Buzzard AC 147 132 141 420 F45
36 1494 Helen Heathcote Gade Valley Harriers 180 134 143 457 F45
F55 Women 0 F55
1 1625 Lynda Hembury Tring Running Club 31 47 43 38 112 F55
2 322 Debra Brent Marshall Milton Keynes AC 52 63 48 44 144 F55
3 352 Alexandra Knowles Marshall Milton Keynes AC 69 55 49 173 F55
4 1094 Celia Findlay Dacorum & Tring AC 84 49 70 203 F55
5 629 Deirdre Heydecker St Albans Striders 83 87 93 263 F55
6 175 Miriam Kempson Chiltern Harriers 100 133 94 108 302 F55
7 1013 Carole Pitts Dacorum & Tring AC 118 163 117 126 361 F55
8 1521 Susan Kennedy Queens Park Harriers 161 111 120 392 F55
9 1627 Shirley White Tring Running Club 128 173 133 131 392 F55
10 601 Katie Chilton St Albans Striders 172 129 137 438 F55
11 413 Lesley Berry Redway Runners 130 178 138 446 F55
F65 Women 0 F65
1 1509 Isabel Wilson Gade Valley Harriers 99 128 92 105 296 F65
2 400 Fi Han Bromilow Marshall Milton Keynes AC 123 168 121 136 380 F65
3 1115 Pat Card Vale of Aylesbury AC 132 141 149 422 F65
4 1535 Frances Sutherland Queens Park Harriers 136 188 142 148 426 F65
F20 Women 0 F20
1 781 Lucy-Mae Shepherd Bedford and County AC  6 6 3 2 11 F20
2 70 Soraya Lockwood Chiltern Harriers 25 18 23 16 57 F20
3 1358 Dana Carter Leighton Buzzard AC 41 38 31 110 F20
F17 Women 0 F17
1 949 Kirsten Stilwell Wycombe Phoenix 1 2 1 4 F17
2 1156 Emily Johnston Vale of Aylesbury AC 4 2 1 7 F17
3 1155 Anna Cuthbert Vale of Aylesbury AC 5 3 6 4 12 F17
4 75 Alicia Bushell Chiltern Harriers 4 7 5 3 12 eq F17
5 78 Katie Repper Chiltern Harriers 8 8 9 7 23 F17
6 858 Ellen Cooper Wycombe Phoenix 9 9 7 8 24 F17
7 712 Holly Hodgskinson Bedford and County AC  19 16 11 10 37 F17
8 296 Sophie Stockton Marshall Milton Keynes AC 13 13 21 12 38 F17
9 709 Grace Flemons Bedford and County AC  11 15 13 15 39 F17
10 714 Alicia Athersmith Bedford and County AC  20 14 10 44 F17
11 1357 Amy Killick Leighton Buzzard AC 24 22 12 14 48 F17
12 71 Millie Hughes Chiltern Harriers 18 24 14 17 49 F17
13 940 Mia Caddell Wycombe Phoenix 21 19 17 18 54 F17
14 72 Ella Peters Chiltern Harriers 15 18 23 56 F17
15 713 Josie Nicholls Bedford and County AC  17 19 25 61 F17
16 950 Rebecca Rees-Davies Wycombe Phoenix 22 20 26 20 62 F17
17 717 Niamh Huxford Bedford and County AC  23 16 29 68 F17
18 74 Jinaan Lockwood Chiltern Harriers 30 21 27 22 70 F17
19 981 Grace Hucknell Dacorum & Tring AC 27 25 19 71 F17
20 984 Jessica Hill Dacorum & Tring AC 38 26 25 26 77 F17
21 651 Beatrix Towers St Albans Striders 23 31 29 83 F17
22 853 Sophie Thomas Wycombe Phoenix 29 35 28 92 F17
23 1353 Zara Brooks Leighton Buzzard AC 40 30 31 101 F17
24 76 Ella Watson Chiltern Harriers 37 34 32 103 F17
F15 Girls 0 F15
1 652 Antonia Jubb St Albans Striders 2 1 1 4 F15
2 658 Lily Tse St Albans Striders 8 2 3 13 F15
3 972 Stella Whitlum Dacorum & Tring AC 4 3 10 17 F15
4 707 Natalie Simmons Bedford and County AC  10 1 7 18 F15
5 706 Maddison Webb Bedford and County AC  11 5 2 11 18 F15
6 1151 Hortense Seed Vale of Aylesbury AC 15 4 6 22 25 F15
7 274 Millie Freeland Marshall Milton Keynes AC 16 7 5 13 25 F15
8 1167 Emily Williams Vale of Aylesbury AC 14 6 10 30 F15
9 500 Daisy Yabsley Redway Runners 19 8 12 15 35 F15
10 715 Katie Olive Bedford and County AC  10 11 16 37 F15
11 1259 Rebecca Hodges Watford Harriers 20 14 13 17 44 F15
12 56 Charlotte Docwra Chiltern Harriers 18 13 14 45 F15
13 976 India Frost Dacorum & Tring AC 27 12 7 46 F15
14 649 Sophie Leslie St Albans Striders 24 20 14 25 58 F15
15 520 Molly Gorse Redway Runners 28 16 15 59 F15
16 270 Morenike Orimalade Marshall Milton Keynes AC 26 15 18 59 F15
17 504 Ella Patmore Redway Runners 25 17 19 61 F15
18 870 Sally Walling Wycombe Phoenix 31 24 16 23 63 F15
19 871 Emma Caddell Wycombe Phoenix 36 19 18 29 66 F15
20 987 Beth Moody Dacorum & Tring AC 21 17 33 71 F15
21 501 Annabel Sanders Redway Runners 30 18 30 78 F15
22 1350 Julia Bell Leighton Buzzard AC 32 23 24 79 F15
23 54 Annabelle Hilton Chiltern Harriers 39 26 19 84 F15
24 271 Phoebe Miller Marshall Milton Keynes AC 40 27 20 38 85 F15
25 684 Cristina Evagorou St Albans Striders 29 24 39 92 F15
26 519 Violet Scarborough Redway Runners 38 23 36 97 F15
27 711 Emma Abbey Bedford and County AC  35 25 37 97 F15
F13 Girls 0 F13
1 17 Zoe Gilbody Chiltern Harriers 1 4 1 6 F13
2 1673 Sophie Jacobs MK Distance Project 3 3 1 3 7 F13
3 704 Lily Farr Bedford and County AC  6 4 2 4 10 F13
4 705 Millie Dunger Bedford and County AC  8 5 5 6 16 F13
5 703 Lyla Danobrega Bedford and County AC  7 7 3 7 17 F13
6 23 Lucy Wilkinson Chiltern Harriers 9 6 6 21 F13
7 899 Evie Burton Wycombe Phoenix 12 9 7 11 27 F13
8 874 Libby Sutton Wycombe Phoenix 16 8 8 14 30 F13
9 1244 Gina Luckhurst Watford Harriers 25 10 14 15 39 F13
10 21 Olivia Clarke Chiltern Harriers 14 10 17 41 F13
11 22 Isabel Martin Chiltern Harriers 19 15 11 45 F13
12 245 Elizabeth Garner Marshall Milton Keynes AC 20 11 15 21 46 F13
13 236 Jessica Vaines Marshall Milton Keynes AC 28 16 18 12 46 F13
14 702 Lucy Deller Bedford and County AC  23 14 16 18 48 F13
15 1140 Lucy Cuthbert Vale of Aylesbury AC 26 12 20 19 51 F13
16 27 Emily Ford Chiltern Harriers 22 12 20 54 F13
17 1193 Abigail Corby Vale of Aylesbury AC 24 13 17 54 F13
18 24 Beth Togneri Chiltern Harriers 21 18 21 24 60 F13
19 1251 Lauren Wood Watford Harriers 31 19 22 22 63 F13
20 19 Savarnah Pandya Chiltern Harriers 30 19 16 65 F13
21 289 Jessica Woods Marshall Milton Keynes AC 47 22 24 23 69 F13
22 710 Lily Hodgskinson Bedford and County AC  29 21 25 75 F13
23 1242 Skye Duffy Watford Harriers 38 23 23 33 79 F13
24 708 Daisy Flemons Bedford and County AC  32 26 29 25 80 F13
25 242 Amy Wooton Marshall Milton Keynes AC 36 29 27 28 84 F13
26 203 Ella Glass Marshall Milton Keynes AC 35 28 32 27 87 F13
27 237 Emilia Willis Marshall Milton Keynes AC 45 20 35 34 89 F13
28 876 Ivy Uhart Wycombe Phoenix 53 27 33 30 90 F13
29 1347 Sophia Watt Leighton Buzzard AC 34 34 28 96 F13
30 238 Izzy Gregg Marshall Milton Keynes AC 42 44 30 26 98 F13
31 246 Alice O'Leary Marshall Milton Keynes AC 39 31 36 106 F13
32 948 Lyla Griffin Wycombe Phoenix 33 37 36 106 F13
33 287 Alice Richardson Marshall Milton Keynes AC 48 24 35 107 F13
34 1141 Iona Esslemont Vale of Aylesbury AC 41 25 44 110 F13
35 640 Rebecca Cray St Albans Striders 46 34 31 111 F13
36 878 Ellie Faulkner Wycombe Phoenix 51 37 29 117 F13
37 235 Isobelle Barker Marshall Milton Keynes AC 49 38 32 119 F13
38 515 Heather Cissell Redway Runners 62 42 41 43 126 F13
39 248 Mia Kentish Marshall Milton Keynes AC 55 36 39 130 F13
40 243 Paige Farley Marshall Milton Keynes AC 40 42 48 130 F13
41 872 Iris Cooper Wycombe Phoenix 59 39 44 142 F13
42 1145 Seren Young Vale of Aylesbury AC 60 43 40 143 F13
43 505 Isabelle Patmore Redway Runners 61 41 42 144 F13
44 1194 Nadya Williams Vale of Aylesbury AC 56 46 45 147 F13
45 885 Emma Westbrook Wycombe Phoenix 67 51 48 49 148 F13
46 521 Olivia Axford Redway Runners 66 49 47 162 F13