Chiltern League Division 2, 2019-20 - Individual rankings after 5 rounds (Best 4)
Senior Men Ox MK1 Lut Key MK2 Total
1 2306 Sebastien Cerillo Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 2 2 1 1 5 6 MS
2 2308 Simon Millett Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 9 5 4 2 20 MS
3 2019 Duncan Lawrence Headington Road Runners 7 5 7 5 4 21 MS
4 2600 Oliver Newell Thame Runners 19 15 12 9 55 MS
5 2108 Adam Bayliss Oxford City AC 21 24 17 14 12 64 MS
6 2141 Shun Watanabe Oxford City AC 36 28 8 6 78 MS
7 2018 John Fenning Headington Road Runners 23 33 21 20 14 78 MS
8 2561 Charlie Pughe Thame Runners 25 23 23 20 91 MS
9 1869 Harry Hammond Silson AC 44 41 29 15 15 100 MS
10 2522 Nic Stewart Buckingham & Stowe 31 28 27 30 116 MS
11 2663 Darren McGivern Hazlemere Runners 47 31 31 35 144 MS
12 2041 Daniel Bremner Headington Road Runners 53 52 36 32 173 MS
13 2610 Callum Harrison Ampthill & Flitwick Flyers 49 55 39 45 58 188 MS
14 2415 James Powell Bearbrook Running Club 69 81 46 49 38 202 MS
15 2661 Declan Doherty Hazlemere Runners 82 54 55 59 250 MS
16 2616 Philip Mead Ampthill & Flitwick Flyers 95 69 65 69 298 MS
17 2171 Antonino Cucchiara Stevenage & North Herts 104 105 80 70 81 335 MS
18 2805 Michael Bishop Brackley & District RC 102 74 58 103 337 MS
19 2643 Nicholas Corlett Hazlemere Runners 132 137 97 108 118 455 MS
20 2645 Paul Brewer Hazlemere Runners 126 155 108 113 502 MS
Under 20 Men Ox MK1 Lut Key MK2 0 M20
1 2378 Jed Noblett Luton AC 1 4 2 3 3 9 M20
2 2190 Charlie Major Stevenage & North Herts 70 83 50 62 49 231 M20
M40 Men Ox MK1 Lut Key MK2 0 M40
1 2852 Paul Williamson Leighton Buzzard Triathlon Club 13 17 12 11 53 M40
2 1926 Bruce Poll Bracknell AC 30 49 22 13 10 75 M40
3 2433 Dermot Martin Bearbrook Running Club 19 31 26 18 19 82 M40
4 2430 Craig Fines-Allin Bearbrook Running Club 22 18 19 26 85 M40
5 2724 Brendon Gilbert Handy Cross RC 24 20 24 24 21 89 M40
6 2538 Jimmy James Buckingham & Stowe 33 30 16 16 95 M40
7 2101 Michael Garry Oxford City AC 25 34 25 22 106 M40
8 2031 Richard Skilbeck Headington Road Runners 41 35 27 21 34 117 M40
9 2431 Michael Fryer Bearbrook Running Club 32 50 37 24 143 M40
10 3122 Alan Neill Shenley Striders 78 57 47 47 229 M40
11 3051 Adil Zbirou Khalouq Northampton AC 74 45 52 62 233 M40
12 1863 Toby Heley Silson AC 75 60 48 54 237 M40
13 2907 Paul Swinburne Biggleswade AC 60 73 57 60 250 M40
14 2432 Ian Higginson Bearbrook Running Club 68 86 70 69 77 284 M40
15 2511 Shay Harper Buckingham & Stowe 79 102 78 77 76 310 M40
16 2646 Rajith De Silva Hazlemere Runners 91 108 93 88 85 357 M40
17 2766 Stephen Dicks Olney Runners 90 100 85 90 108 365 M40
18 2649 Gavin Cousins Hazlemere Runners 115 113 86 95 83 377 M40
19 2514 Neil Pasmore Buckingham & Stowe 105 128 88 92 106 391 M40
20 2774 Richard Nicholoson Olney Runners 133 89 83 90 395 M40
21 3049 Adam Alexander Northampton AC 114 126 87 94 421 M40
22 2625 Henry Lynn Ampthill & Flitwick Flyers 103 123 90 110 426 M40
23 2562 Berwyn Pritchard-Jones Thame Runners 123 135 99 99 125 446 M40
24 2824 Mark Cheadle Wellingborough & District AC 124 134 104 101 463 M40
25 2196 Edward Manson Stevenage & North Herts 134 157 96 107 494 M40
26 2725 Martin Long Handy Cross RC 147 164 121 119 136 523 M40
M50 Men Ox MK1 Lut Key MK2 0 M50
1 2029 Fergus Campbell Headington Road Runners 12 11 8 9 7 35 M50
2 2015 Kenny Lowies Headington Road Runners 38 38 29 25 130 M50
3 2803 Shaun O'Gorman Brackley & District RC 46 48 33 34 39 152 M50
4 2444 Owen Byrne Bearbrook Running Club 48 54 36 33 41 158 M50
5 1854 Jim Darcy Silson AC 58 38 30 33 159 M50
6 2024 Doug Simpson Headington Road Runners 42 46 41 43 172 M50
7 1859 Simon Storer Silson AC 57 43 38 44 182 M50
8 2046 Roger Thetford Headington Road Runners 51 42 50 40 183 M50
9 2445 Graham Smith Bearbrook Running Club 66 53 54 57 230 M50
10 2530 David Morris Buckingham & Stowe 64 103 65 51 63 243 M50
11 2563 Mark Emmett Thame Runners 74 80 71 59 65 269 M50
12 1851 Graham Conquest Silson AC 71 97 72 68 75 286 M50
13 1858 Richard Popiel Silson AC 77 93 61 73 304 M50
14 2451 Darren Corsby Bearbrook Running Club 86 117 78 87 368 M50
15 2540 Steve Thomson Buckingham & Stowe 100 119 75 96 390 M50
16 1857 Michael Spencer Silson AC 109 120 83 79 391 M50
17 2570 Adrian Parry Thame Runners 99 127 92 89 113 393 M50
18 2564 John Gulliver Thame Runners 107 122 82 99 410 M50
19 2853 Kevin Moore Leighton Buzzard Triathlon Club 120 145 98 94 114 426 M50
20 2517 Rob Lisanti Buckingham & Stowe 162 87 102 98 449 M50
21 2856 Kevin Tarrier Leighton Buzzard Triathlon Club 121 146 95 91 453 M50
22 2512 Don Cissell Buckingham & Stowe 136 152 105 105 123 469 M50
23 2791 Julian Chronicle Brackley & District RC 151 112 107 126 496 M50
24 2197 Tony Carolan Stevenage & North Herts 139 154 118 112 523 M50
25 2767 David O'Connor Olney Runners 144 160 115 117 536 M50
M60 Men Ox MK1 Lut Key MK2 0 M60
1 2702 Phil Coy Banbury Harriers 101 116 80 102 399 M60
2 2449 Tony Barrows Bearbrook Running Club 129 106 109 104 448 M60
3 2701 Andrew Bartlett Banbury Harriers 145 119 118 131 513 M60
4 2305 Mushtaq (Mo) Khan Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 141 150 107 128 526 M60
Under 17 Men Ox MK1 Lut Key MK2 0 M17
1 1927 Callum Broadbent Bracknell AC 6 8 1 1 1 9 M17
2 2862 Ben Williamson Leighton Buzzard Triathlon Club 9 3 3 2 17 M17
3 1963 Max Stevens Bracknell AC 8 10 5 4 27 M17
4 2252 Finlay Kirk Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 9 13 6 5 33 M17
5 3054 Matthew Blomley Northampton AC 15 14 2 3 34 M17
6 3040 Isaac Cherrington Northampton AC 19 17 9 7 7 40 M17
7 2136 Drew Hogger Oxford City AC 14 18 5 4 41 M17
8 2906 Elliott Swinburne Biggleswade AC 24 25 13 11 8 56 M17
9 3042 Lewis Gibbs Northampton AC 23 20 8 6 57 M17
Under 15 Boys Ox MK1 Lut Key MK2 0 M15
1 1971 Samuel Marney Bracknell AC 1 1 2 1 5 M15
2 1944 Harry Prescott Bracknell AC 8 4 4 1 17 M15
3 2180 Benedict Clark Stevenage & North Herts 10 9 4 3 26 M15
4 2218 William Galliford Stevenage & North Herts 22 17 12 7 5 41 M15
5 3030 Dilane Nyangang Northampton AC 20 14 11 10 7 42 M15
6 3029 Ryan Croft Northampton AC 23 15 13 12 12 52 M15
7 2952 Tom Cripps Radley AC 19 18 11 8 56 M15
8 2761 Kian Nicholoson Olney Runners 18 13 19 11 61 M15
9 1805 Jake Storer Silson AC 27 23 19 14 13 69 M15
10 3170 Aidan McFadden Northampton AC 25 17 18 10 70 M15
11 3153 James Darby Northampton AC 24 19 16 13 72 M15
12 3031 Joshua Rodson Northampton AC 29 22 21 9 81 M15
Under 13 Boys Ox MK1 Lut Key MK2 0 M13
1 2220 Calum Fairey Stevenage & North Herts 1 1 1 2 5 M13
2 1930 Daniel Lewis Bracknell AC 2 2 2 1 7 M13
3 3013 Ollie Walls Northampton AC 4 4 5 5 18 M13
4 2465 Owen Stocker Bicester AC 7 6 3 8 24 M13
5 3011 Lewis Robson Northampton AC 21 9 6 6 6 27 M13
6 2686 Sam Davis Banbury Harriers 3 4 12 9 28 M13
7 3014 Benjamin Westmorland-Alexander Northampton AC 11 5 8 4 28 M13
8 3012 Kai Scott Northampton AC 12 10 7 11 11 39 M13
9 2398 Nathan Davis Luton AC 15 12 12 9 10 43 M13
10 2473 Joshua Smith Bicester AC 18 13 8 13 13 47 M13
11 3151 Lewis Fyfe Northampton AC 15 14 16 19 64 M13
12 2953 Charlie Cripps Radley AC 17 18 18 22 75 M13
13 2464 Robert Charlton Bicester AC 28 29 10 12 79 M13
14 2904 George Hardy Biggleswade AC 26 19 19 17 81 M13
15 3005 Freddie Caspall Northampton AC 33 25 20 22 23 90 M13
16 2370 Dylan Winfield Luton AC 38 22 15 16 91 M13
17 3003 Jacob Archer Northampton AC 31 27 16 19 93 M13
18 2184 Thomas Redfern Stevenage & North Herts 43 31 22 23 30 106 M13
19 3007 Tom Elliott Northampton AC 40 37 25 20 26 108 M13
20 3015 Daniel Wood Northampton AC 30 28 24 27 109 M13
21 2366 Joseph Cashin Luton AC 32 28 28 24 112 M13
22 2388 Dewi Morgan Luton AC 42 33 26 26 31 116 M13
23 2115 Harry Cann Oxford City AC 49 21 27 25 122 M13
24 3189 William Gardiner Northampton AC 34 29 30 33 126 M13
25 3008 Gabriel Goatley Northampton AC 41 30 29 28 128 M13
26 2096 Benjamin Straughan Oxford City AC 44 35 27 32 138 M13
27 1825 Adam Hunter Silson AC 46 36 30 32 144 M13
Senior Women Ox MK1 Lut Key MK2 0 FS
1 2290 Charlotte Firth Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 2 1 1 1 5 FS
2 2586 Sarah Green Thame Runners 12 13 11 5 41 FS
3 2088 Amy Johnson Headington Road Runners 14 12 9 6 41 FS
4 2293 Natalie Thompson Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 13 11 12 7 43 FS
5 2578 Emma Pughe Thame Runners 20 16 18 13 67 FS
6 3055 Eden Bates Northampton AC 38 46 26 26 22 112 FS
7 2523 Lucy Goddard Buckingham & Stowe 23 32 25 34 114 FS
8 2178 Alex Gates Stevenage & North Herts 54 31 38 42 165 FS
9 2537 Jessica Moll Buckingham & Stowe 50 73 50 35 35 170 FS
10 2140 Elisa Robbins Oxford City AC 47 68 54 55 61 217 FS
11 2599 Felicity Hindle Thame Runners 80 48 60 45 233 FS
12 1801 Jade Storer Silson AC 75 57 63 51 246 FS
13 2310 Jessica Stoeckl Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 102 70 78 89 339 FS
F35 Women Ox MK1 Lut Key MK2 0 F35
1 2581 Faye Sharpley Thame Runners 5 4 5 2 16 F35
2 2386 Claire McMahon-Adie Luton AC 8 6 6 7 27 F35
3 2073 Rachel Shaw Headington Road Runners 15 17 9 8 49 F35
4 2602 Jess Anstee Ampthill & Flitwick Flyers 28 22 20 30 100 F35
5 2513 Wendy Cissell Buckingham & Stowe 33 42 25 33 20 111 F35
6 2421 Anna Fryer Bearbrook Running Club 46 30 28 29 133 F35
7 2423 Deborah Martin Bearbrook Running Club 30 43 40 41 154 F35
8 2651 Abby Smith Hazlemere Runners 63 52 58 57 230 F35
9 1847 Ceris Probert Silson AC 75 89 64 68 63 270 F35
10 2608 Rebecca Fleckney Ampthill & Flitwick Flyers 87 103 74 80 344 F35
F45 Women Ox MK1 Lut Key MK2 0 F45
1 2439 Helen Mulhall Bearbrook Running Club 7 5 3 4 19 F45
2 1842 Helen Heley Silson AC 17 14 7 6 3 30 F45
3 1870 Julie-Ann Hammond Silson AC 11 15 13 9 48 F45
4 3053 Barbara Willison Northampton AC 21 25 19 14 14 68 F45
5 2763 Andrea Cartmell-Brock Olney Runners 26 34 33 32 23 114 F45
6 2384 Jo Winfield Luton AC 44 32 23 27 126 F45
7 2601 Lisa Wells Ampthill & Flitwick Flyers 36 39 29 31 33 129 F45
8 2695 Lisa Ansell Banbury Harriers 49 51 35 36 28 148 F45
9 3052 Judith Rose Northampton AC 41 25 52 40 158 F45
10 2529 Debbie Morris Buckingham & Stowe 39 56 39 45 38 161 F45
11 2139 Popsie Wootten Oxford City AC 52 63 40 37 37 166 F45
12 2436 Lynn Garricks Bearbrook Running Club 48 41 51 53 193 F45
13 2652 Gerry Thomas Hazlemere Runners 53 62 51 50 47 201 F45
14 2069 Sandra Harding-Brown Headington Road Runners 70 53 61 50 234 F45
15 2641 Katrina Rints Hazlemere Runners 61 69 60 72 262 F45
16 2855 Clare Hodges Leighton Buzzard Triathlon Club 73 98 68 69 64 274 F45
17 2650 Katherine Orr Hazlemere Runners 85 100 77 78 340 F45
18 2527 Sonya McVeigh Buckingham & Stowe 92 108 81 82 363 F45
19 2086 Sarah Leach Headington Road Runners 95 114 84 90 383 F45
F55 Women Ox MK1 Lut Key MK2 0 F55
1 2700 Ros Kelling Banbury Harriers 20 23 22 18 83 F55
2 2580 Steph Cook Thame Runners 32 38 34 29 26 121 F55
3 2187 Christine Feely Stevenage & North Herts 41 48 28 34 36 139 F55
4 2579 Anne Sprinz Thame Runners 54 61 42 47 46 189 F55
5 1841 Sue Torrance Silson AC 56 79 53 58 246 F55
6 2798 Rachel Prior Brackley & District RC 68 86 62 62 278 F55
7 1867 Madeleine Moutrie Silson AC 83 67 65 68 283 F55
8 2583 Sue Fallon Thame Runners 81 97 69 76 83 309 F55
9 2664 Helen Manners Hazlemere Runners 111 78 82 88 359 F55
F65 Women Ox MK1 Lut Key MK2 0 F65
1 2081 Helen Turley Headington Road Runners 40 50 39 48 177 F65
F20 Women Ox MK1 Lut Key MK2 0 F20
1 2285 Morgan Hanson Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 7 2 4 6 4 16 F20
2 3067 Abbie Jones Maidenhead AC 29 22 8 3 1 34 F20
3 1937 Emily Spencer-Jones Bracknell AC 22 13 6 9 11 39 F20
4 1831 Ceri Davies Silson AC 14 9 11 10 44 F20
5 1960 Marie Halliday Bracknell AC 19 13 15 15 62 F20
6 2182 Lizzie Raymont Stevenage & North Herts 28 20 15 18 17 70 F20
F17 Women Ox MK1 Lut Key MK2 0 F17
1 1921 Abigail Baines Bracknell AC 1 1 3 5 10 F17
2 2830 Lucy Watts Wellingborough & District AC 6 4 4 6 20 F17
3 2362 Bluebell Cooke Luton AC 4 5 12 7 28 F17
4 3046 Isabelle Rippon Northampton AC 18 14 9 14 12 49 F17
5 1803 Georgia Corcoran Silson AC 24 18 12 7 13 50 F17
6 2176 Katie Thompson Stevenage & North Herts 27 15 16 19 77 F17
7 3045 Isabel Haynes Northampton AC 35 24 16 21 24 85 F17
8 2694 Georgie Speck Banbury Harriers 31 23 19 18 91 F17
F15 Girls Ox MK1 Lut Key MK2 0 F15
1 2691 Tilly Lainchbury Banbury Harriers 7 4 4 2 17 F15
2 2269 Hannah Woolley Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 6 3 5 5 19 F15
3 1923 Amy Sinclair Bracknell AC 35 5 7 5 3 20 F15
4 3038 Abigail Thayanithy Northampton AC 12 8 6 6 7 27 F15
5 2375 Holly Lathwell Luton AC 19 10 12 8 4 34 F15
6 3035 Flora Goatley Northampton AC 14 12 9 8 43 F15
7 1972 Sofia Foster Bracknell AC 22 17 11 11 10 49 F15
8 2192 Amelie Hobbs Stevenage & North Herts 23 15 14 13 13 55 F15
9 2175 Laura Thompson Stevenage & North Herts 21 16 10 9 56 F15
10 2266 Nicole Chamberlain Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 17 20 13 14 64 F15
11 3036 Leatitia Nyangang Northampton AC 21 16 16 16 69 F15
12 3037 Caitlin Reeves Northampton AC 24 23 14 12 73 F15
13 3039 Sophie Wood Northampton AC 32 22 15 12 81 F15
14 1833 Isabel Heley Silson AC 38 25 20 20 18 83 F15
15 2172 Amy McCague Stevenage & North Herts 34 17 17 17 85 F15
16 1830 Sophie Titmuss Silson AC 37 26 21 19 19 85 F15
17 1804 Isabel Sumner Silson AC 39 28 22 22 20 92 F15
F13 Girls Ox MK1 Lut Key MK2 0 F13
1 1956 Kirsten Fraser Bracknell AC 2 3 1 2 8 F13
2 1948 Isabelle Thorpe Bracknell AC 4 1 3 1 9 F13
3 1961 Marnie Fieldsend Bracknell AC 5 2 2 1 10 F13
4 2688 Isla McGowan Banbury Harriers 1 4 3 3 11 F13
5 3027 Zineb Zbirou Northampton AC 14 11 4 5 2 22 F13
6 2195 Abigail Manson Stevenage & North Herts 10 7 6 5 28 F13
7 3152 Ella Darby Northampton AC 8 13 5 4 30 F13
8 3025 Olivia Willison Northampton AC 9 9 7 11 36 F13
9 3026 Mariam Zbirou Northampton AC 18 15 8 18 7 48 F13
10 1931 Denise Spencer Bracknell AC 17 6 10 16 49 F13
11 3023 Isabelle Smith Northampton AC 20 17 7 13 13 50 F13
12 3021 Thea Oakley Northampton AC 29 16 10 19 10 55 F13
13 3020 Adrienne Nyangang Northampton AC 21 14 13 17 65 F13
14 2851 Charlotte Williamson Leighton Buzzard Triathlon Club 25 21 11 20 15 67 F13
15 3017 Katie Enefer Northampton AC 31 22 12 16 20 70 F13
16 2687 Charlotte Hall Banbury Harriers 30 18 12 12 72 F13
17 1938 Erin Ackroyd Bracknell AC 23 23 14 22 82 F13
18 2219 Grace Hart Stevenage & North Herts 38 25 16 21 21 83 F13
19 1966 Natalie Foster Bracknell AC 39 24 15 23 24 86 F13
20 2903 Orlagh Brunning Biggleswade AC 36 27 17 22 23 89 F13
21 2189 Violet Temple Stevenage & North Herts 41 31 21 24 117 F13
22 1835 Annie Corcoran Silson AC 52 41 28 31 28 128 F13
23 1814 Rosemary Heley Silson AC 47 25 28 29 129 F13
24 1815 Florence Harris Silson AC 53 42 29 30 30 131 F13
25 1826 Sophie Brooks Silson AC 49 34 23 26 132 F13