Chiltern League 2019/20 - Division 2 - Match 1 - Oxford - 12 October 2019
Overall Team Score
1 Oxford City AC 1675
2 Bracknell AC 1531
3 Headington Road Runners 1420
4 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 1261
5 Bearbrook Running Club 1125
6 Buckingham & Stowe 961
7 Silson AC 914
8 Banbury Harriers 883
9 Thame Runners 786
10 Stevenage & North Herts 770
11 Northampton AC 758
12 Handy Cross Runners 700
13 Luton AC 668
14 Abingdon AC 490
15 Leighton Buzzard Triathlon Club 487
16 Ampthill & Flitwick Flyers 473
17 Hazlemere Runners 440
18 Brackley & District RC 427
19 Radley AC 416
20 Olney Runners 314
21 Cookham Running Club 241
22 Wellingborough & District AC 202
23 Eynsham Road Runners 185
24 Bicester AC 175
25 Biggleswade AC 116
26 Maidenhead AC 7
27 Wheathampstead Warriors
28 Shenley Striders
29 Higham Harriers
Male Overall Team
1 Bracknell AC 1179
2 Oxford City AC 1173
3 Headington Road Runners 1035
4 Bearbrook Running Club 794
5 Buckingham & Stowe 635
6 Handy Cross Runners 594
7 Silson AC 591
8 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 530
9 Banbury Harriers 489
10 Leighton Buzzard Triathlon Club 405
11 Luton AC 403
12 Thame Runners 394
13 Radley AC 375
14 Abingdon AC 372
15 Stevenage & North Herts 345
16 Brackley & District RC 309
17 Northampton AC 302
18 Ampthill & Flitwick Flyers 261
19 Olney Runners 242
20 Hazlemere Runners 231
21 Eynsham Road Runners 185
22 Bicester AC 123
23 Cookham Running Club 101
24 Biggleswade AC 98
25 Wellingborough & District AC 83
26 Maidenhead AC
27 Wheathampstead Warriors
28 Shenley Striders
29 Higham Harriers
Female Overall Team
1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 731
2 Oxford City AC 502
3 Northampton AC 456
4 Stevenage & North Herts 425
5 Banbury Harriers 394
6 Thame Runners 392
7 Headington Road Runners 385
8 Bracknell AC 352
9 Bearbrook Running Club 331
10 Buckingham & Stowe 326
11 Silson AC 323
12 Luton AC 265
13 Ampthill & Flitwick Flyers 212
14 Hazlemere Runners 209
15 Cookham Running Club 140
16 Wellingborough & District AC 119
17 Abingdon AC 118
18 Brackley & District RC 118
19 Handy Cross Runners 106
20 Leighton Buzzard Triathlon Club 82
21 Olney Runners 72
22 Bicester AC 52
23 Radley AC 41
24 Biggleswade AC 18
25 Maidenhead AC 7
26 Eynsham Road Runners
27 Wheathampstead Warriors
28 Shenley Striders
29 Higham Harriers
Seniors Overall Score
1 Headington Road Runners 1420
2 Oxford City AC 1281
3 Bearbrook Running Club 1125
4 Buckingham & Stowe 961
5 Bracknell AC 954
6 Thame Runners 786
7 Silson AC 777
8 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 760
9 Handy Cross Runners 700
10 Banbury Harriers 660
11 Ampthill & Flitwick Flyers 473
12 Luton AC 466
13 Leighton Buzzard Triathlon Club 458
14 Hazlemere Runners 440
15 Brackley & District RC 427
16 Abingdon AC 343
17 Northampton AC 317
18 Olney Runners 298
19 Stevenage & North Herts 448
20 Eynsham Road Runners 185
21 Radley AC 144
22 Wellingborough & District AC 114
23 Biggleswade AC 89
24 Cookham Running Club 27
25 Maidenhead AC
26 Wheathampstead Warriors
27 Shenley Striders
28 Higham Harriers
29 Bicester AC
Juniors Overall Score
1 Bracknell AC 577
2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 501
3 Northampton AC 441
4 Oxford City AC 394
5 Stevenage & North Herts 322
6 Radley AC 272
7 Banbury Harriers 223
8 Cookham Running Club 214
9 Luton AC 202
10 Bicester AC 175
11 Abingdon AC 147
12 Silson AC 137
13 Wellingborough & District AC 88
14 Leighton Buzzard Triathlon Club 29
15 Biggleswade AC 27
16 Olney Runners 16
17 Maidenhead AC 7
18 Headington Road Runners
19 Hazlemere Runners
20 Bearbrook Running Club
21 Brackley & District RC
22 Buckingham & Stowe
23 Eynsham Road Runners
24 Wheathampstead Warriors
25 Shenley Striders
26 Handy Cross Runners
27 Higham Harriers
28 Thame Runners
29 Ampthill & Flitwick Flyers
Senior Men
Race Mob D2 No. Name Time Div Club Cat Pos M/F Pts Senior Men Team   Total 1 2 3 4 5 6 7 8
MS 15 1 2378 Jed Noblett 30:26 D2 Luton AC M20 1 M 148 1 Headington Road Runners MS 1035 142 139 137 132 127 126 121 111
MS 23 2 2306 Sebastien Cerillo 31:05 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC MS 1 M 147 2 Oxford City AC MS 986 140 138 129 128 124 122 113 92
MS 25 3 1962 Max Borgnis 31:15 D2 Bracknell AC M20 2 M 146 3 Bracknell AC MS 954 146 141 135 123 119 110 96 84
MS 28 4 3096 Simon Fisher 31:24 D2 Abingdon AC MS 2 M 145 4 Bearbrook Running Club MS 794 130 117 101 99 95 88 83 81
MS 31 5 2941 Alex Miell-Ingram 31:28 D2 Radley AC MS 3 M 144 5 Buckingham & Stowe MS 635 118 116 98 85 70 55 49 44
MS 37 6 2300 James Tidd 31:48 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC MS 4 M 143 6 Handy Cross Runners MS 594 133 125 104 67 64 54 31 16
MS 42 7 2019 Duncan Lawrence 32:04 D2 Headington Road Runners MS 5 M 142 7 Silson AC MS 570 120 105 87 78 72 68 40
MS 44 8 1968 Oliver Hall 32:09 D2 Bracknell AC M20 3 M 141 8 Banbury Harriers MS 436 134 93 76 62 48 19 4
MS 57 9 2134 Ben Upjohn 33:03 D2 Oxford City AC MS 6 M 140 9 Leighton Buzzard Triathlon Club MS 405 136 82 77 53 29 28
MS 60 10 2030 Julien L'homme 33:09 D2 Headington Road Runners M40 1 M 139 10 Thame Runners MS 394 75 56 51 50 43 42 39 38
MS 62 11 2133 Aaron Simpson 33:17 D2 Oxford City AC MS 7 M 138 11 Abingdon AC MS 343 145 114 52 32
MS 68 12 2029 Fergus Campbell 33:38 D2 Headington Road Runners M50 1 M 137 12 Brackley & District RC MS 309 103 74 47 41 37 7
MS 76 13 2852 Paul Williamson 34:09 D2 Leighton Buzzard Triathlon Club M40 2 M 136 13 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC MS 298 147 143 8
MS 78 14 1943 Harry Digby 34:13 D2 Bracknell AC M20 4 M 135 14 Luton AC MS 279 148 131
MS 80 15 2706 Tim Wright 34:22 D2 Banbury Harriers MS 8 M 134 15 Ampthill & Flitwick Flyers MS 261 115 100 46
MS 85 16 2723 Matthew Brown 34:31 D2 Handy Cross Runners M40 3 M 133 16 Hazlemere Runners MS 231 69 58 34 30 23 17
MS 86 17 2034 Jason Smith 34:32 D2 Headington Road Runners M40 4 M 132 17 Olney Runners MS 226 66 60 59 36 5
MS 87 18 2361 Daniel Karwowski 34:32 D2 Luton AC MS 9 M 131 18 Eynsham Road Runners MS 185 112 73
MS 88 19 2433 Dermot Martin 34:33 D2 Bearbrook Running Club M40 5 M 130 19 Stevenage & North Herts MS 163 79 45 15 14 10
MS 91 20 2091 Chris Prince 34:39 D2 Oxford City AC M50 2 M 129 20 Radley AC MS 144 144
MS 92 21 2108 Adam Bayliss 34:41 D2 Oxford City AC MS 10 M 128 21 Northampton AC MS 92 57 35
MS 94 22 2027 Richard Ashby 34:47 D2 Headington Road Runners M40 6 M 127 22 Biggleswade AC MS 89 89
MS 97 23 2018 John Fenning 34:56 D2 Headington Road Runners MS 11 M 126 23 Cookham Running Club MS 27 27
MS 98 24 2724 Brendon Gilbert 34:56 D2 Handy Cross Runners M40 7 M 125 24 Wellingborough & District AC MS 25 25
MS 108 25 2101 Michael Garry 35:16 D2 Oxford City AC M40 8 M 124 25 Maidenhead AC MS
MS 110 26 1945 Harry Withers 35:21 D2 Bracknell AC M20 5 M 123 26 Wheathampstead Warriors MS
MS 112 27 2135 Mark Tankard 35:25 D2 Oxford City AC M50 3 M 122 27 Shenley Striders MS
MS 113 28 2033 Anthony Aimon 35:27 D2 Headington Road Runners MS 12 M 121 28 Higham Harriers MS
MS 114 29 1860 Tom Watson 35:32 D2 Silson AC MS 13 M 120 29 Bicester AC MS
MS 117 30 1926 Bruce Poll 35:36 D2 Bracknell AC M40 9 M 119 Under 20 Men Team   Total 1 2 3
MS 119 31 2522 Nic Stewart 35:39 D2 Buckingham & Stowe MS 14 M 118 1 Bracknell AC 422 146 141 135
MS 121 32 2431 Michael Fryer 35:46 D2 Bearbrook Running Club M40 10 M 117 2 Luton AC 148 148
MS 122 33 2538 Jimmy James 35:47 D2 Buckingham & Stowe M40 11 M 116 3 Oxford City AC 86 86
MS 123 34 2611 Mark Waine 35:48 D2 Ampthill & Flitwick Flyers M40 12 M 115 4 Stevenage & North Herts 79 79
MS 128 35 3089 Peter Akrill 36:00 D2 Abingdon AC M40 13 M 114 5 Abingdon AC
MS 132 36 2141 Shun Watanabe 36:12 D2 Oxford City AC MS 15 M 113 6 Silson AC
MS 134 37 2881 Mark Tyrrell 36:16 D2 Eynsham Road Runners M40 14 M 112 7 Headington Road Runners
MS 135 38 2015 Kenny Lowies 36:17 D2 Headington Road Runners M50 4 M 111 8 Bicester AC
MS 143 39 1949 Jack Mellor 36:24 D2 Bracknell AC M20 6 M 110 9 Radley AC
MS 145 40 2020 Tom Wilner-Reid 36:31 D2 Headington Road Runners MS 16 M 109 10 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC
MS 149 41 2031 Richard Skilbeck 36:43 D2 Headington Road Runners M40 15 M 108 11 Banbury Harriers
MS 155 42 2024 Doug Simpson 37:00 D2 Headington Road Runners M50 5 M 107 12 Bearbrook Running Club
MS 157 43 2011 Simon Dales 37:06 D2 Headington Road Runners M50 6 M 106 13 Brackley & District RC
MS 160 44 1869 Harry Hammond 37:10 D2 Silson AC MS 17 M 105 14 Buckingham & Stowe
MS 162 45 2736 Steve Roberts 37:13 D2 Handy Cross Runners M50 7 M 104 15 Handy Cross Runners
MS 165 46 2803 Shaun O'Gorman 37:17 D2 Brackley & District RC M50 8 M 103 16 Leighton Buzzard Triathlon Club
MS 169 47 2035 Daniel Rings 37:22 D2 Headington Road Runners MS 18 M 102 17 Hazlemere Runners
MS 180 48 2444 Owen Byrne 37:32 D2 Bearbrook Running Club M50 9 M 101 18 Higham Harriers
MS 185 49 2610 Callum Harrison 37:47 D2 Ampthill & Flitwick Flyers MS 19 M 100 19 Thame Runners
MS 187 50 2443 Richard Barcock 37:50 D2 Bearbrook Running Club M50 10 M 99 20 Northampton AC
MS 189 51 2520 Simon Hull 37:54 D2 Buckingham & Stowe M40 16 M 98 21 Eynsham Road Runners
MS 191 52 2021 Tom Williams 37:57 D2 Headington Road Runners MS 20 M 97 22 Cookham Running Club
MS 192 53 1970 Paul Daly 37:59 D2 Bracknell AC M50 11 M 96 23 Maidenhead AC
MS 199 54 2428 Tim Brown 38:13 D2 Bearbrook Running Club M40 17 M 95 24 Wheathampstead Warriors
MS 201 55 2022 Andy Phelps 38:18 D2 Headington Road Runners M50 12 M 94 25 Shenley Striders
MS 204 56 2705 Alfie Ratcliffe 38:29 D2 Banbury Harriers MS 21 M 93 26 Wellingborough & District AC
MS 206 57 2121 Stewart Thorp 38:31 D2 Oxford City AC M60 1 M 92 27 Olney Runners
MS 212 58 2013 James Eve 38:45 D2 Headington Road Runners M40 18 M 91 28 Biggleswade AC
MS 213 59 2026 Alan Darbyshire 38:50 D2 Headington Road Runners M50 13 M 90 29 Ampthill & Flitwick Flyers
MS 217 60 2907 Paul Swinburne 38:56 D2 Biggleswade AC M40 19 M 89 Veteran Men Team   Total 1 2 3 4
MS 218 61 2434 Jonathan Rudge 38:58 D2 Bearbrook Running Club M40 20 M 88 1 Headington Road Runners 535 139 137 132 127
MS 222 62 1856 Matt Cowing 39:15 D2 Silson AC M40 21 M 87 2 Oxford City AC 467 129 124 122 92
MS 225 63 2142 Justin Macharia 39:22 D2 Oxford City AC M20 7 M 86 3 Bearbrook Running Club 447 130 117 101 99
MS 226 64 2530 David Morris 39:24 D2 Buckingham & Stowe M50 14 M 85 4 Handy Cross Runners 429 133 125 104 67
MS 230 65 1952 John Cooper 39:39 D2 Bracknell AC M40 22 M 84 5 Buckingham & Stowe 369 116 98 85 70
MS 232 66 2446 Gary Sparkes 39:46 D2 Bearbrook Running Club M50 15 M 83 6 Bracknell AC 364 119 96 84 65
MS 233 67 2860 Jon Cowell 39:48 D2 Leighton Buzzard Triathlon Club M50 16 M 82 7 Leighton Buzzard Triathlon Club 348 136 82 77 53
MS 238 68 2432 Ian Higginson 40:02 D2 Bearbrook Running Club M40 23 M 81 8 Silson AC 305 87 78 72 68
MS 241 69 2415 James Powell 40:18 D2 Bearbrook Running Club MS 22 M 80 9 Brackley & District RC 255 103 74 41 37
MS 242 70 2190 Charlie Major 40:20 D2 Stevenage & North Herts M20 8 M 79 10 Thame Runners 232 75 56 51 50
MS 244 71 1851 Graham Conquest 40:30 D2 Silson AC M50 17 M 78 11 Olney Runners 221 66 60 59 36
MS 245 72 2859 Chris Leech 40:31 D2 Leighton Buzzard Triathlon Club M60 2 M 77 12 Abingdon AC 198 114 52 32
MS 248 73 2704 Logan Kelling 40:40 D2 Banbury Harriers MS 23 M 76 13 Hazlemere Runners 191 69 58 34 30
MS 249 74 2563 Mark Emmett 40:44 D2 Thame Runners M50 18 M 75 14 Eynsham Road Runners 185 112 73
MS 252 75 2804 Toby Cartwright 40:48 D2 Brackley & District RC M40 24 M 74 15 Ampthill & Flitwick Flyers 161 115 46
MS 253 76 2882 Benedict Pollard 40:50 D2 Eynsham Road Runners M40 25 M 73 16 Banbury Harriers 133 62 48 19 4
MS 258 77 1858 Richard Popiel 41:02 D2 Silson AC M50 19 M 72 17 Northampton AC 92 57 35
MS 261 78 2016 Matt Wallen 41:15 D2 Headington Road Runners MS 24 M 71 18 Biggleswade AC 89 89
MS 262 79 2511 Shay Harper 41:16 D2 Buckingham & Stowe M40 26 M 70 19 Cookham Running Club 27 27
MS 263 80 2653 John Tallack 41:18 D2 Hazlemere Runners M40 27 M 69 20 Stevenage & North Herts 25 15 10
MS 266 81 1855 Mark Peterkin 41:23 D2 Silson AC M40 28 M 68 21 Wellingborough & District AC 25 25
MS 267 82 2727 Paul Dineen 41:24 D2 Handy Cross Runners M50 20 M 67 22 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 8 8
MS 268 83 2765 Robert Rieke 41:27 D2 Olney Runners M50 21 M 66 23 Luton AC
MS 269 84 1940 Gareth Jones 41:28 D2 Bracknell AC M40 29 M 65 24 Maidenhead AC
MS 270 85 2721 Kevin Montoya 41:30 D2 Handy Cross Runners MS 25 M 64 25 Wheathampstead Warriors
MS 272 86 2451 Darren Corsby 41:33 D2 Bearbrook Running Club M50 22 M 63 26 Shenley Striders
MS 275 87 2720 Mark Scrivener 41:43 D2 Banbury Harriers M50 23 M 62 27 Radley AC
MS 276 88 2023 Angus Grant 41:46 D2 Headington Road Runners M40 30 M 61 28 Higham Harriers
MS 277 89 2762 Iain Dickinson 41:47 D2 Olney Runners M40 31 M 60 29 Bicester AC
MS 278 90 2766 Stephen Dicks 41:51 D2 Olney Runners M40 32 M 59
MS 280 91 2646 Rajith De Silva 41:54 D2 Hazlemere Runners M40 33 M 58
MS 285 92 3050 Mark Haynes 42:02 D2 Northampton AC M40 34 M 57
MS 286 93 2571 Damian Stanley 42:03 D2 Thame Runners M50 24 M 56
MS 287 94 2541 David Lee 42:04 D2 Buckingham & Stowe MS 26 M 55
MS 289 95 2728 Keith Round 42:11 D2 Handy Cross Runners M50 25 M 54
MS 290 96 2858 Jez Pugh 42:12 D2 Leighton Buzzard Triathlon Club M50 26 M 53
MS 292 97 3090 Jon Bones 42:16 D2 Abingdon AC M40 35 M 52
MS 295 98 2572 John Stembridge 42:27 D2 Thame Runners M50 27 M 51
MS 296 99 2570 Adrian Parry 42:29 D2 Thame Runners M50 28 M 50
MS 297 100 2540 Steve Thomson 42:32 D2 Buckingham & Stowe M50 29 M 49
MS 298 101 2702 Phil Coy 42:37 D2 Banbury Harriers M60 3 M 48
MS 300 102 2805 Michael Bishop 42:40 D2 Brackley & District RC MS 27 M 47
MS 303 103 2625 Henry Lynn 42:49 D2 Ampthill & Flitwick Flyers M40 36 M 46
MS 305 104 2171 Antonino Cucchiara 42:53 D2 Stevenage & North Herts MS 28 M 45
MS 306 105 2514 Neil Pasmore 42:54 D2 Buckingham & Stowe M40 37 M 44
MS 307 106 2576 Chris Linney 42:54 D2 Thame Runners M40 38 M 43
MS 308 107 2564 John Gulliver 42:57 D2 Thame Runners M50 30 M 42
MS 309 108 2794 Adrian Crookes 42:59 D2 Brackley & District RC M40 39 M 41
MS 310 109 1857 Michael Spencer 43:08 D2 Silson AC M50 31 M 40
MS 312 110 2575 Kevin Parrey 43:17 D2 Thame Runners M40 40 M 39
MS 315 111 2566 Adam Scragg 43:24 D2 Thame Runners M40 41 M 38
MS 317 112 2806 Brad Hook 43:34 D2 Brackley & District RC M50 32 M 37
MS 319 113 2764 Chris Barnes 43:38 D2 Olney Runners M50 33 M 36
MS 321 114 3049 Adam Alexander 43:40 D2 Northampton AC M40 42 M 35
MS 325 115 2649 Gavin Cousins 44:16 D2 Hazlemere Runners M40 43 M 34
MS 326 116 2014 Laurie Hurman 44:21 D2 Headington Road Runners M60 4 M 33
MS 329 117 3092 Adrian Francis 44:55 D2 Abingdon AC M50 34 M 32
MS 330 118 2730 Graham Arnott 44:56 D2 Handy Cross Runners M40 44 M 31
MS 333 119 2648 Greg Elwell 45:07 D2 Hazlemere Runners M40 45 M 30
MS 335 120 2853 Kevin Moore 45:14 D2 Leighton Buzzard Triathlon Club M50 35 M 29
MS 336 121 2856 Kevin Tarrier 45:17 D2 Leighton Buzzard Triathlon Club M50 36 M 28
MS 338 122 2968 Simon Smith 45:22 D2 Cookham Running Club M50 37 M 27
MS 343 123 2562 Berwyn Pritchard-Jones 45:42 D2 Thame Runners M40 46 M 26
MS 349 124 2824 Mark Cheadle 46:19 D2 Wellingborough & District AC M40 47 M 25
MS 351 125 2017 Neville Baker 46:21 D2 Headington Road Runners M60 5 M 24
MS 353 126 2645 Paul Brewer 46:30 D2 Hazlemere Runners MS 29 M 23
MS 354 127 2025 Trevor Williams 46:30 D2 Headington Road Runners MS 30 M 22
MS 355 128 2577 Mark Barker 46:37 D2 Thame Runners M40 48 M 21
MS 356 129 2449 Tony Barrows 46:43 D2 Bearbrook Running Club M60 6 M 20
MS 357 130 2698 Neil Frape 46:44 D2 Banbury Harriers M50 38 M 19
MS 361 131 2574 Joseph Lynch 47:08 D2 Thame Runners MS 31 M 18
MS 363 132 2643 Nicholas Corlett 47:54 D2 Hazlemere Runners MS 32 M 17
MS 366 133 2735 Robert Yates 48:44 D2 Handy Cross Runners M50 39 M 16
MS 367 134 2196 Edward Manson 49:11 D2 Stevenage & North Herts M40 49 M 15
MS 371 135 2191 Harry Major 49:33 D2 Stevenage & North Herts MS 33 M 14
MS 372 136 2512 Don Cissell 49:33 D2 Buckingham & Stowe M50 40 M 13
MS 373 137 2524 Chris Usher 49:36 D2 Buckingham & Stowe M60 7 M 12
MS 374 138 2592 Rick Smith 49:38 D2 Thame Runners M50 41 M 11
MS 376 139 2197 Tony Carolan 50:04 D2 Stevenage & North Herts M50 42 M 10
MS 377 140 2737 John Rickwood 50:26 D2 Handy Cross Runners M50 43 M 9
MS 378 141 2305 Mushtaq (Mo) Khan 50:58 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M60 8 M 8
MS 379 142 2795 Andrew Gardner 52:48 D2 Brackley & District RC MS 34 M 7
MS 380 143 2032 Manny Stone 53:06 D2 Headington Road Runners M60 9 M 6
MS 382 144 2767 David O'Connor 53:39 D2 Olney Runners M50 44 M 5
MS 383 145 2701 Andrew Bartlett 54:00 D2 Banbury Harriers M60 10 M 4
MS 384 146 2729 Gary Marsh 54:48 D2 Handy Cross Runners M60 11 M 3
MS 386 147 2725 Martin Long 57:52 D2 Handy Cross Runners M40 50 M 2
MS 388 148 2532 Tony Allen 60:13 D2 Buckingham & Stowe M50 45 M 1
Under 17 Men
Race Mob D2 No. Name Time Div Club Cat Pos   Pts Under 17 Men Team   Total 1 2 3
M17 1 1 2256 William Barnicoat 18:16 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M17 1 M 26 1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC MJ 75 26 25 24
M17 2 2 2254 Liam Stone 19:16 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M17 2 M 25 2 Bracknell AC MJ 60 21 20 19
M17 7 3 2251 Edward Henderson 19:33 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M17 3 M 24 3 Northampton AC MJ 29 12 9 8
M17 10 4 2942 Rowan Miell-Ingram 19:40 D2 Radley AC M17 4 M 23 4 Cookham Running Club MJ 24 15 7 2
M17 15 5 2253 Alfie Spear 19:55 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M17 5 M 22 5 Radley AC MJ 23 23
M17 17 6 1927 Callum Broadbent 20:00 D2 Bracknell AC M17 6 M 21 6 Oxford City AC MJ 13 13
M17 19 7 1928 Cameron Enser 20:21 D2 Bracknell AC M17 7 M 20 7 Wellingborough & District AC MJ 11 11
M17 21 8 1963 Max Stevens 20:44 D2 Bracknell AC M17 8 M 19 8 Abingdon AC MJ 10 10
M17 22 9 2252 Finlay Kirk 21:02 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M17 9 M 18 9 Biggleswade AC MJ 3 3
M17 23 10 2297 Miguel Caeiro 21:07 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M17 10 M 17 10 Luton AC MJ
M17 25 11 2298 Declan Connolly 21:15 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M17 11 M 16 11 Stevenage & North Herts MJ
M17 26 12 3147 Ben Reynolds 21:17 D2 Cookham Running Club M17 12 M 15 12 Bicester AC MJ
M17 27 13 1947 Henry Fieldsend 21:19 D2 Bracknell AC M17 13 M 14 13 Headington Road Runners MJ
M17 28 14 2136 Drew Hogger 21:21 D2 Oxford City AC M17 14 M 13 14 Banbury Harriers MJ
M17 30 15 3054 Matthew Blomley 21:27 D2 Northampton AC M17 15 M 12 15 Silson AC MJ
M17 31 16 2831 Stanley Taylor 21:28 D2 Wellingborough & District AC M17 16 M 11 16 Bearbrook Running Club MJ
M17 32 17 3087 Kie Francis 21:29 D2 Abingdon AC M17 17 M 10 17 Buckingham & Stowe MJ
M17 38 18 3044 Ben Willison 22:16 D2 Northampton AC M17 18 M 9 18 Leighton Buzzard Triathlon Club MJ
M17 42 19 3040 Isaac Cherrington 22:47 D2 Northampton AC M17 19 M 8 19 Handy Cross Runners MJ
M17 46 20 3148 Elliot Lowe 23:59 D2 Cookham Running Club M17 20 M 7 20 Thame Runners MJ
M17 47 21 3043 George Thompson 24:15 D2 Northampton AC M17 21 M 6 21 Hazlemere Runners MJ
M17 48 22 2250 Luca Elliott 24:24 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M17 22 M 5 22 Higham Harriers MJ
M17 49 23 3042 Lewis Gibbs 24:31 D2 Northampton AC M17 23 M 4 23 Brackley & District RC MJ
M17 50 24 2906 Elliott Swinburne 24:38 D2 Biggleswade AC M17 24 M 3 24 Ampthill & Flitwick Flyers MJ
M17 55 25 3146 Dominic Ineson 26:13 D2 Cookham Running Club M17 25 M 2 25 Olney Runners MJ
M17 56 26 2287 Ryan Rickards ntt D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M17 26 M 1 26 Eynsham Road Runners MJ
27 Maidenhead AC MJ
28 Wheathampstead Warriors MJ
29 Shenley Striders MJ
Under 15 Boys
Race Mob D2 No. Name Time Div Club Cat Pos   Pts Under 15 Boys Team   Total 1 2 3
M15 1 1 1971 Samuel Marney 12:52 D2 Bracknell AC M15 1 M 33 1 Bracknell AC MJ 94 33 31 30
M15 4 2 2132 Benjamin Sims 13:10 D2 Oxford City AC M15 2 M 32 2 Radley AC MJ 70 29 21 20
M15 5 3 1950 James Winship 13:15 D2 Bracknell AC M15 3 M 31 3 Stevenage & North Herts MJ 69 28 24 17
M15 7 4 1933 Edward Enser 13:17 D2 Bracknell AC M15 4 M 30 4 Oxford City AC MJ 56 32 22 2
M15 8 5 2943 Quinn Miell-Ingram 13:19 D2 Radley AC M15 5 M 29 5 Northampton AC MJ 38 14 13 11
M15 10 6 2179 Tyler Wannerton 13:24 D2 Stevenage & North Herts M15 6 M 28 6 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC MJ 27 27
M15 12 7 2260 Alex Bishop 13:35 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M15 7 M 27 7 Luton AC MJ 19 19
M15 14 8 1944 Harry Prescott 13:36 D2 Bracknell AC M15 8 M 26 8 Abingdon AC MJ 19 18 1
M15 18 9 1954 Joshua Alexander 13:56 D2 Bracknell AC M15 9 M 25 9 Olney Runners MJ 16 16
M15 20 10 2180 Benedict Clark 14:10 D2 Stevenage & North Herts M15 10 M 24 10 Silson AC MJ 11 7 4
M15 21 11 1946 Hector Daniel 14:11 D2 Bracknell AC M15 11 M 23 11 Bicester AC MJ 8 8
M15 29 12 2114 Freddie Jones 14:38 D2 Oxford City AC M15 12 M 22 12 Biggleswade AC MJ 6 6
M15 32 13 2944 Cameron Morgan 14:42 D2 Radley AC M15 13 M 21 13 Wellingborough & District AC MJ
M15 33 14 2945 Freddie Bower 14:47 D2 Radley AC M15 14 M 20 14 Headington Road Runners MJ
M15 34 15 2373 Antonio Conradie 14:48 D2 Luton AC M15 15 M 19 15 Hazlemere Runners MJ
M15 35 16 3083 Harry Richards 14:50 D2 Abingdon AC M15 16 M 18 16 Bearbrook Running Club MJ
M15 36 17 2173 Isaac Whitten 14:58 D2 Stevenage & North Herts M15 17 M 17 17 Buckingham & Stowe MJ
M15 38 18 2761 Kian Nicholoson 15:06 D2 Olney Runners M15 18 M 16 18 Leighton Buzzard Triathlon Club MJ
M15 41 19 2952 Tom Cripps 15:09 D2 Radley AC M15 19 M 15 19 Handy Cross Runners MJ
M15 42 20 3036 Dilane Nyangang 15:10 D2 Northampton AC M15 20 M 14 20 Thame Runners MJ
M15 44 21 3033 Peter Van Uem 15:14 D2 Northampton AC M15 21 M 13 21 Banbury Harriers MJ
M15 47 22 2186 William Galliford 15:20 D2 Stevenage & North Herts M15 22 M 12 22 Higham Harriers MJ
M15 48 23 3029 Ryan Croft 15:21 D2 Northampton AC M15 23 M 11 23 Eynsham Road Runners MJ
M15 50 24 3153 James Darby 15:35 D2 Northampton AC M15 24 M 10 24 Cookham Running Club MJ
M15 53 25 3157 Aidan McFadden 15:40 D2 Northampton AC M15 25 M 9 25 Maidenhead AC MJ
M15 55 26 2466 Timothy Jones 15:50 D2 Bicester AC M15 26 M 8 26 Wheathampstead Warriors MJ
M15 56 27 1805 Jake Storer 15:55 D2 Silson AC M15 27 M 7 27 Shenley Striders MJ
M15 57 28 2905 Tristan Hazell 15:59 D2 Biggleswade AC M15 28 M 6 28 Brackley & District RC MJ
M15 60 29 3031 Joshua Rodson 16:10 D2 Northampton AC M15 29 M 5 29 Ampthill & Flitwick Flyers MJ
M15 61 30 1811 James Conquest 16:15 D2 Silson AC M15 30 M 4
M15 63 31 3181 James Blomley 16:18 D2 Northampton AC M15 31 M 3
M15 69 32 2127 Joshua Dixon 16:43 D2 Oxford City AC M15 32 M 2
M15 73 33 3082 Edison Quigley 17:48 D2 Abingdon AC M15 33 M 1
Under 13 Boys
Race Mob D2 No. Name Time Div Club Cat Pos   Pts Under 13 Boys' Team   Total 1 2 3
M13 5 1 2183 Calum Fairey 10:18 D2 Stevenage & North Herts M13 1 M 55 1 Northampton AC MJ 143 52 46 45
M13 12 2 1930 Daniel Lewis 10:52 D2 Bracknell AC M13 2 M 54 2 Radley AC MJ 138 51 48 39
M13 13 3 2686 Sam Davis 10:53 D2 Banbury Harriers M13 3 M 53 3 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC MJ 130 47 43 40
M13 14 4 3013 Ollie Walls 10:54 D2 Northampton AC M13 4 M 52 4 Oxford City AC MJ 118 50 37 31
M13 15 5 2949 Caspar Cumberland 10:56 D2 Radley AC M13 5 M 51 5 Bicester AC MJ 115 49 38 28
M13 16 6 2116 Alfie Barnes 11:01 D2 Oxford City AC M13 6 M 50 6 Stevenage & North Herts MJ 113 55 34 24
M13 19 7 2465 Owen Stocker 11:04 D2 Bicester AC M13 7 M 49 7 Luton AC MJ 105 42 41 22
M13 20 8 2946 Fred Walton 11:05 D2 Radley AC M13 8 M 48 8 Bracknell AC MJ 71 54 17
M13 24 9 2276 Archie Robinson 11:11 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M13 9 M 47 9 Banbury Harriers MJ 53 53
M13 27 10 3009 Nathan Lamb 11:14 D2 Northampton AC M13 10 M 46 10 Cookham Running Club MJ 50 20 19 11
M13 29 11 3014 Benjamin Westmorland-Alexander 11:15 D2 Northampton AC M13 11 M 45 11 Wellingborough & District AC MJ 47 32 9 6
M13 31 12 3012 Kai Scott 11:16 D2 Northampton AC M13 12 M 44 12 Silson AC MJ 10 10
M13 32 13 2277 Jack Philpotts 11:18 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M13 13 M 43 13 Hazlemere Runners MJ
M13 34 14 2368 William Edmunds 11:19 D2 Luton AC M13 14 M 42 14 Headington Road Runners MJ
M13 36 15 2389 Nathan Davis 11:21 D2 Luton AC M13 15 M 41 15 Leighton Buzzard Triathlon Club MJ
M13 37 16 2278 Toby Kimmins 11:21 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M13 16 M 40 16 Bearbrook Running Club MJ
M13 41 17 2953 Charlie Cripps 11:29 D2 Radley AC M13 17 M 39 17 Abingdon AC MJ
M13 43 18 2473 Joshua Smith 11:31 D2 Bicester AC M13 18 M 38 18 Buckingham & Stowe MJ
M13 46 19 2095 Euan Lewis 11:36 D2 Oxford City AC M13 19 M 37 19 Handy Cross Runners MJ
M13 47 20 2272 Evan Hardy 11:38 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M13 20 M 36 20 Thame Runners MJ
M13 49 21 3011 Lewis Robson 11:42 D2 Northampton AC M13 21 M 35 21 Higham Harriers MJ
M13 50 22 2181 Joe Raymont 11:45 D2 Stevenage & North Herts M13 22 M 34 22 Brackley & District RC MJ
M13 51 23 2304 Sam Golding 11:46 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC M13 23 M 33 23 Eynsham Road Runners MJ
M13 53 24 2832 Callum Giles 11:50 D2 Wellingborough & District AC M13 24 M 32 24 Maidenhead AC MJ
M13 54 25 2120 Jonathan Poole 11:52 D2 Oxford City AC M13 25 M 31 25 Wheathampstead Warriors MJ
M13 56 26 2904 George Hardy 11:54 D2 Biggleswade AC M13 26 M 30 26 Shenley Striders MJ
M13 57 27 2112 William Potts 11:56 D2 Oxford City AC M13 27 M 29 27 Ampthill & Flitwick Flyers MJ
M13 63 28 2464 Robert Charlton 12:02 D2 Bicester AC M13 28 M 28 28 Olney Runners MJ
M13 66 29 2126 Henry Myers 12:11 D2 Oxford City AC M13 29 M 27 29 Biggleswade AC MJ
M13 67 30 3015 Daniel Wood 12:12 D2 Northampton AC M13 30 M 26
M13 68 31 3003 Jacob Archer 12:16 D2 Northampton AC M13 31 M 25
M13 70 32 2194 John Wiseman 12:18 D2 Stevenage & North Herts M13 32 M 24
M13 72 33 3005 Freddie Caspall 12:20 D2 Northampton AC M13 33 M 23
M13 74 34 2365 Henry Barron 12:21 D2 Luton AC M13 34 M 22
M13 76 35 2110 Luke Brown 12:22 D2 Oxford City AC M13 35 M 21
M13 79 36 2987 Samuel Colley 12:30 D2 Cookham Running Club M13 36 M 20
M13 81 37 2984 Jared Ineson 12:41 D2 Cookham Running Club M13 37 M 19
M13 82 38 2370 Dylan Winfield 12:41 D2 Luton AC M13 38 M 18
M13 83 39 1924 Arthur Saldaev 12:42 D2 Bracknell AC M13 39 M 17
M13 86 40 3007 Tom Elliott 12:49 D2 Northampton AC M13 40 M 16
M13 87 41 3008 Gabriel Goatley 12:55 D2 Northampton AC M13 41 M 15
M13 91 42 2388 Dewi Morgan 13:04 D2 Luton AC M13 42 M 14
M13 92 43 2184 Thomas Redfern 13:05 D2 Stevenage & North Herts M13 43 M 13
M13 93 44 2096 Benjamin Straughan 13:05 D2 Oxford City AC M13 44 M 12
M13 96 45 2983 Lucas House 13:19 D2 Cookham Running Club M13 45 M 11
M13 97 46 1825 Adam Hunter 13:20 D2 Silson AC M13 46 M 10
M13 98 47 2833 Callum Mitchell 13:22 D2 Wellingborough & District AC M13 47 M 9
M13 100 48 2124 Ben Jackson 13:28 D2 Oxford City AC M13 48 M 8
M13 101 49 2115 Harry Cann 13:30 D2 Oxford City AC M13 49 M 7
M13 102 50 2834 William Green 13:34 D2 Wellingborough & District AC M13 50 M 6
M13 104 51 3004 Liam Ball 13:44 D2 Northampton AC M13 51 M 5
M13 108 52 2835 Albert Taylor 14:18 D2 Wellingborough & District AC M13 52 M 4
M13 109 53 2985 Oliver Podbury 14:26 D2 Cookham Running Club M13 53 M 3
M13 111 54 2463 Thomas Auty 14:35 D2 Bicester AC M13 54 M 2
M13 116 55 2986 James Wilkinson 16:12 D2 Cookham Running Club M13 55 M 1
Senior Women
Race Mob D2 No. Name Time Div Club Cat Pos   Pts Senior Women Team   Total 1 2 3 4 5
FS 4 1 2379 Charlene Jacobs-Conradie 21:20 D2 Luton AC F35 1 F 97 1 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC FS 462 96 95 94 92 85
FS 5 2 2290 Charlotte Firth 21:23 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC FS 1 F 96 2 Thame Runners FS 392 93 86 74 73 66
FS 8 3 2289 Jennifer Ball 21:39 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F35 2 F 95 3 Headington Road Runners FS 385 84 83 80 71 67
FS 9 4 2291 Alice Flint 21:47 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC FS 2 F 94 4 Bearbrook Running Club FS 331 91 68 63 55 54
FS 14 5 2581 Faye Sharpley 22:08 D2 Thame Runners F35 3 F 93 5 Buckingham & Stowe FS 326 79 75 65 59 48
FS 22 6 2288 Caroline Johnson 23:09 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC FS 3 F 92 6 Oxford City AC FS 295 87 64 51 47 46
FS 23 7 2439 Helen Mulhall 23:12 D2 Bearbrook Running Club F45 1 F 91 7 Northampton AC FS 225 88 77 60
FS 24 8 2386 Claire McMahon-Adie 23:15 D2 Luton AC F35 4 F 90 8 Banbury Harriers FS 224 82 78 49 15
FS 25 9 2823 Kelly Barnett 23:18 D2 Wellingborough & District AC FS 4 F 89 9 Ampthill & Flitwick Flyers FS 212 70 69 62 11
FS 28 10 3057 Rebecca Leadbeater 24:03 D2 Northampton AC FS 5 F 88 10 Hazlemere Runners FS 209 61 45 37 35 31
FS 34 11 2138 Sarah Davies 24:43 D2 Oxford City AC F45 2 F 87 11 Silson AC FS 207 81 42 32 29 23
FS 35 12 2586 Sarah Green 24:50 D2 Thame Runners FS 6 F 86 12 Luton AC FS 187 97 90
FS 40 13 2293 Natalie Thompson 25:07 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC FS 7 F 85 13 Brackley & District RC FS 118 33 30 27 19 9
FS 41 14 2088 Amy Johnson 25:08 D2 Headington Road Runners FS 8 F 84 14 Handy Cross Runners FS 106 40 38 20 8
FS 44 15 2073 Rachel Shaw 25:11 D2 Headington Road Runners F35 5 F 83 15 Wellingborough & District AC FS 89 89
FS 47 16 2696 Michelle Bartlett 25:25 D2 Banbury Harriers F45 3 F 82 16 Olney Runners FS 72 72
FS 48 17 1842 Helen Heley 25:28 D2 Silson AC F45 4 F 81 17 Stevenage & North Herts FS 285 57 57 57 57 57
FS 51 18 2078 Maddie Ding 25:40 D2 Headington Road Runners F35 6 F 80 18 Leighton Buzzard Triathlon Club FS 53 28 25
FS 56 19 2515 Jenny Harris 25:48 D2 Buckingham & Stowe F35 7 F 79 19 Bracknell AC FS
FS 57 20 2700 Ros Kelling 25:55 D2 Banbury Harriers F55 1 F 78 20 Abingdon AC FS
FS 60 21 3053 Barbara Willison 25:58 D2 Northampton AC F45 5 F 77 21 Higham Harriers FS
FS 72 22 2292 Juliet Soane 26:34 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC FS 9 F 76 22 Eynsham Road Runners FS
FS 73 23 2523 Lucy Goddard 26:36 D2 Buckingham & Stowe FS 10 F 75 23 Cookham Running Club FS
FS 77 24 2589 Rebecca Bullock 26:49 D2 Thame Runners FS 11 F 74 24 Maidenhead AC FS
FS 78 25 2584 Jenny Henshaw 26:50 D2 Thame Runners FS 12 F 73 25 Wheathampstead Warriors FS
FS 80 26 2763 Andrea Cartmell-Brock 26:59 D2 Olney Runners F45 6 F 72 26 Shenley Striders FS
FS 86 27 2082 Catriona Scott 27:13 D2 Headington Road Runners F35 8 F 71 27 Radley AC FS
FS 87 28 2602 Jess Anstee 27:14 D2 Ampthill & Flitwick Flyers F35 9 F 70 28 Bicester AC FS
FS 90 29 2605 Carly Keens 27:16 D2 Ampthill & Flitwick Flyers FS 13 F 69 29 Biggleswade AC FS
FS 95 30 2423 Deborah Martin 27:28 D2 Bearbrook Running Club F35 10 F 68 Veteran Women Team   Total 1 2 3 4
FS 96 31 2085 Emily Myhill 27:33 D2 Headington Road Runners FS 14 F 67 1 Headington Road Runners 292 83 80 71 58
FS 97 32 2580 Steph Cook 27:34 D2 Thame Runners F55 2 F 66 2 Bearbrook Running Club 277 91 68 63 55
FS 100 33 2513 Wendy Cissell 27:40 D2 Buckingham & Stowe F35 11 F 65 3 Oxford City AC 244 87 64 47 46
FS 102 34 2119 Emma Paton 27:49 D2 Oxford City AC F35 12 F 64 4 Buckingham & Stowe 227 79 65 59 24
FS 103 35 2420 Sarah Evered 27:49 D2 Bearbrook Running Club F35 13 F 63 5 Banbury Harriers 224 82 78 49 15
FS 104 36 2601 Lisa Wells 27:50 D2 Ampthill & Flitwick Flyers F45 7 F 62 6 Thame Runners 220 93 66 44 17
FS 106 37 2644 Joanna Warnock-Horn 28:01 D2 Hazlemere Runners F55 3 F 61 7 Luton AC 187 97 90
FS 109 38 3055 Eden Bates 28:08 D2 Northampton AC FS 15 F 60 8 Silson AC 184 81 42 32 29
FS 112 39 2529 Debbie Morris 28:13 D2 Buckingham & Stowe F45 8 F 59 9 Hazlemere Runners 178 61 45 37 35
FS 115 40 2081 Helen Turley 28:24 D2 Headington Road Runners F65 1 F 58 10 Ampthill & Flitwick Flyers 143 70 62 11
FS 116 41 2187 Christine Feely 28:26 D2 Stevenage & North Herts F55 4 F 56 11 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 138 95 43
FS 119 42 2084 Corinne Lochmatter 28:40 D2 Headington Road Runners F35 14 F 57 12 Brackley & District RC 109 33 30 27 19
FS 121 43 2426 Kate Venables 28:41 D2 Bearbrook Running Club F35 15 F 55 13 Handy Cross Runners 106 40 38 20 8
FS 125 44 2441 Lucy Rudge 28:44 D2 Bearbrook Running Club F45 9 F 54 14 Northampton AC 77 77
FS 126 45 2074 Anita James 28:45 D2 Headington Road Runners F45 10 F 53 15 Olney Runners 72 72
FS 130 46 2421 Anna Fryer 28:51 D2 Bearbrook Running Club F35 16 F 52 16 Stevenage & North Herts 228 57 57 57 57
FS 131 47 2140 Elisa Robbins 28:52 D2 Oxford City AC FS 16 F 51 17 Leighton Buzzard Triathlon Club 53 28 25
FS 132 48 2436 Lynn Garricks 28:57 D2 Bearbrook Running Club F45 11 F 50 18 Wellingborough & District AC
FS 133 49 2695 Lisa Ansell 29:01 D2 Banbury Harriers F45 12 F 49 19 Higham Harriers
FS 134 50 2537 Jessica Moll 29:02 D2 Buckingham & Stowe FS 17 F 48 20 Radley AC
FS 135 51 2125 Amy Jackson 29:03 D2 Oxford City AC F35 17 F 47 21 Abingdon AC
FS 136 52 2139 Popsie Wootten 29:03 D2 Oxford City AC F45 13 F 46 22 Eynsham Road Runners
FS 140 53 2652 Gerry Thomas 29:24 D2 Hazlemere Runners F45 14 F 45 23 Cookham Running Club
FS 141 54 2579 Anne Sprinz 29:30 D2 Thame Runners F55 5 F 44 24 Maidenhead AC
FS 142 55 2294 Victoria Brookling 29:31 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F45 15 F 43 25 Wheathampstead Warriors
FS 143 56 1841 Sue Torrance 29:32 D2 Silson AC F55 6 F 42 26 Shenley Striders
FS 144 57 2419 Louise Cooper 29:40 D2 Bearbrook Running Club F35 18 F 41 27 Bicester AC
FS 146 58 2733 Charmain Jones 29:45 D2 Handy Cross Runners F35 19 F 40 28 Bracknell AC
FS 155 59 2080 Alison Barry 30:07 D2 Headington Road Runners F45 16 F 39 29 Biggleswade AC
FS 160 60 2726 Sarah Cuthbert 30:24 D2 Handy Cross Runners F45 17 F 38
FS 162 61 2641 Katrina Rints 30:36 D2 Hazlemere Runners F45 18 F 37
FS 164 62 2077 Chris Childs 30:40 D2 Headington Road Runners F45 19 F 36
FS 166 63 2651 Abby Smith 30:44 D2 Hazlemere Runners F35 20 F 35
FS 167 64 2453 Katherine Solomon 30:45 D2 Bearbrook Running Club F35 21 F 34
FS 169 65 2797 Nicola Crookes 30:46 D2 Brackley & District RC F45 20 F 33
FS 170 66 1844 Nikki Mansell 30:49 D2 Silson AC F35 22 F 32
FS 173 67 2642 Emily Rints 31:01 D2 Hazlemere Runners FS 18 F 31
FS 174 68 2798 Rachel Prior 31:05 D2 Brackley & District RC F55 7 F 30
FS 176 69 1843 Julie Long 31:15 D2 Silson AC F55 8 F 29
FS 177 70 2854 Diane Sandover 31:20 D2 Leighton Buzzard Triathlon Club F55 9 F 28
FS 178 71 2799 Sarah Scott 31:36 D2 Brackley & District RC F35 23 F 27
FS 179 72 2090 Jackie Duvall 31:43 D2 Headington Road Runners F55 10 F 26
FS 184 73 2855 Clare Hodges 32:05 D2 Leighton Buzzard Triathlon Club F45 21 F 25
FS 186 74 2516 Claire Seymour 32:10 D2 Buckingham & Stowe F45 22 F 24
FS 192 75 1847 Ceris Probert 32:34 D2 Silson AC F35 24 F 23
FS 196 76 2079 Sue Cassettari 32:48 D2 Headington Road Runners F55 11 F 22
FS 198 77 2083 Emma Carter - Biggs 32:53 D2 Headington Road Runners F45 23 F 21
FS 199 78 2722 Cara Frank 32:56 D2 Handy Cross Runners F35 25 F 20
FS 200 79 2801 Allyson Anstee 32:59 D2 Brackley & District RC F45 24 F 19
FS 202 80 2450 Jean Underwood 33:05 D2 Bearbrook Running Club F45 25 F 18
FS 203 81 2583 Sue Fallon 33:06 D2 Thame Runners F55 12 F 17
FS 206 82 2076 Kelly Homer 33:18 D2 Headington Road Runners F45 26 F 16
FS 207 83 2697 Jane Holton 33:19 D2 Banbury Harriers F45 27 F 15
FS 211 84 2075 Helen Huggins 33:38 D2 Headington Road Runners F45 28 F 14
FS 212 85 2650 Katherine Orr 33:40 D2 Hazlemere Runners F45 29 F 13
FS 216 86 1846 Rebecca Salkeld 33:57 D2 Silson AC F45 30 F 12
FS 219 87 2608 Rebecca Fleckney 34:12 D2 Ampthill & Flitwick Flyers F35 26 F 11
FS 220 88 1845 Tracey Harris 34:24 D2 Silson AC F45 31 F 10
FS 224 89 2800 Suzanne Bass-Twitchell 34:58 D2 Brackley & District RC F45 32 F 9
FS 225 90 2732 Jilly Dolphin 35:02 D2 Handy Cross Runners F55 13 F 8
FS 226 91 2588 Claudia Scragg 36:38 D2 Thame Runners F35 27 F 7
FS 227 92 2527 Sonya McVeigh 37:00 D2 Buckingham & Stowe F45 33 F 6
FS 229 93 2582 Amanda Sturdy 37:40 D2 Thame Runners F45 34 F 5
FS 230 94 2792 Libby Foster 37:46 D2 Brackley & District RC FS 19 F 4
FS 231 95 2086 Sarah Leach 38:00 D2 Headington Road Runners F45 35 F 3
FS 232 96 2531 Hazel Allen 38:10 D2 Buckingham & Stowe F55 14 F 2
FS 239 97 2539 Brigette Bohmer 41:19 D2 Buckingham & Stowe F35 28 F 1
Under 17/20 Women
Race Mob D2 No. Name Time Div Club Cat Pos   Pts Under 20 Women Team   Total 1 2 3
F17 3 1 1921 Abigail Baines 20:27 D2 Bracknell AC F17 1 F 35 1 Bracknell AC FJ 96 35 34 27
F17 5 2 1934 Elena Carey 20:43 D2 Bracknell AC F20 1 F 34 2 Oxford City AC FJ 87 33 28 26
F17 7 3 2131 Clemmie Boyd 20:51 D2 Oxford City AC F17 2 F 33 3 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC FJ 84 31 29 24
F17 8 4 2362 Bluebell Cooke 21:03 D2 Luton AC F17 3 F 32 4 Abingdon AC FJ 64 25 20 19
F17 9 5 2243 Emmie Savory 21:04 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F20 2 F 31 5 Silson AC FJ 40 22 12 6
F17 12 6 2830 Lucy Watts 21:17 D2 Wellingborough & District AC F17 4 F 30 6 Luton AC FJ 32 32
F17 16 7 2285 Morgan Hanson 21:53 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F20 3 F 29 7 Northampton AC FJ 30 18 11 1
F17 18 8 2128 Beth Hunter 22:04 D2 Oxford City AC F17 5 F 28 8 Wellingborough & District AC FJ 30 30
F17 19 9 1957 Lara Croft 22:08 D2 Bracknell AC F17 6 F 27 9 Stevenage & North Herts FJ 17 9 8
F17 20 10 2130 Amy Shayler 22:12 D2 Oxford City AC F17 7 F 26 10 Maidenhead AC FJ 7 7
F17 21 11 3093 Beth Darwent 22:14 D2 Abingdon AC F17 8 F 25 11 Banbury Harriers FJ 5 5
F17 22 12 2244 Abigail White 22:20 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F20 4 F 24 12 Bicester AC FJ 2 2
F17 23 13 2247 Tia Hansford 22:22 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F17 9 F 23 13 Radley AC FJ
F17 26 14 1831 Ceri Davies 22:26 D2 Silson AC F20 5 F 22 14 Headington Road Runners FJ
F17 29 15 1958 Lucy Hall 22:31 D2 Bracknell AC F17 10 F 21 15 Bearbrook Running Club FJ
F17 31 16 3088 Georgina Halfhead 22:35 D2 Abingdon AC F17 11 F 20 16 Buckingham & Stowe FJ
F17 32 17 3085 Rosie Mullins 22:40 D2 Abingdon AC F17 12 F 19 17 Leighton Buzzard Triathlon Club FJ
F17 35 18 3046 Isabelle Rippon 22:47 D2 Northampton AC F17 13 F 18 18 Handy Cross Runners FJ
F17 38 19 1935 Elena Jones 22:51 D2 Bracknell AC F20 6 F 17 19 Thame Runners FJ
F17 39 20 2286 Katie Thompson 22:55 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F20 7 F 16 20 Hazlemere Runners FJ
F17 40 21 2105 Daisy Palmer 22:59 D2 Oxford City AC F17 14 F 15 21 Higham Harriers FJ
F17 41 22 1937 Emily Spencer-Jones 23:15 D2 Bracknell AC F20 8 F 14 22 Brackley & District RC FJ
F17 42 23 2102 Jamie Garry 23:22 D2 Oxford City AC F20 9 F 13 23 Ampthill & Flitwick Flyers FJ
F17 44 24 1803 Georgia Corcoran 23:24 D2 Silson AC F17 15 F 12 24 Eynsham Road Runners FJ
F17 45 25 3166 Elysia Lay 23:30 D2 Northampton AC F17 16 F 11 25 Cookham Running Club FJ
F17 48 26 2129 Grace Whitty 23:36 D2 Oxford City AC F17 17 F 10 26 Wheathampstead Warriors FJ
F17 54 27 2176 Katie Thompson 24:04 D2 Stevenage & North Herts F17 18 F 9 27 Shenley Striders FJ
F17 56 28 2182 Lizzie Raymont 24:17 D2 Stevenage & North Herts F20 10 F 8 28 Olney Runners FJ
F17 59 29 3066 Abbie Jones 24:33 D2 Maidenhead AC F20 11 F 7 29 Biggleswade AC FJ
F17 61 30 1850 Emma Ranson 24:47 D2 Silson AC F20 12 F 6
F17 66 31 2694 Georgie Speck 25:30 D2 Banbury Harriers F17 19 F 5
F17 67 32 1964 Melina Stark 26:02 D2 Bracknell AC F17 20 F 4
F17 68 33 1939 Freya Jones 26:11 D2 Bracknell AC F17 21 F 3
F17 73 34 2469 Lucy Montague 27:13 D2 Bicester AC F17 22 F 2
F17 75 35 3045 Isabel Haynes 28:14 D2 Northampton AC F17 23 F 1
Under 15 Girls
Race Mob D2 No. Name Time Div Club Cat Pos   Pts Under 15 Girls Team   Total 1 2 3
F15 8 1 3086 Tilly Westbrook 15:00 D2 Abingdon AC F15 1 F 39 1 Bracknell AC FJ 105 37 36 32
F15 12 2 2268 Kiki Webb 15:23 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F15 2 F 38 2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC FJ 96 38 34 24
F15 13 3 1959 Manisha Dave 15:24 D2 Bracknell AC F15 3 F 37 3 Cookham Running Club FJ 74 35 29 10
F15 14 4 1936 Ella Benson 15:26 D2 Bracknell AC F15 4 F 36 4 Northampton AC FJ 70 28 26 16
F15 15 5 2989 Cara Terry 15:44 D2 Cookham Running Club F15 5 F 35 5 Banbury Harriers FJ 69 33 22 14
F15 18 6 2269 Hannah Woolley 15:47 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F15 6 F 34 6 Silson AC FJ 62 31 27 4
F15 19 7 2691 Tilly Lainchbury 15:48 D2 Banbury Harriers F15 7 F 33 7 Abingdon AC FJ 54 39 15
F15 23 8 1955 Katie Flockhart 15:57 D2 Bracknell AC F15 8 F 32 8 Bicester AC FJ 50 30 20
F15 25 9 1862 Emily Hinton 16:04 D2 Silson AC F15 9 F 31 9 Luton AC FJ 46 25 21
F15 26 10 2467 Jennifer Critchley 16:07 D2 Bicester AC F15 10 F 30 10 Stevenage & North Herts FJ 42 19 17 6
F15 29 11 2988 Siena Brancato 16:15 D2 Cookham Running Club F15 11 F 29 11 Wellingborough & District AC FJ
F15 30 12 3038 Abigail Thayanithy 16:17 D2 Northampton AC F15 12 F 28 12 Olney Runners FJ
F15 31 13 1806 Amy Harris 16:19 D2 Silson AC F15 13 F 27 13 Headington Road Runners FJ
F15 32 14 3035 Flora Goatley 16:23 D2 Northampton AC F15 14 F 26 14 Radley AC FJ
F15 33 15 2377 Leah Jay 16:26 D2 Luton AC F15 15 F 25 15 Hazlemere Runners FJ
F15 34 16 2270 Carla Manning 16:31 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F15 16 F 24 16 Bearbrook Running Club FJ
F15 35 17 2266 Nicole Chamberlain 16:35 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F15 17 F 23 17 Buckingham & Stowe FJ
F15 37 18 2690 Lottie Denne 16:36 D2 Banbury Harriers F15 18 F 22 18 Leighton Buzzard Triathlon Club FJ
F15 38 19 2375 Holly Lathwell 16:37 D2 Luton AC F15 19 F 21 19 Handy Cross Runners FJ
F15 43 20 2468 Lucy McGrath 16:44 D2 Bicester AC F15 20 F 20 20 Thame Runners FJ
F15 46 21 2175 Laura Thompson 17:06 D2 Stevenage & North Herts F15 21 F 19 21 Higham Harriers FJ
F15 48 22 1972 Sofia Foster 17:08 D2 Bracknell AC F15 22 F 18 22 Eynsham Road Runners FJ
F15 49 23 2192 Amelie Hobbs 17:20 D2 Stevenage & North Herts F15 23 F 17 23 Maidenhead AC FJ
F15 51 24 3037 Caitlin Reeves 17:22 D2 Northampton AC F15 24 F 16 24 Wheathampstead Warriors FJ
F15 53 25 3084 Harriet Mullins 17:32 D2 Abingdon AC F15 25 F 15 25 Shenley Striders FJ
F15 55 26 2693 Freya Pamphlett 17:40 D2 Banbury Harriers F15 26 F 14 26 Brackley & District RC FJ
F15 57 27 2692 Rosie Brand 17:43 D2 Banbury Harriers F15 27 F 13 27 Ampthill & Flitwick Flyers FJ
F15 58 28 1942 Harriet Pennington 17:44 D2 Bracknell AC F15 28 F 12 28 Oxford City AC FJ
F15 63 29 3159 Chloe Curwen 18:25 D2 Northampton AC F15 29 F 11 29 Biggleswade AC FJ
F15 64 30 3149 Erin Huddleston 18:25 D2 Cookham Running Club F15 30 F 10
F15 65 31 3030 Laetitia Nyangang 18:26 D2 Northampton AC F15 31 F 9
F15 69 32 3039 Sophie Wood 18:33 D2 Northampton AC F15 32 F 8
F15 70 33 2990 Charlotte Wilkinson 18:45 D2 Cookham Running Club F15 33 F 7
F15 73 34 2172 Amy McCague 18:55 D2 Stevenage & North Herts F15 34 F 6
F15 74 35 1923 Amy Sinclair 19:02 D2 Bracknell AC F15 35 F 5
F15 77 36 1810 Lauren Thomas 20:31 D2 Silson AC F15 36 F 4
F15 78 37 1830 Sophie Titmuss 22:27 D2 Silson AC F15 37 F 3
F15 79 38 1833 Isabel Heley 22:40 D2 Silson AC F13 38 F 2
F15 80 39 1804 Isabel Sumner 25:00 D2 Silson AC F15 39 F 1
Under 13 Girls
Race Mob D2 No. Name Time Div Club Cat Pos   Pts Under 13 Girls' Team   Total 1 2 3
F13 5 1 2688 Isla McGowan 11:00 D2 Banbury Harriers F13 1 F 53 1 Bracknell AC FJ 151 52 50 49
F13 7 2 1956 Kirsten Fraser 11:02 D2 Bracknell AC F13 2 F 52 2 Northampton AC FJ 131 46 45 40
F13 9 3 2100 Isabella Haines-Gray 11:08 D2 Oxford City AC F13 3 F 51 3 Oxford City AC FJ 120 51 39 30
F13 10 4 1948 Isabelle Thorpe 11:11 D2 Bracknell AC F13 4 F 50 4 Banbury Harriers FJ 96 53 24 19
F13 11 5 1961 Marnie Fieldsend 11:11 D2 Bracknell AC F13 5 F 49 5 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC FJ 89 47 42
F13 14 6 1965 Mia Fergusson 11:30 D2 Bracknell AC F13 6 F 48 6 Stevenage & North Herts FJ 81 44 21 16
F13 15 7 2284 Eloisa Symonds 11:32 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F13 7 F 47 7 Cookham Running Club FJ 66 43 12 11
F13 16 8 3152 Ella Darby 11:34 D2 Northampton AC F13 8 F 46 8 Radley AC FJ 41 41
F13 17 9 3025 Olivia Willison 11:34 D2 Northampton AC F13 9 F 45 9 Leighton Buzzard Triathlon Club FJ 29 29
F13 18 10 2195 Abigail Manson 11:35 D2 Stevenage & North Herts F13 10 F 44 10 Biggleswade AC FJ 18 18
F13 22 11 2974 Jacqueline Heller 11:41 D2 Cookham Running Club F13 11 F 43 11 Silson AC FJ 14 7 5 2
F13 23 12 2281 Annabel Bailey 11:42 D2 Windsor, Slough Eton & Hounslow AC F13 12 F 42 12 Bicester AC FJ
F13 24 13 2951 Roxy Davies 11:43 D2 Radley AC F13 13 F 41 13 Luton AC FJ
F13 25 14 3027 Zineb Zbirou 11:45 D2 Northampton AC F13 14 F 40 14 Headington Road Runners FJ
F13 27 15 2098 Payton Carter 11:49 D2 Oxford City AC F13 15 F 39 15 Hazlemere Runners FJ
F13 30 16 1951 Jenna Bailey 11:53 D2 Bracknell AC F13 16 F 38 16 Wellingborough & District AC FJ
F13 32 17 1931 Denise Spencer 11:56 D2 Bracknell AC F13 17 F 37 17 Bearbrook Running Club FJ
F13 33 18 3026 Mariam Zbirou 11:57 D2 Northampton AC F13 18 F 36 18 Abingdon AC FJ
F13 36 19 1922 Amelia Whiteley 12:01 D2 Bracknell AC F13 19 F 35 19 Buckingham & Stowe FJ
F13 40 20 3023 Isabelle Smith 12:12 D2 Northampton AC F13 20 F 34 20 Handy Cross Runners FJ
F13 43 21 3020 Adrienne Nyangang 12:14 D2 Northampton AC F13 21 F 33 21 Thame Runners FJ
F13 47 22 1969 Olivia O'Brien 12:19 D2 Bracknell AC F13 22 F 32 22 Higham Harriers FJ
F13 48 23 1938 Erin Ackroyd 12:22 D2 Bracknell AC F13 23 F 31 23 Brackley & District RC FJ
F13 49 24 2117 Emily Channon 12:24 D2 Oxford City AC F13 24 F 30 24 Eynsham Road Runners FJ
F13 50 25 2851 Charlotte Williamson 12:25 D2 Leighton Buzzard Triathlon Club F13 25 F 29 25 Maidenhead AC FJ
F13 55 26 2123 Remie Dorling 12:35 D2 Oxford City AC F13 26 F 28 26 Wheathampstead Warriors FJ
F13 56 27 3024 Millie Titheridge 12:37 D2 Northampton AC F13 27 F 27 27 Shenley Striders FJ
F13 57 28 1973 Zoe Horsfield 12:38 D2 Bracknell AC F13 28 F 26 28 Ampthill & Flitwick Flyers FJ
F13 59 29 3021 Thea Oakley 12:40 D2 Northampton AC F13 29 F 25 29 Olney Runners FJ
F13 63 30 2687 Charlotte Hall 12:43 D2 Banbury Harriers F13 30 F 24
F13 65 31 3017 Katie Enefer 12:47 D2 Northampton AC F13 31 F 23
F13 66 32 3016 Ruby Curtis 12:48 D2 Northampton AC F13 32 F 22
F13 71 33 2193 Imogen Rose 12:52 D2 Stevenage & North Herts F13 33 F 21
F13 72 34 2118 Evie Paton 12:53 D2 Oxford City AC F13 34 F 20
F13 80 35 2685 Lottie Rands 13:05 D2 Banbury Harriers F13 35 F 19
F13 83 36 2903 Orlagh Brunning 13:10 D2 Biggleswade AC F13 36 F 18
F13 84 37 2106 Dominque Dunn 13:12 D2 Oxford City AC F13 37 F 17
F13 85 38 2185 Grace Hart 13:15 D2 Stevenage & North Herts F13 38 F 16
F13 87 39 1966 Natalie Foster 13:17 D2 Bracknell AC F13 39 F 15
F13 89 40 2684 Leila Denne 13:18 D2 Banbury Harriers F13 40 F 14
F13 90 41 2189 Violet Temple 13:22 D2 Stevenage & North Herts F13 41 F 13
F13 95 42 2979 Olivia Carter 13:41 D2 Cookham Running Club F13 42 F 12
F13 98 43 2980 Natalie Matthews 13:48 D2 Cookham Running Club F13 43 F 11
F13 102 44 2103 Bronte Bennett 14:02 D2 Oxford City AC F13 44 F 10
F13 103 45 2113 Kiera Williams 14:03 D2 Oxford City AC F13 45 F 9
F13 107 46 3154 Sara Erdos 14:22 D2 Northampton AC F13 46 F 8
F13 108 47 1814 Rosemary Heley 14:30 D2 Silson AC F13 47 F 7
F13 110 48 3143 Grace Miller 14:37 D2 Cookham Running Club F13 48 F 6
F13 111 49 1826 Sophie Brooks 14:42 D2 Silson AC F13 49 F 5
F13 116 50 3022 Ella Smith 15:34 D2 Northampton AC F13 50 F 4
F13 117 51 2973 Annie Sammes 15:45 D2 Cookham Running Club F13 51 F 3
F13 119 52 1835 Annie Corcoran 16:29 D2 Silson AC F13 52 F 2
F13 121 53 1815 Florence Harris 16:39 D2 Silson AC F13 53 F 1