Chiltern League 2019-20 - Runners Retreat Awards (best 3)
Senior Men Ox MK Lut Bed MK2 Total
1 1657 George Wheeler MK Distance Project 3 7 1 5 9 MS
2 131 Richard Slade Chiltern Harriers 8 9 2 3 13 MS
3 369 Sam Winters Marshall Milton Keynes AC 6 17 3 16 25 MS
4 372 Tom Comerford Marshall Milton Keynes AC 7 14 7 28 MS
5 2306 Sebastien Cerillo Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 15 19 6 10 31 MS
6 1656 Charles Wheeler MK Distance Project 12 16 13 41 MS
7 1591 Luke Delderfield Tring Running Club 11 18 13 25 42 MS
8 910 Kieran Gilfedder Wycombe Phoenix 31 37 5 11 47 MS
9 825 Andrew Headley Bedford and County AC  16 22 9 39 47 MS
10 1393 Rob Elmore Leighton Buzzard AC 20 27 12 17 49 MS
11 909 David Clark Wycombe Phoenix 13 28 10 31 51 MS
12 443 Genci Pepaj Redway Runners 14 20 17 20 51 MS
13 824 William Mullins Bedford and County AC  32 45 7 26 65 MS
14 341 Elliot Hind Marshall Milton Keynes AC 4 26 36 66 MS
15 334 Steve Tuttle Marshall Milton Keynes AC 10 35 28 29 67 MS
16 1062 Rhys Rowlands Dacorum & Tring AC 30 42 22 15 67 MS
17 574 Thomas Halling St Albans Striders 17 33 18 68 MS
18 122 Aran Davidson Chiltern Harriers 27 34 16 27 70 MS
19 816 Joe Strange Bedford and County AC  25 29 32 18 72 MS
20 1102 Charlie May Vale of Aylesbury AC 22 30 24 76 MS
21 1434 Billy Mead Leighton Buzzard AC 26 41 15 82 MS
22 2019 Duncan Lawrence Headington Road Runners 29 32 34 23 84 MS
23 2308 Simon Millett Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 50 27 21 98 MS
24 923 Liam Busby Wycombe Phoenix 36 48 24 44 104 MS
25 925 Robert Wright Wycombe Phoenix 44 26 34 104 MS
26 1073 James French Dacorum & Tring AC 45 58 35 30 110 MS
27 820 Tom Powell Bedford and County AC  37 38 43 118 MS
28 3396 Jamie Marlow Dacorum & Tring AC 49 39 38 126 MS
29 591 Steve Buckle St Albans Striders 51 29 47 127 MS
30 1104 Rob Taylor Vale of Aylesbury AC 43 53 40 49 132 MS
Junior Men Ox MK Lut Bed MK2 Total
1 833 Harry Brodie Bedford and County AC  1 1 2 1 3 M20
2 815 James Minter Bedford and County AC  2 3 2 7 M20
3 811 Edward Blythman Bedford and County AC  3 2 3 8 M20
4 329 Matthew Dicks Marshall Milton Keynes AC 5 5 4 3 12 M20
5 2378 Jed Noblett Luton AC 4 6 5 6 15 M20
6 335 Ewan Forsythe Marshall Milton Keynes AC 7 4 9 20 M20
7 847 Myles Caddell Wycombe Phoenix 8 7 6 21 M20
8 1962 Max Borgnis Bracknell AC 6 7 11 24 M20
9 338 Robert Hickman Marshall Milton Keynes AC 9 9 8 8 25 M20
10 1683 Mintu Sidhu MK Distance Project 11 8 12 31 M20
Senior Women Ox MK Lut Bed MK2 Total
1 951 Melanie Wilkins Wycombe Phoenix 1 2 1 1 3 FS
2 326 Elle Roche Marshall Milton Keynes AC 6 7 2 2 10 FS
3 903 Alexandra Cook Wycombe Phoenix 3 6 4 8 13 FS
4 902 Zoe Doyle Wycombe Phoenix 7 5 3 15 FS
5 2290 Charlotte Firth Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 5 6 4 15 FS
6 2379 Charlene Jacobs-Conradie Luton AC 4 10 8 22 FS
7 327 Alice Ritchie Marshall Milton Keynes AC 15 11 5 6 22 FS
8 399 Lara Bromilow Marshall Milton Keynes AC 17 9 3 29 FS
9 1033 Claire Hallissey Dacorum & Tring AC 12 12 7 31 FS
10 1112 Sophie Delderfield Vale of Aylesbury AC 13 9 9 31 FS
11 2291 Alice Flint Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 9 8 16 33 FS
12 200 Ellie Bates Chiltern Harriers 27 22 13 10 45 FS
13 187 Bex Nkoane Chiltern Harriers 18 16 11 45 FS
14 1422 Jo Sharples Leighton Buzzard AC 16 15 14 45 FS
15 2581 Faye Sharpley Thame Runners 14 17 23 54 FS
16 1340 Claire Bentley Watford Harriers 20 24 15 59 FS
17 2439 Helen Mulhall Bearbrook Running Club 23 26 11 60 FS
18 2288 Caroline Johnson Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 22 20 19 61 FS
19 779 Josie Smith Bedford and County AC  19 21 25 65 FS
20 1525 Michelle Maddick Queens Park Harriers 29 32 20 18 67 FS
21 195 Hannah Wardley Chiltern Harriers 31 28 12 71 FS
22 2386 Claire McMahon-Adie Luton AC 24 29 21 31 74 FS
23 1046 Katy Warren Dacorum & Tring AC 31 24 21 76 FS
24 1549 Karima Harris Queens Park Harriers 33 22 22 77 FS
25 904 Laura Street Wycombe Phoenix 26 19 39 84 FS
26 355 Abby Roskilly Marshall Milton Keynes AC 30 38 30 98 FS
27 1842 Helen Heley Silson AC 46 51 25 28 99 FS
28 1687 Anna Kofoed-Gregory MK Distance Project 33 35 35 103 FS
29 1021 Kerry Ardley Dacorum & Tring AC 39 34 32 105 FS
30 942 Melanie Phair Wycombe Phoenix 46 33 27 106 FS
Junior Women Ox MK Lut Bed MK2 Total
1 781 Lucy-Mae Shepherd Bedford and County AC  3 3 1 2 6 F20
2 2285 Morgan Hanson Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 5 2 2 7 9 F20
3 1937 Emily Spencer-Jones Bracknell AC 14 11 4 9 24 F20
4 3067 Abbie Jones Maidenhead AC 18 5 5 28 F20
5 1831 Ceri Davies Silson AC 9 9 10 28 F20
6 70 Soraya Lockwood Chiltern Harriers 16 12 6 11 29 F20
7 1960 Marie Halliday Bracknell AC 13 8 12 33 F20
8 2182 Lizzie Raymont Stevenage & North Herts 17 14 9 14 37 F20
9 1358 Dana Carter Leighton Buzzard AC 20 16 10 46 F20