Chiltern League 2019-20 - Under 11s - Standings after 4 races (best 3)
Under 11 Boys Ox MK Lut Bed MK2 Total
1 1123 Raphie London Vale of Aylesbury AC 1 1 1 1 3
2 222 Jacque Smith Marshall Milton Keynes AC 2 2 3 2 6
3 278 Eddie Hartigan Marshall Milton Keynes AC 3 4 5 3 10
4 7 Zachary Cleary Chiltern Harriers 4 3 8 5 12
5 10 Tom Ford Chiltern Harriers 17 7 2 4 13
6 228 Joseph Grainger Marshall Milton Keynes AC 5 4 7 16
7 2099 Alex Garry Oxford City AC 6 6 6 18
8 8 Charlie Quantrill Chiltern Harriers 7 10 7 9 23
9 1222 Lukas McIvor Watford Harriers 9 6 10 8 23
10 13 Felix Danielli Chiltern Harriers 8 9 17 12 29
11 14 Kody Gilbody Chiltern Harriers 11 12 10 33
12 11 Jacob Strutton-Smith Chiltern Harriers 11 20 11 19 41
13 12 Hugo Mundy Chiltern Harriers 10 18 23 16 44
14 1121 Emile Jansen Van Rensburgh Vale of Aylesbury AC 22 14 20 11 45
15 748 Jack Hale Bedford and County AC  15 13 22 35 50
16 264 Tito Odunaike Marshall Milton Keynes AC 28 12 15 55
17 759 Zack Vincent Bedford and County AC  31 24 19 14 57
18 933 Jack Regan Wycombe Phoenix 16 15 28 59
19 1688 Morgan Bunn MK Distance Project 14 23 23 60
20 1118 Joseph Fryer Vale of Aylesbury AC 19 21 27 22 62
21 2947 Arthur Walton Radley AC 18 25 20 63
22 1363 James Parker Leighton Buzzard AC 31 29 17 77
23 1168 Charlie Crafts Vale of Aylesbury AC 22 30 26 78
24 1175 Joseph Storey Vale of Aylesbury AC 29 40 21 90
25 944 Seb Maule Wycombe Phoenix 34 31 25 90
26 506 Felix Moorhouse Redway Runners 23 33 36 92
27 1667 Jedidiah Okia MK Distance Project 35 41 26 31 92
28 747 Zack Danobrega Bedford and County AC  26 35 34 42 95
29 2993 Hector Goatley Northampton AC 30 42 28 100
30 1223 Jacob Mendes da Costa Watford Harriers 46 34 32 37 103
31 225 Sam Wood Marshall Milton Keynes AC 36 28 40 104
32 1125 Jay Jay Watt Vale of Aylesbury AC 40 36 33 36 105
33 1120 Nate Howson Vale of Aylesbury AC 32 45 29 106
34 1117 Dilan Barauskas Vale of Aylesbury AC 33 43 39 38 110
35 1362 Jacob Leigh Leighton Buzzard AC 55 41 24 120
36 1170 Jack Ambrose Vale of Aylesbury AC 51 35 39 125
37 631 Gabriel Fernandez St Albans Striders 38 47 44 54 129
38 1824 Elliott Twelftree Silson AC 52 55 32 139
39 1819 William Riding Silson AC 51 54 34 139
40 1221 Jack Cooper Watford Harriers 50 57 46 44 140
41 1882 Charlie Russell Silson AC 53 45 43 141
42 227 William Totton Marshall Milton Keynes AC 49 58 47 45 141
43 758 Oliver Coombes Bedford and County AC  57 65 50 41 148
44 931 Joel Crook Wycombe Phoenix 60 66 49 50 159
45 892 Edward Faulkner Wycombe Phoenix 64 73 54 46 164
46 895 Archie Burton Wycombe Phoenix 54 60 52 166
47 2909 Evan Morgan Biggleswade AC 68 52 55 175
48 2910 Alfie Lawrence Biggleswade AC 71 51 56 178
49 939 Michael O'Connor Wycombe Phoenix 52 70 59 181
50 1124 Digby Martin Vale of Aylesbury AC 67 76 58 57 182
51 1364 Jude Giltrow Leighton Buzzard AC 73 80 64 61 198
52 1274 Freddy Smith Watford Harriers 76 69 57 202
53 2681 Joshua Hall Banbury Harriers 74 82 60 216
Under 11 Girls Ox MK Lut Bed MK2 Total
1 211 Eleanor Pearce Marshall Milton Keynes AC 1 2 1 2 4
2 201 Katie Webb Marshall Milton Keynes AC 3 3 4 3 9
3 2461 Elsie Jacobs Bicester AC 4 1 6 11
4 1139 Lucinda McRonald Vale of Aylesbury AC 2 4 5 9 11 eq
5 208 Libby Freeland Marshall Milton Keynes AC 5 6 2 4 11 eq
6 202 Lauren Webb Marshall Milton Keynes AC 6 5 6 5 16
7 630 Georgia Tongue St Albans Striders 7 11 3 16 21
8 3 Ellie Danner Chiltern Harriers 8 8 8 14 24
9 1228 Athena Collins Watford Harriers 9 10 11 30
10 2682 Mollie Davis Banbury Harriers 12 7 12 31
11 1 Marlie Nkoane Chiltern Harriers 15 9 10 34
12 1341 Charlotte Evans Leighton Buzzard AC 16 24 7 13 36
13 1162 Isobel Ferguson Vale of Aylesbury AC 10 16 14 32 40
14 307 Sophia Chapman Marshall Milton Keynes AC 23 12 7 42
15 2 Charlotte Grosse Chiltern Harriers 18 25 11 17 46
16 3001 Ellie Spencer Northampton AC 25 14 9 26 48
17 214 Ellie Edwards Marshall Milton Keynes AC 13 28 13 22 48
18 217 Orla Enright Marshall Milton Keynes AC 20 19 10 25 49
19 1894 Joanna Mulreany Silson AC 32 15 16 21 52
20 265 Isabelle Turnbull Marshall Milton Keynes AC 24 30 18 15 57
21 2177 Esme Searle Stevenage & North Herts 22 21 17 20 58
22 102 Katie Allsop Chiltern Harriers 17 17 31 65
23 6 Evelyn Wildman Chiltern Harriers 23 20 23 66
24 207 Natasha Freeland Marshall Milton Keynes AC 19 37 29 19 67
25 1839 Ava Lewis Silson AC 27 27 15 69
26 219 Katie Lennox Marshall Milton Keynes AC 31 19 24 74
27 251 Annaleigh Oldroyd Marshall Milton Keynes AC 36 21 18 75
28 632 Erin Russell St Albans Striders 34 22 24 33 79
29 1178 Natasha Bradley Vale of Aylesbury AC 42 20 28 90
30 516 Piper Cissell Redway Runners 38 47 23 29 90
31 1174 Lucy Workman Vale of Aylesbury AC 33 25 35 93
32 1827 Maisie Long Silson AC 35 40 27 51 102
33 2475 Amber Busby Bicester AC 42 43 22 42 106
34 210 Sofia Butler Marshall Milton Keynes AC 28 48 37 113
35 1367 Iona Kynaston Leighton Buzzard AC 44 28 44 116
36 2393 Erin Milton Luton AC 46 32 38 116
37 919 Amelie Cox Wycombe Phoenix 41 35 40 116
38 1161 Danielle Roberts Vale of Aylesbury AC 40 39 41 120
39 2901 Jessica Hardy Biggleswade AC 56 54 33 41 128
40 1126 Riley Brown Vale of Aylesbury AC 37 35 68 140
41 918 Libby Walling Wycombe Phoenix 50 62 45 48 143
42 1361 Olivia Cane Leighton Buzzard AC 52 52 44 71 148
43 216 Lexi O'Leary Marshall Milton Keynes AC 44 66 42 152
44 508 Lucy Gooch Redway Runners 59 69 38 58 155
45 1820 Freya Cartwright Silson AC 43 58 54 155
46 1359 Alice Burnhams Leighton Buzzard AC 63 74 39 57 159
47 701 Ellie Harper Bedford and County AC  54 73 46 69 169
48 206 Macy Allen Marshall Milton Keynes AC 75 68 47 55 170
49 2999 Stephanie Longden Northampton AC 55 71 53 63 171
50 1818 Phoebe Knight Silson AC 48 70 61 179
51 2188 Willow Pemberton Stevenage & North Herts 62 79 43 184
52 2390 Grace Gunney Luton AC 78 56 56 190
53 2837 Eleanor Boothby Wellingborough & District AC 75 60 67 202
54 1165 Alessia Dolan Vale of Aylesbury AC 72 81 51 204
55 927 Alba Buron Bailey Wycombe Phoenix 78 59 73 210
56 1129 Daisy Walls Vale of Aylesbury AC 74 88 61 79 214
57 893 Amanda Mitchell Wycombe Phoenix 69 85 77 231