Chiltern League Division 1, 2021-22 - Individual rankings after 4 rounds
Senior Men Ox MK1 Lut MK2 Total
1 1 Richard Slade Chiltern Harriers 6 6 2 3 11
2 631 Benjamin Davies Bedford and County AC  3 7 3 13
3 2 Aran Davidson Chiltern Harriers 10 15 11 5 26
4 1279 Hugo Donovan Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 13 10 6 11 27
5 4 Will Perkin Chiltern Harriers 11 11 7 9 27
6 761 Kieran Lindars Vale of Aylesbury AC 15 23 8 6 29
7 715 Robert Wright Wycombe Phoenix 16 16 14 7 37
8 1269 Sebastian Cirillo Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 23 22 13 10 45
9 633 Craig Emmerson Bedford and County AC  21 14 20 55
10 313 Graham Jones Marshall Milton Keynes AC 22 23 15 60
11 451 Thomas Halling St Albans Striders 19 30 16 65
12 330 Steve Tuttle Marshall Milton Keynes AC 32 37 22 14 68
13 320 Ewan Forsythe Marshall Milton Keynes AC 27 26 19 72
14 1527 Marcus Lovell MK Distance Project 28 21 26 75
15 713 Liam Busby Wycombe Phoenix 30 28 33 18 76
16 888 Rhys Rowlands Dacorum & Tring AC 26 31 32 22 79
17 460 Adam Yorwerth St Albans Striders 35 52 31 24 90
18 453 William Bowran St Albans Striders 60 20 16 96
19 634 Joe Strange Bedford and County AC  53 26 19 98
20 704 Dean Childs Wycombe Phoenix 39 42 36 39 114
21 480 Tony Brady-Locke St Albans Striders 53 35 37 125
22 1345 Matthew Wade Tring Running Club 51 42 34 127
23 702 Sean Wilson Wycombe Phoenix 44 47 45 136
24 882 Douglas Coleman Dacorum & Tring AC 58 40 41 139
25 1505 Kyle Hurst Bearbrook Running Club 65 53 40 158
26 706 Kieran Gilfedder Wycombe Phoenix 79 60 44 65 169
27 1150 Sam Dear Leighton Buzzard AC 57 64 54 175
28 753 James Davis Vale of Aylesbury AC 58 69 52 150 179
29 720 Rohit Patel Wycombe Phoenix 54 82 46 182
30 635 Glen Mulkerrins Bedford and County AC  81 47 55 183
31 1215 Stephen Blakey Watford Harriers 77 46 62 185
32 6 Adam Shute Chiltern Harriers 62 87 60 66 188
33 1418 Francesco Pelizza Headington Road Runners 64 73 62 199
34 1420 Galen Aymar Headington Road Runners 70 79 53 202
35 1344 Tate Mayoh Tring Running Club 72 63 74 209
36 1155 Will Eastman Leighton Buzzard AC 76 80 67 223
37 751 Mark Baines Vale of Aylesbury AC 68 80 118 81 229
38 1414 John Fenning Headington Road Runners 80 84 78 242
39 885 Mike Carpenter Dacorum & Tring AC 87 88 75 250
40 1221 Zac McDonough Watford Harriers 102 101 61 264
41 915 Chris Marriott Dacorum & Tring AC 125 91 94 310
42 2852 Eliot Winter MK Distance Project 116 110 85 127 311
43 705 Joe Branch Wycombe Phoenix 128 128 68 324
44 1156 Cameron Geekie Leighton Buzzard AC 121 117 89 327
45 1146 Bob Dickinson Leighton Buzzard AC 114 104 110 328
46 917 Thomas Mack Dacorum & Tring AC 110 132 94 336
47 995 William Shippin Redway Runners 145 92 111 348
48 1166 Greg Pearce Leighton Buzzard AC 127 111 112 350
49 752 Robin Barrett Vale of Aylesbury AC 117 138 98 353
50 347 Stephen Ratcliffe Marshall Milton Keynes AC 149 114 98 361
51 2939 Paul Andrew Leighton Buzzard AC 131 120 130 381
52 180 Chris Lower Chiltern Harriers 148 122 146 416
53 1506 Matthew Ball Bearbrook Running Club 138 157 127 422
54 980 Martyn Douglas Redway Runners 155 187 148 120 423
55 1165 Charlie Mead Leighton Buzzard AC 151 155 132 438
56 884 Vadim Sumenkov Dacorum & Tring AC 133 206 145 484
57 1232 Sai Nimalanathan Watford Harriers 207 136 143 486
58 754 Adam Johnson Vale of Aylesbury AC 163 202 155 172 490
59 985 Luke Chambers Redway Runners 168 167 188 523
60 951 Matthew Hallissey Dacorum & Tring AC 218 178 205 601
61 1218 Simeon Beckford-Tongs Watford Harriers 236 182 190 608
62 310 Steve Martin Marshall Milton Keynes AC 187 254 189 630
63 1522 Liam Bunn MK Distance Project 197 201 234 632
Over 40 Men Ox MK1 Lut MK2 Total
1 625 Charlie Palmer Bedford and County AC  31 36 25 92
2 19 James Repper Chiltern Harriers 52 43 30 30 103
3 1160 Andy Inchley Leighton Buzzard AC 34 44 38 116
4 471 Jonathan Scott St Albans Striders 47 45 34 126
5 23 Tom Dixon Chiltern Harriers 40 57 43 43 126
6 989 Genci Pepaj Redway Runners 41 49 39 129
7 2961 Ian Grimshaw Leighton Buzzard AC 66 49 44 159
8 21 Neil Turner Chiltern Harriers 59 88 67 51 177
9 1223 Liam Hinshelwood Watford Harriers 70 48 72 190
10 326 Matt Clarke Marshall Milton Keynes AC 75 99 64 71 210
11 1231 Stuart Ingham Watford Harriers 94 71 70 235
12 718 Tim Hogbin Wycombe Phoenix 97 86 79 88 253
13 892 David Olima Dacorum & Tring AC 69 102 93 264
14 1110 Chris George Leighton Buzzard AC 78 109 87 274
15 1162 Tom Kimber Leighton Buzzard AC 127 90 63 280
16 1494 Craig Fines-Allin Bearbrook Running Club 89 113 85 287
17 1421 Mike Healey Headington Road Runners 94 112 84 290
18 1489 Rob Palmer Bearbrook Running Club 83 116 99 298
19 1357 Mark Head Tring Running Club 91 102 105 298
20 1402 Richard Skilbeck Headington Road Runners 109 120 86 109 304
21 1476 Dermot Martin Bearbrook Running Club 104 106 103 313
22 721 Clark Schofield Wycombe Phoenix 108 133 101 114 323
23 325 Mark Dowson Marshall Milton Keynes AC 106 126 107 121 334
24 977 Simon Read Redway Runners 134 113 91 338
25 971 Paul Clifford-Jones Redway Runners 107 122 113 342
26 1358 Daniel Newman Tring Running Club 112 162 130 404
27 990 Chris Lindesay Redway Runners 159 172 124 123 406
28 1163 James Lowe Leighton Buzzard AC 132 182 143 152 427
29 1360 Christian Olley Tring Running Club 176 141 148 465
30 998 Dan Hippey Redway Runners 154 185 147 164 465
31 1159 Adam Haylock Leighton Buzzard AC 150 181 136 467
32 1471 James Powell Bearbrook Running Club 146 192 163 158 467
33 20 Jon Taylor Chiltern Harriers 143 220 154 517
34 921 Andy Moody Dacorum & Tring AC 147 208 176 531
35 895 Bill Wylie Dacorum & Tring AC 188 245 186 177 551
36 308 Tim Pearce Marshall Milton Keynes AC 193 242 180 197 570
37 1157 Neil Green Leighton Buzzard AC 185 239 181 605
38 982 Matthew Cleary Redway Runners 196 249 199 224 619
39 908 Simon Whiting Dacorum & Tring AC 237 183 215 635
40 466 Anthony Bunker St Albans Striders 256 196 216 668
41 976 Andrew Collins Redway Runners 201 264 209 674
1 Over 50 Men Ox MK1 Lut MK2 Total
2 26 Nick Hughes Chiltern Harriers 20 25 21 66
3 1407 Fergus Campbell Headington Road Runners 65 75 61 69 195
4 1151 James Bell Leighton Buzzard AC 84 96 77 209 257
5 626 Peter Deardon Bedford and County AC  92 123 81 101 274
6 758 Roger Seed Vale of Aylesbury AC 99 91 89 117 279
7 640 Stuart Still Bedford and County AC  118 84 82 284
8 624 Andy Blair Bedford and County AC  100 107 95 93 288
9 714 Frank Fulcher Wycombe Phoenix 117 82 90 289
10 1152 Matthew Brooks Leighton Buzzard AC 85 121 99 107 291
11 178 Michael Turney Chiltern Harriers 115 103 100 318
12 464 Steve Bowran St Albans Striders 103 129 105 337
13 456 Nigel Aston St Albans Striders 114 143 109 116 339
14 1168 Warren Rose Leighton Buzzard AC 125 144 112 115 352
15 475 Paul Greaves St Albans Striders 98 140 115 353
16 1409 Kenny Lowies Headington Road Runners 126 163 102 391
17 1405 Alan Darbyshire Headington Road Runners 130 150 142 134 406
18 1365 Paul Allen Tring Running Club 139 151 140 430
19 1551 Stuart Sinclair MK Distance Project 149 159 126 171 434
20 458 Paul Durbin St Albans Striders 160 203 164 161 485
21 1370 Mark Tikaram Tring Running Club 162 184 150 187 496
22 898 Steven Russell Dacorum & Tring AC 193 158 163 514
23 717 Mike Taylor Wycombe Phoenix 169 211 170 179 518
24 1227 Adrian Harwood Watford Harriers 196 157 167 520
25 1496 John Lemon Bearbrook Running Club 173 175 178 526
26 1495 Darren Corsby Bearbrook Running Club 176 224 173 185 534
27 1378 Chris Nicholls Tring Running Club 174 214 177 192 543
28 470 Max Campbell St Albans Striders 212 166 180 558
29 756 Trevor Lynch Vale of Aylesbury AC 178 231 188 194 560
30 1488 Ian Higginson Bearbrook Running Club 180 240 192 198 570
31 923 Martin Gill Dacorum & Tring AC 182 244 190 207 579
32 1154 Chris Dimmock Leighton Buzzard AC 184 241 204 199 587
33 1228 Kevin Clark Watford Harriers 195 246 195 221 611
34 973 Glenn Dickinson Redway Runners 202 265 207 227 636
35 175 Dominic Schulte Chiltern Harriers 251 191 202 644
36 24 John Coutts Chiltern Harriers 181 247 219 647
37 757 Alan Roberts Vale of Aylesbury AC 191 263 201 655
38 699 Jeremy Mitchell Wycombe Phoenix 207 267 229 703
39 486 Mark Travers St Albans Striders 266 211 233 710
Over 60 Men Ox MK1 Lut MK2 Total
1 760 Tim Jones Vale of Aylesbury AC 129 154 125 149 403
2 1406 Simon Dales Headington Road Runners 158 123 132 413
3 1401 John Griffiths Headington Road Runners 156 189 146 147 449
4 1423 Christopher Woodruff Headington Road Runners 167 149 139 455
5 457 Martin Halling St Albans Striders 171 213 168 191 530
6 459 Colin Braybrook St Albans Striders 165 215 168 548
7 902 John Stevens Dacorum & Tring AC 194 250 200 222 616
8 1412 Philip Lister Headington Road Runners 203 259 212 230 645
9 1473 Tony Barrows Bearbrook Running Club 206 261 213 226 645
10 455 Michael Jack St Albans Striders 257 197 218 672
11 900 Philip Pugh Dacorum & Tring AC 260 210 228 698
Over 70 Men Ox MK1 Lut MK2 Total
1 321 John Skelton Marshall Milton Keynes AC 199 221 184 189 572
2 28 Trevor Brawn Chiltern Harriers 208 271 214 236 658
Under 20 Men Ox MK1 Lut MK2 Total
1 316 Matthew Dicks Marshall Milton Keynes AC 27 39 20 17 64
2 13 James Palmer Chiltern Harriers 25 33 28 13 66
3 324 Jack Rose Marshall Milton Keynes AC 18 29 31 78
4 344 Zak Freeland Marshall Milton Keynes AC 35 27 36 98
5 12 Finn O'Brien Chiltern Harriers 29 55 23 107
6 630 Harry West Bedford and County AC  61 41 47 149
7 638 James Vinnicombe Bedford and County AC  46 72 54 172
8 385 Euan Turner St Albans Striders 51 72 56 179
9 14 Benjamin Jackson Chiltern Harriers 46 98 56 200
10 345 Alex Brent Marshall Milton Keynes AC 95 51 96 242
Under 17 Men Ox MK1 Lut MK2 Total
1 672 Rollo Parry Wycombe Phoenix 2 5 2 9
2 145 Laurie Gawne Chiltern Harriers 4 11 6 3 13
3 557 Euan Supple Bedford and County AC  5 8 17 1 14
4 1185 Archie Marshall Watford Harriers 9 13 3 5 17
5 1256 Oliver Emment Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 14 4 1 19
6 298 Harry Totton Marshall Milton Keynes AC 17 9 4 6 19
7 1255 Alex Bishop Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 7 14 2 23
8 779 Ewan Maxwell Vale of Aylesbury AC 10 6 7 13 23
9 296 Kian Nicholson Marshall Milton Keynes AC 13 25 11 4 28
10 142 Sammy Bennetts Chiltern Harriers 19 16 9 7 32
11 291 Samuel Wright Marshall Milton Keynes AC 12 12 8 32
12 300 Joshua Edwards Marshall Milton Keynes AC 18 22 16 9 43
13 147 Jerry Anderson Chiltern Harriers 16 17 10 43
14 1109 Sid Mead Leighton Buzzard AC 20 21 14 11 45
15 780 Thomas Young Vale of Aylesbury AC 24 23 13 10 46
16 550 Ethan Cairns Bedford and County AC  20 18 14 52
17 1259 Toby Spencer Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 15 24 15 54
18 778 Alex Hodson Vale of Aylesbury AC 21 28 20 18 59
19 870 Ernie Olima Dacorum & Tring AC 28 30 22 17 67
20 723 Finn Heron Wycombe Phoenix 29 32 15 76
Under 15 Boys Ox MK1 Lut MK2 Total
1 540 Cameron Barnes Bedford and County AC  1 2 1 3 4
2 105 Alden Collier Chiltern Harriers 1 2 1 4 eq
3 112 Daniel Munn Chiltern Harriers 4 6 2 12
4 686 Ibrahim Achchi Wycombe Phoenix 3 8 4 15
5 118 Rowan Gawne Chiltern Harriers 7 13 6 5 18
6 111 Alex Hughes Chiltern Harriers 5 9 6 20
7 110 Maximillian Baxter Chiltern Harriers 8 12 7 27
8 1175 Oliver Cooper Watford Harriers 11 16 8 13 32
9 375 Samuel Muldoon St Albans Striders 17 17 11 8 36
10 374 Matthew Nicholls St Albans Striders 10 12 14 36
11 269 Elias Skaarup Marshall Milton Keynes AC 19 7 16 42
12 542 Austin Cole Bedford and County AC  21 9 12 42
13 275 Maxwell Newman Marshall Milton Keynes AC 18 10 15 43
14 1250 Thomas Taylor Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 14 18 13 45
15 119 Rory Hilton Chiltern Harriers 23 26 17 9 49
16 546 Daniel Smith Bedford and County AC  24 23 14 17 54
17 150 Max Roughton Chiltern Harriers 20 27 20 18 58
18 1176 James Ingham Watford Harriers 19 22 19 60
19 547 Oliver Wilson Bedford and County AC  22 25 19 66
20 376 Cameron Jump St Albans Striders 29 32 24 23 76
21 120 Hari Mistry Chiltern Harriers 26 29 25 25 76
22 382 James Dobbin St Albans Striders 25 31 23 79
23 396 Joshua Banfield St Albans Striders 42 26 21 89
24 1051 Toby Sapwell Redway Runners 28 37 26 91
25 395 Nicholas Salmon St Albans Striders 44 28 22 94
26 270 Reece Perkins Marshall Milton Keynes AC 30 40 27 97
27 1108 George Perkins Leighton Buzzard AC 38 48 33 28 99
28 264 Milan Mistry Marshall Milton Keynes AC 36 43 29 108
29 748 Daniel Cogan Wycombe Phoenix 34 46 30 110
30 1106 Ash Carter Leighton Buzzard AC 37 47 29 113
Under 13 Boys Ox MK1 Lut MK2 Total
1 78 Tom Ford Chiltern Harriers 1 4 1 1 3
2 229 Jacque Smith Marshall Milton Keynes AC 1 2 2 5
3 619 Harry Scott Bedford and County AC  2 3 6 11
4 83 James Holdsworth Chiltern Harriers 3 5 5 4 12
5 77 Felix Danielli Chiltern Harriers 6 4 3 13
6 230 Eddie Hartigan Marshall Milton Keynes AC 3 6 9 18
7 766 Emile Jansen Van Rensburgh Vale of Aylesbury AC 4 10 7 21
8 246 Sam Wood Marshall Milton Keynes AC 6 10 8 20 24
9 1543 Morgan Bunn MK Distance Project 11 7 11 8 26
10 80 Zachary Cleary Chiltern Harriers 8 11 12 31
11 231 Tito Odunaike Marshall Milton Keynes AC 10 16 7 33
12 76 Charlie Quantrill Chiltern Harriers 13 9 11 33
13 232 Harvey Wood Marshall Milton Keynes AC 12 12 12 16 36
14 243 Joseph Grainger Marshall Milton Keynes AC 7 14 24 45
15 244 Felix Moorhouse Marshall Milton Keynes AC 13 21 16 26 50
16 866 Ethan Olima Dacorum & Tring AC 17 20 18 31 55
17 388 Peter Bansaghi St Albans Striders 18 21 17 56
18 1058 Nathan Mailer Redway Runners 15 30 19 27 61
19 394 William Pope St Albans Striders 19 22 21 62
20 532 Zach Danobrega Bedford and County AC  23 20 23 66
21 656 Reuben Penney Wycombe Phoenix 21 25 22 68
22 86 George Mawby Chiltern Harriers 18 27 27 32 72
23 769 Joseph Storey Vale of Aylesbury AC 22 28 25 75
24 79 Charlie De Sousa Chiltern Harriers 25 29 23 29 77
25 531 Oliver Coombes Bedford and County AC  31 22 28 37 81
26 1096 Jacob Leigh Leighton Buzzard AC 24 32 26 35 82
27 647 Edward Faulkner Wycombe Phoenix 40 26 24 39 89
28 239 Zachary Els Marshall Milton Keynes AC 29 31 29 40 89
29 805 Charlie Crafts Vale of Aylesbury AC 37 31 25 93
30 799 Ben O'Sullivan Vale of Aylesbury AC 34 33 28 95
31 768 Digby Martin Vale of Aylesbury AC 26 36 42 104
32 729 Joel Crook Wycombe Phoenix 39 32 34 105
33 694 Adam Heywood Wycombe Phoenix 27 38 44 109
34 234 Ethan Paris Marshall Milton Keynes AC 30 34 45 109
35 792 Jack Ambrose Vale of Aylesbury AC 36 35 41 112
36 533 Jack Hale Bedford and County AC  23 45 49 117
37 380 Gabriel Fernandez Lecanda St Albans Striders 33 42 43 118
38 651 Samuel Evans Wycombe Phoenix 36 49 42 48 126
39 1054 Daniel Lindesay Redway Runners 38 48 41 127
40 1095 Nathan Green Leighton Buzzard AC 41 50 43 52 134
Senior Women Ox MK1 Lut MK2 Total
1 305 Elle Roche Marshall Milton Keynes AC 3 4 1 8
2 56 Hannah Wardley Chiltern Harriers 7 6 2 1 9
3 726 Ana Montgomery Wycombe Phoenix 5 4 6 15
4 929 Katy Warren Dacorum & Tring AC 14 12 9 3 24
5 618 Josie Smith Bedford and County AC  15 6 7 28
6 642 Melanie Phair Wycombe Phoenix 12 15 10 37
7 37 Ellie Bates Chiltern Harriers 17 16 11 44
8 1461 Leonie Glasson Headington Road Runners 22 16 21 10 47
9 309 Abby Roskilly Marshall Milton Keynes AC 17 18 12 47
10 1140 Jo Sharples Leighton Buzzard AC 21 25 20 18 59
11 529 Hannah Burkhardt St Albans Striders 28 34 29 21 78
12 348 Emily Bousfield Marshall Milton Keynes AC 33 40 22 95
13 57 Katie Royals Chiltern Harriers 30 38 39 30 98
14 1139 Ruth Mitchell Leighton Buzzard AC 29 45 50 55 124
15 611 Carla Whitmore Bedford and County AC  56 33 42 131
16 927 Sophie Routledge Dacorum & Tring AC 41 47 44 51 132
17 928 Lucy Wallduck Dacorum & Tring AC 60 55 41 156
18 1240 Emma Gardner Watford Harriers 61 65 57 78 183
19 58 Jinaan Lockwood Chiltern Harriers 59 71 68 62 189
20 311 Fern Yull Marshall Milton Keynes AC 47 81 64 192
21 1131 Becky Geekie Leighton Buzzard AC 74 70 71 215
22 1004 Lauren Keeler Redway Runners 60 83 83 97 226
23 1143 Ceana Mackenzie-Brodie Leighton Buzzard AC 87 94 96 277
24 1499 Jordane Bates Bearbrook Running Club 81 95 103 279
25 1015 Susannah Quinn Redway Runners 106 120 116 125 342
Over 35 Women Ox MK1 Lut MK2 Total
1 762 Sophie Delderfield Vale of Aylesbury AC 6 5 9 20
2 303 Lara Bromilow Marshall Milton Keynes AC 16 10 4 30
3 641 Jenny Roberts Wycombe Phoenix 13 11 8 32
4 933 Jess Gray Dacorum & Tring AC 11 14 19 44
5 790 Charlotte Steptoe Vale of Aylesbury AC 19 20 39 78
6 931 Kerry Ardley Dacorum & Tring AC 30 31 35 96
7 934 Claire Hallissey Dacorum & Tring AC 24 28 57 109
8 948 Vickie Coleman Dacorum & Tring AC 35 35 41 47 111
9 936 Georgina Ripper Dacorum & Tring AC 43 42 33 118
10 1135 Katie Haylock Leighton Buzzard AC 42 63 69 174
11 1355 Rachel Wray Tring Running Club 54 57 69 180
12 1493 Deborah Martin Bearbrook Running Club 52 71 76 199
13 1549 Martinha Royles MK Distance Project 62 75 85 222
14 947 Danielle Hall Dacorum & Tring AC 67 78 90 235
15 604 Emma Coombes Bedford and County AC  79 86 89 254
16 763 Amanda Esslemont Vale of Aylesbury AC 72 98 99 91 261
17 33 Lyndsey Bill Chiltern Harriers 90 82 92 264
18 1566 Claire Dickinson Chiltern Harriers 70 100 98 268
19 1463 Rosie Winder Headington Road Runners 89 99 100 80 268
20 1002 Nicky Saunders Redway Runners 108 124 118 129 350
21 2965 Andrea Meek Leighton Buzzard AC 121 119 127 367
22 53 Fiona Calder Chiltern Harriers 123 121 124 368
Over 45 Women Ox MK1 Lut MK2 Total
1 944 Kate Rennie Dacorum & Tring AC 4 3 2 9
2 1011 Jenifer Sangster Redway Runners 29 24 23 76
3 1382 Mary Ward Tring Running Club 32 36 31 99
4 49 Abigail Askey Chiltern Harriers 34 41 47 46 121
5 47 Cathy Holloway Chiltern Harriers 36 55 54 38 128
6 42 Tessa Passey Chiltern Harriers 51 49 44 144
7 1500 Kathy Klein Bearbrook Running Club 40 56 63 159
8 44 Sylvia Moss Chiltern Harriers 58 52 52 162
9 1465 Yvonne Morris Headington Road Runners 44 66 65 70 175
10 1484 Ruth Dunkin Bearbrook Running Club 48 70 64 182
11 34 Christine Taylor Chiltern Harriers 62 67 74 203
12 1474 Lynn Garricks Bearbrook Running Club 58 85 77 220
13 1019 Hannah Connelly Redway Runners 76 78 87 241
14 1460 Helen Roskell Headington Road Runners 73 88 94 255
15 1235 Joanne Marshall Watford Harriers 76 92 87 255
16 40 Fiona Williams Chiltern Harriers 82 95 90 83 255
17 1134 Alison Bell Leighton Buzzard AC 83 101 89 95 267
18 50 Katherine Jessop Chiltern Harriers 93 97 96 106 286
19 1478 Sarah Corcoran Bearbrook Running Club 99 109 112 320
20 938 Joanne Tang Dacorum & Tring AC 102 114 110 121 326
21 1482 Caroline Clifton Bearbrook Running Club 104 115 114 333
Over 55 Women Ox MK1 Lut MK2 Total
1 35 Sue Elliot Chiltern Harriers 26 36 35 28 89
2 941 Celia Findlay Dacorum & Tring AC 61 61 56 178
3 38 Miriam Kempson Chiltern Harriers 63 84 81 228
4 317 Diane Farmer Marshall Milton Keynes AC 68 93 92 102 253
5 1233 Christine Dearman Watford Harriers 88 94 93 99 275
6 940 Carole Pitts Dacorum & Tring AC 91 107 103 109 301
7 512 Diane Hunt St Albans Striders 105 107 110 322
8 1481 Helen Low Bearbrook Running Club 103 116 113 122 332
9 1012 Debra Andrews Redway Runners 101 113 120 334
10 1005 Debbie Dickinson Redway Runners 105 119 117 123 341
Over 65 Women Ox MK1 Lut MK2 Total
1 301 Fi Han Bromilow Marshall Milton Keynes AC 90 108 108 119 306
Under 20 Women Ox MK1 Lut MK2 Total
1 2937 Amy Killick Leighton Buzzard AC 2 2 3 7
2 138 Katie Repper Chiltern Harriers 20 8 15 43
3 661 Ellen Cooper Wycombe Phoenix 14 13 17 44
4 602 Emma Smith Bedford and County AC  25 25 13 22 60
5 749 Mia Caddell Wycombe Phoenix 18 17 25 60
6 659 Sophie Thomas Wycombe Phoenix 22 26 22 70
7 851 Grace Hucknall Dacorum & Tring AC 29 34 24 87
Under 17 Women Ox MK1 Lut MK2 Total
1 126 Maddie Hughes Chiltern Harriers 3 1 1 5
2 384 Sarah McGrath St Albans Striders 2 4 2 8
3 856 India Frost Dacorum & Tring AC 5 4 3 12
4 281 Millie Freeland Marshall Milton Keynes AC 10 6 5 5 16
5 381 Lily Tse St Albans Striders 6 6 7 19
6 122 Holly Henderson Chiltern Harriers 11 11 4 26
7 1280 Kiki Webb Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 7 12 7 26
8 124 Charlotte Docwra Chiltern Harriers 8 9 9 9 26
9 121 Abbie Henderson Chiltern Harriers 9 14 8 31
10 667 Olivia Brown Wycombe Phoenix 17 10 6 33
11 858 Beth Moody Dacorum & Tring AC 12 16 11 39
12 1050 Daisy Yabsley Redway Runners 15 19 11 14 40
13 123 Alice Brown Chiltern Harriers 13 18 16 47
14 128 Eleanor Shield Chiltern Harriers 16 23 18 18 52
15 127 Hannah Ashby Chiltern Harriers 21 21 12 54
16 1508 Lauren Fines-Allin Bearbrook Running Club 27 16 21 64
17 668 Amy Hogbin Wycombe Phoenix 23 20 23 66
18 133 Grace Thorpe Chiltern Harriers 26 30 21 20 67
19 590 Emma Abbey Bedford and County AC  27 35 25 26 78
20 588 Riona Wiles Bedford and County AC  36 26 28 90
Under 15 Girls Ox MK1 Lut MK2 Total
1 572 Milly Dunger Bedford and County AC  1 3 2 1 4
2 1546 Sophie Jacobs MK Distance Project 2 1 7 10
3 573 Lyla Danobrega Bedford and County AC  5 6 3 2 10
4 263 Madeleine Pearce Marshall Milton Keynes AC 4 5 5 3 12
5 574 Lily Farr Bedford and County AC  6 4 6 8 16
6 96 Emily Ford Chiltern Harriers 8 8 7 5 20
7 90 Lesedi Nkoane Chiltern Harriers 7 7 6 20
8 678 Evie Burton Wycombe Phoenix 3 10 8 13 21
9 860 Thea Gray Dacorum & Tring AC 11 9 9 29
10 252 Izzy Gregg Marshall Milton Keynes AC 13 16 12 12 37
11 95 Olivia Clarke Chiltern Harriers 10 19 21 11 40
12 93 Lily Jessop-Tranter Chiltern Harriers 21 30 15 10 46
13 102 Alice Peckham Chiltern Harriers 15 16 15 46
14 579 Nelly Palmer Bedford and County AC  16 18 18 52
15 682 Ivy Uhart Wycombe Phoenix 17 23 26 17 57
16 253 Ella Glass Marshall Milton Keynes AC 19 22 25 20 61
17 251 Emilia Willis Marshall Milton Keynes AC 25 24 22 16 62
18 1179 Gina Luckhurst Watford Harriers 25 24 18 67
19 259 Elizabeth Garner Marshall Milton Keynes AC 26 26 17 29 69
20 91 Marea Logan Chiltern Harriers 28 20 24 72
21 1065 Stephanie Underhill Redway Runners 22 31 31 23 76
22 250 Jessica Vaines Marshall Milton Keynes AC 29 45 28 21 78
23 681 Ellie Faulkner Wycombe Phoenix 23 37 30 25 78
24 249 Amy Wooton Marshall Milton Keynes AC 37 50 33 19 89
25 247 Alice Richardson Marshall Milton Keynes AC 28 34 27 89
26 262 Mia Kentish Marshall Milton Keynes AC 30 38 23 91
27 777 Seren Young Vale of Aylesbury AC 31 41 34 26 91
28 254 Gemma Els Marshall Milton Keynes AC 32 32 35 99
29 679 Mae Burton Wycombe Phoenix 36 51 41 32 109
30 776 Iona Esslemont Vale of Aylesbury AC 40 48 37 33 110
31 258 Megan Catford Marshall Milton Keynes AC 33 47 38 39 110
32 103 Rebecca Lawson Chiltern Harriers 34 46 31 111
33 1069 Heather Cissell Redway Runners 41 53 36 35 112
34 1180 Chloe Richards Watford Harriers 54 39 36 129
35 677 Iris Cooper Wycombe Phoenix 56 42 37 135
36 700 Lyla Griffin Wycombe Phoenix 57 43 40 140
37 731 Rose Uhart Wycombe Phoenix 58 44 41 143
Under 13 Girls Ox MK1 Lut MK2 Total
1 203 Katie Webb Marshall Milton Keynes AC 1 1 1 1 3
2 209 Sophia Chapman Marshall Milton Keynes AC 5 2 2 9
3 207 Olivia Chilton Marshall Milton Keynes AC 6 4 2 3 9
4 204 Lauren Webb Marshall Milton Keynes AC 4 3 3 4 10
5 369 Georgia Tongue St Albans Striders 2 5 7 14
6 69 Marlie Nkoane Chiltern Harriers 3 5 7 8 15
7 205 Orla Enright Marshall Milton Keynes AC 7 6 6 5 17
8 221 Libby Freeland Marshall Milton Keynes AC 9 7 8 9 24
9 773 Lucinda McRonald Vale of Aylesbury AC 8 9 13 30
10 226 Ellie Edwards Marshall Milton Keynes AC 14 12 9 10 31
11 224 Harriet Shaw Marshall Milton Keynes AC 10 11 11 32
12 363 Lily Kennedy St Albans Striders 13 13 10 16 36
13 215 Ella Kingston Marshall Milton Keynes AC 16 14 11 21 41
14 70 Issy Robinson Chiltern Harriers 19 19 12 12 43
15 187 Katie Lennox Marshall Milton Keynes AC 15 16 13 27 44
16 1068 Piper Cissell Redway Runners 20 15 18 20 53
17 208 Macy Allen Marshall Milton Keynes AC 17 18 25 18 53
18 770 Natasha Bradley Vale of Aylesbury AC 11 17 26 54
19 220 Natasha Freeland Marshall Milton Keynes AC 18 21 16 31 55
20 206 Isabelle Turnbull Marshall Milton Keynes AC 22 20 20 28 62
21 364 Natalie Worsley St Albans Striders 23 24 24 71
22 225 Sofia Butler Marshall Milton Keynes AC 28 23 22 73
23 68 Lydia Cross Chiltern Harriers 21 23 32 76
24 222 Lexi O'Leary Marshall Milton Keynes AC 26 19 34 79
25 223 Arabella Soul Marshall Milton Keynes AC 27 31 22 80
26 566 Ellie Harper Bedford and County AC  28 27 28 39 83
27 368 Erin Russell St Albans Striders 32 30 23 85
28 74 Anna Stoneham Chiltern Harriers 30 31 24 85
29 797 Isabella Banks Vale of Aylesbury AC 33 29 33 95
30 1117 Cerys Fountain Leighton Buzzard AC 34 34 29 97
31 1174 Autumn Rana Watford Harriers 29 35 38 47 102
32 212 Isabelle Harris Marshall Milton Keynes AC 36 32 37 42 105
33 853 Catherine Thurgood Dacorum & Tring AC 31 43 36 110
34 793 Alessia Dolan Vale of Aylesbury AC 36 39 41 116
35 789 Danielle Roberts Vale of Aylesbury AC 42 37 42 49 121
36 1105 Bella Laird Leighton Buzzard AC 35 43 45 123
37 73 Charlotte Grosse Chiltern Harriers 43 45 36 124
38 1099 Olivia Cane Leighton Buzzard AC 37 44 43 124
39 1104 Isla Kynaston Leighton Buzzard AC 41 41 46 46 128
40 654 Libby Walling Wycombe Phoenix 34 45 50 129
41 771 Riley Brown Vale of Aylesbury AC 46 40 51 137
42 1103 Iona Kynaston Leighton Buzzard AC 44 44 52 140
43 788 Amelia Mansfield Vale of Aylesbury AC 48 41 54 143
44 728 Ella Caldow Wycombe Phoenix 47 47 59 153