Chiltern League 2021-22 - Runners Retreat Awards (best 3 after 4 rounds)
Senior Men Ox MK Lut MK2 Total
1 1 Richard Slade Chiltern Harriers 6 6 1 2 9 MS
2 631 Benjamin Davies Bedford and County AC  3 7 2 12 MS
3 2 Aran Davidson Chiltern Harriers 9 16 8 5 22 MS
4 4 Will Perkin Chiltern Harriers 10 12 4 9 23 MS
5 761 Kieran Lindars Vale of Aylesbury AC 14 23 5 6 25 MS
6 1271 Hugo Donovan Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 12 11 3 26 MS
7 715 Robert Wright Wycombe Phoenix 15 17 10 7 32 MS
8 1269 Sebastian Cirillo Windsor, Slough Eton & Hounslow AC 20 22 9 11 40 MS
9 313 Graham Jones Marshall Milton Keynes AC 19 19 15 53 MS
10 633 Craig Emmerson Bedford and County AC  18 15 21 54 MS
11 451 Thomas Halling St Albans Striders 16 33 12 61 MS
12 330 Steve Tuttle Marshall Milton Keynes AC 29 39 18 14 61 MS
13 1796 Ben Fowler Bracknell AC 28 27 16 18 61 MS
14 26 Nick Hughes Chiltern Harriers 17 25 22 64 M50
15 2365 Tim Harris Ampthill & Flitwick Flyers 35 15 20 70 M40
16 713 Liam Busby Wycombe Phoenix 24 29 32 17 70 MS
17 320 Ewan Forsythe Marshall Milton Keynes AC 28 24 19 71 MS
18 1527 Marcus Lovell MK Distance Project 23 21 29 73 MS
19 888 Rhys Rowlands Dacorum & Tring AC 22 34 30 23 75 MS
20 460 Adam Yorwerth St Albans Striders 33 28 24 85 MS
21 2733 Mohammad Elbayan Dunstable Lions RC 30 31 25 86 MS
22 625 Charlie Palmer Bedford and County AC  27 38 23 88 M40
23 2351 Stephen Green Ampthill & Flitwick Flyers 41 27 26 94 M40
24 2921 Ian Halpin Ampthill & Flitwick Flyers 37 21 39 97 MS
Junior Men Ox MK Lut MK2 Total
1 2592 Ben Cumberland Radley AC 1 1 2 4 M20
2 2173 Jed Noblett Luton AC 3 5 3 11 M20
3 1828 Max Stevens Bracknell AC 8 3 7 6 16 M20
4 13 James Palmer Chiltern Harriers 6 6 10 4 16 M20
5 324 Jack Rose Marshall Milton Keynes AC 5 4 8 17 M20
6 316 Matthew Dicks Marshall Milton Keynes AC 7 9 8 5 20 M20
7 344 Zak Freeland Marshall Milton Keynes AC 7 9 10 26 M20
Senior Women Ox MK Lut MK2 Total
1 305 Elle Roche Marshall Milton Keynes AC 3 4 1 8 FS
2 2175 Rosie McNabola Luton AC 4 5 3 2 9 FS
3 56 Hannah Wardley Chiltern Harriers 9 7 4 1 12 FS
4 944 Kate Rennie Dacorum & Tring AC 5 5 3 13 F45
5 2500 Katie Godof Olney Runners 9 7 4 20 F35
6 726 Ana Montgomery Wycombe Phoenix 6 6 9 21 FS
7 762 Sophie Delderfield Vale of Aylesbury AC 8 8 13 29 F35
8 2465 Francesca Ryde Leighton Buzzard Triathlon Club 24 18 9 5 32 FS
9 929 Katy Warren Dacorum & Tring AC 17 16 14 6 36 FS
10 1835 Rebecca Berger-North Bracknell AC 10 13 14 37 FS
11 303 Lara Bromilow Marshall Milton Keynes AC 19 12 7 38 F35
12 618 Josie Smith Bedford and County AC  18 10 11 39 FS
13 641 Jenny Roberts Wycombe Phoenix 16 15 12 43 F35
14 642 Melanie Phair Wycombe Phoenix 15 21 15 51 FS
15 2179 Claire McMahon-Adie Luton AC 23 19 24 15 57 F35
16 933 Jess Gray Dacorum & Tring AC 14 20 26 60 F35
17 309 Abby Roskilly Marshall Milton Keynes AC 20 25 18 63 FS
18 37 Ellie Bates Chiltern Harriers 25 22 17 64 FS
19 2020 Rachel Cooke Buckingham & Stowe 22 22 21 65 F45
20 1461 Leonie Glasson Headington Road Runners 31 24 28 16 68 FS
21 1140 Jo Sharples Leighton Buzzard AC 30 36 27 25 82 F45
22 2125 Karima Harris Queens Park Harriers 23 32 35 90 F45
23 1721 Helen Heley Silson AC 26 31 33 90 FS
24 790 Charlotte Steptoe Vale of Aylesbury AC 27 28 56 111 F35
Junior Women Ox MK Lut MK2 Total
1 2937 Amy Killick Leighton Buzzard AC 1 1 1 3 F20
2 661 Ellen Cooper Wycombe Phoenix 1 3 6 10 F20
3 138 Katie Repper Chiltern Harriers 4 2 5 11 F20
4 602 Emma Smith Bedford and County AC  5 5 6 8 16 F20
5 749 Mia Caddell Wycombe Phoenix 2 9 9 20 F20
6 659 Sophie Thomas Wycombe Phoenix 4 6 10 20 F20
7 851 Grace Hucknall Dacorum & Tring AC 6 9 12 27 F20
8 1722 Georgia Corcoran Silson AC 8 10 13 11 29 F20