Chiltern League Results 1993 - 1996

1993/1994 Season
1994/1995 Season
1995/1996 Season

1993/1994 Season

Div. 1 at Watford
October 9th 1993
1 C. Addison (Aylesbury) 26.13
2 K. Miller (Aylesbury) 26.32
3 J. Critchlow (Watford) 26.42
4 I. Harkness (Old Gayts) 26.49
5 J. Hyde (Windsor) 26.57
6 K. O'Connor (Watford) 27.03
7 T. Hyde (Windsor) 27.05
8 S. Male (Oxford) 27.08
9 J. Matthews (Bracknell) 27.11
10 D. McCormack (Vauxhall) 27.18
11 M. Young (Oxford) 27.23
12 N. Flint (Old Gayts) 27.27
13 T. Butler (Reading) 27.29
14 J. Roots (Reading) 27.47
15 M. Cursons (Old Gayts) 28.00
16 C. Woods (Watford) 28.12
17 S. Marlin (Reading) 28.16
18 C. Birch (Oxford) 28.18
19 G. Dell (Aylesbury) 28.22
20 K. Sadler (Vauxhall) 28.24
Teams: 1 Oxford 1688, 2 Watford 1664, 3 Old Gayts 1628.
Under 17
1 A. Forrest (Milton K) 20.35
2 D. Getliffe (Bracknell) 20.37
3 K. Wicks (Oxford) 20.56
4 D. Siddons (Windsor) 21.02
5 D. Warrington (Oxford) 21.07
6 J. Diffey (Old Gayts) 21.09
Teams: 1 Vauxhall 121, 2 Old Gayts 120, 3 Reading 112.
Under 15
1 E. Hankins (Windsor) 15.54
2 T. Molloy (Oxford) 16.12
3 A. McKenna (Milton K) 16.19
4 A. Blades (Old Gayts) 16.34
5 S. Kimber (Oxford) 16.35
6 S. Bishop (Watford) 16.44
Teams: 1 Oxford 230, 2= Milton K & Old Gayts 221.
Under 13
1 G. Blackman (Old Gayts) 9.31
2 C. Bolt (Bracknell) 9.38
3 O. Matthews (Vauxhall) 9.49
4 C. Daniels (Watford) 9.55
5 A. Brind (Reading) 10.01
6 M. Dartnell (Windsor) 10.05
Teams: 1 Old Gayts 183, 2 Watford 162, 3 Windsor 135.
Ladies
1 J. Leak (Wycombe) 24.14
2 A. Bathie (Windsor) 24.57
3 A. Fisher (Watford) 26.04
Teams: 1 Watford 46, 2 Wycombe 42, 3 Aylesbury 41.
Under 15 girls
1 R. Iannone (Aylesbury) 13.07
2 R. Grundy (Watford) 13.20
3 A. Child (Aylesbury) 13.49
Teams: 1 Aylesbury 50, 2 Watford 44, 3 Vauxhall 26.

Div. 2 at Stowe
October 9th 1993
1 A. Spinozzi (Luton) 30.08
2 C. Wood (Gade Valley) 31.33
3 A. Jones (Chesham) 31.53
4 T. Fitzgerald (QPH) 31.58
5 K. McLellan (Luton) 31.59
6 A. Cummings (QPH) 32.38
7 G. Swindles (Metros) 32.41
8 J. Willoughby (QPH) 32.47
9 T. Bryant (Burnham) 32.51
10 S. Burke (Maidenhead) 32.54
Teams: 1 Gade Valley 1446, 2 Luton 1432, 3 Leighton B 1388.
Under 17
1 D. Parry (Luton) 18.38
2 G. Knight (Dacorum) 18.46
3 C. Bodham-Whetham (Dac) 18.58
4 J. Parry (Luton) 19.03
5 S. Smith (Banbury) 19.04
6 C. Price (Gade Valley) 19.37
Teams: 1 Luton 185, 2 Leighton B 152, 3 Dacorum 115.
Under 13
1 R. Johnson (Banbury) 11.40
2 R. Elmore (Leighton B) 12.00
3 L. Tiddy (Leighton B) 12.03
4 S. Greening (Leighton B) 12.03
5 P. Murphy (Dacorum) 12.24
6 T. Inchley (Leighton B) 12.33
Teams: 1 Leighton B 201, 2 Dacorum 176, 3 Luton 155.
Ladies
1 C. Anley (Luton) 16.20
2 N. Nicholson (Tring) 116.52
3 C. Mee (Gade Valley) 17.00
4 A. Smith (Chiltern) 17.04
5 C. Owen-Thomas (Chesham) 17.29
6 K. Shaw (Banbury) 17.33
Teams: 1 Tring 156, 2 Banbury 129, 3 Chesham 125.
Under 15 girls
1 C. Howells (Chiltern) 12.45
2 A. Ouvarova (QPH) 13.17
3 D. McPhee (Leighton B) 13.20
4 S. Cutter (Leighton B) 13.35
Teams: 1 Leighton B 67, 2 QPH 38, 3 Tring 36.

Div. 1 at High Wycombe
October 30th 1993
1 T. Mackin (Old Gayts) 33.56
2 J. Hyde (Windsor) 33.57
3 T. Hyde (Windsor) 34.22
4 K. O'Connor (Watford) 34.41
5 M. Bateson (Old Gayts) 34.43
6 J. Seddon (Bracknell) 34.50
7 D. McCormack (Vauxhall) 34.54
8 T. Butler (Reading) 35.02
9 M. Cursons (Old Gayts) 35.06
10 J. Crouch (Milton K) 35.09
11 J. Roots (Reading) 35.11
12 M. Young (Oxford) 35.15
13 J. James (Reading) 35.21
14 S. Marlin (Reading) 35.23
15 K. Sadler (Vauxhall) 35.31
16 A. Brewer (Bracknell) 35.33
17 T. Richardson (Wycombe) 35.35
18 O. Flage (Wycombe) 35.40
19 C. Birch (Oxford) 35.47
20 G. Dell (Aylesbury) 35.52
Teams: 1 Old Gayts 1517, 2 Oxford 1459, 3 Reading 1404.
Under 17
1 A. Forrest (Milton K) 20.00
2 D. Getliffe (Bracknell) 20.17
3 D. Siddons (Windsor) 20.38
4 B. Hope (Oxford) 20.48
5 M. Cozens (Reading) 20.53
6 D. Deed (Vauxhall) 20.56
Teams: 1 Vauxhall 119, 2 Old Gayts 117, 3 Windsor 98.
Under 15
1 E. Hankins (Windsor) 13.34
2 T. Molloy (Oxford) 14.01
3 A. McKenna (Milton K) 14.01
4 S. Kimber (Oxford) 14.21
5 G. Noble (Old Gayts) 14.31
6 S. Bishop (Watford) 14.36
Teams: 1 Windsor 194, 2 Oxford 184, 3 Old Gayts 175.
Under 13
1 G. Blackman (Old Gayts) 11.26
2 C. Bolt (Bracknell) 11.28
3 S. Storey (Wycombe) 12.12
4 O. Matthews (Vauxhall) 12.12
5 R. Fisher (Old Gayts) 12.24
6 S. Scott (Milton K) 12.24
Teams: 1 Old Gayts 201, 2 Bracknell 164, 3 Windsor 152.
Ladies
1 A. Bathie (Windsor) 24.26
2 L. Cook (Vauxhall) 26.28
3 M. Geraghty (Wycombe) 26.28
Teams: 1 Aylesbury 41, 2 Windsor 35, 3 Wycombe 27.
Junior girls
1 C. Radon (Wycombe) 12.51
2 B. Clarke (Vauxhall) 13.40
3 V. Watts (Vauxhall) 13.59
Team: Aylesbury.

Div. 2 at Hemel Hempstead
October 30th 1993
1 A. West (Luton) 29.00
2 C. Sutton (Banbury) 29.01
3 I. Van Lokven (Burnham) 29.13
4 C. Wood (Gade Valley) 29.30
5 S. Burke (Maidenhead) 30.11
6 M. Trees (Mornington) 30.31
7 J. Willoughby (QPH) 30.44
8 A. Jones (Chesham) 30.50
9 D. Crossland (Maidenhead) 30.52
10 S. Ousley (Gade Valley) 30.56
Teams: 1 Gade Valley 1761, 2 Leighton B 1698, 3 Luton 1675.
Under 17
1 S. Smith (Banbury) 15.16
2 C. Bodham-Whetham (Dac) 15.27
3 A. Inchley (Leighton B) 15.38
4 N. Stokes (Luton) 15.43
5 C. Price (Gade Valley) 15.49
6 S. Baron (Luton) 16.05
Teams: 1 Luton 162, 2 Leighton B 126, 3 Dacorum 59.
Under 13
1 L. Tiddy (Leighton B) 12.19
2 J. Bradley (Dacorum) 12.26
3 R. Johnson (Banbury) 12.39
4 C. Gower (Dacorum) 12.41
Teams: 1 Leighton B 179, 2 Dacorum 168, 3 Tring 139.
Ladies
1 S. Winterburn (Chiltern) 17.19
2 K. Shaw (Banbury) 17.35
3 A. Smith (Chiltern) 17.47
4 R. Dutton (Chesham) 17.54
5 J. Housego (Chesham) 18.16
6 D. Brunton (Leighton B) 18.25
Teams: 1 Handy Cross 135, 2 Tring 134, 3 Banbury 134.
Under 15 girls
1 D. McPhee (Leighton B) 13.33
2 N. Harrison (Tring) 13.48
3 S. Cutter (Leighton B) 14.03
4 G. Nissell (Tring) 14.21
Teams: 1 Leighton B 97, 2 Tring 94, 3 Gade Valley 40.

Div. 1 at Windsor
December 18th 1993
1 C. Addison (Aylesbury) 29.51
2 T. Hyde (Windsor) 30.03
3 K. Miller (Aylesbury) 30.10
4 J. Hyde (Windsor) 30.24
5 M. Cursons (Old Gayts) 30.49
6 K. O'Connor (Watford) 31.12
7 C. Woods (Watford) 31.19
8 C. Birch (Oxford) 31.23
9 I. Thompson (Milton K) 31.25
10 S. Marlin (Reading) 31.28
11 A. Brewer (Bracknell) 31.29
12 J. James (Reading) 31.30
13 R. Temple (Windsor) 31.32
14 N. Moore (Reading) 31.34
15 J. Matthews (Bracknell) 31.35
16 G. Dell (Aylesbury) 31.36
17 R. Godden (Old Gayts) 31.52
18 M. Adcock (Watford) 31.56
19 T. Richardson (Wycombe) 31.57
20 D. Wheeler (Oxford) 31.59
Teams: 1 Oxford 1164, 2 Old Gayts 1150, 3 Windsor 1052.
Under 17
1 A. Forrest (Milton K) 19.52
2 D. Getliffe (Bracknell) 19.59
3 B. Hope (Oxford) 20.03
4 K. Wicks (Oxford) 20.10
5 J. Diffey (Old Gayts) 20.13
6 D. Warrington (Oxford) 20.17
Teams: 1 Old Gayts 111, 2 Oxford 108, 3 Reading 92.
Under 15
1 T. Molloy (Oxford) 16.23
2 S. Kimber (Oxford) 16.44
3 E. Hankins (Windsor) 16.52
4 A. McKenna (Milton K) 16.52
5 A. Blades (Old Gayts) 17.11
6 G. Noble (Old Gayts) 17.26
Teams: 1 Oxford 173, 2 Old Gayts 152, 3 Milton K 135.
Under 13
1 C. Bolt (Bracknell) 12.19
2 G. Blackman (Old Gayts) 12.33
3 J. Heanlevy (Windsor) 12.37
4 S. Goater (Bracknell) 12.39
5 D. Nevins (Old Gayts) 12.45
6 R. Fisher (Old Gayts) 12.54
Teams: 1 Old Gayts 191, 2 Milton K 165, 3 Windsor 143.
Ladies
1 C. Lawrence (Reading) 23.42
2 A. Bathie (Windsor) 24.06
3 A. Fisher (Watford) 24.48
Teams: Watford.
Under 15 girls
1 C. Radon (Wycombe) 13.26
2 R. Grundy (Watford) 13.33
3 K. Martin (Watford) 14.09
Teams: Watford.

Div. 1 at Luton (Warden Hill)
February 5th 1994
1 J. Hyde (Windsor) 31.57
2 K. Miller (Aylesbury) 32.13
3 K. O'Connor (Watford) 32.37
4 M. Webster (Bracknell) 32.38
5 D. Cooper (Oxford) 32.48
6 A. Pratt (Windsor) 32.50
7 K. Hayes (Milton K) 32.53
8 M. Young (Oxford) 32.56
9 N. Moore (Reading) 33.01
10 J. Ward (Aylesbury) 33.06
11 J. Roots (Reading) 33.11
12 K. Sadler (Vauxhall) 33.21
13 M. Beerling (Oxford) 33.24
14 M. Adcock (Watford) 33.30
15 C. Birch (Oxford) 33.32
16 M. Bradley (Watford) 33.36
17 G. Dell (Aylesbury) 33.45
18 W. Glad (Windsor) 33.47
19 R. Temple (Windsor) 33.52
20 A. Rolt (Aylesbury) 33.55
Teams: 1 Oxford 1214, 2 Milton K 956, 3 Watford 955.
Under 17
1 A. Forrest (Milton K) 17.59
2 D. Getliffe (Bracknell) 18.13
3 L. Hunt (Old Gayts) 18.38
4 N. Piddington (Windsor) 18.39
5 S. McLuskey (Old Gayts) 18.40
6 P. Brown (Old Gayts) 18.43
Teams: 1 Old Gayts 82, 2 Reading 54, 3 Windsor 53.
Under 15
1 E. Hankins (Windsor) 18.40
2 T. Molloy (Oxford) 19.14
3 S. Kimber (Oxford) 19.22
4 A. McKenna (Milton K) 19.50
5 G. Noble (Old Gayts) 19.57
6 T. Shah (Vauxhall) 20.07
Teams: 1 Oxford 123, 2 Old Gayts 103, 3 Windsor 68.
Under 13
1 C. Bolt (Bracknell) 16.51
2 G. Blackman (Old Gayts) 17.16
3 O. Matthews (Vauxhall) 17.19
4 D. Nevins (Old Gayts) 17.19
5 M. Ledell (Vauxhall) 17.32
6 R. Fisher (Old Gayts) 17.43
Teams: 1 Old Gayts 156, 2 Milton K 126, 3 Bracknell 95.
Under 11
1 M. Evered (Windsor) 7.40
2 D. Morrisey (Vauxhall) 7.46
3 A. McMulkin (Vauxhall) 7.52
Ladies
1 S. Aperghis (Wycombe) 22.04
2 A. Bathie (Windsor) 22.18
3 L. Cook (Vauxhall) 22.38
Team: Vauxhall.
Under 15 girls
1 A. Child (Aylesbury) 18.50
2 C. Thomas (Watford) 19.11
3 J. Watts (Vauxhall) 19.39
Team: Watford.
Under 11 girls
1 R. Hampson-Jones (Windsor) 8.13
2 K. Abraham (Vauxhall) 8.22
3 N. Landsley (Windsor) 8.24

Div. 2 at Kingsbury
February 5th 1994
1 A. Magnell (Luton) 27.50
2 A. Spinozzi (Luton) 27.59
3 C. Wood (Gade Valley) 28.04
4 A. Jones (Chesham) 29.10
5 J. Stoker (Luton) 29.26
6 K. McLellan (Luton) 29.47
7 D. Crossland (Maidenhead) 30.00
8 S. Burke (Maidenhead) 30.04
9 S. Ouseley (Gade Valley) 30.16
10 M. Trees (Mornington) 30.22
Teams: 1 Gade Valley 1514, 2 Luton 1496, 3 QPH 1361.
Under 17
1 C. Boddam-Whetham (Dac) 18.21
2 S. Smith (Banbury) 18.29
3 D. Parry (Luton) 18.35
4 R. Fussell (Leighton B) 18.38
5 A. Bednarek (Leighton B) 18.40
6 J. Parry (Luton) 18.48
Teams: 1 Luton 62, 2 Leighton B 59, 3 Banbury 29.
Under 13
1 R. Elmore (Leighton B) 12.28
2 R. Johnson (Banbury) 12.40
3 S. Greening (Leighton B) 12.52
4 N. Reddall (Silson) 13.12
Teams: 1 Leighton B 123, 2 Luton 85, 3 Dacorum 85.
Ladies
1 K. Shaw (Banbruy) 21.29
2 K. Kent (Luton) 22.11
3 G. Duckworth (Leighton B) 22.32
4 R. Sutton (Chesham) 22.46
5 J. Housego (Burnham) 23.23
6 T. Hanley (Leighton B) 23.27
Teams: 1 Metros 119, 2 Leighton B 115, 3 Banbury 103.
Under 15 girls
1 S. Cutter (Leighton B) 14.16
2 A. Ouvarova (QPH) 14.55
3 T. Jones (Leighton B) 15.13
4 S. Western (Chiltern) 15.17
Teams: 1 Leighton B 35, 2 QPH 28, 3 Chiltern 10.

Div. 1 at Northwood
February 26th 1994
1 D. Compton (Windsor) 26.56
2 J. Hyde (Windsor) 27.09
3 J. Critchlow (Watford) 27.10
4 T. Hyde (Windsor) 27.12
5 M. Young (Oxford) 27.30
6 J. Seddon (Bracknell) 27.50
7 K. O'Connor (Watford) 28.02
8 C. Addison (Aylesbury) 28.14
9 A. Rolt (Aylesbury) 28.18
10 C. Birch (Oxford) 28.20
11 J. Ward (Aylesbury) 28.27
12 R. Watt (Oxford) 28.30
13 J. Matthews (Bracknell) 28.37
14 C. Thompson (Oxford) 28.38
15 M. Beerling (Oxford) 28.39
16 D. Cooper (Oxford) 28.40
17 M. Adcock (Watford) 28.53
18 A. Deighton (Old Gayts) 28.58
19 K. Sadler (Vauxhall) 28.59
20 A. Cox (Milton K) 29.13
Teams: 1 Oxford 835, 2 Old Gayts 670, 3 Aylesbury 597.
Under 17
Declared void
Under 15
1 T. Molloy (Oxford) 16.39
2 S. Kimber (Oxford) 16.50
3 P. Fisher (Milton K) 16.54
4 A. McKenna (Milton K) 16.59
5 A. Blades (Old Gayts) 17.00
6 T. Gardner (Wycombe) 17.21
Teams: 1 Milton K 144, 2 Oxford 124, 3 Old Gayts 120.
Under 13
1 C. Bolt (Bracknell) 11.04
2 G. Blackman (Old Gayts) 11.05
3 S. Goater (Bracknell) 11.10
4 P. Martin (Bracknell) 11.40
5 G. Pape (Oxford) 11.42
6 S. Scott (Milton K) 11.44
Teams: 1 Old Gayts 173, 2 Bracknell 170, 3 Milton K 147.
Ladies
1 S. Aperghis (Wycombe) 24.14
2 A. Fisher (Watford) 24.35
3 R. Rutt (Aylesbury) 25.24
Teams: 1 Watford 28, 2 Wycombe 16, 3 Bracknell 14.
Under 15 girls
1 C. Radon (Wycombe) 12.03
2 A. Child (Aylesbury) 12.25
3 V. Watts (Vauxhall) 12.43
Teams: 1 Watford 40, 2 Aylesbury 27, 3 Vauxhall 23.

Div. 2 Banbury
February 26th 1994
1 A. Spinozzi (Luton) 31.09
2 C. Wood (Gade Valley) 31.24
3 A. Jones (Chesham) 32.28
4 K. McLellan (Luton) 33.28
5 S. Ouseley (Gade Valley) 33.53
6 S. Goodlad (Leighton B) 33.55
7 D. Crossland (Maidenhead) 33.58
8 J. Willoughby (QPH) 34.01
9 M. Trees (Mornington) 34.06
10 J. Stoker (Luton) 34.16
Teams: 1 Gade Valley 1586, 2 Luton 1567, 3 Leighton B score?
Under 17
1 C. Price (Gade Valley) 17.39
2 D. Parry (Luton) 17.42
3 S. Smith (Banbury) 17.48
4 A. Bednarek (Leighton B) 17.55
5 M. Miller (Leighton B) 18.08
6 S. Jay (Luton) 18.18
Teams: 1 Luton 168, 2 Leighton B 153, 3 Gade Valley 69.
Under 13
1 R. Johnson (Banbury) 11.44
2 L. Tiddy (Leighton B) 11.49
3 G. Jamieson (QPH) 12.12
4 R. Elmore (Leighton B) 12.25
Teams: 1 Leighton B 171, 2 Dacorum 143, 3 Tring 105.
Ladies
1 R. Andrews (Banbury) 19.59
2 V. Quincey (Tring) 20.39
3 C. Owen-Thomas (Chesham) 21.01
4 K. Shaw (Banbury) 21.11
5 G. Duckworth (Leighton B) 21.40
Teams: 1 Leighton B 151, 2 Tring 147, 3 Banbury 135.
Under 15 girls
1 A. Ouvarova (QPH) 14.27
2 F. Coombe (Chesham) 14.36
3 D. McPhee (Leighton B) 14.37
4 T. Hibbert (QPH) 14.44
Teams: 1 Leighton B 81, 2 QPH 69, 3 Tring 68.

Return to top

1994/1995 Season

Div. 1 at Watford
October 8th 1994
1 K. Hayes (Milton K) 27.16
2 T. Hyde (Windsor) 27.19
3 M. Cursons (Old Gayts) 27.34
4 J. Critchlow (Watford) 27.42
5 J. Hyde (Windsor) 27.50
6 J. Seddon (Bracknell) 28.03
7 M. Adcock (Watford) 28.16
8 G. Tyler (Old Gayts) 28.22
9 K. O'Connor (Watford) 28.24
10 M. Bradley (Watford) 28.25
11 A. Rashid (Oxford) 28.29
12 C. Rogers (Watford) 28.30
13 T. Forrest (Milton K) 28.32
14 B. Hope (Oxford) 28.32
15 G. Dell (Aylesbury) 28.38
16 R. Hughes (Windsor) 28.39
17 P. Gregory (Aylesbury) 28.47
18 A. Ali (Oxford) 28.51
19 C. Coleman (Windsor) 28.52
20 M. Nolan (Old Gayts) 28.52
Teams: 1 Old Gayts 1383, 2 Watford 1337, 3 Oxford 1263.
Under 17
1 D. Getliffe (Bracknell) 20.22
2 M. Webster (Luton) 21.27
3 J. Diffey (Old Gayts) 21.29
4 A. Blades (Old Gayts) 21.42
5 S. Bishop (Watford) 21.53
6 L. Hunt (Old Gayts) 22.03
Teams: 1 Old Gayts 99, 2 Windsor 72, 3 Bracknell 66.
Under 15
1 A. McKenna (Milton K) 16.42
2 D. Pinna (Milton K) 16.43
3 M. Potter (Milton K) 16.44
4 B. Warren (Milton K) 17.19
5 G. Blackman (Old Gayts) 17.21
6 M. Nicholls (Old Gayts) 17.32
Teams: 1 Milton K 206, 2 Old Gayts 180, 3 Luton 126.
Under 13
1 P. Hazell (Milton K) 10.49
2 S. Goater (n/s) 10.53
3 R. Dean (Aylesbury) 10.57
4 S. Hazell (Milton K) 11.14
5 P. Bishop (Watford) 11.18
6 T. Griffiths (Luton) 11.20
Teams: 1 Milton K 218, 2 Watford 191, 3 Luton 184.
Ladies
1 A. Hill (Windsor) 24.23
2 A. Bathie (Windsor) 25.20
3 R. Rutt (Aylesbury) 25.34
4 An Trussler (Watford) 25.56
5 G. Duckworth (Leighton B) 26.15
6 F. Garland (Windsor) 26.46
Teams: 1 Windsor 84, 2 Watford 63, 3 Leighton B 37.
Under 15 girls
1 K. James (Watford) 12.22
2 K. Evered (Windsor) 12.28
3 C. Bird (Aylesbury) 12.43
4 D. Banks (Watford) 12.46
5 E. Langdon (Leighton B) 12.48
6 E. Taylor (Windsor) 12.54
teams: 1 Watford 45, 2 Windsor 30, 3 Leighton B 29.

Div. 2 at High Wycombe
October 8th 1994
1 D. McCormack (Vauxhall) 35.01
2 A. Chilton (Handy Cross) 36.09
3 I. Van Lokven (Burnham) 36.41
4 D. Frampton (Metros) 36.43
5 O. Flage (Wycombe) 37.07
6 A. Jones (Chesham) 37.14
7 K. Sadler (Vauxhall) 37.29
8 D. Crossland (Maidenhead) 37.41
9 D. Brown (Chiltern) 38.01
10 J. Willoughby (QPH) 38.07
Teams: 1 Vauxhall 1421, 2 Wycombe 1419, 3 Maidenhead 1260.
Under 17
1 P. Farmer (Vauxhall) 22.00
2 D. Deed (Vauxhall) 22.01
3 A. Daglish (Vauxhall) 22.17
4 A. Filby (Vauxhall) 22.29
5 T. Gardner (Wycombe) 22.33
6 S. Cameron (Wycombe) 22.39
Teams: 1 Vauxhall 146, 2 Wycombe 82, 3 Banbury 82.
Under 13
1 O. Matthews (Vauxhall) 12.28
2 O. Josephson (Chiltern) 12.32
3 P. Foulks (Vauxhall) 13.10
4 S. Worthington (Banbury) 13.16
Teams: 1 Vauxhall 123, 2 Tring 82, 3 Dacorum 79.
Ladies
1 R. Andrews (Banbury) 23.43
2 C. Radon (Wycombe) 25.01
3 K. Shaw (Banbury) 25.40
4 L. Cook (Vauxhall) 26.13
5 H. Whitley (Silson) 26.27
6 C. Donald (Maidenhead) 26.49
Teams: 1 Banbury 154, 2 Metros 128, 3 Silson 123.
Under 15 girls
1 L. King (Banbury) 13.56
2 V. Watts (Vauxhall) 14.36
3 E. Nickell (Chiltern) 14.39
4 J. Missel (Tring) 14.52
Teams: 1 Vauxhall 66, 2 Banbury 54, 3 Chiltern 44.

Div. 1 at Woburn Sands
October 22nd 1994
1 K. Hayes (Milton K) 30.46
2 A. Spinozzi (Luton) 30.51
3 J. Hyde (Windsor) 31.03
4 T. Forrest (Milton K) 31.05
5 J. Critchlow (Watford) 31.25
6 J. Seddon (Bracknell) 31.30
7 M. Cursons (Old Gayts) 31.44
8 R. McHarg (Windsor) 31.53
9 N. Flint (Old Gayts) 31.57
10 T. Jones (Aylesbury) 32.02
11 K. O'Connor (Watford) 32.18
12 M. Bradley (Watford) 32.19
13 B. Hope (Oxford) 32.21
14 C. Birch (Oxford) 32.22
15 T. Hyde (Windsor) 32.37
16 M. Adcock (Watford) 32.52
17 C. Woods (Watford) 32.55
18 K. McLellan (Luton) 33.01
19 M. Bateson (Old Gayts) 33.08
20 L. Rudge (Old Gayts) 33.11
Teams: 1 Old Gayts 1419, 2 Oxford 1407, 3 Watford 1336.
Under 17
1 P. Fisher (Milton K) 17.43
2 D. Getliffe (Bracknell) 18.02
3 D. Siddons (Windsor) 18.32
4 S. Kimber (Oxford) 18.36
5 E. Hankins (Windsor) 18.56
6 J. Diffey (Old Gayts) 19.01
Teams: 1 Windsor 93, 2 Milton K 80, 3 Old Gayts 80.
Under 15
1 A. McKenna (Milton K) 13.37
2 D. Pinna (Milton K) 13.42
3 M. Potter (Milton K) 13.54
4 J. Eggleton (Oxford) 14.07
5 M. Miller (Leighton B) 14.12
6 F. Malone-Lee (Oxford) 14.19
Teams: 1 Milton K 188, 2 Oxford 170, 3 Old Gayts 150.
Under 13
1 R. Dean (Aylesbury) 10.23
2 P. Hazell (Milton K) 10.31
3 J. Watts (Windsor) 10.49
4 S. Hazell (Milton K) 10.53
5 M. Siggechner (Milton K) 11.01
6 M. McIntosh (Old Gayts) 11.03
Teams: 1 Milton K 196, 2 Old Gayts 160, 3 Luton 156.
Ladies
1 A. Hill (Windsor) 21.35
2 R. Rutt (Aylesbury) 22.01
3 J. Stoker (Luton) 22.19
4 A. Bathie (Windsor) 22.20
5 K. Gallagher (Windsor) 22.48
6 L. Elliot (Windsor) 22.54
Teams: 1 Windsor 88, 2 Leighton B 46, 3 Watford 34.
Under 15 girls
1 R. Grundy (Watford) 11.27
2 F. Black (Watford) 11.52
3 T. Jones (Leighton B) 12.05
4 K. James (Watford) 12.06
Teams: 1 Watford 48, 2 Leighton B 32, 3 Aylesbury 8.

Div. 2 at Hemel Hempstead
October 22md 1994
1 P. Smith (Burnham) 29.14
2 I. Van Lokven (Burnham) 29.29
3 D. Frampton (Metros) 29.45
4 O. Flage (Wycombe) 29.45
5 K. Sadler (Vauxhall) 29.53
6 B. Brown (Chiltern) 29.58
7 S. Andrews (Burnham) 30.07
8 A. Jones (Chiltern) 30.41
9 T. Richardson (Wycombe) 30.45
10 S. Ouseley (Gade Valley) 31.07
Teams: 1 Vauxhall 1485, 2 Wycombe 1452, 3 Gade Valley 1397.
Under 17
1 P. Farmer (Vauxhall) 14.36
2 E. Dixon (Banbury) 14.37
3 D. Deed (Vauxhall) 14.39
4 A. Kilby (Vauxhall) 14.53
5 G. Boddam-Whetham (Dac) 14.55
6 T. Gardner (Wycombe) 14.57
Teams: 1 Vauxhall 114, 2 Wycombe 82, 3 Banbury 72.
Under 13
1 O. Josephson (Chiltern) 12.11
2 O. Matthews (Vauxhall) 12.23
3 S. Worthington (Banbury) 12.37
4 D. Morrisey (Vauxhall) 12.50
Teams: 1 Vauxhall 129, 2 Banbury 107, 3 Dacorum 92.
Ladies
1 R. Andrews (Banbury) 16.25
2 H. Whitley (Silson) 17.11
3 C. Donald (Maidenhead) 17.16
4 K. Shaw (Banbury) 17.24
5 S. Winterburn (Chiltern) 17.28
6 R. Shield (Vauxhall) 17.35
Teams: 1 Banbury 136, 2 Chiltern 117, 3 Silson 92.
Under 15 girls
1 L. King (Banbury) 13.01
2 V. Watts (Vauxhall) 13.42
3 J. Missel (Tring) 13.59
4 L. Brampton (Dacorum) 14.00
Teams: 1 Vauxhall 78, 2 Banbury 73, 3 Tring 68.

Div. 1 at Woburn Sands
January 7th 1995
1 J. Hyde (Windsor) 31.18
2 T. Forrest (Milton K) 31.22
3 M. Cursons (Old Gayts) 31.33
4 J. Critchlow (Watford) 31.39
5 B. Hope (Oxford) 31.42
6 T. Jones (Aylesbury) 31.45
7 J. Matthews (Bracknell) 31.46
8 D. Cooper (Oxford) 31.47
9 G. Tyler (Old Gayts) 31.53
10 C. Rogers (Watford) 32.05
11 M. Nolan (Old Gayts) 32.10
12 J. Seddon (Bracknell) 32.14
13 S. Bell (Watford) 32.15
14 C. Thompson (Oxford) 32.19
15 M. Beerling (Oxford) 32.23
16 C. Siddons (Windsor) 32.25
17 N. Russell (Oxford) 32.31
18 M. Bateson (Old Gayts) 32.38
19 M. Adcock (Watford) 32.47
20 J. Lawler (n/s) 32.53
Teams: 1 Oxford 1341, 2 Old Gayts 1311, 3 Watford 1166.
Under 17
1 D. Getliffe (Bracknell) 17.21
2 P. Fisher (Milton K) 18.10
3 S. Kimber (Oxford) 18.29
4 L. Hunt (Old Gayts) 18.41
5 A. Blades (Old Gayts) 18.42
6 J. Diffey (Old Gayts) 18.42
Teams: 1 Old Gayts 72, 2 Milton K 53, 3 Bracknell 52.
Under 15
1 M. Potter (Milton K) 13.31
2 D. Pinna (Milton K) 13.54
3 T. Antao (Windsor) 13.56
4 F. Malone-Lee (Oxford) 13.59
5 J. Gardiner (Oxford) 14.04
6 J. Eggleton (Oxford) 14.05
Teams: 1 Milton K 146, 2 Oxford 137, 3 Old Gayts 112.
Under 13
1 R. Dean (Aylesbury) 10.23
2 P. Hazell (Milton K) 10.29
3 G. Jamieson (Old Gayts) 10.32
4 M. McIntosh (Old Gayts) 10.36
5 M. Dartnell (Windsor) 10.37
6 S. Hazell (Milton K) 10.39
Teams: 1 Milton K 149, 2 Old Gayts 146, 3 Aylesbury 127.
Ladies
1 A. Hill (Windsor) 20.10
2 R. Ayling (Aylesbury) 20.25
3 A. Bathie (Windsor) 21.12
4 C. Mee (Aylesbury) 21.24
5 G. Duckworth (Leighton B) 22.22
6 R. Rutt (Aylesbury) 22.52
Teams: 1 Windsor 58, 2 Aylesbury 51, 3 Leighton B 43.
Under 15 girls
1 E. Taylor (Windsor) 11.41
2 K. Evered (Windsor) 11.56
3 S. Elliott (Windsor) 12.07
4 T. Jones (Leighton B) 12.16
Teams: 1 Windsor 40, 2 Leighton B 25.

Div. 2 at Silverstone
January 7th 1995
1 D. McCormack (Vauxhall) 30.37
2 I. Van Lokven (Burnham) 31.06
3 D. Frampton (Metros) 31.51
4 R. Muir (Burnham) 32.02
5 T. Richardson (Wycombe) 32.28
6 K. Sadler (Vauxhall) 32.49
7 J. Willoughby (QPH) 33.05
8 S. Finch (Milocarian) 33.08
9 M. Albrighton (team?)
Teams: 1 Vauxhall 1400, 2 Wycombe 1334, 3 Banbury 1242.
Under 17
1 P. Farmer (Vauxhall) 21.19
2 E. Dixon (Banbury) 21.34
3 A. Kilby (Vauxhall) 21.52
4 P. Gardner (Wycombe) 21.56
5 C. Boddam-Whetham (Dac) 22.19
6 M. Daglish (Vauxhall) 22.21
Teams: 1 Wycombe 86, 2 Vauxhall 83, 3 Banbury 57.
Under 13
1 O. Josephson (Chiltern) 12.28
2 S. Worthington (Banbury) 12.36
3 C. Dicter (Vauxhall) 13.07
4 D. Bain (Silson) 13.08
Teams: 1 Vauxhall 125, 2 Banbury 108, 3 Dacorum 86.
Ladies
1 J. Leak (Chiltern) 22.14
2 C. Owen-Thomas (Chesham) 23.45
3 R. Andrews (Banbury) 23.58
4 S. Winterburn (Chiltern) 24.39
5 K. Shaw (Banbury) 25.43
6 L. Cook (Vauxhall) 25.46
Teams: 1 Banbury 130, 2 Gade Valley 112, 3 Chiltern 105.
Under 15 girls
1 L. King (Banbury) 13.10
2 V. Watts (Vauxhall) 13.44
3 C. Martin (Biggleswade) 14.07
4 F. Coombe (Chesham) 14.28
Teams: 1 Vauxhall 76, 2 Banbury 55, 3 Biggleswade 40.

Div. 1 at Windsor
February 4th 1995
1 J. Hyde (Windsor) 31.44
2 D. Cooper (Oxford) 31.48
3 M. Cursons (Old Gayts) 32.11
4 J. Matthews (Bracknell) 32.13
5 A. Forrest (Milton K) 32.14
6 P. Daly (Bracknell) 32.40
7 K. Hayes (Milton K) 32.52
8 S. Patton (Old Gayts) 32.56
9 N. Russell (Oxford) 32.58
10 T. Jones (Aylesbury) 32.58
11 C. Coleman (Windsor) 33.02
12 A. Rolt (Aylesbury) 33.08
13 A. Ali (Oxford) 33.28
14 M. Bateson (Old Gayts) 33.34
15 C. Thompson (Oxford) 33.38
16 P. Gregory (Aylesbury) 33.39
17 T. Hyde (Windsor) 33.40
18 M. Adcock (Watford) 33.44
19 M. Baron (Old Gayts) 33.48
20 R. Temple (Windsor) 33.52
Teams: 1 Oxford 909, 2 Old Gayts 812, 3 Milton K 764.
Under 17
1 D. Getliffe (Bracknell) 20.38
2 J. Diffey (Old Gayts) 21.23
3 A. Blades (Old Gayts) 21.28
4 M. Webster (Luton) 21.31
5 D. Siddons (Windsor) 22.11
6 A. Osment (Windsor) 22.13
Teams: 1 Old Gayts 44, 2 Bracknell 30, 3 Windsor 21.
Under 15
1 T. Antao (Windsor) 17.32
2 M. Miller (Leighton B) 17.42
3 P. Mepani (Old Gayts) 18.04
4 M. Nicholls (Old Gayts) 18.15
5 S. Hunt (Old Gayts) 18.18
6 A. Thompson (Old Gayts) 18.20
Teams: 1 Old Gayts 58, 2 Leighton B 28, 3 Windsor 18.
Under 13
1 M. Dartnell (Windsor) 12.54
2 A. Bowden (Old Gayts) 13.01
3 M. McIntosh (Old Gayts) 13.03
4 C. Rowlands (Old Gayts) 13.47
5 J. Gouge (Old Gayts) 13.48
6 N. Dimon (Old Gayts) 13.50
Teams: 1 Old Gayts 62, 2 Windsor 46, 3 Luton 19.
Ladies
1 A. Hill (Windsor) 24.19
2 J. Isaac (Windsor) 26.12
3 R. Rutt (Aylesbury) 26.15
4 G. Duckworth (Leighton B) 26.17
5 An Trussler (Watford) 26.31
6 A. Bathie (Windsor) 27.01
Teams: 1 Windsor 34, 2 Watford 16, 3 Aylesbury 12.
Under 15 girls
1 R. Grundy (Watford) 14.03
2 N. Lansley (Windsor) 14.12
3 E. Taylor (Windsor) 14.30
4 E. Langdon (Leighton B) 14.52
Teams: 1 Windsor 27, 2 Leighton B 14, 3 Watford 10.

Div. 2 at Luton (Warden Hill)
February 4th 1995
1 D. McCormack (Vauxhall) 31.50
2 D. Frampton (Metros) 32.43
3 I. Van Lokven (Burnham) 32.59
4 T. Richardson (Wycombe) 33.48
5 J. Dooey (Handy Cross) 33.57
6 R. Gammon (Wycombe) 34.22
7 K. Sadler (Vauxhall) 34.27
8 O. Flage (Wycombe) 34.31
9 M. Haestier (Vauxhall) 34.34
10 T. Berg (Mornington) 34.37
Teams: 1 Vauxhall 1319, 2 Wycombe 1260, 3 Silson 822.
Under 17
1 E. Dixon (Banbury) 18.49
2 D. Deed (Vauxhall) 19.09
3 P. Farmer (Vauxhall) 19.16
4 A. Daglish (Vauxhall) 19.40
5 T. Shah (Vauxhall) 20.28
6 A. Morris (Silson) 21.04
Teams: 1 Vauxhall 76, 2 Banbury 41, 3 Dacorum 14.
Under 13
1 O. Matthews (Vauxhall) 16.41
2 O. Josephson (Chiltern) 17.26
3 S. Worthington (Banbury) 17.38
4 P. Foulkes (Banbury) 17.46
Teams: 1 Vauxhall 83, 2 Banbury 68, 3 Dacorum 35.
Under 11
1 C. Tucker (Vauxhall) 7.50
2 A. Cracknell (Dacorum) 8.00
3 G. Thomas (Whitefields) 8.14
Ladies
1 K. Shaw (Banbury) 23.16
2 J. Young (Metros) 24.35
3 D. Corrigan (Gade Valley) 24.43
4 A. Blake (Tring) 25.06
5 M. Moody (Handy Cross) 25.15
6 M. Buzzard (Banbury) 25.18
Teams: 1 Gade Valley 87, 2 Banbury 85, 3 Tring 70.
Under 15 girls
1 V. Watts (Vauxhall) 19.12
2 C. Martin (Biggleswade) 19.32
3 E. Godber (Tring) 19.51
4 A. Walton (Dacorum) 20.17
Teams: 1 Vauxhall 54, 2 Tring 30, 3 Banbury 20.
Under 11 girls
1 K. O'Dell (Someries) 8.43
2 H. Cottam (Vauxhall) 8.46
3 R. Turner (Vauxhall) 8.51

Div. 1 at Northwood
February 25th 1995
1 J. Critchlow (Watford) 27.28
2 K. Hayes (Milton K) 27.35
3 T. Hyde (Windsor) 27.37
4 D. Cooper (Oxford) 27.46
5 M. Bateson (Old Gayts) 27.59
6 J. Hyde (Windsor) 28.17
7 M. Cursons (Old Gayts) 28.23
8 A. Hoiles (Old Gayts) 28.30
9 D. Compton (Windsor) 28.40
10 G. Tyler (Old Gayts) 28.52
11 A. Rolt (Aylesbury) 28.57
12 S. Mead (Oxford) 29.00
13 J. Seddon (Bracknell) 29.11
14 J. Matthews (Bracknell) 29.15
15 C. Thompson (Oxford) 29.19
16 N. Russell (Oxford) 29.22
17 M. Baron (Old Gayts) 29.23
18 M. Bradley (Watford) 29.27
19 C. Finill (Old Gayts) 29.32
20 K. Farmer (Milton K) 29.39
Teams: 1 Old Gayts 927, 2 Oxford 886, 3 Bracknell 725.
Under 17
1 D. Getliffe (Bracknell) 18.49
2 A. Blades (Old Gayts) 20.12
3 D. Siddons (Windsor) 20.14
4 S. Bishop (Watford) 20.16
5 E. Hankins (Windsor) 20.29
6 J. Diffey (Old Gayts) 20.42
Teams: 1 Old Gayts 53, 2 Windsor 48, 3 Bracknell 45.
Under 15
1 M. Potter (Milton K) 16.20
2 T. Antao (Windsor) 16.47
3 D. Pinna (Milton K) 16.55
4 M. Miller (Leighton B) 16.59
5 M. Broderick (Milton K) 17.04
6 G. Blackman (Old Gayts) 17.08
Teams: 1 Milton K 128, 2 Old Gayts 109, 3 Aylesbury 55.
Under 13
1 R. Dean (Aylesbury) 10.08
2 J. Watts (Windsor) 10.13
3 G. Jamieson (Old Gayts) 10.23
4 S. Hazell (Milton K0 10.37
5 M. McIntosh (Old Gayts) 10.39
6 P. Fisher (Aylesbury) 10.55
Teams: 1 Old Gayts 123, 2 Milton K 111, 3 Aylesbury 102.
Ladies
1 A. Hill (Windsor) 24.04
2 A. Bathie (Windsor) 25.25
3 R. Rutt (Aylesbury) 25.55
4 J. Isaac (Windsor) 26.22
5 K. Gallagher (Windsor) 27.14
6 P. Linton (Aylesbury) 27.26
Teams: 1 Windsor 40, 2 Aylesbury 25.
Under 15 girls
1 F. Black (Watford) 12.45
2 R. Grundy (Watford) 12.55
3 E. Taylor (Windsor) 13.02
4 Y. Edwards (Windsor) 13.03
Teams: 1 Watford 57, 2 Windsor 45, 3 Leighton B 26.

Div. 2 at Banbury
February 25th 1995
1 D. Frampton (Metros) 37.32
2 I. Van Lokven (Burnham) 37.41
3 O. Flage (Wycombe) 38.16
4 S. Andrews (Burnham) 38.51
5 D. Crossland (Maidenhead) 38.56
6 S. Finch (Milocarian) 39.07
7 K. Sadler (Vauxhall) 39.22
8 P. Allen (Gade Valley) 39.46
9 D. Brown (Chiltern) 39.57
10 S. Smith (Banbury) 40.05
Teams: 1 Vauxhall 1260, 2 Wycombe 1202, 3 Dacorum 902.
Under 17
1 E. Dixon (Banbury) 23.13
2 B. Joyce (Banbury) 24.03
3 A. Morris (Silson) 24.59
4 J. Bradley (Dacorum) 25.21
5 N. Vaughan (Wycombe) 25.27
6 R. Johnson (Banbury) 25.9
Teams: 1 Banbury 105, 2 Wycombe 48, 3 Dacorum 45.
Under 13
1 O. Matthews (Vauxhall) 11.15
2 O. Josephson (Chiltern) 11.35
3 S. Worthington (Banbury) 11.48
4 P. Foulks (Vauxhall) 11.56
Teams: 1 Vauxhall 208, 2 Banbury 89, 3 Chiltern 63.
Ladies
1 R. Andrews (Banbury) 26.15
2 H. Whitley (Silson) 27.43
3 K. Shaw (Banbury) 28.03
4 J. Young (Metros) 29.05
5 A. Blake (Tring) 29.17
6 D. Corrigan (Gade Valley) 29.39
Teams: 1 Banbury 119, 2 Gade Valley 101, 3 Silson 89.
Under 15 girls
1 L. King (Banbury) 12.58
2 C. Martin (Biggleswade) 13.00
3 S. Walker (Banbury) 13.22
4 F. Coombe (Chesham) 13.47
Teams: 1 Banbury 51, 2 Dacorum 27, 3 Tring 23.

Return to top

1995/1996 Season

Div. 1 at High Wycombe
October 14th 1995
1 M. Cursons (Old Gayts) 36.08
2 T. Hyde (Windsor) 36.29
3 K. Miller (Aylesbury) 36.44
4 R. McHarg (Windsor) 36.47
5 J. Hyde (Windsor) 36.50
6 T. Jones (Aylesbury) 37.10
7 D. Getliffe (Bracknell) 37.12
8 D. Cooper (Oxford) 37.14
9 M. Bateson (Old Gayts) 37.31
10 O. Flage (Wycombe) 37.36
11 H. Bampton (Wycombe) 37.39
12 C. Coleman (Windsor) 37.42
13 N. Pryce-Jones (Oxford) 37.48
14 A. Cook (Wycombe) 37.53
15 P. Nation (Bracknell) 38.07
16 C. Rogers (Watford) 38.14
17 D. Wheeler (Oxford) 38.18
18 T. Richardson (Wycombe) 38.21
19 M. Bradley (Watford) 38.25
20 R. Grant (Oxford) 38.26
Teams: 1 Windsor 1397, 2 Old Gayts 1323, 3 Oxford 1271.
Under 17
1 N. Potter (Milton K) 19.53
2 S. Kimber (Oxford) 20.20
3 A. McKenna (Milton K) 20.32
4 D. Pinna (Milton K) 20.36
5 A. Blades (Old Gayts) 20.51
6 D. Simon (Old Gayts) 21.07
Teams: 1 Milton K 181, 2 Old Gayts 165, 3 Oxford 130.
Under 15
1 C. Bolt (Bracknell) 13.46
2 A. Jama (Old Gayts) 13.59
3 R. Dean (Aylesbury) 14.15
4 M. McIntosh (Old Gayts) 14.54
5 M. Putnam (Wycombe) 15.01
6 L. Tiddy (Leighton B) 15.04
Teams: 1 Old Gayts 133, 2 Aylesbury 104, 3 Wycombe 102.
Under 13
1 C. Steptoe (Aylesbury) 9.55
2 C. Beattie (Leighton B) 9.57
3 M. Sigllechner (Milton K) 10.14
4 J. Rogers (Milton K) 10.21
5 D. Morrisey (Vauxhall) 10.23
Teams: 1 Milton K 144, 2 Vauxhall 141, 3 Windsor 113.
Ladies
1 A. Hill (Windsor) 24.02
2 F. Garland (Windsor) 24.42
3 J. Isaac (Windsor) 26.27
4 J. Glasier (Aylesbury) 26.35
5 D. Baldwin (Milton K) 27.14
6 V. Watts (Vauxhall) 27.43
Teams: 1 Windsor 39, 2 Aylesbury 16, 3 Vauxhall 15.
Under 15 girls
1 E. Taylor (Windsor) 10.50
2 K. Melia (Leighton B) 10.53
3 N. Lansley (Windsor) 10.55
4 C. Garwood (Vauxhall) 11.11
Teams: 1 Windsor 89, 2 Leighton B 74, 3 Vauxhall 69.

Div. 2 at Kingsbury
October 14th 1995
1 A. Magnall (Luton) 26.36
2 T. Fitzgerald (QPH) 26.56
3 A. Jones (Chiltern) 27.15
4 J. Willoughby (QPH) 27.20
5 I. Robinson (Banbury) 27.43
6 J. Dooey (Handy Cross) 27.45
7 A. Redfern (Chiltern) 27.49
8 P. Wootton (Chiltern) 28.06
9 T. Essan (Tring) 28.11
10 S. Hampton (Dacorum) 28.13
Teams: 1 Dacorum 1039, 2 Gade Valley 970, 3 Silson 957.
Under 17
1 B. Joyce (Banbury) 13.31
2 A. Morris (Silson) 13.56
3 R. Johnson (Banbury) 14.00
4 J. Bradley (Dacorum) 14.14
5 P. Wallace (Chiltern) 14.33
6 M. Alexander (Dacorum) 15.00
Teams: 1 Dacorum 34, 2 Banbury 33, 3 Silson 16.
Under 13
1 O. Josephson (Chiltern) 11.32
2 S. Warlington (Banbury) 11.37
3 N. Gaden (Banbury) 11.41
4 B. Mattison (Luton) 11.44
Teams: 1 Banbury 78, 2 Dacorum 49, 3 Burnham 42.
Ladies
1 C. Donald (Maidenhead) 15.06
2 K. Shaw (Banbury) 15.46
3 K. Lockhart (Metros) 16.02
4 D. Corrigan (Gade Valley) 16.19
5 J. Young (Metros) 16.35
6 C. Price (Gade Valley) 16.44
Teams: 1 Gade Valley 131, 2 Metros 128, 3 Banbury 119.
Under 15 girls
1 L. King (Banbury) 13.16
2 N. Roberts (Banbury) 13.52
3 C. Martin (Biggleswade) 14.16
4 L. Brampton (Dacorum) 14.20
Teams: 1 Banbury 34, 2 Biggleswade 23, 3 Dacorum 21.

Div. 1 at Oxford
October 28th 1995
1 J. Hyde (Windsor) 34.12
2 D. Cooper (Oxford) 34.16
3 R. McHarg (Windsor) 34.31
4 M. Cursons (Old Gayts) 34.39
5 G. Tyler (Old Gayts) 34.57
6 P. Daly (Bracknell) 35.01
7 O. Flage (Wycombe) 35.05
8 T. Jones (Aylesbury) 35.10
9 A. Hoiles (Old Gayts) 35.13
10 J. Seddon (Bracknell) 35.18
11 C. Rogers (Watford) 35.25
12 A. Turnbull (Aylesbury) 35.28
13 T. Metcalfe (Oxford) 35.41
14 S. Bell (Watford) 35.46
15 P. Nation (Bracknell) 35.54
16 P. Farmer (Vauxhall) 35.57
17 D. Frampton (Old Gayts) 36.00
18 C. Coleman (Windsor) 36.06
19 C. Thompson (Oxford) 36.15
20 D. Wheeler (Oxford) 36.21
Teams: 1 Old Gayts 1359, 2 Oxford 1345, 3 Milton K 1122.
Under 17
1 P. Fisher (Milton K) 18.32
2 T. Gardner (Wycombe) 18.46
3 F. Malone-Lee (Oxford) 18.48
4 D. Simon (Old Gayts) 18.54
5 A. Blades (Old Gayts) 18.58
6 J. Ainsworth (Oxford) 19.02
Teams: 1 Old Gayts 162, 2 Milton K 132, 3 Oxford 128.
Under 15
1 J. Heanley (Windsor) 14.48
2 A. Jama (Old Gayts) 14.50
3 C. Bolt (Bracknell) 14.54
4 M. McIntosh (Old Gayts) 14.54
5 R. Dean (Aylesbury) 15.23
6 T. Inchley (Leighton B) 15.39
Teams: 1 Old Gayts 125, 2 Aylesbury 124, 3 Windsor 119.
Ladies
1 C. Radon (Wycombe) 21.02
2 F. Garland (Windsor) 21.14
3 L. Elliott (Windsor) 22.45
4 J. Bird (Milton K) 22.50
5 J. Isaac (Windsor) 23.31
6 H. Alderman (Windsor) 23.37
Teams: 1 Windsor 56, 2 Vauxhall 24.
Under 15 girls
1 K. James (Watford) 14.30
2 E. Taylor (Windsor) 14.32
3 F. Black (Watford) 14.35
4 N. Lansley (Windsor) 14.48
Teams: ??

Div. 2 at Hemel Hempstead
October 28th 1995
1 K. McLellan (Luton) 29.55
2 D. Brown (Chiltern) 30.14
3 S. Smith (Banbury) 30.17
4 A. Jones (Chiltern) 30.45
5 S. Neal (Gade Valley) 30.51
6 A. Redfern (Chiltern) 30.54
7 R. Muir (Burnham) 31.05
8 P. Allen (Gade Valley) 31.09
9 P. Wootton (Chiltern) 31.14
10 S. Finch (Bearbrook) 31.16
Teams: 1 Dacorum 1103, 2 Chiltern 1059, 3 Gade Valley 1050.
Under 17
1 B. Joyce (Banbury) 15.16
2 J. Bradley (Dacorum) 15.29
3 A. Morris (Silson) 15.39
4 J. Fitzsimmons (Luton) 15.45
5 R. Johnson (Banbury) 15.52
6 M. Alexander (Dacorum) 16.15
Teams: 1 Dacorum 34, 2 Banbury 33, 3 Silson 16.
Under 13
1 B. Mattison (Luton) 9.59
2 O. Josephson (Chiltern) 10.02
3 S. Worthington (Banbury) 10.14
4 N. Burton (Dacorum) 10.31
Teams: 1 Banbury 95, 2 Dacorum 53, 3 Burnham 41.
Ladies
1 R. Andrews (Banbury) 16.03
2 C. Donald (Maidenhead) 16.33
3 K. Lockhart (Metros) 17.22
4 K. Shaw (Banbury) 17.38
5 D. Corrigan (Gade Valley) 17.55
6 S. Bremner (Handy Cross) 18.24
Teams: 1 Banbury 159, 2 Dacorum 134, 3 Metros 126.
Under 15 girls
1 C. McMahon (Luton) 11.12
2 C. Martin (Biggleswade) 12.06
3 J. Young (Metros) 12.21
4 R. Lee (Banbury) 12.27
Teams: 1 Dacorum 27, 2 Biggleswade 25, 3 Banbury 17.

Div. 1 at Woburn Sands
December 16th 1995
1 M. Smith (Old Gayts) 30.17
2 J. Hyde (Windsor) 30.22
3 T. Hyde (Windsor) 30.56
4 D. Cooper (Oxford) 31.12
5 M. Cursons (Old Gayts) 31.25
6 P. Daly (Bracknell) 31.37
7 A. Brewer (Bracknell) 31.38
8 A. Metcalfe (Oxford) 31.49
9 P. Farmer (Vauxhall) 31.53
10 D. Frampton (Old Gayts) 32.15
11 J. Lawler (Watford) 32.25
12 J. Towse (Windsor) 32.36
13 M. Baron (Old Gayts) 32.44
14 M. Bradley (Watford) 32.54
15 A. Turnbull (Aylesbury) 32.56
16 A. Cox (Milton K) 32.57
17 M. Nolan (Old Gayts) 32.57
18 P. Nation (Bracknell) 32.59
19 D. Crossland (Windsor) 33.04
20 A. Raschid (Oxford) 33.11
Teams: 1 Old Gayts 1353, 2 Windsor 1262, 3 Oxford 1256.
Under 17
1 P. Fisher (Milton K) 17.33
2 T. Gardner (Wycombe) 18.04
3 S. Kimber (Oxford) 18.05
4 M. Potter (Milton K) 18.20
5 D. Pinna (Milton K) 18.33
6 T. Antao (Windsor) 18.37
Teams: 1 Milton K 110, 2 Old Gayts 95, 3 Wycombe 65.
Under 15
1 C. Bolt (Bracknell) 13.46
2 A. Jama (Old Gayts) 14.18
3 R. Fisher (Old Gayts) 14.23
4 R. Dean (Aylesbury) 14.25
5 D. Nevins (Old Gayts) 14.26
6 M. Putnam (Wycombe) 14.28
Teams: 1 Old Gayts 119, 2 Aylesbury 80, 3 Windsor 77.
Under 13
1 C. Steptoe (Aylesbury) 10.44
2 P. Winfield (Milton K) 10.51
3 E. Morrissey (Vauxhall) 11.09
4 A. Staten (Milton K) 11.12
5 J. Newbury (Milton K) 11.13
6 L. Radford (Old Gayts) 11.18
Teams: 1 Milton K 156, 2 Aylesbury 132, 3 Vauxhall 121.
Ladies
1 A. Hill (Windsor) 20.41
2 L. Dewhirst (Milton K) 20.58
3 F. Garland (Windsor) 21.50
4 L. Cook (Vauxhall) 22.15
5 G. Duckworth (Leighton B) 22.25
6 V. Watts (Vauxhall) 23.21
Teams: 1 Windsor 48, 2 Vauxhall 25, 3 Milton K 21.
Under 15 girls
1 E. Taylor (Windsor) 11.40
2 E. Langdon (Leighton B) 11.59
3 J. Hayward (Aylesbury) 12.00
4 Y. Edwards (Windsor) 12.02
Teams: 1 Windsor 52, 2 Leighton B 30, 3 Aylesbury 23.

Div. 1 at Aston Clinton
January 6th 1996
1 J. Hyde (Windsor) 34.43
2 T. Hyde (Windsor) 34.47
3 M. Smith (Old Gayts) 34.49
4 D. McCormack (Vauxhall) 35.32
5 J. Seddon (Bracknell) 35.49
6 M. Cursons (Old Gayts) 36.01
7 S. Doig (Old Gayts) 36.06
8 R. McHarg (Windsor) 36.09
9 D. Cooper (Oxford) 36.11
10 D. Frampton (Old Gayts) 36.11
11 A. Hoiles (Old Gayts) 36.22
12 P. Daly (Bracknell) 36.33
13 M. Bateson (Old Gayts) 36.43
14 A. Brewer (Bracknell) 36.47
15 G. Tyler (Old Gayts) 36.55
16 G. Dell (Aylesbury) 36.59
17 P. Farmer (Vauxhall) 37.09
18 M. Bradley (Watford) 37.32
19 P. Nation (Bracknell) 37.35
20 M. Nolan (Old Gayts) 37.42
Teams: 1 Old Gayts 1390, 2 Bracknell 1200, 3 Windsor 1159.
Under 17
1 P. Fisher (Milton K) 22.46
2 A. Blades (Old Gayts) 23.12
3 M. Potter (Milton K) 23.15
4 D. Simon (Old Gayts) 23.24
5 S. Kimber (Oxford) 23.28
6 D. Pinna (Milton K) 23.34
Teams: 1 Milton K 117, 2 Old Gayts 105, 3 Bracknell 67.
Under 15
1 C. Bolt (Bracknell) 13.16
2 A. Jama (Old Gayts) 13.21
3 R. Fisher (Old Gayts) 13.58
4 M. McIntosh (Old Gayts) 13.59
5 R. Dean (Aylesbury) 14.14
6 M. Dartnall (Windsor) 14.21
Teams: 1 Old Gayts 140, 2 Windsor 106, 3 Aylesbury 97.
Under 13
1 C. Steptoe (Aylesbury) 12.33
2 P. Winfield (Milton K) 12.56
3 M. Siglechner (Milton K) 13.01
4 J. Clark (Windsor) 13.04
5 A. Quinn (Milton K) 13.05
6 P. Siglechner (Milton K) 13.18
Teams: 1 Windsor 139, 2 Aylesbury 136, 3 Old Gayts 133.
Ladies
1 A. Hill (Windsor) 26.31
2 F. Garland (Windsor) 27.56
3 G. Duckworth (Leighton B) 28.31
4 J. Isaac (Windsor) 29.09
5 J. Glassier (Aylesbury) 29.33
6 D. Brockway (Vauxhall) 30.11
Teams: 1 Windsor 57, 2 Vauxhall 25, 3 Leighton B 24.
Under 15 girls
1 E. Taylor (Windsor) 13.41
2 K. James (Watford) 13.52
3 F. Black (Watford) 13.53
4 E. Langdon (Leighton B) 14.10
Team: Windsor

Div. 2 at Silverstone
January 6th 1996
1 A. Magnall (Luton) 31.42
2 T. Fitzgerald (QPH) 32.46
3 T. Muir (Burnham) 33.01
4 D. Brown (Chiltern) 33.05
5 S. Smith (Banbury) 33.17
6 I. Robinson (Banbury) 33.23
7 D. Bultitude (Chesham) 33.27
8 S. Everington (Dacorum) 33.34
9 C. Donald (Maidenhead) 33.38
10 M. Albrighton (Banbury) 33.51
Teams: 1 Chiltern 929, 2 Dacorum 859, 3 Banbury 829.
Under 17
1 D. Beckett (Banbury) 23.16
2 J. Bradley (Dacorum) 23.30
3 A. Morris (Silson) 23.45
4 J. Fitzsimmonds (Luton) 24.16
5 R. Johnson (Banbury) 24.41
6 D. Howells (Chiltern) 25.00
Teams: 1 Dacorum 45, 2 Banbury 38, 3 Silson 23.
Under 13
1 B. Mattison (Luton) 12.11
2 N. Burton (Dacorum) 12.18
3 O. Josephson (Chiltern) 12.27
4 S. Worthington (Banbury) 12.51
Teams: 1 Banbury 70, 2 Dacorum 50, 3 Silson 37.
Ladies
1 K. Shaw (Banbury) 25.26
2 C. Donald (Maidenhead) 25.46
3 A. Blake (Tring) 26.30
4 T. James (Silson) 27.24
5 J. Young (Metros) 27.29
6 L. Butt (Chiltern) 28.04
Teams: 1 Banbury 104, 2 Silson 102, 3 Bearbrook 73.
Under 15 girls
1 L. King (Banbury) 12.55
2 C. McMahon (Luton) 13.25
3 C. Martin (Biggleswade) 14.40
Team: Banbury.

Div. 1 at Northwood
February 24th 1996
1= J. Hyde (Windsor) 26.57
1= T. Hyde (Windsor) 26.57
3 T. Forrest (Milton K) 27.04
4 M. Cursons (Old Gayts) 27.38
5 J. Critchlow (Watford) 27.43
6 M. Bateson (Old Gayts) 27.45
7 P. Daly (Bracknell) 27.47
8 N. Pryce-Jones (Oxford) 27.48
9 D. Cooper (Oxford) 27.51
10 E. Burton (Old Gayts) 27.58
11 C. Rogers (Watford) 28.07
12 G. Tyler (Old Gayts) 28.16
13 A. Hoiles (Old Gayts) 28.20
14 A. Turnbull (Aylesbury) 28.24
15 J. Seddon (Bracknell) 28.28
16 S. Jones (Old Gayts) 28.31
17 S. Bell (Watford) 28.40
18 J. Towse (Windsor) 28.51
19 A. Pratt (Windsor) 29.00
20 L. Rudge (Old Gayts) 29.04
Teams: 1 Old Gayts 1120, 2 Oxford 934, 3 Windsor 890.
Under 17
1 P. Fisher (Milton K) 21.47
2 S. Kimber (Oxford) 21.41
3 A. Blades (Old Gayts) 21.49
4 T. Antao (Windsor) 22.04
5 T. Gardner (Wycombe) 22.15
6 D. Simon (Old Gayts) 22.21
Teams: 1 Old Gayts 117, 2 Windsor 71, 3 Milton K 71.
Under 15
1 C. Bolt (Bracknell) 16.05
2 A. Jama (Old Gayts) 16.10
3 R. Fisher (Old Gayts) 16.55
4 R. Dean (Aylesbury) 17.15
5 M. McIntosh (Old Gayts) 17.22
6 D. Nevins (Old Gayts) 17.45
Teams: 1 Old Gayts 88, 2 Aylesbury 51, 3 Vauxhall 42.
Under 13
1 C. Steptoe (Aylesbury) 11.27
2 M. Holloway (Bracknell) 11.41
3 C. Beattie (Leighton B) 11.46
4 S. Taylor (Old Gayts) 11.48
5 J. Rogers (Milton K) 11.49
6 M. Evered (Windsor) 12.07
Teams: 1 Old Gayts 171, 2 Milton K 162, 3 Vauxhall 147.
Ladies
1 C. Radon (Wycombe) 25.01
2 A. Hill (Windsor)
3 V. Watts (Vauxhall)
4 L. Elliott (Windsor)
5 K. Evered (Windsor)
6 H. Bennewith (Aylesbury)
Teams: 1 Windsor 30, 2 Wycombe 11.
Under 15 girls
1 S. Jarvis (Wycombe) 11.28
2 K. James (Watford) 12.34
3 E. Langdon (Leighton B) 12.45
4 K. Melia (Leighton B) 12.50
Teams: 1 Windsor 105, 2 Watford 98, 3 Leighton B 91.

Div. 2 at Banbury
February 24th 1996
1 S. Everington (Dacorum) 36.06
2 S. Smith (Banbury) 36.23
3 S. Neal (Gade Valley) 37.27
4 P. Allen (Gade Valley) 38.00
5 J. Dooey (Handy Cross) 38.16
6 M. Dyson (Gade Valley) 38.28
7 S. Finch (Bearbrook) 38.29
8 J. Willoughby (QPH) 38.37
9 S. Hampton (Dacorum) 39.08
10 T. Fitzgerald (QPH) 39.27
Teams: 1 Dacorum 936, 2 Silson 759, 3 Gade Valley 750.
Under 17
1 P. Wallace (Chiltern) 17.41
2 J. Bradley (Dacorum) 18.01
3 M. Alexander (Dacorum) 18.16
4 A. Morris (Silson) 18.29
5 R. Johnson (Banbury) 18.47
6 N. Wright (Banbury) 18.57
Teams: 1 Dacorum 58, 2 Banbury 28, 3 Chiltern 25.
Under 13
1 O. Josephson (Chiltern)
2 A. Cracknell (Dacorum)
3 N. Barton (Dacorum)
Teams: 1 Dacorum 83, 2 Banbury 77, 3 Silson 52.
Ladies
1 S. Winterburn (Chiltern) 26.58
2 K. Lockhart (Metros) 29.04
3 K. Shaw (Banbury) 29.42
4 D. Corrigan (Gade Valley) 30.45
5 C. Price (Gade Valley) 31,29
6 J. Shakeshaft (Burnham) 31.47
Teams: 1 Metros 116, 2 Banbury 100, 3 Dacorum 97.
Under 15 girls
1 L. King (Banbury) 13.00
2 C. McMahon (Luton) 13.43
3 C. Martin (Biggleswade) 14.12
4 H. Court (Dacorum) 14.29
Teams: 1 Banbury 37, 2 Dacorum 28, 3 Biggleswade 22.

Return to top