CHILTERN LEAGUE DIVISION TWO PREVIOUS RESULTS

TEAMS


COMBINED MALE/FEMALE
1998 DACORUM & TRING
1999 WATFORD
2000 LUTON
2001 LEIGHTON BUZZARD
2002 BRACKNELL
2003 DACORUM & TRING
2004 BEARBROOK JOGGERS
2005 MAIDENHEAD
2006 LEIGHTON BUZZARD
2007 HANDY CROSS
2008 MAIDENHEAD
2009 WATFORD
2010 LEIGHTON BUZZARD
2011 TRING
2012 DACORUM & TRING
2013 ST. ALBANS STRIDERS
2014 OXFORD CITY
2015 TRING

2016 DACORUM & TRING
2017 WYCOMBE


OVERALL MALE
1967 VERLEA
1970 WATFORD
1971 WINDSOR
1975 FELTHAM
1977 OLD GAYTONIANS
1982 LEIGHTON BUZZARD
1983 LUTON
1984 WYCOMBE
1985 WATFORD
1986 OLD GAYTONIANS
1987 OXFORD CITY
1988 WATFORD
1989 VALE OF AYLESBURY
1990 WATFORD
1991 VALE OF AYLESBURY
1992 LUTON
1993 VAUXHALL
1994
1995 VAUXHALL
1996 DACORUM & TRING
1997 CHILTERN & CHALFONT
1998 DACORUM & TRING
1999 WATFORD
2000 LUTON
2001 LEIGHTON BUZZARD
2002 BRACKNELL
2003 DACORUM & TRING
2004 LEIGHTON BUZZARD
2005 MAIDENHEAD
2006 LEIGHTON BUZZARD
2007 HANDY CROSS
2008 MAIDENHEAD
2009 WATFORD
2010 LEIGHTON BUZZARD
2011 TRING
2012 DACORUM & TRING
2013 ST. ALBANS STRIDERS
2014 OXFORD CITY
2015 TRING
2016 DACORUM & TRING
2017 WYCOMBE


SENIOR MEN
1967 VERLEA
1970 WATFORD
1971 WINDSOR
1972 READING
1975 FELTHAM
1978 WINDSOR
1982 OLD GAYTONIANS
1983 LUTON
1984 WYCOMBE
1985 WATFORD
1986 OLD GAYTONIANS
1987 OXFORD CITY
1988 WATFORD
1989 VALE OF AYLESBURY
1990 WATFORD
1991 VALE OF AYLESBURY
1992 LUTON
1993 VAUXHALL
1994 GADE VALLEY
1995 VAUXHALL
1996 DACORUM & TRING
1997 CHILTERN & CHALFONT
1998 DACORUM & TRING
1999 WATFORD
2000 LUTON
2001 LEIGHTON BUZZARD
2002 BRACKNELL
2003 DACORUM & TRING
2004 BEARBROOK JOGGERS
2005 MAIDENHEAD
2006 LEIGHTON BUZZARD
2007 HANDY CROSS
2008 MAIDENHEAD
2009 WATFORD
2010 GADE VALLEY
2011 TRING
2012 DACORUM & TRING
2013 ST. ALBANS STRIDERS
2014 OXFORD CITY
2015 TRING

2016 DACORUM & TRING

2017 WYCOMBE

VETERAN MEN
1993 VAUXHALL
1994 LEIGHTON BUZZARD
1995 VAUXHALL
1996
1997 LUTON
1998 SILSON
1999 HEADINGTON
2000 LUTON
2001 TRING
2002 TRING
2003 TRING
2004 TRING
2005 TRING
2006 BEARBROOK JOGGERS
2007 SILSON
2008 BEARBROOK JOGGERS
2009 TRING
2010 HANDY CROSS
2011 TRING
2012 WATFORD
2013 ST. ALBANS STRIDERS
2014 OXFORD
2015 HEADINGTON

2016 WATFORD HARRIERS

2017 HEADINGTON

 

UNDER 17 MEN
1975 FELTHAM
1978 MAIDENHEAD
1982 LEIGHTON BUZZARD
1983 VALE OF AYLESBURY
1984 OLD GAYTONIANS
1985 HOUNSLOW
1986 OLD GAYTONIANS
1987 BANBURY
1988 DACORUM
1989 DACORUM
1990 WYCOMBE
1991 LEIGHTON BUZZARD
1992 WYCOMBE
1993 VAUXHALL
1994 LUTON
1995 VAUXHALL
1996 DACORUM & TRING
1997 LEIGHTON BUZZARD
1998 LUTON
1999 LEIGHTON BUZZARD
2000 DACORUM & TRING
2001 DACORUM & TRING
2002 BRACKNELL
2003 BIGGLESWADE
2004 WYCOMBE
2005 WYCOMBE
2006 STEVENAGE & NH
2007 WYCOMBE
2008 WYCOMBE
2009 RADLEY
2010 RADLEY
2011 ST. ALBANS
2012 WYCOMBE PHOENIX
2013 WATFORD
2014 BRACKNELL
2015 DACORUM & TRING
2016 WYCOMBE PHOENIX

2017 STEVENAGE & NH

 

UNDER 15 BOYS
2002 BIGGLESWADE
2003 VAUXHALL
2004 BURNHAM JOGGERS
2005 WYCOMBE
2006 WYCOMBE
2007 WYCOMBE
2008 STEVENAGE & NH
2009 ST. ALBANS
2010 ST. ALBANS
2011 ST. ALBANS
2012 BRACKNELL
2013 BIGGLESWADE
2014 DACORUM & TRING
2015 BRACKNELL

2016 WYCOMBE

2017 WYCOMBE
2016 WYCOMBE PHOENIX

UNDER 13 BOYS
1978 DACORUM
1982 GILBERT INGLEFIELD SCHOOL
1983 BANBURY
1984 OLD GAYTONIANS
1985 HOUNSLOW
1986 OLD GAYTONIANS
1987 DACORUM
1988 DACORUM
1989 WYCOMBE
1990 DACORUM
1991 WYCOMBE
1992 LUTON
1993 LEIGHTON BUZZARD
1994 LEIGHTON BUZZARD
1995 VAUXHALL
1996 DACORUM & TRING
1997 LEIGHTON BUZZARD
1998 LUTON
1999 WATFORD
2000 LUTON
2001 BURNHAM JOGGERS
2002 BURNHAM JOGGERS
2003 MAIDENHEAD
2004 WYCOMBE
2005 LINCROFT MIDDLE SCHOOL
2006 LINCROFT MIDDLE SCHOOL
2007 ST. ALBANS
2008 ST. ALBANS
2009 WYCOMBE
2010 LEIGHTON BUZZARD
2011 DACORUM & TRING
2012 ST. ALBANS
2013 ST. ALBANS STRIDERS
2014 BRACKNELL
2015 BRACKNELL
2016 DACORUM & TRING

2017 WYCOMBE


OVERALL FEMALE
1987 BANBURY
1988 BANBURY
1989 DACORUM
1990 TRING
1991 TRING
1992 TRING
1993 LEIGHTON BUZZARD
1994
1995 BANBURY
1996 BANBURY
1997 BANBURY
1998 BANBURY
1999 WATFORD
2000 BURNHAM JOGGERS
2001 LEIGHTON BUZZARD
2002 BANBURY
2003 DACORUM & TRING
2004 MAIDENHEAD
2005 MAIDENHEAD
2006 BANBURY
2007 HANDY CROSS
2008 SHAFTESBURY BARNET
2009 BEARBROOK JOGGERS
2010 BANBURY
2011 BEARBROOK JOGGERS
2012 WYCOMBE PHOENIX
2013 ST. ALBANS STRIDERS
2014 MAIDENHEAD
2015 DACORUM & TRING
2016 DACORUM & TRING
2017 WATFORD


SENIOR WOMEN
1987 BANBURY
1988 BANBURY
1989 BANBURY
1990 TRING
1991 HANDY CROSS
1992 BANBURY
1993 BANBURY
1994 TRING
1995 BANBURY
1996 BANBURY
1997 METROS
1998 BANBURY
1999 WATFORD
2000 BURNHAM JOGGERS
2001 MAIDENHEAD
2002 BURNHAM JOGGERS
2003 TRING
2004 BURNHAM JOGGERS
2005 MAIDENHEAD
2006 BEARBROOK JOGGERS
2007 HANDY CROSS
2008 READING ROAD RUNNERS
2009 BEARBROOK JOGGERS
2010 BANBURY
2011 BEARBROOK JOGGERS
2012 ST. ALBANS STRIDERS
2013 ST. ALBANS STRIDERS
2014 GADE VALLEY
2015 HEADINGTON

2016 DACORUM & TRING

2017 HEADINGTON


VETERAN WOMEN
1993 METROS
1994 LEIGHTON BUZZARD
1995 BANBURY
1996
1997 METROS
1998 METROS
1999 METROS
2000 BURNHAM JOGGERS
2001 BURNHAM JOGGERS
2002 MAIDENHEAD
2003 TRING
2004 MAIDENHEAD
2005 MAIDENHEAD
2006 BEARBROOK JOGGERS
2007 BURNHAM JOGGERS
2008 READING ROAD RUNNERS
2009 BEARBROOK JOGGERS
2010 BANBURY
2011 BEARBROOK JOGGERS
2012 ST. ALBANS STRIDERS
2013 ST. ALBANS STRIDERS
2014 BANBURY
2015 TRING
2016 REDWAY RUNNERS

2017 WATFORD


UNDER 20/17 WOMEN
2005 STEVENAGE & NH
2006 STEVENAGE & NH
2007 STEVENAGE & NH
2008 STEVENAGE & NH
2009 SHAFTESBURY BARNET
2010 SHAFTESBURY BARNET
2011 WYCOMBE PHOENIX
2012 BRACKNELL
2013 BRACKNELL
2014 OXFORD CITY
2015 MAIDENHEAD

2016 WYCOMBE PHOENIX

2017 BRACKNELL

UNDER 15 GIRLS
1987 DACORUM
1988 DACORUM
1989 DACORUM
1990 TRING
1991 LEIGHTON BUZZARD
1992 TRING
1993 LEIGHTON BUZZARD
1994 LEIGHTON BUZZARD
1995 VAUXHALL
1996 BANBURY
1997 LEIGHTON BUZZARD
1998 DACORUM & TRING
1999 LUTON
2000 DACORUM & TRING
2001 LEIGHTON BUZZARD
2002 BRACKNELL
2003 DACORUM & TRING
2004 WYCOMBE
2005 STEVENAGE & NH
2006 STEVENAGE & NH
2007 SHAFTESBURY BARNET
2008 SHAFTESBURY BARNET
2009 ST. ALBANS
2010 SHAFTESBURY BARNET
2011 ST. ALBANS
2012 ST. ALBANS
2013 BRACKNELL
2014 BRACKNELL
2015 BRACKNELL

2016 BRACKNELL
2017 BRACKNELL


UNDER 13 GIRLS
2002 BRACKNELL
2003 DACORUM & TRING
2004 MAIDENHEAD
2005 WYCOMBE
2006 ST. ALBANS
2007 STEVENAGE & NH
2008 SHAFTESBURY BARNET
2009 SHAFTESBURY BARNET
2010 ST. ALBANS
2011 ST. ALBANS
2012 BRACKNELL
2013 BRACKNELL
2014 BRACKNELL
2015 BRACKNELL
2016 WYCOMBE PHOENIX
2017 BRACKNELL


INDIVIDUALS

OVERALL MEN
1999 J. CRITCHLOW (WATFORD)
2000 M. WEBSTER (LUTON)
2001 N. BARTON (DACORUM & T)
2002 P. GEORGE (BANBURY)
2003 D. BOSLEY (HANDY CROSS)
2004 T. MAY (LEIGHTON BUZZARD)
2005 T. HUNTER (HANDY CROSS)
2006 B. GREENE (Q.P.H.)
2007 T. HUNTER (HANDY CROSS)
2008 D. POULTON (STEVENAGE)
2009 F. FULCHER (HANDY CROSS)
2010 W. LANGLEY (WYCOMBE)
2011 M. SALT (DACORUM)
2012 M. SALT (DACORUM)
2013 T. CROUCH (ST. ALBANS STRIDERS)
2014 T. WRIGHT (BANBURY)
2015 L. DELDERFIELD (TRING)

2016 JACK PARSLOW (DACORUM)

2017 TIM WRIGHT (BANBURY)

 

SENIOR MEN
1972 E. SHAFFNER (Q.P.H.)
1975 M. GREEN (OLD GAYTS)
1977 J. ARNOLD (LEIGHTON BUZZARD)
1978 P. GRAHAM (WATFORD)
1982 M. LEPPS (OLD GAYTS)
1983 G. SPRING (LUTON)
1984 D. WARREN (WHITE HORSE)
1985 K. O'CONNOR (WATFORD)
1986 R. HEATH (OLD GAYTS)
1987 D. COMPTON (WYCOMBE)
1988 K. O'CONNOR (WATFORD)
1989 I. VANLOKVEN (BURNHAM)
1990 J. CRITCHLOW (WATFORD)
1991 C. ADDISON (AYLESBURY)
1992 A. CHILTERN (HANDY CROSS)
1993 C. WOOD (GADE VALLEY)
1994 A. SPINOZZI (LUTON)
1995 I. VANLOKVEN (BURNHAM)
1996 T. FITZGERALD (Q.P.H.)
1997 A. MAGNALL (LUTON)
1998 P. SMITH (HANDY CROSS)
1999 J. CRITCHLOW (WATFORD)
2000 M. WEBSTER (LUTON)
2001 D. BASLEY (HANDY CROSS)
2002 P. GEORGE (BANBURY)
2003 D. BOSLEY (HANDY CROSS)
2004 T. MAY (LEIGHTON BUZZARD)
2005 T. HUNTER (HANDY CROSS)
2006 B. GREENE (Q.P.H.)
2007 T. HUNTER (HANDY CROSS)
2008 D. POULTON (STEVENAGE)
2009 TIM WRIGHT (BANBURY)
2010 A. SEARLE (STEVENAGE)
2011 TIM WRIGHT (BANBURY)
2012 A. CRACKNELL (DACORUM)
2013 T. CROUCH (ST. ALBANS STRIDERS)
2014 TIM WRIGHT (BANBURY)
2015 L. DELDERFIELD (TRING)

2016 JACK PARSLOW (DACORUM)

2017 TIM WRIGHT (BANBURY)

VETERAN MEN OVER 40
1985 R. BRETT (VAUXHALL)
1986 S. BARROW (WYCOMBE)
1987 S. BARROW (WYCOMBE)
1988 W. WHITMAN (WATFORD)
1989 B. HAYWOOD (BURNHAM)
1990 B. MORRISON (VAUXHALL)
1991 B. HAYWOOD (BURNHAM)
1992
1993 W. MORRISON (VAUXHALL)
1994 J. WILLOUGHBY (Q.P.H.)
1995 T. RICHARDSON (WYCOMBE)
1996 J. WILLOUGHBY (Q.P.H.)
1997 J. WILLOUGHBY (Q.P.H.)
1998 J. WILLOUGHBY (Q.P.H.)
1999 D. WALSH (LUTON)
2000 K. HARDING (TRING JOGGERS)
2001 G. HAYNES (SILSON)
2002 M. PETERS (BRACKNELL)
2003 K. BASSETT (Q.P.H.)
2004 P. STEPHENS (HANDY CROSS)
2005 D. BOSLEY (HANDY CROSS)
2006 P. STEPHENS (HANDY CROSS)
2007 M. HOLLANDS (MAIDENHEAD)
2008 S. ALLISON (MAIDENHEAD)
2009 F. FULCHER (HANDY CROSS)
2010 T. HUNTER (HANDY CROSS)
2011 F. FULCHER (HANDY CROSS)
2012 ANDY BYERLEY (THAME)
2013 FRANK FULCHER (HANDY CROSS)

2014 S. PRITCHARD (BANBURY)
2015 FERGUS CAMPBELL (HEADINGTON)

2016 FRANK FULCHER (HANDY CROSS)
2017 CHRIS DETTMAR (HEADINGTON)

 

VETERAN MEN OVER 50
1988 J. BOIELLE (TRING)
1989 I. ADDISON (AYLESBURY)
1990 D. ADCOCK (CHILTERN)
1991 I. ADDISON (AYLESBURY)
1992
1993 REG BRETT (VAUXHALL)
1994
1995 R. HIGGS (FINCH COASTERS)
1996 J. HILL (CHILTERN)
1997 R. WADELEY (BIGGLESWADE)
1998 E. SHOESMITH (SILSON)
1999 J. WILLOUGHBY (Q.P.H.)
2000 J. WILLOUGHBY (Q.P.H.)
2001 J. WILLOUGHBY (Q.P.H.)
2002 B. HEYWOOD (BURNHAM JOGGERS)
2003 J. WILLOUGHBY (Q.P.H.)
2004 B. HEYWOOD (BURNHAM JOGGERS)
2005 B. HEYWOOD (BURNHAM JOGGERS)
2006 J. HAYNES (SILSON)
2007 J. HAYNES (SILSON)
2008 B. HODGES (BEARBROOK)
2009 J. DOOEY (HANDY CROSS)
2010 D. CROSSLAND (MAIDENHEAD)
2011 K. HARDING (TRING)
2012 I. NEEDLEMAN (DACORUM)
2013 JULIAN CRITCHLOW (WATFORD)
2014 I. NEEDLEMAN (DACORUM)
2015 KEITH MILLER (REDWAY)

2016 JULIAN CRITCHLOW (WATFORD)

2017 JULIAN CRITCHLOW (WATFORD)

 

VETERAN MEN OVER 60
1997 D. SAXBY (LEIGHTON BUZZARD)
1998 no award
1999 D. SAXBY (LEIGHTON BUZZARD)
2000 no award
2001 no award
2002 no award
2003 REG BRETT (VAUXHALL)
2004 I. ROBERTSON (GADE VALLEY)
2005 C. REES (TRING)
2006 D. LANTSBERY (SILSON)
2007 D. LANTSBERY (SILSON)
2008 G. SMITH (BANBURY)
2009 B. HENDRIE (BANBURY)
2010 F. WATT (LEIGHTON BUZZARD)
2011 B. HENDRIE (BANBURY)
2012 B. HENDRIE (BANBURY)
2013 R. GALE (THAME)
2014 S. THORP (OXFORD CITY)
2015 B. HENDRIE (BANBURY)
2016 MIKE HOLLIS (HANDY CROSS)

2017 LAWRIE HURMAN (HEADINGTON)


JUNIOR MEN
1986 D. COMPTON (WYCOMBE)
1987 C. ADDISON (TRING)
1988 I. ROBINSON (BANBURY)
1989 A. PADBURY (BANBURY)
1990 R. HARVEY (DACORUM)
1991 M. MAPLE (TRING)
1992
1993 M. KIRBY (GADE VALLEY)
1994 S. OUSELEY (GADE VALLEY)
1995
1996 S. SMITH (BANBURY)
1997 P. WALLACE (CHILTERN)
1998 T. BANKS (Q.P.H.)
1999 T. INCHLEY (LEIGHTON BUZZARD)
2000 no award
2001 N. BURTON (DACORUM & T)
2002 T. WRIGHT (BANBURY)
2003 C. TUCKER (VAUXHALL)
2004 J. HOWELL (LEIGHTON BUZZARD)
2005 D. POULTON (STEVENAGE & NH)
2006 B. CORFIELD (LEIGHTON BUZZARD)
2007 M. MCKECHNIE (STEVENAGE & NH)
2008 S. O'CONNOR (WYCOMBE)
2009 W. LANGLEY (WYCOMBE)
2010 W. LANGLEY (WYCOMBE)
2011 M. SALT (DACORUM)
2012 M. SALT (DACORUM)
2013 J. ABISS (ST. ALBANS STRIDERS)
2014 K. MILLAR (Q.P,H.)
2015 J. GLADMAN (STEVENAGE)

2016 BRADLEY LAWRENCE (WYCOMBE)

2017 DAVID CLARKE (WYCOMBE)

 

UNDER 17 MEN
1972 NICK FOLWELL (WOLVERTON)
1975 PHIL O'BRIEN (OLD GAYTS)
1977 A. DEIGHTON (OLD GAYTS)
1978 P. BRYMNER (MAIDENHEAD)
1982 S. EARLEY (LEIGHTON BUZZARD)
1983 S. O'BRIEN (AYLESBURY)
1984 R. FOLEY (BANBURY)
1985 S. EARLEY (LEIGHTON BUZZARD)
1986 N. FLINT (OLD GAYTS)
1987 N. PANCHEN (WYCOMBE)
1988 N. SHEVYN (LEIGHTON BUZZARD)
1989 R. HARVEY (DACORUM)
1990 R. SHINWELL (WYCOMBE)
1991 J. ROBINSON (LEIGHTON BUZZ'D)
1992 S. STOKES (LUTON)
1993 R. MCBREEN (BANBURY)
1994 S. SMITH (BANBURY)
1995 PAUL FARMER (VAUXHALL)
1996 M. ALEXANDER (DACORUM)
1997 M. MILLER (LEIGHTON BUZZARD)
1998 G. SUFFLING (LUTON)
1999 P. WILLIS (BURNHAM)
2000 J. WILLIS (BURNHAM)
2001 J. HOWELL (LEIGHTON BUZZARD)
2002 J. STOCKER (BRACKNELL)
2003 A. BALL (BIGGLESWADE)
2004 A. WEEDON (WYCOMBE)
2005 D. GRIFFITHS (RADLEY)
2006 D. GRIFFITHS (RADLEY)
2007 R. GLASTONBURY (RADLEY)
2008 J. MOSS (STEVENAGE & NH)
2009 S. FERGUSON (RADLEY)
2010 G. MILLER (RADLEY)
2011 JAMES MCMURRAY (ST. ALBANS)
2012 JAMES MCMURRAY (ST. ALBANS)
2013 B. ROCHFORD (WATFORD)
2014 T. BURNS (BRACKNELL)
2015 J. HOLLIDAY (LEIGHTON B TRI)

2016 RHYS ROWLAND (DACORUM)

2017 BEN WEST (BICESTER)

 

UNDER 15 BOYS
1983 M. CHATFIELD (BANBURY)
1984 N. FLINT (OLD GAYTS)
1985 P. LANGLEY (LEIGHTON BUZZ'D)
1986 M. RICHARDS (AYLESBURY)
1987 N. SHEVYN (LEIGHTON BUZZARD)
1988 R. HARVEY (DACORUM)
1989 A. HARVEY (DACORUM)
1990 C. HEMUSS (WYCOMBE)
1991 T. O'CALLAGHAN (AYLESBURY)
1992 B. WILLIAMS (WYCOMBE)
1993 P. FARMER (VAUXHALL)
1994 C. BODHAM-WETHAM (DACORUM)
1995 B. JOYCE (BANBURY)
1996 J. BRADLEY (DACORUM)
1997 G. SUFFLING (LUTON)
1998 A. MORRIS (SILSON)
1999 C. BEATTIE (LEIGHTON BUZZARD)
2000 C. SERVADEI (DACORUM & T)
2001 P. AUSTIN (DACORUM & T)
2002 A. BALL (BIGGLESWADE)
2003 C. PUSEY (BURNHAM JOGGERS )
2004 C. PUSEY (BURNHAM JOGGERS )
2005 M. BOOTH (WYCOMBE)
2006 J. GREEN (WYCOMBE)
2007 P. MANNING (RADLEY)
2008 G. MILLER (RADLEY)
2009 J. MCMURRAY (ST. ALBANS)
2010 J. MCMURRAY (ST. ALBANS)
2011 C. HEWITT (RADLEY)
2012 B. LAWRENCE (WYCOMBE)
2013 C. TRUDGILL (BIGGLESWADE)
2014 A. SUTTON (PURPLE PATCH)
2015 H. DIGBY (BRACKNELL)

2016 NATHAN BRAMMER (MAIDENHEAD)

2017 CONNOR KEOGH (WATFORD)

UNDER 13 BOYS
1978 R. DELLAR (WATFORD)
1982 D. GRASS (GILBERT INGLEFIELD)
1983 I. ROBINSON (BANBURY)
1984 M. SALE (OLD GAYTS)
1985 A. DONNELLY (HOUNSLOW)
1986 B. HANCOCK (OLD GAYTS)
1987 S. EVERINGTON (DACORUM)
1988 R. COX (DACORUM)
1989 N. POWLING (WYCOMBE)
1990 A. INCHLEY (LEIGHTON BUZZARD)
1991 L. MOORHOUSE (WYCOMBE)
1992 M. STANBURY (DACORUM)
1993 M. MILLER (LEIGHTON BUZZARD)
1994 R. JOHNSON (BANBURY)
1995 O. MATTHEWS (VAUXHALL)
1996 O. JOSEPHSON (CHILTERN)
1997 J. HOWELL (LEIGHTON BUZZARD)
1998 T. WALDRON (DACORUM & TRING)
1999 I. MCNAUGHTON (LUTON)
2000 J. ATTWOOD (LUTON)
2001 J. PARSLOW (DACORUM & T)
2002 C. PUSEY (BURNHAM JOGGERS)
2003 D. BASS (BURNHAM JOGGERS)
2004 M. BOOTH (WYCOMBE)
2005 P. MANNING (RADLEY)
2006 M. BERGIN (LINCROFT MS)
2007 J. MCMURRAY (ST. ALBANS)
2008 J. MCMURRAY (ST. ALBANS)
2009 C. VAN EITZEN (RADLEY)
2010 C. VAN EITZEN (RADLEY)
2011 C. TRUDGILL (BIGGLESWADE)
2012 S. BARTON (BIGGLESWADE)
2013 C. WALSH (ST. ALBANS STRIDERS)
2014 R. GLADWIN (STEVENAGE)
2015 K. IMROTH (DACORUM)

2016 FREDDIE TRUMAN-WILLIAMS (DACORUM)

2017 BEN HUNTER (WATFORD)

 

OVERALL WOMEN
1999 C. MCMAHON (LUTON)
2000 J. PICTON (BURNHAM)
2001 S. APHERGIS (WYCOMBE)
2002 R. HATFIELD (BURNHAM JOGGERS)
2003 C. DONALD (MAIDENHEAD)
2004 C. DONALD (MAIDENHEAD)
2005 C. PUSEY (BURNHAM JOGGERS)
2006 C. PUSEY (BURNHAM JOGGERS)
2007 C. PUSEY (BURNHAM JOGGERS)
2008 L. HARTNEY (READING RR)
2009 M. BARTLETT (BANBURY)
2010 ROS KELLING (BANBURY)
2011 ROS KELLING (BANBURY)
2012 LUCY ROGERS (WYCOMBE)
2013 LUCY WATERLOW (ST. ALBANS STRIDERS)
2014 RACHEL CAVE (HIGHAM)
2015 D. MOORE (HEADINGTON)

2016 SAMANTHA FAWCETT (DACORUM)

2017 LUCY ROGERS (WYCOMBE)

 

SENIOR WOMEN
1987 K. SHAW (BANBURY)
1988 C. OWEN-THOMAS (CHESHAM)
1989 K. SHAW (BANBURY)
1990 J. ROBERTS (TRING)
1991 P. LINTON (AYLESBURY)
1992 E. WALLACE (BURNHAM)
1993 V. QUINCEY (TRING)
1994 J. HOUSEGO (BURNHAM)
1995 R. ANDREWS (BANBURY)
1996 K. LOCKHART (METROS)
1997 S. HOLDER (CHILTERN)
1998 D. CORRIGAN (GADE VALLEY)
1999 C. MCMAHON (LUTON)
2000 G. BROOKS (BANBURY)
2001 S. APHERGIS (WYCOMBE)
2002 R. HATFIELD (BURNHAM JOGGERS)
2003 C. PUSEY (BURNHAM JOGGERS)
2004 L. KING (BANBURY)
2005 C. PUSEY (BURNHAM JOGGERS)
2006 K. FISK (GADE VALLEY)
2007 S. JAMES (MAIDENHEAD)
2008 S. BLACKETT (MAIDENHEAD)
2009 M. DUBLON (BEARBROOK)
2010 M. RUSSELL (BEARBROOK)
2011 N. HANDLEY (RADLEY)
2012 L. ROGERS (WYCOMBE)
2013 LUCY WATERLOW (ST. ALBANS STRIDERS)
2014 RACHEL CAVE (HIGHAM)
2015 RACHEL CAVE (HIGHAM)
2016 SAMANTHA FAWCETT (DACORUM)

2017 LUCY ROGERS (WYCOMBE)


VETERAN WOMEN OVER 35
1988 M. SWINDLES (METROS)
1989 JUDITH MEETEN (SILSON)
1990 JUDITH MEETEN (SILSON)
1991 JUDITH MEETEN (SILSON)
1992
1993 K. SHAW (BANBURY)
1994 K. SHAW (BANBURY)
1995 K. SHAW (BANBURY)
1996 C. DONALD (MAIDENHEAD)
1997 K. ARMSTRONG (METROS)
1998 J. YOUNG (METROS)
1999 GAIL DUCKWORTH (LEIGHTON BZD)
2000 J. PICTON (BURNHAM)
2001 C. DONALD (MAIDENHEAD)
2002 A. HARDING (TRING)
2003 C. DONALD (MAIDENHEAD)
2004 C. DONALD (MAIDENHEAD)
2005 A. HARDING (TRING)
2006 C. PUSEY (BURNHAM JOGGERS)
2007 C. PUSEY (BURNHAM JOGGERS)
2008 L. HARTNEY (READING RR)
2009 M. BARTLETT (BANBURY)
2010 J. DIXON (BANBURY)
2011 M. BARTLETT (BANBURY)
2012 M. ALLEN (WYCOMBE)
2013 J. WARGENT (TEAM BALANCISE)
2014 M. BARTLETT (BANBURY)
2015 DIANE MOORE (HEADINGTON)

2016 ANGELA TRUSSLER (WATFORD)

2017 DIANE MOORE (HEADINGTON)

 

VETERAN WOMEN OVER 45
1989 E. MANSFIELD (HANDY CROSS)
1990 no award
1991 E. THOMSON (HANDY CROSS)
1992
1993 E. MANSFIELD (HANDY CROSS)
1994
1995 M. MOODY (HANDY CROSS)
1996 M. JAMES (SILSON)
1997 L. MILLER (LEIGHTON BUZZARD)
1998 L. GAZZONI (BEARBROOK)
1999 S. FENWICK (MILOCARIAN)
2000 M. MOODY (HANDY CROSS)
2001 GAIL DUCKWORTH (LEIGHTON BUZZARD)
2002 C. BRIGHTON (BURNHAM JOGGERS)
2003 C. BRIGHTON (BURNHAM JOGGERS)
2004 C. BRIGHTON (BURNHAM JOGGERS)
2005 J. NOAD (MAIDENHEAD)
2006 B. ORTH (THAME)
2007 A. HARDING (TRING)
2008 MARINA STEDMAN (READING RR)
2009 A. HARDING (TRING)
2010 ROS KELLING (BANBURY)
2011 ROS KELLING (BANBURY)
2012 D. STEER (ST. ALBANS STRIDERS)
2013 D. STEER (ST. ALBANS STRIDERS)
2014 ROS KELLING (BANBURY)
2015 MICHELLE BARTLETT (BANBURY)

2016 ROS KELLING (BANBURY)

2017 ROS KELLING (BANBURY)

 

VETERAN WOMEN OVER 55
2007 J. ARMSTRONG (BANBURY)
2008 S. SMITH (BANBURY)
2009 S. SMITH (BANBURY)
2010 M. MOODY (HANDY CROSS)
2011 no award
2012 S. SMITH (BANBURY)
2013 L. WALLS (ST. ALBANS STRIDERS)
2014 G. HUETER (OXFORD)
2015 C. DONALD (PURPLE PATCH)

2016 CAROLINE BEECHEY (REDWAY)

2017 ANNE SPRINZ (THAME)

 

UNDER 20 WOMEN
1998 CLAIRE MCMAHON (LUTON)
1999 no award
2000 no award
2001 L. KING (BANBURY)
2002 L. KING (BANBURY)
2003 H. BROWNE (DACORUM)
2004 no award
2005 no award
2006 S. BAILEY (STEVENAGE & NH)
2007 S. BAILEY (STEVENAGE & NH)
2008 R. NEWSTEAD (STEVENAGE & NH)
2009 H. KITCHEN (WATFORD)
2010 no award
2011 PIPPA WOOLVEN (WYCOMBE)
2012 R. MCCLAY (BRACKNELL)
2013 F. BRERETON (BRACKNELL)
2014 H. DEWHURST (STEVENAGE)
2015 H. RIDLEY (BIGGLESWADE)

2016 EMMA DELGADO (WYCOMBE)

2017 NATASHA TAYLOR (WYCOMBE)

 

UNDER 17 WOMEN
1999 EMMA LANGDON (LEIGHTON BUZZARD)
2000 E. GOTTWALD (ABINGDON)
2001 K. LANGLEY (LEIGHTON BUZZARD)
2002 R. NASH (WYCOMBE)
2003 H. WRIGHT (DACORUM)
2004 A. RUSSELL (BIGGLESWADE)
2005 S. BAILEY (STEVENAGE & NH)
2006 LUCY ROGERS (WYCOMBE)
2007 J. MANSELL (STEVENAGE & NH)
2008 F. BRYANT (SHAFTESBURY)
2009 PIPPA WOOLVEN (WYCOMBE)
2010 PIPPA WOOLVEN (WYCOMBE)
2011 G. RUSSELL (WYCOMBE)
2012 F. BRERETON (BRACKNELL)
2013 H. RIDLEY (BIGGLESWADE)
2014 M. WILSON (OXFORD)
2015 E. READ (BRACKNELL)

2016 EMILY THOMPSON (BANBURY)

2017 ELENA CAREY (BRACKNELL)

 

UNDER 15 GIRLS
1987 L. POTTS (DACORUM)
1988 K. LEVETT (DACORUM)
1989 S. RODY (DACORUM)
1990 L. BRADLEY (TRING)
1991 K. JONES (WYCOMBE)
1992 L. BRADLEY (TRING)
1993 R. NICHOLSON (TRING)
1994 D. MCPHEE (LEIGHTON BUZZARD)
1995 V. WATTS (VAUXHALL)
1996 C. MCMAHON (LUTON)
1997 E. LANGDON (LEIGHTON BUZZARD)
1998 N. ROBERTS (BANBURY)
1999 K. LANGLEY (LEIGHTON BUZZARD)
2000 H. PARDON (LUTON)
2001 N. TURNER (LEIGHTON BUZZARD)
2002 B. NANCOLAS (BRACKNELL)
2003 A. GODFREY (DACORUM)
2004 L. ROGERS (WYCOMBE)
2005 J. MANSELL (STEVENAGE & NH)
2006 J. MANSELL (STEVENAGE & NH)
2007 S. CONNOR (SHAFTESBURY)
2008 P. WOOLVEN (WYCOMBE)
2009 C. MCMILLAN (BANBURY)
2010 C. MCMILLAN (BANBURY)
2011 V. PRITCHARD (ST. ALBANS)
2012 M. HUMPHREYS (RADLEY)
2013 G. GODDARD (BRACKNELL)
2014 G. GODDARD (BRACKNELL)
2015 E. THOMPSON (BANBURY)

2016 ABBIE JONES (MAIDENHEAD)

2017 LUCY TAYLOR (STEVENAGE & NH)

UNDER 13 GIRLS
1994 A. OUVAROVA (Q.P.H.)
1995 L. KING (BANBURY)
1996 L. KING (BANBURY)
1997 A. RATCLIFFE (LEIGHTON BUZZARD)
1998 H. COURT (DACORUM & T)
1999 N. TURNER (LUTON)
2000 H. WRIGHT (DACORUM & T)
2001 S. WALDRON (DACORUM & T)
2002 A. PEACOCK (BANBURY)
2003 F. ROBERTS (DACORUM)
2004 D. SYKES (LEIGHTON BUZZARD)
2005 K. KWOK (LINCROFT MIDDLE SCHOOL)
2006 P. WOOLVEN (WYCOMBE)
2007 C. MCMILLAN (BANBURY)
2008 C. MCMILLAN (BANBURY)
2009 N. HODSON (ST. ALBANS)
2010 M. HUMPHREYS (RADLEY)
2011 M. HUMPHREYS (RADLEY)
2012 H. GODDARD (BRACKNELL)
2013 E. CAREY (BRACKNELL)
2014 S. POOLE (BRACKNELL)

2015 A. JONES (MAIDENHEAD) & SUSIE MAIR (BRACKNELL)

2016 KIRSTEN STILWELL (WYCOMBE)

2017 LUCY WATTS (WELLINGBOROUGH)